Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39651) mephi666


mephi666
nagyúr

nagykörút... errefelé jártunk már mi is úgy, hogy hirtelen sávot kellett váltanunk, különben belemegyünk egy kiguruló autóba :U az a vicces, hogy a nőt "elvakította a nap, azért nem látta" ...délben itt a nap teljesen más irányban van... (árnyékokból is látszódik) ...ha a napot nézte, tényleg nem láthatta a tatra-t, mert ellenkező irányból jött :D meg a tatra-t nem igazán viselte meg a koccanás, talán csak tisztább lett azon a részen, ahol a chevrolet letakarította róla a koszt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39652) tibcsiworld válasza mephi666 (#39651) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mindenki erősen bírálja azokat a sofőröket, akik ha baj van, elkapják a kormányt! Ha a tatra sofőrje nem kapja, el, most temetésre készülnének a szappantartósék! :(

(#39653) Elemental válasza tibcsiworld (#39652) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt nem értem. Ki bírál kit?

(#39654) Lauda válasza mephi666 (#39651) üzenetére


Lauda
félisten

Ha zavarta a napsutes, akkor ezek szerint nem tudott arrol meggyozodni, hogy jon-e abban a savban valaki, ahova keszul kikanyarodni. Akkor miert kanyarodik ki? Miert nem keresi a lehetoseget tovabb, hogy korul tudjon nezni?

(#39655) htc07 válasza tibcsiworld (#39652) üzenetére


htc07
addikt

ja, aztán pont a villamosmegállóba rántja a kormányt.

(#39656) Gépötty


Gépötty
senior tag

Ez meg mi az istennyila?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#39657) parandroid válasza Gépötty (#39656) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Villám? Mert akkor pontosan az. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39658) Gépötty válasza parandroid (#39657) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nem volt véletlen a kifejezés :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#39660) mephi666 válasza Lauda (#39654) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy miért nem takarta ki a napot? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39661) mezis válasza tibcsiworld (#39659) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak emelgessük szépen a nyugdíjkorhatárt a csillagos egekig...

mezis

(#39662) MaciG válasza mezis (#39661) üzenetére


MaciG
addikt

Sajnos a pénz kevés, így a legtöbb helyen kevés az ember, ezért a cégek lejjebb adják az elvárásokat, több nyugdíjast alkalmaznak aminek ilyesmi lesz a vége... :(((

BANZAII

(#39663) Gépötty válasza mephi666 (#39660) üzenetére


Gépötty
senior tag

Sajnos egy képen van, és nem lehet külön linkelni, de a Wunderbaumos klasszikus jutott eszembe Grafittól :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#39664) AMD Power válasza tibcsiworld (#39659) üzenetére


AMD Power
titán

Ez itt volt nálunk. Szegény sofőr... meg az autókereskedő.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39665) mezis válasza AMD Power (#39664) üzenetére


mezis
nagyúr

Az autókban keletkezett kár bizonyára a GFB alapján megtérül...

mezis

(#39666) kovacsroli válasza AMD Power (#39664) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Azok az autók eddig is törésmentesek voltak, meg ezután is azok lesznek.
A javításokra kapott biztosítási díjból meg jómarékkal zsebre vág, mert meg lehet azt oldani okosba. Lehet még jókor is jött neki az ünnepek előtt.. :DDD

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#39667) philoxenia válasza kovacsroli (#39666) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha.... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39668) m3tr0 válasza philoxenia (#39667) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez az utasokra szól.. :U
Majd persze nekem jön a BKV-s busz rommá töri a 20 milliós Mercimet és nem fizet a biztosító mi? :DDD
Azért ennyire nem vagyunk a balkán. ;]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#39669) AMD Power válasza philoxenia (#39667) üzenetére


AMD Power
titán

És ez már rég nem újdonság. Egy ideje már így van. Régen a Generali volt a biztosítója BKV-nak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39670) 8th


8th
addikt

(#39671) philoxenia válasza AMD Power (#39669) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudom, hogy nem újdonság, csak jelzi a hozzáállást a BKV részéről. Gondolom a legolcsóbb felelősségbiztosítót választották, az meg majd mindent megtesz, hogy minél kevesebbet kelljen fizetnie.
Nemcsak a fizet/nem fizet opció van, az se mindegy, milyenek az opciók, kondíciók, javítás, értékcsökkenés stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39672) tibcsiworld válasza 8th (#39670) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az út kanyarulata és a helyzetből adódóan szerintem teljes mértékben holt térben volt a belső sávos! Tiszta sor!
Az viszont nem, hogy sokan nem tudják beállítani a visszapillantókat, hogy minél kevesebb legyen a holt tér!

(#39673) Lauda válasza tibcsiworld (#39672) üzenetére


Lauda
félisten

Azert nem latta a masik autot, mert elmulasztotta a kotelezo korultekintest savvaltas elott es kozben.

(#39674) tibcsiworld válasza Lauda (#39673) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ez nehéz! Sávváltás közben ki kellene tekerned a nyakad, hogy hátra nézz! A vezetőoldalon meg főleg nehéz ez a dolog! nekem is feladat néha a kitolatás is! 5 méteres kombi, és hátranézve jó, ha ellátok balra is! De tolatáskor még azért nem megyek 90-el, tehát max fékezek!

A lényeg, hogy elbénázta, de nem egyszerű néha egy ilyen egyszerű feladat is! :(

[ Szerkesztve ]

(#39675) Lauda válasza tibcsiworld (#39674) üzenetére


Lauda
félisten

Akinek ez nehez, maradjon a jobb 1-ben.

(#39676) TaaT válasza Lauda (#39675) üzenetére


TaaT
veterán

"IdiotUKDrivers"

:D

Give them hell Ukraine!

(#39677) patomi válasza Lauda (#39675) üzenetére


patomi
őstag

Ott volt :D valami jobb kormányos gép lehetett szvsz

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#39678) tibcsiworld válasza Lauda (#39675) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Látom, Te tökéletes sofőr vagy.

(#39679) negroo válasza Lauda (#39675) üzenetére


negroo
aktív tag

KÉpzelt mikor kiszállt a jobb 1ből én jobban meg voltam döbbenve, mint maga az elkövető.:) Csak picit kellet volna jobbra fordítani a fejét, mert az orra is arra fordult.:)

[ Szerkesztve ]

(#39680) patomi


patomi
őstag

Shelby GT500 Ennek is inkább áramot kellett volna vezetnie.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#39681) szebe válasza tibcsiworld (#39672) üzenetére


szebe
őstag

Akkor a következő kérdés: Miért húzza azonnal be a középsőbe? Jobbra Balra tartás teljes hiánya.
Mer' a külső a kamionoknak való.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#39682) brd válasza patomi (#39680) üzenetére


brd
nagyúr

Ez de szerencsétlen! :W Csak kicsit kellett volna jobbra fordítani a kormányt, aztán finoman elvenni a gázt, de gondolom, megijedt.

The only real valuable thing is intuition.

(#39683) MaciG válasza tibcsiworld (#39678) üzenetére


MaciG
addikt

Vagyis azt akarod mondani, hogy aki nem tud biztonságosan sávot váltani, mert "nem lát" az forgalomba való? :Y

BANZAII

(#39684) tibcsiworld válasza szebe (#39681) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Nah ezzel megfogtál! Ez nem csak magyar hozzáállás! Terjed! :(

(#39685) tibcsiworld válasza MaciG (#39683) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

ÖŐÖŐ, hol írtam ilyet?

Akkor Te is tökéletes sofőr vagy, és semmi hibát nem fogsz csinálni soha? Beleértve az előtted levő elkanyarodása miatt az az előtt álló autóba belemenéstől, .. ... ...

(#39686) 8th válasza tibcsiworld (#39672) üzenetére


8th
addikt

... szerintem teljes mértékben holt térben volt a belső sávos! Tiszta sor!

És? Ha holtterem van és be akarok sorolni pláne ha autópályán akkor a saját jól felfogott érdekemben elfordítom a hülye fejem és oldalra-hátranézek. Nem hagyatkozom pusztán a tükrömre és nem vágódok keresztül egy sávon a belsőbe teljesen vakon. Oktató filmbe simán beférne ez a jelenet.

(#39680) patomi: pasztmek kell egy ilyen alvázas usa pickup. :C

(#39687) Lauda válasza tibcsiworld (#39678) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel tokeletes ember nincs, ezert ebbol kovetkezik, hogy en sem lehetek az. Mindossze figyelek arra, hogy hova is terelgetem a jarmuvet, amivel kozlekedem.

[ Szerkesztve ]

(#39688) Lauda válasza tibcsiworld (#39685) üzenetére


Lauda
félisten

Miket hordasz ossze....

Erre azt szoktak mondani, ma en, holnap te, sosem tudhatod elore mikor csattansz. Ez egy teljesen hetkoznapi helyzet volt, abszolute figyelmetlenul vezetett a sofor, nem nezett korbe, tulajdonkeppen nyilegyenest kihajtott a masik utra ugy, hogy kozben nem vette figyelembe az ott kozlekedo autokat. Meg a figyelmetlensegevel sem lett volna baj, ha a szelso savban marad, hisz az teljesen ures volt, de nem, bumm bele a kozepibe. :U Velemenyem szerint problemak sorozata okozta ezt a balesetet, ami kivedheto lett volna, ha csak jobbra forditja a fejet es megmarad a kulsoben, szoval azt gondolom, aki ilyen kepessegekkel rendelkezik, annak jobb 1/tomegkozlekedes, mindenkinek jobb lesz hosszu tavon.

[ Szerkesztve ]

(#39689) tibcsiworld válasza 8th (#39686) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A belső sávhoz írtam, hogy ehhez szavam sincs! Hisz előtte senki nem volt a középsőben sem! Csak a holt térről írtam!

Magamból indulok ki, hogy mindig hamarabb fékezek (motorral, mert spórol is), ha lehet, és dugókon kívül igen bőséges követésit tartok, mégis megesett velem, hogy 50-nél a feleségemre pillantottam 1 vagy 2 másodpercre, és előttem fékezett mindenki, mert lekanyarodó volt. 1 sec alatt fékeztem 25-re, és tovább nem kellett, mert volt követésim, és haladtak is, mégis majdnem kevés volt. A szerencsém, hogy mögöttem is tartott követésit. Tehát alapból nem ítélek el senkit, mert feltételezem a legjobbakat, amíg nem ismerem.

Velem ez pályán mondjuk még nem esett meg! Eszembe sem jutott egyből 2 sávot váltani, főleg, hogy előttem senki!

(#39690) philoxenia válasza tibcsiworld (#39689) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

....en mar tolattam is... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39691) TaaT


TaaT
veterán

Érdekes :U [link]

Give them hell Ukraine!

(#39692) HoaryFox válasza TaaT (#39691) üzenetére


HoaryFox
őstag

Azt a kutyafáját... mi az hogy nem foghatják a gumira? :W

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#39693) mezis válasza HoaryFox (#39692) üzenetére


mezis
nagyúr

Pedig csak a gumi lehetett a hibás ! lyukas vót ! :U :o

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39694) MaciG válasza tibcsiworld (#39685) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem az jött le, hogy te normálisnak tartod azt a viselkedést amit a videóban láttunk, és hogy szerintem a sávváltás nehéz feladat azért elnézhető ha valakinek nem jön össze.
Igen, mindannyian hibázunk, de nem mindegy mekkorát, és egyébként is ezt alapul véve felesleges a topik hisz mindenre rá lehet fogni, hogy "mindenki hibázik" :U

BANZAII

(#39695) 8th válasza TaaT (#39691) üzenetére


8th
addikt

Apjuk fkaszát...

(#39696) brd válasza TaaT (#39691) üzenetére


brd
nagyúr

Jé', egy többé-kevésbé normális ítélet. Ez biztos Magyarországon történt?

The only real valuable thing is intuition.

(#39697) AMD Power válasza patomi (#39680) üzenetére


AMD Power
titán

Ahhoz képest ,hogy mekkora volt csatt durván összetört. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39698) Lauda válasza TaaT (#39691) üzenetére


Lauda
félisten

Nem egeszen ertem. Multkor olvastam eppen errol az ugyrol, akkor meg az volt a tenyallas, hogy eppen amiatt az egy gumi miatt indult meg az audi. Volt is egy plusz riport egy tesztpalyan, hogy mennyivel lassabban teljesitheto a koriv, mikor a kulso iven levo gumit kicsereljuk egy masikra. :F

(#39699) mezis válasza Lauda (#39698) üzenetére


mezis
nagyúr

Én úgy emlékszem, hogy inkább egy figyelem felhívás volt arra, hogy mennyire fontos a gumik azonossága.
Arról nem volt szó, hogy a balesetet okozó autó mekkora sebességgel közlekedett, illetve mekkora sebességnél maradt volna meg a sávjában.

(Kerék cserénél mindenképp alaposan tájékozódni kell a pótkerék "illeszkedéséről" (nyári-téli, mintázat, gyártási idő!) és az első alkalommal ellenőrizni kell a keréknyomást. (Szokta valaki a pótkereket is ellenőrizni ? Pedig írva vagyon. hogy azt is kell! Hajdanában pumpa is volt az emelő mellett...)

mezis

(#39700) patomi válasza AMD Power (#39697) üzenetére


patomi
őstag

Nehéz felmérni mennyivel mehetett, elég jól gyorsulnak ezek a kocsik. No meg a 2 tonnás Dodge-ot is lazán elpöckölte.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.