Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) .: JuSzT :. válasza Gaben92 (#47100) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jogos amit gondolsz, én még morcosabb is lennék.

(#47102) Gaben92 válasza .: JuSzT :. (#47101) üzenetére


Gaben92
őstag

Konkrétan így néz ki a doboz zárórésze.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47103) Moonwolf válasza erzol (#47096) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Esetleg hazai webshopból?

Akkor akármelyik nem jó hozzá amelyiken van ilyen jack szerű csatlakozó?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47104) erzol válasza Moonwolf (#47103) üzenetére


erzol
őstag

Passz. Én minden ilyen kacatot az ebay-ről rendelek töredék áron.
Ahogy nézem pana milc szériának is ugyanilyen a csatlakozása.

(#47105) asdf_ válasza Gaben92 (#47100) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk ezt a lenyeges informaciot en nem hagytam volna ki a levelbol, hogy ajandekba lesz. Amugy mivel online rendelted, ugyanugy elallhatsz a vasarlastol, mint az elotted levo, akinek a gepe most nalad van, aztan megveheted barhol mashol, szerintem folosleges itt a fogyvedelemmel fenyegetozni.

(#47106) Gaben92 válasza asdf_ (#47105) üzenetére


Gaben92
őstag

Elállhatnék a vásárlástól, de szerinted akkor ilyen elven meddig terjengenének a termékek a rendszerben? Gondolj bele, ha mindenki így lenne, 1-2 év múlva is ott lenne a polcon. Megveszi valaki, aztán hopp hirtelen lett egy másfél éves használt gépe, ami addig 120 ember kezei között ment át.

Meg igazából nem szeretem mikor b.szakodnak a néppel az áruházak/szolgáltatók, stb. És mivel nekem elég közeli ismerőseim is vannak fogyvédőknél, igazából csak 1 telefon és le van tudva a dolog. Aztán talán meggondolják, hogy megkockáztatják-e mással is amit csináltak, mindegy mi volt az.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47107) erzol válasza Moonwolf (#47103) üzenetére


erzol
őstag

Találtam itthon kapható gyárit :Y
[link]
Ilyet keress utángyártottba: panasonic DMW-RSL1

(#47108) Moonwolf válasza erzol (#47107) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Van ára. :D Nagyon nem találtam utángyártottat, annyit meg nemér az a pár time lapse videó.

Garancia miatt érdekelt volna itthoni mert ha van valami akkor azért úgy egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47109) scarabaeus válasza Moonwolf (#47108) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az RSL1 az a sima távkioldó, time lapse nélkül. Az azzal kompatibilis kínai utángyártottak általában lekörözik valamiben, pl. rádiós távkioldóként vagy time lapse-hez időzítővel, vagy rádiós és időzítős stb., olcsón.

Szerk.: e-bayen láttam is most egy drótos intervalométert, 3700 valamennyiért, Kínából ingyen szállítással.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47110) jeni válasza Gaben92 (#47098) üzenetére


jeni
félisten

Eme levél láttán nem gatyáznak veled. Meg köszönik, hogy megrendelted az utolsó cuccot, közlik még amellett, hogy küld vissza és a pénzt 30 napon belül megkapod, jobb esetben megkérdezik hajlandó-e levásárolni más termékre!
Ugyan olyan cserét 1000%, hogy nem kapsz!
Esetleg még oda telefonálhatnál közölve, hogy használtat kaptál mit tudnak javasolni?

15 napos elállási jogod van. Ennyi, visszaküldőd és majd kapod a pénzt.

Korábban valami okból visszaküldött terméket kaptál.

Jobban jársz, ha az Olympus márkaboltból rendeled, meg vagy akinek van Oly tagságija.

[ Szerkesztve ]

(#47111) erzol válasza Moonwolf (#47108) üzenetére


erzol
őstag

Bocsi timelapse felett elsiklottam. Ebay tényleg igen pénztárcakímélő megoldás.
Megjön, esetleg nem működik, reklamáció. Vagy pénzt kapsz vissza, vagy csere terméket, csak ne kapjon az eladó negatív értékelést.
Egy egyszerűbb darab hasznos lehet fotózásnál is. Simán elfér a fiókban, hogy mindig kéznél legyen.

[ Szerkesztve ]

(#47112) asdf_ válasza jeni (#47110) üzenetére


asdf_
veterán

Ha mar jogaszkodunk, akkor pontosan :P
14 napja van elallni, es 14 napon belul kell visszakapnia a penzet (amennyiben a termek vevohoz szallitasa fizetos volt akkor ennek a szallitasnak a koltseget is!)

(#47113) Zozzant válasza jeni (#47110) üzenetére


Zozzant
addikt

Csak nehogy rámondják, hogy nem eredeti állapotban küldte vissza...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#47114) jeni válasza asdf_ (#47112) üzenetére


jeni
félisten

1 napot tévedtem :R
de nekem 3 napon belül vissza vitt terméknél közölték,hogy 30 napon belül megkapom a pénzt és tényleg megkaptam pontosan a 29. napján utalták el a pénzemet.

Zozzant
fotókkal tudja bizonyítani,hogy nem zsír újat kapott,a rajta levő Júniusi dátummal,egyértelműen egy megmaradt használtat gépet kapott. Érdemes előtte telefonon is jeleznie a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#47115) asdf_ válasza jeni (#47114) üzenetére


asdf_
veterán

Az uj ptk bevezetese (valamikor mult honap) elott ertekesitett termekekre meg a 30 nap visszafizetes ervenyes, a hatalybalepes utan ertekesitettekre a 14 nap.

(#47116) Zozzant válasza jeni (#47114) üzenetére


Zozzant
addikt

azt az állapotot fotóval bizonyítani amilyen jelenleg, az vicces, tanúkkal esetleg hogy nem nála lett ilyen, a régebbi dátummal bukják viszont a dolgot. Le kell minden ilyen csomag kibontását videózni, az a tuti.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#47117) Gaben92


Gaben92
őstag

Mondok jobbat gyerekek. :D Gondoltam ha már itt van csak kipróbálom, csináltam pár képet, stb, aztán le is merítettem az akkut. Gondoltam feltöltöm. Rádugtam töltőre, nem igazán csinált semmit. Biztos csendben tölt, nem jelez, nem villog, stb. Aztán rájöttem, hogy igazából a töltő is halott. Rádugtam a telefonom adatkábelét, az se töltött. Na sebaj, megfogtam, bedugtam a gépet laptopra, majd onnan feltöltöm. 3 USB-n próbáltam, és egyiken se kommunikál a géppel, és töltést sem vesz fel.

Szóval lényegében kipostáztak egy szakadt dobozban, egy halott töltőt, egy karcos CD-t, és egy olyan gépet aminek valószínűleg halott az USB bemenete.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47118) fioninquo válasza Gaben92 (#47117) üzenetére


fioninquo
tag

Ez egyébként tényleg a pofátlanság határa. Az indexes cikkben mondták, hogy szegény cégek, meg a végén egy mailt is tettek, ahova megkárosított cégek írhatnak. Az ilyenek mwg is érdemlik...

>>>iPhone XS<<<

(#47119) jeni válasza Zozzant (#47116) üzenetére


jeni
félisten

őszintén,ki gondolna arra épen,hogy most ezt videóra kell felvenni?
mert a csomag tartalma nem az amit kértem,vagy épen egy korábbi vásárlónak a terméke?
ha nagyon kukoricáznak azt is mondhatná az Ipon,hogy egy ilyen,amolyan felvételt utólag is lehet gyártani!
ha normálisan csomagolva ,nem szakadtan érkezett meg,én se gondolnék turpisságra.
az is nehéz dió,hogy még azt is bizonyítani kell,hogy maga a töltő eleve hibás volt,így is kötelessége az Iponnak kicserélni a teljes csomagot egy eredeti,hibátlan darabra. Ha nem,akkor a pénzt kell vissza juttatnia.

Nem biztos,hogy a töltőfej vagy az adatkábel a rossz,lehet maga a készülék rossz,kérdés milyen kábelt adtak hozzá? Mint írtad sehogy sem töltődik tehát maga a gépet nem tudod tölteni.

A faternak vett,vitrinből kivett utsó darab volt az Olympus SZ-16 az Oly márkaboltban,de otthon kipróbálva hibátlan volt,semmi gyűrődés nem volt a dobozon,hiánytalanul mindene meg volt hozzá. Azt is mobilos módszerrel kell feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#47120) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Figyelem! Figyelem! Szolgálati Közlemény Figyelem! Figyelem!

A Szfvári Madarasba NIKON1 S1 Kiállított uccsó darab 46K!!!!!!!!

Figyelem! Figyelem! Szolgálati Közlemény Figyelem! Figyelem!

Vegyétek vigyétek :C :C :C :C :C :C :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47121) jeni válasza Nagya21 (#47120) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Nyitásra már nem lesz.Fehérváriaknak jók. Máshonnan bejáróknak,mint Budapestieknek fuss. ;)
AUCHAN az meg amúgy hol található ott (megnéztem csak kocsival lehet oda menni-autópálya mellett van) ? Feltehetőleg a szokott 1 darab van csak kirakva,reklámnak.

[ Szerkesztve ]

(#47122) loosht válasza tsyl (#47094) üzenetére


loosht
senior tag

Hmm. Nekem nem állítódik el és nem is mozog túl könnyen, pont jó.

(#47123) valory


valory
tag

Sziasztok,

kinéztem egy Nikon D3100 és egy Nikon COOLPIX L830 gépet, leginkább hobbifotózáshoz, emléképeknek. Véleményeket szeretnék kérni, melyiket mennyire éri meg megvenni. A DSLR-en lencsét nemigazán cserélnék, mennyire használható a gép a gyári lencsével, gyengébb fényviszonyok mellet vs. Nikon COOLPIX L830. Egy jobban hozzáértő cimborám azt tanácsolta, h mindenképp a DSLR-t vegyem, mert nagyvonalakban megveri a másikat főleg gyengébb fényviszonyok mellet.

A válaszokat előre is köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#47124) Nagya21 válasza jeni (#47121) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
2 hónapja kinn van, sztem telefonálj oda, hogy rakják félre míg odaérsz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47125) jeni válasza valory (#47123) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Pontosan alapból is jobb a DSLR Nikon D3100.
Hátrány,hogy óhatatlanul belebotlasz a további költségekbe,cserélgetésbe (obi vásárlás),ide értve a teleobjektívet.

[ Szerkesztve ]

(#47126) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Elérkezett az idő, hogy lecseréljem Canon Powershot A70 típusú masinámat. :)

Abszolút amatőr felhasználásra (nyaralás megörökítése, családi fotók, stb.) várnék Tőletek ajánlatokat.

További szempontok:

- Szeretek makrókat készíteni, így nem baj, ha ez a része nem a leggyengébb,
- 16:9 és 4:3 képarányú képek készítésére is alkalmas legyen,
- videókészítési opció kevésbé fontos (azaz elegendő 720p felbontású),
- wifi, gps nem kell hozzá (nem igazán látom értelmét).

Tekintettel arra, hogy nem kívánok profibb irányba elindulni, max. 40-50e Ft összeget szeretnék rááldozni. A következő készülékeket találtam:

Canon Powershop SX170
[link]

Canon Powershop SX270 (igaz, "csak" 12.1 mpx, de pl. ISO-érték jóval szélesebb skálájú + jobb processzor)
[link]

Előre is köszi az ötleteket (/megerősítést)!

[ Szerkesztve ]

(#47127) jjeahh válasza bladesks007 (#47126) üzenetére


jjeahh
nagyúr

képminőségben az olympus xz-10 ezeket megeszi reggelire, ha még belefér a keretbe...az iso érték absz nem számít mennyire széles skálájú, a 6400 egy ilyen kis szenzoron amúgy sem jó semmire, sőt megkockáztatom , már iso400-800-on elég gáz lehet amiket kiköpköd...ezért érdemes olyan gépet választani, amiben ha már a szenzor pici és nem bírja a magas érzékenységet, legalább az optika legyen fényerős :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47128) tsyl válasza loosht (#47122) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nyakba akasztva, ahogy hozzá ér a hasamhoz, nekem eltekerődik és sokszor csak expo után veszem észre, hogy + / - irányba a fényérték ezáltal változott...Apróság, tudom...ettől azért még szeretem ezt a kis gépet:)
Amúgy múlt héten lent voltunk az Adrián és tesztelgettem ott is rendesen az XZ-2-est. Tenger közelbe bizony az automata vagy a piktogramos mód nem a legjobb választás, de a többi módozatban nagyon szépen lehetett korrigálni.

17 éve a PH-n....

(#47129) maganyoswolf


maganyoswolf
csendes tag

Sziasztok!

Egy kezdő fotósnak, aki meg akarja tanulni a fotózást, és szeretne ultra zoomot.
Annak ezek közül melyiket ajánlanátok?

Olympus SP-820UZ

Fujifilm FinePix S8600

NIKON CoolPix L830

Sony Cyber-Shot DSC-H300

Köszönettel:

(#47130) maganyoswolf válasza maganyoswolf (#47129) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Sziasztok!

50-60 ezer forint körül szeretnék egy olyan gépet, amivel meg lehet tanulni fotózni.

Szép képeket csináljon, és ne csak verőfényes napsütésben.

Lemondtam az ultra zoomról. De azért 4-6 X zoom jó lenne.

Mit ajánlanátok?

Az akkumulátoros, vagy az elemes gépek a praktikusabbak?

Segítségeteket köszönve:

Viktor

(#47131) jjeahh válasza maganyoswolf (#47130) üzenetére


jjeahh
nagyúr

xz-10

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47132) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#47131) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Aláírásba rakjuk be.

X10, XZ10, XZ2 ... stb

:DDD :DDD :DDD

(#47133) maganyoswolf válasza jjeahh (#47131) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Köszönöm szépen, sokaknak ajánlottátok már ezt a gépet.

Én csak azért tartok tőle, mert nem elemes.

Mi az előnye a Lítium-ion akkumulátorosnak a ceruzaelemessel szemben?

Köszönettel:

Viktor

(#47134) jeni válasza maganyoswolf (#47133) üzenetére


jeni
félisten

hosszabb használati idő,és élettartam,praktikusság,csak egyet kell töltened.
ellenben a spéci változat miatt,szükséges a tartalék aksi belőle hosszabb út esetén (még az egyedi töltőt is vinni kell)

[ Szerkesztve ]

(#47135) .: JuSzT :. válasza jeni (#47134) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azért a 2*2000 ceruza elem erősen tovább szokta bírni, mint az 1*1000 es gyári akksi.

(#47136) jeni válasza .: JuSzT :. (#47135) üzenetére


jeni
félisten

igen van benne valami,de a jobb gépekbe be se építik a ceruza elemes kivitelt.
eleve kisebb helyett foglal el.
sem az Oly XZ2-XZ10 , a Fuji X10,és a Panasonic LX7 nem ceruza elemesek.
persze a cég részére az plusz bevétel ilyen téren,mert kénytelen vagy tőlük vásárolni,esetleg egy után gyártottat.
véleményem szerint épen az aksi mérete az útsó egy gép választásánál.

persze van bontatlan 2db 3000mAh Sony ceruza elemem is itthon - még kevesebbet írtál előbb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#47137) .: JuSzT :. válasza jeni (#47136) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az okát tudjuk hogy miért nincs már ceruzaelem sehol, csak Te nem erre hivatkoztál, hanem arra, hogy több képet lehet csinálni a mosatni akksikkal,mint a ceruzaelemes gépekkel.

(#47138) jjeahh válasza jeni (#47136) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a méretükhöz képest elképesztő képminőségű, tudású gépek korában mindennek a súlya-mérete számít :)

ráadásul egy átlagjúzernek egy akksi zaftja is bőven elég sztem, én 8gb raw-al eddig nem tudtam lemeríteni, és ennyi képet max rendezvényeken, fesztiválokon lövök

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47139) sad_Vamp válasza Gaben92 (#47100) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Korrektebb webboltokban (pl. Alza) az efféle termékek a "bazár" kategóriában vannak X%-al olcsóbbért mint az új és le van írva hogy bontott, de minden megvan és működik (vagy netán ezmegaz hiányzik).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#47140) jeni


jeni
félisten

igaz :R
én már régóta nem láttam családi körben ceruza elemmel működő fényképező gépet.
Amúgy ez nem lehet rossz. az euronics és a digitcam adja egy árban ,több helyen 44000 Ft-tól indul az ára.

[ Szerkesztve ]

(#47141) jjeahh válasza jeni (#47140) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Objektívbe épített fényképezőgép? én jobban szeretem a fényképezőgépbe épített objektív konstrukciót :DDD de lehet régimódi vagyok...ha ezt megoldanák cserélhető obis szegmensben az obin kéne a vázat cserélni vagy hogy? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47142) maganyoswolf válasza .: JuSzT :. (#47137) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezek szerint nem kell aggódnom a gyári aksi miatt.

Olympus XZ-10 egyre jobban kezd tetszeni.

Szerintetek hol érdemes megvenni (ár/garancia)?

Köszönettel:

Viktor

(#47143) jeni válasza jjeahh (#47141) üzenetére


jeni
félisten

itt a másik nagyobb zoomos,végtére cserélhetősek,de objektívbe épített fénylépezőgép ez így igazán nem oda illő megnevezés.
kétségtelen tény a drágább extra okos mobilos telókat übereli,sőt a Nokia Lumia 1020 kutyafüle hozzá képest,arról nem is szólva zsebre tehető :U

maganyoswolf

az Olympus mintaboltban 3 év garancia ha tudsz akkor oly tagságival akár 15%-al olcsóbban,vagy a digitalko boltjában ott 2év garis de a regisztrációval + 6 hó ajándék.
Ha az XZ10 mellett döntesz azért vennék hozzá aksit tartalékban.

[ Szerkesztve ]

(#47144) maganyoswolf válasza jeni (#47143) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Köszönöm szépen!

Hogyan lehet 15%os tagságihoz jutni?

Köszönettel:

Viktor

(#47145) jeni válasza maganyoswolf (#47144) üzenetére


jeni
félisten

így 8000 Ft feltéve ha korábban már vásároltál már ott
vagy
itt vannak páran akik korábbi Olympus gép megvételével,8000 Ft ellenében 1 évre tagságit kaptak.
magamnak is vettem egyet.

(#47146) maganyoswolf válasza .: JuSzT :. (#47132) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget!

Már csak egy utolsó megerősítést szeretnék.

A Olympus XZ-10 a legjobb választás 60 ezer forintos kategóriában egy kezdő számára?
Ez egy olyan gép ami nagyon szép képeket csinál, gyenge fényviszonyok között is?

Köszönettel:

Viktor

(#47147) .: JuSzT :. válasza maganyoswolf (#47146) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Sok múlik a felhasználón. A szépséget nem szeretném meghatározni, inkább úgy fogalmaznék, hogy egy fényerőtlen kompakt vagy ultrazoom géppel már homályos és bemozdult képeket csinálnál, ott az XZ10 előnye előjön, és még értékelhető képet csinál.

Persze ne lepődj meg, ha az első 1000 képed nem fog tetszeni. Fejlődni kell hozzá

(#47148) maganyoswolf válasza .: JuSzT :. (#47147) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Köszönöm szépen!

Ezzel a géppel is lehet hasonló minőségű képet csinálni, mint amit a cirkuszi elefántról csináltál?

Mert én a cirkuszban az eddigi gépeimmel, még negyed olyan jó képeket sem tudtam csinálni.

Köszönettel:

Viktor

(#47149) .: JuSzT :. válasza maganyoswolf (#47148) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azt pont egy XZ2-vel csináltam. Lényegesen nem lesz gyengébb. Cirkuszban fontos a jó fénymérés, én spot fényméréssel fotóztam végig.

(#47150) maganyoswolf válasza .: JuSzT :. (#47149) üzenetére


maganyoswolf
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.