Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) mrmarkus válasza csiga8 (#46911) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A minap itt Budapesten 1 nap alatt láttam 3 Audi A8-at összetörve! Ezek szerint az Audi A8 egy rakat k@ki, mert mindegyik könnyen összetörik?! ;) :) :DD

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#46952) jjeahh válasza Morfi (#46947) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én azt sem értem, ha valakinek igénye van jobbacska képminőségre, és kész beruházni egy dslr-be, annak miért olyan nehéz 2-3-szor átolvasni az alapokat, és eltekerni iA módból mondjuk A módba a tárcsát :F rengeteg ilyen emberkét ismerek, akik d7000, 60d+ vázakkal nyomják úgy, hogy a beépített vakuval a témák 99%-át telibevillantják természetesen automata módban, és a kitobin kívül semmi más nem járt a gépjükön :U a kipotyogó fotók színvonala meg valami rettenet :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46953) sb válasza rbalint88 (#46950) üzenetére


sb
veterán

Azt hittem azért máshol van a határ.
Az S3-amnál egy kis 35k-s Sony kompakt eléggé jobb képeket csinál.
Vagy persze meg is lehet fordítani mert nyilván az S3-nál is vannak 5x jobb fényképet készítő telefonok.

A lényeg: én máshol gondoltam a határt, egy átlag/jobb telefon vs 30k-s gépek. Vagy a csúcs fényképezős telefonok vs 50k-s gépek.

(#46954) Morfi


Morfi
csendes tag

Nem egyszerű valakinek tanácsot adni ha ennyire szűklátókörű és nem hisz a tényeknek. ( vagyis nem ő hanem a férje ) Azt hiszem annyiban maradok hogyha hajlandó legalább az alapokat megtanulni akkor 1200D, ha nem akkor G16. Aztán ez alapján eldönti. Köszi mindenkinek a segítséget!

(#46955) tsyl


tsyl
aktív tag

Végre megjött az Xz-2-höz a várva várt 2x-es telekonverter...ami azt illeti szerintem jól néz ki vele :)...no de majd meglátjuk a gyakorlatban, hogy hogyan szolgál...egyenlőre tesztelés alatt...
foto1
foto2
foto3
foto4

az első kép vele

17 éve a PH-n....

(#46956) Tin_Shield válasza Morfi (#46947) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Erről a promóról nem hallottam, így már jobban megéri a G16 a G15 ellenében. Abszolút értelemben persze még így sem bestbuy...
Ha kitobival, automatán használná és nincs is tervben semmi előrelépés akkor sok értelme nincs 1200D-nek. Ha viszont jobban bele akar mélyedni akkor nem az 1200D a legjobb választás a belépő DSLR-ek között, a Nikon hasonló árú gépének jobb és korszerűbb a szenzora. A hasonló összegért kapható - még jobb - alternatívákat csak azért nem említem mert azok nem Canikonok :)

(#46957) mrmarkus válasza Morfi (#46954) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Akkor viszont javasold a kedves hölgynek, hogy vegyen inkább Leicát! Szerintem a Leicától nevesebb fényképezőgép gyártót a férje sem ismerhet, bár ezek után már ebben sem vagyok biztos... :DD
azt azért szíveseb megnézném, amikor kedves férjemuram meghatározza, hogy a felesége milyen ruhát, cipót, táskát és rúzst vegyen magának!

Freedom of Information

(#46958) jjeahh válasza tsyl (#46955) üzenetére


jjeahh
nagyúr

uh, az első kép olyannak tűnik, mint a 25mm cctv lencsék amit produkálnak :D illetve nem, még jobban vinyettál :DDD

mrmarkus: meglepő, de a legtöbb átlagjúzer a leicát hallásból sem ismeri :) canikon valszeg azért ilyen ismert/elterjedt, mert lassan a belépő gépeik a sarki zöldségárusnál is kaphatóak, ezért haveroktól az unokatesóig mindenkinek az van, és ha a haver azt mondja, hogy tuti, akkor az biztos tuti :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46959) mrmarkus válasza Tin_Shield (#46956) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Mivel nagyon hobbi fotósok lesznek a tulajok, a Canon 1200D mellett az szól, hogy általában olcsóbbak a lencsék, mint a Nikonhoz

Freedom of Information

(#46960) Morfi válasza Tin_Shield (#46956) üzenetére


Morfi
csendes tag

Több gép is van ebben az akcióban a Canonnál. Hasonló árban Nikonéknál a D3100 18-105, vagy a D3200 18-55-öt néztem. Vagy szűken a D5100, 18-55 kit.
De tuti hogy a hajam kihullik mire megvesznek valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#46961) Morfi


Morfi
csendes tag

Mondjuk a D3200 24 megapixeles szenzora nem biztos hogy tuti.

(#46962) asdf_ válasza vond (#46928) üzenetére


asdf_
veterán

Terdenallva konyorgom, az xz-2-ot ne ajanljuk videozasra...
(mint xz-2 tulaj mondom ezt)

(#46963) Morfi válasza mrmarkus (#46957) üzenetére


Morfi
csendes tag

Nem hiszem hogy ismernék a Leicát :D A Canon Nikon őrület azért van mint megtudtam mert a férjének a munkahelyén a "fotós" azt mondta csak azt vegyen..

(#46964) tsyl válasza jjeahh (#46958) üzenetére


tsyl
aktív tag

Igen...alapból ilyen a "látása"...zoom nélkül...kicsi zoomnál már ez a zavaró hatás eltűnik...

asdf_: Ha nem kell állítani és svenkelni semmit videó felvétel közben, akkor elcsúszik azért :)

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#46965) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Nemrég érdeklődtem, hogy 20-25k-s kategóriában milyen gépet érdemes venni. Többen is azt írtátok, hogy gyakorlatilag bármilyet. Időközben rábukkantam erre az akcióra. Szerintetek megéri? Mi lehet a buktató?

Egyáltalán milyen típusú gépről lehet szó? (nem látok teljes specifikációt sehol)

(#46966) tsyl válasza Apollo17hu (#46965) üzenetére


tsyl
aktív tag

Szia!
Nekem teljesen ismeretlen ez a gépezet, de hogy említi az autós kamera opciót így hozzászólnék.
Vettem kb. másfél éve én is az autómba egy fedélzeti kamerát ami hd minőséget ígért.
Nos, valóban max.720p-ben tud is rögzíteni...de a telóm videófelvétele magasról kenterbe veri...szörnyű a képminősége...én csak akkor vennék ilyet legközelebb, ha ki is próbálhatom.
A kiváló minőséget (amit írnak róla) én azért így látatlanba is megkérdőjelezném...

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#46967) Apollo17hu válasza tsyl (#46966) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi, közben utánanéztem, kamu cég, előre kell utalni, de nem küldi a terméket. Szóval kerülöm inkább...

(#46968) Tin_Shield válasza mrmarkus (#46959) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hát nem tudom, az egy szem fullgagyi - és APS-C-n nem is igazán jó látószöget adó - 50 f1.8-at leszámítva mi olcsóbb a Canonnál abból szortimentből amit egy nagyon hobbi fotós is megvesz?
A 18-55 kitobik és az 55-2x0 kittelék kb. azonos árban vannak.
N18-105 olcsóbb mint a C18-135.
N35 f1,8 olcsóbb mint a C35 f2.
A 3rd party objektívek pl.: T17-50 f2.8 a makrók stb. azonos áron vannak.
Oké, a 70-200 f4 (IS), néhány nagytele, és a T/S objektívek terén van (ár)előnye a Canonnak, de ezeket ritkán veszi meg egy nagyon hobbi fotós az 1200D-re.

[ Szerkesztve ]

(#46969) Tin_Shield válasza Morfi (#46961) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hát pedig a D3200 24 megás szenzora a legjobb APS-C cucc amit manapság fényképezőgépbe szerelnek. A D5100 16 megás szenzora is jobb mint a Canon "egyenszenzora". A D3100 lóg ki - lefelé - sorból...

[ Szerkesztve ]

(#46970) mrmarkus válasza Morfi (#46963) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Mond meg az asszonykának, hogy bátran vegyen LX7-et. csak az első időkben ragasszon a Panasonic feliratra egy Canon / Nikon (szabadon választott) matricát!
Azt azért mond el nekik, hogy a Panasonic kompaktokban Leica objektív találtatik és a Leica kompaktokat is a Panasonic gyártja. Nem hinném, hogy ne hallottak volna arról, hogy minden külföldi celeb Leica masinával rohangászik - még ha kissé komolyabbakkal is... :)

Freedom of Information

(#46971) Morfi válasza mrmarkus (#46970) üzenetére


Morfi
csendes tag

Az LX-7-ről próbáltam meggyőzni, mivel nekem is az van. Én teljesen elégedett vagyok vele. A DSLR-ek világában még én sem ismerem ki magam teljesen, lévén lelkes kezdő vagyok a fényképezésben. Ezért vettem LX-7-et. Majd eljön az a szint amikor felfelé kell váltani, addig meg gyűjtögetek rá :) A D3200-ról a neten olvastam hogy a 24 megapixeles szenzor miatt magasabb iso-n jobban zajosodik mint hasonló kaliberű 16-18 mpixeles társai :)

(#46972) Tin_Shield válasza Morfi (#46971) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A neten sok mindent (és ugyanannak az ellenkezőjét is) lehet olvasni...legjobb ha saját szemeddel győződsz meg egy korrekt összehasonlító oldalon.
De ha nincs kedved hozzá, röviden: egyforma pixelszámra méretezve a Canon 18-as és az Nikon 24-es szenzort semmivel sem zajosabb a Nikon, sőt. Ellenben színmélységben, de főleg dinamikában megeszi reggelire Canon szenzort...

(#46973) Morfi válasza Tin_Shield (#46972) üzenetére


Morfi
csendes tag

Köszi a korrekt tájékoztatást! Utánaolvasok jobban, kedvem van hozzá :) Minden jöhet ami fényképezéssel kapcsolatos, csak még sok a homályos folt. Jó lenne egy ismerős aki ért hozzá és lehetne tanulni tőle de nincs sajnos. Így marad a net, a könyvek és a saját tapasztalatok . Nem tudtok valami normális fotótanfolyamot ahol tanulni is lehet és nem pénzlehúzás?

(#46974) csiga8


csiga8
senior tag

Pár kép az LX7-el "P" full automata módban használva.

A hajóval kirándulós rész után volt rossz a gép, onnantól csípőből tüzelés volt. ( Szent Márk téri képektől)

http://indafoto.hu/csiga88/alap_album

[ Szerkesztve ]

(#46975) scapegt válasza csiga8 (#46974) üzenetére


scapegt
senior tag

Lehet nálam van a hiba, de egy kép sem jön be :F

(#46976) tsyl válasza scapegt (#46975) üzenetére


tsyl
aktív tag

nekem sem jönnek be...

17 éve a PH-n....

(#46977) csiga8 válasza scapegt (#46975) üzenetére


csiga8
senior tag

Az indafotónál lehetett gond. Reggel nekem sem volt jó, de már működik.

(#46978) sad_Vamp válasza csiga8 (#46977) üzenetére


sad_Vamp
őstag

gondolom a 3ik. oldal már a csipőből lőtt ugye? nem tűnnek szörnyűnek azok sem. (bár én antitalentum vagyok a fotózáshoz)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#46979) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

utazáshoz keresek egy könnyű (ultra?)kompaktot, ami sokáig bírja akkuval. A mostani - 7 éve vásárolt - Panasonic DMC-FX10 nagyon hamar lemerül, és a töltő sosincs ott, ahol kellene. No meg a nem verőfényben készült képei is eléggé gyengécskék...

Jól sejtem, hogy a Sony DSC-WX300 -at nekem találták ki?
Most 55-ért megvásárolható.

Van valakinek komoly érve ellene? Esetleg alternatíva hasonló paraméterekkel?

[ Szerkesztve ]

(#46980) sad_Vamp válasza adabra (#46979) üzenetére


sad_Vamp
őstag

3,5ös kezdőfényerővel?! :D biztosan nem, de legalább jó sok zoom van rajta :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#46981) scarabaeus válasza adabra (#46979) üzenetére


scarabaeus
őstag

"hamar lemerül, és a töltő sosincs ott, ahol kellene"
(Függetlenül az új gép választásától: az én gépeim sem nagy akkuidőbajnokok, de van hozzájuk 2-2 pótakku, kisebb helyet foglalnak, mint a töltőik, amelyek a szálláson vannak, ahol van áram. Napközben max. egy akkucserére volt szükségem, ezért a +2 már biztonsági tartalék. Ha meg napokig nem lennék konnektor közelben, akkor beszerezhetők szivargyújtóról működő töltők Ázsiából, a lényeg mindig az, hogy nem azt az akkut töltjük, amit a gép használna)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#46982) adabra válasza scarabaeus (#46981) üzenetére


adabra
senior tag

Van pót akkum a Panasonic-hoz, de valamiért az még gyengébben bírja. Persze a 2 akku mindig elég egy napra, de volt már többször olyan, hogy éjszaka nem tudtuk feltölteni, vagy egyszerűen elfelejtettük...

(#46983) jjeahh válasza adabra (#46979) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus xz-10 sem olyan nagy, az 80k alatt valszeg képminőségben mindent ver ;) + 1-2 plusz akksi

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46984) csiga8 válasza sad_Vamp (#46978) üzenetére


csiga8
senior tag

Az első oldalon a P100933 az első csípőből lőtt, onnantól az összes az. Vaku egy képnél sem volt.

Olyan nagyon szörnyűnek nem néz ki egyik sem, de minden egyes képnél szitkozódtam. Ráadásul soknál nem úgy, nem olyan szögben, nem olyan közelről-távolról, stb szerettem volna, csak amolyan úgy sikerült kategória lett.

Meg közös kép nem készült, mert nem tudom olaszul elmagyarázni, hogy ez úgy működik, hogy ki-bekapcs, és azonnal katt, mert jön a zoom....

(#46985) adabra válasza sad_Vamp (#46980) üzenetére


adabra
senior tag

Tudsz valamit ajánlani helyette?

Tényleg nem akarok nagy gépet, sőt kicsit akarok. Tudom, ekkora érzékelő méretnél nincsenek csodák. Főként gyereket, tájat, épületet szoktunk fényképezni.

(#46986) vond válasza adabra (#46985) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ahogy jjeahh már írta, Olympus XZ-10 plusz 1-2 pótakku.
50-60 ezer körül újonnan nincs ennél jobb vétel.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46987) adabra válasza vond (#46986) üzenetére


adabra
senior tag

Köszönöm. Meggondolom az XZ-10 -est

(#46988) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Megjött az LX7. Kissé ijesztő ennyi év iAuto mód után kísérletezni. Tudtok esetleg valami beállítás segédletet?

Erről mi a vélemény? https://www.youtube.com/watch?v=nWgZFZ9TSrs

Egy ilyet már kiolvastam két nap alatt: http://bookline.hu/product/home.action?id=125429&type=22&_v=Richard_Keating_Enczi_Zoltan_Imre_Tamas_A_digitalis_fotozas_muhelytitkai_kezdoknek_2014

(#46989) jjeahh válasza DonRazzino (#46988) üzenetére


jjeahh
nagyúr

amit a könyvből tanultál sztem menj és gyakorold, próbálgasd ;) ha már úgy érzed az alapok a véredben vannak, akkor átjöhetsz pár képpel a kezdő fotósok topikba :D építő kritikákból is rengeteget lehet tanulni :) bár amíg eddig eljutsz...talán lecseréled az lx7-et is :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46990) DonRazzino válasza jjeahh (#46989) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Rendben! :) Megyek! Ma megnézem a kék órát a Budai Várban, hátha összehozok valamit :)

(#46991) schawo válasza DonRazzino (#46988) üzenetére


schawo
titán

Érdemes a videóban látható beállításokat kipróbálni. Az iAuto módot tényleg ne használd, ha automatán akarod használni, akkor csak tekerd el P-be.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46992) maganyoswolf


maganyoswolf
csendes tag

Helló!

Szerintetek, ha 50-60 ezer forintból kéne egy jó ultra zoomos fényképezőt venni, akkor az Olympus SP-820UZ jó választás lenne?

Vagy mit ajánlanátok, és miért?

Válaszotokat előre is köszönve:

Viktor

(#46993) Nagya21 válasza maganyoswolf (#46992) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Vagy ultrazoomos kell, vagy jó , válassz.
Üdv Nagya
UI: van ami jó is , ultrazoomos is, de nem ebben az árkategóriában játszik:DMC FZ-200

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46994) maganyoswolf válasza Nagya21 (#46993) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Kedves Nagya!

Köszönöm a hozzászólást.

Ha ultrazoomosat szeretnék mégis, akkor melyik az amelyik még elfogadható?

Teljesen amatőr vagyok, és szeretném megtanulni a fotózást.

Köszönettel:

Viktor

(#46995) .: JuSzT :. válasza maganyoswolf (#46994) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Vegyél egy Pana FZ szériát. Az FZ38 nagyon jó kis gép, benne van minden manuális lehetőség, és olcsó. 30 körül megy használtan. Felesleges duplájáért mást venni.

(#46996) vond válasza .: JuSzT :. (#46995) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csatlakozom. Annyiért simán megéri, ha használt is játszik.

Én is hurcolom még második gépként, ha szükség van rá. :)
1-2 éve még gondolkodtam, hogy eladom, s hozzácsapok valamennyit, hogy összejöjjön egy komolyabb cucc. De végül megmaradt. Most meg már nem adom el egy zacskó szotyiért. Amíg megy, addig megy, oszt' jónapot... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46997) Vyndree válasza maganyoswolf (#46994) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem is FZ38-am volt, nagyon megéri az árát, egy hónapja váltam meg tőle. Mondjuk én 45-ért adtam el. :)

(#46998) maganyoswolf válasza .: JuSzT :. (#46995) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.

Bevallom, én nem bízom a használt készülékekben.

Újonnan szeretnék venni egy fényképezőgépet.

Olyat is tudnátok ajánlani?

Nagyon szépen köszönöm!

(#46999) jjeahh válasza maganyoswolf (#46998) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondolom, ha teljesen lemondasz a képminőségről :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47000) .: JuSzT :. válasza maganyoswolf (#46994) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor javaslom egy olyan gép kiválasztását, amiben van P A S M mód, úgy lehet tanulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.