Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51151) Reggie0 válasza philoxenia (#51147) üzenetére


Reggie0
félisten

De ertem mire akartal celozni, csak eppen nem ertek vele egyet. Sokan vannak, akiknek az egeszseguk megfelel a vezeteshez, mikozben te azt akarod elhinteni, hogy igazabol senki se, ezert kell boldog-boldogtalant vezetni engedni.

(#51152) BigBear válasza Reggie0 (#51142) üzenetére


BigBear
senior tag

Butaságot ne beszéljünk. Az alkohol hatására a reakcióidő nagyságrenddel lesz rosszabb, valamint a veszélyérzékelés, észlelés képessége csökken. Soha nem fogod ugyanannyi idő ill. ugyanolyan módon végrehajtani a baleset elkerülésére irányuló folyamatot alkohollal a szervezetedben, mint nélküle. Szóval de igen. Közvetlenül okolható az alkoholos befolyásoltság alatt álló személy adott baleset kialakulásáért.

(#51153) MasterMark válasza BigBear (#51152) üzenetére


MasterMark
titán

Az alkohol nem ugyanúgy hat mindenkire. Máshogy dolgozza fel a szervezet, más az alkohol toleranciája is.

Ettől függetlenül továbbra sem értem aki ivott az miért vezet?

Switch Tax

(#51154) philoxenia válasza Reggie0 (#51151) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

te azt akarod elhinteni, hogy igazabol senki se

Nem ezt írtam és nem is ezt gondoltam, csak rá akartam világítani, hogy a vezetéshez való alkalmasság nem korfüggő.

Ez a "kalapos úr" bizonyára alkalmatlan például. Valószínű, hogy nem a vérnyomásával van baj, nem is a reflexeivel, de komoly bajok lehetnek fejben. Sőt neki több pénze volt szvsz. esetlegesen lefizetni egy orvost is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51155) mephi666 válasza philoxenia (#51154) üzenetére


mephi666
nagyúr

közvetlen környezetemből tudnék csomó példát mondani, mit meg nem tesznek a háziorvosok haveri alapon:
- pár hét táppénz bemondásra? simán (nem akarta az illető a szabadságát fogyasztani és 3-4 hetet elpihent/kocsmázott ezidő alatt)
- mindkét szülő otthon akart maradni a gyerekkel táppénzen? sima ügy
- gyereknek antibiotikum bemondásra? simán (kiírta más gyerek nevére, akinek abban az időszakban már írt)

és ez csak pár példa: az alkalmassági a legkevesebb, amit több évtized ismertség után ránézés nélkül is aláír :K ...sok esetben azért, mert "úgyse ment ki már 15éve a falu közigazgatási határán kívülre: max 40-50es tempóval nem lesz gond" ...aztán ha egyszer valamiért mégis messzebbre kell menni, akkor főúton a 90 neki már fénysebesség... nem ritkán találkozni ilyennel: főúton mégy 90-el, látod hogy áll jobboldalt, majd féktáv határán kifordul eléd és beáll 40es tempóra :U jártunk úgy is, hogy ladát előztük főúton ami ment 60-al, mellé érve kezdte ránk húzni a kormányt... azonnal fék, vissza mögé... olyan utat írt le az öreg, mint a kígyó... megelőztük és szó szerint 70körüli kalapos öregúr volt, erőből markolva a kormányt és mereven bámulva maga elé... ezekről ránézésre akárki megmondja, hogy alkalmatlan a vezetésre, viszont valahogy csak meglett az az alkalmassági :U az ilyen orvosok is felelősek azért, hogy potenciális veszélyforrásokat küldenek sorban az utakra

ui: és félre ne értsd, nem a korral van a bajom, hanem az állapottal (ami sok esetben a korral jár) ...ezért alap lenne mindenkinek egy pár perces szimulátoros vizsga a jogsi megújításakor :K ...és előre lefogadom, hogy arányokat tekintve több embert szűrnének ki a 70+ korosztályból, mint a 30 alattiból

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51156) MasterMark válasza mephi666 (#51155) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt egyetlen dolog oldaná meg, és az nem a kortól függ.

Egyszerűen újra kéne tenni a vizsgát X évente. Ahogy egy autót is kell műszakiztatni, a sofőrt is kéne. Mehetne összhangban az orvosi vizsgálattal. Először 10 évente, aztán 5 aztán 2.

Az orvosnál nem derül ki tud-e vezetni valaki, mert általában fejbeli probléma van, és nem egészségügyi.

Switch Tax

(#51157) mephi666 válasza MasterMark (#51156) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, csak hányan buknának meg alap dolgok miatt, amire forgalmi vizsgán kínosan ügyel az ember, majd utána szépen lassan elfelejti és másképp alakul ki a rutin? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51158) MasterMark válasza mephi666 (#51157) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván ehhez korszerűsíteni kellene a vizsgát, mivel azokkal is nagy baj van. A korrupción kívül is. (És most nehogy valaki elkezdje, hogy ez is rágalmazás.)

Switch Tax

(#51159) szebe válasza MasterMark (#51156) üzenetére


szebe
őstag

Ha forgalmit nem is, mert vizsgáztatóból (is) hiány van, de egy KRESZ x évente simán mehetne.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#51160) syberia


syberia
veterán

A motoros baleset margójára, ez az ütközés kísértetiesen hasonló. 18+
Bár lakott területen kívül ment túl gyorsan, és az aszfaltra festett "SLOW" felirat figyelmeztette, de ekkora tempóról autóval sem lehet lelassítani időben.

(#51156) MasterMark: Skandináviában vezetéstechnikai gyakorlatokat is meg tudni oldani műgyantán, például a klasszikus jávorszarvas-tesztet, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#51161) Mr.Csizmás válasza syberia (#51160) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de hát nem adták meg neki az elsőbbséget!!444 :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51162) syberia válasza Mr.Csizmás (#51161) üzenetére


syberia
veterán

Neo mindig megadja az elsőbbséget. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#51163) mezis


mezis
nagyúr

[link]
Akkor most válasszuk külön. Volt egy gyorshajtás meg még mi is ? :F

mezis

(#51164) Mr.Csizmás válasza mezis (#51163) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

- 22 éves
- retek audi
- felfüggesztett?? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51165) MasterMark válasza mezis (#51163) üzenetére


MasterMark
titán

Most nem azért, de ez megint milyen hülyeség?

Switch Tax

(#51166) Lauda válasza mezis (#51163) üzenetére


Lauda
félisten

Elég zavaros ez. Azért a 60km/h nem egy durva túllépés. Dudálni dudálhat veszélyhelyzet esetén. A full bebaszott szabálytalan bringás emiatt nekiesik a kocsinak és az autóst kell meghurcolni? :U

(#51167) Siriusb válasza mezis (#51163) üzenetére


Siriusb
veterán

"A baleset a vádlott többszörös KRESZ szabályszegése miatt jött létre..."
"A baleset következtében az erősen ittas állapotú, 24 éves sértett..."

Az ilyen idióta bírót, aki meg mer hozni egy ilyen ítélet, miért nem száműzik Szibériába?! Basszus, ha látok egy részeg bringást, hívjak neki egy taxit és adjam oda a bankkártyámat vagy mi?????

(#51168) MasterMark válasza Lauda (#51166) üzenetére


MasterMark
titán

Kicsit zavaros a történet, de ha jól értem ráadásul forgalommal szembe jött a bicikli.

Switch Tax

(#51169) mezis válasza Siriusb (#51167) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez még csak az ügyészség döntése. Vagy a média pontatlansága.

mezis

(#51170) Siriusb válasza MasterMark (#51168) üzenetére


Siriusb
veterán

Sötétben, kivilágítatlanul, tökrészegen, forgalommal szemben biciklire ül és ő az ártatlan áldozat? Na hagyjanak már...

(#51169) mezis
Tényleg, ezt benéztem, csak elborult az agyam a történettől. :B Bocsánatot kérek a történetben szerepet sem játszó bírótól. :))

[ Szerkesztve ]

(#51171) szebe válasza Siriusb (#51167) üzenetére


szebe
őstag

Ez csak a vádirat, az ügyészség kér felfüggő fogházat, és örökös eltiltást járművezetéstől.

A bíró még dönthet úgy, a körülményeket és a szakértői véleményeket figyelembe véve, hogy felmenti a vádlottat.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#51172) Lauda válasza MasterMark (#51168) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, én is így értettem. Találtam akkori cikket: [link] A hajdú utcát végignézve nincs kanayrodósáv, csak először itt, ebben a kereszteződésben: [link] (igaz itt már hősök útját ír) Lehet ott jöt az audis, ahol a fehér autó, a gyerek meg a mellette lévő sávban tekert szemben.

[ Szerkesztve ]

(#51173) mephi666 válasza Siriusb (#51167) üzenetére


mephi666
nagyúr

"A vádlott lassító fékezést hajtott végre, majd hangjelzést adott a sértettnek, aki a kürt hallatán áttért a vádlott forgalmi sávjába, ahol összeütköztek."

tehát úgy veszik, hogy a dudával megijesztette az "áldozatot", aki emiatt ment át az ő forgalmi sávába, ahol összeütköztek és meghalt? :U duda helyett meg kellett volna állnia, nehogy véletlenül is neki menjen a részeg? :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51174) philoxenia válasza mephi666 (#51155) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem arról van szó, hogy nincs ilyen, hanem arról, hogy konkrét személyek és bizonyíték nélkül csak vádaskodás, konkrét személyekkel ellenben gyakorlatilag vád, aminek Magyarországon bizonyítási kényszere van. Pletykaként nagy nyilvánosság előtt terjesztve a 226. § szerint büntetendő.

- gyereknek antibiotikum bemondásra? simán (kiírta más gyerek nevére, akinek abban az időszakban már írt)

Ennek például értelme sincs, mivel miért nem annak a nevére írta ki, aki beszedte később, ráadásul a saját receptjeid látod a rendszerben, azaz azonnali lebukás lenne mindhárom részről...

és ez csak......
...potenciális veszélyforrásokat küldenek sorban az utakra

A KRESZ-t miért szegné meg azzal, ha hatvannal megy? :F Ezek szerint egy utánfutót vontató szabályosan közlekedő is potenciális veszélyforrás? Vagy akár egy üzemképtelen járművet 40-el vontató is az? Nekem se esik jól, ha ilyen jármű után kell mennem, de kerülhetek én is ilyen helyzetbe. Ránézésre akárki megmondja, hogy alkalmatlan? Remélem nem gondolod komolyan ezt. Ilyen alapon bárkiről lehet ezt mondani, erről beszéltem. [link]

Ránézésre alkalmatlan kalapos öregúr...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51175) philoxenia válasza mezis (#51163) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A vádlott lassító fékezést hajtott végre, majd hangjelzést adott a sértettnek, aki a kürt hallatán áttért a vádlott forgalmi sávjába, ahol összeütköztek.
Ezt honnan állapították meg? :F Az ütközés pillanatában, ha a sebességem nem több ötvennél a saját sávomban, akkor miről beszélünk? A hangjelzést meg mi rögzítette?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51176) mephi666 válasza philoxenia (#51174) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem azzal szegi meg, hogy 60-al megy, hanem azzal ha fékezésre kényszeríti a másikat azzal, hogy féktáv határán kifordul elé nyugdíjas tempóval, vagy a múltkori videóban amikor befordul a motoros elé, majd leblokkol, megáll, kis híján visszatolat rájuk... utolsó bekezdésben írtam a megoldást: kötelező szimulátoros vizsgát mindenkinek a jogsi megújításakor és ki lehet szűrni azokat, akik nem alkalmasak a vezetésre...

a kirakott videón tisztán látszik, hogy a sofőrnek kb fogalma sincs arról, hogy épp hol van és mit csinál :U ez nem pletyka/rágalmazás, csupán ténymegállapítás, hogy aki ennyire nincs képben a környezetében zajló eseményekkel és így balesetet okoz, az nem való a volán mögé (valamint feljön a kérdés, hogy miként lehet az ilyen embert alkalmasnak minősíteni?)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51177) philoxenia válasza mephi666 (#51176) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azaz, akkor minden balesetre áll ez? Hiszen minden baleset a pillanatnyi hibázás, tanácstalanság stb. miatt következik be.... Ha jövő héten benézel valamit, alkalmatlan vagy már most is a vezetésre orvosilag? Milliószor (költői túlzás a számérték) találkozom ilyennel az úton minden korosztályból. Hihetetlen dolgokat megcsinálnak emberek. Kötelező szimulátor sem feltétlenül szűri ki ezt. Például itt sem szűrte volna ki: [link]
Egyébként lehet bármelyik szembejövő nagyon is alkalmas, ellenben pillanatnyilag indiszponált például aktuális kialvatlanság miatt. Szerinted például a Hamburgból munka után alvás/pihenés nélkül hazavezető magyar az úton töltött minden percében alkalmas a vezetésre? Nem indulhatunk ki abból, hogy ki hány éves, hogyan öltözködik, pillanatnyilag hogyan viselkedik. Azt kellene az emberekben tudatosítani, hogy ha nem alkalmas állapotban vezet, balesetet okozhat, még akkor is, ha a vérében van a vezetés.
Az igazi megoldás majd az önműködő közlekedési rendszer lehet, vagy a jármű indíthatatlansága legalább, vezetésre képtelen állapot esetén.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51178) MasterMark válasza philoxenia (#51177) üzenetére


MasterMark
titán

Szerinted például a Hamburgból munka után alvás/pihenés nélkül hazavezető magyar az úton töltött minden percében alkalmas a vezetésre?

Például nem vezet haza ha tudja, hogy nem alkalmas rá az is egy alkalmasságot feltételez. Vagyis ha ezt el tudja dönteni.
Ha meg nem, és mégis nekiindul, akkor itt volt gond az alkalmassággal, nem a pillanatnyi helyzetnél.

De tulajdonképpen mire akarsz kilyukadni?

szerk.:
Nem indulhatunk ki abból, hogy ki hány éves

Miért akarod tagadni, hogy az öregedéssel igenis romlanak a dolgok?

(#51172) Lauda: Ez az egész helyzet nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#51179) szebe válasza philoxenia (#51175) üzenetére


szebe
őstag

"Ezt honnan állapították meg?"

Gondolom az Audis elmondása alapján.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#51180) mephi666 válasza philoxenia (#51177) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, ez a példa pont jó arra, mennyire fontos lenne becsülettel végezni az alkalmassági vizsgálatot:

"Az ügyben itthon gyanúsítottként hallgatták ki a férfi háziorvosát, aki tudott annak alvászavaráról, mégsem végezte el a sofőr soron kívüli egészségi alkalmassági vizsgálatát."

...közvetve 17 ember halálához vezetett (és ennél sokkal több családot tett tönkre), hogy lazán kezelték a sofőr egészségi állapotát :U azt hiszem volvo-t reklámoztak az "elalvásfigyelő" rendszerrel már vagy 10 éve... ez nem lenne minimum pl a buszokban, ahol simán szállítanak 40-50 utast (vagy még többet is) ?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51181) philoxenia válasza MasterMark (#51178) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra akarok kilyukadni, hogy sokkal kisebb veszélyforrás egy hatvannal pöfögő öregúr, aki így érzi biztonságosnak a vezetést, mint az olyan sofőr, akinek hatvannal kéne mennie, de kilencvennel "mer" menni...

Nagyon sokan vezetnek fáradtan a főbb átvezető nemzetközi útvonalakon. Vezetés közben fáradnak el, nem induláskor, megállni és pihenni viszont gyakran nincs igazán lehetőség. Akár kamionnal sem. Ha nincs hely a parkolóban, kamionnal például Szlovéniában lemenni sem szabad a pályáról, mehetsz tovább
a következőig, de nálunk is alig van pihenő, az is minimális férőhelyes. Egyébként az vesse rájuk az első követ, aki még nem vezetett fáradtan, idegesen, stresszelve más miatt. A jelenlevők persze mindig kivételek, de aki sokat vezet, előbb utóbb belefut ilyenbe. Aki meg ritkán, az soknak érzi majd a kilencvenet az úton, vagy "mer" annyival is menni....
Ez azért nem légből kapott....

Az öregedéssel romlanak a vezetési képességek, ez nyilvánvaló, adott esetben pl. Alzheimer-kór esetén nyilván teljesen, azonban ha a korlátozottabb képességeket figyelembe véve vezet valaki, lehet teljesen biztonságos a közlekedése. A másik az, hogy ha én nyolcvanévesen például nem kapok jogosítványt, miért ne vezetnék anélkül? A lényeg ott lenne, hogy belássam, hogy veszélyes, ne államilag tiltsanak el tőle.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51182) philoxenia válasza szebe (#51179) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor ez mivel saját magára terhelő vallomás, simán visszavonható....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51183) solena válasza philoxenia (#51181) üzenetére


solena
tag

"Ez azért nem légből kapott...." - mert egyébként meg nem hagyják az asszonyt vezetni, és emiatt kiesnek a rutinból. Ráadásul részegen még szeretnek is belepofázni, ami külön idegesítő tud lenni:(

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#51184) mephi666 válasza solena (#51183) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk asszony egy 3-4évvel ezelőtti balesete óta nem vezet, így én vezetek mindig... ő meg ihat :O :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51185) MasterMark válasza philoxenia (#51181) üzenetére


MasterMark
titán

Ahogy én látom inkább sokkal nagyobb gond az, ha valaki nem tudja mit csinál. Ha valaki tisztában van azzal mit csinál, azt jobban el tudom viselni.

Switch Tax

(#51186) szebe válasza philoxenia (#51182) üzenetére


szebe
őstag

Gondolom az ügyvédjével körbejárják a témát, meg hogy mit kell mondani a bíróságon.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#51187) solena válasza mephi666 (#51184) üzenetére


solena
tag

Vidd el vezetni teszkó-parkolóba, meg ilyenek:) Ott ülsz mellette, és gyakorolhat:)
Egy barátnőm így szokott újra rá az ízére, évekig nem vezetett, utálta is, aztán megkérdezett engem, hogy mit szeretek a vezetésben (amit a mai napig nem tudok megválaszolni, de én szeretek vezetni). De mondtam neki, hogy megmutatom, de majd csak másnap, mert aznap már volt bennem egy sör. Kivittem a teszkó-parkolóba, majd helyet cseréltünk, meséltem az autó néhány furcsaságáról, és tettünk pár kört. Békénhagytam, hagytam, hadd menjen, legfeljebb annyit szóltam bele, ha nem volt ötlete, hogy most mit próbáljon ki.
Pár napra rá jött az üzenet, hogy végtelenül hálás, mert végre mer menni az autóval, el mer menni bevásárolni és ilyenek, nem fosik annyira:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#51188) philoxenia válasza MasterMark (#51185) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha valaki úgy szabálytalan, hogy ismerem a viselkedésmintát és előre látom, mit fog csinálni, akkor ki tudom kerülni, de nem minden hülyeséget tudok előre kiszámolni. Most úgy vezetek defenzíven, hogy igyekszem mindenre felkészülni. Azonban míg én például az előttem lévőhöz képest tudok megfelelő követési távolságot tartani, a mögöttem lévővel ezt nemigen tudom megtenni és még sok példát lehetne sorolni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51189) kw3v865 válasza philoxenia (#51175) üzenetére


kw3v865
senior tag

"A hangjelzést meg mi rögzítette?"
Tanú?

(#51190) philoxenia válasza kw3v865 (#51189) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kérdés, hogy volt-e? Maga a hangjelzés azonban nem tiltott eleve, sőt.
A cikk gyanús pontosságú persze, elég ezt olvasni: "közúti baleset gondtalan okozásának vétsége"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51191) kw3v865 válasza mephi666 (#51180) üzenetére


kw3v865
senior tag

"Az ügyben itthon gyanúsítottként hallgatták ki a férfi háziorvosát, aki tudott annak alvászavaráról, mégsem végezte el a sofőr soron kívüli egészségi alkalmassági vizsgálatát."

Ez a probléma. Ha csak annyit változtatnának az alkalmassági vizsgálaton, hogy háziorvos ne végezhesse el, már jobb lenne a helyzet, több alkalmatlant ki lehetne szűrni. Ha az adott személy által ismeretlen ember végzi a vizsgálatot, kevésbé lehet befolyásolni.

(#51192) philoxenia válasza kw3v865 (#51191) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem végezheti háziorvos a PÁV-hoz kötött egészségügyi alkalmasságot tudtommal.[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51193) kw3v865 válasza philoxenia (#51192) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igaz, PÁV-ot valóban nem, de sima jogsinál sem engedném, hogy a házirovos végezze a vizsálatot (amúgy nem sok mindent néznek egyébként).

(#51194) mezis válasza kw3v865 (#51193) üzenetére


mezis
nagyúr

A háziorvos kehet leginkább képben egy személy egészségi állapotával.
A szakrendeléseknek ehhez "kutató" munkára van szüksége.

mezis

(#51195) mephi666 válasza solena (#51187) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár éve próbáltuk, hogy amikor nyaraltunk, ott a 44esről lehajtva kb 2-3km földút volt a szállásig: azon a szakaszon vezetett, de elég is volt neki... a város bőven elég neki utasként is, olyan jeleneteket szoktunk látni... majdnem mindig elmondja, hogy nem hiányzik neki a vezetés meg a vele járó stressz (én meg nem erőltetem)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#51196) philoxenia válasza mephi666 (#51195) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rosszul leszel valahol, ő ott lesz, a kocsi ott lesz, te nem tudsz vezetni.... :( Erőltesd!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#51197) solena válasza mephi666 (#51195) üzenetére


solena
tag

Az éles helyzet (még ha egy földút is) stresszes. Vidd ki a teszkó-parkolóba, amikor nincsenek sokan, és egy elhagyatott részen hadd csapathassa:) Ott van kellő tér, se árok, se tengelytörés, se semmi nem fenyegeti:)

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#51199) dh66e válasza Lauda (#51198) üzenetére


dh66e
veterán

Ittas vezetőkkel ugyanazt kéne csinálni mint az USA-ban.....

(#51200) Reggie0 válasza BigBear (#51152) üzenetére


Reggie0
félisten

Butasagot ne beszeljunk: az, hogy kinek mennyire romlik a reakcioideje adott veralkohol szintnel elegge egyeni. Azt mondani, hogy soha nem fogod ugyan ugy megcsinalni, az igazi hulyeseg, mert pl. 3 deci sor semmit sem valtoztat azon, aki minden hetvegen iszik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.