Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) psg5


psg5
veterán

Azt lehet tudni, hogy miért vitték le ennyire és viszonylag rövid idő alatt az xz-10 árát?

F.K.T.

(#46052) jeni válasza psg5 (#46051) üzenetére


jeni
félisten

Sok van belőle a raktáron? Ki tudja? Nem valószínű,hogy van újabb kiadás abból.
Lehet,hogy az ára közel volt az XZ-2-hez.
A bolti árát hol láttad és mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#46053) Tin_Shield válasza psg5 (#46051) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tudni nem lehet csak sejteni. Az Oly is - az összes gyártóhoz hasonlóan - hajlamos alaposan túllőni célon a bevezető árakkal. Főleg ha "prémium" imidzset próbálnak adni egy-egy terméknek.
Sajnos ez a kurva magasról indítunk majd egy év múlva ~60% körüli áron adjuk ugyanazt abszolút alávág a termékek értékállóságának, ami pedig alapvető dolog lenne a prémium státuszhoz.

[ Szerkesztve ]

(#46054) psg5 válasza jeni (#46052) üzenetére


psg5
veterán

Ebben a cikkben, a végén 123.000.-Ft ot írtak!
Azért az igen nagy áresés. Arra tippelnék, hogy nem fogyott. Mondjuk ez meg nem jó előjel...

F.K.T.

(#46055) jeni válasza psg5 (#46054) üzenetére


jeni
félisten

az még a kezdetén volt megadva mint irányár!
azóta sok-sok víz lefolyt a Dunán!
Az Oly mintaboltban Bp-n 60000 Ft,de ha van Oly kártyád ( 8000 Ft megvehető helyszínen ) akkor tudtommal még ebből is lejöhet 15% áresés.

Én nálam az Oly XZ-2 jobban bejönne,igaz az csak 4x zoom,az XZ-10 az 5x zoom de kisebb érzékelős,és nem kihajthatós a kijelzője,vakú sarú sincs rajta.

(#46056) psg5 válasza jeni (#46055) üzenetére


psg5
veterán

Igen mostani árat is tudom, pont eddig tudok elmenni árban, X2 már nem fér bele.
Oly kártya honnan lehet? Csak helyben vehető?
S nem is nagyon ajánlottak más alternatívát ebben az árban x10-es helyett a "kollegák" :)

F.K.T.

(#46057) jeni válasza psg5 (#46056) üzenetére


jeni
félisten

(#46058) psg5 válasza jeni (#46057) üzenetére


psg5
veterán

ezzel 1000.-Ft-ot spórolnék...(legalábbis egy fényképezőn xz-10-ne, ha az belefér az akcióba egyáltalán. Jól látom? Éves klub 8000.- -15%=-9000.- Nem túl csábító.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46059) rbalint88 válasza psg5 (#46058) üzenetére


rbalint88
addikt

de mondjuk egy E-M1-nél 12-40 obival, ami 750ezer, na számoljunk csak ;)

(#46060) psg5 válasza rbalint88 (#46059) üzenetére


psg5
veterán

Az valóban, bár annyit szánhatnék rá...

F.K.T.

(#46061) Chappy


Chappy
tag

Sziasztok!

Úgy érzem 1,5 év alatt kinőttem a kis 16 MP-es Canon gépen (anno 24-ért vettem), ugyanis kevés az 5x zoom, éjszaka még lehet is vele jó képeket csinálni (csak 4mp-sek, de nembaj), viszont szürkületkor épületben elég szar. Elég vegyesen fotozók mindent, elsősorban tájakat, vonatokat, meg múzeumos dolgokat (meg amit úgy lát az ember mikor utazik/nyaral/külföldre megy). Vakut mindenképpen szeretnék a gépbe, noha 1000 fotóból ha 10-et készítek vakuval, zoomból meg azért 20 jobb lenne, de 30-40 se lenne gond (próbálgattam más gépeken, tényleg jó lenne). Ami még hülye kérdésnek tűnhet, de ami nagyon fontos lenne nekem:

-képstabilizátor, ugyanis eléggé tud néha remegni a kezem. itt főleg arra gondolok, hogy zoom közben
-nagyon jó automata. A mostani gépemen két beállítást használok - AUTO és LOW LIGHT (meg külön a vaku, amit manuálisan intézek), és hát eléggé meg vagyok vele elégedve. Viszont jó lenne ha auto beállítósok jók lennének, esetleg elég 6-ból választani, ne mindent egyesével (nem mindig van türelmem hozzá sajnos, néha játszok vele, de nem prior)
-ne tükörreflexes legyen - nekem drága és szuerintem a fotósok visítanának ha meglátnák a kezemben :D

Egyébként ezek a wifis gépek mit tudnak? Gagyidroid van rajtok vagy külön OS? A kérdés az, hogy külön lehet-e velük e-mailben/fészbukra képet küldeni (gépre tenni képet úgyis gyorsabb a memkártya, ez tuti). Itt elsősorban azok véleménye érdekelne, akik ilyet használtak/használnak. (Fórumon erről nemigen találtam infokat)

Ja keret: 50eFt
Köszi előre is a helpet

(#46062) lyunior


lyunior
tag

Szép Jó Reggelt Mindenkinek!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a mama kap holnap a szülinapjára egy Canon Ixus 132 zseboroszlánt, viszont a gyártó bölcs előrelátással nem tett User manuált a csomagba. Ki lehet bogarászni a menüből a működést, de mivel nem én fogom működtetni, hanem a kvázi laikus édesanyám, jó lenne neki valami használati útmutató.
Tudna valaki segíteni, hogy honnan tudok ilyet letölteni. Egy órája böngészem a netet, de vagy nem magyar, vagy nem a 132-esé, vagy meg sem nyílik, amiket találok.

Előre is köszi!

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#46063) tsyl válasza lyunior (#46062) üzenetére


tsyl
aktív tag

magyar felhasználói kézikönyv

[ Szerkesztve ]

17 éve a PH-n....

(#46064) lyunior válasza tsyl (#46063) üzenetére


lyunior
tag

Igazi looser vagyok!

Pedig néztem ezt is. Kiverte a szemem, de nem vettem észre! :DD

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

"A te fotód, a te művészeted! Csináld úgy, ahogy neked tetszik!"

(#46065) csmat válasza Ekkosh (#46042) üzenetére


csmat
senior tag

Én is hasonló gépet keresnék, de én még nem tudtam behatárolni a keretet sem..
Az oly xz10 , xz2 és egy 100.000 ft os gép képei között nagy a különbség?

100-ig mi az ajánlott gép? nincsenek nagy elvárások, viszonylag kicsi legyen, amennyire lehet strapabíró és jó képeket csináljon auto módban, de ha van időm, türelmem, lehessen vele játszani.

(#46066) Tin_Shield válasza csmat (#46065) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az XZ10 kicsit kilóg lefelé a kisebb szenzor miatt, de alacsony érzékenységen, értsd: jó fényviszonyok között, leginkább szabadtéren készült képeknél ezt nem nagyon vennéd észre. Közepes (400-800) de főleg magas (1600 és fölötte) érzékenységen már jobban látható a nagyobb szenzoros gépek előnye.

Az 100e környéki ajánlott kompakt gépek listája változatlan:
Ha valaki automatán is használná a gépét és képekkel sem akar sokat vacakolni akkor célszerű előnyben részesíteni a Fuji X10/XF1/XQ1 és az Olympus XZ2 gépeket a szép színek és a jó jpg motor miatt. Persze a nyers fájlokkal való bíbelődés itt is hozhat plusz eredményt, de legtöbbször a gépből kipotyogó jpg is elég meggyőző. A Pana LX7 azoknak való akik hajlandóak leülni akik számítógép elé a még jobb képminőség érdekében valamint videózásra is használnák a gépet A Canon és Nikon 100e környéki csúcskompaktjai szvsz sem tudásban sem képminőségben nem nyújtanak kiemelkedőt, a fanoknak valók.

[ Szerkesztve ]

(#46067) Ekkosh válasza Tin_Shield (#46046) üzenetére


Ekkosh
tag

Köszi a sok segítséget. Még mindig nem tudtam kiokosodni hogy mi lenne a legjobb a döntés.
1: Alighasznált Oly ZX10 ebayről 52.000Ft
2: Az ebayes Olympus XZ-2 Japánból van 56.000ért, + 11.000 szállíás = 67.000 Ft (ebben annyira nem bízok...)
3: Panasonix LX7 újan 70.000 Ft
Ehez a számítógépes rész kifejtené valaki? Fényképezésnél lusta vagyok, és nem szeretek időzni, de szerintem a gép előtt utómunkáznék szívesen a szebb eredmény érdekében.

Továbbra is autó módban készült szép életteli képek a cél. (+ ha nem költök többet mint feltétlen kell az sem baj) Köszi nektek! :R

[ Szerkesztve ]

(#46068) asdf_ válasza Ekkosh (#46067) üzenetére


asdf_
veterán

2: Az ebayes Olympus XZ-2 Japánból van 56.000ért, + 11.000 szállíás = 67.000 Ft (ebben annyira nem bízok...)

Egy afanyit ne felejts el rarakni, amivel majd a vamhivatal meglep a termek orszagba erkezesekor.

(#46069) Tin_Shield válasza Ekkosh (#46067) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egyértelműen a Pana LX7. Ha érdekel a számítógépes utómunkázás akkor meg főleg, néha meglepő dolgokat ki lehet hozni egy amúgy "döglöttnek" tűnő képből is.

esetleg nézd meg mennyiért tudnál Fuji X10/X20-at, nagyon jó az állóképek minőség jpg esetén is de gyenge a video. A gép kicsit nagyobb mint az eddigiek, a kezelhetősége jó, a formavilág pedig retro

[ Szerkesztve ]

(#46070) erzol válasza Chappy (#46061) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
Az általad említett kritériumokhoz elég nehéz gépet találni. Gyenge fényviszonyokhoz szvsz elengedhetetlen az állvány és távkioldó/időzítő használata, hogy ne legyenek bemozdult képeid.
Hiper-szuper gigazúm felejtős a gyenge fényerejű obi miatt. Talán az egyetlen gép a panasonic fz 200 - as, ami használható, de ehhez a keretedet minimum kettővel szorozd meg. Minél nagyobb zoom tartományban próbálsz fotózni, annál nehezebb bemozdulásmentesen kitartani a gépet.
Legfontosabb szerintem gépvásárlásnál a minél nagyobb szenzorméret és a fényerős optika figyelembe vétele. (a zoom nagysága sokadrangú kérdés, vagy mélyen zsebbenyúlós...)

[ Szerkesztve ]

(#46071) vond válasza Ekkosh (#46067) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezek közül szerintem az LX7 messze a legjobb vétel. :K
Ha jössz valamikor haza, hozhatnál nekem is egyet. :P :D

És azért nem kell mindenképpen bűvészkedni PC-n, ha megfelelő eredményt akarsz viszontlátni. Simán jó jépegeket csinál a Pana is (de a lehetőség is megvan, hogy RAW-ból dolgozz), és brutális előnye van az f/1.4 - 2.3-as lencséjével majd' minden kompakttal szemben.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46072) csmat válasza Tin_Shield (#46066) üzenetére


csmat
senior tag

Köszönöm a válaszotokat, ezekkel már kicsit előrébb jutottam :) (de csak egy kicsit)
érdemes lenne megvenni ismerőstől egy használt Canon PowerShot SX20IS-öt, vagy az már nagyon öreg a maiakhoz képest?

(#46073) Ekkosh válasza vond (#46071) üzenetére


Ekkosh
tag

Akkor veszem is a kicsikét. Köszi a segítséget mindenkinek. Esetleg van ötletek hogy a számítógépes utómunkázás megtanulását hol kellene kezdenem? Könyv? Netes manual? Youtube video? Bármit tudnátok linkelni? Köszi! :R

(#46074) sad_Vamp válasza Ekkosh (#46073) üzenetére


sad_Vamp
őstag

virágbol---> "lájtrúm" vagy ha maci akkkor esetleg "apertúr" ugyanitt lesznek könyvek is :)

bár az LX7hez adnak más RAW/kép feldolgozó software-ket (én legalábbis kaptam vlmit).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#46075) Tin_Shield válasza sad_Vamp (#46074) üzenetére


Tin_Shield
őstag

asszem silkypix-et adnak hozzá, elég felejtős soft

(#46073) Ekkosh
lightroom, capture one, az ingyenes raw therapee

[ Szerkesztve ]

(#46076) sad_Vamp válasza Tin_Shield (#46075) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Sejtettem hogy nem nagy durranás, de akkor fel sem rakom inkább :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#46077) Whynot? válasza sad_Vamp (#46076) üzenetére


Whynot?
aktív tag

silkizé felejtős, tényeg gáz képeket csinál raw-ból... Ha szívesen játszol csúszkákkal, akkor a lightroom nagyon jó, ha nem annyira, akkor defaultban DXO, vagy capture one sokkal jobb eredményt hoz ki egy raw-ból, mint a saját jpg vagy a silkpix avgy mi. Gyenge fényben az LX7 hajlamos sárga, túl meleg *.jpg képeket csinálni. De ez is tényleg csak gyenge fényviszonyokra igaz, jó fénynél nem kell a gép által készített jpg-nél jobb. a jól feldoglozott raw viszont hihetetlen eredményt ad. 1 hónapja van meg, 2-szer írta lehúzott redőnynél és energiatakarékos izzó fényénél, hogy nyissam ki a vakut, ezen kívül nem tudtam zavarba hozni az LX7-et, mindig eszméletlen jó képeket csinált vaku nélkül. (vakus képek nem is nyűgöztek le, gyakorlatilag szétvilágította a gép a portréalany arcát. Vaku nélkül, hosszabb záridővel viszont bámulatos eredményt adott) Volt olyan, hogy csak a TV derengő fényénél, állványra tett géppel csináltam képet, (az igaz, hogy 3 másodperces záridővel), de olyan fényes tiszta képet kaptam, hogy eldobtam az agyam. szóval imádom az LX7-et és áldom annak a nevét, aki javasolta! :)

(#46078) jeni


jeni
félisten

(#46079) Tin_Shield válasza jeni (#46078) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A lényeget tekintve egy Oly XZ2 klón. Nekem amúgy teszik. De ez elég rossz ár, bő tízessel olcsóbban is meg lehet venni.

(#46080) mrmarkus válasza Tin_Shield (#46079) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ezt hogyan is kell érteni: "A lényeget tekintve egy Oly XZ2 klón." ? :Y

Freedom of Information

(#46081) Tin_Shield válasza mrmarkus (#46080) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ugyanakkora felbontású és méretű szenzor. Ugyanakkora átfogású és fényerejű optika (ránézésre is tizedmilliméterre ugyanaz). És még sorolhatnám a specifikáció ~80-90%-át...amivel egyébként semmi baj sincsen, kb hasonló áron nyújtanak kb hasonlót. Aki nem fan az választhatja neki tetszőt, aki meg márkafan az úgyis marad a megszokottnál. (sokkal tisztességesebb ez mint egy idétlen markolattal és egy márkajelzéssel ~5000 euros Hassalbladot csinálni egy ~1000 euros Sony NEX-ből)

(#46082) Y72 válasza Tin_Shield (#45978) üzenetére


Y72
aktív tag

Most volt időm összehasonlíthatatlan pár gép specifikációját és az olympus stylus 1 annyira nem is tűnik jónak.
Emellet úgy döntöttem fontosabb a jó képminőség mint a strapabíróság. Így legjobb választásnak a Sony RX100 III tűnik, de nem tudom hol kapható.

A stylus 1-nél még a Canon powershot 120 is jobb az alábbi oldal szerint, de a Sony RX100 II mindkettőt veri.
http://snapsort.com/compare/Canon-PowerShot-S120-vs-Sony-Cyber-shot-RX100-II

Lehet hinni ilyen összehasonlító teszteknek? Persze az sem elhanyagolható, hogy a pontszámot a népszerűség is meghatározza.

Ennek fényében melyik gépet érdemes választani?

Sony RX100II
Sony RX100III
Canon Powershot 120
Olympus Stylus 1

[ Szerkesztve ]

(#46083) mrmarkus válasza Tin_Shield (#46081) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Köszönöm válaszod! Értem a logikádat, csak számomra nem igazán meggyőző...
Ezek szerint a hasonló tudású és 80-90 %-ban megegyező Canon-Nikon.Pentax- Sony-stb... gépek egymásnak klónjai lennének?

Szerintem a klón fogalom merőben mást takar!
A Panasonic DMC-LX7 és Leica D-Lux 6 esetében viszont valóban klónokról beszélhetünk, mivel műszakilag teljesen azonosak, pusztán a szoftverük tér el egymástól valamelyest... ;)

Freedom of Information

(#46084) Tin_Shield válasza Y72 (#46082) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azt az oldalt ahol a Canon S120-at jobbnak hozzák ki mint a Stylus1-et nyugodtan elfelejtheted :)

Papíron jó az RX100III, vadiúj modell, várd meg a komolyabb tapasztalatokat. A dpreview tesztképe számomra egyáltalán nem meggyőző, főleg nem egy majd' 300ezres géphez képest. És a közeli jövőben két igen erős verenyző várható: Fuji X30 és a Panasonic LX8 személyében.

Legjobb ha magad hasonlítod össze a képeket:
Dpreview
Imaging-resource Itt neked kell kiválasztani a gépeket és az összehasonlítandó képeket

(#46085) mrmarkus válasza Y72 (#46082) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szerintem ebből a négyesből a Canon Powershot SX120 a leggyengébb kvalitású gépecske!
Nézd csak meg, hogy mire képes a "gyengécske" Olympus Stylus 1 : link

Canon Powershot SX120 szenzormérete 1/2.5" - nézd meg a többiét! :)

Freedom of Information

(#46086) faki_ válasza jeni (#46078) üzenetére


faki_
senior tag

Csak beleolvastam a tesztjébe és nem írnak nagyon rosszakat, sőt! Amin megakadt a szemem és gondolom, nem átlagos dolog, a beépített, kézzel is aktiválható ND szűrő.

Viszont a linkeden egy 0-ás eladó árul 1 év garanciával, személyes átvételi lehetőség nélkül, ami enyhén szólva sem bizalomgerjesztő. Főleg, hogy ~10e Ft-val olcsóbban megbízható webshopból, két év garanciával, ingyen házhoz szállítással megvehető.

(#46087) Tin_Shield válasza mrmarkus (#46083) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az XZ2-n van vakupapucs és érintőképernyő. A Pentaxban 20MB nagyobb a buffer és kicsit erősebb a vaku. Az legjelentősebb különbség a zárszerkezetben van 1/2000 vs 1/8000. Meg van még pár szoftveres különbség. Nyilván nem 100%-ban egyformák, ezért is írtam hogy a lényeges dolgokban. Szerintem.
Hozzáteszem, nekem Seat Leon is egy VW Golf klón hiába más a forma és némileg a beltartalom is, attól még műszakilag klónok.

(#46088) Tin_Shield válasza mrmarkus (#46085) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Izé, S120-ról van szó. Az 1/1.7"-os, mint az Stylus1. De amúgy igazad, van ebből a négyesből az S120 a leggyengébb kvaltitású gép (persze ez a legolcsóbb is)

(#46089) mrmarkus válasza Tin_Shield (#46087) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Félreértés ne essék, megismétlem még egyszer! Én nem a műszaki fejtegetésedet kifogásoltam, hanem a klón kifejezés pontatlan használatát! :)
Az általad említett két kompakt soha nem volt és nem is lehet egymás klónja, mert a klón kifejezés használata A szinte teljes azonosságot takarja!
Parttalan vitának nincs értelme, ezért én ezen a ponton be is fejezem...

Freedom of Information

(#46090) mrmarkus válasza Tin_Shield (#46088) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Köszönöm a kiigazítást, akkor ezt félreértettem! :R

Freedom of Information

(#46091) psg5


psg5
veterán

Milyen memóriakártyát javasoltok az XZ-10 be? (tényleg a megrendelt csomagomban lesz hozzá vagy kellett volna előre rendelnem ha nekem nincs?) Van ugyan microsd-m és hozzá adapter, de gondolom az lassítja?

F.K.T.

(#46092) Tin_Shield válasza psg5 (#46091) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Gyárilag nem jár hozzá, esetleg ha az eladó csomagol hozzá ajándékként.
Sebességre minimum Class6. De én inkább CL10/UHS-1 kártyát vennék. Ha csak fényképezel elég lehet egy 8GB-os is, ha videózgatnál elférhet a 16-os. A microsd+adapter kombót nem erőltetném.

(#46093) Tin_Shield válasza mrmarkus (#46089) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs vita, én leírtam hogy hogyan értettem a "lényegében"-t, te meg rávilágítottal, hogy miért nem volt helyes a szóhasználatom :R

(#46094) Morris válasza psg5 (#46091) üzenetére


Morris
veterán

Nekem egy sima 2Gb-os Kingston van benne. Korábban a Pana LZ8-ban volt. De a mai napig nagyon jó.
Az XZ-10 memóriakártya kezelése elég gyors!

(#46095) rbalint88 válasza psg5 (#46091) üzenetére


rbalint88
addikt

Sandisk Ultra 30MB/s, Samsung 40MB/s 16GB-ost. ár-értékben ezek a legjobbak.

(#46096) psg5 válasza Tin_Shield (#46092) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!
No akkor még egy rendelés lesz...ezt előre is megtudakolhattam volna, s akkor együtt jöhetett volna vele.

SDHC-k a jók? Ezek tulajdonképpen az sd-k vagy van valami különbség?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46097) Y72 válasza Tin_Shield (#46084) üzenetére


Y72
aktív tag

Reménykedtem, hogy ilyesmi választ kapok, mert a Stylus 1 jobban tetszik a nagyobb méretével, akkumulátorával. A nagyobb zoom tartomány is előnyösebb, de a lencsék fényességi értéke a Canon-nak jobb.
Ez mit befolyásol egyébként? Pl éjszakai képek jobbak lesznek?

(#46085) mrmarkus
Kösz a linket, elég jó képeket készít a gép.
Ezek alapján jó választásnak tűnik a Stylus 1.

(#46098) psg5 válasza Morris (#46094) üzenetére


psg5
veterán

Akkor ez is vagy ez is elég lehet bele?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46099) rbalint88 válasza Y72 (#46097) üzenetére


rbalint88
addikt

"de a lencsék fényességi értéke a Canon-nak jobb"
canon: f1,8-5,7, 24-120mm, olymous: f2,8 végig, 28-200mm. szóval kb 40mm-től fényerősebb végig az oly, 120mm-nél több, mint dupla annyi fényt ereszt be.

(#46100) Morris válasza psg5 (#46098) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem igen, de ha high intensity fotós vagyok, akkor kell a min 8GB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.