Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) MiklosSaS válasza jim bcs (#58150) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En peldaul a Formula (AMD) es a Formula (Z77) utan kiprobaltam egy kozepkategorias gigabyte-ot (ud4h), nagyon kellemesen csalodtam benne. Neha jo mast is kiprobalni a tapasztalat erdekeben, persze benne van a buko hogy nem jonl be !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58152) baboss válasza jim bcs (#58150) üzenetére


baboss
őstag

Egy kicsit drága per pillanat nem jön össze,de most beszéltem egy kollégával és 60 K-ért tud hozni ASUS MAXIMUS VI FORMULA-t.Még el kell adnom a mostani lapot a CPU-val és kipótolni.Remélem hamar összejön.
Kíváncsi vagyok az AMD után milyen az INTEL.CPU-ban ezt néztem ki hozzá.i7 4770K.Ha összejön akkor egy darabig biztos nem kell cserélni semmit,esetleg a VGA-t.Most 2 db GTX 480 van benne vizes blokkal,de szerintem még elmegy hozzá.

(#58153) Bullllit válasza baboss (#58152) üzenetére


Bullllit
tag

és ahoz a laphoz milyen tápot raksz? csak a 8+4 pin miatt érdekelne :)

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#58154) MiklosSaS válasza baboss (#58152) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A VGA-kat passzold el es vegyel egy darab 780-at. Bika eros az a kartya es jol lehet tuningolni. A 4770K szinten brutal cpu, csak ha kemeny tuningot szeretnel kupakoltatni kell....beszelj Akos-al, o a kupakolas mestere.

Kupakolas nelkul ha van szerencsed akkor olyan 4.2-4.4 a vege normalis hofokon. Skalpolas utan mehet a 4.6-4.8-5.0 GHz is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58155) baboss válasza Bullllit (#58153) üzenetére


baboss
őstag

Azt még nem is néztem. :U Most 1 CORSAIR GS 800 van,lehet,hogy cserélnem kell,vagy jó hozzá?
miklosss2012
Milyen árban van,abból is AZUS-t érdemes venni?Küldenél 1 linket.

[ Szerkesztve ]

(#58156) Bullllit válasza baboss (#58155) üzenetére


Bullllit
tag

Sajnos nem tudom a választ, ezért is kérdeztem meg :) De én csak kíváncsiságból :))

..jobb az erőszakosság,ha a szívünkben indulat van, mint az a szelídség,ami csak a tehetetlenséget álcázza..

(#58157) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Asus A88XM-PLUS FM2+-os deszka Graphic résznél ez látható: Maximum shared memory of 2048 MB

ezt automatikusan állítja be RAM mennyiségétől függően vagy BIOS-ban állítható?

(#58158) MiklosSaS válasza baboss (#58155) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kb ilyen arban merik az apron, de ki lehet fogni 110K-ert is, a ref-et meg biztos 110-120K-ban merik. Jo kis kartyak ! Boltban ujonan megveszed 135-150K kozott.

OFF END !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#58159) jim bcs válasza baboss (#58152) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hát nem olcsó, ezért is írtam ha elég lenne az matx méret akkor Asus Maximus VI Gene lenne a befutó, márpedig 1 vga alá doszt elég az matx. Tehát a Gene is egy megoldás lenne ha a 2 gtx480-at eladnád és vennél 1 bika vga-t, mondjuk én ezt tenném de ez most mellékes. Hát az amd után olyan lesz az intel mintha egy opel-ből átülnél egy bmw-be vagy volvo-ba, hírtelen és mindörökké leírhatatlan élmény. Játékra doszt elég lenne az i5-4670K amivel nem kevés pénzt spórolsz, ha nem használod munkára oda felesleges az i7.

egy Asus GTX770-DC2OC is doszt elég amivel kihajtasz mindent ultra grafikán, nem feltétlen kell gtx780 mivel lassan de biztosan jön a Maxwell

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58160) baboss válasza MiklosSaS (#58158) üzenetére


baboss
őstag

jim bcs
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#58161) ZweiTiger


ZweiTiger
tag

tudnátok nekem segíteni milyen alaplapot vegyek? Sajnos nem tudtam düllőre jutni.

ASRock Z87 PRO3 VAGY ASRock B85 FATAL1TY KiLLER

Nem tudom melyik a jobb.....

i3 4130-as procival lesz majd :)

Játékra fogom használni.. főleg akár.

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#58162) jim bcs válasza ZweiTiger (#58161) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASRock Z87 PRO3 VAGY ASRock B85 FATAL1TY KiLLER :N

ASUS :K

Játékra i5 kellene, i3 jó de nem játékok alá mert nem oda tervezték egy netezős otthoni mindenes gépbe még ok.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58163) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Gigabyte B85N-Phoenix

Micsoda gyönyörűség ez! Mit tudhat? :))

(#58164) jim bcs válasza BomiBoogie (#58163) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

csak tömören és röviden

4+2 fázis
maximum DDR3-1600
PCI Express 3.0 x16-os slot és egy Mini PCI Express 2.0 x1-es slot és egy mSATA 6 Gbps-os slot vagy wifi
Intel Small Business Advantage támogatás

és mellesleg szerintem is gyönyörű, otthoni netezős mindenes gépnek tökéletes szabadon az asztalon 4 gumilábon, passzívan meghűtve

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58165) BomiBoogie válasza ZweiTiger (#58161) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

i3 alá teljesen felesleges Z-s procit venni, a Killer jó lesz. :K

(#58166) regener válasza jim bcs (#58162) üzenetére


regener
veterán

Kellene, de valószinűleg nem akkora a kerete hogy csak úgy hirtelen i5 legyen az i3-ból.

(#58161) ZweiTiger
Szerintem ez kell neked: H87-Plus

(#58164) jim bcs
+ Talán még pulzáló led is van rajta? :Y
A dobozán ottvan jobbra egy ilyen kis kép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#58167) jim bcs válasza regener (#58166) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha később tervez i5-öt akkor semmi gond de én akkor is asus-t vennék

és igen jól látod van rajta led körbe ami pulzálni is tud de emellett ha igazak a hírek akkor több világítási és villogó funkció lesz viszont a ledek színeit nem lehet változtatni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58168) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Ide irányítottak...
Van valakinek tapasztalata a 1150-es foglalatú ASRock Z87 Extreme3 -al kapcsolatban?
Ezt néztem ki magamnak az ASUS H87 Pro-val szemben, ami 28k-ba kerül az ASRock pedig 29k-ba. Már vakon is megéri azt az ezrest a tuningolhatóság, de nem tudom, hogy hol van ez a lap megbízhatóságban és minőségben? Köszi a választ!

(#58169) BomiBoogie válasza jahatpersze (#58168) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Inkább az a kérdés, milyen procit teszel bele? Ha K-sat, akkor csak a Z-s lap játszik, ha nem K-sat, akkor meg mindegy.

(#58164) jim bcs
Köszönöm, közben én is utánaolvastam.

[ Szerkesztve ]

(#58170) raverke


raverke
tag

Sziasztok

Intel i5 4670K-hoz keresek alaplapot.

Egyenlőre ezt a 2-t néztem ki:
Árban max 35.

ASUS Z87-A
ASUS Z87-C

PCI foglalat nem árt ha van (hangkártyámnak és esetleg WIFI kártyának, stb..)
SATA3 foglalat ( kb 6 db)
PCIe 3.0 16x (1 darab elég)
Húzni a procit MÉG nem szándékozom, max pár év múlva. (Kb 5 évre tervezek konfigot venni.)

Ki mit ajánl?

Előre is köszi.

(#58171) jahatpersze válasza BomiBoogie (#58169) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Hát most nem K-sat akarok beletenni, de a későbbi fejleszthetőségért tudok adni némi plusz pénzt.

(#58172) BomiBoogie válasza jahatpersze (#58171) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor vegyél ez K-s procit meg a Z-s lapot. :K

(#58173) bul07


bul07
nagyúr

INTEL Core i5-4670K kellene alaplap
ipon, max 23e Ft körül, és ha lehet ASROCK lap, Szűrés
De Asus is szóba jöhet

Még valami a jelenlegi memóriámat megtartanám, ha jól tudom használható Inteles lapokban
Ő az [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#58175) bluyoo válasza bul07 (#58173) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ez szerintem úgy ahogy van ... :R
Szorzózármentes "K"-s tuningképes CPU kontra olcsó lap és RAM ...
Hivatalosan csak a Z87-es chipset tuningképes. Úgy pedig máris 24K a legolcsóbb deszka.
Bár ha szeretsz kockáztatni egy B85-ös H87-es lappal is van esély rá hogy menni fog a dolog.
RAM terén nagy esély van rá hogy menne 1,5V-on de a KHX1600C9D3LK2/8GX alapból CL9/1600MHz/1,35V-os X.M.P. profillal rendelkezik. Vagy a CML8GX3M2A1600C9B CL9/1600MHz/1,5V-os X.M.P. profillal.
Viszont szorzózáras CPU alá (...., i5-4570, i5-4670, ....) 23K-ból már ugyancsak jó deszkákat kapsz. Pl .5év gyártói garanciával a Vanguard B85.

(#58170) raverke
+1 a Z87-A -nak. A 8 fázisú digitális tápkör tuningnál majd jól fog jönni. :) A Z87-C -nél szinte minden szempontból jobb .

Bazinga!

(#58176) BomiBoogie válasza bluyoo (#58175) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a nem szép a gyártóktól, hogy minél kisebb egy lap (főleg tuningos - Z87), annál drágább. Tuningra alkalmas lap: ATX - 25k, mATX - 35k, ITX - 45k, elnagyolva persze.

(#58177) bluyoo válasza BomiBoogie (#58176) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért a mATX és az ATX esetében nem ennyire egyértelmű a dolog. Pl. 30k környékén a Z87M Extreme4 és a Z87 Extreme3 is kapható (megegyező tápkör alkotóelemek és hűtőborda). Ha a Z87 Extreme4-et nézzük ott már jelentős különbség van a tápkör tekintetében. Szóval nem egyértelműen a méret miatt drágább vagy éppen olcsóbb egy lap.
Ez alól a mITX talán kicsit kivétel. Ugye az egyértelműen drágább. Akkora méretre elég nehéz normális tápkört a bővítőhelyeket, ... bezsúfolni. Jó példa rá a MAXIMUS VI IMPACT amin már kénytelenek voltak függőlegesen elhelyezni a tápkört és a hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58178) BomiBoogie válasza bluyoo (#58177) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a tuning jó móka, de közel sem hoz annyi felhasználói élményt, mint amennyit rá kell költeni.
"Nem igaz, már megint kezdi."
Kicsit skizo lettem. :DDD

(#58179) bluyoo válasza BomiBoogie (#58178) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Az a baj, hogy a tuning jó móka, de közel sem hoz annyi felhasználói élményt, mint amennyit rá kell költeni." Egyetértek. :) A mai CPU-k már tuning nélkül is képesek a legtöbb dVGA-t kiszolgálni ez az Intel palettáján is jól látszik. Természetesen vannak a tuningnak előnyei is, és lehet olcsó lappal is tuningolni. Kinek mi/mekkora az elvárása a gépével kapcsolatban. Viszont értelme nem igazán az alsó kategóriában van. Lap terén csak rá kell nézni az egy árban lévő Fatal1ty B85 Killer-re és a Z87 Pro3 -ra. Szerintem magáért beszél hogy alacsonyabb kerettel mit kell megcélozni. :)
"Kicsit skizo lettem." Ne parázz! Csak a gépfejlesztés tünetei! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58180) BomiBoogie válasza bluyoo (#58179) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sokkal minőségibb a B-s lap. :K
Tehát, ha mondjuk a fennmaradó 20-30K-t (amit egy igazán jó tuninglapra, procira és hűtőre költ az ember) egy monitorra, VGA-ra, egérre, bármi nyalánkságra fordítja, jobban jár. :K

Én egyébként még azon filózok sokszor, hogy vajon egy nem K-s procira kell-e külön hűtő, vagy jó a gyári is, főleg a hangja miatt. Na, ezzel megyek is a topikjába. :)

(#58181) bluyoo válasza BomiBoogie (#58180) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az egész a tulaj keretösszegétől függ.
Ha 100-200K-val gazdálkodik nem kérdés. De ha 300k környéke sem probléma én sem egy B85-ös lapot ajánlanék ez egyértelmű. :)

Pl. bul07 helyében a "K"-s CPU-n spórolt pénzből pótolnám a komolyabb RAM-ot és akár a lapot ha szükségesnek látja. Ha ASRock márkánál maradna a legdrágább nem Z87-es, ATX méretű lap is megáll 26-27K környékén (Fatal1ty H87 Performance).
A hűtő tekintetében szerintem elég a gyári egy szorzózárasra, még hang tekintetében is elfogadható. Bár ha a pénztárca engedi egy olcsóbb hőcsöves hűtő azért ártani nem árt. Főleg ha közel van a gépház az ember füléhez, esetleg nem annyira jó szellőzésű az a ház, vagy be van dugva egy zárt számítógépasztal fakkjába.

Bazinga!

(#58182) BomiBoogie válasza bluyoo (#58181) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, azért összességében a hűtőn nem érdemes spórolni, élettartam stb. szempontjából mindenképp jót tesz a procinak.

Egyébként az ilyeneknek, mint én, volt adott az a lehetőség, hogy vegyél egy Z-s lapot egy nem K-s procival és húzd egy kicsit, de sajnos a 1155-tel vége lett a jó világnak. :(

(#58183) bluyoo válasza BomiBoogie (#58182) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát én csak azért biztos nem vettem volna "Z"-s lapot. :) Ugyan az a felállás volt mint amit előbb vázoltam, csak még kevesebb teljesítményelőnnyel (ugye a korlátozott tuning).
Természetesen ha valami jó árú "Z"-s lap, esetleg használtan beszerezve megérheti(te).
Nekem is csak azért van a Z77-es deszka a szorzózáras I5 alatt mert egy fórumtárstól nagyon jutányosan jutottam hozzá. Szóval 2X annyit biztos nem adtam volna azért hogy kicsikarjak az I5-ösömből pár MHz-et.
És ugye így megjelentek a komolyabb nem tuninglapok amik a nagy tesókhoz mérten jóval olcsóbbak, esetenként különösebb minőségbeli különbségek nélkül (amik ugye "K"-s CPU esetén mégiscsak ... már ha még mindig él a dolog).
Megint ASRock példát hozva a Fatal1ty B85 Killer és a Fatal1ty Z87 Killer között több mint 15K van.

Bazinga!

(#58184) BomiBoogie válasza bluyoo (#58183) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megint ASRock példát hozva a Fatal1ty B85 Killer és a Fatal1ty Z87 Killer között több mint 15K van.

S érdemben nem különböznek?

(#58185) bluyoo válasza BomiBoogie (#58184) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Z87-es tápköre valamivel combosabb ugye +2fázis (a Fatal1ty H87 Performance-nál már ez sem).
De mindkét lap Realtek ALC1150-es hangkodekkel és Qualcomm Atheros Killer E2200-es LAN-al szerelt.(A H87 Performance már Intel LAN-t kapott.)
Természetesen a drágább Z87-es chipset előnyei pl. a normális CF/SLI (jelen esetben 8x8x / 8x4x4x) nincsenek meg sem a B85-ös sem pedig a H87-es lapokon. És bővítőhelyekben is van azért eltérés. Még ha nem is jelentős.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58186) BomiBoogie válasza bluyoo (#58185) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

...azért összességében nekem nem érne meg +15k-t.

(#58187) bluyoo válasza BomiBoogie (#58186) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk 40k környékén nem is azt aZ87-es lapot választanám. ég ASRock-on belül is a inkább a Z87 Extreme4.

Bazinga!

(#58188) Pete55555 válasza bluyoo (#58185) üzenetére


Pete55555
addikt

Tehát 1 kártyás rendszer alá, raid nélkül B. Raiddel H :-)
Z-s lap meg inkább cf/sli-hez.

...Szeretem leracsniztatni...

(#58189) BomiBoogie válasza bluyoo (#58187) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van olyan nem Z87-es lap, amelyikben kicsit jobb hangchip van? Pl. AC1150-es?

(#58190) anytime válasza bluyoo (#58183) üzenetére


anytime
őstag

"Hát én csak azért biztos nem vettem volna "Z"-s lapot." - akkor most már rákérdezek? Miért is vettél tehát Z-s lapot? ;]

Megvan a válasz, de amint olvastam az első sort, nem bírtam magammal :))

[ Szerkesztve ]

(#58191) bul07 válasza bluyoo (#58175) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem akarok tuningolni későbbi eladás miatt gondoltam K-s procira

ASROCK Z87 Extreme3 alaplappal jó lenne ?

Ha nem K procit veszek akkor ASROCK Fatal1ty B85 Killer mennyire lenne jó választás? Ez nagyon tetszik nekem.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#58192) Mahrenburg válasza bluyoo (#58179) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bluyoo - "A mai CPU-k már tuning nélkül is képesek a legtöbb dVGA-t kiszolgálni ez az Intel palettáján is jól látszik." - Kitűnő példa erre az Atom-sorozat... :))

BomiBoogie - A H87 Performance-t, B85 Killer-t és a B85-G43 Gaminget is 1150-es hangkeltővel látják el.

Bul07 - A B85 Killer nagyon jó választás.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#58193) bluyoo válasza BomiBoogie (#58189) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Látom nem nagyon olvasod el amit írok ... :P
"De mindkét lap Realtek ALC1150-es hangkodekkel ...."
De többek között a Fatal1ty H87 Performance is ALC1150 Purity Sound ...... a Gigabyte G1.Sniper B5 AMP-UP Audio megoldása is említésre méltó ....

(#58188) Pete55555
Hát ha így nézzük igen. :) Bár ahogy írtam magasabb kerettel én is tuningpárti vagyok. Szóval egy komoly dVGA alá/mellé én sem egy szorzózáras konfigot tennék.

(#58190) anytime
:P

(#58191) bul07
Hát személy szerint inkább vennék szorzózáras CPU-t mint egy zármenteset amivel fene sem tudja mit csinált az előző tulaja. :DDD
Igen a 30K környéki lapok közül elég jó választás az Z87 Extreme3.
A Fatal1ty B85 Killer elég jól felszerelt lap és ugye dizájnos darab hangzatos névvel megbélyegezve. :D
Mint ahogy az előbbiekben olvashattad Realtek ALC1150-es hangkodekkel és Qualcomm Atheros Killer E2200-es LAN-al van szerelve bordázott MOSFET-ekkel.

Bazinga!

(#58194) bluyoo válasza Mahrenburg (#58192) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Kitűnő példa erre az Atom-sorozat... " A kivétel erősíti a szabályt! :DDD

Bazinga!

(#58195) BomiBoogie válasza bluyoo (#58193) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Olvasom, olvasom. :DDD

Köszönöm, akkor tovább megyek. Van-e olyan mATX lap, amiben jobb hangkodek van? :D

(#58196) regener válasza Mahrenburg (#58192) üzenetére


regener
veterán

Az Atom sorozat miért tartozna a "mai" és az asztali sz.gép csoportokba?

(#58197) Zsivaagoo válasza regener (#58196) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ma is elfér az (író)asztalon. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58198) bluyoo válasza BomiBoogie (#58195) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze utána meg jön a mITX mi!? :DDD
ALC1150 nincs a mATX-es lapokon (legalábbis ahogy én tudom). De minél is kellene jobb?
Viszont azért nem kell félni, nem csak az ALC1150 és a köré épített rendszer a jó! Az ALC887, ALC892, ALC898 sem éppen rossz .... Az én lapomon pl. ALC892-van.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58199) bul07 válasza bluyoo (#58193) üzenetére


bul07
nagyúr

Egyszóval jó lap a ASROCK Fatal1ty B85 Killer lap.
Igaz?

Hűtőre nem reagáltam
A mostani hűtőmet fogom használni ami Cooler Master Hyper 212 EVO , gondolom ez elég lesz rá

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#58200) bluyoo válasza bul07 (#58199) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen jó deszka! És ugye ASRock is ahogy kérted. :)
A hűtőd pedig bőven elég lesz egy szorzózáras CPU-hoz.

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.