Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) BomiBoogie válasza bluyoo (#57500) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

...és mi róla a vééélemény? :D

(#57502) bluyoo válasza BomiBoogie (#57501) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát mindenféleképpen jobb mint a H81-es jelölek. :)
De akkor mégis tuninglap? Most már tényleg nem tudlak követni. :DDD

Bazinga!

(#57503) BomiBoogie válasza bluyoo (#57502) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tuninglap pluszkiadásai: VANGUARD +8k.
Proci: 4570 +10k
Hűtő (mindegy, hogy K-s procira, vagy sem): 10k

Összesen tehát kb. 20k-val több a procituning. Viszont plusz móka és értéktartás.

A mai nap története: ITX H81-től mATX Z87-ig.
Egy találó dal.
:DDD

(#57504) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#57503) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

...viszont ha nem VANGUARD-dal számolunk és nem veszünk hűtőt, akkor meg már jóval drágább a tuning.
Azt hiszem, inkább alszom. :O :DDD

(#57505) Pete55555 válasza BomiBoogie (#57504) üzenetére


Pete55555
addikt

150*250*350 méret, TFX táp, mATX alaplap 250mm hosszú VGA, egy HDD, egy SSD, 2*140mm venti.
Mi kell még ? LINK ;]
Lehetne alacsonyabb is, ha a CPU fölé menne a táp, de akkor nem lehetne toronyhűtőt rátenni. Egyéni preferencia, most ilyenre csináltam. Meg persze jobban is kidolgozhattam volna stbstb... :B

...Szeretem leracsniztatni...

(#57506) BomiBoogie válasza Pete55555 (#57505) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:DDD
Ezt hogyan lehet megvalósítani?

(#57507) Pete55555 válasza BomiBoogie (#57506) üzenetére


Pete55555
addikt

Házi barkács, illetve modding topikban tedd fel a kérdést.
Bár a válasz az lesz, hogy "bármiből" :D
Én pl: Rétegelt lemezből csináltam a sajátomat.
Ügyesebbek savállóból is alkotnak, esetleg L vas, és alu lemez kombinációja... stb :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#57508) baboss


baboss
őstag

Nem segített senki :F [link] Most már nem aktuális mert megvettem. :K

(#57509) MiklosSaS válasza baboss (#57508) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert nem irtal ram? Ismerjuk egymast az FX-bol.......Melyiket vetted meg ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57510) bluyoo válasza BomiBoogie (#57504) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én maradnék a Vanguard-nál. :DDD De ezt tudod .... :))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57511) BomiBoogie válasza bluyoo (#57510) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha budget, akkor i5 4440 és Gigabyte GA-B85M-D3H (rev. 1.0).
Ha nem, akkor meg ASRock Z87M Extreme 4 és 4670K.

A Gigával mit veszítenék a VANGUARD-hoz képest?
Ezzel az 5 év garival meg hagyjatok, mert minden bolt hármat ad.

(#57512) bluyoo válasza BomiBoogie (#57511) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A Gigával mit veszítenék a VANGUARD-hoz képest?" A Vanguard-ot. :DDD Egyszerűen jobb lap. Nem tudok GHz-eket meg hasonlókat ígérni ...
Viszont az arany középút miért nem pálya? Pl. a Vanguard + i5-4670/4570 ....

Bazinga!

(#57513) BomiBoogie válasza bluyoo (#57512) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vanguard+4670? Akkor meg már miért nem a K-s proci? :D
Nyilván azért, mert mire a 4670 gyenge lesz, akkora már az a pár száz MHz nem oszt, nem szoroz, viszont addig még ráköltesz egy csomót a hűtésre, lapra stb.

(#57514) bluyoo válasza BomiBoogie (#57513) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:D
Ok a 4570 valamivel jobb ár / teljesítmény aránnyal rendelkezik. Mondjuk ha esetleg nem üzletből ....
A tuning meg annak kell aki akar tuningolni. Bizonytalan versenyzőknek nincs rá szüksége. ;]
Egy alap órajelen járatott I5 kis túlzással minden feladatra megfelelő (nem csak 1évig).

Bazinga!

(#57515) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! Intel 1150-es lapot szeretnék, mATX méretben. Kicsit visszaolvasgattam a topicban, de nem megy a döntés.

Szempontok: használható tuningkészség, megbízhatóság, jó hangminőség.

Egyelőre a GA-Z87M-D3H-val és az Asus Z87M-PLUS C2-vel szemezek, de nyitott vagyok egyéb jelöltekre is. Melyiket javasolnátok?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57516) Pete55555 válasza BomiBoogie (#57511) üzenetére


Pete55555
addikt

mert minden bolt hármat ad.

Az lehet, de mintha úgy lenne, hogy ASUS vállalja rá az 5 évet.
Másrészt - TUF lap, most én is elgondolkoztam, hogy gyűjtök még a Giga mellé (mert az a kiszemelt nekem is) és a Vanguardot veszem. Jobb ventivezérlés - szerintem szebb is :D - meg mostani Asrock lapom pl hajlik össze - vissza mikor belerakok valamit, a TUF-ok meg ha jól tudom ilyen szempontból is erősítve vannak.

Más: mATX-ben ha gondolkozol, és nagynak találod, pl a Giga B85 D3H sem teljes mATX méret (2 cm-el rövidebb, mint 24.5 cm), akár gyárthatnál/gyártathatnál is házat hozzá. Hirdesd meg aprón, vagy kérdezd meg 1-2 topikban ;)
Pl van olyan mATX lap, ami 21.5*20,5 cm-es, tehát alig nagyobb mint egy mITX, bár ezek jellemzően a H81 chipsetes lapok.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#57517) BomiBoogie válasza bluyoo (#57514) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Főleg, hogy jönnek majd az új lapok mondjuk 1 éven belül.

(#57518) t72killer válasza t72killer (#57515) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve versenyez még az ASRock Z87M PRO4 is. A gigabyte viszont kiesett a versenyből, mert olvastam panaszokat róla (net nem csatlakozik, kékhalál alkalmasint).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57519) BomiBoogie válasza t72killer (#57515) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az ASRock jobb tápellátású, kiegyensúlyozottab lap, jobb hangkártyával.

A kérdés, milyen procid van hozzá?

(#57520) t72killer válasza BomiBoogie (#57519) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még semmilyen, i7-4770k-t tervezek. Mennyire megbízhatóak az Asrock lapok? (minőség, BIOS-support)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57521) BomiBoogie válasza t72killer (#57520) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Minek néked 4770K? Milyen célra használod majd a gépet?
Jók az ASRock lapok, de azért ne feledd, hogy ez csak egy kis, belépő tuninglap.

(#57522) BomiBoogie válasza bluyoo (#57514) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amúgy ez is bosszant, mindenki Giga B85+4570 kombót vesz, annyira proli már ez. :D

(#57523) t72killer válasza BomiBoogie (#57521) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Főleg videóvágás lesz (elég magas bitrátjú 3DHD anyag, két különböző kamera képéből) Vegasban.

Szénné azért nem akarom tuningolni a rendszert, fontos a stabilitás:) megaztán szeretnék a mikro-ATX méreteken belül maradni:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57524) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#57522) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ne vacilálj annyit, mindig a legegyszerűbb megoldás a legjobb...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57525) t72killer válasza Mahrenburg (#57524) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mini-ITX - v mégjobb, NUC méretben kérem :C :Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57526) BomiBoogie válasza t72killer (#57525) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha-ha, nagyon vicces fiúk vagytok. :D

(#57527) BomiBoogie válasza t72killer (#57523) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor azt mondd meg, mennyi pénzt szánsz rá? :)

(#57528) t72killer válasza BomiBoogie (#57527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lapra 25-30-nál többet nem gondoltam. Lényeg az, hogy kiszolgáljon egy erős procit közepesen meghúzva (pl i7 4770k 4.2-4.4GHz-en), egy db erősebb VGA-t (pl R9 290) és 4 db 1866MHz-es memóriamodult.

Az Asrocknál gond lenne ekkora tuning?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57529) BomiBoogie válasza t72killer (#57528) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne bolondozz. :D
Ha ilyen alkatrészekkel dolgozol, akkor a lapra szánj mondjuk 50K-t. :K :)

(#57530) t72killer válasza BomiBoogie (#57529) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából nem tudom, mit vesz nekem az a +20-30k? Ha a gép stabilan elmegy a fenti paraméterekkel, akkor más extrára nincs szükségem. Masszív CPU-GPU erő kell, de 10db SATA meg 15db USB3 nem. Minőségi kondik és jó hangchip jöhet:)).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57531) bluyoo válasza BomiBoogie (#57517) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még a végén elhúzod a dolgot odáig. ;]

(#57522) BomiBoogie
Néha kicsit nekem is ASRock Z77 Extreme 4 -es érzésem van. :DDD

Bazinga!

(#57532) albinolynx


albinolynx
őstag

Alapvetően i5 alá szánom majd a lapot. Most ideiglenesen egy G2020 lesz benne.
CAD-es munka, irodai alkalmazások, mindennapi használt. Tuning, játék 0.

Mit ajánlanátok 10-15k (nagyon maximum bruttó ár) környékén és lehetőleg mATX méretben?
Esetleg 2 pcie foglalattal?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#57533) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Hali
Ezek közül a lapok közül melyik lenne a legjobb választás? Egy i5 3470 menne bele.

ASRock B75M-DGS R2.0 alaplap
ASRock B75M-GL R2.0 alaplap
ASUS B75M-A alaplap
Gigabyte GA-B75M-D2V alaplap
Gigabyte GA-B75M-D3V alaplap
MSI B75MA-P33 alaplap
MSI B75MA-E31 alaplap
MSI B75MA-E33 alaplap

"Let's agree to disagree!"

(#57534) _csocso_ válasza albinolynx (#57532) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Az Asrock B75M DGS R2.0, vagy az Asrock B75M-GL R2.0, amit ajánlok, alig különböznek, A drágábbikon több SATA port van, ezeken már natív USB 3.0, illetve, natív SATA3 port van.
Az olcsóbbikat is nyugodtan megveheted, minőségre, tudásra alig van köztük különbség.

bivalyolo: Neked is ezt a két lapot javaslom, ha szükség van a több SATA portra akkor a drágábbik, ha nincs akkor az olcsóbb is megteszi.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#57535) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok ismerősömnek raknék össze egy gépet, vannak megmaradó komponensei (monitor, perifériák, ház...), az újakra kb. 80k kerete lenne.
Szempont lenne, hogy tudjon rajta alacsonyabb felbontáson (1366x768) játszani az újabb játékokkal is, legalább medium-high beállításon szűrők és élsimítás nélkül, viszont mivel nagyrészt csak általános célokra lenne használva így az is, hogy ne melegedjen, ne fogyasszon sokat.
Ennek alapján én ezt a konfigot gondoltam:

CPU: Athlon II X4 740 3.2 GHz -> 3.7 GHz turbo
RAM: 1x4 GB DDR3 1600 MHz
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
VGA: Sapphire R7 250 GDDR5 1 GB
400W-os FSP tápja már megvan, szerintem azt nem kellene cserélnie.

Az alaplapban nem vagyok biztos: Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 az eddigi kiszemelt, viszont kép alapján nem tudom eldönteni, hogy hányas VRM-je van én 3+2 nézem, viszont neten 4+2-t írnak fórumokon.
A lényeg, hogy jó e ez az alaplap ehhez az összeállításhoz, esetleg később mehet e bele egy Kaveri APU ?

(#57536) Zsivaagoo válasza GiGaBiTeX (#57535) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Alapvetően jó(, kb. ilyen Giga lapot tervezek venni én is A8-6600K APU-hoz).
Ránézésre az alaplapi tápellátás nekem is 3+2-nek tűnik, az Athlonhoz elég lesz. (A Giga a tapasztalatom szerint nagyon jó az alaplapi tápellátás témában, még szegényesnek tűnő dolgok is megállják a helyüket.)

VGA-t keveslem, egy HD7790 vagy R7 260X sokkal ütősebb lenne. ( Az R7 250 rettentően gyenge kártya, kb. HD5670 szint. Ha ez a teljesítményszint elég, akkor inkább használt 5670/6670.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57537) BomiBoogie válasza bluyoo (#57531) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Odáig nem is, de még pár hónap, mire eldőlnek nagyobb dolgok, mint a gépvásárlás, aztán majd azok függvényében döntök. :)

(#57538) t72killer válasza BomiBoogie (#57537) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam kikristályosodott a döntés, teszünk egy próbát az Asrock z87m Pro4-gyel. Sajna egy ideig el fog tartani, míg a többi komponenst is összeszedtem, de majd beszámolok a tapasztalatokról:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57539) BomiBoogie válasza t72killer (#57538) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sokáig azért ne várj, mert mire megveszed a következőt, a meglévők elavulnak. :D

(#57540) t72killer válasza BomiBoogie (#57539) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyugi, még azelőtt össze lesz rakva, mielőtt kijön a 97-es chipszet:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57541) BomiBoogie válasza bluyoo (#57531) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, látod, ezért mondom, a jó ég óvjon egy ilyen konfigtól. Ennél én különlegesebb vagyok. Királylány vagyok. :B :DDD

(#57542) bluyoo válasza BomiBoogie (#57541) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jó kis konfig az. :) Bár természetesen a felét cserélném. De hát mindenkinél más a fő irány, más a "kis kedvenc." és ugye az a fránya keret ami legtöbbször inkább alacsonyabb mint több a szükségesnél. A Giga meg nagyon olcsó és mégis megfelel egy, két alapkövetelménynek. Szóval ha pár ezreset spórolni kell ...
Pl. egy jó, megbízható táp és egy drágább lap van a mérlegen, egyértelmű hogy a jó táp és egy szolidabb lap .....
"Királylány vagyok." Hú bazz .... azt hittem pasi vagy. :R
Bár a csigáknál van ez ügyben kavarás ha jól tudom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57543) t72killer válasza bluyoo (#57542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én max a RAM-okat hagynám...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57544) bluyoo válasza t72killer (#57543) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na igen az szabad választású. :DDD
Bár én a tápot (nekem bevált), és a házat CPU-t is. VGA terén mostanában nem követem annyira a dolgokat.
Az az igazság hogy amit változatnék az szerintem mind pluszköltséggel járna. Ami ugye a legtöbb esetben nem kivitelezhető. :)

Mondjuk én meg nem egy "csupasz" z87m Pro4-et vennék egy "K"-s CPU alá. És nem is vásárolnék előre úgy hogy nem tudom a gépet összerakni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57545) t72killer válasza bluyoo (#57544) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

VGA-ból manapság a 290x-é moddolt 290 a sztár:))

2-3 héten belül jön a proci is. Ne aggódj, nem fog azért hónapokat porosodni a kicsike ;) Vidkarival lehet, hogy még várok, míg a Maxwell kicsit rendbeteszi a piacot. (100kFt alatt érdekelne pl egy moddolható r9 290)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57546) bluyoo válasza t72killer (#57545) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a VGA-t nem igazán szoktam piszkálni. :) Alapból azt csereberéli az ember a legsűrűbben. Nálam kb. 2évente még garanciaidőn belül ..... Addig meg tuning nélkül is elég teljesítményt nyújtottak (legalábbis idáig).
Az előre vásárlást meg az esetleges gondok miatt ... A három napos cseregari, a 8napon belüli elállás joga ....
Szerintem amúgy sincs értelme, akár egy héttel is hamarabb megvenni mint ahogy összeraknád a vasat. De kinek hogy. :)

És csak ismételni tudom magam egy olyan rendszerbe ("K"-s I7 80K felett, VGA majd 100K-ért, a RAM is durván 50K ...) nem a legolcsóbb Z87-est tenném.
Amit nem vennél Gigabyte b85m-d3h talán komolyabb tápkört kapott, plusz még a MOSFET-ek is kaptak bordázatot (pedig B85-ös ..) ...

Bazinga!

(#57547) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Összepakoltam egy gépet, és a gépösszerakós topicban az alaplapra érkezett egy jobbító szándékú javaslat, Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 személyében. Mit gondoltok, melyik lenne a jobb vétel? Vagy akad nevető harmadik is? :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#57548) Celithrandi válasza Traxx (#57547) üzenetére


Celithrandi
addikt

Kicsit off, de hátha.
1156 os lapom van még mindig sajnos és szükségem lenne sata3 interfészre. ugye olyan 1156 lap nem létezik amin van. ha belegyömöszölök a lapba egy pci sata3 kártyát az megoldja a gondomat, vagy a lap nem képes erre a sebességre így ugyan ott fogok tartani? giga p55ud3 ról van szó

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#57549) xmaas válasza Traxx (#57547) üzenetére


xmaas
őstag

Jo az a lapocska azt akartam en is megvenni csak nem tudtam beszerezni amikor nekem kellet igy a dragabbik verziot vettem GA-F2A88XM-D3H ugyan az a ket lap csak tobb csatlakozo van ezen ,csak ajanlani tudom

(#57548) Celithrandi Szerintem folosleges penzkidobas elorebb nem leszel semmivel . Egyetlen ertelmet akkor latnam ha SSD t hasznalsz es azert van szukseged sata 3 sebessegre amit kihasznalna , es meg akkor se 100% hogy mukodni fog a dolog mert nem biztos hogy a lapod tud bootolni PCI re kotot SSD rol

[ Szerkesztve ]

(#57550) Traxx válasza xmaas (#57549) üzenetére


Traxx
őstag

Mármint melyik a jó lapocska, a Giga vagy az MSI? :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.