Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41301) jjeahh válasza b.vr (#41300) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondolom vicc vót, és te halálkomolyan vetted
szerk: látod Studi vette az adást ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41302) Mercutio_ válasza Studi (#41296) üzenetére


Mercutio_
félisten

Feldobna, ha lennének rá üvegek.

b.vr: Humorérzék modult kapcsold be...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41303) Studi válasza Mercutio_ (#41302) üzenetére


Studi
addikt

Csak annyiból lehet szempont a full területen PDAF-es érzékelő, hogy ezzel lehet, hogy trükkös-tükrös fénnyelő adapter nélkül is meg tudja hajtani a régi jó Minolta üvegeket, és akkor itt is kinyílik egy szebb világ lehetősége, olcsóbban, mint az E-M1-el. Ha már úgyis rágerjedtél az A7-re, ezt tekinthetjük kistesójának. :P :DDD

(#41304) MrChris válasza b.vr (#41300) üzenetére


MrChris
nagyúr

pedig ez tényleg vicc volt, de akkor van esélyem, ha komolyan is vehető! :D

(#41305) b.vr válasza MrChris (#41304) üzenetére


b.vr
őstag

oké :)
azért vettem vicc helyett inkább gúnyolódásnak mert összecsengett sok korábbi hsz-szel arra vonatkozóan hogy mit is kell ezen ennyire lelkesedni.
No mind1, a lényeg hogy ezt tisztáztuk :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#41306) EFT válasza Studi (#41296) üzenetére


EFT
tag

Hiába gyárt a Sony jobbnál jobb MILC-eket, ha obi fronton vérzik a rendszer.
Arról volt szó, hogy az Olympus besegít nekik. Miért nem érzem azt, hogy ez valóban így lenne.
Első körben kéne oda is egy jó minőségű pancake ekv. 35-40mm körüli fényerős fix.
Vagy van már, csak nem tudok róla?

(#41307) Studi válasza EFT (#41306) üzenetére


Studi
addikt

Ez igaz, obik területén valóban elég lassan épül a NEX rendszer. Ha az Oly szakemberekkel/tudással besegít, az se mehet egyik napról a másikra, és nem dolgozhatnak egyszerre nyolc üvegen.
Ráadásul először az A7 vásárlóknak kell valamit adniuk, különben hamar zsákutcába fut a FF milc koncepció, pedig élőben teljesen vállalhatónak tűnt az a váz.

(#41308) pilóta válasza Studi (#41307) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk a Minoltások azért még tudtak üveget tervezni. Azokat meg átvették nem? Mi lett azokkal a mérnökökkel?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41309) gorgo


gorgo
őstag

Nem a szenzor a kérdéses a kanyon gépben, az szinte biztosan hoz annyit amit kell/elég.
Az a kis mütyür üveg az elején, ami bazira fényerős és 5x átfogása van, és szép, nagylátóról indul. Na, az csodavárásra ad okot szerintem. Ha a végeredmény fasza, az mérnök bravúr! Már csak pár nap, és úgy felpörög itt az m43 használtpiac, mint az állat, lemennek faszául az árak, sok lesz aki eladna! :C
És máris vonzó lesz a rendszer :).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#41310) lenan válasza pilóta (#41308) üzenetére


lenan
aktív tag

A minoltások mind meghaltak, a zeiss-nél meg csak lusta dolgozni nem akaró mérnökök ülnek. Igazából teljesen érthetetlen ez a szarakodás.

(#41311) Studi válasza pilóta (#41308) üzenetére


Studi
addikt

Félek, hogy azok már a pénzügyi válság áldozataivá váltak, és leépítésre kerültek, a zsáknyi szabadalmukkal és tudásukkal együtt. :( Ahogy Lenan írja: most a Zeiss a barát, tőlük várják a megváltó üvegeket, de a nagy fellendülés még várat magára. :O

(#41312) Mercutio_ válasza Studi (#41303) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak kicsi/könnyű minolta AF-es obik?
Mert, ha igen én nem vagyok az elrontója semminek ;] , viszont kérdés, hogy ha ez máködne mennyire szaladnának el az obi-árak :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41313) k1csi válasza gorgo (#41309) üzenetére


k1csi
senior tag

Azért erre ne építs üzleti tervet, pl. én nem tervezek semmi mFT cuccot sem eladni (igaz új mFT cucc vásárlási kedvem is lanyhult vagy közel megszünt) és harmadgépnek venném... ;)

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#41314) p_adam válasza Studi (#41303) üzenetére


p_adam
addikt

Ez csak a natív E-mount lencsékkel fog működni.
De ha belegondolsz a régi csavaros objektívek elég furák is lennének, folyton ide-oda mozogva.

Az új SSM-es obikkal talán működhet a dolog bár ebben se vagyok biztos de pl. ez egy út lenne a mirrorless Alpha-mount felé.

(#41315) Lassú Víz válasza gorgo (#41309) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Majd valaki megint megkeresi a rawtherapie-vel, hogy mennyire torzít és mennyire szoftver korrigált. Mindent nem lehet kikorrigálni, de nem is a ZD 12-60 torzítási paramétereit kell hoznia.
Egyelőre képről a tárcsa felett átnyúlós expo gombot utálom, de majd valamelyik sörözésre csak hoz valaki egyet ha ekkora az érdeklődés, és eldöntöm, hogy valójában mennyire zavarna. Tétje nincs a dolognak, mert nem lesz gépvásárlás a közeljövőben :N az tuti.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#41316) arn


arn
félisten

Varjuk meg a tesztkepeket, mert lehet ott fog osszeborulni a dolog... Engem nagyon erdekel, de minosegben nem szeretnek visszabb lepni, mint mongy egy jobb mft zoom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41317) Studi válasza Lassú Víz (#41315) üzenetére


Studi
addikt

Azt tényleg nem, mert az nagyon csúnyán torzít! :DDD

Az átnyúlós expo gomb, és a tárcsa nélküliség egyelőre nekem is szúrja picit a szemem. Meg az LCD csúnya gyászkerete, ilyen ocsmányságot én már nagyon rég nem láttam fényképezőgépen. :U

(#41318) Marseille199 válasza Studi (#41317) üzenetére


Marseille199
senior tag

Tényleg nem itt kéne folytatnunk a G1X témát, de miben nyilvánul meg a tárcsanélküliség? Hátul egy tárcsa, elöl plusz tárcsa (rekeszelni mondjuk, de másra is jó lesz)+ még egy tárcsa mf meg ilyesmikre :)

Szerintem ez pont elég :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#41319) MrChris válasza Studi (#41317) üzenetére


MrChris
nagyúr

sajnos az olykon is szeretik a vastag gyászkeretet, pedig ha már muszáj annak ott lenni, akkor az érintés érzékeny is lehetne, az nem igényel maga alá plusz elektronikát, esetleg alárajzolt gombokkal, vagy scrollbárként...
Kihasználatla terület.

(#41320) Studi válasza Marseille199 (#41318) üzenetére


Studi
addikt

Elöl tárcsa alatt az objektív gyűrűt érted, vagy én vagyok vak? :F Azok nálam zoom, és MF.
Hátul meg a szerencsekereket látom, attól nem vagyok lenyűgözve. :)

(#41321) arn válasza Studi (#41320) üzenetére


arn
félisten

Azok programozhato tarcsak, semmi kozuk az obikon lathato gyurukhoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41322) .mf


.mf
veterán

Már megint mi van itt, pár napig nem vagyok, és hsz-ek százai...
Micsoda pörgés ment itt E-M10 árakon, Sigma formán, Canon kompakton, stb..

EFT / E-M10 árak: bocsánat ha kárörömnek hangzana, de így már nem fáj annyira, hogy az E-M5-öt választottam az akkor még csak jövőben érkező E-M10 kivárása helyett. Ezen az utazáson nagyon jó szolgálatott tett, s még árban is alatta volt ezeknek az áraknak, szinte váz árban kaptam a kitet.

Igen, az E-M5 árak kicsit csökkentek: váz 280-ról 275-re, 12-50 kit 360-ról 340-re.

Schawo: vastag koporsószög? Nézőpont kérdése.
1. Aki egyszer megveszi és a kitobit le se kerül a vázról, annál talán.
De a 25 f1.4, 45 f1.8 obikkal már nehezen veszi fel a versenyt. S még ott vannak a speciálisabb darabok is, pl. a Samyang halszem, vagy a 100-300-as madarászni (épp ma egyik hegyre menet belebotlottunk egy madarász-társaságba, és itt Malájziában annyira jófejek az emberek, hogy a helyi túravezető nekünk is kezünkbe nyomott távcsövet és mutatta, hol-mi. Egy-kettőt valamelyest sikerült is, de az ekv. 280 már kevés volt. Volt ott valami arc FF Nikonnal, nagy állvánnyal és egy elég nagy kályhacsővel. Csakhát ők kisbusszal mentek, mi meg robogóval, és az én teljes cuccom (E-M5 12-32-vel, 20, 14-140, pótakku, lenspen) egy közepes méretű övtáskában elfért :)) ). Szóval ez még mindig egy sokoldalúbb rendszer, ami méretben (ugyan kisebb átfogású és sötétebb, vagy fényerős, de fix obikkal) lehet hasonló méretű is.

2. "Ne feledd, ha jól seggberúgnak, akkor is egy lépéssel előrébb kerülsz". Ráférne a m4/3-ra egy kis ösztökélés, pl. valami jóféle és jóárasított kompakt 12-60 f2.8-4 obi kijöhetne. Fujinak is egy elég korrekt 18-55 f2.8-4 kitobija van. Igazán jöhetne valami. No pressure :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41323) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hmm, thom hogan és roboter egyetértenek.. :DDD

"I would also point out that, despite the DxO numbers, I don't find the m4/3 dynamic ranges to be all that deep. These cameras, from a practical sense, are about where we were with crop sensor DSLRs four years ago, before the latest adjustments to the Sony APS sensors. Do not expect D800 (or A7r) level dynamic range out of m4/3 cameras. Not even close."

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41324) MLaca válasza Parci (#41323) üzenetére


MLaca
őstag

azért iszonyat sokat javultak a 4/3 lapkák, raw-ban fotózva elég tág dinamikájuk van (linkelt kép az e-m1 cikkből). ettől sokkal többet nem tudok elképzelni egy d800 lapkából sem. épp itt van egy d800 az asztalomon, csak az időjárás gyatrafos, így nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#41325) ROBOTER válasza MLaca (#41324) üzenetére


ROBOTER
addikt

-4EV, -100% highlight recovery, 7D

És ettől durván jobbnak kellene lennie az m4/3-nak a DXO szerint.

Természetesen ezek JPG-ben 255,255,255 szintű hófehér képek voltak. A kép készítése után percekig nem láttam semmit, 400-as telével szoláriumoztam meg a retinámat.

Szóval a javulás tagadhatatlan, de a szenzorok szembeállítása valahol sántít, mert sem a zajban, sem a telítődésben nem látom azt a bő fényértéknyi előnyt. (sőt)

[ Szerkesztve ]

(#41326) MLaca válasza ROBOTER (#41325) üzenetére


MLaca
őstag

ja, ez se kutya. meg fikázzák sokan a canont, hogy deszarazösszes lapkája (4+ éves technológia meg tsai.), de azért én elfogadnék egy 5d mk3 vázat a sávoskodó, alacsony dinamikájú szenzorával együttesen. meg azért tegyük hozzá, hogy a milcek (m4/3 elsősorban) mind csak 12-bites rawot tudnak, ami feldolgozáskor hátrányt jelent a 14-bites full frame állatokkal szemben. érdekes: a canon g1x mk2 14-bites rawot köpköd!

http://mlzphoto.hu/

(#41327) ROBOTER válasza MLaca (#41326) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én is Canonos voltam (és lehet leszek is, a 400-as obim a szekrényben). Mégis a méret miatt a kisebb rendszerek felé haladok. Nincs ezzel baj, valamit valamiért, a méret miatt beáldozunk dolgokat. Persze az áldozatokból a technika fejlődése valamelyest kompenzál. Csak túlzásba szokták vinni ezeknek a fejlődéseknek az értékelését.

Nekem amúgy a 6D képei tetszenek (RAW), és nem az árnyalatnyival (22 vs. 20) kisebb felbontás miatt, azon túl is jobban sikerült valamiért az a szenzor. Talán a kisebb kiolvasási sebességnek köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

(#41328) MLaca válasza ROBOTER (#41327) üzenetére


MLaca
őstag

nekem obitesztekhez kéne vmi gép, a d800 36 mp-e erre talán alkalmasabb, viszont minden cucc (3rd parti) canonra jön ki először..

http://mlzphoto.hu/

(#41329) ROBOTER válasza MLaca (#41328) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy A7R-re viszont mindent fel lehet adapterezni, a Nikonra nem annyira.

Viszont egy D800-ban, mint befektetésben és mint egyéb célra is használható gépben talán jobban megbíznék.

[ Szerkesztve ]

(#41330) MLaca válasza ROBOTER (#41329) üzenetére


MLaca
őstag

ez az, hogy sok a pro és kontra minden gép mellett :(

http://mlzphoto.hu/

(#41331) gorgo válasza .mf (#41322) üzenetére


gorgo
őstag

asszem ez egy summás kis összefoglaló volt. Nagyjából a lényeget is sikerült kiragadni: jó, szép, kicsi, csak nagyon drága! És nagyon jót tesz a rendszernek, hogy nyomul a konkurrencia jobb speckókkal jó áron, úgyhogy hajrá canon, innen nézve a dolgot drukkolok nekik!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#41332) ati3x


ati3x
senior tag

Háát fijuk.. Ha eddig kicsit utáltatok, akkor lehet hogy mostantól még jobban fogtok... Nagyon úgy néz ki, hogy a mázlisorozatomnak még nincs vége a féláron vett omd em5-el.. Most nézem az egyik helyi online fotosbolt oldalát, és látom, ha veszek egy omd em5 házat, vagy 12-50 es kitet, akkor adnak gratisz egy 45/1.8-at.. Láttam már pár hete ezt a hirdetést, de gondoltam ez rám nem vonatkozik, mert ugye nem ott vettem.. Ma mégis rákattintottam a "részletekre".. Erre kiderül, hogy ez helyi olympus akció, szimplán reggelni kell, a helyi képviselethez, meg elküldeni a számla másolatát meg a doboz oldaláról kivágni a seria számot postázni, és küldik ingyé a 45/1.8-at.. Még a színét is kiválaszthatom.. :D Holnap másolom is aztán dobom postára.. :D Innét kezdve már tényleg nem érdekel a kanyon géegyiksz! ;]

[ Szerkesztve ]

(#41333) Studi válasza ati3x (#41332) üzenetére


Studi
addikt

Lehet, hogy már említettem, de kabbe! :DDD

(#41334) jube7 válasza ati3x (#41332) üzenetére


jube7
tag

Azon gondolkozom, kire is szokták mondani, hogy szerencséje van... :P

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#41335) rbalint88 válasza ati3x (#41332) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondtuk már, hogy kabbe? :DDD Használd egészséggel, gratula!

(#41336) Mercutio_ válasza ati3x (#41332) üzenetére


Mercutio_
félisten

Remélem feketét kérsz. Ja és kabbe ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41337) TayRol válasza ati3x (#41332) üzenetére


TayRol
veterán

örülök, hogy ilyen szerencséd van! :K

kabbe! ;] :DDD

(#41338) ati3x


ati3x
senior tag

Értem én fijuk.. :D

De azért amikor 2 évig szenvedtem az E-pl1-el, meg a csodálatos bűnlassú kitobijával, közben olvasgattam az itteni omd-s meg frankó obis hsz-eket. (köztük a 45/1.8) Hát vérzett a szívem... Mostmeg? hááát.. nem tom.. kicsit örülök... :C :C :C

(#41339) ati3x válasza Mercutio_ (#41336) üzenetére


ati3x
senior tag

Fekete vázhoz fekete.. :D

(#41340) lenan válasza MLaca (#41328) üzenetére


lenan
aktív tag

Egyértelműen erre a feladatra a sony a7, a7r való, nem nagyon jöhet szóba más.
Az eos adaptert néha kölcsönadom ha kell.

(#41341) schawo válasza ROBOTER (#41325) üzenetére


schawo
titán

Ez önmagában nem jelent mást, csak annyit, hogy sík idióta a jpeg algoritmus. A 14 bit-ről 8 bitre konverziót tökkelütött módon oldják meg. A nyomi jpeg motor meg se kísérli visszahozni a 8 biten túli információt. De ez nem a szenzor előnye, hanem a firmware hátránya.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41342) ati3x válasza ati3x (#41339) üzenetére


ati3x
senior tag

Ja, azt nem is irtam, ugye megvettem a gépet, felmentem az olzmpus global oldalára, bereggeltem oda is.. Mivel 1 hónapon belül reggeltem a vásárlástól számítva, kaptam 24+6 hónap garit a gépre..Elvileg 20160721-ig.. :D

(#41343) MLaca válasza lenan (#41340) üzenetére


MLaca
őstag

oké, de hol lehet olyat kapni itthon? jöhet privibe is, ne offoljunk ennyit :)

http://mlzphoto.hu/

(#41344) Studi válasza ati3x (#41342) üzenetére


Studi
addikt

De, ezt már említetted. És mi mondtuk már, hogy kabbe? :DDD

Amúgy meg mi az Olympus Mintaboltban 3 év garit kapunk! :P Csak dupla áron, és ajándék 45/1.8 nélkül. :W

(#41345) ROBOTER válasza schawo (#41341) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez nem azt jelenti.

m4/3-nál is ugyanúgy fehér lenne, ez annyira a felső pár érték. És m4/3-nál is vissza lehet hozni dolgokat. Csak itt több részlet maradt a széthúzáskor.

(#41346) Freddy76 válasza ati3x (#41332) üzenetére


Freddy76
addikt

Okés.

És most beszéljünk arról, hogy nálatok mennyibe kerül egy sör.

Vagy kabbe :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#41347) nord_ válasza Freddy76 (#41346) üzenetére


nord_
veterán

És ugye sört sűrűbben veszünk, mint fotóapparátot. :)

(#41348) schawo válasza nord_ (#41347) üzenetére


schawo
titán

És ugye sokkal fontosabb is :D:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41349) Studi válasza nord_ (#41347) üzenetére


Studi
addikt

Már aki. :DDD

(#41350) ati3x válasza Freddy76 (#41346) üzenetére


ati3x
senior tag

Hát igen, ez sarkallatos pont.. Multkor voltam after work-on.. most nem is tudom de valami 70 korona volt a csapolt sör.. az kb 3000-3100 ft. :D Nem is rugtam be! :D Persze ha az ember szemfüles, akkor összecimbizik kamionosokkal, és be lehet szerezni jóval olcsóbban is.. De pl 3 hete visszafelé Berlinben átszállás közben a vámmentesből sikerült hoznom egy literes jim beamet, meg egy lityós jégert.. Átszamitva a kető árát, az itteni szstembolagetbe max egy 7 decis jégerre futotta volna.. :D Tapostam is a kézipoggyászt! :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.