Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39701) mephi666 válasza 8th (#39686) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha sok pénzem lesz, tuti veszek egy ilyen ram-et családi autónak... jobban biztonságban érezném benne magunkat, mint az f astra-ban :D

pár napja jövünk itt az 52esen kecskemét felé jó 90es tempóval, erre egy kisfurgon jobbról bejött elénk 50-es tempóval úgy, hogy rendesen fékbe kellett állni, ne szálljunk bele hátulról :U természetesen utána tartotta ezt az 50-60körüli tempóját végig... elmúlt 3 hétben kb minden nap megtettem a kecskemét-dunaújváros távot oda-vissza és nyíltan kijelenthetem: kecskeméten és a közelében átlagon felüli a barmok száma...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39703) mephi666 válasza Lauda (#39702) üzenetére


mephi666
nagyúr

előbb láttam: azt nem tudtam eldönteni, hogy a bordó kocsi most ki akart állni a parkolóból, csak nem sikerült a mögötte keresztben álló suvtól, vagy korrigálgatta a beparkolását :D a fehér dózert meg nem tudom hova tenni... ha tényleg ótómataváltós volt és balfék ült a kormány mögé, akkor is érthetetlen... rutintalan sofőr vagyok még, csak egyszer volt hogy a cégnél a nagyfőnök kocsijával arrébb kellett állnom, ami automata... furcsa volt elsőre nagyon, de akkor sem végeztem pusztítást

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39704) Lauda válasza mephi666 (#39703) üzenetére


Lauda
félisten

Azt en sem tudtam eldonteni mit csinalt. :D Eloszor en is ugy lattam, hogy probalt kiallni eloszor balra hatra, majd jobbra, viszont ugy sikerult volna neki, megis mindig visszaparkolt, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#39705) Zozzant válasza Lauda (#39702) üzenetére


Zozzant
addikt

Szépen rendet rakott:) :DDD

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#39706) tibcsiworld válasza MaciG (#39694) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nem hiszem, hogy normális a viselkedése, csak azért ott azon a szakaszon a pálya is kanyarodik! Így nem csodálom, hogy sávváltásnál nem vette észre a "mellette" jövőt! A képességeihez mérten van gondolom beállítva a visszapillantó is! Tehát xarul! A másik, hogy a 2 sáv váltása nem igazán szabályos és indokolt! Tehát hülye volt!

Én csak próbáltam a holt tér miatt védtem! De ez nyilván nem elég a rendőrnek! :)

(#39707) 8th


8th
addikt

(#39708) m3tr0


m3tr0
senior tag

Srácok,

piros lámpán való áthaladásért mekkora bírság jár?
Én amit találtam kormányrendeletet abban 50.000 Ft van, ez lehet az érvényes?
Egyéb szankció?

:R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#39709) stickermajom válasza m3tr0 (#39708) üzenetére


stickermajom
addikt

50k tudtommal és slusszpassz. Ha kamerás akkor utólag küldik, aztán nincs hibapont, ha megállítanak mellé, akkor elvileg jár a 3 pont is.

[ Szerkesztve ]

(#39710) m3tr0 válasza stickermajom (#39709) üzenetére


m3tr0
senior tag

Max. kamerás lehet, tegnap nem állítottak meg..bár lehet akartak. ;]
Akkor max.50 ezer, köszi a megerősítést. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#39711) stickermajom válasza m3tr0 (#39710) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha esetleg ilyen újfajta csodatraffi látott, akkor nem biztos még a bünti.

"Fontos megjegyezni, hogy a kamerák most még nem mérnek élesben, a hivatalos indulásáról (ami már bírságok postázásával is jár) külön tájékoztatást fognak adni." Forrás: [link]

(#39712) m3tr0 válasza stickermajom (#39711) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nem, ha a zebránál volt kamera vagy ha éppen akkor autóból kameráztak csak akkor jön a bünti.
Bár ahogy néztem a környéken nincs térfigyelő sem, nem útkereszteződés volt,hanem "csak" zebra egy négy sávos úton lámpával...azóta sem tudom,hogy hogyan nézhettem el. De már abban sem vagyok biztos,hogy működött a lámpa...mert nem igaz,hogy nem vettem észre,hogy piros. a zebrán viszont tuti zöld volt de azt már csak akkor láttam amikor átmentem rajta,hogy zölden világít a gyalogosoknak.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#39713) mezis válasza stickermajom (#39711) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt a táblát meg miért kellett kirakni ? :F
Ha már annyira jelezni kell, megspórolhattak volna egy oszlopot !
(Vagy ha a spórolás nem cél, legalább a környezetet kímélhették volna !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39714) HoaryFox válasza mezis (#39713) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ha jól tudom, azért kell kirakni, mert fix traffi, és hogy ne mondhassák azt, hogy "De hát nem is láttam", azért van kint a tájékoztató tábla.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#39715) philoxenia válasza m3tr0 (#39708) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kih*rélés... :D Lehet, hogy pont akkor kapcsolták be a lámpát...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39716) Lauda válasza m3tr0 (#39708) üzenetére


Lauda
félisten

100 ezer forint birsag es 8 buntetopont. [link]

--------------------------

(#39707) 8th Jol szorakoztam, koszi! :DD :R

--------------------------

(#39713) mezis Minden fix kamerat jeleznek figyelmezteto tablaval, errol szolo cikkekben szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#39717) deicide válasza Lauda (#39716) üzenetére


deicide
veterán

Itt egyébként mi a törvény szövege? Nem kötelező olyan messzire rakni, hogy a mérés előtt már lássad?

Egyébként itt Baracskán, ahol a kép készült, pont tegnap bingáztam keresztül, mindenki szép lassan megy ott autóval. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39718) m3tr0 válasza Lauda (#39716) üzenetére


m3tr0
senior tag

a kormányrendelet szerint mely így szól 50.000 Ft ,de köszi
érvényes 2012.08.24-től

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#39719) TaaT válasza mezis (#39713) üzenetére


TaaT
veterán

Minálunk is ilyen messze van kb, profit ;]

ja, és egyik oldalt 60, másik oldalt 70-es tábla.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39720) stickermajom válasza Lauda (#39716) üzenetére


stickermajom
addikt

100k volt, de 2012-2013 körül felezték az összeget.

Ja látom, m3tr0 írta már.

[ Szerkesztve ]

(#39721) Lauda válasza deicide (#39717) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudom. :D Mire ezt meglatod mar reg bemertek szerintem.

(#39718) m3tr0 , (#39720) stickermajom

Koszonom az infot, rosszul tudtam ezek szerint. :)

(#39722) deicide válasza Lauda (#39721) üzenetére


deicide
veterán

Hát igen, mert így semmi értelme a táblának, maximum arra jó, hogy lásd, beszoptad. De ennek inkább olyan célja kellene legyen, hogy lassítsa a sebességet. Csak gondolom akkor nem hozná vissza az árát.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39723) m3tr0 válasza deicide (#39722) üzenetére


m3tr0
senior tag

Erre már lehet mondani,hogy "mi kitettük és szóltunk" aztán már annyira mindegy. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#39724) Lauda válasza deicide (#39722) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy az is lehet, hogy az emlitett esetben, ami a kepen lathato, csak a tavolodo jarmuveket 'ellenorzik, ezert jelzik igy. Autopalyan is azert idoben kiteszik a tablat, van idod lassitani. Legalabbis m1-en gyor-bp kozott igy van. Nem messze tolunk is van egy, most nem jo a kocsim, nem tudom megnezni hol a tabla, pedig jartam arra nemreg, csak nem emlekszm ra. Itt van a mero, ebben a vonalban ahol epp jar a google auto, ha erre jarsz figyelj. :P Inkabb a lefele jovokkel szokott gond lenni, kb ezerrel haladt eddig a forgalom lefele a lejton. :D

[ Szerkesztve ]

(#39725) TaaT válasza Lauda (#39724) üzenetére


TaaT
veterán

"Amugy az is lehet, hogy az emlitett esetben, ami a kepen lathato, csak a tavolodo jarmuveket 'ellenorzik, ezert jelzik igy."

:N [link]

Give them hell Ukraine!

(#39726) Lauda válasza TaaT (#39725) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy tenyleg komolytalan. :DD

(#39727) mezis válasza TaaT (#39725) üzenetére


mezis
nagyúr

Én csak azt próbáltam jelezni a képen, hogy ennek a táblának bizonyára van hely azon a randa nagy oszlopon, nem kellene ehhez még egy karóval csúfítani, rongálni a környezetet.

mezis

(#39728) Solad válasza deicide (#39722) üzenetére


Solad
őstag

Részemről úgy gondolom hogy tábla sem kellene. Ha csak akkor tartsuk már be a szabályokat amikor tudjuk hogy ellenőrzés van.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39729) deicide válasza Solad (#39728) üzenetére


deicide
veterán

Nyilván, így is meg lehet közelíteni, de akkor ne tegyék kötelezővé a mérés előrejelzését, mert így tényleg csak egy felesleges táblával több van az út szélén, más értelme nincs.
Aki meg nótórius gyorshajtó, annak van radardetektora és pont nem érdekli, hogy van-e tábla, vagy nincs.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39730) TaaT


TaaT
veterán

Ugye mindenki így csinálná? :D [link]

No.#02 [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39731) Lauda válasza TaaT (#39730) üzenetére


Lauda
félisten

En igen. :D

(#39732) TaaT válasza Lauda (#39731) üzenetére


TaaT
veterán

Veszélyesen élünk. ;]

Give them hell Ukraine!

(#39733) Lauda válasza TaaT (#39732) üzenetére


Lauda
félisten

Ugy nez ki =>

a vasúti fénysorompó tilos jelzése ellenére – a sínekre hajtott és összeütközött egy személyvonattal. :U

(#39734) Lauda


Lauda
félisten

Mit szabad a rendőrautónak, és mit nem?

Ha csak a villogókat kapcsolják fel, a sebességkorlátozásra nem kell figyelni, a többi szabályra továbbra is igen.

Ezt nem is tudtam, hogy igy van, megtalaltam a kresz-ben is, regen mintha nem lett volna ez a kitetel.

(#39735) stickermajom válasza Lauda (#39734) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is úgy emlékeztem, hogy csak akkor számít megkülönböztetőnek, ha villog + szirénázik is.

Múltkor is láttam, hogy balra kanyarodni tilosban hajt be szirénázva, majd mintha mi sem történt volna tovább. Közben az anyóson ülő kolléga tartotta a vacsorát. :D Gondolom őket küldték el az őrsről kajáért :DDD

(#39736) MaciG válasza TaaT (#39730) üzenetére


MaciG
addikt

Itt most végül is a fehér toyotás a hibás ha jól látom? Mert a sokoda már bőven előzte mikor szinte irányjelzés nélkül ráhúzta...
Azt meg nem értem, hogy a kamion azért kötött ki az árokban, mert a kocsi odalökte, vagy mert megijedt a sofőr és elrántotta? (ha igen, nagyon amatőr hiba. :U )

BANZAII

(#39737) patomi


patomi
őstag

O bakker szerencsétlen gyalogos.[link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#39738) Lauda válasza stickermajom (#39735) üzenetére


Lauda
félisten

Igen igy van. Az eddig is volt, hogy tiltott helyen valo megallaskor/varakozaskor kotelezo nekik mukodtetni a fenyjelzest, ez a sebesseges dolog nekem uj. :F

----------------------------

how to help a woman park ;]

----------------------------

(#39737) patomi Kapott rendesen szegeny. :(

[ Szerkesztve ]

(#39739) HoaryFox válasza Lauda (#39738) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ezen a videón én is sírva röhögtem :DD

(#39737) patomi látszik, Oroszország... :U Remélem nem esett komoly baj a csajnak :(

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#39740) Lauda


Lauda
félisten

:D

(#39741) 8th


8th
addikt

(#39742) Lauda válasza 8th (#39741) üzenetére


Lauda
félisten

Komoly. :DDD

--------------------------

A videó, ami után sose fog többet figyelmetlenül kilépni a busz mögül (+18)

Nagykovácsiban, a hétvégén történt balesetet egy busz fedélzeti kamerája rögzítette. A busz előtt átkelő gyalogos sajnos csak egy irányba nézett körül. Nagy árat fizetett a figyelmetlenségéért, de már szépen javul az állapota. Ha csak egy jövőbeni balesetet megelőz ez a sokkoló videó, akkor már megérte publikálni.

:Y

En speciel mindig kihuzodom szinte az uttest masik oldalara es nezek a busz eleje ala, hogy nem jelenik-e meg lab, pont az ilyen idiotak miatt. :U

(#39743) stickermajom válasza Lauda (#39742) üzenetére


stickermajom
addikt

Idióta barom.. Múltkor nekem is centiken múlott, hogy nem ütök el egy ilyen idiótát, de mindkettőnknek mázlija volt. Fekete Merci SUV mögül ugrott ki a jobbra kanyarodó sávból. Talán, ha 40-nel mehettem maximum, el tudtam rántani a szembe sávba, plusz fékezni, így pont maradt annyi helye, amennyire neki szüksége volt, hogy megálljon..

(#39744) szebe válasza Lauda (#39742) üzenetére


szebe
őstag

Ahogy kirohant, autós legyen a talpán, aki el tudta volna kerülni az ütközést.

Az a bal láb nem nézett ki túl jól... :(

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#39745) AMD Power válasza Lauda (#39742) üzenetére


AMD Power
titán

5m feljebb ott a zebra. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39746) amargo válasza szebe (#39744) üzenetére


amargo
addikt

egy baratom meselte, hogy amikor eltort a comcsontja akkor volt ilyen elfordult a lába, mikor megpróbált raterhelni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39747) updog


updog
senior tag

itt reggelente mindig őrület van, de ma (talán a Hősök teréről torlódott vissza ész nélkül a forgalom) a szokottnál is nagyobb zombulás volt.. ugyebár a jobb oldali, záróvonalas sáv visz a Hungária / Városliget felé az M3 bevezető végén.

A troli előtt (a terelőnyilas buszsávban!) is álltak sorban az autók, jobbra két sávot át/befurakodva. Innen a középső sávba meg szimplán nem engedték be a buszt - "ha már a sok gyökér átvágott előttem, akkor a trolit miért engedném ki" - így várhattunk perceket, míg balra a Szőnyi útra fordultunk (nyilván az is végig autókkal, de ez mindennapos).

A Hermina útnál külön jó, mert a trolinak a középső, egyenesen menő sávból kell balra beállnia, nyilván kb. háromszor befurakodtak elénk különböző szimpatikus autósok, hogy a troliról nézhessük az üres balra sávnak adott zöldeket, míg ő amúgy egy centit sem haladt utána előre, hiszen az az egy sáv tökig be volt állva..

Na mindegy :W :) Én már azt várom, mi lesz, ha tényleg megszüntetik a Kós Károly sétányon az autóforgalmat (az egyenes sáv folytatása, for those not in Bp. :) ).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#39748) MaciG


MaciG
addikt

Ha már a zebra. Tegnap történt itt egy baleset. A troli egyenesen jött az utcában és a közelebb eső résznél (kereszteződésben) átment előtte egy gyalogos aki miatt hirtelen fékezés lett, elestek a troli,stb. Ami számomra nem teljesen világos. EZ a cikk szerint a gyalogos szabálytalan volt, mivel nem a 10méterrel arébb lévő gyalogátkelőn ment át. De kérdem én. Ha itt nincs gyalogátkelőhely (felfestve tuti nincs) akkor az út két szélén minek van kint a gyalogátkelőhely tábla? Vagy akkor mégiscsak lenne itt gyalogátkelő és mindenki rosszul tudja, még a hatóságok is? :F

BANZAII

(#39749) updog válasza MaciG (#39748) üzenetére


updog
senior tag

Szigorúan a kreszt nézve, lehet hogy tényleg nem jó helyen vannak a táblák: "17. § (1) A tájékoztatást adó jelzőtáblák a következők: a) „Kijelölt gyalogosátkelőhely” (103. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úttestet a táblánál útburkolati jellel kijelölt gyalogosátkelőhely keresztezi;".

Próbálok visszaemlékezni, hogy láttam-e már kereszteződés előtt ilyen táblát úgy, hogy csak a túloldalt van az átkelő, de nem rémlik..

Lehet hogy felfestett zebránál a trolis óvatosabban közelített volna, de szerintem a gyalogost marhára nem az vezérelte, hogy úgyis kint van a tábla, akkor mehetek :U

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#39750) Lauda válasza MaciG (#39748) üzenetére


Lauda
félisten

Errol a velemenyem:

A tablak azert vannak igy kihelyezve, mert mashova nem lehetett, ha megnezzuk hogy van felfestve a ''zebra''. Egyebkent a masik iranybol nincs is tabla, ami szinten szabalytalan ebben az esetben, ugyanis csak jelzolampas frogalomiranyitas eseten hagyhato el. A gyalogos olyan szempontbol volt szabalytalan, hogy nem nezett korbe, mielott az uttestre lepett, mivel ott nem volt elsobbsege. A jarda meghosszabbitott vonalaban csak akkor van elsobbsege a gyalogosnak, ha a jarmu arra az utra kanyarodik, itt viszont a busz egyenesen haladt. Szoval azt gondolom, ebben a balesetben 100% a gyalogos volt a hibas. Elsobbsege nem volt, raadasul figyelmetlenul lepett az uttestre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.