Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) jim bcs válasza Smithy87 (#57050) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jobb oldalt lent az óra mellett vagy a vezérlőpultban a Reltek HD hangkezelő-ben

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57052) Smithy87 válasza jim bcs (#57051) üzenetére


Smithy87
senior tag

sajnos ott nem megy érzékeli, hogy bedugtam valamit meg is kérdezi, hogy mi legyen ha azt mondom, füles akkor jobb esetben arra is kitolja a hangot a hangfalakkal együtt rosszabbikban csak azt tekinti hangfalnak.
a mikrafon része úgy néz ki működik a különös az, hogy mind két jacknél fülest hoz mint lejátszó eszköz. Lehet be kell ruházni egy értelmes hangfalra nem 1500 pénzes csicsergőbe? :D

[ Szerkesztve ]

(#57053) bluyoo válasza Deck (#57048) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az a lap nem jó a Haswell alá. Más a foglalat. Az előző link nem működik. A 10-15K-s keret a lapra meg elég sovány egy I7-es mellé. ATX méretben meg szerintem nincs is annyiért lap. A mATX méret meg a sok tervezet bővítőkártya miatt felejtős. Ugye a VGA máris elfoglal két slot-ot .....

Bazinga!

(#57054) jim bcs válasza Smithy87 (#57052) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a hangkezelőben külön a beállítások alatt (jobb oldalt fent a fogaskerék alatt)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57055) BomiBoogie válasza bluyoo (#57046) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hogy van ez a kétslotos VGA történet?

Ha mondjuk akarok egy VGA-t meg egy hangkártyát, akkor ugye elég egy mATX lap? :F

Már belezavarodtam. :D

(#57056) jim bcs válasza BomiBoogie (#57055) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen elég, a felső slotba megy a vga, a legalsó slotba meg egy hangkártya

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57057) jim bcs válasza BomiBoogie (#57055) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

valahogy így

[link]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57058) BomiBoogie válasza jim bcs (#57057) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, értem, köszönöm.

Akkor azért ki kell centizni, a procihűtővel stb.

Ez nem jó hír. :(

(#57059) jim bcs válasza BomiBoogie (#57058) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nekem egy Alpenföhn K2 volt az matx lapon és elfért a vga is a felső slotban, nyílván egy sima procihoz elég egy jóval kisebb 1 tornyos hűtő avagy egy Thermalright-AXP100

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57060) bluyoo válasza BomiBoogie (#57058) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem kell ott kicentizni semmit. :)
Dekrernek két bővítőkártya lesz azért bajosabb a mATX méret.

Bazinga!

(#57061) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről az alaplapról?

Még nem nem most lenni aktuális csak nézelődök.

Tuningolni lehetne vele, mondjuk egy i5-4670k-t? Esetleg ennyiért valami jobbat?

Előre is köszi :R

(#57062) jim bcs válasza kona005 (#57061) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen lehet, de 1 vga alá elég az matx és nem fontos a tuning viszont akkor inkább Asus Vanguard B85 + i5-4670

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57063) bluyoo válasza kona005 (#57061) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Annál olcsóbb ATX-es tuninglap nem is nagyon van :DDD szóval abban az árban nem is nagyon tudunk mást javasolni.
Esetleg ha kicsit feljebb rakod a lécet a ASRock Z87 Extreme3.

Bazinga!

(#57064) kona005 válasza jim bcs (#57062) üzenetére


kona005
senior tag

Jól néz ki, és biztos nagyon jó is de most mindenképpen Z -s chipsetet szeretnék a tuning miatt.
Sokat gondolkodtam hogy AMD vagy Intel, és úgy döntöttem hogy inkább veszek egy kicsit később de akkor egy Intelt, mert azért időtállóbb szerintem. A mostani lap+cpu párosom is több mint 4 éves és ezt is legalább annyira tervezem (remélem kihúzza addig).

(#57063) bluyoo: Az Asrock-ról hallottam már hideget, meleget de attól persze lehet jó! Gigat szeretnék elsősorban, mert bármit vettem (alapla,vga) soha nem volt bajom a márkával.
Esetleg ez lenne egy pár ezressel még drágábban, ami mondjuk még belefér a 30k-s lélektani határomba. :DDD

(#57065) Picturemaker válasza kona005 (#57064) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ilyen alaplapot vettem (szintén anyagi megfontolásból), most 4,2-ön megy benne a proci.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#57066) kona005 válasza Picturemaker (#57065) üzenetére


kona005
senior tag

Valóban jó kis alaplapnak néz ki, többet próbáltál vele? Nagyon hajlok a Giga felé, azért csak 7k-val olcsóbb, mondjuk nem tudom tuningnál mennyi lenne a különbség a 2 között.

[ Szerkesztve ]

(#57067) Picturemaker válasza kona005 (#57066) üzenetére


Picturemaker
őstag

Azért vettem, mert találtam teszteket, melyekben ez a lap is benne volt, ott tök egyszerűen felhúztak egy 4670K-t 4,5-re, egy másikban 4,6-ot értek el 4770K-val (ebben a tesztben Asrock Z87 Extreme4-el 4,7 volt a max).
Még nem próbáltam többet adni neki. Így "hűvös", teszteken kívül nem megy 60 fok fölé, a lap VRM része pedig még langyosnak sem nevezhető.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#57068) kona005 válasza Picturemaker (#57067) üzenetére


kona005
senior tag

Hmmm, jól hangzik :K

[ Szerkesztve ]

(#57069) Deck válasza jim bcs (#57057) üzenetére


Deck
titán

VANGUARD B85

1 x PCIe 3.0/2.0 x16
1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black)
1 x PCIe 2.0 x1
1 x PCI

4 x SATA 6Gb/s port(s), brown
2 x SATA 3Gb/s port(s), black

Lan: Intel® I217V
7.1-es audio

Benne van minden ami kell nekem. Tehát akkor külön hangkártyát és lan kártyát felesleges vennem.
A VGA belemegy a PCIe 3.0-ba a tv tuner kártya meg a PCIE-ba. És még marad is ha jól értelmezek mindent.
Sata 3-as lesz az SSD-m és a HDD-m az is jó lesz benne. Lan, hangkártya is megfelelő.

Összegezve: Ez megfelelő számomra, felesleges atx-es lapot vennem kivéve ha kell a sok szaad hely a gépbe:D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#57070) Joezyka válasza Smithy87 (#57052) üzenetére


Joezyka
senior tag

nálam anno BIOS-ban az integrált audiónál kellett külön beállítani, hogy külön vagy egybe kezelje a hangokat. nézz szét BIOS-ban, szerintem ott lesz a megoldás kulcsa.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#57071) Joezyka


Joezyka
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Fatal1ty B85 Killer laphoz tudnátok-e, egy jó memóriát javasolni. 8GB menne bele. eddig ezeket találtam:
RAM 1 ; RAM 2 ; RAM 3 ; ezeket meg is találtam a támogatott memóriák között (kisebb eltérésekkel a megnevezésükben :). Ezek közül mind1 melyik lesz, vagy van valami aminek alacsonyabb a fogyasztása ezek közül vagy jobban megéri?

előre is köszönöm a segítséget.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#57072) bluyoo válasza kona005 (#57064) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mit szólsz a Gigabyte GA-H87-D3H -hoz? Ha már Giga ... Ultra Durable 5 Plus-os lap, Intel LAN, ....... (a nézett boltban 3K-val drágább mint amit elsőnek néztél).

(#57071) Joezyka
Gyárilag mindegyik linkelt1,65V-on tudja az 1600MHZ-et. Bár ettől képesek lehetnek rá de ez nem garantált Pl. nekem az elsőnek linkelt van csak 2X 4Gb-os kit, és képes 1,5V-on ....
Ha lehet olyan kit-et nézzél ami élből 1,5 vagy akár 1,35V-on képes rá.
Pl. (ha már Kingston): Kingston 8GB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3LK2/8GX.

Bazinga!

(#57073) Hunyus válasza bluyoo (#57042) üzenetére


Hunyus
senior tag

Akkor mégis mit ajánlanál?Amúgy tesztek alapján elég jó az a cpu.De kitudja lehet,hogy a későbbiekben lecserélném a cput.

(#57074) bluyoo válasza Hunyus (#57073) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"kitudja lehet,hogy " Hát akkor kitudja lehet,hogy jó lesz az a lap! :DDD
De olcsóbban szorzózáras alá való lap lenne pl. a Gigabyte G1.Sniper B5 hogy márkánál maradjak. De a konkurencia legdrágább/legjobb H87-es és B85-ös lapjai is megállnak ~30K-nál.

Bazinga!

(#57075) Joezyka válasza bluyoo (#57072) üzenetére


Joezyka
senior tag

az általad linket RAM-ot ismerem, csak az nincs a lap támogatott memóiái között. Ez nem probléma?

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#57076) bluyoo válasza Joezyka (#57075) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A kit-ek legnagyobb része nincs a támogatási listán, mivel oda csak azok kerülnek amiket a gyártó kipróbált a kérdéses lappal. De 99% hogy gond nélkül .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57077) Hunyus válasza bluyoo (#57074) üzenetére


Hunyus
senior tag

De amit én linkeltem lap az 29k és az H87-es,amit te linkeltél az meg 28k és az B85-ös.Miért ajánlanád inkább ezt,és nem azt amelyiket én linkeltem?

[ Szerkesztve ]

(#57078) bluyoo válasza Hunyus (#57077) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kezdjük azzal hogy Z87-es lapot linkeltél [link].
De azért mert a linkelt lapnál olcsóbb és több olyan extra szolgáltatást nyújt amit jelenleg használnál ....
Falépítésre meg szinte teljesen ugyan az a két lap.
De sorolhatnám a konkurencia lapjait is Asus H87-PRO, MSI B85-G43 Gaming, ASRock Fatal1ty H87 Performance, ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57079) Hunyus válasza bluyoo (#57078) üzenetére


Hunyus
senior tag

"több olyan extra szolgáltatást nyújt amit jelenleg használnál"
Milyen extrára gondolsz?

Az Asus H87-PRO sem rossz,csak azon nem tetszenek a hűtőbordák :D
Msi lapom meg még nem volt,meg mintha feljebb olvastam volna h valakinek voltak gondjai ilyen lappal..

[ Szerkesztve ]

(#57080) bluyoo válasza Hunyus (#57079) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Linkeltem a gyári oldalt .... De főleg hang terén pl. az GIGABYTE AMP-UP Audio.

Bazinga!

(#57081) Joezyka válasza bluyoo (#57076) üzenetére


Joezyka
senior tag

ASUS listáján, pont rajta van :) szerencsés véletlen ? :P

most megnyugodtam, azt hittem h azért többet számít. de akkor nem :)
köszi

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#57082) Hunyus válasza bluyoo (#57080) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát igazad lehet,szimpatikus ez a sniper gigabyte lap.Csak nem tudom,hogy mégis milyen lehet az a hangkártya.Mert általában az integrált hangkarik nagy része nem sokat ér.Mégis milyen külső hankarihoz lehetne azt hasonlítani?Végülis csak attól félek,hogy ez marketing fogás lehet és a gyakorlatban meg nem sok különbség egy alap hangkarihoz képest.Meg ugye ez B85-ös chipsettel szerelt lap.Mit is takar ez bővebben?Későbbiekben jó lesz ez a lap egy erősebb cpu alá is?Bocs de ebbe a 1150-be annyi chipsett van,hogy nem igazodok ki rajta :D

Az is érdekes,hogy akkor a gigabyte a drágább lapjait ami ilyen 40-50k vagy többe kerül,azt miért nem ilyen hang chippel szerelték?

[ Szerkesztve ]

(#57083) Manitos32


Manitos32
tag

udv jővőhéten egy 1155 komfigot rakokősze érdekelne h ez a lap[link] jo lenne játékok stb használatára egy i5-3570k lesz hoszá :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#57084) bluyoo válasza Joezyka (#57081) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom hogy véletlen, vagy nem! :DDD Azt sem tudtam hogy rajta van ... egyáltalán melyik lap listája? :)

(#57082) Hunyus
Hát azért annyi nincs. Összesen 4db ami téged érint. H81, B85, H87, Z87 Original Haswell chipsets.
Ha tuningolni szeretnék akkor Z87-es chipset "K"-s CPU-val. Ha nem akkor egy komoly B85/H87-es lap.
Azért a mai int. hang megoldások már nem a régi .... legalábbis az ilyen extrább kivitelűek biztos nem. Hasonlítani nem tudok/akarok a külső megoldásokhoz ....
"Az is érdekes,hogy akkor a gigabyte a drágább lapjait ...... ilyen hang chippel szerelték?" Hogy melyik lapon milyen van az erősen változó .... Például a G1.Sniper 5-ön ugyan úgy GIGABYTE AMP-UP Audio van csak éppen az árcímkéhez mérten komolyabb kivel (Creative Sound Core 3D chip).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57085) bluyoo válasza Manitos32 (#57083) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen! A tuninglapok egyik legolcsóbb "használható" tagja. :)

Bazinga!

(#57086) Manitos32 válasza bluyoo (#57085) üzenetére


Manitos32
tag

:R :R :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#57087) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

Új alaplapot szeretnék venni amibe FX-8350-es CPU-t tervezek. Hardverkertől szeretném venni és ott találtam 1 lapot amiről szeretném kikérni a véleményeteket. ASRock 990FX Extreme3
Nem igazán szeretnék 30 felé menni de jó lenne 1 értelmes alaplapot venni mert nem szeretném a későbbiekben cserélgetni egy ideig. Ha bármi ajánlatotok van szívesen meghallgatom.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57088) Joezyka válasza bluyoo (#57084) üzenetére


Joezyka
senior tag

b85 Vanguard most meg nem mondom hányadik sor de rákeresel bedobja lista

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#57089) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Érdemes megvárni a z97 illetve h97es chipsetű alaplapokat?
Hosszabb távra várásolnék, egyelőre i5 4570et vennék bele.
Főleg játékra használnám(hd7850 el)

(#57090) bluyoo válasza Over567 (#57087) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát szerintem ne azt a lapot válaszd. Lesz VF/SLI? Mert ha nem egy jó tápkörrel ellátott 970-es lapnak több hasznát vennéd.

(#57086) Manitos32
:)

(#57088) Joezyka
Ja a Vanguard ... Nem a lista a lényeg, hanem hogy színben passzol! :DDD

(#57089) Kreash
Hát ha van használható vasad megérheti kivárni mit mutatnak majd az új jövevények. Bár nem a jövőhéten debütálnak ...

Bazinga!

(#57091) Kreash válasza bluyoo (#57090) üzenetére


Kreash
aktív tag

Hát ahogy olvastam a Broadwell év végén jön, ha nem csúszik.
Jelenlegi konfigomra most lenne vevő, tavaszig még max. tudnék várni a lapokra, csak nem tudom van e értelme.Broadwell gondolom úgy is drágább lesz, 50nél többet 2 év múlva se költenék a procira.

(#57092) Over567 válasza bluyoo (#57090) üzenetére


Over567
aktív tag

Szia! Egy Sapphire 7850 2gb OC lesz benne. Van valami ajánlatod amivel jobban járnék?:)

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57093) bluyoo válasza Kreash (#57091) üzenetére


bluyoo
nagyúr

[link] De mint mindig sok a tippelgetés/feltétezés.
Ha van vevő a vasadra és jó áron tudod eladni. Szerintem nyugodtan vágjál bele az új vasba. Nem hinném hogy óriási előrelépésekre lehet majd számítani ......

Bazinga!

(#57094) bluyoo válasza Over567 (#57092) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus M5A97 EVO R2.0 "Olcsó" és jó lap.

Bazinga!

(#57095) Over567 válasza bluyoo (#57094) üzenetére


Over567
aktív tag

Ez ha jól látom olcsóbb és akkor úgy néz ki jobb is mint az ASRock? Érdekes fejlemény. :D

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57096) bluyoo válasza Over567 (#57095) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Olcsóbb chipset de szerintem jobb lap. :)
Nézz be az AMD FX topic-ba ha gondolod .....

Bazinga!

(#57097) Kreash válasza bluyoo (#57093) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi.
Már rakom is össze a rendelést :).
De azért kíváncsi vagyok a Broadwell mire lesz képes.
Eddig kaverit vártam, de olyan lett amilyen.

(#57098) Over567 válasza bluyoo (#57096) üzenetére


Over567
aktív tag

Oké köszönöm szépen a segítséget, szebbé tetted a napom. :)

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57099) Database


Database
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni hogy egy i5 4670-4670K-s procihoz milyen alaplap dukál, ami nem mocskos drága :D nézegettem a lapokat de nem igazodtam el közöttük :S:S

[ Szerkesztve ]

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57100) bluyoo válasza Kreash (#57097) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a Broadwell még kicsit odébb van. :) Majd meglátjuk hoz e nagyobb változást.

(#57098) Over567
Ennek örülök! Szívesen! :)
Csak érdekességképpen az AMD 990FX chipset-el szerelt Asus M5A99FX PRO R2.0 már a 9000-es FX-eket is támogatja nem is annyira vészes áron [link].

(#57099) Database
Hát először is el kellene döntened hogy szorzózáras vagy szorzózár nélküli (K-s) CPU-t szeretnél.
Ha utóbbi akkor esélyesebb a "mocskos drága" lap és a többi szükséges/megfelelő hardver.
Ha a szorzózáras i5 4670-nél maradsz akkor a legjobb lapok is ~30K alatt maradnak.
Kérdés hogy a "mocskos drága" az nálad mennyit is jelent Forintosítva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.