Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) baboss


baboss
őstag

Megrendeltem ASUS SABERTOOTH Z87 .Kedden vagy Szerdán jön meg. :DD
A CPU i5 4670K rá 1 hétre mert arra még nincs meg a teljes összeg :U ,de lehet,hogy i7-4770K lesz belőle ha összejön annyi + kp. :K

[ Szerkesztve ]

(#58952) jim bcs válasza bluyoo (#58950) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD értem én, jó pihenést megyek én is holnap meló

(#58951) baboss
szerintem elég lesz az i5 is de ez már oda van bízva

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58953) BomiBoogie válasza bluyoo (#58949) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kicsit tetszik, kicsit nem? Hogy is van ez? :DDD

(#58954) bluyoo válasza BomiBoogie (#58953) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tudod jó a feneke de csúnya a feje! ;]

(#58952) jim bcs
Köszi! Rám fért az alvás. :B

Bazinga!

(#58955) bldy


bldy
csendes tag

Üdv ! Lenne 1 kérdésem.

Nekem van 1 ilyen alaplapom, ami régebbi.. : Alaplapom

ugyebár ebbe 65nm-es procik mennek bele, pl: Core 2 Duo E6600 ami a maximum ennél a lapnál, viszont a kérdésem és a segítségeteket ezzel a kérdéssel kérném, hogy van 1 Pentium Dual Core E6600 CPU azaz processzor , amit szeretnék beletenni a gépbe, de az 45nm-es, most attól mert 65nm-es megy a lapba 45nm-es procit is tehetek bele , vagy sem?! Esetleg megoldás ??

Előre is köszi a helpet és a választ ! :R :R

(#58956) csucsbicep válasza bluyoo (#58954) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#58957) bluyoo válasza csucsbicep (#58956) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:C Akár a ROG lapokon a ROG Armor! Máris pofásabb a kiegészítővel! :DDD

Bazinga!

(#58958) baboss


baboss
őstag

Az új alaplaphoz SABERTOOTH Z87ez a meglévő memória lenne [link] ,jó hozzá ?, Azt olvastam,hogy az Intel CPU-nál 1.5 v-nál nem lehet nagyobb a memória feszültsége.Nem szeretném ha a bekapcsolásnál már egyből elszállna a CPU. i5 4670K Nekem a bios a mostani alaplapban ASUS CROSSHAIR V FORMULA Z azt mutatja hogy 2400MHz-en 1.65 v a feszültség.ASUS SABERTOOTH Z87 BIOS-ban kell majd levennem a feszültséget,vagy alapból nem is enged neki 1.5v-nál többet ? Vagy 1.5 v-on is lehet 2400 MHz-el használni ? Nézzem meg,hogy 1.5 v-on max mekkora MHz-et enged és fut e az OP.
ASUS CROSSHAIR V FORMULA Z BIOS kép

[ Szerkesztve ]

(#58959) bluyoo válasza baboss (#58958) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Természetesen lehet nagyobb feszültséget és órajelet beállítani, csak az Ivy óta ajánlott az 1,5V-os feszültség alatt maradni mivel felette nagyobb eséllyel degradálódhat a memóriavezérlő.
Bár ahogy tudom a Haswell már nem annyira érzékeny a dologra, de érdeklődj a megfelelő topic-ban.
Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" (LGA1150)
Ugye 1,5V-on kevés eséllyel fog 2400MHz-en menni. Bár véleményem szerint teljesen felesleges az a RAM órajel. :)
Szóval ahogy említetted az is járható út ha az 1,5V-hoz állítod be a lehető legnagyobb órajelet.
Az én 1600MHz/1,65V-os kit-jeim vígan mennek 1600MHz/1,5V-on.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58960) baboss válasza bluyoo (#58959) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Annyit megtudtam,hogy a meglévő 2400MHz-es ramjaimat 1866 MHz-en fogja kezelni az alaplap. :W ASUS SABERTOOTH Z87

(#58961) BomiBoogie válasza baboss (#58960) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Emiatt azért annyira ne fájjon a fejed, RAM-sebesség nagyjából irreleváns real-life használat során.

(#58962) tigerxx


tigerxx
csendes tag

Sziasztok!
Van egy i5-3470 (1155) és r7 260x-em, ezeket szeretném egy corsair vengeance red 2*4 1600-as társaságában bepasszírozni egy mATX lapra, CM N200-ban. Semmi feature-re nincs szükségem, tuning sem lesz, 10-12 ezer környékén szerintetek melyik lap a legoptimálisabb? Proci hűtő még nincs, de ilyen ramokkal úgy érzem kicsiben kell majd gondolkodnom :). Köszi!

(#58963) baboss


baboss
őstag

Akkor most mit kel néznem .
Az alaplap 1866 MHZ-et tud 4 x DIMM, Max. 32GB, DDR3 1866/1600/1333 MHz Non-ECC, Un-buffered
Viszont a cpu i5-4670K meg
Memory Specifications
Max Memory Size (dependent on memory type) 32 GB
Memory Types DDR3-1333/1600
Ezek szerint 1600-on fog menni,mert a cpu annyit tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#58964) bluyoo válasza baboss (#58963) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A CPU memóriavezérlője 1600MHz-es. Elméletileg ezt tudod tuningolva 1866MHz-ig emelni a választott lapban.
De mint előttem írták szinte semmi plusz teljesítményt nem nyernél a magasabb órajellel, max. az a bizonyos e pé..sz nőne, és a RAM tesztekben kapnál magasabb pontot.
Viszont pl. ebben a tesztben könnyedén alkalmazták az 1866MHz-nél jóval magasabb RAM órajelet is. Szóval azért ne keseredj el előre. :)
Ha mégsem menne, és ragaszkodsz ahhoz a RAM órajelhez, nyolc napig meggondolkodtatod magad és visszaküldheted/cserélheted a lapot.

(#58962) tigerxx
Szia!
Annyi pénzért max. egy alsó kategóriás H61-es lapot kapsz.
Pl. Asus H61M-A
Személy szerint legalább egy B75-ös lapot néznék. Akár ugyan ebből a laptípusból Asus B75M-A. árgép

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58965) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

i7-4770k cpu alá milyen lapot tegyek, egy vga-s rendszer lesz, overkill tuning nem lesz.
6sata port alap ennyi kell.
Árban olyan 30-40 közé tenném a határt.

Előre is köszönöm.

(#58966) szkink válasza jim bcs (#58947) üzenetére


szkink
aktív tag

Ha minden jòl megy a jővő héten az enyém lesz,és dobok fel pàr képet minden kèp.

(#58967) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ASUS H81M-PLUS alaplapot, de az asus honlapján annyi van csak feltüntetve, hogy "1 x PCIe x16 " foglalattal rendelkezik. Viszont ez 2.0-ás?? Egy GTX650-et raknék bele.

(#58968) tigerxx válasza bluyoo (#58964) üzenetére


tigerxx
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor egy B75M lesz a nyerő kicsivel többért.

(#58969) bluyoo válasza Audison (#58967) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Igen a lap vagyis a H81-es chipset csak PCI-E 2.0-át tud. De ettől még működni fog a GTX650-el.

(#58968) tigerxx
B75M? Akkor gondolom egy ASRock DGS-t szemeltél ki ....

(#58965) Motaba78
Szia!
Ragaszkodsz az ATX mérethez? Vagy mehet mATX is?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58970) Motaba78 válasza bluyoo (#58969) üzenetére


Motaba78
őstag

hát maradhatna az atx méret, mert egy haf-932-be elveszne az mATX :D

Mindkettőre kérnék ajánlást, ha lehet, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#58971) bluyoo válasza Motaba78 (#58970) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ATX méretben pl. az ASRock Z87 Extreme4 árban még mindig verhetetlen az ASRock. :) Valamivel drágábban a Gigabyte GA-Z87X-D3H.
mATX méretben pl. a TUF szériás Asus Gryphon Z87 5év garanciával.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58972) BomiBoogie válasza bluyoo (#58971) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szegény kis Gryphon egyedül érezné magát abban a nagy házban, te sem akaratod, hogy magányos legyen?! :D

(#58973) bluyoo válasza BomiBoogie (#58972) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bírja az! Katonai kiképzést kapott! :DDD
De amúgy sem vészes, legalább mindennek lesz elég hely. Pl.: [link]
Egy akkora házat egy ATX-es lap sem tölt ki sokkal jobban (6cm-el rövidebb a Sabernél). :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58974) tigerxx válasza bluyoo (#58969) üzenetére


tigerxx
csendes tag

Még nem szemeltem ki egyiket sem, csak a tanácsod alapján leszűkítettem 3-ra, amik között nem sok különbséget látok:
Asrock B75M-GL R2.0
Gigabyte B75M-D3V
Asus B75M-A

(#58975) jim bcs válasza tigerxx (#58974) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én meg egyre szűkítettem: Asus B75M-A

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58976) Motaba78 válasza bluyoo (#58971) üzenetére


Motaba78
őstag

Köszönöm a segítséget. :C

(#58977) baboss válasza bluyoo (#58964) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Az alaplap marad most már képben vagyok,úgy is a CPU i5-4670K határozza meg a MHz-et,hiába néznék másik alaplapot ami magasabb MHz-et tud.(ASUS MAXIMUS VI FORMULA) Idáig AMD konfigom volt mindig,ezért nem vagyok képben az Intelnél.

[ Szerkesztve ]

(#58978) bluyoo válasza tigerxx (#58974) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem is az Asus lapja a legjobb választás a károm lap közül.

(#58975) jim bcs
:DDD

(#58976) Motaba78
Szívesen! :)

(#58977) baboss
Szívesen!
Majd írd meg mire jutottál. :)

Bazinga!

(#58979) tigerxx válasza jim bcs (#58975) üzenetére


tigerxx
csendes tag

meggyőztetek :). Csak mindenhol jókat hallottam az asrock és gigabyte lapokról, de nektek jobban hiszek. Asus lesz, még egyszer köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#58980) jim bcs válasza tigerxx (#58979) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az asrock nálam nem jön szóba ahogyan az msi sem, elsőként Asus ha nincs annyi keret akkor Giga

amiért hallhattad az asrock-ot mert olcsó és jó de nincs olyan jó mint a giga kvázi meg se közelíti, a giga meg nagyon jó az asus után mert olcsóbban kínál ugyanolyan jó lapokat mint az asus és az olcsóbb szegmensben 1-2 esetben még jobbat is, 25k-nál már nincs esélye a gigának mert az Asus Vanguard megeszi viszont 30k-tól már megint versenyben vannak egy kis ideig

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58981) bluyoo válasza tigerxx (#58979) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mivel nem rossz lapokat gyártanak. De a három említett lap közül az B75M-A a legjobb vétel.
Gondolom ASRock-ból sem a GL R2.0 -át ajánlották annyira (főleg hogy a Magyar üzletek jó része visszatért a 2év garanciával árulásukra). :)

Bazinga!

(#58982) Novics


Novics
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de gyors nézelődés után nem találtam választ. Van olyan FM2+ -os lap, amin van DisplayPort? Nem feltétlenül akarok csak ezért egy vagyont költeni rá.
Ha a fenti kérdést ignoráljuk, akkor milyen bestbuy lap van most? (FM2+ marad. ;) ) Egy A10-5700-at néztem ki belevalónak. Esetleg egy A8-5500, ha nem futja a keretből. Igazából nem tervezek a közeljövőben fejlesztést, szóval talán az FM2-es lapok is jók lennének. Ha jelentősen olcsóbban meg lehet úszni, avagy stabilabb a lap. Tuningolni nem akarok. (Bár itt nem szokott tán kérdés lenni, de a GW a legfrissebb játék, amivel néha-néha nyomulok. Mondjuk egy Skyrimet lehet, hogy később bepróbálnék. :)) )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#58983) bluyoo válasza Novics (#58982) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Természetesen van, bár nem az alsó kategóriában. Pl. az Asus A88X-PRO, ASRock FM2A88X Extreme6+, ...
Milyen árfekvésű lapra gondoltál?

Bazinga!

(#58984) jim bcs válasza Novics (#58982) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Minek neked DP? A lapokon jelen lévő hdmi,d-sub,dvi-d mindenre elég 1920x1080-as felbontásig bőven de még 1-el fölötte is 1 monitor esetén, ellenben vannak átalakítók minden variációban így minden megoldható. Az hogy kinek mi a bestbuy az egyénfüggő, inkább írom én mit vennék hosszú távra:

ASUS A88XM-PLUS vagy GIGABYTE GA-F2A88XN-WIFI ebbe mindenképpen Kaveri az erősebb vga miatt ami nem más mint az A10-7700K amihez 10-14k egy normális hűtő mert az kelleni fog, így az APU elég lesz egy jódarabig aztán majd ha kevés betolsz egy R9-es dvga-t ha már a Skyrim-et említetted

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58985) Novics válasza jim bcs (#58984) üzenetére


Novics
senior tag

Igazából csak kérdeztem, mert nem találtam a korábban linkelt lapokon. Meg DP kábelt kaptam a monitorhoz. Bár egy HDMI kábel nem nagy tétel. Vagy a DVI kábel jobb?
Bestbuy, mint ár-érték arányban mi most a tuti. :)

Az a 40 pénz most egy kicsit sok lenne egyszerre. Kb 100 pénzem lenne az egész gépre, tokkal vonóval - jó, házat tudok később is, mert van régről, ideiglenes jó lesz, csakúgy mint ODD, meg van SSD-m a laposból, HDD majd később jön bele, most az sem létkérdés. A játék az tényleg a legutolsó szempont. Eddig is elvoltam az Oblivion meg a Skyrim nélkül, eztán is elleszek. Csak ha esetleg van rá mód kisebb plusz ráfordítással, akkor jó lenne.
Durván 20 lapra, 30 procira - mondjuk itt a hűtés még pluszba - 20 RAM. Még egy faszányos táp kéne, gondolom az is 20 körül.

(#58983) bluyoo Kösz-kösz. Ezek még nem is tűnnek olyan soknak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#58986) bluyoo válasza Novics (#58985) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha nem sokallod az árukat akkor sok gondod nem lesz a vásárlással hiszen ezek az FM2+ -os lapok csúcsát képviselik. Amikkel a magasabb tuning is nyugodtan ....... Szóval megérheti kis ráfordítással "K"-s APU-t választani.

Bazinga!

(#58987) Novics válasza bluyoo (#58986) üzenetére


Novics
senior tag

Sokallom... igazából sokkal drágábbnak gondoltam a csúcsmodelleket. Amiket többször láttam ajánlani azok sem voltak lényegesen olcsóbbak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#58988) bluyoo válasza Novics (#58987) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Amiket többször láttam ajánlani azok sem voltak lényegesen olcsóbbak."
Igen ~20K környékén vannak általában. Bár tuning nélkül azért vannak olcsóbb darabok is de ezekkel sem nyernél túl sokkal ~5K-val jönnél ki olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58989) jim bcs válasza Novics (#58985) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ok a lap változatlan tehát ASUS A88XM-PLUS vagy GIGABYTE GA-F2A88XN-WIFI így egy későbbi erősebb procicsere mehet mivel Kaveri lapok, proci legyen A10-6790K ez 30-31k ez így ok de ettől lejebb ne add, viszont azzal gondolom tisztába vagy hogy APU mellé 1866mhz-es ramok kellenek

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58990) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok egy Asus P8P67 Pro rev 3.1 alaplaphoz egy i5 2400 milyen választás lenne

(#58991) Novics válasza jim bcs (#58989) üzenetére


Novics
senior tag

Miért off? :)
Köszi! Igen, 2400-as kit ramokat néztem. Azok olyan 22 körül vannak. (Még nem kérdeztem meg, hogy mit ajánlanak pontosan.) Azt hiszem az ASUS fog nyerni, mert - bár ezt nem mondtam - mATX-ben gondolkozok.

(#58988) bluyoo Na igen, hosszú távra tervezem a lapot, ezért inkább most egy kicsit többet költök rá, de akkor sokáig jó legyen. :K (Amúgy még egyszer megnéztem, az ASUS-nál valami rossz árat néztem, mert a PRO már lényegesen drágább. :)

:R Mindkettőtöknek.

A lap piac mennyire stabil? Áringadozás mennyire jellemző? Nem nagyon tervezek puffert a költségvetésbe, és csak kb egy hónap múlva állok neki összevásárolni a cuccokat, és jó lenne ha nem kéne újratervezni. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#58992) bluyoo válasza Vadasz1 (#58990) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Gondolom használtan vásárolod őket ... ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
Ha nem akarod a CPU iGPU-ját használni akkor jó választás lehet (bár nem a legújabb chipset és leginkább "K"-s CPU-k alátervezték). Intel LAN, erős tápkör, plusz SATA portok, ...
Mivel P67-es chipset, még azt a kis tuningot is megkapod amit a i5 2400 enged.

Bazinga!

(#58993) bluyoo válasza Novics (#58991) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csodálkoztam is egy kicsit hogy nem sokallod az árukat. :DDD Az AMD hardverek után érdeklődők zöme még a 20-25K-s árcédulára is :Y .
Az árak nagyjából követik a világpiaci helyzetet. Nagyban függ hogy a bróker urakon milyen gatya van. :DDD
Pl az A88XM-PLUS áringadozása.
Ha ennyire ráér megérheti követni az árakat egy két üzletben hátha elcsípsz egy "akciót".

Bazinga!

(#58994) Vadasz1 válasza bluyoo (#58992) üzenetére


Vadasz1
tag

Köszi akkor szerinted milyen alaplap lenne jó hózzá ami kihasználná rendesen

(#58995) bluyoo válasza Vadasz1 (#58994) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ha kérdezel, feltétlenül közöld a következőket:
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?"

És ugye nálad egy pluszkérdés hogy új vagy használt lap?
De az iGPU kivételével teljesen kiszolgálja az I5-ösöd sőt ahogy írtam még tuningolni is tudod majd valamelyest (~3-400Mhz).

Bazinga!

(#58996) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, i3-3220 alá milyen alaplapot ajánlatok 10-15ezer környékén? (nem lenne tuningolva, ez egyértelmű)

(#58997) BomiBoogie válasza Szajo (#58996) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mivel nem is lehet tuningolni. :)

(#58998) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok.

Vannak olyan LGA775-ös alaplapok, amik SATA és ATA-s hdd-t is kezelni tudnak, olcsón?

(#58999) jim bcs válasza Szajo (#58996) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ASUS B75M-A
ASUS B75M-PLUS
és esetleg többért GIGABYTE GA-B75N

(#58998) Corsair90
igen van 1-2 újonnan de ritka mint a fehér holló és inkább használtan, de annyiba kerülnek mint egy új platform kvázi halott platformba én nem áldoznék semennyit, nézz újabb lga1150-es lapot procival és ddr3-as memóriával

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59000) Rendo84 válasza jim bcs (#58999) üzenetére


Rendo84
senior tag

+1
Ritka sajnos, és nehéz kifogni használtan is ilyet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.