Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38701) #48525824 válasza 8th (#38700) üzenetére


#48525824
törölt tag

azt azért tudni kell, hogy sok szituáció videón nézve annyira nem is tűnik neccesnek, élőben meg azért teljesen más, főleg mikor van fél másodperced dönteni, hogy mit tegyél.

a ma reggeli videómon, mikor a bringasávra ráfordult az idióta és csak akkor kezdett indexelni, mikor már fordította el a kormányt, az nem is tűnik a videón parának, pedig a hátsó kerekemet megütötte a lökhárítója...

(#38702) TaaT válasza Bati0501 (#38697) üzenetére


TaaT
veterán

"Korábban nem azt mondtad,h Mo.-n nem veszik figyelembe az ilyen kamerás felvételeket?"

A felvételt akkor nem veszik figyelembe ha a bírónak olyan napja van, vagy nincs felvétel.

Give them hell Ukraine!

(#38703) 8th válasza #48525824 (#38701) üzenetére


8th
addikt

Nekem ne mondd, napi szinten bringázom sőt többet biciklizem mint autózom de azt leszámítva, hogy néhány éve egy dobozos furgon takarása mögül kitolatottak elém és le kellett ugranom a bringáról részben az én hibámból mert a padon ülő csajokat skubiztam és későn vettem észre a kiálló autót (ő meg eleve nem is láthatott engem) azt leszámítva soha semmi bajom nem volt az autósokkal. Ez meg... ennek semmi sem jó. Azt hiszi ő a világ közepe és övé az út.

(#38704) #48525824 válasza 8th (#38703) üzenetére


#48525824
törölt tag

évi 10 ezer km-t bringázok pesten, csakis úttesten, rengeteg baj van az autósokkal (is), de én valahogy túlléptem ezeken és max. kurvaanyázok egyet hangosan, mert soha nem fog változni a helyzet.
régen simán verekedtem kopaszbmw-sel, meg késsel is próbálkoztak már, csodás dolgok vannak az utakon amúgy, ha az ember kicsit beleszagol ebbe az oldalába is :DDD

(#38705) bitpork válasza Bati0501 (#38697) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A bíró mérlegelhet. Ha az alperesnek csak kicsi esze van, kéri a hitelesítés jegyzőkönyvét a felvételt készített eszközhöz, és máris kizárható. Szerinted, a trafikat, miért kell a mérésügyi hivatallal jóváhagyatni? Volt már komámnak kamerás autós felvétele ami alapján aszonta az első fok, hogy persze vétle, másod fogkon meg kizárták a bizonyítékok közül mert kínai eu-típusengedély nélküli cuccal rögzített. Arról nem is beszélve, hogy pl tanúként beidéznek a felvétel alapján vkit, aki ezt kifogásolja még a felvétel készítőjét is meg fogják pedzeni.
Pl a csóka postolgatja a felvételeket, véletlenül kiszúrom a parkoló kocsim rendszámát meg magamat, olyan pert akaszthatok a nyakába hogy élete végéig fizeti a büntit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38706) #48525824 válasza bitpork (#38705) üzenetére


#48525824
törölt tag

közúti veszélyeztetésnél pl. minden további nélkül figyelmbe fogják venni a felvételt, de piroson áthaladásnál, buszsáv használatnál nem, mivel oda hitelesitett kamera felvétele kell. egy szimpla veszélyeztetésnél a szabsért. előadó nem fogja elutasítani a videót, bíró elé nem is kerül az ügy, kapja a szépreményű a csekket és a pontot.

(#38707) bitpork válasza #48525824 (#38706) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

szabálysértést is lehet bírói szakaszig fellebbezni :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38708) #48525824 válasza bitpork (#38707) üzenetére


#48525824
törölt tag

nagyon ritkán megy el odáig az ügy, de nem erre kell alapozni a közlekedésünket, hogy úgyse veszik figyelembe a felvételt, mehetek mint állat.

(#38709) Bati0501 válasza bitpork (#38705) üzenetére


Bati0501
őstag

Hogy miért kell a trafikat bemérni?
Mert egy hivatalos szerv használja őket pénzbüntetések kiosztása céljából.

Más kategória,mint az autókban/motorokon/bicajokon stb. használt kamerák rendeltetése.
Ezt meg nem is igazán tudom értelmezni: hitelesítés jegyzőkönyve a felvételt készített eszközhöz.

Ez nem mérőműszer,ez egy kamera.Én nem hallottam még olyan kameráról,ami nem a valóságot veszi fel.

Ha Mo.-n itt tart a jog,h egy egyszerű kamera felvételét - legyen az kínai vagy bármilyen milliós eszköz - elutasít a bíró,és akár felmenti a tettest,hiába látja a felvételen az igazságot,mert nincs hozzá vmi értelmetlen papír,akkor az mindennek a legalja.

(#38710) Byk01 válasza Kolondrum (#38692) üzenetére


Byk01
senior tag

Az nem érdekes, hogy a busz jön hátulról, tehát ELŐTTE volt a biciklis hosszú métereken keresztül?
Ha megelőzök valakit, az nem hipp-hopp eltűnik, hanem egy ideig még ott van mellettem, és nekem kell figyelnem rá, hogy hol van.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38711) Kolondrum válasza Byk01 (#38710) üzenetére

Kísérgettél már bicajost volvo csuklossal? Itt a dunakanyarban ez egy jooo dolog. Motorral én is előre pörgetem hol fog feltartani a platós teher és már ott ahol nem zavar megelőzöm. Ma épp aszódon nem tudtam, végig gyök2-vel kellett kísérni. A buszos dettó ez. Bocsi, de én ezzel a szemmel látom a vidit. Van buszos ismi. Van menetred van minden. Tötymörögni nem szabad.

(#38712) #48525824 válasza Kolondrum (#38711) üzenetére


#48525824
törölt tag

ott ahol a bringást letolta az útról, 50 méterre van a buszmegálló és a busz mindig pirosat kap, tehát áll a lámpánál, azért a sofőrnek ezt tudnia kellene.

(#38713) Kolondrum válasza bitpork (#38691) üzenetére

Akárhogy nézem megpróbált elhúzni, hogy ne kelljen kísérni. Nem nyert, elesett.

(#38714) Lauda válasza 8th (#38700) üzenetére


Lauda
félisten

Na ezen jokat nevettem. :C Min 3 savos autopalya es csak o kozlekedik rajt. :DDD

(#38715) bitpork válasza Bati0501 (#38709) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Magyarországon per pillanat nem megengedett személyes adat engedély nélküli kezelése. Egy olyan kamera, amely nem zárt és hitelesített a piszkálás ellen, alapvetően nem tekinthető hiteles bizonyítéknak. Bíró dönti el, de mint mondtam, csak akarni kell és muszáj neki eltekinteni tőle. Az meg hogy posztolgatja a személyes adatokat tartalmazó anyagot, önmagában minősített eset.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38716) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38717) bitpork válasza philoxenia (#38716) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Így van. A bíró megítélése szerinti. És mivel a srác ( ha jól láttam feltöltöget ) megszeg egy marék szabályt, így sok mindenről nincs szó :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38718) Chris Kiki válasza bitpork (#38717) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy simán elfogadható bármilyen felvétel bizonyítékként.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#38719) bitpork válasza Chris Kiki (#38718) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Maradj ebben akkor ;)

A Fiat iustitia, perdat mundus! nem alapja a magyar jogrendszernek. Utoljára írom, bírói mérlegelés kérdése. Részemről lezárva, mert értelmetlennek látom az egyoldalú vitát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38720) Chris Kiki válasza bitpork (#38719) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Kicsit kutyulod a dolgokat.

Ezt írod a 37815-ben: Egy olyan kamera, amely nem zárt és hitelesített a piszkálás ellen, alapvetően nem tekinthető hiteles bizonyítéknak. Bíró dönti el, de mint mondtam, csak akarni kell és muszáj neki eltekinteni tőle.

philoxenia erre belinkelt egy határozatot, amiben egyértelműen le van írva, hogy el lehet fogadni bizonyítékként.

Erre Te továbbra is kötöd az ebet a karóhoz, csak már kihagyod a csak akarni kell és muszáj neki eltekinteni tőle szakaszt.

Igen, a bíró döntheti el, hogy felhasználja-e a felvételt, viszont akarhatod Te, hogy tekintsen el ettől a bizonyítéktól, magasról fog tenni rád. Törvényesen.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#38721) Chris Kiki válasza 8th (#38700) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ez az ember elvárná, hogy senki ne előzze meg őt, hanem szépen vegye fel mindenki az ő tempóját :D
Viszont a piroson simán áthajtott...

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#38722) bitpork válasza Chris Kiki (#38720) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A linkelt anyag hivatkozásában - persze csak ha elolvassa az ember - bűnügyben történő állásfoglalás -még csak nem is jogegységi nyilatkozat- van. PAnak van 2005-s állásfoglalása is, ugyanerre hivatkozva nem azonos tartalommal. Így -bocsássa meg nekem az ég, de- az Ő állásfoglalását nem tekintem semminek.
Amit írtam , megírtam: nincs a mindenáron igazság az itthoni környezetben. A nem zárt rendszerű képfelvételek felhasználhatósága kérdéses, és megfelelő jogi képviselővel hárítható. Ez alól csak a közérdekből történő felhasználás talán a kivétel.
Ugyanakkor a citált állásfoglalásban is az van leírva hogy volt példa arra hogy elfogadták. Remélem nem kell segítenem mit jelent ez. :U

Valóban befejeztem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38723) #64791808 válasza philoxenia (#38673) üzenetére


#64791808
törölt tag

(#38724) Byk01 válasza Kolondrum (#38711) üzenetére


Byk01
senior tag

Tötymörögni nem szabad.

Balesetet okozni, emberéletet veszélyeztetni szintén nem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38725) Kolondrum válasza Byk01 (#38724) üzenetére

De azt elvárják, hogy odaérj időben, ha meg baj van hát de az utasítást nem tartotta be. Na mind1!

(#38726) #48525824 válasza Kolondrum (#38725) üzenetére


#48525824
törölt tag

megéri emiatt megölni egy embert, végülis a fogházban nem nagyon kell majd azután sietnie.

(#38727) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak azt nem értem , hogy mindenki jól felfogott érdeke, hogy magát védje. Nem az hogy mástól elvárja hogy vigyázzon rá, hanem hogy magát védje. Tehát ha nyom a jogom hogy nekem ezt lehet, akkor feltétlenül mást kell ennek a nyomásnak terhelni? 17 évig bringáztam, utána kismotoroztam. Soha nem kerültem semmilyen helyzetbe, ami rám nézve veszélyes volt.( Na jó egyszer a biciklimen a kontra nem akart működni és egy fa fogott meg)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38728) #48525824 válasza bitpork (#38727) üzenetére


#48525824
törölt tag

jó, de hogy vigyázol magadra, ha hátulról átmegy rajtad egy nyerges? mindent nem tudsz kivédeni, bármennyire is defenzíven próbálsz közlekedni.

(#38729) bitpork válasza #48525824 (#38728) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez igaz. De csak azért nem ülni vonatra mert rázuhanhat egy repülőgép nevetséges. Maga a létezés is veszélyes, bármilyen közlekedés pedig fokozottan. Aki ezzel nem tud megbarátkozni, annak nincs forgalomban helye. Még gyalogosként sem.
Személy szerint nagyon nem értek egyet a nagyobb figyeljen elvvel. A nagyobb rosszabbul belátható. Lassabban tud reagálni. De azért hibáztassuk és tegyük felelőssé mindené.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38730) #48525824 válasza bitpork (#38729) üzenetére


#48525824
törölt tag

pont mivel nagyobb vagy, azért kellene kellő óvatossággal közlekedni, figyelembe venni a nagyobb holteret stb. én azzal nem értek egyet, hogy áttoljuk a felelősséget a gyengébbekre. egy rolleres figyelmetlenségből nem fog letarolni egy buszmegállónyi embert, autósoknál már gyakrabban előfordul. akkor ezek szerint a megállóban lévők miért nem ugrottak el gyorsabban az autó elől?

(#38731) Elemental válasza 8th (#38700) üzenetére


Elemental
addikt

Az a sikoly amikor kimegy elé az autó :D

(#38732) bitpork válasza #48525824 (#38730) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez most komoly, vagy csak trollkodsz? :U
Áh, ne is válaszolj, felesleges. Nem értem, és nem is akarom érteni a logikátlan fordított megközelítést.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38733) Elemental


Elemental
addikt

Ez szörnyű dolog. De ilyen sebességnél szerintem minimum 3x ekkora féktávot kellett volna tartania. Sok ilyen esetben azt látom, ha a vétlen kicsit jobban reagál, akkor nem lenne tragédia.

[ Szerkesztve ]

(#38734) #48525824 válasza bitpork (#38732) üzenetére


#48525824
törölt tag

mióta trollkodás, hogy szerintem nem indokolt a felelősség áthárítása? mindig ez van, esett az eső, minek állt a leállósávon, veszélyes kereszteződés... mindig csak a felelősség áthárítása megy.

mitől logikátlan az a megközelítés, a gépjármű vezetése veszélyes üzem, az azt vezetőnek éppen ezért jobban kell figyelnie. ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#38735) bitpork válasza #48525824 (#38734) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A gyalogos is a közlekedés résztvevője. Nem lehet csak állni és várni hogy egy megcsúszó (v bármi miatt feléjük tartó) autó majd arczulpisálja a fizikát és kikerüli. A felelősség mindig a kisebb, könnyebben mozgóé. Pont azért mert agyatlan módon elvárja a nehézkes lassútól hogy majd az megoldja helyette.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38736) #48525824 válasza bitpork (#38735) üzenetére


#48525824
törölt tag

"A felelősség mindig a kisebb, könnyebben mozgóé." ezek szerint szerinted a zebrán elgázolt gyalogos a felelős, mert kisebb és könnyebben mozog.

(#38737) bitpork válasza #48525824 (#38736) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mea maxima culpa. Nincs helyem itt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38738) #48525824 válasza bitpork (#38737) üzenetére


#48525824
törölt tag

igen, a kresz választ ad arra, hogy hogyan kell a gyalogosátkelőhelyet megközelíteni, így a felelősség kérdése is tisztázva van.

(#38739) Gépötty


Gépötty
senior tag

Mostantól nem csodálkozom az oroszok vezetési stílusán, a versenyzőik sem sokkal jobbak.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#38740) kriszpontaz válasza Gépötty (#38739) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Terepen gyakorolt, szédül az aszfalton. :D Többet van a pályán kívül mint a pályán :).

(#38741) Gépötty válasza kriszpontaz (#38740) üzenetére


Gépötty
senior tag

Meg is jegyezte az egyik riporter, hogy nem érti, ha ralizni akar, miért Monzába jött :DDD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#38742) szebe válasza 8th (#38700) üzenetére


szebe
őstag

Csak a yt kommentek olvasásakor néztem meg az utolsó jelenetet. Ott hirtelen megtalálta a járdát, és sietős lett neki :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#38743) 8th válasza szebe (#38742) üzenetére


8th
addikt

Anyázni azt tud bezzeg amikor oda kéne álli gyáván elmenekül. Beszari nagypofájú lúzer aki a szaros videói feltöltögetésében éli ki magát. Milyen sivár unalmas élete lehet. :P

(#38744) amargo válasza bitpork (#38729) üzenetére


amargo
addikt

egy par eve en is bringazom, de ami az elmult par evben van az gyokeresen mas, mint ami volt.. es azt is el kell különíteni ki hol bringazik es hogyan

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#38745) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#38746) Sotho válasza TaaT (#38745) üzenetére


Sotho
őstag

(#38747) 8th


8th
addikt

[link] Ne azért hajtsa ki mert megbünteti a rendőr hanem azért mert kib@cott balesetveszélyes így kocsikázni. Eme felelősségteljes anyuka a légzsákot vajon kikapcsolta-e? :U

[ Szerkesztve ]

(#38748) Lauda válasza 8th (#38747) üzenetére


Lauda
félisten

Miert lenne balesetveszelyes jobbos tukor nelkul autozni, ha egyebkent forgatja a fejet? ;)

(#38749) Byk01 válasza Lauda (#38748) üzenetére


Byk01
senior tag

Régen nem is nagyon volt az autókon jobb oldali tükör

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38750) Lauda válasza Byk01 (#38749) üzenetére


Lauda
félisten

A regi szocikon (lada, wartburg, trabi) gyarilag nem is volt. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.