Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!
A10 6800K APU-hoz melyik lenne jobb választás:
Gigabyte GA-F2A88X-D3H vagy Asus A88XM-PLUS ?
A több bővítőhely nem számít, a kisebb méret sem, összességében a Giga DualBIOS funkciója miatt gondolkodom, hogy egyszer talán hasznos lehet, az ASUS VRM-je viszont mintha komolyabb hűtést kapott volna, a DigiVRM+ is hasznos feature-nak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#58102) Space marine válasza GiGaBiTeX (#58101) üzenetére


Space marine
aktív tag

erre én is kíváncsi lennék, ha már az fx project megfeneklett :)

(#58103) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kikérni, mennyire érdemes low end alaplapokat venni?
FM2+ lapra gondoltam, de mivel semmi extrára nincs szükségem, csak valami alsókategóriás APU mellé 8 giga ram, meg a mostani dedikált 6670-em, így nem érzem szükségesnek, hogy akár 20k-t adjak a lapért.
Vagy esetleg a chipset miatt érdemes lenne?
Az első hsz-ben linkelt lapokat néztem, de ott nem írtatok felhasználási javaslatot az fm2+ lapokhoz.
A felhasználás főleg netezés lenne, filmnézés, programozás. Grafikai munka, játék nem. A 4 giga ram elég kicentizve elég a mostani gépen, ezért szeretnék 8-at.

ui: 24/7 megy a gép, főleg a torrent, meg a rendelkezésre állás miatt (2 meghajtó van benne jelenleg, mindkettő sata2-es, későbbi ssd bővítésen gondolkodom)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#58104) Zsivaagoo válasza GiGaBiTeX (#58101) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Pöpec kis lap mindkettő. Szerintem egyikkel sem nyúlsz mellé.

(#58102) Space marine ;
(#58101) GiGaBiTeX ;
(#58103) Crytec210 ;

Nos, én tegnap raktam össze a következőt:
AMD Quad-Core A8 6600K dobozos Socket FM2 /AD660KWOHLBOX/ -- 25-26
Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 alaplap -- 15-16
4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu Edition CL9 (KHX1600C9D3B1/4G) * 2 -- 22

Cooler Master Force 500 fekete ház (FOR-500-KKN1) -- 12
500GB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 16 MB cache winchester (WD5000AAKX) -- 12
Chieftec 450W tápegység iARENA (GPA-450S8) 12cm OEM -- 10
DVD író -- 5
---------------------------------
Ösz: 103.000 Ft + Cooler Master Hyper 103 hűtő 7K-ért. Bitang fürge.

Az FM2(+) APU-k gyári hűtője egy kimaratott alumínium tégla, fel sem szabad rakni.
A8 6600K mellet elmegy a HD6670, de ha a 6670 teljesítménye elég, akkor egy FM2-es 750K Athlon elég.

----------------------------------
SATA2 HDD-k miatt nem kell aggódni, menni fognak szépen.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58105) GiGaBiTeX válasza Zsivaagoo (#58104) üzenetére


GiGaBiTeX
csendes tag

Köszi, még kicsit gondolkodom rajta :D
Most látom, hogy a Gigán 8 pines CPU tápcsatlakozó van az Asuson meg 4, ismerősöm tápján (400W FSP) akinek a gép kellene viszont csak 4 pines csatlakozó van.
Szóval ha a Gigát választanám akkor rendeljek Molex -> 4 Pin átalakítót is vagy csak az újabb szabvány miatt ilyen és elég a 4 pin is ?

[ Szerkesztve ]

(#58106) Zsivaagoo válasza GiGaBiTeX (#58105) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nekem is csak a 4 pines van bedugva a 8-as aljzatba. Bőven elég. Nem oszt, nem szoroz.

A 8 pines CPU tápcsati még FX-8320 tuningolásánál sem hiányzott, ment az röccenés mentesen a 4-essel is.
Akkor kell - az erős bivalybika táp is -, amikor tuning miatt átléped a 125W TDP-t. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58107) Pttypang válasza Zsivaagoo (#58106) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert nem veletlenul van annak tobb vezetek fenntartva, de ha leolvad rola a szigeteles, majd meglatod ;]
Habar lehet, hogy elobb eg vegig a lapon a vezetosav ^^

Everybody lies.

(#58108) Zsivaagoo válasza Pttypang (#58107) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem volt gond vele. A CTG-450-80P-n csak 4 pin-es a + CPU betáp.
A CTG-500-80P-n már 8-as.

Ha már annyi delej kell, hogy a 8-as + CPU betáp kell mindenáron, akkor előbb elég minden a 8-assal, mint a 4-essel. De van védelem, nem kell mindent eszetlenül kikapcsolni.

-----------------
De nézd meg a tápodat! 4-es vagy 8-as a kiegészítő tápmadzagod?

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58109) Pttypang válasza Zsivaagoo (#58108) üzenetére


Pttypang
veterán

Rendben, értem, csak mikor legutobb egy villanyszerelo azt mondta, hogy nem kell oda a tobb vezetek, ket het mulva kellett visszahivni, hogy ha annyira nem kell, akkor oldja mar meg, hogy meg lehessen fogni kezzel a vezeteket, mert jelenleg nem nagyon lehet, szerintunk pedig ez egy pici problema. Innen jutott eszembe, hogy ezzel szoktak problemak lenni, de persze nem gondoltam komolyan, csak nagyon szelsoseges esetben menne ott annyi aram, hogy ilyen tortenjen :)

Everybody lies.

(#58110) Zsivaagoo válasza Pttypang (#58109) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

220/380 azaz 230/400V az trükkösebb. A házban akkor melegszik a vezeték, amikor a max. 10A-t bíró rézmadzagok elé 16A-es kismegszakítót tesznek, aztán megy róla a mosógép, a mosogatógép, a villanytűzhely és a fater is arról a fázisról hegeszt a garázsban.

PC-nél, ahol követelmény a +8pines betáp, ott a cucc meg sem indul, amikor be akarod kapcsolni.
---------------
Védelem: tegnap a hővédelem leállította a tartalék gépemet, mert előző héten egy fórumtársnak egy kora GA-970A-UD3 (rev 1.2 ? ) lapjához kaptam szét BIOS frisítés miatt a cumót, utána még az FX-6300-as procijának a lábait is kiegyengettem, kapott tőlem hőcsöves gyári hűtőt és amikor újra összeraktam a tartalék gépet a proci hűtő csatlakozóját elfelejtettem visszadugni az alaplapra.
A 965BE felfűtött, 5 perc múlva kikapcs. Javítás 2 perc és minden tökéletes.

Azért a védelem működik ám, ha valaki direkt szét nem cseszi. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58111) Pttypang válasza Zsivaagoo (#58110) üzenetére


Pttypang
veterán

Csak picit alultervezték a hálózatot, nem számolták bele azt a pár gépet&lézernyomtatót, meg a raktárpolcok között minden sorban ugye neoncsöves világítás.. :) Amikor 3-4 lézeres egyszerre kezdett nyomtatni, akkor picit megdobta a rendszert míg fűtöttek :)

Everybody lies.

(#58112) Razermazer válasza bluyoo (#58097) üzenetére


Razermazer
őstag

Mennyiben fogok hátrányt szenvedni a nem native usb támogatásban? külön vezérlővel mert az van azokon a lapokon(egyik nec, másik asmedia, melyik a jobb rosszabb). Hát sata 6gb még mai nap se nagyon használom ki de tény és való hogy a gyors ssd-hez kelleni fog, de ha kettő az sem baj mert igazán több nem is lesz, vinyók meg elvannak sata 3gb-is.
Ha meg mégis kéne lehet bele tenni egy vezérlő kártyát(azok meg tényleg nem drágák, jobbak biztosan azok nekem egy közép osztály is megfelel).
Szóval kis pénzből ez van kompromisszumot kell kötni :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#58113) bluyoo válasza Razermazer (#58112) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mennyiben fogok hátrányt szenvedni a nem native usb támogatásban?" Gyorsabb, általában megbízhatóbb, problémamentesebb [link].
A több natív SATA3-at meg azért említettem "mert ssd lesz a gépben nem egy több raidbe" Gondoltam nem 2db SSD-t akarsz ..... [link]. :D
Leszögezem komoly kis lapokat néztél. De miét is kerülendő újonnan (alig drágábban) ugyan annyiért egy Z87-es lap? :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58114) Razermazer válasza bluyoo (#58113) üzenetére


Razermazer
őstag

Awesome az a sok ssd :D ennyire burzsuj nem vagyok.
Két vga éppen elég a maga 100k-jával bár aprón azért lehet kifogni olcsóbban is.
Persze hogy szeretnék z87-et igazából egy gryphon is megtenné(Asrock sem rossz amit ajánlottál, de inkább Asust szeretnék venni) lehet találni 34k-ért(már ha van éppen aprón), és még két kártyát is beletehetek, de a 4770 az bizony most nekem igencsak drága.
Így abból kell főzni ami van ;)
SSD max kettő lesz egybe, a raid inkább vinyóként az meg jó lesz sata 2 ként is. Munka ssd-n tárolás hdd-n.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#58115) bluyoo válasza Razermazer (#58114) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus márkában talán a Z87-A ami 35K környékén kapható.
"igazából egy gryphon is megtenné" Azt nem csodálom. Nekem is megtenné ... :DDD
De minek alapból SLI, I7, tuning ha nincs rá kavics? :DDD
Valahogy a Haswell I5 és egy viszonylag jól felszerelt B85, H87-es lap kimaradt. :)
Na de mindegy, is a kinézett Asus deszkák mint írtam nagyon is ajánlott kategória (mindkettőt elfogadnám), és az Ivy és Sandy Bridge CPU-k sem éppen gyengék (magam is egy szorzózáras I5-öt nyúzok még mindig).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58116) Toby888


Toby888
senior tag

tudnátok nekem egy tuningpotens deszkát I5-3570K-hoz ?? játékra szánnám egy joféle VGA-val, aaaa deszkára max 50K a keret :B

(#58117) Razermazer válasza bluyoo (#58115) üzenetére


Razermazer
őstag

Majdan 3ds max és maya-ra kell a két kártya és sok sok ram, proci igazán nem kell erős egy jó i5 is megteszi kezdetnek.
Mert kiskavicsos :P grafikus leszek kezdetben aztán ha beindul lehet fejleszteni.
Köszönöm a segítséget így már képben vagyok, Majd megyek szépen vásárolgatni. :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#58118) bluyoo válasza Razermazer (#58117) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Mindig is fura figurák voltak a grafikusok. :DDD
Sok sikert az építéshez (is)! :)

(#58116) Toby888
"tuningpotens" :DDD
Hát Sandy, Ivy alá már jó pár kitűnő lapot nem lehet kapni (ugye kifutó széria).
Amit hirtelen találtam pl. az MSI Z77A-GD65 valamivel 40K felett.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58119) Toby888 válasza bluyoo (#58118) üzenetére


Toby888
senior tag

nemrosz, de szerintem fölös a 3 PCI, én inkáb mATX ben gondolkodom

(#58120) bluyoo válasza Toby888 (#58119) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen ... ezért is van az a hat kérdés oldalt ... :N
Mindenesetre ha tudsz szerezni, az Asus Maximus V GENE -nél komolyabb mATX-es lap nem nagyon van.
Bár az ASRock Fatal1ty Z77 Professional-M -ből nagyobb eséllyel találsz.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58121) BomiBoogie válasza bluyoo (#58118) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"tuningpotens"

Kérem, hogy a fórumhoz nem illő, szexuális tartalmú hozzászólásokat mellőzük! ;] :DDD

(#58122) bluyoo válasza BomiBoogie (#58121) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem azonnal az impotens ugrott be. :DDD Tuning impotens lap ... ;]

Bazinga!

(#58123) BomiBoogie válasza bluyoo (#58122) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Látom, most már senki nem mer írni. :D

[ Szerkesztve ]

(#58124) Pttypang válasza Pttypang (#58103) üzenetére


Pttypang
veterán

Erre valaki? :)

Everybody lies.

(#58125) BomiBoogie válasza Pttypang (#58103) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mennyire low endre gondolsz?
A 24/7-es felhasználás mellett lehet, hogy érdemesebb lenne nem a legolcsóbbakban gondolkodni.

Egyébként erre a célra találták ki az FM2+ (APU) socketet.

(#58126) Pttypang válasza BomiBoogie (#58125) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem is a legolcsóbbakban gondolkodom, de szeretnék 20k alatt maradni, ilyen memória árak mellett próbálom leszorítani a komponensek összköltségét :)

Everybody lies.

(#58127) Zsivaagoo válasza Pttypang (#58124) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

(58104)-ben már válaszoltam. Az egyik legolcsóbb mATX Giga lap ott van a hsz.-emben.

------
Ha a jelenlegi hűtődnek megvan minden AMD-s tartozéka, akkor mehet fel az FM2-re is.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58128) bluyoo válasza BomiBoogie (#58123) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Megöltük a topic-ot (egy időre)! ;]

(#58126) Crytec210
20K-ba még az Asus A88XM-PLUS is belefér.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58129) jenei1994


jenei1994
addikt

Úgy döntöttem dobok az alaphoz még egy kis pénzt :) és ezt a kettő lapot néztem ki.

GIGABYTE GA-F2A78M-DS2 alaplap és a ASUS A55BM-K alaplap

Ebbe a hónapba meg is venném valamiéket a 2 közül csak nem tudom melyik lenne jobb választás.

Melyiket ajánljátok a 2 közül ? több évre venném.

(#58130) Pttypang válasza Zsivaagoo (#58127) üzenetére


Pttypang
veterán

Elsiklottam felette, bocsánat :R
Egy Asus Silent Knight-ot tartogatok erre a célra, szóval a hűtővel nem lesz gond ;]
Akkor a lap már megvan, köszi :)

Everybody lies.

(#58131) Zsivaagoo válasza jenei1994 (#58129) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A Giga! De inkább az, amit az (58104)-ben ajánlottam.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58132) jenei1994 válasza Zsivaagoo (#58131) üzenetére


jenei1994
addikt

Köszi!

(#58133) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Fatal1ty Z87 Professional [link]
MSI Z87 MPOWER MAX [link]
MSI Z87 XPOWER ez már árban elég húzós.[link]
Véleményt kérnék a 3 alaplapról.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#58134) jim bcs válasza baboss (#58133) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!
Ha már a legdrágább msi-t nézed akkor én inkább az Asus Maximus VI Extreme-t venném. Eme 5 lap közül válassz és szűkítsd a kört asus-ra vagy msi-re úgy könnyebb lesz dönteni, mivel itt egyikkel sem lősz mellé döntsön a szimpátia.

ha nem lenne fontos az atx méret akkor sokkal olcsóbban megúsznád egy matx-el mondjuk egy Asus Maximus VI Gene-vel vagy Asus Gryphon Z87-el

Asus Maximus VI Extreme
Asus Sabertooth Z87
Asus Maximus VI Hero
MSI Z87 XPOWER
MSI Z87 MPOWER MAX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58135) MiklosSaS válasza baboss (#58133) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kedves kollega, hagyd azokat a lapokat. A Crosshair Formula utan neked egy ASUS MAXIMUS VI FORMULA-ra van szukseged ! Az extreme az inkabb bench veregetoknek kell, a seggsziklat asrock-ot hanyagold. A MSI nem rosz, de inkabb Asus-t !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58136) jim bcs válasza MiklosSaS (#58135) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

eeeeeej a FORMULA-t kifelejtettem :O , az asus-al egyetértek ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58137) MiklosSaS válasza jim bcs (#58136) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo az a formula ! :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58138) jim bcs válasza MiklosSaS (#58137) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

bizony ám hogy jó sőt, na itt a sorrend akkor, az extreme-t kivettem mert nincs értelme

Asus Maximus VI Formula
Asus Sabertooth Z87
Asus Maximus VI Hero

részemről egy Asus Maximus VI Gene-vel tökéletesen ellennék mindenre elég ám még sok is, veszek is majd egy Gene-t de megvárom a Skylake-et akkor hosszabb ideig fog maradni a lap mint mostanában

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58139) Ottó58 válasza MiklosSaS (#58135) üzenetére


Ottó58
senior tag

Mennyi ASRock lapod volt, hogy ilyen véleményed van:"a seggsziklat asrock-ot hanyagold"

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#58140) MiklosSaS válasza Ottó58 (#58139) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat most igy kapasbol...az utobbi 5 evben kb olyan 20 darab asrock lapot teszteltem, amibol kb 7 vagy 8 az enyem volt.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58141) Ottó58 válasza MiklosSaS (#58140) üzenetére


Ottó58
senior tag

Használtad is?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#58142) MiklosSaS válasza Ottó58 (#58141) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahh, dehogy csak azert vettem meg hogy a polcra rakjam. :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58143) Ottó58 válasza MiklosSaS (#58142) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ez igazán segítőkész válasz! KÖSZÖNÖM!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#58144) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#58142) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt igazából az a lényeg, az eredeti kérdést is figyelembe véve, hogy az ASRock nagyon jó ár-érték arányú lapokat gyárt, szerintem ők az alsó szegmens királyai, de ha egy csúcsközeli tuninglapot keres valaki, azért az ASUS a kiemelkedő.

(#58145) MiklosSaS válasza Ottó58 (#58143) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Olyan valasz ment amilyen a kerdes volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58146) jim bcs válasza BomiBoogie (#58144) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem csak a csúcslapokról van itt szó hanem összességében mindent figyelembe véve. Elég megnézni az Asus Vanguard B85-öt, 5év gari, az ára sem vészes, mindent tud amire szükség lehet. Kell még valami...nemhiszem?

Idén is összeraktam már egy pár gépet minden nagyobb gyártótól, de még mindig azt mondom hogy messze az Asus lapjai a legjobbak a segédprogramokkal és a tökéletes biossal együtt. Azért lett minden gyártótól egy gép mert én is kíváncsi voltam melyik is a legjobb otthonra/munkára egyaránt, igaz ebbe volt márka kikötés is de ettől függetlenül ha egy mód van rá én Asus-al szerelek.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58147) Ottó58 válasza BomiBoogie (#58144) üzenetére


Ottó58
senior tag

Kössz, ez válasz, de a másik csak nagyképűsködés.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#58148) baboss


baboss
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R
Ár érték arányban az ASROCK tényleg jó.Már volt hozzá szerencsém.
Az MSI lapom még nem volt,ezért voltam rá kíváncsi mi a véleményetek róla.
GIGABYTE lapom már volt,de nekem a végén nem jött be. :U, ezért nem is szerepel a listában.
Az ASUS MAXIMUS VI FORMULA-t kihagytam a listából, :U pedig ez tetszett meg igazából,és még blokk is van rajta, maradhatna a jelenlegi 2 körös vízhűtés. :K
Idáig az ASUS jött be nekem a legjobban.A gyereknek is azt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#58149) MiklosSaS válasza baboss (#58148) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Z87-ben az Asus es a Gigabyte ami nekem nagyon tetszet. A Formula szerintem a mostani legjobb lap ha tuningolni szeretnel. MSI is jo lapokat gyart csak a BIOS-a szerintem kicsit meg eretlen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58150) jim bcs válasza baboss (#58148) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Idáig az ASUS jött be nekem a legjobban.A gyereknek is azt vettem." :DDD

Akkor mit is agyalsz ennyit ? :U Már megvan az a lap amit venni fogsz csak neked se esett le egyből.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.