Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) bluyoo válasza Apollo_21 (#57949) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ha már alaplapi téma" Milyen meglepő egy alaplappal foglalkozó topic-ban. :DDD
Ha minden klappol azonnal a dVGA-n fogod az UEFI-t látni.

(#57950) jimspie
Mégis mennyi az annyi? ~12-33K között vannak a szorzózárasok alá készült lapok.

Bazinga!

(#57952) jimspie válasza bluyoo (#57951) üzenetére


jimspie
tag

15-20 között jó lenne megoldani :D . De gagyit sem szeretnék :\

(#57953) bluyoo válasza jimspie (#57952) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ebben az esetben a gépajánló topic aduászát javasolnám a Gigabyte GA-B85M-D3H -t. :)

Bazinga!

(#57954) Dr_Syrex válasza bluyoo (#57953) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Most vettem egy G3220-as pentium procit húgom gépébe és hozzá egy GA-B85M-HD3 Giga lapot. Azt látom, hogy a D3H-hoz képest ezen nincs VRM hűtő, de azért remélem nem nyúltam mellé vele.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#57955) bluyoo válasza Dr_Syrex (#57954) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azért van különbség a két deszka között. De talán a VRM hűtő nem fog annyira hiányozni a Pentium alatt. :)

Bazinga!

(#57956) Apollo_21 válasza bluyoo (#57951) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem szivat!!! Velem együtt örül a 4napja vásárolt 1155ös lap+cpu kombómnak!:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#57957) Mestha válasza xmaas (#57938) üzenetére


Mestha
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat. :R Már írtam is a Milyen gépet vegyek topicba, talán intel lesz... majd meglátjuk :F

(#57958) bluyoo válasza Mestha (#57957) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" talán intel lesz... " Vagy öten javasolták idáig neked de még mindig ... Az érdekelne mi győzne meg. :DDD Mindenesetre olcsóbb megoldás van a lapra de jobb nemigen (legalábbis 25K-ig). És ha teheted mindenképp a nyolcmagos FX-8320-at tedd bele, ha már mindenképp AMD.
AMD FX-6300 vs Intel Core i5-4570
AMD FX-6300 vs FX-8320
AMD FX-8320 vs Intel Core i5-4570

(#57956) Apollo_21
Hát aludtam egyet de még mindig nem értem. :B Most nem működik? Vagy minden klappol és mindenki örül? :DDD

Bazinga!

(#57959) Apollo_21 válasza bluyoo (#57958) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajnos..félig müködik csak...az intel opengl müködése leállt...driver bug..és hasonló nyalánkságokkal üzenget ha beindul a win és indítanék egy cinebenchet vagy más bench progit...hwinfo64 azonnal leáll amikor beindítanám..stbstb...gpu tweak elfelejtette h van 2d órajel állítás...amd-s gépemen ugyanúgy ha visszarakom a karit feladja a lehetőséget...verzió ua....[

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#57960) bluyoo válasza Apollo_21 (#57959) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom eredeti és frissen telepített Win ... De ez itt off téma.
A Nem indul és mi a baja a gépemnek topic-ban majd kibogozzák a problémádat. :)

Bazinga!

(#57961) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Hali.

Ehez a konfighoz milyen alaplapot ajánlanátok:
proci: i5-4670
Vidkari: gtx760
ssd: samsung evo 840
RAM: 2x4 GB Kingston
20 ezerig valami jó ár/érték arányút.

(#57965) bluyoo válasza HevonenKulli (#57961) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Neked is megfelelő lehet a Gigabyte GA-B85M-D3H. Úgy is a VGA is Giga :DDD
RAM-nak lehetőleg 1,5V vagy az alattit válassz.
Pl. KHX1600C9D3LK2/8GX, CML8GX3M2A1600C9, CML8GX3M2A1600C9B, ....

Bazinga!

(#57966) Dr_Syrex válasza bluyoo (#57955) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Igen, a HD3 valóban fapadosabb kicsit, de 16k volt a lap és alatta még gyengébb a felhozatal 1150 vonalon. Így is kinéztem a szemem, mire választottam, és lebeszéltem magam a 20-30k -s kategóriáról :N . Magamnak nem ezt választottam volna, de szerencsére a P8P67 jól szolgál a 2500K-val :)

Egyébként érdemes érdemes a VRM-re valamilyen kisebb hűtőbordát tenni, hővezető ragasztót használva?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#57967) bluyoo válasza Dr_Syrex (#57966) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk a D3H 17K-ért is kapható volt .... Annyit biztos megért volna (de többet is).
8 napig elállhatsz a vásárlástól ha neten rendelted. :DDD
Mint írtam nem hiszem hogy a Pentium mellett gondot jelentene a csupasz VRM melegedése.
Annak nem sok értelme lenne hogy most pluszköltséggel felbarkácsolsz valamit arra a alapra. :)
Akkor inkább vegyél egy jobb neked megfelelőbb lapot.

Bazinga!

(#57968) Dr_Syrex válasza bluyoo (#57967) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Biztos kapható, de akkor én 18K alatt nem találtam, és inkább a 15K volt a határösszeg :) Tudom, hogy a D3H az ajánlottabb lapok közé tartozik, de szrintem a fapadosabb tesója is ellátja majd a feladatát. A pénz kevésbé lett volna szempont, akkor Asus Vanguard lenne a befutó :)

Most már marad ez, egy darabig biztos. Egy normálisabb top flow procihűtőt majd idővel beszerzek. Az juttat majd némi plusz levegót VRM-re is, de a fő szempont, hogy legyen csendes, dekoratív és push-pin mentesen szerelhető :D

A barkács nem járna plusz költséggel, mert bordám van és a hővezető ragasztó meg amúgy is kell az egyik VGA RAM moduljaira. Csak elméleti szinten voltam kíváncsi, hogy van-e ráció a dologban. De ha már nagyon viszketne a tenyerem, rákerdezek valamelyik hútéses topikban.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#57969) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok.

FX 6300-hoz (később FX8350) 2 alaplap közül választanék:

-Asus M5A97 EVO R2.0
-Gigabyte GA-970A-UD3P

A Gigabyte az 8+2 -es tápellátású, az Asus meg 6+2, de mintha az Asus VRM bordája izmosabb lenne. Melyiket érdemes ezek közül megvenni? Egy rövid indoklást is szeretnék kérni. A processzor mindenképpen tuningolva lesz, tehát bírja el a VRM, ne melegedjen túl, és ne legyen throttling.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#57970) Picturemaker válasza EnterR (#57969) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az ASUS igazából 6+2+2: [link]

Egy szavazat az ASUS-ra.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#57971) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

Alaplap vásárlás előtt állok, ezek között gondolkozom:

GA-Z87N-WIFI (33e)

Asrock Z87E-ITX (36e)

ASUS MAXIMUS VI IMPACT (58e)

Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni? Van értelme asus-t venni, megéri a 20e pluszt?

4670k vagy 4770k proci figyelne benne...

(#57972) Picturemaker válasza ritterkrisz (#57971) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Giga és Asrock közül inkább az Asrock.
Az ASUS más kategória. Az csak Te tudod eldönteni, hogy a felárat megéri e neked amit pluszban nyújt az a lap.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#57973) Milten159


Milten159
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudok dönteni, hogy milyen alaplapot vegyek ehhez a procihoz: "Intel Core i7 4930K" (Egy Noctua hűtővel. Már a videókártya is megjött ami a következő: Gigabyte GV-N780OC-3GD.)
Eddig az Asus sabertooth x79-es lapon gondolkodtam, de nem tudom, hogy mennyire lenne megfelelő. (Ár/érték arány.) Szóval a segítségeteket szeretném kérni, hogy ti mit választanátok.
Előre is köszönöm. :)

(#57974) MiklosSaS válasza Milten159 (#57973) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo az a lap. Ha jobb asus kell akkor a Rampage Formula a kovetkezo lepcso.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57975) bluyoo válasza Milten159 (#57973) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Jó választás a Sabertooth! :K
TUF szériás lap 5év garival, 8+2+2+2 fázisú digitális tápkör, Intel LAN, ....

Bazinga!

(#57976) Database


Database
tag

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy van egy Asrock H87 Fatality tipusú alaplapom ezzel a realtekes hangkártyával értelem szerűen alaplapi :DD és azt tapasztaltam, hogy bármilyen lejátszó programmal megy az 5.1 es hangrendszerem, youtubeon meg netes felületen egyáltalán nem, ez milyen hiba lehet? :R

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57977) bluyoo válasza Database (#57976) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom beállítás gond ... ;] Win8? De a YouTube 5.1-es? Szerintem nem. Vagy egyáltalán nem szól?
ASRock (Z87/H87/Q87/B85) LGA1150 alaplapok.

Bazinga!

(#57978) PainKiller13 válasza Database (#57976) üzenetére


PainKiller13
őstag

Chromeal nekem sem megy, firefoxal meg nagyon zsír a hangzás :DD

(#57979) bluyoo válasza PainKiller13 (#57978) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Másik fórumról ..... ez a cikk megoldotta a gondot.

Bazinga!

(#57980) Database válasza bluyoo (#57979) üzenetére


Database
tag

csak simán chrome al nem megy a youtube 5.1 be de akkor meglesem a másik cikket :R

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57981) balzsam94


balzsam94
csendes tag

Sziasztok!

alaplapot szeretnék venni mit ajánlotok i7 4770k mellé, olyan kéne amiben jól lehet tuningolni!
30k - 50k között gondolkodtam
válaszokat előre köszönöm! :)

(#57982) PainKiller13 válasza bluyoo (#57979) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hát ez pont egy kalap sz*rt nem ér, megcsináltam, kb ugyanolyan mint előtte, tedd fel a firefoxot, és nézd meg ugyanazt a számot, ég és föld. Mikor zenét hallgatok akkor firefox. Ennyi.

(#57983) Mahrenburg válasza bluyoo (#57941) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Attól még hogy dübörög a gazdaság nekem is vannak költségeim... " - :D

"A "Mediro"-ról a Merinó vagyis a birka jut eszembe!" - Birka? :Y Remélem Mediro nem olvassa a fórumot... (Tud egyáltalán olvasni :F ) De mégsem nevezhetjük el a brand-et rólam, közös nevet kellene találnunk... Én csak egy egyszerű ex-fejlesztési igazgató vagyok, akit ráadásul most fokoztak le titkárnő-tesztelővé... :U (Meg természetesen a legendás szerénységem, stb.,stb... :K )
Na jó, úgyis régen volt nyereményjáték a topicban, tehát:

Tisztelt Topiclakók!

Pályázatot írunk ki a topic remélhetőleg a nem túl távoli jövőben végre aktívumot is felmutató alaplapgyárának márkanevére, mely névnek a következő feltételeknek kell megfelelnie:

1. "Topicspecifikus" legyen, és/vagy utaljon szeretett topicunk gazdag hagyományaira, történelmére
2. Az itt szereplő típusnevekhez illeszkedjen (természetesen az épp aktuális AMD-, Intel- (esetleg VIA :)) ) lapkakészletek elnevezéseivel egészülnek majd ki)
3. Létező márkanevek nem lehetnek (azaz például az Asus, ASRock, Gigabyte, MSI értelemszerűen kizárva... :U )

Eddig hagyományosan a nyertes nyereménye az volt, hogy szobrot állítottunk Neki abban a kultúrházban, ahol a Bizottság üléseit tartottuk, de mivel a sorozatos botrányok miatt mostanra már minden kultúrházból kitiltásra kerültünk, most már csak az óriás medvedisznórozsomákember barlangjában állíthatnánk ki a nyertest ábrázoló szobrot, de mivel a fent említett barlang pontos helye biztonsági okokból titkos, ezért senki sem láthatná, ezért nyeremény gyanánt a Bizottság megpróbálja elérni, hogy a szerencsés nyertes megkapja a (Szakértő) rangot (ez vélhetően nem fog különösebb nehézségekbe ütközni, mivel a Vezérigazgató Úr példájából kiindulva manapság már szinte bárki könnyedén megkaphatja... :U :)) ).
(Bezzeg én még mindig nem nem kaptam meg a (PH! Idiótája) egyéni rangot, pedig már hónapokkal ezelőtt kérvényeztem... :((( )

Minden pályázó korlátlan számú javaslatot tehet, határidő egyelőre nem kerül megállapításra, mivel a gyártás beindításához szükséges tőke összegyűjtésének jelenlegi ütemét alapul véve a gyártósorok beüzemelése csak valamikor XXI. század második felében lesz esedékes...

Várjuk a jobbnál jobb ötleteket! :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57984) Database válasza PainKiller13 (#57982) üzenetére


Database
tag

otta pont

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#57985) bluyoo válasza PainKiller13 (#57982) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nálam az 5.1 nem játszik. Évek óta csak Firefox. És ha zenét hallgatok FLAC .... ;)

(#57980) Database
Mondjuk szerintem is a róka a király .... :DDD

(#57983) Mahrenburg
Jó reggelt! Felébredtünk?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57986) bluyoo válasza balzsam94 (#57981) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Asus Z87-PRO WiFi és Bluetooth-al, 12 fázisú digitális tápellátással, Realtek ALC1150 hangkodek, Intel LAN, TPU, EPU és a Fan Xpert 2 .......

Bazinga!

(#57987) Mahrenburg válasza bluyoo (#57985) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Felébredtünk?!" - Márminthogy mi ketten? Én a magam részéról már rég felkeltem. Vagy a kettőnk ébredési idejének átlagára vagy kíváncsi? Esetleg általános a többes szám, azaz mindenkire vonatkozik? Csak nem általános felkelést, vagy forradalmat akarsz kirobbantani? :Y :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#57988) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok.

Kéne nekem egy AM3 vagy AM3+-os lap.Elvárások a következők:4 memória hely és alapvetően legyen benne némi tuningpotenciál is.Kb ennyi.Összeghatár olyan 15k max 20k.
Ami alá kéne:Phenom II X4 810; 560Ti, 8Gb 1600 mem, 3 sata vinyó, 500W-os táp.A méret nem szűmít, hatalmas háza lenne :DDD
Javaslatok?

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#57989) MiklosSaS válasza creedszl (#57988) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Asus M5A97 Evo r2.0

@bluyoo, mahrenburg: nem is tudtam hogy egy agyban aludtok. :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#57990) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

775-ös socketben keresnék ddr3-as alaplapot, lehet mini atx is a lényeg hogy kezelje, legyen benne egy x16-os slot előre is köszi ( ha többet is feltudtok sorolni annak örülnék ) innen PH-ról akarok venni egy kis netezős asztali pc-t ehez kéne. hozzá lesz majd cpu+ram+psu

Üdv.:Peti

(#57991) creedszl válasza MiklosSaS (#57989) üzenetére


creedszl
aktív tag

kicsit olcsóbb kéne :) tényleg nem kell hogy semmi extra funkció legyen rajta, csak az alapok és hogy gyors legyen

Hulligaaan

(#57992) bluyoo válasza chosa921 (#57990) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem jobban jársz ha nem régi platformokkal ..... Főleg hogy DDR3-as 775-ös lap nincs annyi. Bár még újonnan is található pl. az MSI G41M-P33 Combo.
Intel Celeron G1820 + pl. az ASRock H81M-HDS Kb. 23K-ból megvan.

(#57987) Mahrenburg
"Csak nem általános felkelést, vagy forradalmat akarsz kirobbantani?" Még szép! A gagyi lapok/hardverek ellen! :DDD

(#57989) miklosss2012
Rossz az aki rosszra gondol! :P

Bazinga!

(#57993) chosa921 válasza bluyoo (#57992) üzenetére


chosa921
tag

nem akarok új lapot venni, a lényeg hogy a fentebb irt configot 30k-ból kihozzam, azt meg sztem nem lehet sandy-ből kihozni, amd terén meg nem vagyok otthon

Üdv.:Peti

(#57994) bluyoo válasza chosa921 (#57993) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ez a legújabb Haswell CPU és 4Gb RAM-al ki lehet hozni 30K-ból. Hirtelen egy üzletben 32K.
KHX1600C9D3B1/4G + Intel Celeron G1820 + pl. az ASRock H81M-HDS. Olcsó, nem kell dVGA, keveset eszik, később CPU-terén könnyen fejleszthető, ...
LGA1155-ös alapon használt lappal és Sandy Bridge CPU-val meg még olcsóbban ....
Mindenesetre pár alternatíva LGA775-ös lapra ami DDR3-as RAM-okat támogat:
Asus P5G41T-M LX, P5G41T-M LX V2, P5P41C, P5P41T LE, P5P41T PLUS, P5P43T, P5P43TD PRO, P5KC, ... Gigabyte GA-EP43T-S3L, GA-G41MT-USB3, ...
Sorolhatnám de felesleges, úgy is az adott kínálatból tudsz válogatni. Szemezgess az aprón max. gyere vissza ha találsz megfelelő árú lapot.

Bazinga!

(#57995) EnterR válasza Picturemaker (#57970) üzenetére


EnterR
veterán

6+2+2 az ugyanaz, mint a 8+2? Vagy van valami számottevő különbség a kettő között?

PSN ID: marquuard

(#57996) banderasz77 válasza bluyoo (#57994) üzenetére


banderasz77
addikt

És ez a proci tudja DXVA-n tolni az 1080p 24p-s videókat, akár (Bicubic A=-1.00 (PS 2.0))?
Mert akkor nekem is elég lenne, nem szívesen mennék AMD platformra és ez lenne a legmegterhelőbb feladata az irodai mellett.

(#57997) bluyoo válasza banderasz77 (#57996) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Több mint valószínű egy film lejátszása nem fog kifogni rajta. :)
De kérdezz rá a Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" (LGA1150) topic-ban hogy pontosan mire képes az iGPU-ja.

Bazinga!

(#57998) banderasz77 válasza bluyoo (#57997) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez a lap, amit ajánlottál, szerintem is jó (ASRock H81M-HDS), kérdés, hogy ASUS-ban mi lenne a megfelelője.

(#57999) bluyoo válasza banderasz77 (#57998) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát az említett lapot főleg az ára és a három videokimenet megléte miatt ajánlottam (ugye nem ismert a monitora ....).
Asus oldalon talán a H81M-A a megfelelője. Természetesen nem egy dologban eltérnek. Pl. jobb hangkodek de nincs előlapi USB3 port (az csak a PLUS-os lapokon van).
Mekkora kereted van a dologra?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58000) banderasz77 válasza bluyoo (#57999) üzenetére


banderasz77
addikt

Szia!

Budget irodai pc kell, fontos a hdmi 1080p-s lejatszashoz, ssd miatt sata3 es legalabb 1usb3.
Legolcsobb ar/ertek bajnok kell, G1820 megy bele valoszinuleg, mert birni fogja az iGpu.
Ja, es mATX.

Udv.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.