Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) BomiBoogie válasza bluyoo (#58497) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Firstly MSI has designed a special GAMING I/O back panel. It will be completely matte-black, like the board itself, and thus stealth approved.

Fantasztikus, tiszta fekete "lopakodó" lap. :D

(#58502) Popes válasza Popes (#58500) üzenetére


Popes
őstag

Hűtőborda még elég fapados LINK de van még idő szépítgetni. :DD

De igazán mutathatna már valamit az ASUS is.

Deus ex machina

(#58503) bluyoo válasza Popes (#58500) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ja hogy egy bővítőkártya is a lap része ... :U
Majd ha a lapra lesz integrálva .... mint ahogy eredetileg tervezték [link]. Egyelőre ez van meglőve!

(#58501) BomiBoogie
Mondjuk nekem bejön a matt fekete szín. Minél egyszerűbb annál jobb. Ettől a sárkányos baromságtól is kiver a víz. Fekete szigetelőszalagot neki! :DDD

Bazinga!

(#58504) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérdés:
Az ASUS Gryphonban majd tudom úgy szabályozni a házventiket, hogy teljesen le lehessen állítani őket alkalomadtán, vagy ehhez mindenképp szereznem kell egy előlapi kontrollert?

(#58505) bluyoo válasza BomiBoogie (#58504) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tudod! :K

Bazinga!

(#58506) BomiBoogie válasza bluyoo (#58505) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!
A H77-V-ben is tudtam volna? Emlékeim szerint ott a FanXPert csak olyan lehetőséget adott, hogy csendes mód legyen, vagy más, de a csendesben sem volt sokkal halkabb.

S a CPU ventit is tudom lejjebb venni manuálisan, ahány RPM-re akarom?

Régen volt ugye egy Scythe Kaze vezérlőm, ha csend kellett, mindhárom házventit letekertem nullára, a CPU ventit meg 1200 RPM-en járattam, mert úgy már semmi hangja nem volt.

Itt is meg tudom majd ezt csinálni?

Ha nem, akkor viszont vennem kell egy Recont...

(#58507) bluyoo válasza BomiBoogie (#58506) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem a H77-V -hez még nem járt a Fan Xpert2 (elsőnek ez tudta a funkciót).
Thermal Radar2. [link], ..., ....
A ventivezérlőt nyugodtan elfelejtheted a Gryphon mellett. Jobbról balról, elölről hátulról is be tudod állítani a ventiket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58508) BomiBoogie válasza bluyoo (#58507) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, akkor majd kipróbálom. :K

Lesz két 12-es meg egy 23-as Bitfenix Spectre plusz egy ugye a CPU-n.

(#58509) BomiBoogie válasza bluyoo (#58507) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

S nem kell hozzá semmilyen extra venti, ugye? PWM vagy ilyesmi? Hanem megteszik a mezei ventik is.

(#58510) hibavissza válasza jim bcs (#58493) üzenetére


hibavissza
veterán

És van olyan alaplap FX-hez, amelyiknek a BIOS-ban (UEFI) tud ventilátor paraméterezést? Tehát, hogy a BIOS-ban tudjam állítani, hány fokos hőmérséklethez milyen fordulatszámot rendeljen.

(#58511) Popes válasza bluyoo (#58503) üzenetére


Popes
őstag

Ezt még nem is láttam hogy a Z87-re is tervezték :R , de a Delux ára megspékelve sata expresszel biztos nem férne bele a költségvetésbe :( Nade ha úgysem lessz akkor mindegy is.

Deus ex machina

(#58512) bluyoo válasza BomiBoogie (#58509) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem kell 4pin-es, vezérli a 3pin-es ventiket is (legalábbis idáig mindegyikkel boldogult amiről tudok).
Szóval feszültségalapú vezérlésre is képes nem csak PWM-re.

(#58511) Popes
A natív támogatás marad el (ha minden igaz). Ahogy a példád is mutatja ettől még jöhetnek ki lapok Sata Express port-al "megspékelve". Viszont én még nem láttam Sata Express csatlakozós hardvereket (bár nem is kerestem).
Ennyi erővel veszel egy ilyen csodát amire a tesztben is utalnak [link] .... ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58513) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Mit tanácsoltok milyen irányban kezdjek el nézelődni, ha az alábbi feltételeknek megfelelő alaplapot keresek:

- gyakorlatilag csak netezésre és filmnézésre kell, viszont annyira legyen erős, hogy magabiztosan vigye a fullhd filmeket, BD lemezeket.
- mATX méretű legyen (adott a ház, amibe majd belekerül)
- lehetőleg intel procis legyen (nem tudom melyik chipset célszerűbb erre a célra)
- viszonylag jó nevű gyártó legyen, ne valami noname szutyok, fontos a megbízhatóság, mert ha egyszer összerakom, akkor szeretném ha jó pár évig gond nélkül menne, minden utólagos fejlesztgetés nélkül.
- nem tudom célszerűbb-e ha külön videókártya lenne majd hozzá (ez talán több szabadságot ad a választáshoz, mint az alaplapi megoldás). plusz halványan rémlik, hogy korábban olvasni lehetett, hogy az integrált megoldásokban gond van a 24p-s filmek lejátszásával, nem tudom hogy ez igaz-e.

Árhatárt nem írok, de gondolom, hogy egy filmnézős alaplap azért az árlista alsóbb részein található, és pár ezer ft ide vagy oda nem vészes.

Előre is köszi.

(#58514) jim bcs válasza bluyoo (#58499) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

bluyoo (#58499)
-Bakker :DDD tényleg, ez meg se fordult a fejemben.
-Na és akkor akik szedik azok kiktől szedik? na most van baj nem kevés

(#58513) Ratman
1150-es haswell-ben gondolkodj és az matx vagy itx méret doszt elég, márkára Asus-t vagy Gigabyte-t nézz, chipsetre H81 vagy egyel fentebb B85, procinál a Pentium G3220 a maga 2 magjával doszt elég amire neked kell de ha nem tudlak meggyőzni akkor legyen i3-4130 bár ott is 2 mag van kvázi doszt elég a pentium, 4GB 1333/1600mhz-es ram elég, lapot azért nem irok mert keretet nem irtál igy nem tudok mihez menni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58515) Popes válasza bluyoo (#58512) üzenetére


Popes
őstag

Gondolom amíg nincs mibe bedugni addig nem nagyon tolongnak az ssd gyártók hogy piacra dobják az ilyen csatlakozóval ellátott terméküket. :N

A Raidr Express ára meg kb azt az összeget fedi amit a lapra+procira szántam összesen.

Amúgy már az ssd is megváltás volt a hdd után, dehát az ember mindíg fentebb néz :U

Deus ex machina

(#58516) bluyoo válasza Popes (#58515) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Erre akartam kilyukadni. Hogy minek ha úgy sem használja az ember. :) Szóval ezért kár várni egy bizonyos hardverre. Ettől függetlenül természetesen az esetek nagy százalékában valamivel jobb az új, mint az előző generáció. Csak kérdés hogy megéri vagy nem az esetleges felárat (ha lesz) várakozást. És erre csak a jósok tudnak válaszolni. Vagy a kellően magabiztos fórumtársak. :DDD

(#58514) jim bcs
-Legyen benne SATA4?
-Legyen!
-Ok!
-Várjál mégse!
-Bakker már feltoltam a faceebúkra! :W
-Vagy mégis .....
-Ok!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58517) Pete55555 válasza bluyoo (#58512) üzenetére


Pete55555
addikt

Erről jut eszembe. Gigabyte B85 D3H is képes fesz alapú ventivezérlésre?

Illetve a másik kérdés. Vajon a 97-es lapok ha megjelennek, várható-e a 87-esek kisebb áresése. Vagy majd csak ha a procik is megjelennek, és jobban viszik majd a 97-es lapokat? Ahogy nézem most pl a 77-es lapok olcsóbbak a 87-eseknél, bár felszereltségben is nyilván gyengébbek.

Procik nem fognak olcsósodni, szvsz, most is az Ivy procik van, hogy drágábbak, Haswelles megfelelőjüknél.

(#58515) Popes Ez a SATA express elég hülye egy szabványnak tűnik nekem. Lassan olyan lesz a kábel, mint az IDE kábelek. Hogy húzok erre kábelharisnyát? Kábelmanagement is nehézkes lesz velük...
Akkor inkább belerakom a PCI-e slotba az oda való SSD-t. De amúgy szvsz hétköznapi hazsnálat mellett nem kell gyorsabb a jelenlegi SSD-knél.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#58518) jim bcs válasza bluyoo (#58516) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD Mindegy csak alkossanak valamit ha kell ha nem, ha van értelme ha nem. Ez van sajnos mindegy hogy értelmetlen hiszen egy Sandy lap+Sandy proci páros is doszt elég mindenre és elég is lenne még vagy 5 évig, de ha akarod ha nem előbb vagy utóbb rákényszerítenek az új hülyeség megvételére és nem is kell messze menni elég gyorsan elérkezünk majd a DDR4 és PCI-E_4.0-hoz amikor a mostani generációkat szépen lassan kiűritik holott a DDR3 és PCI-E 3.0 is doszt elég kvázi ki sincs használva egyik sem. Néha @gyf@szt tudok kapni de nem tudok vele én se mit kezdeni, egyet tudsz beletörődni és haladsz amennyire tudsz vagy összecsomagolod a géped és elfelejted az informatika teljes egészét.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58519) Ratman válasza jim bcs (#58514) üzenetére


Ratman
tag

OK, köszi, még annyi kérdésem lenne, hogy a B85 chipsetnek van valami kézzelfogható előnye a H81-hez képest?

(#58520) jim bcs válasza Ratman (#58519) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

-csak tömören és röviden: PCIe 3.0, extra USB 3.0 port, extra SATA3 port
-valamint a H81 totál irodába való chipset és oda is lett tervezve, otthonra azért már ajánlott lenne a B85 már csak az erősebb/stabilabb tápellátás miatt is, a H81 egy Pentium/Celeron alá IGP-vel tökéletes otthoni kis mindenes gépnek, viszont komolyabb otthoni felhasználásra azért minimum egy B85 illene, de te tudod a te géped lesz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58521) bluyoo válasza Pete55555 (#58517) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Több mint valószínű nem lesz vele gondja és a GIGABYTE Smart Fan 2-vel.
De érdeklődj a Gigabyte (Z87/H87/B85/Q87) LGA1150 alaplapok topic-ban volt e valakinek gondja vele.
Viszont szerintem korántsem olyan részletes mint a kitárgyalt Gryphon esetében, vagy pl. B85-ös chipset-el a Thermal Radar Core mint a Vanguard-hoz. Azért nem potyára vannak árkülönbözetek az alaplapok között (nem csak a SATA portok száma a különbség :DDD ).
A második kérésre passz. De hogy azonnal éresésbe kezdene az összes lap azt nem hiszem. És ha hozzátesszük azt hogy alapból is van áringadozás ezzel együtt meg végképp nem tudom neked előre megmondani. Vagyis biztos olcsóbbak lesznek ugyan így egy év múlva :) (vagy simán csak nem lesznek kaphatók mint sok jó/ajánlott lap). Vagy éppen ugyan annyiba kerül mint az Asus P8H77-V [link] (az egyik legkomolyabb tuningképtelen lap).

(#58518) jim bcs
Rövid leszek! Teljesen egyetértek! +1 :K
Én is csak azért újítok hébe-hóba, hogy viszonylag jó áron elmenjen az előző hardver (ált. még gariidőn belül).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58522) jim bcs válasza bluyoo (#58521) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:) Na pont most írtad le a lényeget, a kényszer nagy úr, nálam mindig garidőn belül mert úgy mégiscsak többet adnak meg hát nyugodtabb mindkét fél. Ha tudnám hogy lesz annyi kredit amennyi és amikorra kell vagy netalán lenne valamennyi tartalékom folyamatosan akkor biztos nem érdekelne, mert ha kevés lenne később megvennék egyszerre minden aztán a régi majd elmegy valamikor annyiért amennyiért. Csak ugye nem cseszek ki magammal hogy gép nélkül legyek akár 2-3 hónapot.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58523) bluyoo válasza jim bcs (#58522) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen ha csak arra kellene költeni ... de nem csak a Pc fejlesztés költséges.
Pl. nekem úgy látszik most ugrott az új monitorom (és így tolódik a "K"-s CPU is). :O Mondjuk a legrosszabb forgatókönyv de meglehet új turbó kell a kocsiba. Potom 250K + műszaki + szerelő! :W Mondjuk csak az első tétel volt "meglepi".

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58524) jim bcs válasza bluyoo (#58523) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Na pont erről beszéltünk nemrég :o nesze neked váratlan kiadás és akkor örülj ha 300 petákból megúszod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58525) Pete55555 válasza bluyoo (#58521) üzenetére


Pete55555
addikt

Igazából annyira nem gond, csatlakozó van most is rá, (bár most átalakítás miatt szét van kapva a gép) tudom 7 és 12 V közt állítani a Spectre 23-ast :) Másik meg nincs, és nem is lesz a gépben.

De, ha alaplap tudja szabályozni, akkor az nyilván jobb.
Az áresést meg majd meglátom akkor, úgyis nyár közepe/vége fele lesz fejlesztés. :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#58526) bluyoo válasza Pete55555 (#58525) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már lassan számolnom kell hogy hányan adják el a szuper szabályzókat. :DDD Mivel a lap egy beállítás után teljesen magától megoldja. Ráadásul jobban mint kézzel tekergetve, vagy éppen a szerintem kőkorszaki 5/7/12 V -os kábelezés. Szóval pl. egy Thermal Radar Core megoldás mellett már felesleges ....

(#58524) jim bcs
Ne is említsd! Pár napja még a 70K-t sajnáltam volna a monitorra. Most meg ..... :O

Bazinga!

(#58527) jim bcs válasza bluyoo (#58526) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

egy tényleg jó monitor azt tudjuk hogy 80-90k körül indul így 50-55k-tól többet ne költs monitorra mert nincs értelme, ehhez ott a Dell S2340L amilyen nekem is van vagy a Dell U2312HM és punktum

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58528) Pete55555 válasza bluyoo (#58526) üzenetére


Pete55555
addikt

Óóóó, nekem máshogy van megoldva :)
2 állású kapcsolóra van rákötve, egyik állásban 7V-ot kap, másik állásban 12 V-ot :)

Szerk. Link javítva, első link rosz volt.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#58529) BomiBoogie válasza bluyoo (#58526) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

DELL P2414-gyel pl. mi a gond? Nekem olyan lesz, előtte 2312HM volt.

(#58530) bluyoo válasza Pete55555 (#58528) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem, de ne haragudj számomra ehhez [link] , [link] , video , ... mérten akkor is kőbalta egy kapcsoló. :R
Mondjuk pár éve nagyon is szükséges (és olcsó) megoldás volt! :K

(#58527) jim bcs
Hát spórolnék 30K-t és kell 300K. Alakul! :DDD

(#58529) BomiBoogie
Semmi gond vele. :) Néztem és 27"-os darabokat is azok voltak 70K felett ... :)
Most csak annyi a bajom velük hogy pénzbe kerülnek. :D És egy leendő 300K-s számla előtt nem vásárolunk monitort ha a másik is működik! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58531) Ottó58 válasza Pete55555 (#58528) üzenetére


Ottó58
senior tag

10 éves gépben alkalmazom ezt a kapcsolós megoldást, finom kis nyomógomb van a kapcsoló helyén, semmivel sem rosszabb kinézetű, mint a tekerős poti.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#58532) Pete55555 válasza bluyoo (#58530) üzenetére


Pete55555
addikt

Persze, nyilván azért kérdeztem, (topikjában is érdeklődtem, de még nem jött válasz, egy korábbi hsz-re sem, aki ugyanezt kérdezte...) hogy működik-e mert alaplappal jobb/kényelmesebb. De nézd a jelenlegi lehetőségeimet. N68C-S UCC annyit tud, hogy működik róla a venit :D CPU ventit tudja szabályozni és annyi.
Ehhez kellett a kapcsoló, és azért szvsz elég f*szán megoldottam.
Mellesleg sokszor nem kell kapcsolgassam, 7V-on is bőven elég a Spectre 23-as légszállítása, néha csak azért nyomtam fel 12-re, hogy halljam, működik-e :D
Ja, meg itt ugye a barkács faktor is számít, az, hogy én csinálom. Nem véletlen, hogy saját egyedi házam is van. Nézz át Házi barkács topikba ;)

...Szeretem leracsniztatni...

(#58533) bluyoo válasza Pete55555 (#58532) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Félreértés ne essék nekem is van olyan kapcsolóm, vagyis a háromállású változata ... [link]! :DDD
"Nézz át Házi barkács topikba" Nálad tényleg hobbi a gépépítés! :C
Ha egyszer sikerül kiszabadulni a kaptárból és lesz műhelyem én is szívesen próbálkoznék.

Bazinga!

(#58534) anytime válasza jim bcs (#58527) üzenetére


anytime
őstag

Es punktum :K , valoban, felfele mar, ugymond a normalis monitorokig, elkepesztoen megugrik az ar ....

(#58535) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali
Melyik a jobb i7-4770k alá asus maximus vi hero vagy asus sabertooth?
Gtx770 , kingston hyperx black, wd black!
Választ előre köszönöm !!

SC: Herczku_Death

(#58536) jeni


jeni
félisten

Üdv
Az AMD Socket AM3+ rendszerű lapoknál mivel jelölik,ha az adott lap tudja a PCI-e 3.0 vezérlést az adott FX proci támogatással,melyek azok?

SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0 kell a R2.0 jelölés az adott alaplap megnevezésében?

[ Szerkesztve ]

(#58537) bluyoo válasza jeni (#58536) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Erre egyszerű a válasz nem jelölik. Mivel egyik sem tudja! ;]
Vagyis az Asus Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0. De az is "trükkösen" Trükkös lesz az ASUS TUF Sabertooth 990FX GEN3 R2.0 alaplapja.
Szerk.: Az R2.0 az újabb átdolgozott verziót jelöli.

(#58535) afrojack1
+1 a Sabertooth-nak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#58538) afrojack1 válasza bluyoo (#58537) üzenetére


afrojack1
senior tag

Vagy esetleg más ha tudsz ajánlani!?
Jobbat de ne nagyon menjünk mert már ez is drága!

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#58539) bluyoo válasza afrojack1 (#58538) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem jó választás. +2év garancia, jó tuningpotenciál, .....
A kedvencem a TUF széria. :D

Bazinga!

(#58540) afrojack1 válasza bluyoo (#58539) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszi :R

SC: Herczku_Death

(#58541) menledge válasza bluyoo (#58530) üzenetére


menledge
senior tag

A B85 Vanguard Thermal Radar Core-ja is tudja ugyan ezt?

(#58532) Pete55555

Én kérdeztem... válaszra szerintem ne számíts... :(

(#58542) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Sziasztok!
Valószínűleg egy i5-3470 alá kellene egy alaplap. Ne legyen rossz minőségű, de az ára max. 20000 Ft legyen. 2,4 GB RAM lesz benne, meg egy GTX 660 szintű videokártya (valószínűleg)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#58543) jim bcs válasza DokiBaxxi (#58542) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

-MSI H77MA-G43___19-20k
-mehet bele egy MSI N660 Gaming 2GD5/OC vagy inkább egy MSI N760 TF 2GD5/OC

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58544) Adee_91 válasza DokiBaxxi (#58542) üzenetére


Adee_91
aktív tag

2,4 GB RAM? :F

(#58545) jim bcs válasza Adee_91 (#58544) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gondolom 2x4GB akart lenni :) , de ha nem akkor felesleges az i5

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58546) DokiBaxxi válasza Adee_91 (#58544) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

2x4 akart az lenni, bocsánat :DDD :B

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#58547) jim bcs válasza DokiBaxxi (#58546) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

sejtettem ;) , mehet a lap amit írtam

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58548) DokiBaxxi válasza jim bcs (#58547) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

:R Köszönöm az infókat

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#58549) jim bcs válasza DokiBaxxi (#58548) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs mit, ennyiért 1155 fronton ez az 1 normális lap van, viszont ha nincs még meg a proci akkor jobban járnál az újabb 1150-es lappal a proci ugyanannyi és a lap is de újabb,jobb

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#58550) DokiBaxxi válasza jim bcs (#58549) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

1150-es lapokból MSI G85-G43-at és MSI B85M-E33-t néztem, nem tudom, ezek milyenek

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.