Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39351) parandroid válasza AMD Power (#39349) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az Opel szégyene az, amikor elkezdi más gyártók autóit saját márkajelzéssel eladni. Szánalom. Agila-WgonR, Agila-Splash, Combo/Multipla. Régebben csak a dízelmotorokat lopkodták innét-onnét (Isuzu, Fiat), aztán annyira elfogyott a saját szellemi tőke, hogy most már komplett autókra szorulnak rá. Másik gyönöyörű lépés a házon belüli konkurencia eliminálása volt, ahogy kivonták a Daewoot Európából, aztán fogták a Kalost, és most megpróbálják Opel Karlként eladni.

Ehhez még hozzájönnek Opelnél a mindenféle koncepciótól mentesen elkészült saját modellek, amihez most éppen az olasz dizájnt lopkodják össze, és megpróbálják ordas nagy fejlesztésként eladni, hogy most már végre talán csak annyit nyom az autójuk, amennyit a nehezebb kategóriatársak.

SUV-jaik megintcsak koreai fejlesztések, ráadásul az Antara már akkor is meh volt, amikor kijött, azóta meg már régen eljárt fölötte az idő, a Mokka meg egy vicc. A Meriva meg mindig egy vicc volt, jellemzően a másik hibát hibára halmozó tervezőzseniket alkalmazó német gyártó, a Ford próbálta meg koppintani a B-Max-szal, jól bele is buktak ők is. Zafira megint nem egy nagy kaland, meg lehet nézni a részesedését az amúgy is haldokló egyterű-piacon a Sharan és társai, meg a Galaxy/S-Max páros mellett.

És akkor csodálkoznak, hogy nem megy a szekér már egy ideje.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39352) 8th válasza AMD Power (#39349) üzenetére


8th
addikt

Helyén kell kezelni a dolgot. Városba vagy kisebb távolságokra ide oda elszaladgálni megteszi. Időseknek ideális mert könnyű a ki-beszállás nem kell mélyre ülni könnyen manőverezhető jól látni-érezni a határait nagyon el sem romlik olcsó fenntartani elfogadhatóan fogyaszt stb... Én megértem azt aki racionális érvek mentén vesz egy Agilát. Illetve még sem mert a Wagon R+ olcsóbb és jobb.

[ Szerkesztve ]

(#39353) AMD Power válasza 8th (#39352) üzenetére


AMD Power
titán

Arra a városi szaladgálásra amit írsz arra ott van a Corsa. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39354) negroo


negroo
aktív tag

Mindenki vegyen opelt, mert az sosem kop el.xD

(#39355) 8th válasza AMD Power (#39353) üzenetére


8th
addikt

Nem egy kategória, a C Corsa nagyobb is drágább is mint egy Agila/Wagon R páros és nagyon mélyre kell beülni. Egy csípőprotézises öregnek aztán mondhatod, hogy mennyivel igényesebb a Corsa beltere ha konkrétan nem tud belőle kiszállni. Én Agilában eddig kizárólag csak az idősebb korosztály (50+) tagjait láttam fiatalt egyet sem ugyanez szinte teljesen igaz a Wagon R-re is.

(#39356) biker válasza 8th (#39355) üzenetére


biker
nagyúr

38 vagyok, 3 éve wr+ van, mert tropa a derekam :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39357) Lauda


Lauda
félisten

Brutális baleset Franciaországban: 42-en meghaltak

Kamion nekisodrodott a busznak, utobbi kigyulladt es bennegtek az emberek.... :Y :(

(#39358) Winner_hun válasza philoxenia (#39341) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az egyik nem tudja elindítani a kocsit, a másik igen. Kulcsok a kocsikban maradtak és az egyikben volt valami biztonsági indítós ficsőr?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39359) TaaT válasza Winner_hun (#39358) üzenetére


TaaT
veterán

"A"néni bepakolta a cuccát "B"néni autójába, "B"néni elhajtott, "A"néni kihívta a rendőröket, utána "B"néni visszajött hogy valaki aludt az ágy... akarom mondani valaki belepakolt a kocsijába. :))

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39360) Lauda válasza Winner_hun (#39358) üzenetére


Lauda
félisten

Biztos nem kamu, fent van a rendorseg oldalan is: [link] :D Hogy a ket no mit csinalt, talan sosem derul ki. :DD

(#39361) Gépötty


Gépötty
senior tag

És otthagyja :(((

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#39362) Lauda válasza Gépötty (#39361) üzenetére


Lauda
félisten

Nem megy semmire a felvetellel, a rendszam nem latszik. :(

(#39363) tibcsiworld válasza parandroid (#39351) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ha már off. (félig)

Nekem C Vectrám van kombiban! Szeretem, de az igazán jó utsó Opel a B Vectra! Insigniát nem igen vennék, mert egy teherautó súlyú vasdoboz, és pakolhatják az elektronikát bele, de 2 - 2,5 tonnát megállítani nem az elektronika fog! De ebben elég nehéz ma megtalálni az igazit, amikor a Mercedes 20 éve hazudik a nem létező fékrásegítő rendszereiről, a Volvo automata gyalogosvédő fékje besült, és elcsapta a (valamelyik) igazgatót!

Tehát mind hazudik, hogy minket véd, de ez nem "tejesen" igaz!

Off.: nem beszélve a 3 hengeres dupla turbo bmw i8-ról, ami 1,5l es motorral 231le + villanymotor 130, de könyörgöm! Ez meddig fog gurulni???? Mennyi lesz a szerviz, meddig bírják az aksik? Persze, 2l a fogyasztása, és 120-ig elég az elektromos motor is! Nah de majd ha cserélni kell az aksikat, ne adj Isten a végletekig tuningolt motort? Eladják nekünk 3-400e-ért, és rájön a szegény magyar, hogy wazze, ez szemét!!!!

[ Szerkesztve ]

(#39364) Gépötty válasza Lauda (#39362) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem biztos, feljelentést tud tenni (felvétel nélkül is), a többit meg úgy hívják, adatgyűjtés. Nem esélytelen.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#39365) Lauda válasza Gépötty (#39364) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben igazad van. ;)

(#39366) #48525824 válasza Gépötty (#39361) üzenetére


#48525824
törölt tag

multkor a tömő utcaban pont elottem volt egy hasonlo, siman nekitolatott a mogotte levonek es elhajtott, talan eszre se vette. voltam annyira hazmester, hogy a rendszamot felirva betettem az ablaktorlo ala egy cetlit... tudom spicliseg, de talan a karosult nem bosszankodik annyira.

(#39367) TaaT


TaaT
veterán

Múlthéten vagy mikor jöttek a rendőrök szemlézni az autómat, cserbenhagyásos gázolás volt valahol és megnézték Csabán az összes fekete négyesgolfot. :)

Give them hell Ukraine!

(#39368) 8th válasza TaaT (#39367) üzenetére


8th
addikt

És ilyen gyorsan kiengedtek? ;]

(#39369) TaaT válasza 8th (#39368) üzenetére


TaaT
veterán

Szerencsére nem az én autómmal követték el. ;]

Ja, meg egy gyári négyesgolfot kerestek, amiről leesett az egyik első lökös díszléce. Olyan meg az enyémen nincs, a gyári lökhárítók meg ott lógtak a kocsi felett a garázsban szal gyorsan lezongorázták a dolgot. :)

Give them hell Ukraine!

(#39370) Gépötty válasza #48525824 (#39366) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ilyennek én is örültem volna, mikor az én kocsimba tolatott bele egy Volvo. Ennyit tudtunk róla, az egyik lakó szólt a házból, de a rendszámot nem írta fel, és amire emlékezett, az nem ilyen autóé volt. Természetesen a mai napig nincs meg, ki volt.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#39371) 8th válasza TaaT (#39369) üzenetére


8th
addikt

Milyen diplomatikus válasz. Tehát te voltál csak nem a te autóddal. ;]

(#39372) parandroid válasza tibcsiworld (#39363) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kocka Vectrát (az már a D betűjelű, ugye?) én szerettem 1,8 benzinnel és 1,9 turbódízellel is, meg nekem a dizájn is bejött. Még a H Astrával is meg tudtam barátkozni, de Corsából a C után nekem már túl sok volt a bucira felfújás. B és C Corsák jó kis (kis)autók voltak a maguk idejében.

Szerk.: Egyik kollégámnál is egyszer megjelentek, neki is megnézték az autóját, mert volt valami cserbenhagyásos kerékpáros gázolás, ahol a szemtanúk szerint az autó típusa és színe egyezett az övével (valami kékes-lilás fura színű Clioja volt második autónak).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39374) chungee


chungee
addikt

Napot!

Elnézést az off-ért, itt esetleg többen tudnák rá a választ.

Személyautóra bonus/malusom 10-es. Ha vennék B jogsis kishaszonjárművet (Hyundai H1), akkor a teherautó kategóriába indulnék bonus/malus 0-ról a biztositas.hu szerint. Elfogadom a 0-ról való indulást, de akkor elvész a személyautóra nehezen megszerzett 10-es bonus/malusom:F Vagyis ha újra személyautóm lesz, akkor szintén 0-ról indulok személyautó kategóriában:F

[ Szerkesztve ]

(#39375) Lauda válasza chungee (#39374) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Attol fugg mi van a forgalmiban. Amennyiben szemelygepkocsi, viszed tovabb a bonuszt arra. Ha tgk, akkor A00-rol indul, mivel mas biztositasi kategoria. A masik kategoriaban ha nem lesz a neveden 2 even belul ujabb gepkocsi, akkor az addig megszerzett bonusz el fog veszni.

(#39376) MaciG válasza Lauda (#39373) üzenetére


MaciG
addikt

Igazi vadbarom... hatan, ittasan bedrogozva száguld a puntóval városba. :F Nap mint nap járok arra, de ott a vasúti átjáró után olyan rossz az aszfalt minősége, hogy még a buszt is "rángatja" ötvennél. :W

BANZAII

(#39377) chungee válasza Lauda (#39375) üzenetére


chungee
addikt

Értem, hálás köszönet a felvilágosításért. :R

(#39378) Lauda válasza chungee (#39377) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! :R

(#39379) TaaT


TaaT
veterán

:Y Ügyes [link]

Give them hell Ukraine!

(#39380) Sotho válasza TaaT (#39379) üzenetére


Sotho
őstag

A lábszag evés közben hmm... ;]

(#39381) negroo válasza Sotho (#39380) üzenetére


negroo
aktív tag

NEm tom, de nem tartatja el magát hanem dolgozik. Én becsülöm az ilyen embert. És ez független a lábszagtól.:(

(#39382) Sotho válasza negroo (#39381) üzenetére


Sotho
őstag

Ugyan, pár nap és örökre elfelejted.

(#39383) Solad


Solad
őstag

Éljen a követési távolság :W

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39384) Byk01 válasza Solad (#39383) üzenetére


Byk01
senior tag

Az a "szép", hogy nem is a mögötte menő ment neki, hanem a második.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#39385) AMD Power válasza Byk01 (#39384) üzenetére


AMD Power
titán

Pancserok.... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39386) Lauda válasza Solad (#39383) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a galamb a hibas. :U

(#39387) mezis válasza Byk01 (#39384) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos egy ilyen szituációt csak akkora követési távolsággal lehetne kivédeni, ami a teljes fékút. Reflex-el együtt. Ugyanis ha csak az előtte lévőt látja, az meg az utolsó pillanatban kitér egy előtte álló bármitől, a mögötte lévő már túl közel van az akadályhoz. Vagyis a piros autó is "hibás", mert bizonyára ő sem tartotta be a követési távolságot, csak el tudott menekülni a szomszéd sávba.

mezis

(#39388) szebe válasza Solad (#39383) üzenetére


szebe
őstag

Galambot, fácánt és társait ki kell vasalni (nyilván nem teligázzal, de azért na). A satuból/kormányrángatásból sosem sül ki jó dolog.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#39389) TaaT válasza szebe (#39388) üzenetére


TaaT
veterán

Egy csaj nem akart elütni egy macskát egy bánya tó mellett, beleborult a tóba és megfulladt.

Give them hell Ukraine!

(#39390) biker válasza mezis (#39387) üzenetére


biker
nagyúr

én hasonlóan törtem össze a kocsimat anno. És szerintem a második autó aki belement az álló autóba, nem hibás, a piros autó kellene hibás legyen.
Hiszen arra nem kell nekem számítani, hogy az előttem haladó autó eliminálódik, és előttem egy fal!

Nekem akkora követési távolságot kell tartsak, ami kb azonos lassulást feltételezve (persze kivéve ha légfékes kamion mögött megyek) elegendő a reakcióidő alatt megtett útra, nem pedig a teljes fékútnyi, ahogy jelzed is.

Mi pl mentünk a margit körúton, 50-el, tele a belső, tele a külső. Az előttem haladó autó hirtelen berántotta a kocsiját egy autónyi résbe a külsőbe, és akkor megláttam az előttem békésen álldogáló lexust. kb 15m párás decemberi estén, 50-ről, hát esélytelen volt. Persze el is ment az emberünk, maradhattam én hibásnak, mint a hülye aki belemegy egy álló autóba

de nyilván nem életszerű egy városban 50méteres követési távolság

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39391) Lauda válasza szebe (#39388) üzenetére


Lauda
félisten

En szerintem ha lassitassal es veszelytelen kormanymozdulattal meg tudjuk menteni az allatot, akkor mentsuk meg az eletet. Gondolom keson vette eszre a galambot es nem volt ideje belenezni a visszapillantoba, vagy egyebkent sem szokta nezni. Setalhatott volna ott egy kutya vagy egy kisgyerek is, ugyan ez tortenik.

(#39392) Byk01 válasza szebe (#39388) üzenetére


Byk01
senior tag

Biztos látta a sofőr, mi történt Michelisz Norbi autójával, amikor elütötte a galambot, és most megijedt :)

A második autóhoz: egyrészt forgalomban nem az előttem menőt nézem, hanem ameddig ellátok, mindenkit, így sokszor hamarabb reagálok, mint hogy az előttem haladó fékezni kezdene. Másrészt a piros autós is nyilván fékezett, amikor kikerülte az előtte haladót, szóval a másodiknak is lett volna ideje megállni, ha a sebességéhez megfelelő követési távolságot választ.

Más: nem csak vezetnek úgy egyesek, mint az állat, hanem állnak is: [link]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#39393) biker válasza Byk01 (#39392) üzenetére


biker
nagyúr

légyszíves láss elé egy ford tranzitnak, vagy épp egy román vendégmunkás agyig pakolt kocsi + síbox combónak, ok?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39394) Byk01 válasza biker (#39393) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha ilyen megy előttem, általában eddig látok el, viszont messzebb is maradok tőle.
Mondjuk ebben a galambos videóban nem igazán volt se Tranzit, se se román vendégmunkások megpakolt kocsija.

Egyébként meg nem furgonok és telepakolt síboxos autók alkotják a forgalom zömét, hogy ezzel kelljen jönni :W

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#39395) szebe válasza Lauda (#39391) üzenetére


szebe
őstag

"ha lassitassal es veszelytelen kormanymozdulattal meg tudjuk menteni az allatot, akkor mentsuk meg az eletet"

Erre gondoltam én is, csak kicsit gyengén sikerült fogalmaznom.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#39396) 8th válasza szebe (#39388) üzenetére


8th
addikt

Nem csak azt macskát, kutyát, vaddisznót is. Még mindig sokkal jobb ha egy 150kilós vaddisznó bontja le a kocsid komplett elejét mint ha lerántod az árokba és lendületből egy fának szaladnál. A fát és a frontális ütközést kell bármi áron elkerülni. Minden más jó eséllyel túlélhető.

(#39397) Gépötty válasza biker (#39390) üzenetére


Gépötty
senior tag

Már ne haragudj, de ha nem tudtál megállni, annak az az egyetlen oka, hogy nem tartottad be a követési távolságot. Ráadásul annyira nem, hogy még az előtted lévőautó is eltűnt az utadból, mégis nekimentél az álló kocsinak.
Utoléréses balesetnél mindenki felelős, aki nekiment az előtte lévőnek. Ebből adódott az a furcsa eset, amiben egy jóbarátom volt az utolsó autó, és mivel a négy-öt előtte lévő azt vallotta, hogy hátulról lökték bele az előtte lévőbe, egyedül ő maradt hibás, pedig épp csak megkoccolta az előtte lévőt, nem is lett nagy kár sem a sajátjában, sem abban, míg annak az eleje, meg a többieké alaposan összetört. That's life.

(#39392) Byk01:
E46-os városi terepjáró? Ez valami sonderausstattung lehet :U :N

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#39398) tibcsiworld válasza TaaT (#39389) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az már karrier! :(

(#39399) Solad válasza szebe (#39388) üzenetére


Solad
őstag

Az elől haladót meg olyan távolságból kell követni, hogy ha nem vasalja ki a galambot, ne rongyoljak bele.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39400) tibcsiworld válasza Solad (#39399) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez mind szép, és jó, de közben ledudálnak 8x, és besorolnak eléd 10-en, mert azt hiszik béna vagy! :(

szerk.: Zágrábban megálltam a STOP táblánál, és a mukinak mögöttem ráragadt a keze a dudára! ???

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.