Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) xmaas válasza Traxx (#57550) üzenetére


xmaas
őstag

A Gigarol van szo az ajanlotabb mar csak azert is mert ujabb chipset van rajta

(#57552) Celithrandi válasza xmaas (#57549) üzenetére


Celithrandi
addikt

természetesen ssd miatt van szükség sata3, ra. azt hittem, hogy már mindenki azt használ.
akkor nincs más hátra mint szerezni egy kártyát és tesztelni, majd körbekérdezek, hogy van e valakinek a fiókban.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#57553) bluyoo válasza Traxx (#57547) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Szerintem az MSI :DDD . Az igaz hogy chipset szintem jobb a Giga, de ebből nem sokat kamatoztat. Max a +2db SATA3 portot, összesen 8db.
Viszont az MSI +2db USB3 portot kapott, összesen 6db az előlapival együtt, és ugye 4db RAM slot. Nem beszélve arról hogy bordázatot is kapott a tápköre, legalábbis egy része.
Jobb mindig van csak a kereted a kérdés. Pl. az A88XM GAMING hogy MSI-nél maradjak. ;] Bár még itthon nem lehet kapni. :)
Viszonylag "olcsón" az Asus A88XM-PLUS. A88X chipset, 4db RAM slot, 4+2 es digitális tápkör ami teljesen bordázva van, Fan Xpert 2 ventivezérlés.

Bazinga!

(#57554) Traxx válasza bluyoo (#57553) üzenetére


Traxx
őstag

Ugyanezen okok miatt lestem az MSI-t :) Satából ugye úgyis csak 2 lenne használva, vagy ha majd kerül bele egyszer SSD, akkor 3. Leginkább a bordázat fogott meg, abból arra következtettem, hogy hatékonyabb lehet a hűtése... USB gyakrabban lenne használatban, még ha nem is feltétlenül a hármasok.

Ez az MSI nem kéne (külsőre sem tetszik, tudom nem sasolni kell, hanem használni), sem az Asus, mert drága már :)

Szóval eddig 1:1 :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#57555) bluyoo válasza Traxx (#57554) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"abból arra következtettem, hogy hatékonyabb lehet a hűtése... " Na ez biztos, mert a Gigának ha úgy nézzük nincs is! :DDD
"Szóval eddig 1:1" 2:2 :))

Bazinga!

(#57556) petisubaru


petisubaru
tag

Sziasztok! Amd 8350, sapphire r9 270X, kingston v300 ssd, Chieftec 750 moduláris táp, ehhez az összeállításhoz egy GA-990FXA-UD5? Érdemes a rev 3.0 venni? Mi a különbség nem nagyon láttok. Asrock érdekelne még abból valami tipp valakinek? 40-ezret szánnék rá.És még annyi jobb beruházás egy GA-990FXA-UD5 mint egy asus M5A99X EVO R2.0? nem volt még giga lapom.

[ Szerkesztve ]

(#57557) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam egy i7-2600 procit , milyen alaplapot ajánlotok hozzá?
Előre is köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#57558) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes cikk az alaplapok tápellátásáról. Mehet az 1. HSZ-be.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57559) Zsivaagoo válasza petisubaru (#57556) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Asrock az felejtős AM3+ téren azaz FX-ekhez. A "totális elcseszés" kategória.

A Giga és Asus közül válaszd azt, amelyik jobban tetszik valamiért.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#57560) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

HTPC-be kellene alaplap, kettő között nem tudok dönteni:
ASROCK FM2A88M Extreme4+
GIGABYTE GA-F2A88XM-D3H

ami kell: hdmi és optikai hang kimenet, PWM-es ventik szabályozásának lehetősége. (első 2 mind2n van)

(#57561) bluyoo válasza MikaVejneGI (#57557) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Asus P8H77-V esetleg ha azt a kis pluszt is ki akarod csikarni az I7-eből egy Z77-es lap de az pluszköltség természetesen. Mennyi lenne a max. kereted?

(#57558) t72killer
Köszi a linket :R nálam is könyvjelzőben van egy ideje lévén 2010-es cikk. :)
Felmerült hogy egy két cikket még beleteszünk a téma összefoglalóba, mint "hasznos cikkek/táblázatok" fejezet. Viszont ezek a cikkek is szépen elavulnak. Van egy két táblázat például külföldi fórumokon amit sajnos már nem frissítenek pl.: [link] , [link] , ... és van amit igen de nem teljes. Ezért sincsenek igazán cikkek a téma összefoglalóban csak az a kettő a tudástárból.
Plusz ugye a tápellátás is fejlődik pl. a Haswell esetében a beépített feszültségszabályzó amit a következő generációban ha minden igaz megint kicsapnak az APU-ból ... :DDD Pont a megnövekedett melegedés miatt (amire az erősebb tápkör is hivatott többek között).
Az igazság hogy a legtöbb kérdező ..arik a tápellátásra. :D
Ha felmerül a kérdés és kevés a több jobb, akkor általában beszúrom ezt a szövegrészt:
"Azért jó a több fázisú CPU tápellátás mert minél több fázis van, annál stabilabb a feszültség leadás, kisebb a drop (a BIOS-ban beállított és a valós feszültség különbsége), és a CPU foglalat melletti feszültség szabályzók is kevésbé melegszenek.Végül is erős túlzással minél több annál jobb.Bár pl. a digitális vezérlés azért csökkentette a számukat de a prémium lapoknál azért nem spórolnak velük.
Az egy dolog hogy a tuning alatt megnövekedett terhelésnél nagyobb a jelentősége, de a tuning nélküli rendszereknél is jó tulajdonság .... még ha nem is akkora az előnye mint egy tuningrendszer esetében.
A pontosabb, stabil feszültség egy stabil rendszer alapja. Persze ez nem csak egy tényezőn múlik.
És ehhez jön hozzá ugye hogy kisebb terhelés, kevesebb hő, kisebb degradálódás."

Ami általában elég a kérdezőnek. Hiszen az esetek 99%-ában nem akar elektroműszerész alapképzést, :DDD és legtöbb esetben nem is értené a komolyabb magyarázkodást. Hiszen ez egy külön szakma, ami elég sok elméleti tudást igényel. Az elektrotechnika meg elég messze áll a legtöbb embertől. :)
Akik meg érdeklődnek mint te azok hamar megtalálják (vagy mi linkeljük). Ugye ez a cikk is az első a google keresőben ha a "motherboard voltage regulator" -ra keresünk.
Viszont írj a szerkesztő úrnak, ha látja értelmét ilyen irányban bővíteni a téma összefoglalót akkor beleszerkeszted ...... Ha gondolod elküldöm privátban a konvertálatlan összefoglalót. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57562) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv. Mivel nemtalaltam a lapnak topikot igy megkerdeznem itt, az asus hero vi nak a supremfx audio resznek szotveres bealiitasa nincs? Ez csak hw es segitseg? Csak mert tobbre szamitottam beallitasok teren mint az alap hang beallitasok win alol, viszont kulon a realtek driveren kivul nem talaltam mast a honalpon.

(#57563) bluyoo válasza Fail3D! (#57562) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
ASUS (Z87/H87/Q87/B85) LGA1150 alaplapok
Z87-es LGA1150 alaplapok a felsőházból

(#57560) vegytek
+1 az ASRock-nak. Viszont csak egy darab 4pin-es házventilátor-csatlakozó van rajta. Amit max. Y kábellel kettéosztasz (már ha szükség van rá).

Bazinga!

(#57564) Fail3D! válasza bluyoo (#57563) üzenetére


Fail3D!
addikt

THx:) Bar beirtam, hogy asus a keresobe, de ugynezki vak voltam.

(#57565) bluyoo válasza petisubaru (#57556) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ha Asus akkor az AMD 990FX chipset-el szerelt Asus M5A99FX PRO R2.0-vel szemezgess. :) Már az új FX-eket is támogatja.

(#57564) Fail3D!
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57566) Sanyi.mTs válasza bluyoo (#57563) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mi alapján ajánlod inkább az asrock-ot?

(#57567) MikaVejneGI válasza bluyoo (#57561) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Szia
Asus-t néztem én is , ár is megfelelő. Ugyhogy ez a 20k-25k között megfelel ez a lap.(Bár nem igazán tudnék mást választani, max Asrock)
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#57568) bluyoo válasza MikaVejneGI (#57567) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az egyik legjobb nem tuninglap. Szóval jó választás. :)

(#57566) vegytek
Felszereltségben szinte tök ugyan az a két lap, vagyis az ASRock kemény kemény +2db USB2 portot kapott. Audio terén az ASRock jobb (ALC892) ... Összességében nekem az ASRock lapja a szimpatikusabb.

Bazinga!

(#57569) Sanyi.mTs válasza bluyoo (#57568) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi. miután leírtam az igényeket, eszembe jutott az audio képesség is. amúgy ALC887-ről semmit se találtam a gyártó honlapján.

(#57570) bluyoo válasza Sanyi.mTs (#57569) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Realtek ALC887
Realtek ALC892
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57571) Sanyi.mTs válasza bluyoo (#57570) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

még kombinálok egy kicsit :DDD

film-re, általános használatra és néha zenére lenne használva. PC hdmi-n erősítőbe, az pedig hdmi-n a tv-re.
zene hangját is ki lehet küldeni hdmi-n? illetve melyik ajánlott zenehallgatáshoz hdmi-n vagy optikán küldeni a hangot az erősítőre?

(#57572) bluyoo válasza Sanyi.mTs (#57571) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát én aktív hangszórókat használok analóg kimeneten. De HDMI-n is szól(na) a Tv ... :DDD
És az AIMP is ki tudná a jelet küldeni ... szóval igen.
"illetve melyik ajánlott zenehallgatáshoz hdmi-n vagy optikán küldeni a hangot az erősítőre?" Ha ez a nálad kérdés felmerült akkor mindegy. :) De ez nagyban függ mire és mivel van rákötve.
Viszont nem vagyok nagy hangguru kérdezz rá egy audio témával foglalkozó topic-ban (írd le miket is szeretnél pontosan összekötni ...). Pl.
Hangtechnika (pa, stúdió, analóg, digitális, pc)
Milyen hangkártyát vegyek?

Bazinga!

(#57573) radir01


radir01
tag

Sziasztok csak azért írok mert egy pár hete gép vásárlás előtt állva a milyen gépet vegyek topikban is és itt is sokat olvasgatva az alaplapokról jól lehordta mindenki az ASUS M5A97 R2.0-t mert az gyenge tápellátású nem jó tuningra. Csak az EVO az a minimum, vagy Giga 970A UD3P minimum.
Még szerencse hogy nem hallgattam az okosokra és megvettem.

ASUS M5A97 R2.0 lapomat 18ezer pénzért 3év garival.
Én egy FX 6300 cpuval hajtom jelenleg csak 4ghzen ami nekem tökéletesen elég.
Igazából nem is ezért írtam a lényeg most következik.

Szóval Bacsis FB oldalán találkoztam egy "tesztel" ahol ebben a deszkában egy 8magos FX-et pöckölt fel.
Kérdem én ha 3500ról 4414MHZ-re felpiszkálta akkor mire is nem elég ez a 18ezres gyenge tuning potenciálisnak beállított alaplap? :C :C

Szóval aki deszka vásárlása előtt áll és jó ár/érték arányú lapot szeretne saját és a "teszt" véleménye alapján is merem ajanlani. Egyáltalán nem gyenge a lap. Csak sok az "okos" ember :)) :))

Jó vétel volt örülök hogy ezt vettem! :)) Jah és a 9es szériás FXeket is támogatja! :C

[ Szerkesztve ]

(#57574) bluyoo válasza radir01 (#57573) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Sajnos a fórumion vannak szabályok így nem tudok úgy reagálni mint szeretném. ;]
De itt ki nem ajánlotta neked ezt a lapot?
"Kérdem én ha 3500ról 4414MHZ-re felpiszkálta akkor mire is nem elég ez a 18ezres gyenge tuning potenciálisnak beállított alaplap? " Az hogy sikerült az adott órajel nem azt jelenti hogy nem fogja magát összesz..ni folyamatos terhelés alatt.
Gondolom ha már ekkora tudásra tettél szert a Throttling fogalmát is ismered! Bár azt nem állítom hogy ez történne de jóval nagyobb az esélye mint pl az EVO erősebb tápkörével. Szerencsédre az Asus jól ellátta bordázattal azt a lapot is.
" Jah és a 9es szériás FXeket is támogatja!" Ez honnan is szedted? Mivel nagy ...ság! ;)
"nem gyenge a lap." Ebben egyetértünk. DE egy Asus M5A97 EVO R2.0 jobb attól hogy neked arra nem tellett! ;)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57575) radir01 válasza bluyoo (#57574) üzenetére


radir01
tag

Nagyon okos vagy csak értelmezni nem tudod az írásoma! Bacsis húzta és tesztelte azt a procit. Ha nem ismered hírből se akkor nézz utána ki Ő. Én ismerem a Throttling fogalmát valószínűleg Ő is és biztos hogy tesztelte. Igen kezeli a 9es szériát nézz után!
Előbb olvass,értelmezz és utána írj butaságokat! köszönöm! :R

(#57576) bluyoo válasza radir01 (#57575) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Nagyon okos vagy" Már tudtam de azért köszi. :R
"itt is sokat olvasgatva az alaplapokról jól lehordta mindenki az ASUS M5A97 R2.0-t mert az gyenge tápellátású nem jó tuningra." Hol olvastad ezt itt?
"De itt ki nem ajánlotta neked ezt a lapot?"
"Igen kezeli a 9es szériát nézz után!" Linkeld honnan szedted, hagy tanuljak! :) Már csak azért mert maga az Asus sem tud erről [link].
Hozzáteszem 18K-ért nehezen kapnod meg újonnan inkább 20K felett.
Ráadásul a sok helyen alig drágább az EVO-nál (pl. iPon +2500Ft).

Bazinga!

(#57577) radir01 válasza bluyoo (#57576) üzenetére


radir01
tag

18ert vettem 3 hete bluechipről akciósan. most már 22780. többit linkelem ha gépnél leszek :C

(#57578) bluyoo válasza radir01 (#57577) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok az ilyen raktársöprő, ügyfélszerző akciókat leszámítva természetesen. Így az M5A97 EVO R2.0 is volt 20K környékén. :)

Bazinga!

(#57579) TrYoL


TrYoL
csendes tag

Hali!
Milyen alaplapot ajánlotok egy i7-4770k-s procihoz 40 ezer kölüli áron (max 50)?
Jó lenne, ha stabilan tudnám húzni a procit. :)
Asus-t preferálom, de igazából mindegy, csak minőségi legyen.
Köszi!

(#57580) bluyoo válasza TrYoL (#57579) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Asus Gryphon Z87 TUF szériás lap 5év garanciával, Intel LAN, .....

Bazinga!

(#57581) Traxx válasza bluyoo (#57555) üzenetére


Traxx
őstag

Az 1:1-et úgy értettem, hogy 1 szavazat tőled az MSI-re, és 1 xmaas kollégától a Gigára ;)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#57582) TrYoL válasza bluyoo (#57580) üzenetére


TrYoL
csendes tag

MicroATX-ben eddig nem is gondolkodtam, de nagyon jó kis lapnak tűnik és az armor is szuper rajta.
Köszi! :)

(#57583) bluyoo válasza Traxx (#57581) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De akkor meg 2:1 mert Membrandj is a Gigát javasolta. ;]

(#57582) TrYoL
A GRYPHON ARMOR KIT külön megvásárolható nem jár a laphoz. :( Bár ettől úgy is TUF lap.

Bazinga!

(#57584) gegg


gegg
tag

Sziasztok!
I5-4670k mellé szeretnék egy lapot max. 35 ig. Egy másik gépbe Asus lap van és ott be tudom állítani hogy üresjáratban ne pörögjenek a ventilátorok és ez az egy dolog lenne fontos mivel 0-24 be menne.

(#57585) bluyoo válasza gegg (#57584) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Ahhoz legalább a Fan Xpert 2 kell, szóval olyan lapokat nézz amikhez az jár. A "K"-s I7-hez meg a Z87-es chipset való.
Az Asus Z87-A -t talán megkapod annyiért.

Bazinga!

(#57586) gegg válasza bluyoo (#57585) üzenetére


gegg
tag

Köszi :R

(#57587) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
I3 3220 procihoz milyen lapot vegyek? 14k szánnok rá..

(#57588) bluyoo válasza Hardver Arc (#57587) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Asus B75M-A valamivel drágábban már 4db RAM slot-al ASRock B75 Pro3-M.

(#57586) gegg
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57589) Hardver Arc válasza bluyoo (#57588) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Megfelel a 2slotos köszi.. amúgy Asus jobb mint a Giga? Vagy kinek mi?

(#57590) bluyoo válasza Hardver Arc (#57589) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindkét lapról pozitív visszajelzések vannak szóval ...
Az ASRock az régebbi fejlesztés de abból nem kis mennyiség lett vásárolva, már csak az itteni ajánlásokat alapul véve.
Az Asus az viszonylag új lap, amit jól mutat hogy csak egy BIOS van még hozzá. Viszont a felszereltsége szolidabb valamelyest de ezt a linkeken láthatod (pl. kevesebb SATA3 port, RAM slot, ..) . Hogy neked melyikre van szükséged azt gondolom el tudod dönteni. :) Minkét lap megfelelő a kinézett I3 alá.
De amúgy miért LGA1155? Miért nem a legújabb LGA1150-es foglalat?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57591) albinolynx válasza bluyoo (#57590) üzenetére


albinolynx
őstag

Héten már kérdeztem, de meg voltam zavarodva a foglalatokkal.

i5 lesz később, jelenleg egy G3220 fog üzemelni (lga 1150).
Ehhez keresek stabil, munkára és általános használatra alaplapot. Ha jól látom a H81 és a B85 közötti különbséget, az az usb, sata csatlakozók számában tér el. Más különbség esetleg (Nekem elég a H81 csatlakozó száma is.)? DVi elengedhetetlen.

Hdmi, 2 x pcie, 2 x pci csatlakozó miatt nagyon szimpatikus: http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M/index.hu.asp

Jó választás lehet?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#57592) Traxx válasza bluyoo (#57583) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor szerintem egyikkel sem foghatok mellé, ha jól dekódolok :) Mert ez esetben vagy a némileg olcsóbb ár dönt, vagy a fej vagy írás helyzet :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#57593) bluyoo válasza Traxx (#57592) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én írtam melyiket venném és miért. De ha nem fogsz ki gyári hibásat mindkettő megfelelhet. Szóval a döntés a tiéd. :)

(#57591) albinolynx
Hát 10-15K-s kerettel a H81-es chipseten kívül nem is nagyon van lap, szóval a chipset nálad nem kérdés. :) Max. egy két erősen megnyirbált B85-ös. A H81-es chpset nem támogatja a PCI Express 3.0, ..... Original Haswell chipsets.
I5 alá azért nem egy H81-es lapot tennék, de ettől még működik akár egy I7-el is. :)
Szorzózáras I5, I7 alá ha olcsó lap kell általában csípőből megy a Gigabyte GA-B85M-D3H a maga 18K környéki árával.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57594) albinolynx válasza bluyoo (#57593) üzenetére


albinolynx
őstag

Hát, egyelőre akkor egy vacak kasztniba kerül majd a gép... Így belefér az alaplap. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#57595) bluyoo válasza albinolynx (#57594) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
8K környékén már vannak jó mATX-es kuckók. Nem sokkal többért már előlapi USB3 portokkal.
Pl. Fractal Design Core 1000, Fractal Design Core 1000 USB3, Cooler Master N200, Sharkoon MS120, Sharkoon MS1240, ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57596) albinolynx válasza bluyoo (#57595) üzenetére


albinolynx
őstag

Fehéret szerettem volna, mert utálom amikor "virít" a feketén a por. Naponta meg nincs kedvem mindent törölgetni, de így elgondolkodtató...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#57597) bluyoo válasza albinolynx (#57596) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Porszívózz többet! ;] Nekem is fekete a házam de nincs rajta több por mint az asztalomon. :)
A fehér házak amúgy is ritkák. Talán az ATX méretű Sharkoon vaya -ban van fehér és viszonylag olcsó is. Jó ház bár szerintem irtó csúnya és ráadásul világít a venti ami jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57598) albinolynx válasza bluyoo (#57597) üzenetére


albinolynx
őstag

Porszívózás után van por. Szerintem a porszívó egy felesleges találmány, de ezt magyarázd meg egy nőnek...
Szőnyeg nincsen, lehet nedves ruhával törölgetni és felmosni. Ami meg nyáron nyitott ablaknál bekerül, az elhanyagolható nálunk.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#57599) Cyrin válasza albinolynx (#57598) üzenetére


Cyrin
addikt

Cseréld le a szipkát.

(#57600) bluyoo válasza albinolynx (#57598) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát az már rossz! Ott hiba van a gépezetben. :DDD

(#57599) Cyrin
+1 :DDD

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.