Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Y72 válasza Tin_Shield (#46400) üzenetére


Y72
aktív tag

Az én szempontomból nem versenytársa a GX1 az RX100 III-nak, mivel a videózási képességei elmaradnak és a mérete és súlya jóval nagyobb / több.
Amiatt amit írtál én is hajlandó lennék kifizetni többet, mert pont ez a kamera lenne jó nekem. Valószínűleg soha többet nem vennék fényképezőt, mire tönkremegy pedig már nem lesz ennyi pénzem még egyre :).
Az LX8 5 tengelyes stabilizátorral lesz, lehet megvárom. Csak az a baj hogy július közepén már fotózni akarok.

Egyébként az ilyen csúcs-kompakt gépeknek az optikai stabilizátorai mit tudnak?
Van valami adat ilyenre? Pl 1cm-es bemozdulást tud korrigálni 10m-en, vagy hasonló?

(#46402) Tin_Shield válasza Y72 (#46401) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha pont ez lenne jó neked akkor megvan a géped :)
Az LX8 a Pana eddigi gépeit ismerve elég biztosra vehető, hogy ütős darab lesz. De azért még elég sok a bizonytalanság, az RX100III-ról pedig már megjelent, lehet tudni, hogy mire képes.
Az 5 tengelyes stabi az Olympus cucca, eddig más gyártó gépébe még nem került be ilyen.

Az optikai stabilizátor hatékonyságát nem centiben szokás megadni :)
Egy kis olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

(#46403) Y72 válasza Tin_Shield (#46402) üzenetére


Y72
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy videó készítésnél mennyire hatékony a képstabilizátor. Szerintem a cikkből ez nem derül ki, bár nem olvastam minden oldalt végig csak amiben a stabilizátorról volt szó.

Pl. itt van az Olympus OM-D E-M10 tesztjéből egy videó, ahol pont azt vizsgálják mennyire mozdul be a kép a rázkódástól.
Az rX100 a-k tudnak ehhez hasonló csillapítást?
Az EM-5 szintje már elfogadható :D .

(igen, sportkameraként is akarom használni az rx100-at :) )

(#46404) kirkri válasza kirkri (#46388) üzenetére


kirkri
addikt

Mivel ha jól látom a Fujifilm X10 esetében csak manuális zoom van, így az Olympus XZ-2 lett a nyerő.
Engem ugyan nem zavarna a dolog, de a nejemnél ez már kizáró tényező. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#46405) vond válasza Y72 (#46403) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Már az FZ200 stabilizátora is nagyon korrekt.

Felcsűrtem gyorsan egy 25, meg egy 600 mm-es gyútávon készült, kézből kitartott, 1920x1080 50p videót:

FZ200 stabi 25mm
Brutális, ahogy kompenzálja a göröngyös utat, a kocsi rázkódását. Séta közben is így teljesít, néha már olyan, mintha sínen húznám, vagy daruval mozgatnám a kamerát.

FZ200 stabi 600m
A stabilizálás néha kicsit megrántja a svenkelést (meg itt már a légköri viszonyok is beleszólnak a dologba, hullámzik a levegő, stb.), de ez is elég meggyőző.

Az LX8-é ennél csak jobb lesz szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#46406) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Max 50 ezerig tudnátok ajánlani egy jó kompakt gépet? Elsősorban utazáshoz kellene.

Amiket eddig kinéztem:
Panasonic Lumix DMC-SZ9
Nikon Coolpix S6600
Canon PowerShot SX170 IS

Van valakinek jó/rossz tapasztalata ezekkel a gépekkel?

(#46407) 485


485
aktív tag

sziasztok, végre megvettem az RX100-at. tulajoktól kérdezem, van valami hasznos tapasztalat a használatával kapcsolatban? mit hogyan hova érdemes állítani? a használatiban azon kívül, hogy nyomd meg a póver gombot, sok infó nincs, viszont azt látom, hogy elég komolyak és széles a skálája az állítási lehetőségeknek. (egyébként a pólus MM-ben 130 a gyári lenyílós tokkal együtt) köszi

(#46408) kirkri válasza Emu (#46385) üzenetére


kirkri
addikt

A Mintaboltban sajnos nincs készleten Olympus XZ-2, csak a jövő hónap közepén várható, így pár ezressel többért és fél év garancia mínusszal innen rendeltem meg, az imént hívtak, hogy hétfőn megkapom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#46409) zolnagy válasza kirkri (#46404) üzenetére


zolnagy
őstag

Na ne már, az a manuális sztem sokkal jobban használható, mint a motoros pöcökzoom.

(#46410) Cyborg


Cyborg
őstag

Láma kérdés, ezzel a Fuji X10, vagy Olympus XZ-2-vel lehet ilyen jellegű képeket csinálni, mint a tükörreflexessel?

(#46411) jeni válasza zolnagy (#46409) üzenetére


jeni
félisten

Annyira kényelmetlen a nyomógombról zoomolni ? Ellenben ott a kihajtható LCD. Gondolom képminőségben nincs különbség.
Extra lehet az 1 év + garancia az Olynál.

(#46412) tsyl válasza Cyborg (#46410) üzenetére


tsyl
aktív tag

Lehet...
Csengőm nem volt kéznél de épp most hoztam a boltból pár sört ők lettek az alanyok:)

Sör1
Sör2

17 éve a PH-n....

(#46413) zolnagy válasza jeni (#46411) üzenetére


zolnagy
őstag

Annyira azért nem- Persze ez egyéni preferencia. Nekem speciel jobban tetszik a manuális zoom.
Cyborg, nézd meg a GX1 hirdetésem, X10-el készültek a képek.

(#46414) kirkri válasza zolnagy (#46409) üzenetére


kirkri
addikt

Távol álljon tőlem, hogy személyeskedjek, de van neked feleséged? :D

Szerk.: (Most látom, hogy 2004-ben regisztráltál, így te sem vagy mai gyerek, tehát sanszos a feleség. Akkor viszont jó műszaki érzékkel megáldott nejed lehet, vagy nem szokott fényképezni. :) )

Az Olympus egyébként tud manuális zoom-ot is, szóval a lehetőség adott.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#46415) Kampó válasza Moonwolf (#46399) üzenetére


Kampó
senior tag

szerintem csaloka.. mert az s4800al totál más témájú képek lettek készitve direkt szinesebb meg élettelib volt maga a fényképezendő dolog is.. szerintem.. Ez olyan hogy fényképezek egy izzó naplementét.. meg egy ködös szürke tájat naná hogy a naplemente szebb:) de még semmi nem dőlt el:)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#46416) zolnagy válasza kirkri (#46414) üzenetére


zolnagy
őstag

Hogyne, már 11 éve a nejem, ha jól számolom. :)
De persze megértelek, ha a zasszonynak nem gyere be, akkor nincs mit tenni :D

(#46417) Y72 válasza vond (#46405) üzenetére


Y72
aktív tag

Köszi a videókat!
Kb erre voltam kíváncsi.

(#46418) Hulot válasza Y72 (#46401) üzenetére


Hulot
tag

Az LX8 megjelenését júl.16-tól írják. Tudásban az RX100 III ellenfelének szánják. A szenzora azonos lesz az FZ1000-esével. Vagyis 4K videót fog tudni kompaktban.
... Nos az ára is ehhez mérhető lesz! Ne várd meg.

[ Szerkesztve ]

(#46419) Cyborg válasza kirkri (#46414) üzenetére


Cyborg
őstag

+1 az asszonyra:-)
Nálunk, mivel javarészt ő van a gyerekekkel, így javarészt ő fogja használni is a gépet, ergo figyelembe kell venni az ő igényeit is.
Az Xz-2 valamivel kisebb is, így az is szempont.

[ Szerkesztve ]

(#46420) scream24


scream24
senior tag

Üdv emberek.
Ajándékba kell vennem egy masinát miért, miért nem a nagy zoom fontos a célszemélynek.

Ezt a kettőt nézegettem ami még árba is beleférne, a nikonhoz a legtöbb helyen + 2 mátyásért táskát is adnak.
Nikon Coolpix L830
Olympus SP-820 UZ

Szerintetek melyik lehet jobb vétel? Vagy hasonló árban ami jobb lehet?

Előre is köszönöm aki veszi a fáradtságot és válaszol.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#46421) jeni válasza scream24 (#46420) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Szerintem a Nikon
OK: Kihajtható kijelző, Tudásban mindkettő azonos szinten van,de olykor jól jöhet az LCD kihajthatósága.
Amúgy a két gép melyet kinéztél az Ultrazoom kategória.

[ Szerkesztve ]

(#46422) Vyndree válasza zolnagy (#46416) üzenetére


Vyndree
őstag

Nálunk nem arra alkalmazkodunk, megtanulta tekerni és bejön neki is. :)

(#46423) Vyndree válasza scream24 (#46420) üzenetére


Vyndree
őstag

Esetleg a Sony H300 vagy ha belefér a H400, esetleg Lumix? (fz72 vagy fz48 ha még kapható)

[ Szerkesztve ]

(#46424) zolnagy válasza Vyndree (#46422) üzenetére


zolnagy
őstag

Naugye, taníthatóak ;]

(#46425) Emu válasza kirkri (#46408) üzenetére


Emu
őstag

Milyen garival adják nem kérdezted? Saját bolti gari, amit csak náluk lehet érvényesíteni, vagy garilevél és mehetek Olympushoz? Nem szeretnék valami szürkeimportos cuccba belefutni :)

(#46426) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#46427) kirkri válasza Emu (#46425) üzenetére


kirkri
addikt

Hivatalos garanciát mondtak, a honlapon is az szerepel, így bízom benne, hogy valóban az lesz. Hétfőn kiderül és megírom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#46428) Tin_Shield válasza bluobluo75 (#46426) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerinted hány embernek lehet mind a két géppel tapasztalata?
Amúgy nagyjából olyan mint ha azt kérdeznéd hogy a mekkora a különbség egy dízel Opel kombi meg egy Mazda MX-5 között :)
Ha cuccolni (zúmolni) kell akkor a kombi (L830) a nyerő, vezetési élményben (képminőségben) meg a Mazda (XZ10)
Flickr: Olympus XZ10
Flickr: Nikon L830
nézd meg a képeket originalban, utána könnyű lesz dönteni :)
Videokat találsz a jutyúbon mindkét géppel, a fullhádé megvan, emléket megörökíteni elmegy, komolyabb videózásra nem ezek a gépek valók.

[ Szerkesztve ]

(#46429) bluobluo75 válasza Tin_Shield (#46428) üzenetére


bluobluo75
őstag

Rendben csak most a MM-ban mind a 2 masina, az Olympus xz-10 és a Nikon L830 is egy árban van, és a 830 marhajól néz ki! :K
Vélemény kéne csak...
Tegnap voltam a MM-ban de csak félsikerrel jártam, mert a 830-at kipróbálhattam, de az xz-10 csak fehérben volt és lemerült akkuval volt kitéve :( próbálgatni nem tudtam, csak fogdosni mekkora :B
Kegyetlen jó videót csinál az xz-10 youtuben nézett videók szerint, zsebbe dugósnak jobb lenne, viszont jobban komálom a ceruzaakkut, már megszoktam, a nikonnak fogásra stabil viszont mintha műanyag házban lenne, annyira még nem néztem utánna, többet keresgéltem xz-10 után, ezért volna jó néhány emberke véleménye melyik és miért, pro kontra....

(#46430) Tin_Shield válasza bluobluo75 (#46429) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Vedd meg rbalint88-tól a Panasonic GX1-et, itt hirdeti a Hardveraprón, fényévekkel jobb mint bármelyik kompakt amit annyiért adnak.

De ha maradunk a két kinézett gépnél, akkor egyértelműen az XZ10. A Nikon mellett csak a zúm szólna, de ilyen setét optikával a gyakorlatban lófaxot sem ér. Amúgy néztél te már fullfelbontású képet ezzel a Nikonnal? Ha igen és ezek után még kérdés melyiket válaszd, akkor - ne haragudj, de - neked egy okosteló képminősége is elég...

[ Szerkesztve ]

(#46431) asdf_ válasza kirkri (#46414) üzenetére


asdf_
veterán

Az Olympus egyébként tud manuális zoom-ot is, szóval a lehetőség adott.

Jo, az azert egy virtualis manualis zoom. Nem tudod vele megcsinalni, hogy fel masodperc alatt kattanasig tolod egyik vegallasbol a masikba es mar lovod is a kepet, szoval a feature listbe egy pipanak jo, de masnak szerintem nem nagyon, igazabol nem is nagyon hiszem, hogy elo ember hasznalna ezt a funkciot.

[ Szerkesztve ]

(#46432) bluobluo75 válasza Tin_Shield (#46430) üzenetére


bluobluo75
őstag

bocs de láttad már az aláírásom? ott virít már jóó pár hónapja ;)
Amúgy köszi az infót a kérdésemre a xz-10 és a nikonra! :R

(#46433) Tin_Shield válasza bluobluo75 (#46432) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mobilról alapból nem látom, de most megnéztem, akkor a használt gép kilőve...

(#46434) Vyndree válasza bluobluo75 (#46432) üzenetére


Vyndree
őstag

Nagy kár, mert a legjobb üzletek java a neten köttetnek. :)

(#46435) Attila432


Attila432
tag

Sziasztok,
fényképezőgép vásárlása előtt állok és ehhez kérném a segítségeteket.
Max 40 ezret szánnék rá, most ezen gondolkozok: Samsung WB110.

Mit ajánlanátok egy sima mezei felhasználónak?
Előre is köszönöm!

(#46436) Vyndree válasza Attila432 (#46435) üzenetére


Vyndree
őstag

Mire szeretnéd használni?
- Kompakt vagy bridge? Mi a fontos? Nagy zoon, szép kép, jó fogása legyen, vagy magyar legyen a menüje?
igen, egy másik topicban az volt az egyik szempont, hogy magyar menüs legyen a DSLR, +10.000-ért el lehessen majd adni...
- Használt vagy új készüléket szeretnél?
- Neten is megvehető legyen, vagy ha ott is hirdetik az már kizáró ok?

(#46437) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Mi a véleményetek a Nikon Coolpix S6800 fényképezőgépről?? :F

(#46438) Tin_Shield válasza #82471168 (#46437) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Pici szenzoros, sötét optikás automata tucatkompakt. Mi fogott meg benne?

(#46439) bluobluo75 válasza Vyndree (#46434) üzenetére


bluobluo75
őstag

meg a legrosszabbak is sajnos! :(

(#46440) rbalint88 válasza bluobluo75 (#46439) üzenetére


rbalint88
addikt

nyilván nem lehet mindent kivédeni, de ne abból a MAXIMUM 5%-nyi csalóból/rosszindulatú eladóból indulj ki.

(#46441) Attila432 válasza Vyndree (#46436) üzenetére


Attila432
tag

Bridge-ben gondolkodtam eddig, a zoomolás nem annyira lényeges, nyaralásokra, családi alkalmak rögzítésére kellene. A lényeg a szép kép, de nem szeretnék varázsolgatni vele és újat szeretnék.

Köszi!

(#46442) Ekkosh


Ekkosh
tag

Megjott az LX7, nagyon tetszik, okos kis cucc. Kellene hozzá vegyek automata lencsevédőt, és egy jó 32GB-os memória kártyát, és pót akkut Mit ajánlanátok? (Angliában élek szóval ebay is jöhet) A lencsevédők között sok ami nagyon műanyagnak tűnik. A kártyákból azt sem tudom mi a megbízható márka manapság. A pót akkuból az utángyártott nagyon vacak lehet? Csak a gyári? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#46443) Vyndree válasza Attila432 (#46441) üzenetére


Vyndree
őstag

40eFt-ért most szerintem ne vegyél gépet, inkább nézz szét az alsóházban:
Panasonic FS50, Sony W800, Fuji AX650, Nikon L29, Canon A2600
Ezek 20 körül vannak és jó képeket készítenek.
Viszont ha tényleg jó gépet szeretnél akkor vegyél Mazdát, vagyis Olypmus XZ-10. Itthon már 50eFt körül van (klubkártyával), kintről (UK) akár olcsóbban is megúszhatod. Olvass vissza, volt róla szó az elmúlt 300 hozzászólásban. (ctrl+f : xz)

(esetleg még a Samsung WB250F ami a 40 ezres kategória, olvastam itt már jókat róla, de nem ismerem)

(#46444) csiga8 válasza Ekkosh (#46442) üzenetére


csiga8
senior tag

Nekem is nemrég óta van LX7. Gondom nincs vele, tényleg jó. Viszont auto módban bármely fényviszonyok között ( de beltérben jobban érzékelhető) vöröses lesz a képem. Ha manualozok, és a WB-ot szemre 5000-5100 körülire állítom, nagyjából színhelyes és határozottan jobb is lesz a kép.

Ha megtennéd, hogy kipróbálod, és megírod nekem, mi a tapasztalatod, megköszönném.

Az akkuja - szerintem, az SX20 Eneloopjaihoz képest - hamar lemerül, főleg vidózásnál, de a video képe kárpótol majd! :)

Ebayről utángyártottat cirka feleannyiért házhoz hoznak, mintha ugyanúgy utángyártottat MO-n vennék.

Ez az automata lencsevédő ez mi is? Lehet érdekelne engem is.

(#46445) csiga8 válasza csiga8 (#46444) üzenetére


csiga8
senior tag

Talán érzékelhető a különbség. ( Nem vagyok fotós, csak kompakt vásárló!! )

http://indafoto.hu/csiga8/panasonic_lx7_automanual_mod

A színhelyesség a manuálban egész közel van, a fény bal oldalról, a TV mellől jön

Esetleg tipp, hogy auto módban állíthatok-e valamit?

(#46446) Ekkosh válasza csiga8 (#46445) üzenetére


Ekkosh
tag

A lencsevédőnél erre gondoltam. Ezzel nem kell levenni feltenni a védőt állandóan. Én pl mindig elfelejtem. A képeket este tudom megnézni, itt a melóban blokkolva van.

(#46447) sinick válasza csiga8 (#46444) üzenetére


sinick
senior tag

(#46448) Attila432 válasza Vyndree (#46443) üzenetére


Attila432
tag

Köszönöm a válaszod, mindenképp átgondolom a tanácsodat.

Attila

(#46449) schawo válasza csiga8 (#46445) üzenetére


schawo
titán

Nálad is iAuto-ban jelentkezik? Vagy P-ben is?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46450) kirkri válasza Emu (#46425) üzenetére


kirkri
addikt

Megérkezett az Olympus XZ-2.

Még csak fél órája kaptam meg, így egyelőre tapasztalat nincs. A garancia hivatalos magyarországi Olympus garancia.
75k-ért ingyenes házhoz szállítással szerintem a legkedvezőbb ár, mert a Mintaboltos 72k-s árhoz szívességet kell kérni valakitől, akinek van klub kártyája, ráadásul ha valaki nem Pesten lakik, akkor eleve körülményesebb.

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.