Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) Cyrin válasza bluyoo (#57600) üzenetére


Cyrin
addikt

Vagy az asszonyt...:-)

(#57602) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van olyan olcsó 1155-ös alaplap, ami még támogatja az IDE csatlakozós régi dvd-írókat, vagy inkább vegyek egy új SATA-s írót? Tudom, minek a DVD-lejátszó, de apáméknak lesz a gép...

U.i. Vagy létezik ilyen IDE/SATA átalakító csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

(#57603) bluyoo válasza Mauzes (#57602) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A legegyszerűbb ha beszerzel egy új írót pl. a Samsung SH-224DB/BEBE 4K környékén!
De az Asus H67-es lapjai javán még megtalálható volt. De már nem igazán kapni őket , max. használtan.
És igen van IDE SATA konverter is.

(#57601) Cyrin
:DDD A jó mester rossz szerszámmal is tud dolgozni! ;]

Bazinga!

(#57604) Mahrenburg válasza Mauzes (#57602) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

H61M-IDE

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57605) salieven


salieven
aktív tag

Hali.

Intel i5 4670k alá milyen lapot ajánlotok olyan 30k körül?

PSN: salieven

(#57606) Rollee válasza salieven (#57605) üzenetére


Rollee
aktív tag

Hali!

Nekem is tervbe van veve az uj gep epitese es ez a ketto a jeloltem:

GIGABYTE GA-Z87X-SLI vagy ASUS Z87-A

Csak nehez a dontes,mert a Giga dual bios-os az Asusnak meg ott a Fan Xpert 2 .

Szoval meg gondolkodom melyik legyen. :)

Udv.: Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#57607) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok! A véleményeteket/segítségeteket szeretném kikérni a megfelelő választás érdekében...generáció váltásra készülök a mostani E6750/DD2-es felállásomból.

Processzort illetően erre, egy i3-4130-asra gondoltam. Tudtommal jobban is járok a Haswell alapú LGA1150-es foglalattal, mint az LGA1155-ös Ivy Bridge-el, mert ez már újabb architektúra. Persze kérlek cáfoljatok meg ha nem így van. :B
Mellé egy 8GB összkapacítású 1600MHz-es RAM modulokat szeretnék beültetni, az alaplaptól függ hogy milyen módon teszem majd meg (hány RAM slot van azon, amit ajánlotok), persze dual chanelben. A mostani GTX 260-as VGA-m pedig átültetem (bár tervezem leváltani egy AMD HD7790-esre).

Gigabyte-ra gondoltam az alaplapot illetően, bennük még nem csalódtam, de szívesen fogadok javaslatokat más márkákat illetően is. Lehetőleg minnél költséghatékonyabban/olcsóbban szeretnék kijönni, de ne menjen a minőség rovására.
SLI/Crossfire-re nincs szükségem, mindig megmaradok az 1 kártyás vonalon, viszont a PCI-E aljzatot illetően 3.0-ásat szeretnék, mivel a jövendő 7790-es támogatja, illetve szeretnék lehetőséget a tuningra a BIOS-ban.
2 merevlemezt és 1 optikai meghajtót hajtanék meg, így 3 SATA port elegendő lenne, ha legalább 1 SATA3-as, az se hátrány.

Köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#57608) bluyoo válasza Mahrenburg (#57604) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig már legutóbb szóltál hogy idén kijött ez a szépség. Úgy látszik nehéz elfogadni hogy van új cucc az LGA1155-re .... :DDD De még mindig hurka lapnak gondolom. ;]

(#57607) ViSAS
Az I3-asokat egyáltalán nem lehet tuningolni. A Haswell CPU-k esetében csak a "K"-s jelzéssel eltátott CPU-k tuningképesek a többi szorzózáras. De ha így is érdekel és írsz egy kb. keretet .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57609) ViSAS válasza bluyoo (#57608) üzenetére


ViSAS
senior tag

Ezt nem tudtam, látszik hogy az utóbbi években nem követtem a témát. :B Dehát akkor ezt még beáldoznám, nem kötelező a tuning. Max 15k, esetleg 20k-t szánnék a lapra, amint láttam a PCX-en nem olyan életképtelen dolog ezen a kereten belül maradni.

(#57610) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kozben itt OFF-ban elmondom hogy vegul is a Gigabyte B75N alaplap maradt (OFF)(pedig nagyon szerettem volna az asus Z77 ITX-hez :O, de mediaPC-ben nincs tuning !)(/OFF)

Remekul megyen, osszeszereltem a kis PC-et....jo kis darab az alaplap...olcso es remekul teszi a dolgat ...csak egyszer volt kek-halal :DD . 1-tol 10-ig ugy 6.5-ot kapna tolem az alaplap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57611) tigerjoco


tigerjoco
tag

Helló!
Milyen jó alaplapot tudnátok ajánlani egy FX8320-hoz, ami úgy nagyjából 20 rugó környékén van?
A tuningolás egyáltalán nem fontos szempont.

(#57612) xmaas válasza tigerjoco (#57611) üzenetére


xmaas
őstag

22-23 ezer forint korul Asus M5A97 EVO vagy Gigabyte GA-970A-UD3 ezeknel lentebb en nem adnam tudod majd kesobb tuningolni is rendesen azt a processzort

[ Szerkesztve ]

(#57613) albinolynx válasza bluyoo (#57593) üzenetére


albinolynx
őstag

Faragni kell még az árból...

[asrock_b85m_hds]

Vélemény a giga lappal szemben?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#57614) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Szép Napot!
Gép összerakása előtt állok apósoméknak egyszerű felhasználásra, de hosszú távra építeném és pénzmag van hozzá. Szóval alaplapnak egy Asus P8H77-V deszkát néztem (ilyen van nekem is és meg vagyok vele elégedve). Ugyanúgy egy i5 menne bele, semmi tuning.
A kérdés, hogy van e esetleg jobb ajánlat vagy maradjak ennél (gondoltam esetleg még ASRockra). A keret 24K és egy Corsair 200R-be menne. Köszönöm előre is.

(#57615) Mahrenburg válasza GeriCool (#57614) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

GeriCool - Hello!

A P8H77-V talán a legjobb tuningot nem lehetővé tévő PCH-lapkával szerelt alaplap, szerintem maradj ennél. Az ASRocknak tudomásom szerint nincs hasonló szintű 1155-ös lapja ebben az ársávban. Van konkrét ASRock-jelölted?

Bluyoo - Hát nekem sem a H61M-IDE az "álmaim netovábbja", de a kérdésben szerepelt az "olcsó" kifejezés, van rajt' IDE-csatlakozó, s gondolom a szülők nem egy i7 teljesítményének végső határait szeretnék feszegetni... :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57616) bluyoo válasza ViSAS (#57609) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor a kereted közepéből a Albinolynx-nak is ajánlott Gigabyte GA-B85M-D3H (17K a választott boltban).

(#57610) miklosss2012
"remekul teszi a dolgat ...csak egyszer volt kek-halal " :DDD

(#57611) tigerjoco
Tuning nélkül egy Asus M5A97 R2.0 is elég de azért azt a CPU-t nem húzni .... :N Egy két ezerrel drágábban már az M5A97 EVO R2.0 -t is aláteheted ahogy Xmaas is javasolta.

(#57613) albinolynx
Pont ezeket a lecsupaszított B85-ös lapokat említettem. Akkor inkább egy jól felszerelt H81-es lap. Amit kinéztél lapot szinte semmit nem kamatoztat a B85-ös chipset adta előnyökből.

Bazinga!

(#57617) GeriCool válasza Mahrenburg (#57615) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Nem ASRock jelöltem nincs és igazából Asus párti vagyok csak gondoltam ha rávágjátok, hogy ez és ez helyette akkor meggondolnám, de a Te is az Asus ajánlod, akkor marad az.
Az igazság az, hogy elég lenne Neki egy B75 lap is csak van lehetőség jobbat venni, akkor.....
Gyakorlatilag csak netezésre + Office-ra lesz használva.

(#57618) bluyoo válasza Mahrenburg (#57615) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen nagyon jól tetted hogy beszúrtad! :R Hihetetlen hogy idén jelent meg amikor mát vagy 3 lapgeneráció lement ... Zakkant ASRock-os srácok! ;]

(#57577) radir01
Ezek szerint mégsem? :)

Bazinga!

(#57619) Hardver Arc válasza bluyoo (#57590) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jogos :D írtam a procis topikba..

(#57620) bluyoo válasza Hardver Arc (#57619) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:)
Akkora kerettel csak H81-es lapok vannak. Ha már Asus akkor pl. a H81M-A. A márkán belül 20K környékén vannak az első B85-ös lapok, 23K környékén meg az első H87-esek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57621) ViSAS válasza bluyoo (#57616) üzenetére


ViSAS
senior tag

Egy kérdésem lenne ha már ezt javasoltad, amit köszönök! :) : Én a H81-esekkel szemeztem, ez pedig ugyebár B85-ös chipsetes. Ebben nagyobb fantázia van / mi az érdemi különbség a kettő között?

(#57622) bluyoo válasza ViSAS (#57621) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Original Haswell chipsets
A chipset felett milyen pluszt? Nem tudom milyen lapot néztél szóval a különbségeket sem tudom sorolni. Viszont a gyártó honlapján szépen össze tudod nézni őket. ;)

Bazinga!

(#57623) Hardver Arc válasza bluyoo (#57620) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Asus h81m-plus nèztem ki konkrètan.. igaz ez már 14700k de mèg belefèr.. mondjuk ugyanazz mint a 12.000ft-os asus h81m-k pèldául csak tènleg a csatlakozok vagy usb száma több vagy kevesebb..

[ Szerkesztve ]

(#57624) Hardver Arc válasza bluyoo (#57620) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mint átlag felhasználó alkalmi gammer szerintem bőven kiszolgál.. tuningolni se szoktam szal..

(#57625) bluyoo válasza Hardver Arc (#57624) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor máris meggyőzted magad. :DDD
A Plus annyiban több hogy +2db ASMedia chipes előlapi USB3 kivezetést kapott, és ugye +1 PCIe 2.0 x1 slot.
Ha belefér a keretbe, valamivel többet nyújt mint az "A" ......

Bazinga!

(#57626) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik a jobb?
GA-H87-D3H vagy ASUS H87-PRO
Érdekelne még az is hogy a két lap közül melyiknek jobb a venti szabályozása, mert a gépben lesz egy 212evo és még 3 venti a házban.

(#57627) ViSAS válasza bluyoo (#57622) üzenetére


ViSAS
senior tag

Csupán a két chipset közötti különbségekre gondoltam, de a linken található ezeket táblázat megmagyarázta. ;) Köszi a segítséget!
Még annyi kérdésem lenne, hogy otthoni használat szempontjából lényeges az, hogy a RAM modulok rendelkeznek-e EC tulajdonsággal? Illetve a mai alaplapok, pl. amit te is linkeltél (ez lehet furcsán fog hangzani) milyen hőmérsékleten üzemelnek?

[ Szerkesztve ]

(#57628) bluyoo válasza ViSAS (#57627) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze, szívesen!
Otthoni felhasználáshoz nem kellenek a DDR3 ECC memóriák. Olyan alacsony kerettel meg nem is lenne kivitelezhető ...Azok szervercuccok. Lapot kaphatsz alá kb. 8X annyiért (pl.Asus Z87-WS) mint amennyit most szeretnél rászánni. Plusz a CPU (Xeon) .... :) Vagy LGA2011 és ugyancsak Xeon CPU.
A hőmérsékletes kérdésed meg nem értem. :) Olyan meleg lesz amennyire hagyod neki. Ha normális házba teszed és dobsz mellé egy 12cm-es szélkavarót nem lesz gondod .....

(#57626) vízilabdás
Szia!
Mindkettő komoly kis kap. Digitális tápellátás-vezérléssel, .... De az Asus-t ajánlanám a Fan Xpert 2 ventivezérlés miatt (is).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57629) szricsi_0917 válasza bluyoo (#57628) üzenetére


szricsi_0917
tag

És még mi miatt? :)

(#57630) bluyoo válasza szricsi_0917 (#57629) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert én jobban bízom a márkában. :DDD Plusz DisplayPort, erősebb tápkör, összességében szerintem jobb segédprogramok. Viszont a Giga lapján Intel LAN és valamivel fejlettebb/újabb Realtek ALC892 audio codec van.

Bazinga!

(#57631) szricsi_0917 válasza bluyoo (#57630) üzenetére


szricsi_0917
tag

A display port nekem nem fontos, mert a VGA is tudja. Én is nézegettem hogy nagyjából ugyan az a két lap csak a venti volt a kérdés mert nem igazán találtam meg mivel másabb amit a giga használ.

(#57632) ViSAS válasza bluyoo (#57628) üzenetére


ViSAS
senior tag

Értem, köszi. :) A melegedés dolgot meg természetesen normális hűtés mellett értettem. A mostani P35-DS4-es lapom 35-40°C között ingázik terheléstől függően, oldalról és előről 12cm-es venti tolja be a hideg levegőt, hátulról meg szintén egy 12cm-es van, ami kiszívja a meleg levegőt, csak ugyebár ez nem éppen egy mai lap. Erre lennék kíváncsi, hogy a mai lapok ugyan ilyen hűtéssel melegebbek/hűvösebbek vagy ugyan ilyenek.

(#57633) bluyoo válasza szricsi_0917 (#57631) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Fan Xpert 2

(#57632) ViSAS
Hát egy szorzózáras alatt majdcsak mindegy hogy milyen meleg, mivel nincs az a plusz terhelés ami tuningnál jelentkezik szóval extra hő sem keletkezik.
Plusz, az ajánlott lap bordázatot is kapott, szóval tuti nem lesz ilyen jellegű gondod. Hogy pontosan milyen hőmérséklete lesz, azt meg nem tudom neked megjósolni. :) De kb. 30-40C° körül .... érzékelőtől függően. Kérdezz rá privátban Miresz-től ő jelenleg is ezt a lapot használja. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57634) szricsi_0917 válasza bluyoo (#57633) üzenetére


szricsi_0917
tag

Arról elolvastam mindent, a kérdés az hogy a giga mivel tud kevesebbet az xpert-tel szemben?

(#57635) bluyoo válasza szricsi_0917 (#57634) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nincs Fan Xpert 2. :DDD

Bazinga!

(#57636) bluyoo válasza szricsi_0917 (#57634) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na, nagy nehezen találtam neked egy videót róla. Mondjuk nem csodálom hogy a Giga nem reklámozza agyon. Nem nagyon lenne mit. :DDD Bár szép lassan lemásolják a Fan Xpert-et (mint ahogy még egy -két konkurens is). A 9-es sorozattal talán már lesz is olyan ....
Na szóval a GIGABYTE EasyTune -on belül a Smart Fan 2 :[link] Egy biztos a házventiket nem tudja leállítani mint a Fan Xpert 2.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57637) szricsi_0917 válasza bluyoo (#57636) üzenetére


szricsi_0917
tag

Megnézem, köszi szépen a segítséget.

(#57638) Martin094


Martin094
csendes tag

Sziasztok!

Ejött az ideje, hogy lecseréljem az alaplapom. A mostani deszka egy MA790XT-UD4P.

A következő lapnak annyi lenne a kritériuma hogy Core Unlockot és FX CPU-t támogasson 2PCIex16 és 4-DDR3 slotja legyen. Mindezt 25,000 Ft körül.

Nekem ez a 2 elképzelésem van: [Gigabyte]

MSI

Ha van valami ötletetek ezen a 2 lapon kívül akkor várom a javaslatokat.

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#57639) salieven


salieven
aktív tag

MSI lapok mennyire megbízhatóak? Gondoltam itt a 30-40k-s lapokra a "gaming" jelölésesekre intel oldalról 1150-s foglalatnál.

PSN: salieven

(#57640) ViSAS válasza bluyoo (#57633) üzenetére


ViSAS
senior tag

A mostani lap is bordázott. :) De ha ugyan ilyen maradna (legalábbis melegebb nem lesz), akkor jó, de rá is kérdezek az általad említett személynél. :R

(#57641) bluyoo válasza Martin094 (#57638) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
A Core Unlock már a múlté, az FX-eknél nincs még hasonló sem. :)
A keretedből viszont könnyedén tudsz akár 8magos alá is lapot vadászni. Az említett Giga jó választás de szerintem az Asus M5A97 EVO R2.0 jobb lenne.

(#57639) salieven
A 30K környékén lévő MSI "gaming" lapok főleg szorzózáras CPU alá készültek de ezek közül a legjobban felszereltek közé tartoznak. Hivatalosan nem tuningképes chipset-el (B85, H87).
A 40K-sok meg ugye Z87-es tuningképes chipset-el szerelve. Itt már talán inkább más gyártót választanék.
Pl. ASRockZ87 Extreme4, ...

(#57640) ViSAS
Mint írtam nem lesz vele gondod. Már ha nem lesz hibás a lap ... :DDD

(#57637) vízilabdás
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57642) Martin094 válasza bluyoo (#57641) üzenetére


Martin094
csendes tag

De nekem most egy X4 960T meg X6 ként, és azt nem szeretném cserélni, ezért fontos a Core Unlock.

(#57643) zsizsef válasza bluyoo (#57641) üzenetére


zsizsef
senior tag

Én úgy tudom,hogy az Asus M5A97 EVO R2.0 nem támogatja a core unlock-ot.

(#57644) bluyoo válasza zsizsef (#57643) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jól tudod :K az R2.0-ás változatok már nem rendelkeznek ....

(#57642) Martin094
Akkor viszont a AMD Core Unlock / Mag feloldása a te topic-od. Ott segítenek melyik lappal sikerül a legnagyobb eséllyel .... Nem egyszer lett ajánlva olyan lap ami képes rá, utána mégsem ... pedig ha ezt a funkciót nem nézte volna jobb lapot ....
De ha rám hallgatsz egyszerre fejlesztesz lapot és CPU-t. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57645) Martin094 válasza bluyoo (#57644) üzenetére


Martin094
csendes tag

Nem nagyon kell erősebb ennél 6 mag 3,5GHz perpill mindenre elég :)

(#57646) bluyoo válasza Martin094 (#57645) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor miért szeretnél lapot, CPU-t cserélni? :)

Bazinga!

(#57647) Martin094 válasza bluyoo (#57646) üzenetére


Martin094
csendes tag

Mert gallyra ment a lap :)

(#57648) bluyoo válasza Martin094 (#57647) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Így érthető! :DDD
De így is azt mondom hogy most válts ha megteheted. A régit meg passzold el.
Viszont a GA-970A-UD3 (rev. 3.0) és a GA-970A-UD3P is rendelkezik "CPU Unlock" funkcióval 37. oldal , 35. oldal.
Mint ahogy az Asus M5A97 EVO is "Core Unlocker" funkcióval 83. oldal

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57649) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Szeretném fejleszteni a mostani gépemet ... De érdemes most váltani ?
Asus M4A87TD EVO , Phenom II X4 965 , Sapphire HD 6850 , 2x2GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX ,CORSAIR Force GT Series 90GB

Az OK
______ Az alaplap már jó pár éves és a Processzor TDP 125 W is magas , HD 6850 kevésnek érzem (Call of Duty Ghosts) Ram is lehetne 8GB ....., SSD az marad

_____ 1. Alaplap ,processzor marad : VGA ,Ram csere R9 270X , 2x4GB DDR3-2133MHz Kingston Nem tudom lehet kombinálni a meglévő 2x2GBRamot a 2x4GB DDR3-2133MHz . :F

2. a processzor ,VGA maradna : ASUS M5A99X EVO R2.0 , 2x4GB DDR3-2133MHz

3. Alaplap + processzor : érdemes lenne ASUS A88X-PRO + AMD A10-7850K + A meglévő alkatrészek HD 6850 és Ram 2x2GB Vagy a Ram bővítése elengedhetetlen :F

1-4. AM3 + vagy FM2 + Ez utóbbi nagyon tetszik de külön VGA használatakor HD 6850 vagy R9 270X esetén Nem biztos, hogy jó választás .. A AMD A10-7850K lévő GPU lekapcsol ha R9 270X használnák .. ?

AM3 + vagy FM2 + :F

[ Szerkesztve ]

(#57650) bluyoo válasza Dragon27 (#57649) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ezek szerint csak is az AMD játszik?
Az A10-7850K árán egy I5 is könnyedén kijön, és CPU erőben erősebb és kevesebbet is kajál.
Pl. I5-4570 + Asus H87-PRO (ahogy látom főleg Asus lapot nézel).
Ha csak AMD akkor szerintem pl. az FX-8320 a dVGA alá talán jobb választás, mivel ugyancsak erősebb mint a 7850K.
Ha az FX-et választod nem muszáj olyan komoly lapot venned (bár mi tagadás jó kis lap), elég lenne a kis tesó az M5A97 EVO R2.0. Máris fogtál 20K-t az FM2+ -os vashoz képest, mehet a dVGA-ba vagy a RAM-ba.
De egy kerettel egyszerűbb lenne, és talán a Milyen asztali gépet vegyek? topic testhezállóbb a gondodnak. :)
A dVGA mellett passzív az APU-ban lévő iGPU ....
RAM terén elég az 1600MHz-es (amúgy is ugyan azon az órajelen járnak majd) lehetőleg olyat vásárolj amilyen az előző volt.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.