Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) tsyl válasza kirkri (#46698) üzenetére


tsyl
aktív tag

A metróba "Olympus E-PL5 Duplazoom Kit + 2 objektív" akció van.
Objektívek: 28-84mm és 80-300mm (35mm-re átszámítva). (4/3" LiveMos,16MP, dönthető lcd)

17 éve a PH-n....

(#46702) rbalint88 válasza tsyl (#46701) üzenetére


rbalint88
addikt

duplazoom kit + 2 obi? hmm. akkor egy 75/1,8-at és egy 45/1,8-at kérnék a duplakit mellé :P

(#46703) tsyl válasza rbalint88 (#46702) üzenetére


tsyl
aktív tag

Nekem fel sem tűnt :)
Itt az eredeti hirdetés az újságból (amúgy 07.16-ig tart az akció)

17 éve a PH-n....

(#46704) .: JuSzT :. válasza tsyl (#46703) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csak rendelésre, fehérvár, kecskemét. Az is jó :D

(#46705) vond válasza tsyl (#46703) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jahhh, a "kit" mögé kellene egy vessző, vagy kötőjel, s máris jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46706) Pocford


Pocford
csendes tag

Sziasztok!

Két használt gép között vacilálok és nem igazán tudok dönteni.

Canon SX220 HS
Sony HX5V

Van már egy tükörreflexes gépem és ez mellé keresek egy kisebb hordozhatóbb gépet.
Főként családi fotózásra kellene, nyaralás, stb. A lényeg a gyorsan előkapom és bumm, persze nem a legrosszabb minőségben. De a nagyon jó minőséghez ott az EOS.
A keret 40e körül van, és más alternatíva is szóba jöhet.

(#46707) steveetm válasza Pocford (#46706) üzenetére


steveetm
őstag

Pont pár napja lehetett hasonló téma, lehet érdemes egyet visszalapozni.
Olympus XZ-10:)
Tudom, hogy 50k, de 40k környékére az nekem még a "belefér" kategória, ráadásul újonnan lenne. Bár használtam lehet 40k ért is beszerezhető.
Egyébként annyit beszélünk már róla, hogy lassan én is elkezdem fontolgatni, hogy összegyűjtök rá második gépnek:D

Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#46708) sirtomi válasza steveetm (#46707) üzenetére


sirtomi
tag

Milyen alternatíva van az XZ-10 mellett ebben az árkategóriában, ha szeretnék egy kicsit nagyobb zoom-ot?
Nekem még kicsit 50K fölött is beleférne :)

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#46709) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Valami jó minőségű kompakt(abb) gépet keresnék ahol a manuális beállítások sem hiányoznak és értékelhető képeket lő.

Plusz fontos lenne még a videós képesség. FHD-ban minél jobb minőség és ami kell hozzá (autofókusz, képstabilizátor, ?). Ha akciókamera helyett is használható 60fps-sel és némileg strapabíróbb kivitellel, az sem lenne hátrány.

Javaslat?
(Áron nem gondolkodtam egyelőre, nem tudom mik a lehetőségek. Ilyen szempontból is felvilágosíthattok. :) )

[ Szerkesztve ]

(#46710) Tin_Shield válasza sirtomi (#46708) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha a fényerős objektívet (=használhatóság és képminőség) beáldozod akkor számtalan nagyobbnál nagyobb zúmot találsz :) Kicsit nagyobb zúm, kicsit sötétebb optika sajnos nincs, az majd 100e után jön. Addig csak nagyzúm és setét optika, vagy kicsizúm és fényerős optika (vagy kicsizúm és setét optika) a választék

[ Szerkesztve ]

(#46711) Tin_Shield válasza sb (#46709) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic LX7
110e körül itthon (70-80e íbéjről ha kifogsz valami jó vételt)
Viszonylag masszív felépítésű, fémházas masina, de azért nem strapagép.

(#46712) tsyl


tsyl
aktív tag

Megjött ma a közgyűrű Hong-Kong-ból és a külső töltő az Xz-2-höz...már csak a telekonverter-t kell, hogy hozza a posta...hú de nagyon várom már...:)

17 éve a PH-n....

(#46713) jeni válasza tsyl (#46712) üzenetére


jeni
félisten

(#46714) tsyl válasza jeni (#46713) üzenetére


tsyl
aktív tag

Biztos jó lenne, sőt első körben én is ilyesmit szerettem volna venni. Aztán az Ebay-en akadt egy "puritánabb" olcsóbb pénzért...így őt rendeltem meg.

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#46715) erzol válasza sirtomi (#46708) üzenetére


erzol
őstag

Emlékeim szerint tavaly karácsony előtt 100e. felett volt az xz10 ára. Amennyibe most kerül, az olympus rendesen odavágott a piacnak.

(#46716) jeni válasza tsyl (#46714) üzenetére


jeni
félisten

akkus adapteres töltést a Fujiweb oldalról azt többre tartom,mert amit vettél azzal csak 1-t tudsz tölteni és egy időben és csak 1 gépre jó.
amellett ha nem egyedül mész nyaralni,kirándulni akkor akár 2 gépet tudsz a cserélhető adapterrel tölteni egy töltővel.

(#46717) benvolio válasza jeni (#46716) üzenetére


benvolio
őstag

+1
Én csak ezt a töltőt vittem nyaralni. :) Videokamera, fényképezőgép, telefon töltésére is használtam. Az utángyártott plusz akksikat is onnan vettem, azok is beváltak.

(#46718) tsyl válasza jeni (#46716) üzenetére


tsyl
aktív tag

Teljesen igazad van:) Nekem külön táska kell a töltőknek, mert ha én ha hosszabb időre megyek, akkor 2 videokamera, 2 fényképező, 2 telefon, Laptop+egy extra nagy powerbank-ot cipelek magammal :)

17 éve a PH-n....

(#46719) sirtomi válasza Tin_Shield (#46710) üzenetére


sirtomi
tag

Mit jelent hogy sötét optika? Gondolom azért egy Canon SX600 sem csinál szar képeket.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#46720) .: JuSzT :. válasza sirtomi (#46719) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Fotózz vele egy alagútban negrót.

(#46721) sb válasza Tin_Shield (#46711) üzenetére


sb
veterán

Köszi, utánaolvasok.
Más tipp esetleg?

(#46722) asdf_ válasza sirtomi (#46719) üzenetére


asdf_
veterán

Az XZ-10-hez kepest azokat csinal, ha nem verofenyes nappal fotozol. Ugyanakkora mindket gep szenzora, az Olympus f/1.8-2.7 mig a Canon f/3.8-6.9. Ez magyarra leforditva annyit jelent, hogy amikor pl. az elsovel keves fenyes szituacioban tudsz loni egy meg hasznalhato kepet, addig a Canonnal vagy az ISO-t kell feljebb vinned (= lesz egy jp zajos keped), vagy a zaridot (=lesz egy elmosodott bemozdult keped),. A Canonnak sokkal tobb feny kell egy ugyanolyan minosegu kep elkeszitesehz, ez az ara annak, hogy 18*-os nagyitasu objektivet hegesztettek a gep orrara..

(ize, neten valahol nincs egy ilyen online szamolgatos oldal amivel lehetne remisztgetni a gigazoom erdeklodoket, hogy itt tessek hasonlitani?)

(#46723) sirtomi válasza asdf_ (#46722) üzenetére


sirtomi
tag

Na, korrekt válasz. Köszi!
Lassan teljesen felhomályosodok a fotós témában. Egyszer csak megértem mi mit jelent :)

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#46724) .: JuSzT :. válasza sirtomi (#46723) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#46725) Hannibal88


Hannibal88
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon sok hasznos információhoz jutottam hozzá a fórumban tett irásaitokból. :R Elsőnek úgy indultam neki a fényképezőgép keresésnek, hogy az igényeimet majd biztos egy szép nagy bridge gép fogja kielégíteni. De ahogy belemerültem a fórum olvasásába, egyre inkább átterelődött a figyelmem a kisebb (túrázáshoz, utazáshoz kényelmesebb), nagy fényerejű (nincs szükségem egy fekete lyukra) kompakt gépekre. Jelenleg úgy néz ki, egy LX7-et fogok vásárolni, de még lehet x10 lesz belőle (az utóbbi nagyon megtetszett a külseje miatt, de azért a belseje sem akármi).

A kérdésem az lenne, hogy ennél olcsóbban magyarországi eladótól meg lehet-e rendelni?

Na meg persze kell még hozzá egy tok is (ennek még utánanézek máshol is, de a legjobb lenne egy helyről), valamint 1-2 pót akku, na meg valami tartalék töltő egység/PowerBank, Solar Energy Charger/ (ezeket majd valószínűleg ebayről fogom beszerezni, idővel).

Ezekkel kapcsolatban esetleg tudnátok ajánlani valamit?

(#46726) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Honnan lenne érdemes megvenni a Panasonic fz200 at?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#46727) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Nyaralni megyünk a hónap végen es úgy döntöttünk, hogy szeretnénk egy normális fényképezőgépet. Nem értek a fényképezéshez, de leírom mire használnánk:
- kiránduláskor csinálni pár tájképet és családi képet
- családi bulikon pár fotót kattintani
- valamilyen sport eseményn pár távolabbi kép

Teljesen átlágos felhasználás. A keret max 80. Ennyiért csak kompakt gép jöhet szóba gondolom.

Előre is köszönöm a segítséget!

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#46728) Atlantisz48 válasza steveetm (#46624) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Most hogy így az internetem megnéztem ezt az Olympus XZ-10-et jó gépnek tűnik, viszont az egyik ismerősöm azt mondta hogy a fényképezőknél az egyik legfontosabb dolog azaz optikai zoom, tehát minél nagyobb annál jobb. Szerintem ezt nagyon nem így van, mert ahogy írtátok is a szenzor, és egyéb dolgok gyengébbek. A másik dolog, hogy ha nagy zoomot tud akkor ugye a lencsének is nagyobb az átmérője, és itt lép közbe hogyha nagyobb a lencse akkor jobb. Ezt is az ismerősöm mondta. Ehhez tudnátok egy pár dolgot mondani? Hogy akkor mégis hogy is van ez? Meg szerinte az ilyen kis kompakt gépek nem a legjobbak mert digitális, meg mindent a szoftver végez.....meg hogy jobb az analog, mert a digitális világ nem fejlett e téren.
Mondom ezt nem én állítom hanem az egyik ismerősöm, én nem értek a fényképezéshez, ezért is kérdezlek titeket.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv
Zoli

(#46729) HollyBoni válasza Atlantisz48 (#46728) üzenetére


HollyBoni
veterán

Atyaisten. Ettől az ismerősödtől inkább ne kérj tanácsot többet. :DDD

(#46730) asdf_ válasza Atlantisz48 (#46728) üzenetére


asdf_
veterán

Mondom ezt nem én állítom hanem az egyik ismerősöm, én nem értek a fényképezéshez,

A jelek szerint o sem ;)

(#46731) jjeahh válasza bferenc (#46727) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"családi bulikon pár fotót kattintani" - beltér, kevés fény, mozgó téma?
"valamilyen sport eseményen pár távolabbi kép"

ehhez gondolom kell rendszervaku, fényerős nagylátó, fényerős tele, gyors követő af...tehát asszem mégsem átlagos felhasználásra kéne :D
ha mégis, akkor olympus xz-10, xz-2, e-pl3, fujifilm x10 pl., bár utóbbit nem tudom lehete még újan kapni...de ezekkel a cuccokkal a telés sportfotóról le kell mondanod :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46732) Hannibal88


Hannibal88
csendes tag

Pana lx 7-be milyen kártyát érdemes tenni?
Mi az a határ ami már nem fogja vissza a gépet? Van valakinek ilyen tapasztaltat?

(#46733) .: JuSzT :. válasza Hannibal88 (#46732) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Pana lx 7-be milyen kártyát érdemes tenni?
A szabványnak megfelelőt

Mi az a határ ami már nem fogja vissza a gépet?
Az ukrán határ kicsit macerás, de az EU-n belül jó vele fotózni

Van valakinek ilyen tapasztaltat?
Van aki kártya nélkül fotózgat, neki nincs ilyen tapasztalata (Csáknoris)

(#46734) mrmarkus válasza Hannibal88 (#46732) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Használj gyors írás / olvasás sebességű (min C10) memóriakártyát! Akár 32 GB méretű SDHC memóriakártyát is beletehetsz. A microSDHC adapterrel nem igazán fényképezőgépekbe való - bár használható.
Egy nagyobb méretű kártya ahelyett célszerű inkább több, kisebb méretű bővítőkártyát beszerezni, mert egy esetleges kártyahiba esetén sem maradhat tárhely nélkül az ember. Tehát egy darab 32 GB-os helyett jobb és egyben biztonságosabb megoldás két darab 16 GB-os vagy egy 16 GB-os és két 8 GB-os bővítőkártya használata.
Nekem a az alábbiak váltak be: link1 és link2
Gyorsabb kártyákra csak abban az esetben érdemes beruházni, ha a fényképezőgép ki is tudja használni a sebességüket!

Freedom of Information

(#46735) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok.
Anyukámnak szeretnék hétvégéig egy fényképezőgépet. Beltéri társastáncos képek készülnének javarészt a fényképezővel. Így számomra fontos a zoom és az éles képek készítése, néha 1-2 videó és mindez álltalában auto módban.
Nehéz eset vagyok, mert mindezekre 25ezrem van és nem is értek hozzá, h melyik a legjobb választás számomra. Kompakt gépek nemtudom, h ilyen árban szép képeket csinálnának-e a nekem megfelelő feltételek mellett.
Amiket néztem:
- Fuji 6500fd
- Sony Cyber-shot DSC-H50
- Fujifilm FinePix S2980
- Panasonic FZ20
- Sony DSC-H9

Esetleg másra lenne szükségem? Kérlek segítsetek egy tudatlan társatokon, aki egy szuper ajándékkal szeretné meglepni édesanyját az 50. születésnapján! :)
Előre is köszi mindenkinek! :R

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46736) sad_Vamp válasza bbubby00 (#46735) üzenetére


sad_Vamp
őstag

1000edszer lesz már leírva: a fény és a zoom nem jár együtt (beltérre pedig kell a fényerős optika) gondolom a kereted sem végtelen, így kompromisszumot fog kellened kötni valamelyik irányba.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#46737) mrmarkus válasza bbubby00 (#46735) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem egészen értelek. Használt készüléket szeretnél, mert ezek már nem igazán kaphatóak a kereskedelemben. Ezenkívül az új áruk sem igazán stimmel az általad megállapított kerettel...
Amennyiben valóban használt készülékben gondolkodsz, akkor szinte mindegy, melyiket választod.
Beltérben, kevés fényben ezekkel nem lesz egyszerű jó fotókat készíteni, de válaszd a legnagyobb kezdő fényerejűt!

Freedom of Information

(#46738) bbubby00 válasza sad_Vamp (#46736) üzenetére


bbubby00
őstag

Tudom, h nem fog együtt járni a zoom és a fény... ez józan paraszt ésszel is felfogható. Ilyen árak mellett nem is várom el egy profi gép minőségét. Ezek közül szeretném a nekem legmegfelelőbbet.

#46737 mrmarkus
Köszi a tanácsot és igen, használt gépekről beszélek. Ilyen árakon ezek vannak hardveron, meg másik portálokon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46739) mrmarkus válasza bbubby00 (#46738) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Értem...

Freedom of Information

(#46740) bbubby00 válasza mrmarkus (#46739) üzenetére


bbubby00
őstag

Sajna nagyobb keretem nincs a dolgokra, hidd el ha nem számítana a pénz, akkor bemennék egy MM-ba és megvenném a legdrágábbat és lesz@rnám ,h 25ezerért melyik a jobb gép.. :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46741) Cyborg válasza .: JuSzT :. (#46733) üzenetére


Cyborg
őstag

Ugyan nem LX-7-ben, de ilyet használok:
[link]
A tesztet egy SD-microSD átalakítóval csináltam egy Laptop SD slotjában.

(#46742) .: JuSzT :. válasza Cyborg (#46741) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezzel az írással ez elég gyatra, sőt. Oké, nem hátráltatja a fényképezőgépet, de azért ennél manapság az átlag is jobb.

Azért egy 10 db-os RAW sorozatot kiírni nem mindegy mennyi idő alatt teszi meg a gép, miközben lekésed a következő témát.

(#46743) HollyBoni válasza .: JuSzT :. (#46742) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen gyorsan tud max írni az LX7? Semmi adatot nem találok.

(#46744) mrmarkus válasza bbubby00 (#46740) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Megértelek! Az általad felsoroltak közül a Sony DSC-H9 rendelkezik a legnagyobb induló fényerővel...

Freedom of Information

(#46745) schawo válasza bbubby00 (#46735) üzenetére


schawo
titán

Ezek közül a Fuji 6500 a legjobb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46746) bbubby00 válasza schawo (#46745) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszönöm a tanácsokat! Megnézem mind, esztétikailag is úgy néznek ki, mint ahogy beharangozták. Ha döntöttem, akkor leírom az örömöm! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46747) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#46743) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Aha, igen.

Passz nem találtam most én sem semmit, talán ennyit :

To test the Lumix LX7's continuous shooting I fitted it with a freshly formatted Sandisk Extreme Pro UHS-1 card. In shutter priority mode with with 1/500 selected, I fired off a burst of 12 frames in exactly one second - a little faster than the quoted speed and a very impressive performance indeed. It takes five and a half seconds to write the 12-frame burst to the card, but you don't have to wait for it to finish before you can start shooting again and can shoot shorter bursts more or less immediately, though, obviously, the longer you wait the more shots you'll get. Switching to a speed class 10 SDHC card made no difference to these timings, so, while you can use the faster UHS-1 cards in the LX7, there's no performance premium to be gained.

(#46748) mrmarkus válasza HollyBoni (#46743) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A C10-es kártyák által biztosított sebességnél nem igazán tud nagyobb sebességgel írni. A külföldi fórumok kötelező minimumnak a C6 kártyákat ajánlják, de szerintem ez videóknál még időnként gondot okozhat...

Freedom of Information

(#46749) HollyBoni válasza mrmarkus (#46748) üzenetére


HollyBoni
veterán

Maximum videó bitráta 28 Megabit/sec, ami 3.5 megabyte/sec. Szóval ha a Class 6-os kártya hozza a 6 megabyte/sec írási sebességet akkor bőven elég. Persze én is C10-es kártyát vennék mert árban kb semmi különbség nincs, csak sokan veszik ezeket az UHS ultragyors kártyákat merhogyazjó olyan gépekbe amik nem is támogatják az UHS szabványt, és bőven nem tud annyival írni a gép mint amennyi a kártya sebessége...

[ Szerkesztve ]

(#46750) partxxx válasza partxxx (#46699) üzenetére


partxxx
tag

Napokkal ezelőtt érdeklődtem, hogy milyen gépet vegyek. Azóta én is kicsit jobban megismertem a saját elvárásaimat.

szempontok:
1, a fényérzékenység (zajmentesség) fontosabb mint a zoom
2, 60k huf körül egyen az ára újonnan
3, lehetőleg legyen benne GSP (ha nincs akkor 50k körül legyen az ára)
4, kiránduláson, gyalogtúrán és biciklitúrákon használnám
5, USB szabványon tölthető legyen (5V) 2-4 napot tudjam használni, napi max 100 kép
6, stabilizátor !!

eddig nézett gépek:
http://pixinfo.com/fgep/Olympus_XZ-10
http://pixinfo.com/fgep/Nikon_Coolpix_L830
http://pixinfo.com/fgep/Canon_PowerShot_SX280_HS
http://pixinfo.com/fgep/Nikon_Coolpix_S9500
http://pixinfo.com/fgep/Nikon_Coolpix_P300
http://pixinfo.com/fgep/Fujifilm_FinePix_S8200
http://pixinfo.com/fgep/Fujifilm_FinePix_S8400W

out of budget, de nyomós érvekkel megoldható:
http://pixinfo.com/fgep/Nikon_Coolpix_P330

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.