Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) andaman


andaman
tag

Üdv.
Az 1TB WD 3.5" Caviar Black SATAIII 64MB cache winchester (WD1002FAEX)
via
ASUS VANGUARD B85 alaplappal hogy működne együtt?
Operációs rendszer lenne rajta.
W7 lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#57102) Database válasza bluyoo (#57100) üzenetére


Database
tag

lényegében nem vagyok mohó, sztem az a 4670 is sokmindenre elég, maradjunk annál sztem :) R9 270X Toxi VGA van a gépembe

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57103) kona005 válasza Database (#57102) üzenetére


kona005
senior tag

Persze, több mint elegendő mindenhez jelen pillanatban :K

(#57104) Skinny26 válasza Database (#57099) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Én 4770k alá fogok venni egy ASRock Z87 Extreme4-et. Nézegettem teszteket, elég jó kis lap, de csak akkor érdemes Z87 chipsettel rendelkező lapot venned, ha szorzózár mentes procit veszel... :D

Szerk.: Ezt itt tanultam meg, miután leb*sztak a többiek, hogy szorzózár mentes procira akarok veni Z87-est... :D

[ Szerkesztve ]

(#57105) bluyoo válasza Database (#57102) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor folytassuk. :) Milyen méretre gondoltál? ATX esetleg elég/jó a mATX méret is?
"Kérdés hogy a "mocskos drága" az nálad mennyit is jelent Forintosítva." Szóval mennyi a lapra szánt kereted? Mehet egy komolyabb lap is, vagy megelégszel a működik ezzel is ... ? :DDD

(#57101) andaman
Nem értem miért ne kezelne egy HDD-t egy lap? Ezek szerint ugrott az SSD? :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57106) Database válasza bluyoo (#57105) üzenetére


Database
tag

most egy Asus M4A79XTD Evo lapom van, ezt csak úgy hasra ütés szerűen választottam ennek a mérete jó lesz, igazából nemtudom miben külömbözik az mATX meg a sima ATX azon kívűl hoyg kissebb nagyobb :D:D 5.1 es hangkártya jó lenne ha lenne rajta valami normálisabb mert a mostani hangkártyám ( fizikai ) már win8 alatt nem az igazi ( nincs drivere ) szal sztem az ilyen közép kategória vagy kicsit feljebb 30 35 40 körül max

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57107) bluyoo válasza Database (#57106) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szóval maradnál ATX merténél, értem.
Azzal a kerettel felső kategóriás szorzózáras alá való lapokat kapsz.
Pl.:
Gigabyte G1.Sniper B5
MSI B85-G43 GAMING
ASRock Fatal1ty H87 Performance
MSI H87-G43 Gaming
.....
Ezek mind játékosoknak szánt lapok, szóval az int. hagra sem hiszem hogy panaszod lenne.
Nem mintha pl. az Asus H87-PLUS -nak a hangjára annyi panasz érkezne. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57108) andaman válasza bluyoo (#57105) üzenetére


andaman
tag

A MobileRack SATA2, a HDD SATA3.
"Az a gép" már" működik... :)

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#57109) bluyoo válasza andaman (#57108) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A SATA2-3 oda vissza kompatibilis semmi gubancot nem fog okozni. Így gondolom a rack sem. Bár jó ideje nem is láttam mobile rack-et. Úgy látszik a külső HDD házak eléggé kiszorították. De egy BLAC-et akarsz rack-be tenni, és oprendszert ráhúzni? Mi értelme annak?
""Az a gép" már" működik... " Ezek szerint nincs vele gondod ..... :) Csak kíváncsiságból mi lett a végén? Ha nem gond dobj egy privátot.

Bazinga!

(#57110) Database válasza bluyoo (#57107) üzenetére


Database
tag

köszönöm szépen a segítséget :D majd kiválasztom a sok közül melyik lenne ideáli :D eddig csak Asusban gondolkoztam de majd ezeket megsasolom ki mire jó :D

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57111) bluyoo válasza Database (#57110) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"eddig csak Asusban gondolkoztam " Akkor meg is van a választott! Abból csak egyet írtam! :DDD
Sok? Majdnem 200 lapból írtam 5-öt. Ha a chipset-et eldöntöd B85 vagy a RAID képes H87 akkor máris csak 2-3. ;)

Bazinga!

(#57112) bluyoo válasza Database (#57110) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"eddig csak Asusban gondolkoztam " Akkor meg is van a választott! Abból csak egyet írtam! :DDD
Sok? Majdnem 200 lapból írtam 5-öt. Ha a chipset-et eldöntöd B85 vagy a RAID képes H87 akkor máris csak 2-3. ;)
Original Haswell chipsets.

Bazinga!

(#57113) Database válasza bluyoo (#57111) üzenetére


Database
tag

őőőő, sztem ennyire nem megyek bele :D:D:D van 2 db SSD-m meg 1db HDD-m 8 giga ram 6 db ház venti azt jóccakát :DDD meg usb 2.0 kell vagy 5 hátra ez a lényeg azszem, na jó azért SATA 3 is meg a PCI 3.0 is számít de na :DDD

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57114) bluyoo válasza Database (#57113) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak mellékesen ezekkel kellett volna kezdened ...
"1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Szeretnél tuningolni vagy nem?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?"

"na jó azért SATA 3 is meg a PCI 3.0 is számít " Ez már alap ezeknél a chipset-eknél. :)
"6 db ház venti" :Y Mi a túrónak annyi. A lapom IDLE még azt a hármat is lekapcsolja, terhelve is 600RPM környékén .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57115) Database válasza bluyoo (#57114) üzenetére


Database
tag

1 elől 1 hátul 2 fent 2 oldalt, ez teljesen normális sztem....

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57116) bluyoo válasza Database (#57115) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Aha! Ha te mondod. :DDD Talán egy tuningképes AMD-s vashoz igen! ;]
Mondjuk a régi házamnál az oldalsó venti inkább csak rontott a CPU, HDD hőfokokon. :)
De majd kitapasztalod.

Bazinga!

(#57117) Joezyka válasza bluyoo (#57090) üzenetére


Joezyka
senior tag

tudtam én, hogy emlékszel :)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#57118) Database válasza bluyoo (#57116) üzenetére


Database
tag

jól kiszellőzik :DDD :DDD na mind1, az MSI lapok jónak tűnnek, majd eldönti a tárca mi lesz közülük, ha valami nem tiszta visszatérek :R :R :R

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57119) Over567


Over567
aktív tag

Jajj még annyi kérdés merült fel a lappal kapcsolatosan hogy mennyire megy el az integrált hangkártyája mivel azt használnám 5.1-el és a mostanival elég sok baj van nem szeretnék még egyszer így járni. :)

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57120) bluyoo válasza Database (#57118) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak azért írtam mert a házam hangszigetelt szóval nem a szellőzésükről híresek és mégis:
"így több óra játék után is 40C° alatt marad a CPU-m (i5-2310) 1000RPM-es ventilátorfordulat mellett. A VGA (GTX660 TI) 60C°alatt 1100RPM-es ventilátorfordulat mellett. A HDD-k és az SSD is 35C°alatt." Mindezt 400 max. 600RPM-en járatott házventilátorokkal.

(#57117) Joezyka
Bocsi tényleg nem emlékeztem! :B Mindenkinek elsütöm ezt a sz.r poént ahol felmerül az LAP és a RAM. :DDD
De amúgy nem is igazán a "Killer" lapodhoz. :P Hanem a CPU miatt jó az a kit ugye "XMP Profile #1: D3-1600 CL9-9-9 @1.35V".
Bár a piros-fehér-zöld színösszeállítás elég nemzeti! És ugye a kisebbség is megnyilvánul az arany és fekete színnel! ;] Így meg igazán uniós lesz a konfigod! :))

(#57119) Over567
Biztos csak a .... Meg amúgy is annyi infóval hogy 5.1 ... biztos hogy senki nem tud konkrét infóval szolgálni. :)

Bazinga!

(#57121) Over567 válasza bluyoo (#57120) üzenetére


Over567
aktív tag

Öm pontosítok. A mostani lapomon van ilyen hogy elfelejti hogy 5.1 van benne és vissza áll alapra gondolom driver hiba vagy nem tudom na meg NFS Rivals közbe szakadozik a hang, van amikor Youtube-n zenét hallgatok és elmegy a hang, kikell lépnem mindenböl hogy visszajöjjön. xD Szoval ilyesmi dolgokra gondoltam, hogy van e panasz rá vagy meg vannak e elégedve vele.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57122) bluyoo válasza Over567 (#57121) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Realtek ALC892 Audio Codec van a M5A97 EVO R2.0-n, nem halottam/olvastam hasonló gondról. Az én lapomon is ALC892 van, teljesen problémamentes. Bár a füleshez külön hangkártyát használok.

Bazinga!

(#57123) Over567 válasza bluyoo (#57122) üzenetére


Over567
aktív tag

Az enyémenben elvileg ALC887 van de szerintem csak a driver van össze csapva vagy nem tudom. Na mindegy csak tudod idegesítő tud lenni azért kérdeztem hátha van róla valami. De akkor biztos oké. Mondjuk most egy alsó kategóriás alaplapom van.

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57124) bluyoo válasza Over567 (#57123) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A linkelt FX toic-ban jó pár tulaj van. Kérdezz rá .... De nem hiszem hogy gondokat fogsz visszahallani ....

Bazinga!

(#57125) Over567 válasza bluyoo (#57124) üzenetére


Over567
aktív tag

Oksa, köszi szépen még egyszer mindent. :)

[ Szerkesztve ]

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#57126) ambatenator


ambatenator
csendes tag

Hali!
Gyűjtöttem még alaplapra, hogy egy ASRock B85 Pro4 alaplapot tudjak venni.
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy a "Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™" azt jelenti, hogy kizárólag AMD-s videókarikat lehet párosan használni benne? Amúgy meg egy nVidia-s önmagában tökéletesen működik, ugye?
nVidia-s kártyám van, nem tervezek kettőt egyszerre használni, csak rákérdek, akár milyen hüle is a kérdés, hogy jól értelmezem, amiket olvasok a neten. :D

(#57127) bluyoo válasza ambatenator (#57126) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Igen de arra sem igazán .... :) És semmi gondja nincs az nVidia VGA-kkal.
Viszont feltétlen szükséged van az ATX méretre? A B85M Pro4 olcsóbb és szerintem tökéletesen megfelelne neked.
Vagy a sokat emlegetett Gigabyte GA-B85M-D3H.

(#57125) Over567
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57128) Skinny26


Skinny26
aktív tag

B85 és H87 között mi a különbség?

(#57129) Database válasza Skinny26 (#57128) üzenetére


Database
tag

elvileg még van a " Z " remélem nem mondok hülyeséget de az nem a Sandy Bridget jelenti?

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57130) Skinny26 válasza Database (#57129) üzenetére


Skinny26
aktív tag

A "Z" a tuningosoknak ajánlott, nagyobb órejelet tudnak kipréselni a komponensekből (proci, vga, ram).

(#57131) bluyoo válasza Skinny26 (#57128) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ma már harmadjára ...
Original Haswell chipsets.

Bazinga!

(#57132) ambatenator válasza bluyoo (#57127) üzenetére


ambatenator
csendes tag

Elég az mATX is, csak elkezdtem vacilálni a nagyobb alaplapon is :)
Nem máról holnapra veszem, mert még procira gyűjtök, ott már biztos hogy Intel Core i3-4130-at veszek.

(#57133) bluyoo válasza ambatenator (#57132) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak azért mert ahogy emlékszem nem valami nagy kerettel indultál ... Szóval hacsak nem szeretnél egy rakat bővítőkártyát, akkor szerintem az ATX méret számodra felesleges keretpazarlás. :)
Esetleg használt I5 és egy új B75-ös lap?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57134) ambatenator válasza bluyoo (#57133) üzenetére


ambatenator
csendes tag

Azért még gondolkozom, hogy is legyen az összeállítás, de valóban nem tudok bővítőkártyákat már venni, bár nekem elgendő az alaplapi hangkártya és hálókártya is (botfülű vagyok, meg neten nem játszom :D)

(#57135) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

segítséget szeretnék kérni alaplap téren:

ismerős alaplapja lehalt, ezért a következő cuccokhoz keresünk alaplapot
e8400 proci, 4vagy6giga ram lesz benne, ezért fontos, hogy 4ramslotos legyen, pci-e a vga-nak

max 11ezer forint körül keresnénk... mit ajánlatok? tuning nem lényeg, nem lesz

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#57136) SuPeRHeRoo


SuPeRHeRoo
csendes tag

Sziasztok!
Milyen alaplapot ajánlanátok ez alá a konfig alá: hd7870, 8gb ddr3 ram, és valamelyik am3+ proci (még nem döntöttem el, hogy melyik). Kisebb tuningot tervezek, és később majd vennék egy párt is a vga-hoz. 2 HDD-vel beérem, a monitorom sima vga csatlakozású. Max 20.000-ret tudnék rászánni (+1-2 ezer belefér). Összességében a legolcsóbb crossfire támogatású am3+ alaplap érdekelne... előre is köszönöm a segítséget.

(#57137) Picturemaker válasza SuPeRHeRoo (#57136) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ez így nem fog összejönni!
Ha CF a terv, akkor a minimum Asus M5A99X EVO R2.0. Ez kb.30e. Ez legalább kell egy FX alá, amit mindenképp tuningolni kell (főleg CF mellé). Egy hűtőt is számíts hozzá, ami alaphangon 10-15e.
Amúgy a CF elég felejtős, jobban jársz egy erősebb kártyával.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#57138) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell!

Új gép vásárlása előtt állok és az a problémám, hogy nem találok olyan oldalt, ahol gyakorlati tesztben összehasonlítottak egy dual channeles és egy quad channeles rendszert. Nyilván ezt azért lenne fontos tudnom, mert ha érezhetően gyorsabb a quad grafikai és 3D-s programok alatt, akkor LGA2011-es lapot vennék, ha nem, akkor meg 1150-est. Elméletileg legalább másfélszer gyorsabbnak kéne lennie egy quad rendszernek a dupla sávszél miatt (a dual channelhez képest), de nem hiszem, hogy ez a gyakorlatban is megvalósul. Lécci segítsetek!

Minden a legnagyobb render!

(#57139) jim bcs válasza Rayyy (#57138) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gyorsabb a 2011 de nem annyival hogy hanyattessél tőle és nagyon sok tesztben a 1150 egy i7-essel megfogja, szerintem vegyél egy 1150-es matx lapot, bele egy i7-est, hozzá meg 16/32GB ramot, nem hiszem el hogy hiányt szenvednél valamiben is és akkor jóval olcsóbban megúsztad ;)

indulási pontnak:
Asus Vanguard B85 vagy Asus CS-B és i7-4770 vagy i7-4771

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57140) bluyoo válasza Rayyy (#57138) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Egy két grafikai progi (bár nem LGA1150-es rendszer hanem LGA155-ös de nincs jelentősebb különbség ~10-15% max.) :
AutoDesk Maya 2013 GPU Acceleration
AutoDesk AutoCAD 2013 GPU Acceleration
Adobe Premiere Pro CS6 GPU Acceleration

(#57135) scope2007
Szia!
Én Asus P5QD TURBO -val (is) használtam az E8400-asom és nagyon meg voltam vele elégedve. Mai napig üzemel. Bár már mint netes gép. :DDD
10K-ért láttam is az aprón ...

(#57136) SuPeRHeRoo
20K-ért még egy normális 970-es lapot sem kapsz nemhogy CF/SLI képeset.
Talán legolcsóbban a AMD 990X chipset-el szerelt (8X8X) Gigabyte GA-990XA-UD3 ~25K környékén.
AMD 990FX chipset-el (16X16X) meg inkább 30K felett ahogy Picturemaker is írta.

Bazinga!

(#57141) sitju


sitju
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy asztali pc-t, amin tudok futtatni 2-3 virtuális gépet. Processzornak valamilyen lga1155-ös ivy bridge-t gondoltam(de még ez is képlékeny). Az alaplap-ra 20-30k-t szánok maximum. SLI-t vagy más módon több videókártyát összekötni nem szeretnék, sőt megelégszem a processzorba integrált videóvezérlővel. Méretre ATX-eset szeretnék. Talán ma már nem extra, de gigabites lan-ra is szükségem lenne.:)

Tudtok ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

szintaktikus cukorka

(#57142) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Az alábbi lapok közül melyiket ajánlanátok legjobban, és miért.
4670 alá menne.

ASUS H87-PRO
MSI B85-G43 GAMING
ASRock Fatal1ty H87 Performance
MSI H87-G43 Gaming

(#57143) Rayyy válasza bluyoo (#57140) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi, bár az a baj, hogy itt a GPU-ra mentek rá, meg a valós idejű és viewport renderre, nekem meg a product render kéne cpu-n dual és quad channel összevetésben. De télleg' köszi az utánanézést! Még én is keresgélek.

Minden a legnagyobb render!

(#57144) bluyoo válasza Rayyy (#57143) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát elég messze állnak tőlem azok a programok. Szóval sok okosságot nem is tudok neked írni. :DDD
Az igaz hogy a VGA van a központban, csak gondoltam jól látszik a két rendszer közötti különbség, ugye a LAP/CPU kivételével ugyan azokkal a hardverekkel ....
Talán a használt program topik-jában próbálkozz.

Bazinga!

(#57145) bluyoo válasza sitju (#57141) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát ha LGA1155 akkor Asus P8H77-V ~24K -ért már kapni.
De miért nem LGA1150 és Haswell? Ha nem használt CPU-t szeretnél akkor szerintem inkább az új platformot válaszd.

(#57142) ctrlaltdel13
Talán az ASRock Fatal1ty H87 Performance-t. Felszereltség, jelenlegi ár, ..... De egyik sem rossz lap. Szóval igazán rossz döntést nem tudsz hozni. :)

Bazinga!

(#57146) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Egy g3420 alá kellene lap. Kéne rá egy sima pci csatlakozó + egy dvi kimenet. A márka nem számít. Mi lenne jó választás?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#57147) Dyingsoul válasza bluyoo (#56949) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Apám te a vesémbe látsz! ;] Egyébként még mindig kajtatok kódot. :))
Egyébként megvettem az új gépet, ha emlékszel még karácsony-újév környékén köröztem itt a részleteket vagy egy hónapon át. Profilomat kitöltöttem, én Extreme 4-et választottam végül. Nagyobb lap nem fért bele, de ez is jó, az alaplapi purity sounddal meg totál megvagyok elégedve (asszem ALC 1150). 5.1-es logitechhel hajtom meg és iszonyat jól szól. :DD Eddig tetszik a lap, meglepődtem az Asrock minőségén, csak legyen ám tartós is. (Előző gigabyte 5.5 évet szolgált nálam). Karbantartásban nem lesz hiány, évente-fél évente sűrített levegővel portalanítok, 1-2 évente pedig cpu-vga újrapasztázok.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#57148) bluyoo válasza Dyingsoul (#57147) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Örülök hogy bevált a lap. Rem. az élettartamával is elégedett leszel. :)

(#57146) alienpapa
Legalább egy kb. keret nem ártana. :)

Bazinga!

(#57149) Deck


Deck
titán

Alaplapot keresek egy Intel Core i7-4770 sima vagy K-s procihoz és egy Radeon R9 280x-hez lenne. Olyat amivel mindent jól kitudok használni.

(i5ös konfigom kész de csinálok egy i7eset is azért)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#57150) bluyoo válasza Deck (#57149) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.