Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) Kevin's válasza xmaas (#58050) üzenetére


Kevin's
senior tag

köszi a linket,így most már világos :R

♥♥♥HTC One M8 Grey 16Gb ♥♥♥--->★A nő olyan, mint az autó néha le kell cserélni a kisebb fogyasztás érdekében ... :DDDD

(#58052) zero666


zero666
csendes tag

Ki szeretném kérni a vélemyéneteket erről a gépről. Az a helyzet, hogy kifejezetten játékrokra venném, ha lehet komolyabb, nagy erőforrásigényű játékokat is futtatnék rajta de a hardeverekhez nem nagyon értek, szerintetek ez mennyire alkalmas erre a célra?

gép konfiguráció:
CPU: AMD Athlon II X4 740X 3.2Ghz 4 magos CPU,
RAM:4 GB DDR3 / 1333MHz,
Chipkészlet: ASRock FM2A55
HDD:3,5" 500GB SATA2,
Optikai meghajtó: Samsung DVD író,
LAN (RJ45):Gigabit LAN,
VGA:AMD Radeon HD 5450 512MB
Audio:5.1 HD Audio + QSound,
Billentyű + Egér
HKC midi ház 400W ATX tápegység

(#58053) Kevin's válasza zero666 (#58052) üzenetére


Kevin's
senior tag

Battlefield 4 ezen a gépen talán low-on,ha elfut videókártya nagyon gyenge a komolyabb játékokhoz :(

[ Szerkesztve ]

♥♥♥HTC One M8 Grey 16Gb ♥♥♥--->★A nő olyan, mint az autó néha le kell cserélni a kisebb fogyasztás érdekében ... :DDDD

(#58054) bluyoo válasza zero666 (#58052) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azt kell mondjam elég sok helyen kellene foltozgatni azt a gépet. :)
De ez egy alaplapos topic. Amúgy a lap elég pontatlan de az A55-ös chipkészlet nem épp a legjobb ....
Milyen asztali gépet vegyek?

Bazinga!

(#58055) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Minél olcsóbb 1150-es alaplap kellene. USB3, SATA3, 1×PCIe, legyen, lehetőleg mATX méret. i5 lesz benne, Photoshop/Corel, ilyesmik. Nem kell tuning, stabil legyen és örök élet, olcsón.
ASROCK B85M Pro4 megfelelne szerintem. Vélemény? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58056) smiti válasza bluyoo (#58039) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm szépen! :R

Még megpróbálom rábeszélni, hogy adja el a 2 írót és vegyen helyette 1 db sata-t.

(#58057) bluyoo válasza smiti (#58056) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Hát ODD-ért meg főleg ne vegyen IDE-s lapot. :N Ha annyira ragaszkodik egy IDE/SATA konverter és szia.
De egy új író a legegyszerűbb már ha egyáltalán kell.

(#58055) ViZion
Van annál olcsóbb is! ;]
Mindenesetre abban az árkategóriában a Gigabyte GA-B85M-D3H-t ajánljuk. Ugye már kapott bordázatot a tápköre.
Bár az ASRock lapnak is megvannak az előnyei, pl. az Intel LAN vagy a 90°-ban elforgatott SATA portok, Optical SPDIF,

Bazinga!

(#58058) ViZion válasza bluyoo (#58057) üzenetére


ViZion
félisten

OK, hogy van, de nincs... ahol néztem. Egyik cégesbe már Ivy Asrock van, lassan 1,5 éve, szvsz nem rossz a márka, csak a konkrét deszkát nem ismerem. Köszi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58059) bluyoo válasza ViZion (#58058) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem is írtam hogy az ASRock rossz lenne ..... :)

Bazinga!

(#58060) ViZion válasza ViZion (#58058) üzenetére


ViZion
félisten

Lejárt... Kicsit elszaladt a ménes éjjel, ócóbbat néznék, ha stabilak.
Nézem 15 k alatt kb:
- ASROCK H81M-DGS R2.0 - ez 12,6 k, ahogy nézem elég lenne.
- ASROCK H81M-HDS
- ASUS H81M-K
- GIGABYTE GA-H81M-DS2V
- ASROCK B85M-HDS - ez 15k, B85 chipset, ha az számít. DVI van, USB van elég, más meg nem kell... :D
- ASUS H81M-PLUS
Erre mit mondasz Bluyoo-san?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58061) bluyoo válasza ViZion (#58060) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Erre mit mondasz Bluyoo-san?" :DDD
Hát az előzőleg felhozott lapok azért jobban passzolnának egy I5 alá ... :)
Mindenesetre H81-es lapból pl. a H81M-A jó választás lehet. Persze ha szükséges pl. az előlapi USB3, és olcsón be tudod szerezni a PLUS is jó vétel.
Az említett B85-ös lap alig kamatoztat valamit a chipset adta előnyökből. Max. a PCI-E 3.0 és az natív előlapi USB3 kivezetés.

Bazinga!

(#58062) ViZion válasza bluyoo (#58061) üzenetére


ViZion
félisten

Házon nincs usb 3.0, szal. annak sem lesz haszna, egy kanóccal az asztalra lesz vezetve szvsz és kész, kényelmesebb is. Mivel melós gép, csak egy egyszerű VGA-t kap -ez a másik probléma, hogy az 512 gDDR5-ös deszkák eltűntek, DDR3 1 GB van, szal. akkor lehet valami HD6570 lesz mellé, kész. Nálam Ivy igp eléggé laggos (Corelben is rajzolásnál, meg PS-ben a canvas mozgatásnál is), annál remélem erősebb a ddr3-as dVGA azért. Nem kell nagy fps, ddr3 sávszéll. is megfelel, szal. kap egy esélyt.
H81M-A lesz, köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58063) bluyoo válasza ViZion (#58062) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! :)
17,5K-ért láttam GAINWARD 1770-BLISS GT440 1GB GDDR5 -öt.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58064) ViZion válasza bluyoo (#58063) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! :R ...én 20k-ért odaadnám neki a 7770-et
Beszéltem userekkel, gt620/630 állítólag már símán teszi a dolgát, csak ~13k. Még megbeszélem a jövendőbeli tulajjal, nem én döntök. Csak -önfényezés jön :DDD - az a fajta vagyok, aki kifaggatja mire kell és nem akarom felesleges kiadásba vagy kompromisszumba kényszeríteni. Ezért is kérek itt tanácsot, főleg mivel Intel oldalon nem vagyok jártas, de mindíg akadnak ilyen segítőkész jómunkások, mint pl. Te :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58065) anytime válasza ViZion (#58060) üzenetére


anytime
őstag

Tobb tisztelettel :)

Bluyoo - sama ... :))

(#58066) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Üdv!
Érdekelne, hogy crossfire rendszer kiépítéséhez(kettő darab 7770) milyen alaplapot ajánlotok? 1155 foglalat kellene.
Lehetőleg a legolcsóbbat, ami még kihozza a teljesítményét a két kártyának.
Köszi.

Üdv: Roland

(#58067) xmaas válasza CsikiRoli (#58066) üzenetére


xmaas
őstag

Van valami kulonos indoka annak hogy rosszat akarsz magadnak ? :)

(#58068) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Mire gondolsz?
Valami rosszat tervezek?

Üdv: Roland

(#58069) jenei1994


jenei1994
addikt

Ki néztem 2 lapot Asrock FM2A55M-VG3+ alaplap és Gigabyte GA-F2A55M-S1 alaplap. A 2 közül kéne valamiéket választanom . :U Melyiket érdemes választanom ti melyiket választanátok ? :)

[ Szerkesztve ]

(#58070) #85552128 válasza CsikiRoli (#58068) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az 1155-s foglalatot max akkor érdemes, ha már van CPU-d hozzá, az 1150-es újabb.
CF rendszer szintén. Ha még nem vetted meg a VGA-kat a 2x7770 helyett inkább vegyél egy izmosabb kártyát.

@jenei1994: milyen procit/APU-t tervezel belerakni ? A két lap nagyon hasonló, de én inkább a Gigát választanám.

[ Szerkesztve ]

(#58071) bluyoo válasza ViZion (#58064) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha úgy nézzük felesleges kiadás nincs. Ami most éppen elég holnap már kevés lesz ....
"de mindíg akadnak ilyen segítőkész jómunkások" Köszönöm a jó munkások nevében is! :R

(#58065) anytime
Talán az már túlzás lenne! :DDD

Bazinga!

(#58072) bluyoo válasza jenei1994 (#58069) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az ASRock már FM2+ -os lap, viszont felszereltségben a Giga a jobb (a rev. 3.0-as már FM2+ -os). :)
Egyszerűbb dolgunk lenne ha válaszolnál arra a hat kérdésre jobb oldalt. Legalább a CPU/APU és a keret nem ártana. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58073) jenei1994 válasza #85552128 (#58070) üzenetére


jenei1994
addikt

AMD A4-Series X2 4000 3GHz FM2 Processzor menne bele.

[ Szerkesztve ]

(#58074) regener válasza #85552128 (#58070) üzenetére


regener
veterán

A 1150-es újabb, de megéri egyáltalán a felárat? (mert azért szerintem nincs akkora előnye hogy megérje)

(#58043) regener

(#58075) bluyoo válasza regener (#58074) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Milyen felárat is? :)

Bazinga!

(#58076) regener válasza bluyoo (#58075) üzenetére


regener
veterán

Hát a normális 1150 alaplapok 15-től kezdődnek ahogy néztem, alatta csak H81 van, aztán a procik is drágábbak 1-2ezerrel.

(#58077) bluyoo válasza regener (#58076) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát legtöbb esetben ugyan annyiba kerülnek a CPU-k, talán minimálisan drágábbak (de annyival nagyobb is a teljesítményük) persze nagy általánosságban. A G2020 és a G3220 között sincs talán egy ezres sem. G2020 vs G3220
A lapokkal kapcsolatban a B75M-DGS R2.0 sem igazán jobb választás mint pl. a H81M-DGS. Mindkettő erősen belépő szint, és ugye kb. egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58078) Pete55555 válasza CsikiRoli (#58068) üzenetére


Pete55555
addikt

Mondjuk 2 ilyen "gyenge" kártyát én nem raknék CF-be, nem sz*pnék vele, inkább vennék egy 7850/7870-et, ami erősebb ennél a 2-nél, és még olcsóbban is kijösz. (30+30 vs 50-55 e Ft)
Meg jóval kevesebbet is eszik - nem kell olyan erős táp sem, és alaplapból is elég "gyengébb".

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#58079) jenei1994 válasza bluyoo (#58072) üzenetére


jenei1994
addikt

AMD A4-Series X2 4000 3GHz FM2 Processzor menne bele.

Keretem olyan 10-12 ezer ft körül .

netezésre lenne és filmek ,videok,photoshop-ra kéne nekem.

(#58080) #85552128 válasza jenei1994 (#58079) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ahhoz bármelyik elegendő lesz.
Az Asrocknak FM2+ foglalata van így később mehet bele Kaveri APU is, viszont kb. ez az egyetlen előnye a Gigabyte (számomra) megbízhatóbb márka.
Igaz ez picivel drágább, de ha gondolod ezt is számításba veheted (FM2+ foglalat, újabb chipset, DVI, SATA3 és USB3): Gigabyte GA-F2A88XM-DS2

[ Szerkesztve ]

(#58081) jenei1994 válasza #85552128 (#58080) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem köszönöm! :R

(#58082) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sziasztok!

A gigabyte alaplapokon újabban alvó üzemmódban nem villog a rákötött power LED?
Nagyon értelmes aki ezt kitalálta, mert nem lehet megállapítani, hogy alszik-e vagy ki van kapcsolva a gép.
Jelen esetben egy GA-Z87-HD3 EFI-s deszkáról van szó egyébként.

(#58083) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Kérdésem a következő lenne. Érdemes-e még p67-es chipsetet vásárolni mostanság? ezt azért kérdezem mert lenne egy maximus 4 extreme lap teljes tartozékos gariból visszajött tehát 0 kilométeres.
Az ára remek 30k alatt van, de ugye bármilyen procit beleteszek akkor még véletlenül sem használhatom az igp-t, mert ezeken a lapokon nem lehet ez tudott. Vga természetesen kerül bele nem is egy, hanem több majd idővel, a cél a grafika és tervezés.
Vagy inkább már érdemesebb a z68-as vonalat választani(itt már ugye támogatott az igp, de az intel supportot figyelembe véve, alap dolgokra lehet úgyis csak használni majd a proci igp-jét, arra jó ha esetleg nincs a gépbe vga. Vagy igazából akkor sem ér sokat?) feljebb direkt nem megyek z77-87 irányba mert anyagilag az már sok.
Rog vonalat csak azért választottam, mert itt támogatott a teljes x16 dualban vagy tripla kártya esetén.
Máshol csak x8-al találkoztam, érezném ennek a hátrányát?.

Másik versenyző lehet még annak ellenére, hogy nem rog és nincs x16 dual és triple mód, egy p8z68-v pro gen 3.0.
Szóval ez lenne a kérdés hogy p67 vagy z68 esetleg z77 ilyen áron jó lap formájában.

Max amit rászánok 30k + feljebb 5k-val esetleg

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#58084) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

AM3+ alaplapot szeretnék vásárolni. Keret rá 24 ezer ft. Tuningolni max a processzort fogom ami
AMD Phenom X4 955 BE lenne.

(#58085) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
ASRock Z87 Extreme 4-es ajánlatot kaptam egy i5 4670k-processzor mellé.
Az a gond, hogy picit drága és feleselgessen van rajta több PCIe csatlakozó, mivel nem tervezek SLI-t.
Tudnátok nekem ajánlani egy ehhez a procihoz való alaplapot amin csak 1db PCIe van és legalább 2db usb3.0?
Játékra lesz a gép, a GPU bele egy nagyobb GTX lesz, ha ez számít és egy xfx pro 550 fogja terelgetni őket.
Előre is köszönöm.
keret 20-25k.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#58086) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok,

Intel i5 4440 alá egy ASRock B85M lapot kaptam ajánlásként, ami teljesen megfelel a követelményeimnek (hdmi, széles usb3, optikai hang), ám csak 2 db ram foglalat van benne.
Volna esetleg alternatíva ebben a kategóriában, ahol 4 slot van? Ha pár ezressel több, se baj, de megbízható legyen.

Köszönettel:
TayRol

(#58087) bluyoo válasza TayRol (#58086) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Látom pozitív irányban bővült a keret. :DDD
Az ASRock B85M Pro4 -nél olcsóbbat nem nagyon találsz és minden feltételednek megfelel.

(#58085) InterFox
Olyan tuninglap nem létezik amin csak egy PCI-E slot van.
Sőt a nem tuningra tervezett deszkáknál is csak az erősen megnyirbált példányok. Ha ennyire puritán lapra/rendszerre van szükséged miért kell a "K"-s CPU és a tuning? :) Olcsóbban is megúsznád és azért egy szorzózáras Haswell I5 nem éppen gyenge.
Mindenesetre ha feleslegesnek gondolod a plusz slot-okat ott az Asus GRYPHON Z87öt év garanciával lévén TUF lap. De ezen is ugyan úgy van plusz PCI-E slot. Szerintem a legerősebb chipset alá felesleges is lenne olyan puritán lapokat gyártani.

Bazinga!

(#58088) TayRol válasza bluyoo (#58087) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, muszáj volt. :D

Esetleg egy H87M Pro4? Vagy az nem megfelelő?

Köszönöm ismét! :)

[ Szerkesztve ]

(#58089) InterFox válasza bluyoo (#58087) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszönöm a választ.
Azért akarok -K- procit, mert félek, hogy 1-2 éven belül jön egy olyan VGA család amit már nem tud kihajtani, vagy fölösleges a félelmem?
Ha igen akkor kérnék egy alaplap ajánlatot sima i5 4670-ra.
Köszi... :R

PSN ID: interfoxthedead

(#58090) bluyoo válasza Rathrol (#58084) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Akkora kerettel már egy FX alá való lapot is megkapsz. :)
Egy jó példa pá az Asus M5A97 EVO R2.0.

(#58083) Razermazer
"Érdemes-e még p67-es chipsetet vásárolni mostanság?" Ha elég olcsó igen. :)
A MAXIMUS IV EXTREME ára jó a beárazós topic-ban is annyira mondták egy hónapja.
Hát szerintem esettedben a z68-as chipset-nek sincs sokkal több értelme max ha kihasználnád a Smart Response Technology-t is.
Természetesen a legajánlottabb a legfrissebb Z77-es chipset lenne de mivel elég alacsony a kereted nehezebb olyan minőségű lapot találni mint az említett P67-es ROG lap.
30K környékén talán az ASRock Z77 Extreme4 megkapható.
A Z87-es cshipset meg már a Haswell CPU-k aká tervezett szóval már nem LGA1155 hanem LGA1150-es foglalattal.
A 30K-s keretet feltételezve az ugyancsak ASRock Z87 Extreme3 ami szóba jöhetne.
Mindkét lap CF/SLI képes 8X8X módban, de már PCI-E 3.0 sávszéllel.
Esetleg az Extreme4 ha találsz valahol olcsóbban. Ez már képes a x8/x4x4 módra is.
"Rog vonalat csak azért választottam, mert itt támogatott a teljes x16 dualban vagy tripla kártya esetén.
Máshol csak x8-al találkoztam, érezném ennek a hátrányát?."
Hát ez a dVGA-tól is erősen függ hogy mennyire korlátoz, de ugye képbe került a PCI-E 3.0 (a megfelelő CPU-val és VGA-val) ami már 2X akkora sávszéllel képes dolgozni.

Bazinga!

(#58091) bluyoo válasza TayRol (#58088) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mos már nem tudom mit szeretnél. :DDD Az a lap annyiban tud többet az ajánlottnál, hogy 2db USB2 és SATA2 port helyett, 2db USB3 és SATA3 port van. Ezeket leszámítva tökéletesen ugyan az a két lap. Vagyis hirtelen ahol néztem +3K ... :)
Természetesen ha szükséged van a fenti portokra ....

(#58089) InterFox
Én ettől rettegek több mint két éve a kis I5-2310-esemmel (már a 2. VGA-t szolgálja ki)! :)) Bár ez tényleg az adott VGA-tól is függ, de nagy általánosságban elmondható hogy egy Haswell I5 megbirkózik szinte minden mai dVGA-val (érdeklődj a VGA-s, CPU-s topic-ban :) ).
Így hirtelen az Asus Vanguard B85-öt mondanám a TUF széria legkisebb tagja.
De ~30K-ba, ATX méretben a divatos "gamer" lapok is beleférnek. Pl.:
MSI B85-G43 GAMING
Gigabyte G1.Sniper B5
vagy H87-es chipset-el (ha szükséges):
Asrock Fatal1ty H87 Performance
MSI H87-G43 GAMING
Esetleg a "gamer" jelzőt lehagyva az Asus H87-PRO.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58092) TayRol válasza bluyoo (#58091) üzenetére


TayRol
veterán

nem nincs. hirtelen azt hittem (tévesen), hogy sokkal többet tud.:)

(#58093) bluyoo válasza TayRol (#58092) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Végül is +2-2db natív SATA3 és USB3 port nem kevés. :) Már ha ki van használva természetesen. :DDD
H87M Pro4 - B85M Pro4.
Ezen a példán jól látszik hogy spórolnak az alaplapgyártók a gyártási költségen, és hogy mennyivel drágább egy fejeltebb chipset-el szerelt lap.
Ja a RAID-et nem említettem (bár te sem :DDD ) ami nincs a B85-ös lapokkal a H87-essel viszont igen.
Az Asus H87-PRO már többet tudna .... de ez az árán is erősen meglátszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58094) Razermazer válasza bluyoo (#58090) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm a választ

"Hát ez a dVGA-tól is erősen függ hogy mennyire korlátoz, de ugye képbe került a PCI-E 3.0 (a megfelelő CPU-val és VGA-val) ami már 2X akkora sávszéllel képes dolgozni."

A cpu elsőre egy i5 2500k lesz talán i7 2600k szóval ahhoz igazán 3.0-at támogató dvga nem hiszem hogy való(nem is hogy való mert lehet tenni mellé, csak nem biztos hogy kiszolgálná, bár ingen erős cpu még mai nap is mindkettő).
Inkább úgy érzem hogy a 3.0 az inkább ivy 3570k, 3770k, és 4770k-hoz való. 4770k meg nem veszek majd ha kicsit összeszedtem magam+ hozzá z87 lapot.
Amit írtam két lapot ugye a rog maximus IV az 28k, a másik pedig egy asus p8pz68-v pro pci-e gen 3.0-as 24k. Z68-as maximust nem találtam, ezért is van a p8pz68-v pro teljesítményben szinte azonos picit gyengébb a cpu fázis ellátása 8-helyett ami a rog-é, 12 de nagyon jó lap.
Az intel smart response nem hátrány ha van, mert ssd lesz a gépben nem egy több raidbe.
Kártyák sajnos csak nvidia grafikára és tervezésre, mivel a driverei jobbak az adott grafikai alkalmazáshoz(kb gtx 680-780 szintű).
Ati ilyen téren képtelen normális drivert írni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#58095) InterFox válasza bluyoo (#58091) üzenetére


InterFox
senior tag

Oksa, köszi szépen!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#58096) TayRol válasza bluyoo (#58093) üzenetére


TayRol
veterán

Nem kell raid, nem lesz tuning, sem játék, szóval a B85M pro4 tökéletes. Megveszem 3 év garival, oszt jóóvan.:)

(#58097) bluyoo válasza Razermazer (#58094) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egy PCI-E 3.0-ás dVGA is illik egy i7 2600k, i5 2500k mellé csak éppen nem képes a PCI-E 3.0-ra csak a PCI-E 2.0-ra. Viszont jelenleg semmi hátrányát nem fogod érezni hogy "csak" PCI-E 2.0. Kicsit hamarabb megjelent min ahogy szükség lett volna rá. :)
Az SRT pedig nem kell az SSD RAID-hez (sem).
A régebbi chipset-ek hátránya többek között ez hogy "csak" 2db natív SATA3 portjuk van, míg ugye egy Z87-es lap esetében 6db SATA3. És ugye a P67, Z68 chipsetek esetében natív USB3 támogatás sincs.
Original Sandy/Ivy Bridge chipsets, Original Haswell chipsets.
Hát igen az SLI csak a viszonylag drágább lapokon elérhető míg a CF már egy alap szintű lapon is ....
Szóval megint ott tartunk mint általában. Ha ilyen komoly vasat tervez az ember, azt ritkán ússza meg olcsón. :DDD Max. ha kompromisszumokat köt.

(#58096) TayRol
Problémamentes beüzemelést! :)

(#58095) InterFox
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58098) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! FX 6300 alá keresnék mATX lapot kb 25-27ezer környékén. Gigában, Asus-ban próbálkoztam, de ezek a céges oldalak nem egyszerűsítik meg a keresést :/ Nem árt a 4-6 sata, usb3, esata és a gb-es lan.
Elöre is köszi!

(#58099) Zsivaagoo válasza Space marine (#58098) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX-ek alá mATX-ben csak olcsó, csumpi, gány lapok vannak többségében elavult 760G-s csipszettel, ócska alaplapi tápellátással.
25-27K-ért már nagyon jó Asus és Giga lapot lehet venni szigorúan ATX méretben.

Normális mATX lapok Intel procikhoz és AMD FM2(+) százlábúakhoz vannak.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#58100) Space marine válasza Zsivaagoo (#58099) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszi a gyors választ! Akkor ezért nem találtam én se valamilyen kulturált megoldást.. :(

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.