Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#93601) MrChris válasza aginor (#93598) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem kell bocsánatot kérni, én kérek elnézést, :D kolléga LCD-t linkelt azon fixek a kábelek, de a lényegen ez nem változtat, mert okosba továbbra is 4-5000 körül van. Ha ez nem szürkén, hanem rendesen vámolva, áfázva, haszonnal jönne (mint a kisker alkatrészek, procik, alaplapok, akármi!) amire esély van EU-ban hogy így lesz az egyéni vásárlók számára is, az máris legalább 8000ft. Erre jön 3000ft készülék bevizsgálás és legalább egy óra díja. Persze lehet alkudozni a szervizessel, hogy te láttad neten hogy fél-másfél órát írt egy srác...
Az Olympus márkaszerviz már 18 éve is átalánydíjas volt mikor javíttattam egy fényképelőt 56.000ft-ért. A 48.000ft nagy pénz, de szerintem ezt ők döntik el milyen konstrukcióban éri meg nekik. Azt is javasolnám, hogy vedd meg a kábelt, meg egy rendes csavarhúzót és magad megcsinálod meg, én biztosan ezt tenném. :K

(#93602) _q válasza vond (#93597) üzenetére


_q
addikt

Meg csak ne vámolják. 685-öt vettem és szépen el is kapták :(((

(#93603) Balinov válasza Throme (#93600) üzenetére


Balinov
félisten

Német amazonrol lenne neked a tuti.
Az Ali, GB, BG meg mindenhol elfogadja a ppt, nem csak USA raktárból. Személyes tapasztalat, de Vond is meg csomó fórumozó a kínai szaktopikokbol is meg tudja neked ezt erősíteni ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#93604) trlala


trlala
aktív tag

oly12-45 f:4.0
[link]

(#93605) vond válasza trlala (#93604) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem érzem erősnek a létjogosultságát, hacsak nem lesz nagyon kicsi, könnyű, és olcsó (nem lesz).

A 8-25mm f/4 árára leszek még kíváncsi.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93606) asdf_ válasza trlala (#93604) üzenetére


asdf_
veterán

Hat ezt meg minek? :U

(#93607) totálkezdő válasza asdf_ (#93606) üzenetére


totálkezdő
tag

+1, a 12-40 f2.8 mellé? Esetleg, ahogy vond mondta: hacsak nem lesz nagyon kicsi, könnyű, és olcsó (nem lesz).

(#93608) MrChris válasza trlala (#93604) üzenetére


MrChris
nagyúr

12-45pro, 12-40pro, 12-50, 12-100pro, 12-200. Ez jó kis sor. :DDD Vajon hogy jött ki? Persze még mindig jobb mint egy 14-42III :D

(#93609) trlala válasza asdf_ (#93606) üzenetére


trlala
aktív tag

Lényegesen kisebbnek (optikailag jobbnak) kell lenni. Kicsivel olcsóbb. Legalábbis a Leicánál a kisebb fényerejű lencse ezt tudja. Ott van 3-4 változat ua. gyutávval.

(#93610) JóGéza válasza Balinov (#93603) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az Ali nem fogadja el Magyarországról a Paypalt.

(#93611) zsiga_667 válasza vond (#93605) üzenetére


zsiga_667
tag

"Nem érzem erősnek a létjogosultságát"
Évtizedek óta csinálja ezt minden gyártó, hogy a pro zoom-szentháromságból kiad f2,8 és f4 verziókat is. Biztos minden gyártó hülye.

Az Olympus végre pótolja az egyik legnagyobb hiányosságát ezzel. Nem mindenkinek van szüksége fényerőre, viszont a kommersz üvegeknél jobb kép és felépítés sokaknak fontos.
Én simán ezt hoztam volna magammal az ázsiai körutamra a 2,8 helyett. Sötétben az is kevés, háttérmosásban szintén. Mindenhova cipelni meg nagy és nehéz. Amikor hegyet mászol, minden gramm számít. De még akkor is ha 6-8 órát sétálsz egy városban. Én meg kicsi vagyok és lusta. :DDD

(#93612) aginor válasza MrChris (#93601) üzenetére


aginor
addikt

Hát' Istennek nem engem érint a probléma, de szerintem megpróbálkoznék vele, bár lehet hogy előtte azért rákérdeznék a márkaszervizben, hogy ha valami balul sül el, akkor mennyire irtóznak a saját kezükbe venni a problémát (vagy ott van pl. Domonkos is akár). ;)

asdf_: annak akinek már van 12-40, annak semminek, de a többieknek még jó lehet, azon okokból, amit az előttem szólók írtak, de akár itt vagyok példának én is. Többnyire természetet, tájat fotózok, amihez nem kell a nagy fényerő, de az időjárásálló kivitel nem hátrány, a korrekt képminőséget pedig én igénylem. Ezek alapján ha jó az ára, akkor nekem pl. ideális alapzoom lehet.

vond: a 8-25 még csak egy szabadalmi bejegyzés, nincs megerősítve, hogy termék is lesz belőle (bár szerintem nem lenne baj :) ), vagy lemaradtam valamiről?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93613) vond válasza zsiga_667 (#93611) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha az egész mondatod idézted volna, akkor ott lenne az is, hogy: "hacsak nem lesz nagyon kicsi, könnyű, és olcsó". Mondjuk szerintem nem lesz. De ha mégis, akkor természetesen lehet létjogosultsága. Ezért írtam azt, amit. :U

(#93612) aginor:
Passz, ennyire nem néztem utána. :B De szerintem is jó lenne. Főleg, ha töredéke lenne a Leica 10-25, meg a 8-18 árának. ;] Lehetne végre egy olcsóbb, AF-es nagylátó a rendszerben, de attól tartok, ez sem lesz az. Miattam lehetne f/5.6-os is végig, csak ne kelljen ~200 ezret leszurkolni érte.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93614) Mercutio_ válasza zsiga_667 (#93611) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csinálják a gyártók, de aps-c szenzorra;]

Btw nem sok realitása van, hogy kicsi/könnyű és olcsó lesz :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93615) mpierre


mpierre
veterán

Aki már kapaszkodott meg 50-200 swd-ben, hogy emlékszik, mennyire jár könnyen a zoomgyűrű? Ami hozzám került elég tisztes ellenállással rendelkezik. Ellenben az af gyors.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#93616) MrChris válasza aginor (#93612) üzenetére


MrChris
nagyúr

Komáromi? Volt egy cikke hogyan esztergál, kollégáimnak felolvastam, döltünk a röhögéstől, örülhet, hogy épségben megúszta. Sajnos érthető okokból levette ezt az anyagot, pedig szívesen újraolvasnám. :DDD

(#93617) zsiga_667 válasza Mercutio_ (#93614) üzenetére


zsiga_667
tag

Pl. a Canon f4L objektívjei mind jók FF-re. Más gyártót meg nem ismerek alaposabban (mondjuk a Canont se, tizensok éve volt tőlük gépem), de meglepne ha mondjuk a Nikonnak ne lenne ezzel megegyező sorozata. De ott a Lajka is, ugyanabból a fókusztávú objektívből simán gyártanak két-három különböző fényerejűt, azonos minőséggel.
Én csak annyit szeretnék, hogy ne a drága/nagy/nehéz/jó és az olcsó/kicsi/könnyű/szar közül lehessen csak választani.

Az szerintem teljesen nyilvánvaló hogy kicsi lesz és könnyű, az ára meg kérdéses, de valószínűleg valóban nem lesz olcsó. (Persze kinek mi az olcsó, sokan gombokért akarnak új és jó üvegeket venni, ami egyszerűen nem reális, így se drága a m43.) Nem is az a jó benne. Ha ugyanannyiba kerül mint a 2,8 az szerintem már teljesen rendben van. Én gondolkodom a cserén.

vond: Pont azért nem idéztem be azt a részt, mert a zárójeles résszel kb. jelezted hogy az a része a mondatodnak tulajdonképpen felesleges. :)

Igazából mindegy is, nem kell meggyőznünk egymást, mert teljesen mások az igényeink a felszerelésünk felé, mivel teljesen más témákat fotózunk. Csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy ami neked felesleges a pálya szélén, az nekem megváltás egy hosszabb gyalogtúrán.

(#93618) Studi válasza MrChris (#93616) üzenetére


Studi
addikt

Mi volt (csak dióhéjban :) )? Én régi objektíveket vittem hozzá tisztítani, elégedett voltam vele.

(#93619) Studi válasza Mercutio_ (#93614) üzenetére


Studi
addikt

Biztos, hogy kisebb és olcsóbb lesz, mint a 12-40/2.8. Újonnan, természetesen, az nem várhatjuk, hogy a használt árakkal vetekedjen.

(#93620) vond válasza zsiga_667 (#93617) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megtisztelő, hogy figyeled a "munkásságom", de nem csak a pálya szélén fotózok, videózok ám. :N Pl. pont most próbálom cserélni a Lumix 12-60mm + 25mm f/1.7-et egy 12-35mm f/2.8 II-re, mert azt talán jobban ki tudom használni kevés fényes szituációkban, meg olyankor, amikor biztosan nem kell ekv. 100+ mm. A képe nagyon penge, a stabi és az AF egy álom, valamint fényerejéhez és átfogásához képest brutál kicsi objektív. Beleszerettem. :B

(#93619) Studi: Jól árazott kitben még érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93621) aginor válasza vond (#93613) üzenetére


aginor
addikt

Hááát, ha nem lesz sem kisebb, sem olcsóbb, mint a 12-40, akkor valóban semmi értelme nem lesz. Én attól "tartok", hogy kap majd képstabot, amivel lehet indokolni, hogy miért alig olcsóbb és kisebb, mint a 2.8. DE remélem nem lesz igazam, ugyanakkor folytathatnák utána az F4-es "sort".

8-25: van most is alternatívád a 9-18 személyében. Azért nem kérnek el használtan egy vagyont, sötét is, de legalább cserébe nem is kiemelkedő a képminősége. Ha komolyabban gondolod a nagylátót, akkor most egy használt 8-18 a legjobb választás (esetleg Pana 7-14 ha találsz), igaz, az 200 fölött szokott lenni. Cserébe nem túl nagy, viszonylag könnyű, időjárásálló, korrekt képminőséggel, elfogadható fényerővel.

mpierre: nekem volt a sima verzió. Az én példányom pl. 150mm környékétől kicsit nehezebben volt tekerhető, mint alatta. A teljes tartományban volt ellenállása, de 150mm alatt pont megfelelő volt, hogy ne csússzon ki magától a tubus, de ne is kapj tőle izomlázat. Azt sem szabad elfelejteni, hogy ezek már nem mai motyók, így bizonyos elváltozások elképzelhetők, pláne, ha nem Te használod kezdettől fogva.

MrChris: igen ő. Nekem még nem volt vele dolgom, de sokan szeretik.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93622) topikk


topikk
senior tag

Szerintem is érdekesek az f4-es PRO obik. A kitobik nem túl jók képminőségben (az Oly 9-18 sem, volt már), a kisebb vázaknála 12-40 meg túl nehéz egy (E-M5 , E-m10, PEN). Tájképezni ideális egy 8-25, de a 12-45 is, ott úgyis rekeszelsz. A 2.8 mellé is mindig viszek fixet, mert a 2.8 általában nem elég sem háttérmosásra, sem gyenge fényben. Szóval ha hozza a 12-40 képminőségét és kisebb, esetleg picit olcsóbb, akkor én lecserélném a 12-40-et.

(#93623) aginor válasza vond (#93613) üzenetére


aginor
addikt

Tessék, Isteni jelként pont megjelent egy eladó Pana 7-14, már csak az áron kell kicsit faragni szerintem. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93624) vond válasza aginor (#93623) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, kösssssz. :DDD De sajnos esélytelen. :( Főleg most, hogy rámozdultam a Pana 12-35-re.

Megleszek én UWA nélkül még egy darabig. Azon is gondolkodtam egyébként, hogy kéne lőnöm egy Tokina 11-16-ot, vagy 11-20-at, aztán felcsavarni a speedboosterre. Így ekv. 15-16 milliről indulhatnék.

Ezek elég olcsó lencsék még újonnan is. Kérdés, hogy milyen képminőséget hoznának egy natív nagylátóhoz képest. :U Valakinek esetleg tapasztalat?

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93625) MrChris válasza Studi (#93618) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mára már csak az maradt meg bennem, hogy visított az esztergakés, lassan haladt és ez valamiért rendjén és jó volt.

(#93626) vakablak93 válasza trlala (#93604) üzenetére


vakablak93
őstag

kiváncsi vagyok milyen lesz egy pana 12-32-höz képest.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#93627) aginor válasza vond (#93624) üzenetére


aginor
addikt

Azt te tudod csak, hogy kell-e neked, de ha így felmerült a kérdés, akkor jó eséllyel igen. ;)
A linkelt darabnak az árát ugyan sokallom, de lehet, hogy az eladó alkuképes. A 8-18-ból kiindulva, én 150k fölött nem szívesen venném meg, az viszont kb. annyi, mint amennyiért a 12-35-ök mennek mostanában.

Ezzel az adapterezős mókával elveszíted a kis méretet és súlyt, valamint az Af sem lesz valami nagy durranás (témától és szituációtól függően a szódával elmegytől a totál használhatatlanig bezárólag). Mennyit kóstálnak mostanában az általad említett üvegek?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93628) vond válasza aginor (#93627) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 12-35 II-t már biztosan megveszem. Sok agyalás után rájöttem, hogy mindenképp kell nekem ilyen mindenes, gyakorlatilag bármiféle hibától mentes obinak. :K
_____________________

Ja, UWA AF csak annyira kellene, hogy ne kelljen mindig manuálban állítani, de a gyorsasága, hangossága nem lenne fontos szempont.

Ezek a Tokinák most 280 euró körül jönnek szürkén, de aprón mintha 40k körül is láttam volna már régebben. Annyit lehet, hogy megérne. Csak tényleg kérdés, hogy milyen képe van. Főleg a széleken lehet problémás. Meg hát ugye a speedbooster-em sem Metabones, csak Viltrox. Az sem a legtökéletesebb optikailag. Mondjuk harmad-negyed annyiba is kerül. :D
_____________________

Vaaaagy használt Canon EF-S 10-18, és lefűrészelem az "-S"-t róla. ;] :DDD

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy amikor egy ilyen APS-C 10-18-at már újonnan is meg lehet venni 70-80 ezerért, akkor a Panának hogy van pofája elkérni 3-400 ezreket a 7-14-ért, meg a 8-18-ért. Oké, fényerősebbek, meg valószínűleg optikailag is jobbak egy picit, de ez a különbség nagy túlzás. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93629) Throme


Throme
veterán

Nagyon lesújtó a véleményetek az olympus 9mm f8 BCL "vázsapka" obiról? ;)
Dslr-en a 10-20 nagylátó hasznos obinak bizonyult, és árban viszonylag elérhető. Itt elég drága ez a kategória.
YT-on néztem róla (oly 9mm) bemutató videókat. Kompromisszumos, de használhatónak tűnik.
Jó fényviszonyoknál, és lakásban vakuval megtámogatva csak ki lehet hozni belőle értelmes képeket.
Inkább engedjem el?

kösz

(#93630) trlala válasza vakablak93 (#93626) üzenetére


trlala
aktív tag

Az oly más kategória, eggyel magasabb ligában játszik. (elvileg)

(#93631) Mercutio_ válasza Studi (#93619) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem az a bajom vele így látatlanban, hogy a Pana 12-32/3.5-5.6-hoz képest méret/súly/fényerő terén nagy difi nem lesz, tehát képminőségben kellene akkorát lépnie, hogy indokolt legyen az árkülönbség :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93632) vond válasza Mercutio_ (#93631) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, ha akkora lenne, mint a kis 12-32, és még egy MF gyűrű is elférne rajta, akkor már érdekes lehet (jó áron). ;] Képminőségben már nem sokat lehet feljebb menni, kegyetlen jó ez a kis pöttöm szar. :DDD Nincs is szívem eladni, pedig nem nagyon használom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93633) Studi válasza Mercutio_ (#93631) üzenetére


Studi
addikt

Jáccós obival kár összehasonlítani. ekv 65mm@5.6 vs ekv 90mm@4 nem egy liga.

(#93634) Mercutio_ válasza Studi (#93633) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hosszú végén nem érzek akkora előnyt ekkora difinél (bár ez nyilván egyéni preferencia):R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93635) aginor válasza vond (#93628) üzenetére


aginor
addikt

Nézd, 9-18-at használtan már 80k-ért is láttam. Ezért kapsz egy natív lencsét, annak minden előnyével, kevesebb nyűggel, kisebb méterben és talán összemérhető képminőséggel. Én ilyen körülmények között biztos nem játszanék adapterezett, dög nagy, kompromisszumos vackokkal. Többek között az Oly 4/3 7-14 F4-et is ezért engedtem el.
Az adapterezett objektívek esetén szerintem nem az az elsődleges baj, hogy lassú az af, engem sokkal jobban zavart, hogy kiszámíthatatlan és elég pontatlan tud lenni az élességállítás. Teljesen statikus témánál ez kezelhető, de amikor jó lenne nem 3-4-szer meglőni ugyanazt a képet, hátha valamelyik jó lesz, akkor azért tud bosszantó lenni.

Az uwa sajnos az egyik keresztje a rendszernek, mivel ugyanahhoz a látószöghöz sokkal kisebb fizikai gyújtótávolságra van szükség, viszont ahogy csökken a gyújtótávolság, úgy lesz egyre nehezebb optikailag jó objektívet készíteni, emiatt kúszik fölfelé a méret és az ár is. Amúgy a 8-18-al és 7-14 Pro-val egyenértékű (értsd: fényerős, időjárásálló, jó rajzolatú prémium/pro) FF objektív sem olcsóbb, sem forintosítva, sem arányaiban. Persze, lehet találni régi konstrukciókat, ill. besbuy típusokat, amiket jó áron be lehet szerezni, de nagy általánosságban nem akkora a baj szerintem.

Throme: játszani jó. Ha csak néha napján lőnél 1-2 mókás képet, ahhoz is tök megfelelő, de többre nem kell tőle számítani, és akkor nem fog csalódás érni. Árához viszonyítva szerintem tök rendben van.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93636) totálkezdő válasza aginor (#93635) üzenetére


totálkezdő
tag

"Nézd, 9-18-at használtan már 80k-ért is láttam. Ezért kapsz egy natív lencsét, annak minden előnyével, kevesebb nyűggel, kisebb méterben és talán összemérhető képminőséggel."

Én sajnos nem tudom mire gondolsz. Én szívesen vennék egy 9mm f4-et, használtan 80 ezer forintért (nem az F8-as változatra gondolok :) .

(#93637) lugosi válasza Throme (#93596) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is 45-150-em van, nagyon szeretem. Nikonon nekem is a 70-300 Vr volt, de nagyon keveset használtam, nálam nem lazult meg.

(#93638) vond válasza aginor (#93635) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az Oly 9-18-nál nem szokott lenni túl sok szalagkábel hiba? Emlékszem, hogy régebben többen is írták, hogy emiatt nem árt vigyázni a használt darabokkal.

Az ára egyébként nem rossz, és így már tényleg nincs sok föle egy speedbooster-es olcsó nagylátóval szemben, és gondolom, a képminőség sokkal jobb, nem beszélve az autofókuszról, méretről, tömegről.
____________________

Update: Elhoztam a Pana 12-35 II-t egy kedves PH-s kollégától, úgyhogy majd jönnek tesztek ezzel is, ahogy időm engedi. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93639) INTELligent válasza vond (#93638) üzenetére


INTELligent
senior tag

Grat hozzá! ;)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#93640) Lassú Víz válasza Throme (#93629) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem, de az ára arányban van a minőségével. Játszós halszem. Ha komolyabban érdekel a halszem képi világa, akkor Samyang 7.5 f3.5, ha nagy látószög kell, akkor Laowa 7 f2, a korábban emlegetettek mellé.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#93641) Throme válasza Lassú Víz (#93640) üzenetére


Throme
veterán

(#93635) aginor

Kösz!

Igazából az aps-c 10-20 (ekv. 15-30) nagylátó itteni megfelelőjét próbáltam volna megtalálni számomra elfogadható árban.

(#93642) weiss


weiss
addikt

Nem emlékeztek, mi az a progi, amivel meg lehet nézni, milyen beállítással mennyi képet lőttetek?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#93643) n.andras74


n.andras74
aktív tag

9-18mmen miért kell nagy fényerő? Inkább rekeszelni szoktam...és ott a stabi is.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#93644) Mercutio_ válasza weiss (#93642) üzenetére


Mercutio_
félisten

De, emlékszünk ;] (katt)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93645) weiss válasza Mercutio_ (#93644) üzenetére


weiss
addikt

Kösz, már minden kombinációban kerestem, csak a nevére nem emlékeztem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#93646) t.imi válasza vond (#93628) üzenetére


t.imi
addikt

Viltrox üvegmentes adapterrel használom néha a Canon 10-18-at. Adapter 40k körül itthon, üveg 50.
Emlékeim szerint simán hozza pl a 14-140 képminőségét. Még keresni kell vele készült képet...
Fűrészelni nem szükséges, le lehet csavarozni az obi aljáról az "apsc emelvényt"
10-22-n ugyanúgy rajta van.

(#93647) aginor válasza vond (#93638) üzenetére


aginor
addikt

De, szokott, jól emlékszel. :F De mivel nincs olcsóbb natív nagylátó zoom alternatíva, így csak ez ajánlható, vagy "kicsivel" többért ott az optikailag és építésben is jobb Pana 7-14.

Erre a 12-35-re azért kíváncsi leszek, ill. valamikor össze is lehetne nézni a Leica 12-60-al is. :B

totálkezdő: bocsi, most nem értem miről beszélsz. Nincs a rendszeren 9mm f4. Van viszont Laowa 7.5 f2 és 9mm 2.8.

n.andras74: hogy kinek milyen fényerő kell, azt a felhasználás és az egyéni preferenciák döntik el, de az biztos, hogyha van, az sosem baj. ;) Két gyakorlati oka kapásból eszembe jutott. 1. a nagy fényerejű optikák általában jobb darabok, kellemes képminőséggel, prémiumabb építéssel, stb. 2. szinte az összes lencsét rekeszelni kell valamennyit az optimális képminőséghez, na mármost, egyáltalán nem mindegy, hogy 2.8-ról zársz egyet, vagy 5.6-ról (ha a mélységélesség igényét most kivesszük a képletből, és csak a záridő és rajzolat marad bent).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#93648) totálkezdő válasza aginor (#93647) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm az információt, az én figyelmemet elkerülte, hogy a Laowából van 9mm-es is. Azt viszont nem tudom, hogy mire gondolsz, amikor 80 ezer forintos olyan natív lencséről írsz, ami kiválthatná a 9-18-at, főleg 9mm-en. Vagy félreértek valamit?

(#93649) vond válasza aginor (#93647) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, ha adsz kölcsön egy Lajka 12-60-at, szívesen összenézem őket. :K Egyébként számtalan teszt van a neten. Hol ezt, hol azt hozzák ki összességében jobbnak. Persze attól is függ, hogy milyen területeken használod.

Én nem sokat gondolkodtam, hogy melyik legyen. Nekem fontosabb a végig 2.8-as fényerő (a 12-35 transmission-ben is T3-as, ami zoom-hoz képest nagyon jó! :K ), mint a kicsit hosszabb tele vég. A Leica 12-60-as sajnos hamar elkezd sötétedni, 23 millinél már f/3.5-ös, 40-nél meg f/3.9-es. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#93650) vond válasza t.imi (#93646) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Várom a képeket.
Ja, tudom, hogy le lehet csavarozni, csak poénkodtam. :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.