Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) xmaas válasza Dragon27 (#57649) üzenetére


xmaas
őstag

Intel oldalon jobbat kapsz kevesebb fogyasztas tobb ero nincs szukseg extra hutesre ugyan abban az arban amibol kijonne egy AMD varians amit tuningolni is kell hogy tudja azt a szintet, i5 4570 + B85 lap es elvagy mint a befott par evig

(#57652) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Gép újítás előtt állok, és kérdezném, mit tanácsoltok? AMD vonalon gondolkodom, ezt szeretem, szóval Intel felé ne tereljetek, a gép amire használva lenne: Tanulás, és Játék!
AM3 vonalon kellene maradni? vagy az FM2-t lovagoljuk?
Pro és kontra érveket toljatok, melyiket miért. Előre is köszi!

(#57653) xmaas válasza Pr3s (#57652) üzenetére


xmaas
őstag

Eros teljesitmenyt AM3+ vonalon kapod meg FX8320-8350 + kulon videokartya ,FM2+ vonalon csak kozepes teljesitmenyt kapsz + integralt kozepes videokartya szoval erre a vonalra csak akkor erdemes ha nem akarsz kulon videokartyat hanem eleg az integralt is

(#57654) Dragon27 válasza bluyoo (#57650) üzenetére


Dragon27
senior tag

+ xmaas

Igen csak AMD .., ennek oka hogy ATI most már AMD :)
(Volt Intel lapom de nem tetszik a hadjáratuk ... )

Igen csak ASUS

Az AM3 + alaplapok leváltása várható mostanában AM4 ?
Szerintem maradok ASUS M5A99X EVO R2.0 ha meghagyom egy darabig a Phenom II X4 965 így mehet a pénz a memóriába és a R9 270X Persze utólag a CPU-t is lecserélem pl. AMD FX-6300 vagy addigra lehet jön valami jobb :)

A meglévő memóriák ami Kingston és az új alaplap Ram listáján nem szerepel ezt hogy kezeli ASUS lapok ?
Vagy ezek minden memóriát felismernek ., érhet meglepetés :F

[ Szerkesztve ]

(#57655) Sanyi.mTs válasza bluyoo (#57572) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem otthon hdmi-s házimozi erősítőm van. arra jutottam, h a PC és TV hdmi-n, az erősítő és PC optikán lesz összekötve.
nézelődtem még az asrock lapok között: FM2A88M Extreme4+ vs FM2A78M Pro4+
- minek rájuk 2 cpu hűtő konnektor (4 és 3 pines)
- chipseten kívül mi még a különbség? (6 vs 8sata port)
- FM2A78M miért drágább? (két helyen is néztem)
- akkor az asrock is normálisan tudja kezelni a ventiket (mint az asus)? a 3 pin-eseket is tudja vezérelni?

(#57656) PainKiller13 válasza Sanyi.mTs (#57655) üzenetére


PainKiller13
őstag

Tudja az asrock kezelni, pont ezért van 3 és 4 pines cpu fan connector rajta, mert tud PWM alapján és volt alapján is vezérelni.

(#57657) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy melyik a "legolcsóbb" ATX méretű 1150-es alaplap, amin már elforgatott SATA csatik vannak? Tuning egyáltalán nem szempont.

Köszi a segítséget! :)

Üdv: Dugos.

(#57658) xmaas válasza Dragon27 (#57654) üzenetére


xmaas
őstag

Hat ugy nezz ki nem valoszinu hogy lesz uj AMx+ foglalat egyelore a FM2+ APU vonalon toljak a targoncat meg az integralast nyomjak ezzerel .Ha a pletykak igazak meg jonni fog meg valami rancfelvaras a AM3+ vonalon de hogy azutan jonn e meg ide valami nem tiszta

FX 6300 nem rossz de inkabb a 8320 as ban erdemes gondolkodni majd fejleszteskor

(#57659) xmaas válasza Dugos (#57657) üzenetére


xmaas
őstag

Azt viszont nem irtad hogy eleg a sima B85 chipsetes vagy tuningost akarsz mert van mindegyikbol olcsobb dragabb ,illetve azt se artana tudni hany memoria slot kell eleg a 2 vagy 4 kell illetve hany sata csatlakozo kene

(#57660) Dugos válasza xmaas (#57659) üzenetére


Dugos
tag

Igaz! Ezt elfelejtettem. Chipsetbol jo a B85 is, mint irtam tuningolni nem szeretnek. Memoria slotbol elkelne a 4, a SATA csatikbol is eleg 6. Köszönöm. :)

(#57661) xmaas válasza Dugos (#57660) üzenetére


xmaas
őstag

Ez peldaul Asrock B85 Pro4 Pcx ar ?

(#57662) Dugos válasza xmaas (#57661) üzenetére


Dugos
tag

Ezzel csak annyi a gondom, hogy mATX méretű, nekem pedig ATX kellene. :)) lyenből tudnál ajánlani?

Köszönöm. :)

(#57663) kona005


kona005
senior tag

Szerintetek melyik a lap jobb, illetve melyik a tuningosabb?

970A-UD3P
vagy
970 Extreme 4

Inkább mégis az FX mellett döntenék, mert ebbe a lapba vissza tudnám elvileg tenni a mostani procimat, és az nekem sokat jelentene. Ha lenne egybe 60-70k akkor Intel mellett döntenék.

De ha már FX, kinyomom a szemét ;]

(#57664) xmaas válasza Dugos (#57662) üzenetére


xmaas
őstag

Ja azt beneztem kicsit ezt talaltam meg B85 Msi

(#57665) kona005 válasza kona005 (#57663) üzenetére


kona005
senior tag

MSI 970 G46
ASUS M5A97 EVO R2.0

Ezeket talaltam meg egy arban, akkor a 4 közül? :)

(#57666) xmaas válasza kona005 (#57665) üzenetére


xmaas
őstag

Vedd meg az EVO 2 sokaknak van a forumon es dicsertek birja jol a tuningot

(#57667) Rypejakten válasza kona005 (#57665) üzenetére


Rypejakten
addikt

az EVO R2.0, viszont ha tuningolni akarsz, nem árt, ha belekalkulálod az árba mondjuk egy Scythe Ashura árát is.

(#57668) kona005 válasza Rypejakten (#57667) üzenetére


kona005
senior tag

Igen, tudom hogy kell hozzá egy jobb hűtő is ami 10-15k, de először legyen meg a LAP+CPU :)
Bár én szívem szerint a Giga-t venném!

Az a nagy bajom, hogy nincs egyben rá pénzem, és valszeg a közeljövőben nem is lesz, de a CPU limittől meg a falra mászok :O

Köszönöm az infót!
xmaas köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

(#57669) Rypejakten válasza kona005 (#57668) üzenetére


Rypejakten
addikt

lapon ne spórolj, inkább cpu limit, mint throttling. legfeljebb amíg nincs kess hűtőre, addig nyomulsz a gyárival meg egy ilyennel.

(#57670) Dugos válasza xmaas (#57664) üzenetére


Dugos
tag

Nem kötözködésből, de ez is mATX. :DDD Én ezt találtam legolcsóbban. :F Kérdés van-e ennél olcsóbb..

(#57671) kona005 válasza Rypejakten (#57669) üzenetére


kona005
senior tag

Ha-ha :DD

Mostanit is gyárival használom, mondjuk ezt nem tuningoltam, fülhallgatóval (marmint nem olyannal :D ) szoktam játszani úgy annyira nekem nem zavaró.

De tény, hogy rohadt hangos.

Egyébként nem akarok a lapon spórolni, a Giga és az Asus között 2k van, csak nekem a Giga jobban tetszik, meg mintha komolyabb hűtés lenne rajta így nekem ha ránézek, de nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#57672) Zsivaagoo válasza kona005 (#57671) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A Giga 970A-UD3 rev. 3.0 és UD3P tuning esetén 2-3.-ra indul, az első indulás(ok) öntesztek, hogy az UEFI Bios-ban beállított értékekkel feláll-e a hardver.
Van akiket ez zavar és az Asus M5A97 EVO 2. lapra váltottak.

---------
Giga mellett szólhat az, hogy alaplapcsere után egy driver frissítéssel túlélheti a dolgot a win és nem biztos, hogy frissen újra kell húzni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57673) kona005 válasza Zsivaagoo (#57672) üzenetére


kona005
senior tag

Ha mondjuk azt mondom, nem zavar az hogy 2.-3. indulásra áll fel a rendszer, akkor te melyiket ajánlanád? Vagy melyiket választanád? Bejön a Giga nagyon a kur... ...át :DDD
Nekem ez már komolyabbnak hangzik mint az Asus, nem vagyok oda az Asus cuccokért :)

Szerk.:

Most nézem neked is Giga van :DDD
Egyébként mi a különbség az UD3 és UD3P között? Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#57674) kona005 válasza Dugos (#57670) üzenetére


kona005
senior tag

Az előbb B85-ös lapokat kínáltak neked, gondolom akkor a tuning nem számít, az AsRock H87 Pro4 olcsóbb egy pár ezressel.

[ Szerkesztve ]

(#57675) Zsivaagoo válasza kona005 (#57673) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

UD3P később jött ki, kb. árnyalatnyi különbségek vannak.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57676) bluyoo válasza Dragon27 (#57654) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok én a jobb lapról nem beszéllek le. :DDD De még az FX-6300 alá is, kicsit túlzásnak gondolom.
"Volt Intel lapom de nem tetszik a hadjáratuk ... " Csak kíváncsiságból ez a "hadjárat" miről is szól? :)
RAM gondod 99% hogy nem lesz ezekkel a lapokkal. De jós nem vagyok szóval ... :)

(#57655) vegytek
FM2A88M Extreme4+ / FM2A78M Pro4+
" FM2A78M miért drágább? " Nagybani helyzet, ragtárkészlet, régebbi/újabb rendelés, Forint/Dollát árfolyam, ....
Igen tudja vezérelni. Szerintem jobb az Asus ..... Több gondot hallottam ASRock-al mint Asus-al.

(#57671) kona005
"Giga jobban tetszik, meg mintha komolyabb hűtés lenne rajta" Hát nem tudom hogy nézed de legalább 2X akkora bordázat van az Asus lapján. :DDD
+1 az EVO R2.0-nek.

Bazinga!

(#57677) kona005 válasza Zsivaagoo (#57675) üzenetére


kona005
senior tag

Szerintem az lesz majd, jobban bejön ;)

(#57676) bluyoo: Nem tudom akkor, nekem "fapadosabbnak" tűnik, meg Gigám volt világ életemben (na jó nem régen volt Matsonic meg Abit is), nem tudom mi legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57678) Sanyi.mTs válasza bluyoo (#57676) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

asus-nál mATX-ben nincs optikai kimenet :W

(#57679) bluyoo válasza kona005 (#57677) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak rá kell nézni hogy kisebb a borda a Giga tápkörén ez tény. Ezt a "fapadosabbnak tűnik" megjegyzést meg főleg nem értem. Mi tűnik fapadosnak ezen a lapon? :DDD
Mindenesetre kérdeztél és élből hárman ajánlottuk .... viszont a te lapod lesz. Nekem mindegy melyiket veszed. :)
Szerintem ha Gigabyte lap kell akkor a négy lap közül a Gigibyte-ot vedd. ;]

(#57678) vegytek
Mert már mindenki HDMI-t használ. :DDD

Bazinga!

(#57680) kona005 válasza bluyoo (#57679) üzenetére


kona005
senior tag

Jó legyen, nem tudom nekem valahogy a Giga komolyabbnak tűnik, de ha ennyire az Asus-t mondjátok akkor én hiszek nektek, biztos jobban értetek hozzá. A Gigának jó a marketinges osztálya engem megvettek kilóra :DDD

Jobban tetszik, de elvégre nem nézegetni kell :)

(#57681) Dragon27 válasza bluyoo (#57676) üzenetére


Dragon27
senior tag

xmaas AM3 + se mai darab ezért nemigazán tudom hogy érdemes e erre cserélni .A másik meg szinte évente változtatnak valamit a FM1,2+ szériákon ami szerintem a jövő de az FM5 lesz :)
ha volna annyi felesleges pénzem akkor évente cserélném a gépet :) vagy a másik megoldás Intel :)

____________________
miről is szól Csak a pénzről :)
RAM gond ne legyen mert nem szeretnék később cserélgetni .....

(#57682) Dugos válasza kona005 (#57674) üzenetére


Dugos
tag

Igen, igen. De nekem olyan ATX méretű lap kellene, amin elvannak forgatva a SATA csatlakozók, a foglalatnak 1150-esnek kell lenni, a chipset gyakorlatilag mindegy. Ha Z87-esbe van elfogadható áron, hát akkor olyanba van, üsse kő, csak az ára legyen elfogadható.

(#57683) bluyoo válasza Dragon27 (#57681) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Írtuk az Intelt ... neked tabu a téma! :DDD
Viszont erre "Csak kíváncsiságból ez a "hadjárat" miről is szól?" tényleg kíváncsi vagyok. :R

(#57680) kona005
Azért nem sírnál a Giga lappal sem, ebben (majdnem) biztos vagyok. Főleg hogy azt szeretnéd. Bár akkor nem értem miért volt kérdés? Reménykedtél hogy mindenki a Gigát ajánlja? :DDD
Amúgy a 970A-UD3P nekem is tetszik. Jót tett a kinézetnek hogy elhagyták a kéket. Úgy látszik átcsábítottak egy, két design-ert az ASRock-tól. ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57684) kona005 válasza Dugos (#57682) üzenetére


kona005
senior tag

Nem tudom hogy ez neked jó-e lenne, de ez van még az Asrockkal eyg árban kb:[link]

(#57683) bluyoo:

Igen, reménykedtem :DDD
De ha funkcionalitásban az Asus jobb, és ti mint hozzáértők azt ajánljátok (de nehéz volt leírni :DDD ) akkor én hiszek nektek :K

[ Szerkesztve ]

(#57685) bluyoo válasza kona005 (#57684) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"amin elvannak forgatva a SATA csatlakozók" ;) Viszont Giga! ;]
"Igen, reménykedtem" Bocsi ha csalódást okoztunk! :DDD Hidd el nem akar itt átverni senki egy rosszebb lapra. :) Viszont mint írtam a Giga deszkája sem rossz. Csak szerintem a konkurensé jobb.

(#57682) Dugos
Az összes portnak 90°-ban elforgatottnak kell lenni? Az MSI-nek vannak lapjai ... pl.: B85-G43

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57686) kona005 válasza bluyoo (#57685) üzenetére


kona005
senior tag

"Nem tudom hogy ez neked jó-e lenne" Így kezdtem :P

"Hidd el nem akar itt átverni senki egy rosszebb lapra.'

Persze, nem is azért mondom :)

Mindegy, először is vigyék el a másik kártyámat a héten, mert csak akkor lesz aktuális.
De akkor a Giga lesz szerintem ;]

Köszi a segítséget mindenkinek! :R

Szerk.:

Még egy kérdés:
Látom úgy vannak a ram slotok hogy egy fekete\kék\fekete\kék...
Akkor a 2*2 GB a két feketébe, vagy a két kékbe kellene rakni és így menne Dual Channelben?

[ Szerkesztve ]

(#57687) bluyoo válasza kona005 (#57686) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"De akkor a Giga lesz szerintem" :DDD
"Látom úgy vannak a ram slotok hogy egy fekete\kék\fekete\kék...
Akkor a 2*2 GB a két feketébe, vagy a két kékbe kellene rakni és így menne Dual Channelben?"
A " :P " miatt tálald ki! ;] Vagy esetleg összeszereléskor előveszed a laphoz adott kis könyvecskét 24. oldal.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57688) kona005 válasza bluyoo (#57687) üzenetére


kona005
senior tag

A Gigáét előveszem persze ;]

De akkor ha jól látom a képen, úgy van ahogy azt gondoltam.

Köszi mindent! :R

(#57689) Dragon27 válasza bluyoo (#57683) üzenetére


Dragon27
senior tag

Intel LGA 1155 még elfogadható áron lenne ASUS P8Z77-V LX + i5-3350P :N
Ennél is az integrált GPU lekapcsol erős VGA használatakor :F
A processzorok lehetnének olcsóbbak ....

:N :DDD valamit mondanom kel hogy az AMD mellet maradjak :) Intel "hadjárat"
A másik hogy olcsóbb az AMD és szeretem az ATI-t ... Ha Intelhez került volna az ATI akkor csakis Intel :)

(#57690) bluyoo válasza Dragon27 (#57689) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A felhozott félkonfigban nincs iGPU. A i5-3350P-ben ugyanis le van tiltva. Viszont a laphoz járna a LucidLogix Virtu MVP Software ami ugyan nem, kapcsolja le teljesen a VGA-t de hasznos kis program (viszont program szóval lehetnek vele gubancok). mondjuk a "csupasz" tuninglapoktól azért tartózkodnék (bár szorzózáras alá ...). Akkor legalább az LX2-őt vagy a Z77-A-t.
Újonnan meg egy Haswell is kijön annyiból szóval ...
"Ha Intelhez került volna az ATI akkor csakis Intel" Semmi köze a VGA-nak ahhoz hogy melyik oldalt dobod alá. Semmi hátránya nincs az nVIDIA-nak egy AMD-s vasban és az AMD VGA-nak sincs egy Intel gépben.

(#57688) kona005
Szívesen! Problémamentes beüzemelést. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57691) Dragon27 válasza bluyoo (#57690) üzenetére


Dragon27
senior tag

Intel konfig esetén valahogy többre jön ki ez valahogy jobbnak érzem FX-6300 :) vagy A8-6600K ....

(#57692) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Aktuális a platform csere, a héten szeretném kézben tartani a leendő lapomat.
A kinézett lap egy Asrock Z77 Extreme4 volna, procinak 3570K-t gondolnék használtban az apróról.
30ig van jobb lap az említettnél? Apróról is lehet...
Tuningolni szeretnék, ami kifér a csövön:)

Összefoglalóban úgy láttam h eléggé tuningbarát,
5sata eszközöm van, ahogy nézem ezt 4db sata2 ill 4db sata3 csati kiszolgálja bőven...

Vga-t egy 7870 Top-ot kell ki szolgáljon
8gb memó 4db 2es modulba, de 4ram slot rendelkezésre áll.
3hdd
1odd

Ha jólláttam 8+4es tápellátással bír, tehát kellően felszerelt egy mértékletes tuning melleti használatra.

Remélem áldásotok adjátok rá:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#57693) BomiBoogie válasza bluyoo (#57690) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez igen jó hír, akkor tehát végképp nem érdemes spórolni egy jóféle Haswell lapon, mert még egy generációt kiszolgálhat. :K

(#57694) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#57692) üzenetére


Apollo_21
addikt

A lényeges kimaradt, Fm2-t váltok vele..keretbe nemigazán szeretném a 80at átlépni..ez lenne max lap+procira.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#57695) xmaas válasza Dragon27 (#57691) üzenetére


xmaas
őstag

Barhogy szamolod FX 6300+lap+huto arabol kijonn a i5 4570+lap ami finoman szolva agyonveri FX et mint a sz@rt nincs bajlodas se tuningal se melegedessel ,FM2+ vonalon meg proci teljesitmenyben meg a FX 6300 at se eri utol szoval ja.
Es csak mondom AMD processzor huto lenyegtelen hogy FM2+ vagy AM3+ egy kupac hangos tragya szintjen van legszivesseben megfognam es fejbevagnam vele a zseni tervezocsapatot aki azt a nyomorusagot kiokadta magabol ,szoval igyis ugyis a gyarit ki kell cserelni ha jot akarsz magadnak ami6-7 ezer forintnal kezdodik a jobb fajtak 9 ezer kornyeken kezdodnek ezt a plusz koltseget szamitsd bele ha muszaj neked AMD t

(#57696) Apollo_21 válasza Dragon27 (#57691) üzenetére


Apollo_21
addikt

60 vagy fölötte lesz az a jutányos lap+proci...mert h + hűtés ahogy elöttem is írták biztos kell rá.
És kb 70 az intel.....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#57697) Dragon27 válasza xmaas (#57695) üzenetére


Dragon27
senior tag

Apollo_21

A mostani gépemnél a processzorhűtőt cseréltem le először :) ezt még később felhasználnám ..
Tuningolni nem szeretek és nem is akarok .

i5-4570 iGPU + R9 270X használható egyszerre vagy iGPU lekapcsol :F Átnézem rendesen ezeket az árakat de az Intel alaplappal semmi gondom nem lenne de akár hogy nézem CPU árazása magas ....

(#57698) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: mennyire árt egy alaplapnak a 24/7-es állandó nyúzás (üres időben bányászat, egyébként játék, egyéb normál használat, extrém tuning nélkül)?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57699) Apollo_21 válasza Dragon27 (#57697) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az iGPU lekapcsol ha dVGA van benne.

ÉRtem én, de árban kb 10e a különbség talán AMD javára, és a teljesítmény kicsit sem ugyanaz.
Nemoffolnám szét, de ezt ide teszem.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#57700) Zsivaagoo válasza t72killer (#57698) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

1/3 élettartam. Kb. a normál 6-7 év helyett 2 év.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.