Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) tsyl válasza kirkri (#46450) üzenetére


tsyl
aktív tag

Gratula hozzá! Legyetek jó kis társak! :) Szerintem is teljesen jó az az ár.

17 éve a PH-n....

(#46452) Attila432 válasza Vyndree (#46443) üzenetére


Attila432
tag

Egy utolsó kérdés, ismerősöm figyelmem ajánlotta ezt is. Egy pillantást vetnél még rá egy vélemény erejéig?
http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/fujifilm/finepix-s4800-p148248545/#properties

Köszönöm!

(#46453) kivlov válasza Ekkosh (#46442) üzenetére


kivlov
aktív tag

Nekem samsung SD kártya van benne 32 GB a lényeg hogy class10 es legyen a sebesség miatt.
Akkut én is ebayről vetem londoni boltból ha beírod a típusát és teszel elé egy 2x et akkor találsz nagyon kedvező áron én javaslom ha használni is fogod és videózni is fogsz akkor kapásból vegyél kettőt is mert nagyon eszi az akkut nekem 3 db bír ki egy napot mondjuk én nem kapcsolom folyton ki be hanem hagyom energiatakarékos módba menni és viszonylag sokat fényképezek és videózok vele 3-400 kép és videó naponta utazás közben...
Ezt alencsevédőt nemmtartom hasznos dolognak de kinek mi szerintem idővel karcolja majd az obit én inkább egy adaptert és egy uv szürőt vettem rá mert ez magát az optikát védi minden esetben ha kint ha bent van adaptert is ebayről a lencsét pedig eredeti hoyát mert nem nagy összeg 3-4000 ft.
De kinek mi és erre is lehet manuális sapkát tenni...

(#46454) Vyndree válasza Attila432 (#46452) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem tudom milyen, nem ismerem. Első ránézésre egy alap kompakt gép nagy zoommal.

(#46455) csiga8 válasza schawo (#46449) üzenetére


csiga8
senior tag

P módban nem is néztem, csak iAutoban. Elvileg azért lett kompakt gép véve, hogy auto módban használjuk.

Van rajta auto+ mód is, de nem bejövős. Majd ha otthon leszek, megnézem a P módot.

Kár, mert egyébként tetszene

(#46456) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Sziasztok!

Kis méretű ultrazoomot keresek, sziklát mászom, túrázom, 6-800 grammos bridge gépet nem vinnék magammal. Van ismerősöm importőrnél és ő két fajta gépet ajánlott nekem, azt mondta döntsek, akár az ár alapján. Ebben kérném segítségeteket.

Sony DSC-HX50 ~ 53 ezer
Pana DMC-TZ40 ~ 59 ezer

Fotóznék szurdokokban (tudom erre egy LX-7 kéne, with fast lens), de sokat távoli mászókat sziklán, gyorsan mozgó alakokat futóversenyen, panorámát hegycsúcsról...

Köszönöm a válaszokat!

(#46457) philoxenia válasza DonRazzino (#46456) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem elég jól muzsikál ez:[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46458) csiga8 válasza Ekkosh (#46446) üzenetére


csiga8
senior tag

Értem. Nem rossz ötlet, csak nem tudom mennyire engedi át a port.

Másrészt videozásnál a zúm használatánál nem tudom mennyire hallatszik be.

(#46459) DonRazzino válasza philoxenia (#46457) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszönöm! A fenti két típusról mi a véleményed?

(#46460) philoxenia válasza DonRazzino (#46459) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A jellemzőik jók, a fogás és kezelés tekintetében viszont ezeknél nincs tapasztalatom. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46461) Moonwolf válasza Attila432 (#46452) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ilyen képeket tud. link

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#46462) Y72


Y72
aktív tag

Ma bementem megtapogatni a Sony RX100 I-II-t, sajnálattal tapasztaltam, hogy tényleg gáz a menüválasztó gombja. Az itt leírt jelenség tapasztalható a gépen: http://www.dpreview.com/forums/thread/3664061
Ezt miért nem javították a 3. generációban? Vagy ez a hiba csak bizonyos estekben jön elő?
Így nem merem megvenni, 1-2 év után széthullik.

(#46463) Emu válasza kirkri (#46450) üzenetére


Emu
őstag

Köszi a segítséget, amíg tart az akció én is intézek egyet magamnak.

(#46464) bluobluo75 válasza rbalint88 (#46440) üzenetére


bluobluo75
őstag

(#46465) berobi78 válasza csiga8 (#46455) üzenetére


berobi78
tag

sok tapasztalatom még nekem sincs az lx7-el, de próbáld meg a scene módokat, sokkal használhatóbbak, mint az auto mód (főleg az iauto), és elég szép képeket lehet vele jpg-be lőni.

(#46466) schawo válasza csiga8 (#46455) üzenetére


schawo
titán

A P is egy automata mód, mi a gond azzal?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46467) csiga8 válasza berobi78 (#46465) üzenetére


csiga8
senior tag

Aha. Kipróbálom. Nem tudom mi az a scene, ezért nem használtam, próbáltam. Akkor most az következik.

(#46468) csiga8 válasza schawo (#46466) üzenetére


csiga8
senior tag

Nincs gondom a P-vel, de én egy tényleg csak fogd és lődd "fotós" vagyok. ( nem tudom mi az, hogy őszinte legyek)

Az SX20-al rákényszerültem a manual módra - némi netes felkészülés után - , mert beltérben kellett.

A család csak és kizárólag auto módban kattogtat, - ezért is lett ismét kompakt gép véve - én próbálkozom azért picit tovább lépni, de azért kényelmes is vagyok. :)

Kipróbálom a P módot is.

(#46469) schawo válasza csiga8 (#46468) üzenetére


schawo
titán

P = programautomatika, teljesen automata mód, az iAuto alternatívája.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46470) berobi78 válasza schawo (#46469) üzenetére


berobi78
tag

a P módban, csak a rekesz, zársebesség, és bizonyos mértékig az ISO az automatikus (lehet max ISO-t megadni lx7-en), az összes többi manuális.

scn módban, tájképek készítésekor elég tetszetős színvilágot hoz létre a jpg motor (nekem legalábbis jobban tetszik, mint sima P módban fényképezve, még ha ott játszogatok a szín beállításokkal is)

az "éjszakai felvétel kézből" is elég meggyőző eredményt ad, a többit még nem próbáltam

(#46471) csiga8 válasza berobi78 (#46470) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, :R próbálgatom! :)

(#46472) schawo válasza berobi78 (#46470) üzenetére


schawo
titán

A rekesz, a zársebesség, az ISO és a fehéregyensúly. Miért, mi van még?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46473) Vyndree válasza berobi78 (#46470) üzenetére


Vyndree
őstag

Nálam P módban a zársebességet tudod manuálisan állítani, a rekeszt ő igazítja hozzá, az ISO meg ha akarod autó, de magad is megadhatod fixen.
Amit SCN-ben kiválasztasz színvilágot, azt utómunkával szebben meg tudod csinálni.

(#46474) Nagya21 válasza Vyndree (#46473) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
"P" módban a zársebességet nem szokták állíthatóra rakni, az általában "S" mód.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46475) Vyndree válasza Nagya21 (#46474) üzenetére


Vyndree
őstag

Pedig a Sony és a Panasonic engedi, a többinél nem tudom.

(#46476) berobi78 válasza schawo (#46472) üzenetére


berobi78
tag

igazából azt akarom kihozni az egészből, hogy a P mód közel sem automata. a rekeszen és a zársebességen kívül, minden mást állíthatsz manuálisan (fehéregyensúly, ISO, jpg-hez színvilág) sőt a rekesz illetve a zársebbességet is állíthatod, de csak "együtt", hogy a kompozíció közel ugyan olyan maradjon, szemben az Auto móddal, ahol nincs ekkora mozgástered

(#46477) berobi78 válasza Vyndree (#46475) üzenetére


berobi78
tag

nem lehet, hogy azzal kevered, amit az előbb írtam, hogy lehet állítani a zársebességet, de vele együtt állítódik a rekesz is?

az SCN-ben pont azt szeretem, hogy nem kell utómunkázni ;) van egy canon 350d-m és meguntam, hogy több száz képet utómunkázzak. itt meg fotózok RAW+jpg-be és ha van kedvem, még mindig tudok rajta utólag szöszölni.

[ Szerkesztve ]

(#46478) sinick válasza berobi78 (#46477) üzenetére


sinick
senior tag

Ha jól emlékszem, akkor az LX7 vakuval beltéris motívumprogramba is félreviszi a fehéregyensúlyt.

(#46479) scapegt


scapegt
senior tag

LX7 tulajokhoz szólnék :)
Akinek van, megosztana velem full size, saját kezűleg készített képeket? A netes tesztekben lévőket már megnéztem, de valahogy az XZ-2 tesztfotói meggyőzőbbek néhol. Makró érdekelne igazán, illetve beltéri nappali fénynél készített kép vaku nélkül, de bármi más is jöhet. :R

Másik kérdés LX7 tulajokhoz: valóban 250 sec a legnagyobb záridő? Mert ezt eddig csak a gyártó honlapján láttam, máshol sehol nem írják.

Az LX7-et most legolcsóbban 109k-ért lehet megvenni? Olcsóbbat sehol nem találok, csak a Pana honlapján, ahol 400 dolcsi, ami rendkívül jó ár lenne, ha nem vámolnák meg :(((

[ Szerkesztve ]

(#46480) sinick válasza scapegt (#46479) üzenetére


sinick
senior tag

Talán a hétvégén én majd egy ZX-10-hez fogom tudni hasonlítani az LX7-esemet, mindkettő full autó módban. Az enyém természetes fénynél szép természetes színek, merterséges hideg fénynél kicsit fakóbb, merterséges meleg fénynél eltolódás (nálam odahaza pl. besárgul). De hogy vaku nem nagyon kell, az hétszentség.

Nincs előttem, de azt hiszem, hogy a max. záridő 1/4000, az az 1/250 az automata módhoz tartozó lekisebb záridő.

(#46481) csiga8 válasza csiga8 (#46471) üzenetére


csiga8
senior tag

Szóval próbálgattam a P módot, ezt kerestem! :)

P mód, tájkép, auto iso, esetleg 5100K WB, de auton is jó, és teljesen elfogadható a kép.
Manual módban lehet még javítani rajta, de már így is jó.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#46482) schawo válasza berobi78 (#46476) üzenetére


schawo
titán

a P mód közel sem automata
:F A P mód teljesen automata. Te az A meg az S módokkal kevered. S módban a záridő, A módban a rekesz állítható, a többi értéket automatikusan választja. A P módban minden értéket automatikusan választ a gyári stratégiák szerint.

(fehéregyensúly, ISO, jpg-hez színvilág)
Ezeket állíthatod, de ha nem állítod, akkor választ magának. Az az automata definíciója, ha beavatkozás nélkül is képes saját beállítást választani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46483) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

A panasonic fz 200 ashoz milyen memória kártya lenne alkalmas amivel biztos nincs szaggatás felvétel közben? CL 10 es elég lenne vagy nem árt a CL10 U1?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#46484) HollyBoni válasza Moonwolf (#46483) üzenetére


HollyBoni
veterán

CL10.

(#46485) .: JuSzT :. válasza Moonwolf (#46483) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#46486) Vyndree válasza Moonwolf (#46483) üzenetére


Vyndree
őstag

Ne vegyél bele egyenlőre, amid van azt próbáld ki, lehet nem fog szaggatni. Nekem Panasonic 8 GB SDHC Class 4 van a gépemben és 1920x1080 MTS 24M videónál sincs szaggatás.

(#46487) HollyBoni válasza HollyBoni (#46484) üzenetére


HollyBoni
veterán

Maximum 28 megabit/sec a bitráta videónál, ami megabyte-ban 3.5, szóval egy Class 10 BŐVEN jó.

Lassú kártya miatt sosem fog szaggatni a videó, kiír valami hibaüzenetet és leáll a felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#46488) Swami


Swami
senior tag

Nem tudom, jó helyen járok-e. Fényképezőgépet vennék, elsősorban családi fotózásra. Ami nekem szempont a kereső megléte. Kb 50-60 ezer forintot tudnék áldozni rá. Amit én néztem és szimpatikus volt az a Pentax X 5. Szívesen venném a tanácsaitokat ill. más ajánlásokat. Köszi!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#46489) berobi78 válasza schawo (#46482) üzenetére


berobi78
tag

nem keverek semmit, hidd el, hogy tudod állítani a dolgokat ;)
annyi a lényeg, hogy nem külön-külön, hanem az expozíciót megtartva.

olvass utána egy picit. sok értelme nem lenne az auto módnak, ha a P ugyan az lenne...

[ Szerkesztve ]

(#46490) berobi78 válasza csiga8 (#46481) üzenetére


berobi78
tag

próbáld ki a választótárcsán az SCN-en belül a tájképet. ott nekem még jobban tetszik a színvilág, mint P módban, scn színre állítva.

(#46491) schawo válasza berobi78 (#46489) üzenetére


schawo
titán

:U Attól, hogy tudod állítani, egyáltalán nem kötelező, az automatika választ magától, ha te nem piszkálsz bele. A P mód teljesen automatikus.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46492) Vyndree válasza schawo (#46491) üzenetére


Vyndree
őstag

Így van, a P mód teljesen automatikus. Abban különbözik az Auto módtól, hogy bele lehet piszkálni.

(#46493) berobi78 válasza schawo (#46491) üzenetére


berobi78
tag

legyen így ;)

ilyen erővel a rekesz előválasztás is automata, mert valamilyen rekesz van választva mindenképp, és ahhoz automatán választ záridőt. tehát megnyomod az exponáló gombot és kész a kép.

na, de én lezártam a témát a lényeget már leírtam, hogy miért jó a P mód, és miben különbözik az automata módtól.

[ Szerkesztve ]

(#46494) scarabaeus válasza berobi78 (#46493) üzenetére


scarabaeus
őstag

A manuális az manuális, a rekesz- vagy záridőelőválasztás félautomata, a P vagy programautomatika a rekesz és záridő szempontjából teljesen automata, de belenyúlhatunk, melyik rekesz-záridő párossal adja ki az expozíciót (program shift, expozíció eltolás, nincs minden gépen P módban). A zöld gomb vagy piros szívecske meg kihagy a dolgokból.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#46495) schawo válasza berobi78 (#46493) üzenetére


schawo
titán

Zöldség. A P mód az expozíció minden paraméterét automatikusan választja.

Egyébként a rekeszelőválasztásos automatikát valamikor automata üzemmódnak hívták, például a nagyszerű Yashica Electro 35-ösömnél is. A 70-es években. De nem 2014-ben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46496) berobi78 válasza schawo (#46495) üzenetére


berobi78
tag

google első találat, nem vágom mit nem értesz, de zöldségezhetsz nyugodtan :Y

"P: Program mód. A teljesen automata beállítástól eltérően, lehetőség nyílik az expozíció korrekcióra. Szabadon választhatunk az optimális záridő-rekesz párok közül."

azt, hogy akár a rekeszelőválasztást automatának is lehetne hívni, csak erősen sarkított példaként hoztam fel schawo gondolatmenetére reagálva.

tényleg befejeztem, bocs a sok off-ért, a vita ellenére sztem mindenki tudja, hogy a P, A, S, M mit jelent a tárcsán (remélem ;))

(#46497) pepejoe válasza scapegt (#46479) üzenetére


pepejoe
tag

Szia!

1/4000 - 250 sec között lehet záridőt állítani. Én 67k Huf-ért vásároltam, igaz angol ebay-en.

(#46498) faki_ válasza schawo (#46495) üzenetére


faki_
senior tag

"A P mód az expozíció minden paraméterét automatikusan választja."

Nem így van! A programeltolást próbálta elmagyarázni, aminél P módban változtathatod a rekeszt és ahhoz állítja a gép az expozíció értékét megtartva a záridőt (vagy fordítva).

(#46499) schawo válasza faki_ (#46498) üzenetére


schawo
titán

Ha nem tolod el, akkor automatikusan választja, nem tudom, mit nem lehet ezen érteni. Attól, hogy valamibe bele lehet piszkálni, még automata marad. Az automata váltóba is bele lehet, ettől még nem hívjuk manuálisnak.

(#46496) berobi78
Mindegy, písz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46500) realmadrid92


realmadrid92
tag

jelenleg canon sx 130-at használok, ezek valamelyikére megéri váltani, képminőség elsősorban, de kompakt méret is fontos.
használtan sx220
használtan sx 20, ez régebbi típus
vagy újan sx 270?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.