Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39151) philoxenia válasza mephi666 (#39150) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elfelejtette, hogy megelőzte, ott meg a holtterében volt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39152) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Végre valahára

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#39153) Lauda válasza IreN!CuS (#39152) üzenetére


Lauda
félisten

Errol a megneztem a masik oldalrol jutott eszembe az alabbi pelda.

A patak hidja az egyik oldalrol: [link]

A masik oldalrol: [link]

Problem? ;]

(#39154) philoxenia válasza Lauda (#39153) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, hogy simán csak ellopták a táblát...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39155) Lauda válasza philoxenia (#39154) üzenetére


Lauda
félisten

Az is lehet. :D Kovetkezo pelda par utcaval arrebb:

Utca egyik oldala: [link]

Masik oldal: [link]

(#39156) deicide válasza Lauda (#39153) üzenetére


deicide
veterán

Tényleg, most jut eszembe, mit láttam. Kecskemétről jöttem M5-ön hazafelé és volt egy terelés, külső sáv maradt az eredeti irány felőli pályatesten, a belsőt pedig átvezették a szembejövő oldalra. Ez utóbbinál 80-as korlátozó táblák vannak, míg ugyanebbe az irányba a másik felén levő sávon meg 60-as. Bár simán lehet, hogy a felújítás miatt az ottmaradó sáv veszélyesebb, mint az átvezetett, ki tudja. Vagy csak ez volt raktáron. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39157) philoxenia válasza Lauda (#39155) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a másfél tonna szép.... lesz mérleg az utca végén? Bemegyünk az utcába gyerekek, szálljatok ki... Nehezebb kocsinál a sofőr is tolja... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39158) mephi666 válasza Lauda (#39155) üzenetére


mephi666
nagyúr

és ez milyen, amit múlt héten linkeltem? :D 2x2 sáv, párhuzamos közlekedés, aztán kint az előzni tilos

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39159) Lauda válasza deicide (#39156) üzenetére


Lauda
félisten

(#39156) deicide Az a sav gyengebb minosegu gondolom, amugy meg ne reklamalj. :DDD

(#39157) philoxenia Hat igen. Egyreszt csak az egyik oldalon van kint, masreszt egy korszerubb also kozepkategorias gk 4 szemellyel lazan fole mehet. :D Terepjaroval pedig csak az arany janos utca felol. :D

(#39158) mephi666 Van az a kavaras hogy parhuzamos kozlekedesnel bla bla nem szamit elozesnek, amibe most nem mennek bele. :D Szoval ha ugy nezzuk, ez csak arra vonatkozik, hogy ket babettas egymas mellett nem haladhat el ugyan abban a savban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39160) deicide válasza Lauda (#39159) üzenetére


deicide
veterán

Ja, nem sírtam, én a 80-asba kerültem. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39161) kerxy válasza IreN!CuS (#39152) üzenetére


kerxy
senior tag

Már egy hónapja így van... Mi az hogy "soha nem vettem volna észre..."? De utálom azt, aki megszokásból közlekedik...

(#39162) szebe válasza Lauda (#39155) üzenetére


szebe
őstag

Fehérváron is a kórház körül az egyik irányba pár kereszteződéssel tovább tart a 30-as korlátozás.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#39163) IreN!CuS válasza kerxy (#39161) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nagyon rég nem jártam arra híd után mindig lejövök Újpest felé , elsőre lehet nekem se tűnt volna fel...

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#39164) Byk01 válasza deicide (#39156) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem lehet, hogy az eredeti oldalon lévő lezárt sávban lézengenek dolgoznak, és így az baleset-veszélyesebb? Egyébként a maradó nem a leállósávban lett kijelölve? Mert az is lehet, hogy az aszfalt ott nem olyan minőségű.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#39165) Lauda válasza deicide (#39160) üzenetére


Lauda
félisten

Ez ugy irtad, mintha betartanal barmilyen sebessegkorlatozast. ;]

(#39166) Elemental válasza deicide (#39160) üzenetére


Elemental
addikt

Én is voltam arra szombaton.
Én sem sírtam, mert igaz, hogy a 60-ason mentem, de 90-nel :)

(#39167) deicide válasza Byk01 (#39164) üzenetére


deicide
veterán

Nem láttam át a sövényen, de simán lehet, persze.

Lauda: Nagy néha azért előfordul. Főleg, ha az öreg jószággal megyek. :B

noklika: mondjuk én sem kapcsoltam ki a 1xx-re állított tempomatot, mert nem voltak előttem szerencsére abban a sávban. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39168) AMD Power


AMD Power
titán

Az ember pedig azt hinné ,hogy hátul ülő nagyobb biztonságban van.

Védelem tekintetében másodosztályon utaznak a hátul ülők

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39169) 8th


8th
addikt

[link] Amikor két bamba találkozik... :N

(#39170) mezis válasza 8th (#39169) üzenetére


mezis
nagyúr

A jobbról jövő lendületből elkapta a zöldet ? :F

mezis

(#39171) Lauda válasza 8th (#39169) üzenetére


Lauda
félisten

Durva. :Y

(#39172) Zozzant válasza 8th (#39169) üzenetére


Zozzant
addikt

Azért arra van esze, ideje, hogy a dudára tenyereljen, ahelyett hogy kormányozna.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#39173) 8th válasza mezis (#39170) üzenetére


8th
addikt

Srác még elég távolt volt a kereszteződéstől de már akkor sárga volt neki a lámpa. Ettől függetlenül a jobbról jövőnek még tuti nem volt zöld jelzése. Hondás gyerek a maga kényelmes 50km/h körüli tempójáról akkora távolságon igen kényelmesen meg tudott volna állni a kereszteződés előtt ehelyett a motorhangból ítélve gyorsított, hogy még átférjen a sárgán. Nem jött össze. A másik meg szimplán balfasz volt és gyönyörűen belement a pirosba. Ez oktatóvideónak simán elmenne, ezt kéne mutogatni a tanulóvezetőknek hogyan törjünk autót címszó alatt.

(#39174) negroo válasza 8th (#39173) üzenetére


negroo
aktív tag

Nem akkarom védeni a hondást , de nagyon kikockáztam és még az ütközés pilanatában is sárga volt a jelző.:) Ezel tuti nyeri a pert.:)

(#39175) Sotho válasza 8th (#39173) üzenetére


Sotho
őstag

Van egy ideillő apa-fia mém csak nem találom:

-apa mi az a forgatónyomaték?
-nem tudom
-ja persze neked hondád van!

:DDD

(#39176) amargo


amargo
addikt

Ma reggel egy hasonló bamba majdnem összetörte a kocsi elejét.
Párhuzamosan kanyarodó úton itt, mint a linken is látszik: [link]
kanyarodtunk én a külsőben talán hasonló távolság is lehetett közöttünk, így biztos a holttérben voltam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39177) szebe válasza amargo (#39176) üzenetére


szebe
őstag

Az emberek nagy százaléka képtelen feldolgozni, hogy itt 2 sáv kanyarodik, és simán befordul a másik sávba...
Nálunk is rengeteg ilyen kereszteződés van.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#39178) Reaper


Reaper
őstag

Hogy miért nem tud az ilyen egyedül megdögleni, csak neki nem lett igazán baja :(((

[ Szerkesztve ]

(#39179) gs20 válasza Reaper (#39178) üzenetére


gs20
tag

Egyetértek. De legalább annyiból "szerencsés kimenetelű" (már ha lehet így fogalmazni) a helyzet, hogy nem egy szembejövő ártatlan, semmiről sem tudó családot ölt meg, hanem azokat akik beültek mellé - nem hiszem hogy ők nem látták rajta a 3-4 sört meg a drogot.

E=MZ²

(#39180) Avicularia válasza gs20 (#39179) üzenetére


Avicularia
veterán

nem 3-4 sör hanem 3-4 liter sört, röviditalokat és kábítószert is fogyasztott
Azok sem voltak normálisak, akik egy ilyen ember mellé beültek. Rá is szabtak rendesen :(

[ Szerkesztve ]

(#39181) IreN!CuS válasza Avicularia (#39180) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Sokszor hallottam már "A havert" amikor mondja ugyan már 2-3 km 5 perc kocsival most mit izélsz menjünk máááááá
Semmivel sem tartom jobbnak / érdemel mást mint aki ittas vezet...

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#39182) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok!

Előbb úgy néz ki rossz topikba tettem fel a kérdésem (sajnos szerk. időm lejárt) ezért itt is bepróbálkozom.
Köszönöm TaaT kollégának a kiigazítást, illetve bocsánat az offolásért a másik topikban :B

De lusta ember lévén ctr+c ctrl+v:

Szóval, jobbkéz-szabály!
Van egy lakótelep, nevezzük József Attila lakótelepnek :) végig jobbkezes. Eddig oké, de emberek eléggé másképp értelmezik a kereszteződés fogalmát úgy érzem. Tudtommal a "szintkülönbség" nélküli, egymásba torkoló utakat nevezzük kereszteződésnek. (És itt a szintkülönbség nem azt jelenti, hogy lebukó szegélyről jön le, hanem hogy nem alul ill. felüljáróról van szó). Tehát, pl itt is meg kell adni jobbkéz-szabályt, nem? Ha a kialakított parkolóból jövök kifele. Mert itt kb még soha a büdös életben nem adták meg nekem.
Egy másik példa:
[link]
Itt van "szintkülönbség" de ez attól még kereszteződésnek számít a kresz szerint, nem?

Illetve +1 :) Ez minek számít? Kapubeállónak, gondolom, de ráhúzhatnák a kresz szerinti útkereszteződés fogalmát is. Na itt kinek van elsőbbsége? A kapubeállóból jövőnek vagy a napfény utcán közlekedőnek?

(#39183) Zozzant válasza Avicularia (#39180) üzenetére


Zozzant
addikt

Azok is biztos fogyasztottak bőséggel. :O

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#39184) gs20 válasza Avicularia (#39180) üzenetére


gs20
tag

Oké, figyelmetlenül olvastam, így meg pláne... :(

E=MZ²

(#39185) Byk01 válasza Revolit (#39182) üzenetére


Byk01
senior tag

Az első esetben nem látok másik utat, ami kereszteződést jelentene. A parkoló ugyanannak az útnak a része (ne keverjük az utat az úttesttel)
A második eset már inkább kereszteződés, én a közútkezelő helyében tennék oda "macisajtot", mert észlelni sem egyszerű elsőre azt a kis utacskát, és nem is igazán egyértelmű, hogy kereszteződésről lenne szó. Ránézésre az alá-fölé rendeltségi viszony egyértelműnek tűnik (még ha betű szerint értelmezve a szabályokat nem is úgy van esetleg).

A +1-et nem is értem. Hogy lehetne másnak nevezni, mint kapubeállónak? Még a gyalogos forgalomnak kialakított kiskapu is ott van. De ha nem csak a látványból akarok kiindulni, látszik, hogy a közforgalom elől le van zárva, így megint csak nem út, hiszen ha lezárták, nem közlekedésre szolgál, ha közterület is lenne, és nem is közforgalom elől el nem zárt magánút.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#39186) mezis válasza Revolit (#39182) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha erre jársz, légy nagyon óvatos !

Lakó övezet (max 20km/ó :Y ) !
De a bennszülöttek ugye tudják, hogy a bal oldali becsatlakozó utcának kinéző dolog magánterületek becsatlakozásai.
Jobb oldalon is hasonló a helyzet, de csak 3 utcasarok után ! (Az utcáknak nevük is van, Takács I., Aczél G., Barta J.)
A bal oldali lakóházak sokkal előbb épültek, mint a jobb oldaliak. Így aztán megszokásból általában úgy közlekednek, hogy végig az utcán az egyenesen haladónak van elsőbbsége. Egyik - másik 60km/ó sebességgel ! :Y

Mi lesz akkor, ha erre téved valaki "nem idevalósi" és a jobb kéz szabályt alkalmazza ? :F

mezis

(#39187) Lauda válasza Revolit (#39182) üzenetére


Lauda
félisten

Szemelyes velemenyem szerint az elso kettonel hianyzik a tabla. Az utolso pedig nem utkeresztezodes, hanem kapubejaro pl.

(#39188) AMD Power


AMD Power
titán

Ebből baz* meg élve szálltak ki? :Y :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39189) Sotho válasza AMD Power (#39188) üzenetére


Sotho
őstag

Biztos nem az anyósülésről. :Y

(#39190) MaciG


MaciG
addikt

Ha valaki a háza/boltja/stb. előtt lévő parkolóhelyre (ami egyébként közterület) kitesz olyan táblákat, hogy "Parkoló kizárólag vásárlóknak vagy ott lakóknak" akkor ha más valaki odaparkol az szabályos? A ház tualaj hívhat rendőrt, hogy márpedig ez ő előtte van, és ő ezt ki is írta? Vagy hogy működik ez?

BANZAII

(#39191) Cathfaern válasza MaciG (#39190) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha csak kiteszi, akkor szabályosan parkolsz oda. De meg is veheti a parkolóhelyeket az önkormányzattól (ha az eladja / bérbeadja neki), olyankor nem szabályos hogy oda állsz.

(#39192) Lauda válasza Cathfaern (#39191) üzenetére


Lauda
félisten

En is igy tudom. Attol, hogy kitablazok valamit, nem valtozik semmi. Maganszemely sosem hozhat ilyen szabalyozast. Ha megvette/berli az adott teruletet, akkor korlatozhatja ki varakozhat ott es ki nem. A problemat az jelentheti, hogy az autos nem tudja, hogy mi a jog allasa az adott helyen.

(#39193) MaciG válasza Lauda (#39192) üzenetére


MaciG
addikt

Nah igen. Én honnan tudjam megvette-e vagy csak kitáblázta :)

BANZAII

(#39194) mephi666 válasza MaciG (#39193) üzenetére


mephi666
nagyúr

...azt majd a közterületisek kiderítik és aztán lerendezik análfűrésszel :D ...gondolom az ő munkájukhoz hozzátartozik, hogy az önkényes "parkolófoglalókat" jól megbírságolják

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39195) Lauda válasza mephi666 (#39194) üzenetére


Lauda
félisten

Itt az a gond szerintem, hogy ha odaparkolok, mert nem tudom eldonteni (nincs hiteles, elfogadhato modon jelezve a dolog), hogy most az etterem tulaja kemenykedik, vagy hivatalos a tiltas, majd ezutan megbuntetnek, akkor hogyan fogom az igazam kifejteni, bemutatni? Tehat hogy en nem voltam tajekoztatva megfeleloen? Egyaltalan mit tartanak ok megfelelo tajekoztatasnak?

(#39196) mephi666 válasza Lauda (#39195) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem vannak erre hivatalos kresz-táblák, amit kihelyeznek, ha pl az adott étterem tulajdonosa kérvényezi, hogy az étterme előtt x területet jelöljenek ki a vendégek számára parkolónak... egy kirakott, fóliázott a4-es papír nem hivatalos (maximum magánterületen) :K ha pedig az este elindul és kivág valahonnan egy olyan táblát, ami neki kellene és azt kihelyezi, több rendben is megbírságolják előbb-utóbb :K ...szerintem ebből kell kiindulni, hogy ha hivatalosnak tűnő táblát lát az ember, akkor az valószínűleg az is

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39197) negroo válasza mezis (#39186) üzenetére


negroo
aktív tag

Nem tom, de a baloldali utca elégé jobb kezes, de pedig tök kapu bejárónak néz ki tüntetik fel. Én biza beszónék önkormányzatnak, hogy a kerítés megtévesztően van ott. És nem tudtam ki venni sem, hogy az emelkedős rész-e? mert ha az emelkedik az semmi kép nem jobb kezes csak a jobb oldali utca

(#39198) Lauda válasza mephi666 (#39196) üzenetére


Lauda
félisten

Termeszetesen mikor kresz tablaval jelolik, az hiteles es megfelelo tajekoztatas, legalabbis nekem. Ilyen esetben nem kerdeses a dolog. Ennek hianyaban, hazilag takolt tablakkal kijelzett parkoval mi a helyzet? A tulaj mar fizet erte, tabla meg nincs. Bar ebben az esetben az is kerdeses, hogy mi alapjan buntet a hatosag embere. Hiszen onala sincs teruletberlesi lista gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#39199) mezis válasza negroo (#39197) üzenetére


mezis
nagyúr

A kerítés teljesen szabályos, a magán terület határára építve. Kaput még senki nem tett, 14 lakásnak kellene azt közösen megoldani. Meg a postaládákat, stb.
Az utca végében van egy óvoda, annak van kapuja, állandóan zárva, de oda tettek egy oszlopot mackósajttal.

A lakó, üdülő övezet valamint a 20-as korlát miatt nem lenne ez olyan veszélyes, de amikor száguld 60-al....

mezis

(#39200) 8th


8th
addikt

Na az ilyenért nem lenne kár ha autó alá esne. [link] :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.