Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) Gaben92 válasza jeni (#47119) üzenetére


Gaben92
őstag

A töltő USB-jébe bedugtam a telefonom adatkábelét, és az se töltött vele, szóval a töltő rossz, az adatkábelt nem mondom biztosra, de számítógéppel nem kommunikált, az biztos. Vagy a gép hibás, vagy a töltő. De igazából ez már részletkérdés. Ma írtak, visszafizetik a pénzem.

Más: Gyártónál nincs raktáron, csak barna. Ha nem érkezik időben, honnan érdemes rendelni, ahol nem járok így? :D

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47152) Gaben92


Gaben92
őstag

Bocs, nem tudtam szerkeszteni.

Az olympusmintabolt.hu-n azt írják, csak barna van, de az olympus.hu-n viszont raktáron van a fekete. A kettő nem egy cég? Gondolom ha az olympus.hu-ról rendelem az is jó lesz. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47153) Gaben92 válasza Gaben92 (#47152) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem tudom, hogy kéne kinéznie a gyári adatkábelnek, de nekem speciel amit én kaptam furának tűnik

[link][link]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47154) erzol válasza Gaben92 (#47152) üzenetére


erzol
őstag

Olympus mintabolt 3 év garit ad a gépekre,ők a hivatalos márkaszervíz. Olympus.hu nem ugyanaz, de az általuk adott 2 év garihoz netes regisztráció után jár +fél év garancia.
Mindkettő megbízható, biztos, hogy bontatlan újat kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#47155) csiga8


csiga8
senior tag

Készen van az LX7-em, a szervízben - elvileg - kicserélték ( remélem nem csak mókolták) a zoom kapcsolóját. Egyenlőre működik a gép, bár már keresem az utódját.

(#47156) sad_Vamp válasza csiga8 (#47155) üzenetére


sad_Vamp
őstag

egyrészt megértelek (most kakált be a MBP-m trackpadje) másrészt nagyon érzelmi alapú ez a döntés.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#47157) smatte


smatte
tag

Sziasztok Guruk!

Rögtön 2 kérdéssel bombáználak titeket, hátha sikerrel járok.

1. Van egy 4 éves Samsung alap fényképezőgépem (20e Ft), ami az utóbbi időben feltöltött/új aksikkal is rögtön lemerül pár kép után. Mi lehet a baja? Érdemes javíttatni?

2. Na, az első pontból kifolyólag szeretnék egy hasonló (de megbízhatóbb!) eszközbe invesztálni. 20-30e Ft között mit érdemes venni. Tudom, ebben az árkategóráiban csak "játékgépek" vannak, de ez a keret. Mi a best buy?

Köszönöm a segítségeteket!

(#47158) erzol válasza smatte (#47157) üzenetére


erzol
őstag

Talán AA akksikat használsz?
Ha igen akkor eneloopot megfelelő töltővel?

(#47159) smatte válasza erzol (#47158) üzenetére


smatte
tag

igen, AA nem eneloop, hanem Varta 2500mAh...tök új.

(#47160) erzol válasza smatte (#47159) üzenetére


erzol
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani, régebben olvastam itt, hogy "elfáradt az energiakezelési elektronika". Az akku érintkezők jók a gépben?
Remélem jön valaki, aki konkrétabb tapasztalattal tud neked segíteni...

(#47161) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok,

ma majdnem megvettem egy Panasonic FZ200-at, de az utolsó pillanatban beleakadtam egy Fuji S-x1 hírdetésbe, és elbizonytalanodtam kissé...
Pro és kontra hozzáértő érveitekkelkkel ( 10e Ft S-x1 ártöbblet mellett ) segítenétek a döntésben?
Nekem a Pana szimpatikusabb, kb. egyetlen fontos érvnek a masszív Fuji mellett az 1/2,33 vs. 2/3 colos kb.150%-os ( mondjuk az elég vicces, hogy volt olyan teszt, ahol ezt duplájának számolták :) ) szenzorméretet érzem, ez mindent visz vajon?
Sajnos elég láma vagyok a témában... :K
Legyetek szívesek ráírni erre néhány döntéskönnyítő véleményt, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#47162) jeni válasza Sanyyka (#47161) üzenetére


jeni
félisten

maga nemében jó gép de épen pár napja lejárt a garija (júl.21)
FujiFilm X-S1 profi ultrazoom (24-624mm) digitális fényképezőgép 12MP GARANCIÁLIS!
én a Panasonic gépet venném meg,annyival nem tudna többet a Fuji,hogy megkockáztassam a garit.

ha már kiadnál ennyit érte akkor egy jó Olympus EPL-5 dupla KIT,Sopny Nex 5 széria, MILC vagy Nikon D3200,Pentax K30,stb.. tükröset vennék,méretben ugyan ott vagy.

A Fuji X-S1 és a Panasonic FZ200 előnye,hogy nincs obi cserélgetés.

[ Szerkesztve ]

(#47163) Tin_Shield válasza Sanyyka (#47161) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Pedig jó a ~dupla terület: kb.28,5 mm2 vs 58 mm2
ez ugye azt jelenti a nagylátó végén van 1FÉ előnye az XS1-nek, a tele végükön egyformák.
Nekem már egy FZ is határeset lenne, (az Oly Stylus 1, na az rendben van), a Fuji pedig egy monstrum, majd' egy kilós súllyal. Akkor már inkább valami DSLR egy nagyzúmmal...

(#47164) fioninquo válasza fioninquo (#47097) üzenetére


fioninquo
tag

Ebben valaki esetleg tudna segíteni?

>>>iPhone XS<<<

(#47165) sad_Vamp válasza fioninquo (#47164) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ez:
http://prohardver.hu/tema/melyiket_valasszam_digitalis_fenykepezogep/hsz_47085-47085.html

(nem tudom miért de a fórum-gombok most nem működnek nálam, azért nem raktam direct link-ként)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#47166) Gaben92


Gaben92
őstag

Egy hülye kérdés:

Az XZ-10-en két csatlakozó van. Melyiken kell tölteni? Amit kábelt adtak az az alsóhoz jó, de a használatiban a felsőt mutatják? És mi a másik?

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47167) jeni válasza Gaben92 (#47166) üzenetére


jeni
félisten

HDMi videó -hang kimenetek ez kicsit szélesebb a csatlakozása

(#47168) Gaben92 válasza jeni (#47167) üzenetére


Gaben92
őstag

Szóval az alsó a HDMI, és a felsőn kéne tölteni? Az úgy király, mert én olyan kábelt kaptam ami az alsóba megy bele, a másik vége meg USB-s. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47169) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Végre megjött a Fuji X10,amit többen ajánlottatok. Két kérdésem lenne a záridőt hol tudom manuálisan állítani?
A display gombbal nem tudom ki kapcsolni a kijelzőt,akárhogy nyomkodom illetve mit állítsak és hol,hogy a linkelt képek közül, olyan legyen a kontrasztom mint a második képé ? Ez három lett :F

1:[link]

2:[link]

(#47170) jeni válasza Gaben92 (#47168) üzenetére


jeni
félisten

A HDMi és a multi-connector csatik teljesen elutnek!
A manualjat megnéztem és a felső 14-s multi-connectorba kell dugni a töltő kábelt. Az alsó a HDMi csatlakozó!
HDMi kábelt nem nagyon adnak a csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#47171) vond válasza sad_Vamp (#47165) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha használsz AdBlock-ot, akkor valószínűleg amiatt van. Én is így jártam, azóta kikapcsoltam az egész PH!-n és újra működnek a gombok. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47172) mrmarkus válasza lesli.h (#47169) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Nem ártana elolvasni a használati utasítást! Még nem találkoztam olyannal, aki ennek elolvasásába belehalt volna, de olyannal már igen, hogy az ismeretek hiányából fakadóan az új gép gyorsan elhalálozott. Vagy azért, mert szakszerűen használták vagy azért mert falhoz csapkodták, mivel nem nem tudták megfelelően működtetni... ;)

Freedom of Information

(#47173) Gaben92 válasza jeni (#47170) üzenetére


Gaben92
őstag

Azóta rájöttem, hogy egy D type micro USB kábel volt a csomagban. (Y) Csak mivel én még életemben nem láttam mini HDMI-t, nem ismertem fel. Viszont simán belement a HDMI-be. :DDD

Szóval lényegében maga a kábel típus se stimmel. Ahhoz képest, hogy az e-mailben azt írták, hogy nem ők a hibásak, ők a gyártótól kapják a csomagot. xD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47174) jeni válasza Gaben92 (#47168) üzenetére


jeni
félisten

Remélem a csatlakozót nem nyirtad ki!
Ugyanis MINDKÉT végén HDMi csatlakozás van egy kábelen és nem USB! Magyarán azzal a kábellel tudod a TV-re kötni az XZ-10-t.
A multi connectorhoz kaptál egy USB végű kábelt (56oldal) amit a laptop a vagy a pc 💻 gépre bedugni USB csatiba,illetve ez meg a hozzá kapott dobozba melyet a 230V-ra dugod be.
Ez a 14-s felső csatlakozás!

Az alsó HDMi semmi ne dugjál be és ne eroltesd.

http://www.google.com/search?q=olympus+XZ10+manual

(#47175) lesli.h válasza mrmarkus (#47172) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Kissé hiányos a műveltségem,így az angol nyelvű használati utasítást nem igazán értem. :Y
Köszönöm a segítőkész szándékodat,mármint,hogy nem segítettél semmit. :(
Ha csak ilyen jellegű jó tanácsaid vannak, akkor inkább ne fáraszd magad a meg írásukkal. :W

(#47176) Gaben92 válasza jeni (#47174) üzenetére


Gaben92
őstag

Félre értettél. Korábban írtam, hogy a doboz nagyrésze selejt. És amiatt tettem fel a kérdést, mert bizony én csak 1 darab kábelt kaptam ami a multi konnektorba hatszor belefér, a HDMI csatiba viszont passzolt. A másik vége pedig sima USB. Azóta kiderült, hogy egy szimpla D type micro USB-t adtak, ami épp annyira tartozéka a gépnek mint egy szivargyújtó.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47177) jeni válasza Gaben92 (#47176) üzenetére


jeni
félisten

Ezt tuti nem az Olympus cserélte fel.
Feltehetőleg az előző tulaj,vagy abba nem tette vissza az USB töltő kábelt és betett egy szimpla D-type USB kábelt. Feltehetőleg az SZ-16 Olympus géphez is ugyan azok a tartozakok vannak. A fatert megkerdezem majd. Gyorsan megoldaná a gondodat hacsak a hiányzó kábelt kapod meg.

(#47178) mrmarkus válasza lesli.h (#47175) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Köszönöm a kioktatást!
Amíg ezt megírtad, addig a magyar nyelv használatával te is tájékozódhattál volna egy kicsit: http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?thrid=441121&rtoid=47175
(most a rendszer valamiért nem enged linket beilleszteni)

Freedom of Information

(#47179) lesli.h válasza mrmarkus (#47178) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Nem kioktatásnak szántam,azt nem így csinálom. :R
Csak némi kis pickirt véltem felfedezni a soraid között. :K

(#47180) Gaben92 válasza jeni (#47177) üzenetére


Gaben92
őstag

Konkrétan mivel utolsó darab volt a gép, ez a szett ilyen "csereszett lehetett". Amiben hibás volt valami, azt ebből a dobozból vették ki. Az egyikben a töltő volt szar, kicserélték erre, a másikban a kábel, azt is kicserélték, stb. Így nem kellett garizni a gépeket hanem helyben elintéztek mindent, cserébe lett egy egész dobozni selejt amit kipostáztak nekem. Kíváncsi leszek, hogy maga a gép mikor sz.rik be. Úgyhogy nem szórakozok, hétfőn megy vissza az iPonhoz az egész cucc, már szóltak a futárnak is, én meg visszakapom a pénzem. Aztán az Olympustól rendelek is le 2 gépet amint visszakaptam a lét.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47181) jjeahh válasza mrmarkus (#47178) üzenetére


jjeahh
nagyúr

adblock-ot tiltsd le az oldalon

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47182) myliar10


myliar10
újonc

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, megyünk nyaralni és nincs gépem:

Melyik a legjobb gép a 3 közül:

olympus xz-10
fujifilm x10
panasonic lx7

Válaszotokat mihamarabb várom!

Köszönettel: Adri

(#47183) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Panasonic fz200 asnál mi lehet az a sercegő hang?

Akkor lehet hallani ha kicsit közelebb hajolok hozzá.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47184) jjeahh válasza myliar10 (#47182) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az a legjobb, amelyik tudására szükséged van :) kis méret kell? esetleg kereső? villámgyors af? szuper videó? király jpg színek? picit nagyobb szenzor?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47185) scarabaeus válasza Moonwolf (#47183) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szerintem inkább surrogó hangja van a stabilizátornak (az egy nullával kevesebb ük-ükapjáról származó emlékeim alapján), az objektív belsejéből, és azonnal meg kell szűnnie, amint átkapcsolsz mondjuk képnézés üzemmódba. Sercegést a blende ide-oda váltásának gondolnék (M és A mód kivételével), de ahhoz annak is változnia kell, amit lát, pl. hol fényes ablak, hol sötét szoba. Mondjuk az élőkép eltűnésekor, képnézés módban, ennek is meg kell szűnnie.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#47186) fioninquo válasza sad_Vamp (#47165) üzenetére


fioninquo
tag

Köszönöm szépen, de sajnos az az igazság, hogy maximum 30-35.000 Ft-ért tudnék gépet vásárolni, és ebben az árkategóriában szeretném a legjobbat megtalálni, és mivel nem értek a fényképezőgépekhez, úgy döntöttem, itt kérek segítséget.

>>>iPhone XS<<<

(#47187) mrmarkus válasza myliar10 (#47182) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ha sokat fogsz majd videózni, akkor a Panasonic LX7, ha kényelmesebben szeretnél fotózni, akkor a Fujifilm X10. Az Olympus XZ-10 egy ligával lejjebb 'jáccik... :)

Freedom of Information

(#47188) Moonwolf válasza scarabaeus (#47185) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Mindegy melyik módban van van sercegés, viszont fénykép visszanézésnél nincs, egyből elhallgat.

Egyébként még egy olyan kérdésem lenne hogy mivel lehet tisztítani a lencsét? Óhatatlan hogy ne kerüljön rá porszem. Azért kérdezem mert van rajta valami védő réteg a lencsén és mondjuk ha simán csak le akarja törölni az ember pamut anyaggal akkor meg lehet úgy sérteni?

Amikor kivettem a dobozból és megnéztem a lencsét akkor valami kis maszatolódás volt rajta. Viszont a képeken nem látszódik hogy valami lenne ott.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#47189) mrmarkus válasza Moonwolf (#47188) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Legegyszerűbb módja a lencse tisztításának Lenspen használata... ;)
Amennyiben makacsabb szennyeződés kerül rá, óvatosan lemossuk és a maradékhoz már általában elég a Lenspen.
A port fújjuk le róla és ne dörzsöljük, karcoljuk vele össze a lencsét!
Ha ez még nincs kéznél, a mikrószálas szemüvegtörlő kendőcske is megteszi.
Semmiféle vegyszer nem való és kell az obi lencséjének tisztításához!

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#47190) myliar10 válasza mrmarkus (#47187) üzenetére


myliar10
újonc

Szia! Nekem a képminőség lenne a legfontosabb, melyik a legjobb?

(#47191) jjeahh válasza myliar10 (#47190) üzenetére


jjeahh
nagyúr

talán a fuji x10, de nem vagyok benne biztos... a szenzor abban a legnagyobb, a jpeg motor meg egyik legkirályabb

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47192) Tin_Shield válasza myliar10 (#47190) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ízlés dolga, az LX7-nek jobb az objektívje, az X10-nek pedig tetszetősebb a színvilága.
Ha szeretnél jó minőségű videot is akkor egyértelműen az LX7, egyébként az olcsóbb Fuji is elég lehet.

(#47193) mrmarkus válasza myliar10 (#47190) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szvsz akkor a Fujifilm X10 a te géped! :)
Amennyiben még egy kis pénzt ki tudnál préselni, akkor a Fujifilm X20 lenne az igazán remek választás...

[ Szerkesztve ]

Freedom of Information

(#47194) jeni válasza myliar10 (#47182) üzenetére


jeni
félisten

Olympus XZ-2 gépet kihagytad.

Panasonic ott a jobb videó képesség de 110000 Ft áron.
Olympus XZ-2 és a Fuji X10 mondhatni egy kategóriásak 80000 Ft,ellenben az Olympus XZ-2 kihajtható kijelzővel.
Mindkettő akciósan akkor 73000 Ft
Az Olympus XZ-10 a 3 közül a legkisebb,kevesebb szolgáltatással ellenben 59000 Ft kisebb cenzor,vaku saru nélkül

(#47195) Baxi74


Baxi74
újonc

Sziasztok!

Fujifilm FinePix X20 egy komolyabb kompakt gépnek számít, de az ára még mindig elég borsos, ennyiért már dslr (pl. Nikon D3100 18-105 VR Kit) is van, tudom, nem ugyanaz a kategória. Amire kell: szokványos családi fotók, utazásos képek, no meg állatfotózás, mozgásban lévő állatok minél jobb minőségben... Miért ez vagy nem ezek vagy akkor mi? :-)

Köszi előre is!

(#47196) mrmarkus válasza Baxi74 (#47195) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Mozgásban lévő dolgok fotózására nem igazán kompaltot, de a tükör nélküli rendszerkompaktok (MILC) sem ajánlottak lassú reakcióidejük miatt!
Az általad felvázolt témákat legkönnyebben és jó minőségben tükrös vázzal fotózhatod meg.
Az pedig csak rajtad múlik, hogy melyik gyártó alsó szegmens béli kit garnitúráját választod, mert egy adott árkategóriában nincsen közöttük akkora különbség, mint amilyet egyes topikokban a fanatikusok sugallnak!

Freedom of Information

(#47197) Baxi74 válasza mrmarkus (#47196) üzenetére


Baxi74
újonc

Köszi! Az alsó szegmens az SLR-ben elég gagyinak tűnik, legalábbis az anyagminőséget tekintve és tényleg nem sok különbség van köztük... de valahol el kell kezdeni... :-)
Ez? http://www.argep.hu/product_2309965.html

(#47198) mrmarkus válasza Baxi74 (#47197) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Csak javasolni tudom - én is pentaxos vagyok... :)
Szolgáltatások terén ez a váz nyújt a legtöbbet talán a hasonló árkategóriájú vázak közül!
Ha nem félsz a manuál lencséktől, ehhez könnyen vehet 6-10 000- forintér nagy fényerejű lencséket és még adapterezned sem kell... ;)

Freedom of Information

(#47199) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Kedves Fz200 tulajdonosok!
Most rakom össze az ilyen típusú új gépem alkatrészeit és az örömömbe rögtön üröm is vegyült: úgy érzem és hallom, hogy egy - két tized mm-t "kotyog" az optika a házban. Még töltöm az akksit, ezért nem kapcsoltam eddig be. Beáll ez, vagy normális és marad vagy irány vissza a boltba?
Lécci nyugtassatok meg vagy idegesítsetek fel! :(( :)

(#47200) Tin_Shield válasza Sanyyka (#47199) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kikapcsolt állapotban hallható kotyogás 99%, hogy a stabilizátor, a Pana stabi ilyen, ez normális dolog. Ha feltöltötted az akksit és bekapcsolod a gépet nem fog kotyogó hangot adni. Lesz viszont egy halk surrogó hangja a képstabinak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.