Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38551) negroo válasza Kolondrum (#38550) üzenetére


negroo
aktív tag

Nagyon sietett nem akartam fel tartani csepű lapú ügyekkel. Így jobbnak láttam tovább állni. Régen jobban oda figyeltek a másikra. Most én is oda figyeltem, mert együtt éreztem a fickóval és magamban le kerékpároztam , ahogyan Ő, de nekem lélek nem vitte volna rá, hogy így vegyem be a kanyart. SZó Szó lélekben oda szóltam.

UI meg ott nem állhatok meg, mert ledudáltak volna. Így a forgalom tovább haladása érdekében is történt. Nem magamra gondolva haladtam tovább a köz béké ért.

[ Szerkesztve ]

(#38552) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Azért itt a biciklis-autós témához az is hozzátartozik, hogy a biciklisek is visszacsíphetnének egy kicsit a lendületből.
Nem vagyok ellenük, épp ellenkezőleg, édesanyám is rendszeresen teker, ezért segítem is a közlekedésüket, de az
utóbbi időszakban szerintem kicsit túlzásokba esnek.
Rengetegszer látom, hogy kicentizett helyeken manővereznek az autók között, akadályozzák a forgalmat és ha az ember
szólni mer, ne adj’ Isten dudál, nagyon agresszívan reagálnak.
Sokan elfelejtik a bringán ülve, hogy csak vendégek az úttesten és ott ők a tápláléklánc alja.

Még egyszer mondom, ha a leírtak valakinek nem is ezt tükrözik, segítem a bringásokat, de ha eltaknyol valamelyik,
azért már a repülőnek csak ne kelljen leszállni hozzá… :N

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#38553) Cathfaern válasza kovacsroli (#38552) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően egyetértek veled. Én biciklivel ha 2-3 autó van előttem, akkor hiába van hely a lámpánál nem megyek be eléjük, mert úgyis tudom 5 seccel indulás után lehagynának és csak meg kéne előzniük.
De:
"Sokan elfelejtik a bringán ülve, hogy csak vendégek az úttesten és ott ők a tápláléklánc alja."
KRESZ szerint a biciklis autóval egyenjogú az úttesten, ugyanúgy járműnek számít. Megjegyzem az autós-biciklis konfliktusok 90%-a megszűnne, ha mindkét fél (azaz a biciklis is!) ennek a szellemében közlekedne. Mert akkor az autós nem előzné meg centizve csak azért mert biciklis, de a biciklis se kacsázna az autók között csak azért mert ő elfér. Meg menne át a piroson.

(#38554) Lauda válasza Cathfaern (#38553) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos maguk az autosok sem kezelik egymast egyenrangu felkent az utakon, ugyan ez vonatkozik a kerekparos-kerekparos verziora is. Hogy is varhatnank el, hogy a kerekparos-autos (vagy forditva tokmindegy) verzio egyenrangukent kezelje egymast? :( Az emberi butasag hatartalan sajnos. A penztarnal felloknek (nenek ha hagynam), az utakon ugyan ezt tapasztalja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#38555) #48525824 válasza kovacsroli (#38552) üzenetére


#48525824
törölt tag

a dudára azért reagál minden bringás agresszívan, mert autóban persze, hogy nem érzékeled olyan hangosan, mint a bringán ülve... rohadtul balesetveszélyes. az meg elég nagy baj, ha úgy gondolod, hogy a bringás csak vendég az úton.

(#38556) kovacsroli válasza #48525824 (#38555) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nem gondolom nagy bajnak. A baj sokkal inkább abból ered, ha valaki egy 10kg-os fémvázon azt gondolja, azonos rangú résztvevőnek tekintik a közlekedésben, mint azt, aki egy kéttonnás fém bódéban ül. Bár a KRESZ szerint így van és én is így tartanám normálisnak - mivel ember az ember -, de ez egy gyerekmese.

Cathfaern élő példája is azt mutatja, hiába enged meg bizonyos dolgokat a KRESZ, a saját testi épségét kockáztatja a bringás, ha bevállalja. Soha nem tudhatod, milyen kedve van az autósnak és én inkább arra készülnék fel, hogy rossz.

A vendég kifejezést így értettem, mert bár számomra nem azok, de ha biciklire ülnék annak érezném magamat.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#38557) amargo válasza kovacsroli (#38556) üzenetére


amargo
addikt

Én mindig úgy tekintek egy autósra, hogy a kreszt nem ismeri és észre sem vesz, azt sem tudja, hogy ott vagyok, de még így is vannak kifejezetten nagy állatok és persze a másik oldal, amikor kellemesen csalódsz bennük. De egy olyan esetet könnyebb megjegyezni, amikor centik választanak el a haláltól, mint amikor átengednek a bringás úton.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#38558) #48525824 válasza kovacsroli (#38556) üzenetére


#48525824
törölt tag

pont emiatt én is rendkívül defenzíven bringázok, mert alapból azt feltételezem, hogy nem lát, legyen az bringás/gyalogos/autós, de azért vannak azok a parasztok akik elférnének, de azért direkt centiz, tülköl, bevág eléd, na azokkal van a baj.

(#38559) 8th válasza kovacsroli (#38556) üzenetére


8th
addikt

Soha nem tudhatod, milyen kedve van az autósnak és én inkább arra készülnék fel, hogy rossz.

Nem is kedv kérdése. Az emberek bambák mint az állat. Az autóvezetők sem kivételek. Néznek ki ostobán a fejükből telefont nyomkodnak rádiót "tekergetnek" a töküket vakarják könyékig az orrukat túrják eszek isznak... nem a vezetésre figyelnek. Azt nem veszi figyelembe sok bringás, hogy ő a "puhatestű" a forgalomban és ha elgombázzák akkor már sovány vigasz, hogy ő a vétlen fél a balesetben. Vakmerőség és orosz rulett a fővárosban biciklivel közlekedni.

(#38560) TaaT


TaaT
veterán

Kollégám ma rögzítette. [link]

Give them hell Ukraine!

(#38561) AMD Power válasza TaaT (#38560) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus.... a tetves idióta! :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38562) Gépötty válasza TaaT (#38560) üzenetére


Gépötty
senior tag

Eléggé siethetett...

Ezek meg biciklisek.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#38563) negroo válasza Gépötty (#38562) üzenetére


negroo
aktív tag

Valahogyan ezzek innen üzbegisztánból szabadultak.:) Vér profi kerék párosok főképen a piroson át hajtós cseh féle fejes ugrós kerékpáros nagyon tetszet.:)

(#38564) Lauda válasza TaaT (#38560) üzenetére


Lauda
félisten

Komoly a pandas. :DDD

Nezzetek az idiota szuloket: [link] :W

(#38562) Gépötty Ezt meg nezem, koszi! :R

(#38565) AMD Power


AMD Power
titán

Tipikus..... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38566) nemcso válasza AMD Power (#38565) üzenetére


nemcso
senior tag

És mennyi magyar autós sem tudja, vagy nem érdekli, hogy hogyan kellene viselkednie megkülönböztető jelzést használó járművekkel szemben. :((

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#38567) Byk01 válasza Gépötty (#38562) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért volt olyan is, amikor a zebra előtt álló autó mellett menő ütötte el a biciklist. A biciklis szabálytalan volt, ez tény, de ha gyalogos lett volna, akkor is elüti a parasztja.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38568) mephi666


mephi666
nagyúr

ha szembol jonnek es nem tudom nagyobb sebesseggel tobb meterrel elkerulni a biciklist, altalaban ugy elozom, hogy lassitok, visszarakom 2 be es elcsorgok mellette... ha becsellen, akkor se 50nel vagy 90nel boritjuk meg, hanem max 30cal...

masik oldal: 2savos ut, keresztezodes jon, utana keresztben zebra, szembesavban megindult a sor, mert gyalogosokat engedtek el, kozeledunk a zebrahoz, lassitok, mert a szembol erkezok takarjak a zebrat, erre hopp: hulye kurva balrol, biciklivel, telefonnal a fulen, at a zebran :U meg birtam allni gond nelkul, de azert fel tud cseszni az ilyen

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38569) Elemental válasza TaaT (#38560) üzenetére


Elemental
addikt

Veszélyben nem volt senki. Szerintem ezzel nem volt semmi gond. Inkább menjen szabálytalanul de figyelmesen, mint max49egyzáróvonalsemasárgánálmárblokkolok de figyelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#38570) #49155328 válasza AMD Power (#38561) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mi a bej vele ?
Haladjunk azt jóvan.

(#38571) TaaT válasza Elemental (#38569) üzenetére


TaaT
veterán

"Szerintem ezzel nem volt semmi gond."

Azért szerintem a rend éber őre kiosztott volna pár bünti pontot és pár 10e, de lehet több mint 100e forint pénzbírságot ezért a manőverért :)

Give them hell Ukraine!

(#38572) Elemental válasza TaaT (#38571) üzenetére


Elemental
addikt

Ez igaz. Mindent lehet, csak a rendőr ne lássa :)

(#38573) Lauda válasza Elemental (#38569) üzenetére


Lauda
félisten

Igen persze, 50-el sem ment, az sem szamit. gyalogos atkelohely is volt, valoszinu figyelte az is, meg nem halt senki vegulis.

[ Szerkesztve ]

(#38574) AMD Power válasza #49155328 (#38570) üzenetére


AMD Power
titán

Szerinted az normális dolog ha valaki így közlekedik egy autóval? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38575) tibcsiworld válasza #49155328 (#38570) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Haladjunk? Ugyanezt mondja a biciklis is, és ő igen csak le van oltva érte! Hol itt az igazság? :(

(#38576) Elemental válasza tibcsiworld (#38575) üzenetére


Elemental
addikt

Már kitárgyaltuk ezt is. Az autós, ha szabálytalan is körültekintőbben teszi (szerk: legalábbis a nagy része :) ). A biciklisek nagy része meg megy mint a birka.

[ Szerkesztve ]

(#38577) tibcsiworld válasza Elemental (#38576) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Igaz! :)

(#38578) #48525824 válasza Elemental (#38576) üzenetére


#48525824
törölt tag

ez aztan a csodas kettos merce :P

(#38579) Byk01 válasza Elemental (#38576) üzenetére


Byk01
senior tag

Sőt az autós még rózsaillatút is f!ng!k :W :W :W

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38580) MaciG


MaciG
addikt

"...így az is elképzelhető, hogy az időjárás okozta a balesetet." Szerintetek az időjárást lehet perelni? :D

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#38581) Byk01 válasza MaciG (#38580) üzenetére


Byk01
senior tag

Az elképzelhető, hogy az időjárás okozta a balesetet, de én azt nem tudom elképzelni, hogy akamion mi a fenét csinálta a leállósávban ilyen sebességgel.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#38582) TaaT válasza Byk01 (#38581) üzenetére


TaaT
veterán

Autópályán csak egy veszélyesebb dolog van mint megállni a leállósávban, szembe menni a forgalommal.

Give them hell Ukraine!

(#38583) Lauda válasza MaciG (#38580) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyan ezt szoktam kerdezni, hogy a kodot eddig hanyszor iteltek el? :U

Az ujsagiro is nagy szellemi toprongy lehet, ilyet leirni....Esetleg megfogalmazom ugy, hogy a baleset bekovetkezteben a rossz latasi es idojarasi viszonyok is szerepet jatszhattak, vagy valami hasonlo. :D

[ Szerkesztve ]

(#38584) AMD Power


AMD Power
titán

Medvét ne üssetek el sohasem... :C :R

Az elgázolt medve bosszút áll

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38585) bitpork válasza AMD Power (#38584) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Fogadjuk kecseg Macilacin nem volt láthatósági, és amikor ott mentek az ótók, neki dolga volt az út túloldalán... Én átmentem volna rajt megint, h biztos ott maradjon. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38586) Lauda válasza AMD Power (#38584) üzenetére


Lauda
félisten

:C

(#38587) amargo válasza TaaT (#38582) üzenetére


amargo
addikt

kb 1honapja az m7 elkaptam egy balesetet, ami a meglepo volt anyuka apuka tobb kocsibol is ment ki a leállósávba nezelodni, majd a gyerekeket is kiengedték 35fok volt, de kozben 5percenkent mento, rendor, tozolto, meg igy elozzuk ki a kocsisort janik huztak el. fel sem fogtak milyen veszelyes es a gyerekeket engedtek oda..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#38588) TaaT válasza amargo (#38587) üzenetére


TaaT
veterán

bezony, az nagyon veszélyes :K

Give them hell Ukraine!

(#38589) TaaT


TaaT
veterán

Ez meg nem fért át. [link]

Give them hell Ukraine!

(#38590) bitpork válasza TaaT (#38589) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De átfért ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38591) TaaT válasza bitpork (#38590) üzenetére


TaaT
veterán

Igazad van :C

Give them hell Ukraine!

(#38592) Sotho válasza TaaT (#38582) üzenetére


Sotho
őstag

Ill megállni az út közepén : [link]

(#38593) TaaT válasza Sotho (#38592) üzenetére


TaaT
veterán

Az sem okos döntés :K

Give them hell Ukraine!

(#38594) szebe válasza Sotho (#38592) üzenetére


szebe
őstag

A srác az egyik pillanatban még talpon, következőben már lábbal felfele repül. Nemértem :F :Y
Ennyire durván kicsapja alóla a lábát?

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#38595) Sotho válasza szebe (#38594) üzenetére


Sotho
őstag

Annyira, hogy előreszaltót dob. A fékező autó eleje is lentebb van ilyenkor szerencsére. Egyébként a dzsippes is nagy hülye aki először beléjük megy , Egy elképesztő szituáció az egész mert ezek előtte megálltak kiszálltak, kinyitották a csomagtartót mindezt a forgalom kellős közepén , erre szoktam mondani hogy ... de most inkább mégsem...

[ Szerkesztve ]

(#38597) vgyuri válasza Lauda (#38596) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] - A családtagok Olaszországból, Triesztből jelezték, hogy megvan a kislány. Azt egyelőre nem tudni, hogy miként került oda a gyermek

(#38598) Lauda válasza vgyuri (#38597) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :R

(#38599) AMD Power válasza Lauda (#38596) üzenetére


AMD Power
titán

És ezt mégis ,hogyan? Egyszerűen nem értem. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#38600) AMD Power


AMD Power
titán

Őszinte legyek? Én azt ilyet megölném. Normális az ilyen? Retkes BMW idióta....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.