Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51801) mezis válasza Szakbarbár (#51798) üzenetére


mezis
nagyúr

"...nincs közteres a közelben": Ilyenkor már rég lejárt a közteresek munkaideje. Szabadság van!

mezis

(#51802) Reggie0 válasza philoxenia (#51792) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az elsobbseggel rendelkezonek kell ugy kozlekednie, hogy meg tudjak adni, hanem az elsobbsegre kotelezettnek kell ugy megkozelitenie a keresztezodest, hogy meg tudja adni. Ha kell megallassal. Az elsobbseggel rendelkezo a bizalmi elv alapjan arra szamithat, hogy megkapja az elsobbseget. Ez alol kivetel a gyalogos.

[ Szerkesztve ]

(#51803) philoxenia válasza Reggie0 (#51802) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyenrangú útkereszteződésben, egyszerre négy jármű érkezik. Mindegyik egyenesen folytatja tovább az útját. Mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51804) Atomgeszi válasza philoxenia (#51803) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Roncsderbi. :D

(#51805) Lauda válasza philoxenia (#51803) üzenetére


Lauda
félisten

Udvariasság alapján eldöntik. Ha az egyik elengedi a másikat, onnan tiszta.

(#51806) dh66e válasza Lauda (#51805) üzenetére


dh66e
veterán

Abból van a baj.Egy határozott kell csak mindig és meg is oldódik. :K

(#51807) Lauda válasza dh66e (#51806) üzenetére


Lauda
félisten

Azonban akkor valaki nem adja meg az elsőbbséget a neki jobbra esőnek, amit a kresz előír. Ha már maradunk az elméleti példánál.

(#51808) dh66e válasza Lauda (#51807) üzenetére


dh66e
veterán

Ez csak akkor él ha baleset következik be.

(#51809) mezis válasza philoxenia (#51803) üzenetére


mezis
nagyúr

Mind a négy index jobbra, befordul, legközelebbi helyen megfordul, vissza a kereszteződéshez, kiteszi az indexet jobbra,....
A többit már tuggyátok! :DDD

mezis

(#51810) Lauda válasza dh66e (#51808) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy hogy csak akkor él? A kreszt nem csak akkor kell betartani, ha ellenkező esetben baleset következne be.

(#51811) dh66e válasza Lauda (#51810) üzenetére


dh66e
veterán

Rendőr nem agyal rajta ki mennyire győződött meg arról hogy ki volt olyan kedves és elkezdte az udvariasságot.Azt nézi ki ment bele a másikba és volt e elsőbbsége vagy sem.A többi résztvevő nem érdekli.

(#51812) Reggie0 válasza philoxenia (#51803) üzenetére


Reggie0
félisten

Jobbkezszabaly miatt van elsobsegadas, tehat mindnek ugy kell kozlekednie, hogy a jobbrol jovot el tudja engedni. Vegso esetben, ha mind a negyen ott allnak a keresztezodesben, akkor majd elobb utobb valaki jelzi, hogy lemond az elsobbsegerol.

[ Szerkesztve ]

(#51813) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem erról volt szó, hanem mi van, ha mindegyik csak jobbra néz, mert csak arra kell elsőbbséget adnia, mint eddig fejtegettétek... ;) ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51814) Lauda válasza philoxenia (#51813) üzenetére


Lauda
félisten

Azoktól az emberektől el kell venni a jogosítványt.

(#51815) fjudors válasza Lauda (#51814) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem, át kell ültetni kerékpárra.
egyből megtanulja, hogy balra is nézzen.nekem volt, hogy nem adták meg, és mikor rákérdeztem, hogy „jobbkéz?"akkor jött a válasz:„dehát kerékpárral vagy"

azért, amikor itt befordulva szembe jön ki a parkolóból, arra sincsenek szavak...szerencsére rendszeres, így a helyiek már számítanak rá...

kép link

[ Szerkesztve ]

(#51816) Reggie0 válasza philoxenia (#51813) üzenetére


Reggie0
félisten

Senki nem mondta, hogy csak jobbra kell nezni. Viszont csak jobbra kell elsobbseget adni alapbol. (Kivetel megkulonboztoteto jelzesek, rendor iranyitas, stb stb.). Nezni mindig mindenfele celszeru, mert a balesetmegelozes/karenyhites altalanos kotelezettseg.

[ Szerkesztve ]

(#51817) solena


solena
tag

Tegnap Baján "kóválygok" (mentünk haza Zalából, át a Dunátúli-dombságon, kis falvakon át, szerpentineken, hatalmas élvezet volt, itt az Alföldön nincs ilyesmi:)) ), elhaladok a tacskó mellett (55-ös út és Kertész utca), és jobbról kivágtat egy hülye onnét, se jobbra, se balra nézve, ha 5 méterrel előrébb járok, tuti, hogy belém megy :((( F*szom kivan az ilyenekkel:((

De a szerpentinek akkor is királyak voltak, férjem jót röhögött azon, hogy mikor mindig jött egy település, akkor le kellett lassítani, én meg puffogtam, mint az albán légvédelem:DDD

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#51818) philoxenia válasza Reggie0 (#51816) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51819) Reggie0 válasza philoxenia (#51818) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, tudom, hogy ott irtad rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#51820) philoxenia válasza Reggie0 (#51819) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, tudom, hogy ha én mondom, hogy balra kell nézni, az rossz, ha meg te akkor az jó.... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51821) Reggie0 válasza philoxenia (#51820) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert altalanossagban irtam. A konkret szituacioban amire irtad nem is kell, boven eszreveszed ha megkulonbozteto jelzesel jon ott valami, anelkul, hogy odaneznel. Ez inkabb a szuk belvarosi utcak es a bokros, dimbes dombos kis utak problemaja.

[ Szerkesztve ]

(#51822) philoxenia válasza Reggie0 (#51821) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nem vagy hallássérült akkor bőven hamarabb hallod egy kereszteződésben, mint látod. kilométerekről hallom szabad téren. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51823) bul07 válasza philoxenia (#51822) üzenetére


bul07
nagyúr

Már ha nem zene+öreg dízel, mert úgy már kihívás csak meghallani :D ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#51824) Reggie0 válasza philoxenia (#51822) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak azt nem, hogy honnan jon. Mondjuk egy rendesen hangszigetelt autoban azert ez a tavolsag is kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#51825) mephi666


mephi666
nagyúr

tegnapi paraszt: haladok egyenesen, majdnem kijön elém, fékez, lassítok... felém se néz, csak telefonál és elindul :U

egyébként mintha kevesebb lenne a baleset, viszont 1-1 idiótával össze lehet futni akkor is simán, ha 3-4naponta előveszi 20 percre az ember a kocsit... (csütörtök reggel vittem asszonyt melóba, mert nekem home office van, neki meg néha be kell járnia és kerülni akarjuk a tömegközlekedést: reggel 7kor olyan forgalom volt a városban, mintha pl vasárnap reggel 5:30 lett volna... pedig abban az idősávban normál esetben halál a közlekedés)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51826) tyielow


tyielow
aktív tag

Nagyon lankad a fórum. Mindenki otthon van? :D
[link] itt egy nem túl pörgős válogatásom, többnyire télről.

YouTube: toty1ka

(#51827) rushty


rushty
senior tag

illegális vezettetés

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#51828) philoxenia válasza rushty (#51827) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

miközben a rádiójukból szóló, egy rablásra történő felhívásra mit sem hederítve, buzgón töltötték ki a papírokat, hogy feljelentést tegyenek jogosítvány nélküli vezetésért
Nem értem a problémát. Erre kaptak kiképzést. Gondolom a rabláshoz a megfelelő csoport megy ki. A rádió azért szólt, hogy aki nem kompetens, nehogy arra menjen. Mi lenne, ha hirtelen egymás munkájába avatkoznának. Látható a filmeken, hogy az igazi macsó zsaruk nem foglalkoznak piti ügyekkel. Gondolom a Rendőrségen vannak külön munkakörök a gyalogátkelőhelyek fedezésére, a sebességmérésre, a rablások felderítésére és a gyilkosságokra is. Mivel pedig piacgazdaság van, a legjövedelmezőbb munkakörökben vannak a legtöbben. Például felénk most annyi helyen van sebességmérés, hogy traffi sincs elég, kiállnak a fóliásokkal traffi nélkül, a civil kocsiban meg ott a traffi. Így biztosítható az ország jogkövető magatartása mellett a legmagasabb bevétel is. Esetleg tévednék? :U Rablásból ugye semmi bevétel, a gyilkosság meg egyenesen ráfizetés az állam szempontjából, nem? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51829) Reggie0 válasza tyielow (#51826) üzenetére


Reggie0
félisten

3:15-osnel mi volt a gond, teljesen szabalyosan sorolt at jobbra?

(#51830) tyielow válasza rushty (#51827) üzenetére


tyielow
aktív tag

Volt némi túlzás abban a leírásban Az a rablásos, ahogy írják többen is, hát kész... na már most. Ha ez velem történt volna, engem is felb*na agyilag, hogy a semmi közepén megbüntet, és még kibeszélni sem tudod, mert épp nem az a fajta a rendőr. De ha nem, hát nem, ez van, megbüntetett, megszívtam. Ez a nincs itt senki a közelben kb. ugyanaz, mint az "átmegyek ezen a masszív piroson, úgy se jön senki".

Reggie0:

teljesen vakon volt az illető mikor besorolt, majd lámpa alatt két sávot is elvált... oké, oké. Lehet, hogy a pofátlantanító civil octaviasok viszont már nem kedvelték volna :D

YouTube: toty1ka

(#51831) dh66e


dh66e
veterán

Ma sikerült majdnem elcsapnom egy hölgyet aki fogta magát és gondolván hogy a maszk mindentől is megvédi kilépett elém. :W

[ Szerkesztve ]

(#51832) Elemental válasza dh66e (#51831) üzenetére


Elemental
addikt

Vírusnak gondolta az autód :)

(#51833) dh66e válasza Elemental (#51832) üzenetére


dh66e
veterán

Csak ment, nem tudom hol járt az agya.Természetesen két kisteherautó közül lépett ki a zebra meg 20m-re volt. :W
30-as tábla van be is tartom mert itt egy buszvégállomás ,már volt itt hogy egy sprinter szaladt az induló buszhoz,de azt már éreztem hogy célirányosan szalad és eszébe nincs megállni.

[ Szerkesztve ]

(#51834) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Somogyi idill. Nem értem a koncepciót:F?

#51817: csak óvatosan a nagyobb boltok környékén, tele vannak zizzent-pánikoló emberekkel. Lehet nem látott ki az illető a 200kiló liszttől :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#51835) dh66e válasza t72killer (#51834) üzenetére


dh66e
veterán

Gondolta a két hülye hogy ezzel rendben is vannak. :W

(#51836) Reggie0 válasza tyielow (#51830) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi az, hogy vakon volt?
A ket savvaltas nem tilos. A gyors egymas utani savvaltas a gyorsabb elorehaladas erdekeben tilos. Ha elkanyarodni szeretnel, akkor nincs ra semmilyen korlatozas.

(#51839) dh66e válasza Lauda (#51838) üzenetére


dh66e
veterán

Az ilyenek miért nem találnak meg egy méretes fát..

(#51840) mezis válasza dh66e (#51839) üzenetére


mezis
nagyúr

És a fát nem sajnálnád ? ;]

mezis

(#51841) dh66e válasza mezis (#51840) üzenetére


dh66e
veterán

Méretes fa, nem lesz semmi baja. :P

(#51842) syberia válasza philoxenia (#51803) üzenetére


syberia
veterán

(#51838) Lauda: Hold my steering wheel! :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#51844) dh66e


dh66e
veterán

(#51845) NoLF válasza dh66e (#51844) üzenetére


NoLF
addikt

ha! érdekes az általános iskolámat ilyen miliőben látni :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51846) Lauda


Lauda
félisten

https://videa.hu/videok/origo/jarmuvek/hihetetlen-balesetet-okozott-az-idos-bhz380jxWdbNA7La?start=0

Az ilyenektől azonnal elvenném a jogsit. Fogalma sincs a körülötte zajló világról. :W

[ Szerkesztve ]

(#51847) Atomgeszi válasza Lauda (#51846) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Biztos barátkozott az automataváltóval. :D

(#51848) rushty válasza Atomgeszi (#51847) üzenetére


rushty
senior tag

legalább volt benne üzemanyag
[link]

Revolut meghívó pü-ben

(#51849) Lauda


Lauda
félisten

Vajon téged is elcsípnélek szabálytalankodásért?

Ha ezeket a szögegyszerű dolgokat is ennyien képtelenek betartani, mit is várjunk a "bonyolultabb" helyzetektől.

[ Szerkesztve ]

(#51850) Pickit3 válasza Lauda (#51849) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Havi 1000-1200km-t haladok pályán, tényleg fusztráló a lámpa hiánya főleg télen (ködös-ramaty időben) vagy szakadó esőben. A román kisbuszokat is ellenőrizhetnék akik futóval 150-160-at mennek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.