Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) MiklosSaS válasza bluyoo (#57836) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ilyen miert nincs 2011-en ? :(((

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57852) PainKiller13 válasza bluyoo (#57842) üzenetére


PainKiller13
őstag

Máshol ezt ajánlották, kevés gari, class 11, nem mintha tudnám mi a különbség :DDD

(#57853) sutyesz96 válasza bluyoo (#57850) üzenetére


sutyesz96
őstag

A full konfig is végre :)

Már csak pénz kell :DDD

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#57854) bluyoo válasza MiklosSaS (#57851) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk ezt én sem értem hogy a csúcskategóriára miért nem ültetik át ...... :F

(#57852) PainKiller13
A CL9 szűkebb időzítés szóval jobb, plusz a Corsair-on van hűtőborda. Ja egy év gari mindkettőre!? Éljen a PCX .... Tessék 5év garival.
Ha már Kingston és PCX, 99 hónap garival [link] Ugyan 1866MHz-es de így tuti megy 1,5V-al 1333/1600MHz-en. :DDD

(#57853) sutyesz96
"Már csak pénz kell" Senki nem mondta hogy azzal kell kezdened? :DDD

(#57855) sutyesz96
Akkor már csak a rosszabbik fele van hátra! :P

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57855) sutyesz96 válasza bluyoo (#57854) üzenetére


sutyesz96
őstag

Fél gépem már eladva :P

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#57856) PainKiller13 válasza bluyoo (#57854) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem mintha ezek tönkremennének, elég sok gépem volt már de egyikben sem ment soha tönkre, aztán húzva meg úgy sem lesz :D

(#57857) bluyoo válasza PainKiller13 (#57856) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok, de ettől a plusz gari nehogy rossz dolog legyen már. :)
Mi lesz ha berobog a DDR4 :DDD és el akarod majd adni? A kiskergaris terméket mindig könnyebb jó áron elsózni. Na meg aztán attól hogy idáig nem ment tönkre .....

Bazinga!

(#57858) PainKiller13 válasza bluyoo (#57857) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez igaz :) Egyébként a ramos topic elején írják, hogy attól, hogy a bolt csak 12 hónapot vállal, a legtöbb gyártó élettartam garanciát vállal a termékeire, ami azt jelenti, hogy amíg gyártják, addig cserélik, sőt több gyártó még azután is cseréli miután már nem gyártják.

(#57859) bluyoo válasza PainKiller13 (#57858) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Soha nem halt be még RAM-om. És használtan sem nagyon vásárolok. De ezek ellenére, akkor is egy kiskergaris darabot vennék használtan (lehetőleg háztól-házig garival). :)
A bolton kívüli ügyintézésben meg végképp nem vagyok járatos. Mindenesetre engem irritálnak a hasonló garanciás ügyek. Ha a gyártó vállal rá 5évet akkor az üzlet ahol vásárolok nehogy az én nyakamba varja már az ügyintézést (esetleg a postát).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57860) jim bcs válasza sutyesz96 (#57824) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS H81I-PLUS
GIGABYTE GA-H81N
MSI H81I
ASROCK H81M-ITX

(#57825) Möhe
GIGABYTE GA-B75N

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57861) salieven


salieven
aktív tag

Melyik lenne a legideálisabb választás egy i5 4670k mellé?

- MSI Z87-G45 Gaming
- ASROCK Fatal1ty Z87 Killer
- GIGABYTE GA-Z87X-D3H

Asusból nem találtam semmi úgy mond értelmeset 30-45 ezer között .... ez az MSI tetszik csak nem tudom vele a tapasztalatokat,valakinek valami? És esetleg valaki valami biztos alaplapot ezen árszegmensen belül (30-45 ezer) ?! :)

PSN: salieven

(#57862) bluyoo válasza salieven (#57861) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Asusból nem találtam semmi úgy mond értelmeset 30-45 ezer között .." Mert a Z87-PLUS miért nem "értelmes"? :) Kicsivel többért a Z87-PRO.
Vagy a legutóbb ajánlott ASRock Z87 Extreme4?
Attól hogy nem "killer" meg "gaming" ugyancsak jó lapok. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57863) salieven válasza bluyoo (#57862) üzenetére


salieven
aktív tag

Azért írtam amit írtam mivel eddig csak AMD oldalon mozogtam és azokban vagyok inkább otthon mint az intelben. Ezért is kértem a segítségetek. Amúgy asusra azért írtam amit mert pl a cpu fölött nem találtam hűtőbordát egyik lapnál sem ebben az árban. Az nem lehet probléma neki? Mondjuk jó amiket te küldtél ott vannak de ott sem olyan hű de hatalmas bordák azok mint pl az msi-nél.

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#57864) bluyoo válasza salieven (#57863) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Amúgy asusra azért írtam amit mert pl a cpu fölött nem találtam hűtőbordát egyik lapnál sem ebben az árban." Milyen bordára is gondolsz? Minden említett lap teljes mértékben bordázott. :)

Bazinga!

(#57865) salieven válasza bluyoo (#57864) üzenetére


salieven
aktív tag

Én pl a Z87-K lapot néztem meg volt még valami amin nem volt ott fenn a lap tetején a proci felett hűtőborda. De akkor elnézést. Melyik lenne a legjobb választás tuningolásra is?

PSN: salieven

(#57866) bluyoo válasza salieven (#57865) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ahol nincsenek a tápkör elemei ott egyértelmű hogy nem kell hűteni. :)
Mindegyik felsorolt lap alkalmas a tuningra. A három közül talán a GA-Z87X-D3H -t választanám.
De 45K-is még ott az GA-Z87X-UD3H vagy a G1.Sniper Z87 is hogy Gigánál maradjak.
Természetesen a másik két lapnak is vannak ugyancsak jó tulajdonságai ....
Szerintem 40K alatt az egyik legjobb vétel a már 2X felhozott Z87 Extreme4.

Bazinga!

(#57867) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#57851) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mert egy elavult, régi architektúra, manapság egy tabletnek is nagyobb a teljesítménye, ráadásul nincs a CPU-ban IGP... Minek fejlesztgessék? :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57868) bluyoo válasza Mahrenburg (#57867) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:C Ez ütősre sikeredett! Olvasva már majdnem kezdtem sajnálni az LGA2011 tulajokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57869) Mahrenburg válasza bluyoo (#57868) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

NagySasss már rég cserélt konfigot, gondoltam, felkavarom az állóvizet... :D

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57870) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#57869) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Cserelnek en hatamlasesnagyonhatalmaIgazgatour ! Csak nincs mire, mindig viszket a tenyerem valamit cserelni...de nincs mit. Jol van ez ahogy van, egy jo kis vizezes van meg hatra oszt 1-2 evig semmi.

Egyebkent van egy pici mediaPC-em..annyira szeretem, azon vagyok amikor nincs melo....van rajta win 8.1 meg Linux.....jo kis masina...majd rakok bele egy i5-ot meg meg 4 gb ramot....meg egy 7750/750-es VGA-t es 1-2 evig ahoz sem kell nyuljak....elkezdek majd verdazni....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57871) bluyoo válasza MiklosSaS (#57870) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szavaidból azt veszem ki hogy lassan fejlődik a számítástechnika és kevés az újdonság. :DDD
"egy jo kis vizezes van meg hatra " Így már érthető miért is hiányzik a gyárilag vizezett MOSFET hűtés. :) De ne aprózd el a dolgot EK introduces ASUS® Rampage IV Black Edition water block kit.

(#57869) Mahrenburg
Jó boltos lenne belőled! Gerjeszted a keresletet. :DDD

Bazinga!

(#57872) MiklosSaS válasza bluyoo (#57871) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tudom hogy felmenne a sima "Rampage Extreme-re". Meg varok picit a vizel, kicsit kikoltekeztem magam januar-februarban......

@mahrenburg meg olyan mint valami piaci venasszony, hozzank jar arulni a VIA processzorokat. Biztos annak idejen tobb ezret vasarolt belole, most meg rajta maradtak. :D

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57873) Sanyi.mTs válasza bluyoo (#57840) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

még van pár hét vásárlásig és habár nincs optikai kimenet az asus a88xm-plus-on, bejön a lap.
a hangkari min. +8k lenne.
ilyen, vagy ehhez hasonló alaplapi kivezetés lehet itthon kapni?

(#57874) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a GIGABYTE GA-H87-HD3 alaplapról?

(#57875) bluyoo válasza Sanyi.mTs (#57873) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor most már mindenféleképpen optikai?
Mindenesetre párszor már felmerült nem nagyon láttam üzletben sőt még használtan is elvétve.
De van saját topic-ja is :DDD S/PDIF

(#57872) miklosss2012
Azt én sem tudom. Dobj nekik egy e-mailt ők biztos nem tévednek ez ügyben. :)

Bazinga!

(#57876) salieven válasza bluyoo (#57866) üzenetére


salieven
aktív tag

Ez a G1 Sniper még pont az a határ ami belefér a keretbe és nem is rossz. Csak nem tudom miért ismerősi körben mindenki szidja a gigabytet hogy az életbe ne vegyek többet :D Most lehet velem van a hiba meg mit tudom én de úgy tudom intel oldalról jók a giga lapjai. Mondjuk az általad linkelt 2 giga nem rossz lehet az lesz. Asrock lapom is volt nem is egy és egyikkel sem volt probléma idáig. Ezt le kell játszanom még magamba.

PSN: salieven

(#57877) bluyoo válasza salieven (#57876) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Minden márka ad ki selejtet ez ellen nem tudunk mit tenni és kétbalkezes felhasználók is vannak szép számban akik írni tudnak. :DDD
Mondjuk személy szerint még mindig az Asus-t preferálom (nekem bevált soha nem volt velük gondom).
De ugye azon nem tetszik neked a hűtőborda. :)
Ha esetleg a mATX méret is játszik 5év garanciával a TUF szériás Asus Gryphon Z87-el szinte biztos hogy nem lenne bajod.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57878) salieven válasza bluyoo (#57877) üzenetére


salieven
aktív tag

Nem is az hogy nem tetszik csak fura hogy ilyen vékonyak. A mostani M5A97-es asus lapomon jóval nagyobb vastagabb hűtőbordák vannak és azért csodálkoztam rajta. Amúgy én is az asus-t támogatom jobban de ez a giga meg asrock lapok is jók amiket linkeltél és szerintem azzal sem lenne bajom. Maradjunk inkább az ATX méretnél :)

PSN: salieven

(#57879) bluyoo válasza salieven (#57878) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért egy AMD és egy Intel CPU alá készült lapot ne hasonlítsunk egymáshoz. :)
Mindenesetre a felhozott lapokhoz elég az a bordázat, aminek ha jobban megnézed nem is olyan kicsi a hőleadó felülete. A Z87-PRO-tól szerelik az Asus lapokat méretesebb bordázattal itt többek között már WiFi és Bluetooth is van a laphoz. 47K
Sok sikert a döntéshez. :)

Bazinga!

(#57880) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Na most állok rendelés elött :))

Végül mégis csak 1155 lesz belöle :P (H61MV-ITX + g2020)

Vagy a másik ami szóba jöhet 1150-böl a H81M-ITX + g3220

De szerintem nekem elég lesz a 2020. Vagy nagyon ajánlatos lenne a 1150? :((( (kb +7e Ft)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#57881) bluyoo válasza sutyesz96 (#57880) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Reménytelen vagy! :P

Bazinga!

(#57882) Hunyus


Hunyus
senior tag

Na én azt hiszem pontot tettem a végére :D
Ezek lesznek.

G3420 BOX
ASUS VANGUARD B85
KINGSTON HYPERX 4GB [2x2GB] 1600MHz DDR3
XFX 450W Pro-Series Full Wired (P1-450S-X2B9)

(#57883) sutyesz96 válasza bluyoo (#57881) üzenetére


sutyesz96
őstag

ez nem válasz :(( :DDD

amúgy ráadásul a H61 pci-e 3.0 slotos :)) másik csak 2.0 :P

De amúgy az gyakorlatban számít valamit? :D

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#57884) bluyoo válasza sutyesz96 (#57883) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"amúgy ráadásul a H61 pci-e 3.0 slotos" Ahhoz CPU is kellene .... Ivy I5-től felfele. De neked semmi előnyt nem jelentene. Ellenben a HTPC-nél is lényeges audio tulajdonságok. A H81-es lapnál már Realtek ALC892 míg a H61-es lapnál ALC662.

(#57882) Hunyus
Szerintem jól döntöttél .....
Esetleg RAM-ból a Kingston HyperX LoVo-t ajánlanám (ha nem sokkal drágább mint a kinézett).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57885) #59070464


#59070464
törölt tag

Ti melyiket vennétek az alábbi konfigba?
# Fractal Design Define Mini / Seasonic G360
# 2x SWiF2 házventilátor
# Intel i3-4330 @ Raijintek Themis
# Corsair Vengeance 8GB @ 1600 MHz CL9
# MSI 750Ti Gaming 2GB
# Samsung 830 SSD 64GB
# WD Black 1TB
ODD nincs és USB3-as eszközöm sincs jelenleg. Fejlesztés és/vagy egyéb bővítés nem várható. Áruk egyezik és többet nem szánnék rá.

Asus Vanguard B85 (minőségi, hivatalosan 5 év, de itthon csak 3 év gar.)
ASRock Z87M Pro4 (olcsóbb, de fícsörgazdagabb)

[ Szerkesztve ]

(#57886) bluyoo válasza #59070464 (#57885) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Részemről egyértelműen a Vanguard.
"de fícsörgazdagabb" Mire gondolsz?

Bazinga!

(#57887) Hunyus válasza bluyoo (#57884) üzenetére


Hunyus
senior tag

Minden alkatrészt az itteni PH.s LeC tagtól rendelem.
Közben a ram amit írtam az már eltűnt a hirdetéséből,gondolom eladta.Így ezt találtam helyette G.Skill RipjawsX 4GB [2x2GB] 1600MHz DDR3 KIT [hűtőbordás] ez szintén 10k.De ha tudsz 10k jobb 2×2gb ramot,akkor szívesen veszem.Bár Így azért jó,mert mindent 1helyről betudok szerezni.

(#57888) bluyoo válasza Hunyus (#57887) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát annyiért nem nagyon tudok. Annyira figyelj hogy lehetőleg 1,5V-on tudja a kívánt órajelet.
Kérdezz rá a RAM-os topic-ban.

Bazinga!

(#57889) Hunyus válasza bluyoo (#57888) üzenetére


Hunyus
senior tag

Rendben,köszi

(#57890) #59070464 válasza bluyoo (#57886) üzenetére


#59070464
törölt tag

Csak annyira gondolok, hogy az egy Z chipset. Jobb audio chip, több csatlakozási lehetőség, RAID, tuning. Uutóbbi az egyetlen, amire meg mernék esküdni, hogy sosem használnám. A BIOS elég ocsmány ASRock-nál és úgy tudom ventivezérlésben is az Asus a best, ami nekem számít. Vanguard felé mozdulnak a gondolataim nekem is, csak érdemesnek véltem feltenni a kérdést, hogy a legdrágább alaplap gyártó legszerényebb, de minőségi lapját válasszam a fent írt felhasználásra, vagy a legolcsóbb gyártó top chipsetes termékét.

[ Szerkesztve ]

(#57891) bluyoo válasza #59070464 (#57890) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha használsz RAID kötetet akkor nem kérdés. Bár egy SSD-vel a fedélzeten meglepődnék ha szenvednél vele. :) Hacsak nem nagyon fontos adatok miatt tükrözöl.
Valóban valamivel újabb audiochip található az ASRock lapon (bár nem hinném hogy számottevő különbség van köztük). Mondjuk csatlakozók terén sem látok nagy különbséget a két lap között max. két SATA3 helyett SATA2 van egy PCI slot helyett egy PCI-E 1X. A hátlapon meg az optikai S/PDIF helyett DisplayPort.
Viszont segédprogramok, ventilátorvezérlés terén szerintem az Asus jobb választás.
A tuningot meg biztos nem használnád ugyanis az I3 tuningképtelen. Mondjuk a Vanguard-ot inkább nézem tuninglapnak mint azt a csupasz Z87-es ASRock-ot. :)
Ezért is írtam hogy összességében szerintem neked az Asus megoldása a jobb választás.

(#57889) Hunyus
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57892) lulu09 válasza bluyoo (#57828) üzenetére


lulu09
csendes tag

Van egy 8800 GTS -em, mellette 2x2 GB Geil Ram, amd athlon x3 -as proci, ill 2x300 gb vinyó. Az nem is baj, ha használt, csak nem tudom lehet -e valamivel helyettesiteni a lapot, vagy 0- ról induljak teljesen inkább.

(#57893) bluyoo válasza lulu09 (#57892) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha megvan rá a kereted mindenképp az új platform lenne kézenfekvő, nem egy elavult gépet foltozgatni. Mekkora kereted lenne az egészre?
Esetleg húzhatod a mostani konfigod haláltusáját, akár bolti lappal is pl. az ASRock 960GC-GS FX -el. Ellenőrizd a CPU-d a támogatási listában [link] ha esetleg a spórolás mellett döntenél.

Bazinga!

(#57894) lulu09 válasza bluyoo (#57893) üzenetére


lulu09
csendes tag

Köszi szépen, de szépen felteszem darabokban a gépet, hátha elviszik..:R

(#57895) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#57870) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Miklosssssss " ...egy pici mediaPC... ...majd rakok bele egy i5-öt... " - Nehogy 1024x768-as felbontáson akadjanak az AVI-filmek... :D

" ...hozzank jar arulni a VIA processzorokat." - :DD

Bluyoo- " ...lassan fejlődik a számítástechnika és kevés az újdonság. :D

Az biztos, hogy DonSassss vágyaihoz/igényeihez képest a fejlesztések behozhatatlan lemaradásokkal küzdenek...

"Gerjeszted a keresletet." - Dehogyis, csak ha NagySasss két hétig nem cserél konfigot, akkor letargiába esik, s nem szeretném, ha ez depresszióvá mélyülne... :))

"Esetleg húzhatod a mostani konfigod haláltusáját... " Nade Vezérigazgató Úr, ne légy ilyen kegyetlen! :Y

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57896) bluyoo válasza lulu09 (#57894) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Ha sikerül eladnod és már megvan a keret a gépre a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ban segítenek a komplett vas összeállításában.

(#57895) Mahrenburg

"ha NagySasss két hétig nem cserél konfigot, akkor letargiába esik, s nem szeretném, ha ez depresszióvá mélyülne... " De jó is ha törődnek az emberrel. Lassan rájövök hogy a fejlesztési igazgatói poszt nem neked való! Már a titkárnők tesztelésében végzett odaadó munkádnál is elgondolkodtam ..... Testhezállóbb lenne valami humánpolitikai munkakör, esetleg szakszervezeti poszt. :DDD
Természetesen a tervezett Mahrenburg Gepard , Mahrenburg Lion , Mahrenburg Ice Bear , .... lapok maradnak a tervezett lapok között.
Hát nehéz is megállni hogy ne törekedjünk folyamatosan a tökéletes vas összeállítására. :)
""Esetleg húzhatod a mostani konfigod haláltusáját... " Nade Vezérigazgató Úr, ne légy ilyen kegyetlen!" Ezt kifejezetten jófejségből írtam mint a legolcsóbb megoldást a problémára. Még ha nem is tartom a legjobb döntésnek. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57897) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Találtam jó árban egy használt GA-990FXA-UD3 rev 1.2-es lapot. A Gigabyte oldal azt mondja, h ez messze nem a legújabb revízió, várható ebből gubanc? (támogatás hiánya, ha később meg akarnám tartani a lapot?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57898) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok! Szeretnék venni core-i5 4440 , 8GB RAM, 1 TB SATA 3 winchester, 600W táp alkatrészekből álló gépet erre megfelelő : GIGABYTE GA-H81M-HD3 alaplap?

(#57899) kodaek


kodaek
tag

vagy inkább egy ASRock 1150 H81M?

(#57900) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!

MSI A78M-E45-ről mik a vélemények ?
3+2-es bordázott VRM, mennyire lenne jó A8 6600K alá feszültségemelés nélküli tuninghoz ?
Valahogy gyanúsan olcsó a konkurenciához képest :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.