Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) jjeahh válasza kátú (#47400) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ebben az árkategóriában az olympus e-pl3, nikon 1 s1 szokott menni, ha még találsz belőlük, kb. egy tízessel drágábban meg asszem oly e-pm2, sony nex-3n, panasonic gf5, canon 1100d...talán nikon d3100-at is kifoghatsz esetleg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47402) kátú válasza jjeahh (#47401) üzenetére


kátú
őstag

akkor már a canon mert dslr meg eltudok vele kezdeni valamit

It still works!

(#47403) jjeahh válasza kátú (#47402) üzenetére


jjeahh
nagyúr

talán az a leggagyibb mind közül :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47404) kátú válasza jjeahh (#47403) üzenetére


kátú
őstag

a méret nem érdekel bulit akarok fotózni

It still works!

(#47405) maxika2004 válasza scarabaeus (#47394) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a segitséget !

A vakun a csatik olyanok mint a canon 550d-n (ahoz is használom )

az FZ150 en pedig ilyen a csati :

Gondoltam nem, fog stimmelni, .....
de akkor elvillan, csak az erősségét kell manuálisan állitgatni ugye ?

" Ha lenne benne automata mód, " tudnál esetleg ajánlani valamit amiben van ?
és nem lenne hátrány ha lehetne használni a canon 550d-m hez is !

Lehetne Yongnuo tipus is ebay-ról.... :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#47406) scarabaeus válasza kátú (#47404) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Tervezz hozzá fényerős objektív(ek)et is, a váz ahhoz még nem elegendő...)

#47405 maxika2004: középérintkezősként a középérintkező számít. Használtam én is Panasonic vázakon Canon talpas vakut, középérintkezősként (Sunpak PZ 5000AF). De ha megteheted, hogy az Olympus-Panasonic TTL rendszerét használó vakuk valamelyikével használod, az azért más lenne.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47407) jjeahh válasza kátú (#47404) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha mindenképpen ragaszkodsz a dslr-ekhez, egy d3100-at ha ki tudsz fogni hasonló árban jobb választás sztem, az 1100d felépítése, anyagminősége elég gáz...de végülis tapogasd meg valahol, ha neked tetszik... kitobival mondjuk nehezen fogsz bulifotózni, ahhoz fényerős obi és/vagy rendszervaku is kelleni fog :) a hétvégén én is koncertfotóztam, néha az F1.8 is kevésnek bizonyult :K de ez itt off, ha még van kérdésed folytassuk a milyen cserélhető obis gépet topikban sztem :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47408) kátú válasza jjeahh (#47407) üzenetére


kátú
őstag

Dobj egy linket légyszi

It still works!

(#47409) jjeahh válasza kátú (#47408) üzenetére


jjeahh
nagyúr

topikról? [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47410) kátú válasza jjeahh (#47409) üzenetére


kátú
őstag

igen köszi

It still works!

(#47411) mrmarkus válasza kátú (#47404) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ehhez a témához két megfelelő, nagyfényerejű lencse többszöröse lesz a váz árának...

Freedom of Information

(#47412) kátú válasza mrmarkus (#47411) üzenetére


kátú
őstag

egy canon rendszervakuval olcsóbban kijövök

It still works!

(#47413) mrmarkus válasza kátú (#47412) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Így a végeredményben azért lesz nüansznyi különbség... ;)

Freedom of Information

(#47414) Craincsgo


Craincsgo
csendes tag

Sziasztok, a véleményeteket szeretném ki kérni erről a kameráról! -> Canon D700 <-

Kezdő volnék, szóval fogalmam sincs mi jó vagy mi rossz, adat illetve márka illetve teljes egészében, szóval ha lehet ne annyit írjatok, hogy ez "jó" :D

Ez a masina nekem árban tökéletes, ha véleményetek szerint nem a legjobb ilyen árban, akkor kérlek titeket ha tudtok jobbat, olcsóbban vagy épp ebben az ár kategóriában, azt osszátok meg velem!

Előre is köszönöm a válaszaitokat! :))

(#47415) mrmarkus válasza Craincsgo (#47414) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ez egy kompakt digitális fényképezőgépes topik.
A Canon 700D-ről inkább itt érdeklődj... ;)

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#47416) Craincsgo válasza mrmarkus (#47415) üzenetére


Craincsgo
csendes tag

Akkor bocsi és köszi az infót!

(#47417) mrmarkus válasza Craincsgo (#47416) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Igazán nincs mit... :)

Freedom of Information

(#47418) pibácsi válasza Muszti001 (#47302) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Muszti 001!
Elég sokat foglalkoztunk itt az én problémámmal a NIKON coolpix L620-gépnél. Tanácsolnám, ha nemigen foglalkoztál fényképezéssel, hogy a nagylátószöget kerüld, mivel ha jó képeket akarsz, akkor ott utó munkálatokra van szükség, mivel alapban torzít a felvétel fényképnél is és videónál is. nem tudod élvezni egy-az egyben a nagylátószöges felvételeket. A zoom pedig érdekes kérdés, mivel általában 10-15-ig normálisan elfogadható és még kézben megtartható, de egyébként állvány kellene hozzá. Nem lehet remegés nélkül megtartani tisztességesen. Az L620-as is nagyjából ezeket tudja, amit a 820-as, csak itt nagyobb a zoom és 4 db. AA elem kell. A többi képességeit úgy tűnik örökölte. Sőt egyes dolgokban az L620-as többet is tud. Érdemes elolvasni az én problémáimat, mert szerintem a 820-as is ugyanazt produkálja a műszaki leírásból itélve.
Üdv. Pibácsi

(#47419) maxika2004 válasza scarabaeus (#47406) üzenetére


maxika2004
őstag

Esetleg ilyen átalakito nen létezik canon ról panára?
[link]
..én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#47420) mrmarkus válasza maxika2004 (#47419) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Kíváncsi lennék, hol kerested!? :D
Íme, itt meglesheted...

Freedom of Information

(#47421) mrmarkus válasza maxika2004 (#47419) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

...és még egy link az adapterről! ;)

Freedom of Information

(#47422) scarabaeus válasza maxika2004 (#47419) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az csak a Sonyék-Minoltáék különc vakusarui miatt van. Nem konvertálja a TTL kommunikációt. Mivel a Pana ugyanazt a vakusaru formát használja, mint a Canon vagy a Nikon (és a világ többi része), nem gond a középpontos vakuk illesztése, a sima elsütés megy minden gond nélkül, mindenféle átalakító nélkül, ugyanúgy, ahogyan azzal az átalakítóval a Sonyn is a Canon vakukkal. Ha viszont olyan átalakítót keresel, ami átfordítja a Pana TTL kommunikációját is mondjuk a Canonéra, mintegy tolmácsként, olyat szerintem nem fogsz találni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47423) mrmarkus válasza pibácsi (#47418) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"Tanácsolnám, ha nemigen foglalkoztál fényképezéssel, hogy a nagylátószöget kerüld, mivel ha jó képeket akarsz, akkor ott utó munkálatokra van szükség, mivel alapban torzít a felvétel fényképnél is és videónál is. nem tudod élvezni egy-az egyben a nagylátószöges felvételeket."

A nagylátószög fontos és hasznos dolog, mert nélküle nehéz, szinte lehetetlen szűkebb belső terekben, lakásban normális fotókat készíteni. Másik hasznos területe a tájképek készítése.
Az viszont nagyon fontos, hogy a témához viszonyítva milyen szögben tartjuk gépünket!
Ha közelre lefelé vagy felfelé mutat az objektív, a torzítás igen erőteljesen jelenik meg, míg a témára merőlegesen tartva a torzítása sokkal kezelhetőbb, számos esetben még korrekció nélkül is elfogadható mértékű... ;)
Az is igaz, hogy a jó paraméterekkel rendelkező UWA (széles látószögű) horror áron kaphatóak, így a kompakt és bridge gépekben található megoldások sokkal gyengébb paraméterekkel rendelkeznek.

Freedom of Information

(#47424) lesli.h válasza mrmarkus (#47386) üzenetére


lesli.h
aktív tag

:R :R :R
Nekem is ti ajánlottátok....bár még csak ismerkedünk,de egy pillanatra sem bántam meg a vásárlást.

Ilyen képeket tud:
[link]

(#47425) epahladin


epahladin
csendes tag

Sziasztok!

Sony HX300 vs. Panasonic DMC-FZ200?

Amit ezzel a kettővel kapcsolatban láttam:
-árban a Sony brutto 84e, a Pana 114e.
-Sony f/2,8 - f/6,3 / Pana f/2,8 végig.
-mindkettőben 1/2,3" érzékelő. Nem kevés ez?

Van valakinek tapasztalata, összehasonlítási alapja mindkettő géppel kapcsolatban?
Esetleg más típus amit ajánlotok?
Az LX-7 kiesett a pici zoom miatt.

Célok, feltételek:
Legyen egy nyaraláskor, családi eseményekkor használható és jó minőséget produkáló videokamera és fényképezőgép egyben. Mindkettő egyaránt fontos lenne.
Költségkeretem 100e (max. 115e kipréselhető)
Szükség lenne minimum 15x optikai zoomra, viszonylag jó fénnyel (ISO 800 felett nem szívesen készítenék vele képet). Nem csak nappal kellene használnom, hanem szürkületben és alacsony fényviszonyok között is.
Automatán jól és megbízhatóan tegye a dolgát, a családban senki nem fotóművész, persze ha kell akkor lehesen manuálisan állítani.
Felbontásban nem kell eget rengetnie, sőt!. 8-10 MPX bőven elég, a lehető legkevesebb képzaj miatt.
Méretileg minél kisebb legyen és ne legyen még véletlenül sem cserélhető optikás.

És a lényeg: sürgős lenne ;)

Köszi! :R

(#47426) jjeahh válasza epahladin (#47425) üzenetére


jjeahh
nagyúr

két választásod van sztem: vagy lemondasz a nagy zoomról, és veszel egy lx7-et, vagy nem fotózol szürkületben, alacsony fényviszonyok között. esetleg veszel egy állványt is, de azzal is csak statikus témára lesz jó gyenge fényben, ha nem akarod, hogy bemozduljon...nekem van F1.8-as optikám, gyenge fényben néha még ez a fényerő sem elég, múlt hétvégén fesztiválon pl. iso800-on ilyen 1/20, 1/30-as záridőkkel fotóztam úgy, hogy 5-10 képes sorozatból max 2 lett leméretezve, utólag élesítve vállalható :DDD van még egy megoldás, de nem túl diszkrét: rendszervaku...de ez is csak előre eltervezett, beállított stb témákra jó sztem, amikor az alanyok tudják, hogy fotózod, másképp nem túl kellemes ha 5 percenként kétszer pupillánvillantod az embereket, amikor nem számítanak rá :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47427) Nagya21 válasza epahladin (#47425) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!!
Ha ilyen midenes kéne, akkor fontold meg a canon sx sorozat valamelyikét.( 220-tól felfelé)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47428) jjeahh válasza Nagya21 (#47427) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gyenge fényben ezek valszeg mind elvéreznek... :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47429) Nagya21 válasza jjeahh (#47428) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Valszeg az lx-7 jobb képeket csinál, de nincs zoom.
Ha kell a zoom, de a pana sokba kerül, akkor marad a canyon, kézi éjszakaival, egész türhető képeket készít.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47430) jjeahh válasza Nagya21 (#47429) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha te mondod...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47431) scapegt válasza Nagya21 (#47427) üzenetére


scapegt
senior tag

Nekem pont van egy gps-es SX230, ami számomra már felesleges az LX7 miatt. Bocs a reklámért :DD

(#47432) mrmarkus válasza Nagya21 (#47429) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Azért csak olyanokat írjunk itt le, amik fedik a valóságot, mert a kezdő fotósok még el is hiszik a végén!
Az LX7 nem fix objektíves kompakt, tehát van benne zoom!
Az tény, hogy nem megazoomos, de ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet vele zoomolni!
Nem mindenki a Gellért hegyről syeretné fotózni az Eiffel tornyot... :D

Freedom of Information

(#47433) Mészike


Mészike
aktív tag

Sziasztok!

Milyen gép a Sony DSC-TX 30? Csak vizalatti fényképezésre kellene.

(#47434) Nagya21 válasza mrmarkus (#47432) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Bocs a téves fogalmazásért.
Nincs akkora zoom az lx-7-en, mint a canyon sx sorozaton.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47435) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni az Olympus márkaboltból egy E-PL5 dupla kittes gépet, ezért, ha esetleg valaki rendelkezik Olympus klub tagsággal az kérem privátban keressen meg, hogy valahogy kapjam meg a 15% klubtagsági kedvezményt.
Természetesen nem ingyen kérném a segítségét :)

Üdv,
bogarfx

(#47436) oregnigger


oregnigger
csendes tag

Sziasztok.

Nyaralásnál, belepottyant a tengerbe a régi gép, ezért kellene vmi új. A MM ban 85e ért mínusz 10 e a régi gép van SONY DSCH400b. Megéri vagy ezért az árért van jobb. Csak családi alkalmak megörökítése a cél.
Köszönöm

(#47437) Vyndree válasza oregnigger (#47436) üzenetére


Vyndree
őstag

85-ért most XZ2-t vennék. (-15%)

[ Szerkesztve ]

(#47438) jeni válasza Vyndree (#47437) üzenetére


jeni
félisten

az XZ10 most nincs kínálatban!
a Fuji X10-s szintén nincs az Edigitálban

[ Szerkesztve ]

(#47439) mrmarkus válasza Nagya21 (#47434) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ok! :D

Freedom of Information

(#47440) mrmarkus válasza oregnigger (#47436) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Valamivel olcsóbban megkapod a Fujifilm X10-et remek fényerővel és relatíve nagy szenzorral...

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#47441) epahladin


epahladin
csendes tag

Köszönöm a választ mindenkinek! :C

Az LX-7 esetében amiket láttam tesztvideókat nem vagyok róla meggyőződve, hogy tud egy videokamera részletességének és tudásának megfelelő videót készíteni. A sötétben készült videói persze nagyon jók de nekem valahogy nagyon természetellenesnek festenek, furák a színek és minden fekete szürke.
(Persze nyers AVCHD formátumot sehol nem látok, a youtube-on meg ki tudja hányszori átkonvertáláson átesett videót nézek...)

LX-7 tulajdonosok, mennyire vagytok elégedettek a Full HDs videókkal?

Gondolom az LX-7 minden szempontból jobb választás az SX230-nál? (nyilván optikai zoom kivételével)

(#47442) jjeahh válasza epahladin (#47441) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a színek ízlés kérdése, de az utolsó kérdésre egyértelműen "igen" a válasz :DDD a canon nekem egyszerű átlag kompaktnak tűnik, ha jól látom még raw-ot sem tud, ami szvsz az igazán jó képminőséghez főleg ebben a kisszenzoros kategóriában elengedhetetlen

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47443) Vyndree válasza jeni (#47438) üzenetére


Vyndree
őstag

Most néztem, azért mondom.

(#47444) berobi78 válasza epahladin (#47441) üzenetére


berobi78
tag

LX7 tulajként, sztem a videó képességei kiemelkedőek. állam leesik egy-két felvételemtől ;)
a fotós tudásával már nem vagyok ennyire megelégedve. rossznak egyáltalán nem rossz, de többet vártam. igaz a gyenge fényes képek meggyőzőek.

(#47445) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok!
Van egy Samsung PL50-es fényképezőm. A minap nem kapcsolt be. Csak csipogott.
Érdekes volt, mert félig kijött az objektív, aztán vissza.
Gondoltam megpróbálok segíteni rajta kézzel. Akkor láss csodát kijött és akkor tudtam használni.
Azóta is ez van. Érdemes ezt elküldeni valahova. Ha igen hova? Valakinek volt már hasonlóval dolga ??

(#47446) mrmarkus válasza berobi78 (#47444) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"a fotós tudásával már nem vagyok ennyire megelégedve. rossznak egyáltalán nem rossz, de többet vártam. igaz a gyenge fényes képek meggyőzőek."

Milyen téren vártál többet ettől a kis kompakttól?!

Freedom of Information

(#47447) mrmarkus válasza epahladin (#47441) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"Az LX-7 esetében amiket láttam tesztvideókat nem vagyok róla meggyőződve, hogy tud egy videokamera részletességének és tudásának megfelelő videót készíteni. "

Ha egy relatíve olcsó, kis kompakt kenterbe verné a profi videó kamerákat, akkor ki a fene fizetne ki lrtük súlyos pénzeket?! Ne várjunk el olyat egy kompakt fényképezőgéptől, amire nem képes...

Freedom of Information

(#47448) mrmarkus válasza DJ WOKKY (#47445) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Az akksija rendben van?
Az olcsóbb kompaktokat nemigazán érdemes javíttatni, mert a szervíz költség legtöbb esetben magasabb egy új gép áránál...

Freedom of Information

(#47449) DJ WOKKY válasza mrmarkus (#47448) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Az akksi rendben. Pont egy feltöltés után jelentkezett 1-2 órán belül.
Olyan mintha szorulna egy kicsit... S szerintem szorul is...

(#47450) Vyndree válasza berobi78 (#47444) üzenetére


Vyndree
őstag

Helyén kell kezelni, ez "csak" egy kompakt gép. A szenzora 8-10x kisebb a DSLR gépekhez képest, csodát nem szabad várni. A fényérzékenysége a kiváló obitól van, ott a cmos nem annyira játszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.