Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) junior11 válasza Vyndree (#47799) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen, nekem is tetszik az FZ1000, amúgy most ő lenne az FZ200 utódja? Vagy még várható vmi óccóbb is? :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47802) mrmarkus válasza Gstyler (#47800) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szép okfejtés, csak annyi a bibi benne, hogy a Sony a3000 nem bridge gép, mert cserélhető az objektívje... ;)
Ez a MILC kategóriába tartozik!

Freedom of Information

(#47803) mikrofon


mikrofon
addikt

Egyébként a Canon PowerShot G15-ről, a Canon PowerShot G16-ról, a Pentax MX-1 -ről és Nikon Coolpix P7800 a mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#47804) Vyndree válasza junior11 (#47801) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez most valami csúcs bridge, szerencsére a cmos is megnőtt benne.

(#47805) Mbazsika


Mbazsika
tag

Köszönöm mindenkinek!

Talán ez jó lenne?

Ennek a vacaknak csak saját memóriája van, az asszony lőtte vhol fillérekért a gyereknek.

(#47806) Vyndree válasza Mbazsika (#47805) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem ez nem olyan. A helyedben elfelejteném, vennék valami alap kompaktot ötezerért. Azért adhatták fillérekért, mert így tényleg használhatatlan. Nem volt szép az eladótól, hogy nem tájékoztatta a feleséged, sajnos aki nem ért hozzá könnyen át lehet ejteni.

(#47807) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szép napot mindenkinek!
Mi a véleményetek a Sony Cyber-Shot DSC HX 50-ről. Ilyet szemeltem ki. Mit tapasztaltatok, érdemes megvenni? Ha valakinek van ilyen a gyakorlatban is, akkor szivesen veszem a tanácsokat és meglátásokat.
Ha tudtok rosszat mondani róla, azt is szivesen veszem.

Üdv. Pibácsi

(#47808) Tin_Shield válasza mikrofon (#47803) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Pentax MX-1 az Oly XZ-2 optikáját kapta, a gép néhány paraméterben különbözik a donortól. Nekem tetszik külsőleg, most már az ára is emészthető. Én ugyan az XZ2-t venném, mert az Oly logikájával már megbarátkoztam, de ha Pentaxos lennék valszeg bevállalnám az MX-1-et
A Canon G sorozatától szerintem jobb a Fuji X10/20 (mínusz video). Ha pedig videó is kell akkor Panasonic LX-7 a mindent vivő "lola-t".
A Nikon P7800 érdekes lehet, ha valakinek kicsit nagyobb zúmra van szüksége, bár nemrég a Mammut MM-ben kb. ennyiért volt Olympus Stylus 1 is, ami sokkal jobb gép.

(#47809) mikrofon válasza Tin_Shield (#47808) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi az összehasonlítást!

(#47810) Tin_Shield válasza pibácsi (#47807) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sötét optika, hangyafaxnyi szenzor, nagy zúm... és még csak nem is olcsó...mit vársz ettől a géptől, melyik paramétere fogott meg?
80e körül 100x inkább Olympus XZ2, Fuji X10, Pentax MX1.

(#47811) mrmarkus válasza Tin_Shield (#47808) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"A Pentax MX-1 az Oly XZ-2 optikáját kapta,"

Erről a megállapításról hol lehet olvasni?
Tudnál egy-két linket adni?!
Előre is köszönöm!

Freedom of Information

(#47812) Vyndree válasza pibácsi (#47807) üzenetére


Vyndree
őstag

Amennyiben nem a nagy zoom miatt esett rá a választás, akkor tényleg nem jó választás. Viszont ha a zoom az elsődleges és egy jó gépet szeretnél, akkor Pana fz200.

(#47813) Mbazsika válasza Vyndree (#47806) üzenetére


Mbazsika
tag

Köszi!

(#47814) jjeahh válasza Gstyler (#47800) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az a3000 abszolút fapados belépő szint nagyon jó képminőséggel, a g5 meg egy jóval kisebb méretű középkategóriás svájci bicska amivel már haladó fotósok is ellehetnek

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47815) Tin_Shield válasza mrmarkus (#47811) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"The MX-1 shares a lens (and probably sensor) with the Olympus XZ-2" (dpreview)
De elég megnézni a két gépet, és az optikai specifikációt...

[ Szerkesztve ]

(#47816) mrmarkus válasza Tin_Shield (#47815) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Köszönöm az infót! :R

Freedom of Information

(#47817) junior11 válasza Vyndree (#47804) üzenetére


junior11
veterán

Igen, tudom, ellenfelet kapott a Sony RX10 legalább. Csak az ára elég húzós...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47818) Vyndree válasza junior11 (#47817) üzenetére


Vyndree
őstag

Jó lenne ha nem csak ellenfelek lennének is, hanem harcolnának, az árakat lefelé. :)

(#47819) junior11 válasza Vyndree (#47818) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen, de ahogy ismerem a két márkát, sokáig tartani fogják az árukat, esetleg később vmit esni fog, de nem sokat...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47820) Gstyler válasza Vyndree (#47812) üzenetére


Gstyler
senior tag

Cafolj meg, de ha jól látom akkor az fz200ban is ugyanolyan kis szenzor dolgozik, mint a többi bridgeben (sajnos). Persze ettől fuggetlenul, lehet, h jobb, mint a többi, de hatalmas minőség beli kulonbseg gondolom, h nincs.
Ahogy látom egyedül az fz1000ben van vègre egy nagyobb szenzor, de hát az meg elérhetetlen áron van :( Pedig sanszos , hogy ő lenne a tökéletes választás, annak aki nem szeretne lemondani a nagy zoomról, de szeretne minőségi képeket készíteni.

(#47821) vond válasza Gstyler (#47820) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, az FZ200-ban is pöcsköszörű 1/2.3" szenzor van, de a Canon HX50 féle f/3.5-6.3-mal szemben fix f/2.8-at tud 25 és 600 mm között, ami nagylátón majdnem egy fényérték előny, a tele végén meg kettő és fél.

Ez azt jelenti, hogy amíg a HX50-en ISO 200-400-800-at tolsz, addig az FZ200 ugyanolyan rekeszidők mellett végig maradhat ISO100-on.

Ez a kiváló üveg nálam is sokat nyomott a latban. Persze kellett még számos más funkció is, de talán ez a legfontosabb különbség az átlag bridge-ekkel szemben.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47822) Gstyler válasza vond (#47821) üzenetére


Gstyler
senior tag

Bár a Stylus 1-nél sajnos nincs konstans 2.8,de a szenzora nagyobb.
Van valakinek tapasztalata a gépről?

(#47823) mrmarkus válasza Gstyler (#47822) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Talán tekintsd meg ezt!

Freedom of Information

(#47824) Gstyler válasza mrmarkus (#47823) üzenetére


Gstyler
senior tag

Igen, ezt láttam! Elég komoly, meggyőző képek! Konkrétan emiatt kezdtem el utánanézni.
Gondoltam megkérdezem, h használ-e itt vki ilyet.
Bár az új ára elég magas, de talán lassan használtan el lehet csípni egyet..

[ Szerkesztve ]

(#47825) mrmarkus válasza Gstyler (#47824) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Most volt leárazva néhány MM-ben elég rendesen... ;)

Freedom of Information

(#47826) Piftuka válasza Tin_Shield (#47714) üzenetére


Piftuka
veterán

"(a "nagy" márkákat ebben árkategóriában én hanyagolnám, de ha ragaszkodsz névhez akkor: Canon S120, Canon G15, Nikon P340)"

Kifejtenéd, kérlek, hogy miért!?

"Aquila non captat muscas."

(#47827) Tin_Shield válasza Piftuka (#47826) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A canikon csúcskompaktoknál a fuji/oly/pana stb. hasonló gépek jellemzően olcsóbbak, vagy közel hasonló ár esetén jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#47828) taxi


taxi
aktív tag

Teljesen kezdőként a három közül melyiket ajánlanátok?
Nikon Coolpix P-600
Pana Lumix DMC-FZ 200
Fuji Finepix HS 50 EXR

Makrózáshoz, és tájfotózáshoz szeretném használni elsősorban.

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#47829) pibácsi válasza Tin_Shield (#47810) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Tin Shield!
Köszi az őszinte választ. Hallgatok rád és nem veszem meg. Tulajdonképpen ott vagyok megfogva, hogy mindenképpen olyan gépet keresek ami 1280x1080-as videót készít 25 frps, ill.50i-ben.Ez utóbbi lenne a jó.
Az Olympusok körül keringek igazán, kinéztem az SH50-et, de az sajna 60i-s videót készít a 30frps mellett. Az XZ2 is 30 frps-ben dolgozik. Egyébként nem kellene a nagy zoom, elég lenne az 4x, és így az XZ2 megfelelne, vagy a Fuji X10, de a Pentax is. Viszont 30-as frps mindegyik. Nekem azért kell a 25 frrps, mivel videózok és a kamera 25 (PAL)-ba dolgozik és szerkesztéskor be tudom dolgozni a digi géppel felvett videót is. Érthetően a 30frps nem jó. nehézkes az átalakítás, csak AviSynth-tel lehet megoldani elég körülményesen. Hát ez a magyarázat. Azt nem értem, hogy ide Európába miért hozzák a 30-as gépeket. A Sony és Canon ezt észrevette, dehát ott meg más szempontok nem jók. Hát keresgetek tovább.

Ü. Pibácsi

(#47830) mrmarkus válasza Piftuka (#47826) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A Canon és a Nikon nem igazán kezeli kiemelt figyelemmel a kompakt / bridge szegmenst, de a MILC kategóriában is csak jelen van inkább, minthogy itt is piacvezető szerepre törekedne.
A kisebb márkák viszont a DSLR kategória helyett - mert ott labdába sem rúghatnak - ezekbe a piaci szegmensekbe koncentrálják fejlesztésre szánt tőkéjük és minden innovációjuk legjavát... .

Freedom of Information

(#47831) mrmarkus válasza taxi (#47828) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Amennyiben komolyabban szeretnél makrózni, akkor elfelejtheted az apró szenzoros, fix objektíves gépeket.
Ha csak játszadozni szeretnél kicsit, akkor az FZ200 lehet jó választás a felsoroltak közül...

Freedom of Information

(#47832) pibácsi válasza Vyndree (#47812) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Vyndree!
Köszi a választ, úgy gondolom, hogy nem veszem meg, mivel már te vagy a második, aki nem ajánlja. Nem a nagy zoom miatt nézegetem, elég lenne 4-5x is, hanem a videó miatt, mivel tud 1280x1080 50i(váltottsoros) videót és olyan gépet keresek, ami ezt tudja, de legalább 25p esetleg.

Üdv. Pibácsi

(#47833) taxi válasza mrmarkus (#47831) üzenetére


taxi
aktív tag

Köszönöm.

Hakuna matata

(#47834) Tin_Shield válasza pibácsi (#47829) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic LX7, ne keresgélj tovább.
Kb. egy Deákkal többet kell érte kipengetni, de cserébe penge az optika, jó a szenzor, és (nem csak) kompakt mércével bokalefosós a video.
Ha kukacoskodunk a Pana jpeg motortól vannak ügyesebbek, ha maximalista vagy érdemes a raw fájlokkal foglalkozni.

(#47835) mikrofon válasza Tin_Shield (#47808) üzenetére


mikrofon
addikt

Sikerült leszűkítenem, de az alábbi három közül még mindig nem tudok választani:
Pentax MX1, mert jó és most is Pentaxos vagyok, bár a tesztek alapján a manuális fókuszálás nem túl használható.....
Panasonic LX7, mert jó és sokan ajánlják, itt milyen a manuális fókuszálás?
Panasonic FZ200, mert látok benne fantáziát.... itt milyen a manuális fókuszálás?

[ Szerkesztve ]

(#47836) mrmarkus válasza mikrofon (#47835) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Amennyiben nagyon fontos számodra a manuális fókuszálás lehetősége, akkor nem igazán értem, hogy miért kompakt / bridge kategóriában gondolkodsz? Ez nem erőssége ezen kategóriáknak!
Írod, hogy Pentaxos vagy. A Pentax rengeteg jó minőségű, manuális obival rendelkezik, ráadásul nagyon olcsón lehet hozzájuk jutni. Azokkal könnyedén lehet manuálban fotózni, mert erre fejlesztették ki őket. Ráadásul előny, hogy a vázban lévő stabilizátor miatt, minden obid is "stabilizálttá" válik... ;)

Freedom of Information

(#47837) Gstyler


Gstyler
senior tag

Abban tudtok segíteni, hogy külföldi vétel esetén, hogy történne a garanciáztatás, hha arra kerülne a sor?
(Ausztria, Németország)

[ Szerkesztve ]

(#47838) mrmarkus válasza Gstyler (#47837) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ez attól függ, hogy a kint vásárolt gépre adott garancia érvényesíthető e a hazai szakszervizeknél.
Ha az adott gép EU garanciája itthon nem érvényesíthető, akkor bizony ki kell küldeni és az költségekkel járhat...

Freedom of Information

(#47839) mrmarkus válasza Gstyler (#47837) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Amennyiben tudod a gép típusát, azt, hogy hol vásárolnád meg és ott milyen garanciát biztosítanak hozzá, akkor levélben vagy telefonon megkeresed a hazai szakszervizét. Megkérdezed tőlük, hogy az adott garancia érvényesíthető e náluk...

Freedom of Information

(#47840) Gstyler válasza mrmarkus (#47839) üzenetére


Gstyler
senior tag

Még csak elméleti a kérdés, de ezt szerettem vna tudni, köszönöm szépen :R

(#47841) schawo válasza Gstyler (#47837) üzenetére


schawo
titán

Márkafüggő. Nincs általános gyakorlat, mint az sejthető is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47842) pibácsi válasza Tin_Shield (#47834) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Tin Shield!
Hát a Pana LX7 az jó lenne, de ... az az igazság, hogy úgy indultam a keresgélésnek, hogy 45-55e Ft. körűl keresek gépet. Azután ez felment 65-re, majd a Sony esetében már 80-nál járunk. Az LX7 viszont már 110 körül van, ami nekem már nagyon sok (már a 80 is erősen feszített). Kénytelen vagyok lejjebb keresgélni. Azér lett volna jó az Olympus SH 50, mivel az elérhető áron van, viszont a videó nem jött be a 30 miatt.
Minden esetre köszi, hogy ennyit foglakozol a dolgommal és segíteni szeretnél. Sajna az anyagiak.
Muszáj lesz valahol megalkudnom, minden esetre a Sonyt már kihúztam a listából. A Canon gépeket eddig kihagytam a szórásból, nem jó a tapasztalatom, de talán végignézem őket mégegyszer.
Köszi mégegyszer.

Üdv. Pibácsi.

(#47843) zörgö


zörgö
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek .
Jelenlegi fényképezőgépem szeretném lecserélni komolyabb készülékre.(samsung l210)
Anyagi keretem(max100000ft)
Leginkább táj ,család ,makro fotókat szeretnék készíteni amiket nagy képernyős fhd tv-n
nézegetnék a családdal.A videokészítés nem a legfontossabb szempont de azért szeretnék készíteni.
Segítségeket előrre is köszönöm!

(#47844) Gstyler


Gstyler
senior tag

Van tippetek, hogy az Olympus Stylus 1-et hol tudnám kézbe fogni?
MM-ben és az Edigiben nem találtam :/

(#47845) mrmarkus válasza Gstyler (#47844) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Telefonon érdeklődtél, mert a netes reklámanyagban a honlapjukon nem mindig találod meg. Így viszont ők az MM-ben meg tudják mondani, hogy melyik üzletükben, mennyiért van készleten.
Mivel önálló elszámolási egységek, az áraik között is jelentős letérések lehetnek...

Freedom of Information

(#47846) jjeahh válasza zörgö (#47843) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használt is jöhet vagy csak új?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47847) Gstyler válasza mrmarkus (#47845) üzenetére


Gstyler
senior tag

Neten néztem csak és egyik üzletben sem mutatott készletet, de akkor felhívom majd őket! :R

(#47848) mrmarkus válasza Gstyler (#47847) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Elsőre a budaörsi MM-el próbálkozz!
Ott pár napja volt 2 dbb 145k-ért, ha jól emlékszem...
Itt írta valaki a topikban.

Freedom of Information

(#47849) mrmarkus válasza mrmarkus (#47848) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A #47667 hozzászólásban írták még 24.-én. Nagy szerencséd lenne, ha még maradt volna belőle!
2 év garival kínátják...

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#47850) erzol válasza Gstyler (#47847) üzenetére


erzol
őstag

Mammut MM-ben van stylus1 kiállítva(146e.)
No meg e-pl5 14-42II obival 99e-ért. :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.