Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) vond válasza q13579 (#46600) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megértem, de én úgy vagyok ezzel, hogy inkább költök most fogcsikorgatva egy kicsit többet, hogy a vásárolt cucc a lehető legkevesebb kompromisszumot nyújtsa, mintsem, hogy spóroljak 10-20 ezret és végül ne legyek maradéktalanul elégedett.

Persze ez nem jelenti azt, hogy az LX7 tökéletes lenne (olyan gép nem nagyon létezik).

Jó eséllyel évekig fogod használni. Ahhoz képest mi az a +10k?
Valahogy fűzd meg az ősöket. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46602) z00li válasza rbalint88 (#46584) üzenetére


z00li
senior tag

Köszi a segítséget, de szerintem maradok az xz-10-nél. :B Szerintem még ennek a tudását sem fogjuk 100%-ig kihasználni. :R

(#46603) vond válasza z00li (#46602) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A kis méret nem hátrány?
Csak azért kérdem, mert az XZ-10 nagyon picike ám. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46604) pepejoe válasza scapegt (#46599) üzenetére


pepejoe
tag

Pan European Warranty
Consumer products purchased in Europe (including those purchased in UK and Ireland) are eligible for a Pan European warranty to cover genuine manufacturing defect. The length of this warranty is dependent on the warranty period offered on the specific product type in the country in which the service is being undertaken. The exception to this being only if the warranty provided in the country of purchase is greater than that of the country in which the service is provided.

Countries participating in this Pan European warranty are listed here.

If a product fails during the warranty period, the customer is entitled to a free of charge repair under the warranty terms of the country in which they are staying. This is provided that a valid purchase receipt is submitted and the fault is one of legitimate electrical or mechanical failure. For specific information on the warranty period provided by the country that you are in, please refer directly to their website and click here. Eu-s garanciát adnak, az nem elég?

Esetleg megkérdezni M.o.-i kereskedőt hogy tudnak-e szerezni fehérben.

[ Szerkesztve ]

(#46605) scapegt válasza pepejoe (#46604) üzenetére


scapegt
senior tag

Mármint ki ad EU-s garanciát? :) Mert azt nem linkelted :)

(#46606) pepejoe válasza scapegt (#46605) üzenetére


pepejoe
tag

(#46607) scapegt válasza pepejoe (#46606) üzenetére


scapegt
senior tag

Írtam privátot.

Hátha mást is érdekel, hogy a Panasonic hivatalos oldaláról NEM lehet Mo-ra rendelni. Ennyi csupán a bajom ... pedig ott csak 400 dolcsi, de még ha szállítanának is ide, úgy megvámolnák, hogy 110e Ft-tól többe kerülne a 80e Ft-os gép ... ami röhej ... szégyen, de ez van. Arról már nem beszélve, hogy venni kéne új tápot, mert az ottanival nem tudnám tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#46608) z00li válasza vond (#46603) üzenetére


z00li
senior tag

Kb. akkora mint a mostani gépünk. Szerintem nem lesz probléma. :B
XZ-10: 102,4 × 61,1 × 34,3 mm
Canon PS A520: 91 × 64 × 38 mm
Bestbyte-ban is 50k most, és lenne partnerüzlet helyben. Bestbyte mennyire ajánlott? :F

(#46609) Alex91 válasza z00li (#46608) üzenetére


Alex91
félisten

Bestbyte mennyire ajánlott?

Nyugodtan megveheted ott is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46610) z00li válasza Alex91 (#46609) üzenetére


z00li
senior tag

:R

(#46611) HardRic


HardRic
addikt

Olympus XZ-10-et ajánljátok mostanában ahogy látom. Elég megvenni valami kis webshopban ahol olcsó, vagy hivatalosabb helyen, pl Aqua, vagy valami nagyáruház? Gari érdekelne hogy működik ennél a márkánál.

(#46612) vond válasza HardRic (#46611) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olympus mintaboltban 3 év, máshol 2 év a garancia, cserében valahol olcsóbb pár ezressel.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46613) jeni válasza vond (#46612) üzenetére


jeni
félisten

2 év + 6 hónap ajándék a sikeres Olympus web oldalán való regisztráció után.

[ Szerkesztve ]

(#46614) Vyndree válasza vond (#46572) üzenetére


Vyndree
őstag

Ilyen "polár" szűrőnek vajon van értelme? Makró lencsét kerestem +1 - +10 -ig és ilyet találtam, 5eFt-ért a négy lencse, a 3 szűrő + többi sallang szerintem megéri, kérdés nagyon gagyi, vagy használható az ilyen lencse?.

(#46615) Vyndree válasza Vyndree (#46614) üzenetére


Vyndree
őstag

Bocsánat, a link lemaradt. Esetleg csak a négy darabos macro előtét?

(#46616) HardRic válasza vond (#46612) üzenetére


HardRic
addikt

Köszi, meg lett rendelve. Felhívtunk egy boltot, és azt mondták gyári gari. Várom :) Ideje már nem mobillal fotózni.

(#46617) erzol válasza Vyndree (#46614) üzenetére


erzol
őstag

Minden ilyen olcsó előtét iszonyat lerontja a képminőséget.
Egyetlen használható alternatíva :
Raynox dcr 250

[ Szerkesztve ]

(#46618) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Fényképező vásárláson töröm a fejem egy ideje, és ebben szeretnék segítséget kérni, hogy mégis milyen gépet vegyek.

Rászánt összeg: 50.000-60.000 FT max
"Mik az igényeink?" Erre nem tudom mondani konkrét szempontot, de az jó lenne hogyha tudna olyan képeket mint, a Nokia Lumia 1020 (Tudom az egy telefonos kamera) ,tehát szeretném hogy tudjon ilyen képeket, ha nem jobbat. [link];[link];[link]

Nem tudom hogy ennek a telefon kamerájának a teljesítmény melyik fényképezővel van egy szintben, de gondolom azért egy 50-60e ft-os kamera többet tud. (Vagy nem?)

És amit még szeretnék hogy benne legyen, hogy tudjon panoráma képet csinálni. De úgy hogy folyamatosan körbe viszem a gépet és nem darabonként

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#46619) jeni válasza Atlantisz48 (#46618) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Most akciós az Olympus ZX-10 a BestBuy boltban 50000 Ft-ért ami 5x zoom tud fényerős optikával.
Ha ennél nem kell nagyobb átfogás akkor az kenterbe veri a Nokia 1020-s telódat fényképezés terén.

(#46620) Atlantisz48 válasza jeni (#46619) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Kösz az ajánlást, de nem lehet esetleg mondjuk Canon, vagy Nikon, esetleg Fujifilm. Azt hallottam ezek jók nagyon fényképezésbe. És ebbe az árba nem fér bele nagyon optikai zoom ? :D

Ja és nincsen Nokia 1020-am csak gondolkoztam rajta hogy vegyek olyat, a kamera miatt, de még mindig túl drága és olcsóbban is kijövők egy fényképezővel ami nem telefon egybe, de jobb képet csinál. Szerintem.

Kinéztem EZT csak van a leírásban egy olyan rész hogy:" Minimális távolság Makro módban 50 cm"
Ez lehetséges? Ez gondolom hátrány. Nem ?

(#46621) schawo válasza Atlantisz48 (#46620) üzenetére


schawo
titán

Canon, vagy Nikon, esetleg Fujifilm. Azt hallottam ezek jók nagyon fényképezésbe. :U

Az a jó márka fényképezésben, amelyik jó gépet gyárt. Jelenlegi piacon 50ezerért az Olympus a legjobb márka fényképezésben, fölényesen, létező alternatívák nélkül (amennyiben a képminőség az elsődleges szempont).

És ebbe az árba nem fér bele nagyon optikai zoom ?
Az XZ10 5x optikai zoomot tud. [link]

Kinéztem EZT
Persze el lehet költeni a pénzt hülyeségekre is.

" Minimális távolság Makro módban 50 cm" Ez lehetséges? Ez gondolom hátrány. Nem ?
Ez önmagában az ég világon semmit nem mond a fényképezőgép makró képalkotási képességeiről, ez a gép legkisebb hátránya, ami csak elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46622) .: JuSzT :. válasza Atlantisz48 (#46620) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezt az előítéletet felejtsd el nyugodtan.
Ez is olyan, mint minden más. TV, autó akármi. Nincs olyan hogy minden audi tökéletes, és olyan sincs hogy minden samsung tv tökéletes.

Minden márkának vannak jó és kevésbé jó termékei.
A döntő tényező legyen mindig az ár / érték.

(#46623) jeni válasza Atlantisz48 (#46620) üzenetére


jeni
félisten

A nagy optikai zoom-s gépekben (16x-40x zoom) a CMOS nem a nagyobb méretű szenzoról és nem a fényerősebb optikákról híresek főleg nem egy 50000 Ft árkategóriájában.

(#46624) steveetm válasza Atlantisz48 (#46620) üzenetére


steveetm
őstag

Azok mellé, amiket eddig elmondtak, én még hozzátenném, hogy az Oly ténylegesen egy zsebrevágható kategória, míg a Canon, akermennyire is kicsi, nem egy téglatest, főleg nem egy zsebbeférős téglatest. Ez sem utolsó szempont.
Valamint az f/1.8-as kezdő fényerő, szemben a Canon f/3.4-vel, háááááááát. Ez pl. csak azért nincs kihangsúlyozva sehol, szerintem, mert a marketingesek MÉG nem jöttek rá, hogy lehet eladni azt, hogy a kevesebb több:D
Igen, tényleg nincs 30x optikai zoomod, de szerintem nem túlzás azt állítani, hogy legalább ott olyan mértékben szól már bele a légkör is 30x zoom környékén, mint a gép többi gyenge tulajdonsága. Biztos, hogy tök poén lenne első 2 napban, és menőzni is lehet vele, hogy 50 centi hosszúra kinyílik a fényképeződ objektívje, de biztos vagyok benne, hogy a legkevesebbszer használt tulajdonsága is lenne. És még a képek használhatósága is kérdéses.

Szóval tőlem is 1 pont az oly-hoz, ha inkább minőségre mennél rá(És akkor még ISO-ról, rawról nem is beszéltünk).
Üdv.: steveetm

(#46625) DonRazzino válasza schawo (#46621) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Most keresek én is kompaktot. Kicsit, könnyűt, viszonylag gyakran használnám rossz fényviszonyok (szurdok, árnyékos fal) között. Eddig hangoltam magam az LX7-re, de vajon megéri -e a 120% (!) os felárat az Oly XZ-10-eshez képest? 50-110 e....

(valamelyik nap kérdeztem ultrazoomokról, azóta - nagyjából - megértettem mennyire értékeljem a F 1.8 -at és rájöjjek egyáltalán nincs szükségem 20-30x zoomra)

[ Szerkesztve ]

(#46626) jeni válasza DonRazzino (#46625) üzenetére


jeni
félisten

Hello
A Pana LX7 és az Oly XZ2 közt kisebb a különbség mint a Pana és az Oly XZ10 közt,magyarán az XZ10 kisebb tudású gép jelentősebb árkülönbséggel,bár a 2x árát lehet,hogy nem tükrözi.
Ha az a kérdés,hogy 50000 Ft-ból milyen fotó gépet érdemes venned,akkor nem kérdéses,hogy az Olympus XZ10 a megfelelő masina neked.

(#46627) Tin_Shield válasza DonRazzino (#46625) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az LX7 amellett, hogy remek fényképezőgép, kifejezetten jó videós képességei is vannak vannak, ha ezt ki tudod használni nem kérdéses, hogy megéri a felárat. Az XZ10 és az LX7 között van "lépcsőfok", 80e körül például az XZ10 nagytestvére az XZ2 és a Fuji X10. Sokkal komolyabb mindkét fényképezőgép mint az XZ10, de videóban messze vannak az LX7-től.

[ Szerkesztve ]

(#46628) Ulf


Ulf
tag

Sziasztok.

Kompakt gépet szeretnék venni, elsősorban utazáshoz. De szeretnék emellett kicsit elmélyülni is a fotózás rejtelmeiben. Első körben a Canon SX280 HS-t néztem ki. Ami tetszik benne az a 20x optikai zoom, és a GPS. Ami nem az a nem túl fényerős objektív.
Aztán egyre többet olvasgatva rátaláltam a mostanában itt is sokat emlegetett Olympus xz-10 -re, ami nagyon szimpatikus lenne a kiváló objektív miatt. És árban is lényegesen jobb. Cserébe kisebb zoom és nincs GPS.
A kérdésem az lenne, hogy képminőségben jobb-e annyival az xz-10, hogy lemondjak a nagyobb átfogásról és a GPS-ről.
Másrészt milyen egyéb gép jöhetne szóba a 70.000 forint alatti kategóriában ami tud 10X-20X -os optikai zoom-ot és hozzá korrekt képminőséget.

ui.: Szeretek naplementekor és templomokban fotózni.

Köszi

(#46629) Tin_Shield válasza Ulf (#46628) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Finoman fogalmaztál, kifejezetten sötét az f3.5-6.8 as optika :) Persze verőfényes napon, kültéri képekhez ez is elég lehet, és a képstabi is segíthet annyit, hogy a statikus témákat ideális fényviszonyok között közepes/nagyobb zúmmal is meg tudd lőni. De sokkal többet ne várj tőle, ha a körülmények nem ideálisak rögtön elhasal.
A nagyzúmot felejtsd el ebben az árkategóriában, az FZ200 amit már értelmes optikával szereltek, de az 130e körül van. Esetleg kompromisszumos megoldásként a Pana LF1, ~7x a zúm, 1/1.7" méretű a szenzor, és a nagylátó végén f2.0 az optika.
Ha 80e forintra meg tudod emelni a keretet akkor neked is a Fuji X10, vagy ha nem jön be retrosztájl, akkor az Olympus XZ2 javasolható.
Vagy, ha nem ragaszkodsz a kompakt mérethez és az új géphez, megfontolandó ekkora keretből egy használt cserélhető objektíves gép is.

[ Szerkesztve ]

(#46630) Ulf válasza Tin_Shield (#46629) üzenetére


Ulf
tag

Köszönöm a segítséget.
Nagyon nehezen döntök :) Utálom, hogy plusz 10-20e és van jobb :) A Fuji X10 régóta tetszik, főleg, hogy van optikai keresője, de ha még egy kicsit arra ráteszek akkor már ott a Canon G15 vagy a Pana LX7.
A hosszú távú tervem az, hogy ha kitudom használni az új kompaktomat akkor dslr-re válltok, a kis kompakt meg lenne a második számú gép gyors kattintgatáshoz barátnőmnek. Nem tudom....
De legalább a Canon kiesett :)

(#46631) Tin_Shield válasza Ulf (#46630) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A DSLR+kompakt nem rossz, ezzel a felállással elvoltam én is évekig, aztán vettem egy nagy levegőt és lett belőle MILC :) A G15 szvsz semmi extrát nem tud az áráért, 100e+ árban sokkal inkább az LX7.

(#46632) DonRazzino válasza jeni (#46626) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Röviden leírom, mire használnám a gépet. Kisebb gépet keresek, amit túrázáshoz, hegymászáshoz vihetek magammal (nem szükséges "kalandálló"). Size does matter, a pénz nem annyira, de szeretem a jó ár-érték arányú dolgokat, ezért kérdeztem, hogy az XZ10-LX7 közti kétszeres árkülönbség megéri -e a pénzét.

Kimagasló videó funkcióra nincs szükségem, arra ott a GoProHeroBlack+. Amire én használnám: mozgó alakok, viszonylag rossz fényviszonyok közötti fotózása pl. sötét szurdokban mászó, felhős időben kocogó emberek. Gondolom én (fejlődőképes, de még nagyon újoncként), hogy gyors autófókusz meg gyors fénymérés kell nekem, meg egy fényerős-gyors objektív. Egykezes gépre van szükségem, ezért az X20 kizárva (pedig mennyire tetszik!). Az ND szűrő dolog igazán tetszik mert sokszor kell erős ellenfényben képeket csinálnom. Makróképesség hidegen hagy. Vaku hidegen hagy. Ez elég furcsán hangzik, de tetszenek az olyan gépek, ahol nem kell az objektívre kupakot illeszteni (LX7).

Arra is gondoltam, hogy megvárom a SonyRX100 M3-at, de nincs szívem egy kétszázezres műalkotással úgy bánni, ahogy én kezelem a műszaki eszközeimet....

Mindenesetre most elugrom a BestBuyba egy SD kártyával megnézem az Olyt. Elnézek a MMarktba is, mert ott van CanonG16. Igaz az csak 15 ezerrel olcsóbb mint az RX100 Mark2....Amiben meg ugye a colos szenzor....nehéz döntés.

Automata módon kívül néha kattintok csak P-be. Egyszer-egyszer S-be, de nem vagyok az az enthusiast, aki mindent állítgat. Erre nekem nincs időm/türelmem.

Szívesen fogadok tanácsokat! Köszönöm! :R

(#46633) jeni válasza DonRazzino (#46632) üzenetére


jeni
félisten

A tájfotózás is benne van a buliban?

Így olvasva a Panasonic LX7 lehet a nyerőbb gép,igaz 109000 Ft-ért, a 4x zoom elegendő?
Ha az Oly-t vennéd akkor az XZ2 jobb a nagyobb szenzora miatt is. Itt az Oly XZ10.
Esetleg inkább a Fuji X10 abban jobb a kezelhetőség és egyes dolgokat előre lehet programozni,valamint ebben az Oly XZ2-nél is nagyobb szenzor van.
Ellenben a túrázásra ,hegymászásra és a tájképre biztosan nem lesz elég a 4 vagy az 5x zoom. Itt viszont egybe gépet érdemes keresned ami legalább 15x zoomos. Az is benne van a dologban,hogy nagyobb gép esetén akár fárasztó is lehet cipekedés.
Arról nem is szólva,hogy egy időjárás álló,gyűrődés bíró gépet érdemes keresned.

[ Szerkesztve ]

(#46634) Tin_Shield válasza DonRazzino (#46632) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az XZ10 kontra LX7, megéri - nem éri kérdést csak te tudod eldönteni. Ha értékeled az LX7 nyújtotta előnyöket (fényerősebb optika, szélesebb látószög, nagyobb szenzor, jobb AF, jobb képminőség) akkor nem kérdés, hogy megéri. Automata lencsevédő kupak egyébként kapható az LX7-re.
A Canon G16 szerintem nem ér annyit amennyit kérnek érte, a G15 is necces az LX7 ellenében szvsz. Az RX100(és m2) papíron jó, nagy a szenzor, de az optika hazavágja az egészet, elégé taknyol.
A P mód is automata :) annyival tud többet, hogy ha akarsz egy-két dologba beleszólhatsz: pl fénymérés, fehéregyensúly, érzékenység, és némely gépnél van exposhift is. Amúgy szvsz ha már ennyi pénzt áldozol a gépre érdemes minél hamarabb és minél többször tovább lépni a ződkocka üzemmódról...

(#46635) Poplacsek válasza Tin_Shield (#46634) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Mit taknyol az RX100 M2?? Én ilyet még nem vettem észre...

(#46636) Tin_Shield válasza Poplacsek (#46635) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(#46637) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#46636) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Lejárt a szerkesztési idő...
Itt jobban látszik mert az I-R képek nyitott rekesszel és végállásban készültek, a Dpreview teszkép nem. Rekeszelve és a kép közepén persze rendben van az RX100 képe.

[ Szerkesztve ]

(#46638) DonRazzino válasza Tin_Shield (#46634) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Megnéztem az XZ-10 et. Ennél azért többre vágyom.

Fuji X10. Ilyen point-and-shootereknek mint én, egykezes gép kell. Shutter button melletti zoom-mal.

Nézem még a Nikon P7800-at. 30-40 ezres felára nem biztos, hogy megéri az LX7-hez képest.

A ződkocka üzemmód. Sajnos én nem vagyok/leszek még amatőr fotós sem. Mi futunk, túrázunk, mászunk és menet közben megfog egy téma, akkor előkapom a gépet és katt. Ritkább esetekben van lehetőségem molyolni, de akkor meg is teszem. Igen, tisztában vagyok a P üzemmód mibenlétével :-) Ezért is emeltem ki, hogy nekem ennyi kell.

Mivel még csak pletyka szinten van az LX7 utódja, szerintem nem várok addig. Megveszem azt. Ilyenre gondoltatok? http://www.amazon.com/PANASONIC-Camera-MagicFiber-Microfiber-Cleaning/dp/B009K4QYWU Ez itthon beszerezhető?

(#46639) Tin_Shield válasza DonRazzino (#46638) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó választás szerintem az LX7. Még akkor is az lesz, ha kijön az LX8, az a pletykált speckók alapján bőven 200e+ árcimkével fog nyitni szerintem.
A ződkocka kontra P üzemmóddal csak arra akartam utalni, hogy inkább a P-t használd, ha nem nyúlsz bele az is automata. Nem túl régen volt itt téma, hogy pont az LX7 hajlamos ződkockában elvinni a fehéregyensúlyt, P-ben jobb.
Automata obisapka: valami ilyesmire, nekem nincs LX7, többeknek van, ők tudnak nyilatkozni a beszerezhetőségéről, de megelőlegezem itthon nem kapható.

(#46640) Emu


Emu
őstag

Pénteken nekem is megjött az XZ-2 háááát....le a kalappal a korábbi kompaktomhoz képest. Sok mindent még nem volt időm tesztelni, de az iauto beállítás mellett lőtt képek nagyon meggyőzőek. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#46641) kirkri válasza Emu (#46640) üzenetére


kirkri
addikt

Én is próbálgattam a napokban és örülök, hogy ezt a típust választottam.

21 éve a Prohardveren! ™

(#46642) Ulf válasza Tin_Shield (#46631) üzenetére


Ulf
tag

Az X-10 álltal készített képek csak nekem tűnnek zajosnak? Akár az xz-10-hez viszonyítva is. Pedig ha jól gondolom a nagyon szenzor miatt elvileg fordítva kellene lennie.
pl ezek:
[link]

(#46643) Tin_Shield válasza Ulf (#46642) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hol nézted?

(#46644) Ulf válasza Tin_Shield (#46643) üzenetére


Ulf
tag

Ahogy a link is mutatja főleg flickr.

(#46645) schawo válasza Ulf (#46644) üzenetére


schawo
titán

Ez egy rendkívül dinamikaigényes kép, nem kompaktnak való, főleg nem ISO 400-on. Aki ezt csinálta nem volt teljesen normális. f/9 1/2200 és ISO400 egy kompakttal? Ahogy elnéztem, ezt programautomatikával ("P") lőtte, de akkor is, ez az a pont, ahol muszáj belenyúlni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46646) Hold


Hold
őstag

Mostanában az 50 ezres kategóriában tényleg az Olympus XZ-10 best buy ?
Sokat nem fényképezek, de gondolkodom, motoros találkozókról kéne lőni néha pár képet, meg ha megyek kirándulni tájat ezt az lekapni..Ami talán még több lenne 1-2 terméket lefotózni, felrakni netre ilyesmi..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#46647) robo001


robo001
csendes tag

Tudnátok abban segíteni, hogy a pana LF1 lehet olyan jó videó tudásban, mint az LX7??? Ugyan olyan formátumban tud felvenni? Felvételbe behallatszó autofókusz, stab. hang ennél sincs, ugye? Paramétereit néztem. Képei megfelelnek, családi mindenesnek lenne, semmi extra. LX7-tel szemben a kisebb mérete miatt részesíteném előnyben. Árban szinte megegyeznek. Bármilyen vélemény tapasztalat jól jön (esetleg LF1 tulajdonos?).
Köszönöm. :)

(#46648) robo001 válasza robo001 (#46647) üzenetére


robo001
csendes tag

Jól tudom, hogy az LF1 akkuja csak a géppel összedugva tölthető?

(#46649) Tin_Shield válasza robo001 (#46647) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs olyan jó. Nincs FHD 50/60p csak 50/60i, alacsonyabb a bitráta, a felvétel közben nem lehet állítani az expon. Süketszobában lehet behallatszana valami zaj, valós körülmények között én emiatt nem aggódnék (a fellelhető tesztvideók alapján)

(#46646) Hold
Igen

(#46642) Ulf
Hasonló (el...ott) beállításokkal az Olympus sem készített volna jobb, kevésbé zajos képet. Ha össze akarod hasonlítani a zajszinteket célszerű olyan képeket nézni amelyek hasonló dolgot ábrázolnak, hasonló beállításokkal és hasonló körülmények között készültek.
Sajnos az XZ10-ről elég kevés teszt van. Az XZ2 és X10 jpg képét pl az imaging-resource oldalon össze lehet hasonlítani. Ha a szenzor "nyers" teljesítményére vagy kíváncsi, akkor a - sokat vitatott - DXOmark adhat támpontot. Egyébként a papírforma olvasható, zajban hangyfaxnyit jobb a X10 nagyobb szenzora, a többi paraméter fej-fej melletti, pontszámban 49 vs 50.

(#46650) robo001 válasza Tin_Shield (#46649) üzenetére


robo001
csendes tag

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.