Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Kozs válasza jjeahh (#47499) üzenetére


Kozs
tag

Tehát ez akkor mégsem olyan egyszerű.
Köszönöm szépen a segítséget,valószínűleg akkor körülnézek a használt piacon. :R

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#47502) mrmarkus válasza mrmarkus (#47500) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Helyesen: " A jó bridge relatíve drága..." :R

Freedom of Information

(#47503) mrmarkus válasza Kozs (#47501) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Azért érdemes elsőre használt gépet venni, mert amennyiben nem szerencsés a választás, akkor ugyanannyiért meg is lehet válni tőle. Űj gépnél viszont az azonnali értékvesztés az áfa összege és általában még -10%. Ez összesen 37-40%-os buktát jelenthet...

Freedom of Information

(#47504) Kozs válasza mrmarkus (#47503) üzenetére


Kozs
tag

Gondolkodtam használtban,csak kényelmesebb bemenni az üzletbe és vásárolni egy gépet,még ha rosszabb terméket is vásárolok a pénzemért. Az idő nagy úr,napokig bújni a használt piacot,meg végképp felejtős nekem. De valahogy meg kellesz oldanom a dolgot. Használtban az említett gépek mellett 70 ezer Ft-ig milyen jó vétel lehet?

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#47505) jjeahh válasza Kozs (#47504) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na jó, és napokig fórumozni belefér? :DDD amúgy parancsolj pár: [link] [link] [link] [link] a "csak váz" kínálatokhoz hozzácsapsz egy 14-42-őt 25k-ért oszt csá. g3 is volt nemrég, de már elkelt, ha hosszú távra tervezel érdemes lenne rá várni egy picit sztem...de te tudod végülis.. ha mindenképpen új akkor oly xz-10, fuji x10... ha utóbbi tetszik, valamivel jobb vásár sztem, komolyabb cucc.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47506) Kozs válasza jjeahh (#47505) üzenetére


Kozs
tag

:DD Köszönöm,a linkeket igazán nagy segítség. Várok kicsit hátha felbukkan az említett G3 aztán rácsapok.
Köszi mindenkinek!
Szép napot :)

Ui: Nagyon jók a képeid :) :B

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#47507) jjeahh válasza Kozs (#47506) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nincs mit. igaz van amelyikből érdemes lenne alkudni sztem...képek: köszi! :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47508) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Szerintetek Olympus XZ-2 vagy Fujifilm X10? Esetleg 100k alatt tudtok jobb vételt? :R Használt sajnos nem játszik, ÁFÁ-s számlával veszem.

(#47509) Tin_Shield válasza Superhun (#47508) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez a kettő a legjobb. A Fuji nagyobb, retrós, több a hagyományos kezelőszerv, van kukcska, manuális a zoom. Az Oly kisebb, modernebb, kihajtható az LCD, érintőképernyő, EVF-fel bővíthető, villanyzoom. Az (álló)képminősége mindkettőnek nagyon jó, egyikkel sem nyúlsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#47510) jeni válasza Tin_Shield (#47509) üzenetére


jeni
félisten

Oly XZ10 már nem lesz a márkaboltban,ellenben az XZ2 gépből abból 2-3 db van még.
A Fuji X10 összességében jobb képet és jobb videót készít?
Az EVF mint a Olynál opció az gondolom a Fuji-nál nem lényeges mert ott van a kukucska. A Fuji gépben a 2/3 szenzor a méretét tekintve hogy áll az APS-C-vel szemben?

(#47511) Tin_Shield válasza jeni (#47510) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Videót biztosan nem csinál jobbat az X10. Hogy állóképben melyik a jobb, az leginkább ízlés dolga, mindkettő elég jó, talán magas érzékenységen van egy kis előnye a Fuji szenzornak. Az Oly EVF nem összehasonlítható a Fuji kukucskával, ez utóbbi kb. semmire sem jó, annyi a pozitívuma hogy nem opció.
Az Oly szenzora 7,5x5,6 mm, a Fuji 2/3" szenzora 8,8x6,6mm, az (1,5-ös) APS-C 23,6x15,6mm.

(#47512) faki_ válasza jeni (#47510) üzenetére


faki_
senior tag

(#47513) jeni válasza Tin_Shield (#47511) üzenetére


jeni
félisten

faki :R

az arányára voltam kíváncsi,és nem is a mm-ben való megadás,hanem a gyakorlati,technikai különbségére.

(#47514) Tin_Shield válasza jeni (#47513) üzenetére


Tin_Shield
őstag

azt kérdezted a méretét tekintve hogy áll, de akkor egy olvasnivaló: Fuji EXR CMOS technology
(csak az X10-re igaz, az X20-ban hagyományos szenzor van)

[ Szerkesztve ]

(#47515) kutga


kutga
nagyúr

Urak!

Fuji X10 akcióban jelenleg mennyire éri meg?

Keresnék egy megbízható gépet 70k környékén, kukucskával, egyedi akkuval, tűrhető képminőséggel. Nekem bejön ez a retro kinézet, alap felhasználásra kellene, utazáshoz, összejövetelekhez. Jelenleg egy Oly ultrazoomom van, de lassúcska, a tölthető akkuk kényelmetlenek hozzá, ráadásul nagydarab, nem valami kényelmes a fogása, megérett a cserére. 70k környékén mi az amit még érdemes lehet meggondolni?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#47516) Tin_Shield válasza kutga (#47515) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Megéri, jó gép.

(#47517) kutga válasza Tin_Shield (#47516) üzenetére


kutga
nagyúr

Kösz a gyors választ, szerintem benevezek egyre. Volt vele valami szenzoros probléma, remélem azt már javították.

Let the Zone take me if I am.

(#47518) Tin_Shield válasza kutga (#47517) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen a "white orb", valahol fenn van, hogy melyik szériaszámtól javították. Ha esetleg beragadt készletet árulnának, azokat úgy tudom hiba esetén gariban javítja a Fuji.

(#47519) kutga válasza Tin_Shield (#47518) üzenetére


kutga
nagyúr

Megrendeltem, délután át is lehet venni.

Szerintetek amúgy mennyit érhet most az Oly 590UZ (minden megvan hozzá)?

Let the Zone take me if I am.

(#47520) Tin_Shield válasza kutga (#47519) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én passzolom, de próbáld meg a beárazós topikban.

(#47521) kutga válasza Tin_Shield (#47520) üzenetére


kutga
nagyúr

Ja hogy van ilyen is. Elsőre az azonnali kérdésekbe írtam. :B

Let the Zone take me if I am.

(#47522) Tin_Shield válasza kutga (#47521) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Lehet az azonnali kérdésekbe hamarabb kapsz választ, ahogy elnézem a beárazós nem annyira pörgős

(#47523) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!
Egy kis nyaralós, bulizós, horgászós fotózgatásra vennék egy Canon SX170 IS gépet, mert kb. ennyit szántam egy kompakt gépre. Ha nincsenek nagy elvárásaim, évente ~400 képet csinálnék, akkor számomra megfelelő lenne ez a gép vagy inkább lebeszéltek róla és javasoltok valami mást helyette?

üdv: Gabika

(#47524) jjeahh válasza gabika0013 (#47523) üzenetére


jjeahh
nagyúr

attól függ igényled-e, hogy az az évente 400 kép jó minőségű legyen. bár 50k alatt úgy sem nagyon találsz semmi komolyan max használtan...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47525) gabika0013 válasza jjeahh (#47524) üzenetére


gabika0013
tag

mert annyira rossz képet csinál, hogy számítógépen tárolva a visszanézésekre sem jó a minőség? Nekem nincs szükségem semmi extrára, a használt meg elég lutri, nem? A Fuji X-10 és ez a kategória számomra már sok...

(#47526) jjeahh válasza gabika0013 (#47525) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"annyira rossz képet csinál, hogy számítógépen tárolva a visszanézésekre sem jó a minőség?"
erre a célra viszont bármelyik kompakt jó...amíg bőven van fény meg lehet örökíteni ezt azt vele, de ha van egy jobb okostelefonod és nem kell a zoom az is bőven megfelelhet ;) amúgy a használt nem lutri, én két éve egy használtan 25k-s vázzal fotózok, én teljesen elégedett vagyok vele (lásd aláírásomban lévő link)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47527) gabika0013 válasza jjeahh (#47526) üzenetére


gabika0013
tag

akkor segítenél, hogy milyen használt gépeket nézegessek? A ma estét akkor rászánom.

(#47528) jjeahh válasza gabika0013 (#47527) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mégis szeretnél jó képminőséget? :D mennyi a max keret amit rá szánnál? panasonic lx5 vagy olympus xz-1 talán megfelelhet, esetleg olympus e-pl1, e-pm1, e-p1 vázak 25k körül szoktak menni, egy kitobi szintén 25k...ha tényleg jobbacska képminőséget akarsz, és mindenképp újan, akkor is minimum 50k-ból úszod meg, ennyiért mennek tudtommal most az olympus xz-10-ek.. de sztem nézegess tesztképeket valahol, ha egy átlagos olcsó kompakt képe is megfelel, és tényleg csak ritkán képelsz, akkor elégedett lehetsz, amíg bőven van fény...minden egyéni igény kérdése.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47529) gabika0013 válasza jjeahh (#47528) üzenetére


gabika0013
tag

köszönöm a segítséged, akkor nézegetek és megpróbálok választani!

(#47530) Wolfan válasza Vyndree (#47477) üzenetére


Wolfan
csendes tag

Köszi! :)
Én is a WX 80 felé hajlok,így már nyugodtabban veszem meg 35000Ft-ért.
A WX60-at zárójelbe akartam tenni, már úgy látom teljesen kifutott a piacról, és nem kapható reális áron.Habár jó lett volna az utolsó darabokat elcsípni 30000Ft-ért.
Amit pedig ajánlott vétel lenne kompakt kategóriában az az x10,de sajnos az ára wx80 duplája.

(#47531) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy fényképező gépet.
Elvárás, csak annyi hogy aksis legyen, jó képet készítsen.
Átlagos felhasználásra kellene, semmi extra.

Rászánt összeg: új 25K(több nem)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47532) Vyndree válasza SRII (#47531) üzenetére


Vyndree
őstag

Okostelefon nem lenne jó? Aksis, jó képeket készít és extraként még telefonálni is tudsz vele. :)
ha csak ennyi az elvárás

(#47533) SRII válasza Vyndree (#47532) üzenetére


SRII
őstag

ha tudsz okos telefont 25k alatt egy digitális fényképező tulajdonságokkal, újonnan akkor jöhet! ;)

Jelenleg nincs fényképező, ezért kellene vásárolni egyet.

családi fotózásra kell,kirándulás, nyaralás ennyi, használt nem játszik.

Vyndree :ha csak ennyi az elvárás :C túl sokat kérek :B

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47534) SRII válasza SRII (#47533) üzenetére


SRII
őstag

Már választottam

NIKON L29 KIT fekete (4GB SD kártya + tok) 20.000Ft ennyit megért szvsz

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47535) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. Megérkezett az ajánlások alapján vett Fuji XF1. Első bekapcsolás utána elég fura hangokat ad ki magából. Ha képnézegető és a fényképezés választás között váltok "a play gombbal" akkor a lencséből rövid fura zümmögés szerű hang jön ki. Ugyanez mikor bekapcsolom a gépet. XF1 tulajok, ez normális? Köszi

(#47536) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Sziasztok,

Megéri-e lecserélni a jelenlegi NIKON Coolpix S9100-mat az alábbiak egyikére? Ha igen, melyikre?
Nikon - Coolpix L830
Fujifilm - FinePix S8200
Sony - DSC-WX350
Nikon - Coolpix S9500

Motorola Edge 20 Pro

(#47537) Vyndree válasza Phoenixy (#47536) üzenetére


Vyndree
őstag

Maxi-giga-mega zoom? Szükséged van rá?
Ha már cseréled vegyél valami rendes kompaktot.
Panasonic LX5, LX7
Olympus xz1, e-pl1, e-pm1, e-p1
Fuji XF1

(#47538) asdf_ válasza Phoenixy (#47536) üzenetére


asdf_
veterán

Tokfolosleges. Ugyanakkora szenzormeretu, es kb. ugyanolyan fenyereju a jelenlegi geped, mint a felsorolt negy is, akkor meg minek penzt kolteni ra? ;)

(#47539) Vyndree válasza asdf_ (#47538) üzenetére


Vyndree
őstag

Így van, ami számít az a szenzor és a fényérzékenység (optika). Az általa felsoroltak közül jelentős javulást egyikkel sem fog elérni, cserébe sokba fog kerülni.

(#47540) dooky


dooky
csendes tag

Sziasztok,

Segitseget kernek. konnyu kompakt, vagy ultrakompakt gepet keresek, ami tudja a nagylatoszoget, HD videot, es van egy kulturalt kepminosege sotetebb helyeken is. Ar max 120 lenne...

Tok jo lenne, ha valaki dobna 3-4 gepet, amiket aztan reszletesen megneznek, mert 0 infoval nem birom vegignyalni ezt a sok szaz tesztet:)

Koszi,
N

(#47541) vond válasza dooky (#47540) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Pana LX7-et Neked találták ki. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47542) Vyndree válasza dooky (#47540) üzenetére


Vyndree
őstag

Tesztet itt találsz róla, esti képeket pedig itt, csak hogy ne kelljen vegignyalni ezt a sok száz tesztet. :)

(#47543) schawo válasza Phoenixy (#47536) üzenetére


schawo
titán

nem

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47544) Phoenixy válasza schawo (#47543) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Ok, köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Motorola Edge 20 Pro

(#47545) jeni


jeni
félisten

a Fuji FinePix X10 is kifutott végleg,már nincs a digitcam kínálatában

(#47546) dooky válasza Vyndree (#47542) üzenetére


dooky
csendes tag

Ez nagyon jonak tunik:)

(#47547) mrmarkus válasza jeni (#47545) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A Fujifilm Pinepix X10 például itt és itt még kapható... :)

Freedom of Information

(#47548) dooky válasza Vyndree (#47542) üzenetére


dooky
csendes tag

Meg is vettem, koszi a segitseget:))

(#47549) kutga válasza jeni (#47545) üzenetére


kutga
nagyúr

Én vittem el az utolsót. :D

MOD
dooky
Hétvégén esküvő, ki is próbálom élesben.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#47550) Zafi


Zafi
tag

Sziasztok!
Leszeretném cserélni Pana fz-7 gépemet! Nikon coolpix p600-as gépet néztem ki, de kezdek elbizonytalanodni. Minél több tesztet olvasok annál hülyébnek érzem magam /bár ez nem kérdés :K /
jó lenne ha ajánlanátok pár gépet.Fontos a beltéri kép minőség gondolom itt a fényérzékenység a lényeg /pana elég gyatra/ nagy látószög,nagy zoom /sokszor kéne/ , néha éjszakai, kb 150k-ig gondoltam a határt.
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.