Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) ospubis válasza S e t h (#21726) üzenetére


ospubis
csendes tag

MILC gépek/ Pana GF1,Olympus EPL-1, Sony NEX 3-5, Samsung NX 5-10/miért estek ki a listából?A felsorolt céloknak tökéletesen megfelelnek.

(#21752) rumos14 válasza bajuszati (#21749) üzenetére


rumos14
nagyúr

Canon: kicsit jobb képminőség
Pana: sztem jobb zoom átfogás, zoom videó közben
én a TZ8 heyett inkább TZ7-et néznék. nem tudom, árban mi a különbség, de a kijelzője szebb a TZ7-nek és a kevesebb mpixel egyáltalán nem hátrány.

(#21753) rumos14 válasza S e t h (#21750) üzenetére


rumos14
nagyúr

a mezőnyből teljesen jól válaszottál. ne feledd, a géped 18x zoom átfogást tud, míg az általam említett 'jobb" gépek 3-5x. valamit valamiért.
mennyivel jobbak - sztem láthatóan, ha 100%-ban nézed a képeket, ill. ha utómunkázol.

(#21754) bajuszati válasza rumos14 (#21752) üzenetére


bajuszati
tag

tz8at dobta fel a net de 6000-el olcsóbb is a tz7.
mpixel nembánom ha 5 is, mivel nem fogom kihasználni amúgysem.
azért a pana fémes háza kicsit talán minőségibb is.

(#21755) pagonyinhu válasza rumos14 (#21746) üzenetére


pagonyinhu
csendes tag

Köszi szépen, remek kis gépnek tűnik, asszem' meggyőzött. :K

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia!

(#21756) pagonyinhu válasza benvolio (#21738) üzenetére


pagonyinhu
csendes tag

Köszönöm neked is, emellett maradunk. :K

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia!

(#21757) S e t h válasza ospubis (#21751) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vhol 100-120 ezer körül húztam meg a limitet, illetőleg ha még feljebb is mennék akkor nem akkora mértékben ,hogy kijöjjön belőle egy-egy jobb objektív, pedig tetszetősek és a nex5 egy ideig vezette is az kivánság listámat.
Ha tudnám ,hogy azon célokra amelyekre használom nem kellene nagyobb pénzt befektetni objektívekre, nos akkor valóban jó választásnak bizonyulnának.Persze laikus vagyok a témában, így gőzöm sincs nekem szükségem lenne -e különböző objektívekre.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21758) ospubis válasza S e t h (#21757) üzenetére


ospubis
csendes tag

Egyetértek, nagyon nagy dilemma.A cserélhető objektíves gép vásárlásakor a honpolgár egy ördögi mókuskerékbe lép,amit az anyagi lehetőségek még kínzóbbá tesznek. Sok fórum hozzászólás, valamint saját tapasztalatom szerint is a MILC 16-2o mm-es palacsinta objektívvel hosszú ideig elboldogulhat az átlag felhasználó/magamat is természetesen ide sorolom/.Ám a kompakt királyok LX3, Samsung EX1 , Canon csúcsmodellek, pl. G 11 is igen vonzó lehetőségek.

(#21759) S e t h válasza ospubis (#21758) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezek szerint az általam korábban leírt két modell/Canon Powershot SX20 IS
Panasonic Lumix DMC FZ38/, nem számítanak a legjobbaknak azon kritériumok szerint amiket megfogalmaztam?
Az általad leírtak jobb választások lennének?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21760) ospubis válasza S e t h (#21759) üzenetére


ospubis
csendes tag

Megtisztelsz a kérdéseddel.A két bridge gép igen jó választás,de szerintem megérne egy kis kirándulást tenni az Extrem digital,MM , fukar/ talán itt lehet a legtöbb gépet kézbevenni/üzleteibe. A legtöbb leírás, teszt nem ér semmit, ha valami miatt a kiszemelt gép ergonomiája nem jó számodra.Ha a videozás fontos, mint írod,akkor kézbevennék egy Pana GF1-et is, ami szerintem a legközelebb van az elképzeléseidhez.Igaz árban messzebb van a kijelölt limithez.

(#21761) Kobe válasza rumos14 (#21745) üzenetére


Kobe
veterán

semmi konkrét elképzelésem nincs, így inkább példálózok.

Városnézés és pl állatkert látogatás során használható legyen a zoomja, hogy "közelibb" felvételeket is készíthessek, és a szép, jó minőségű képek amik fontosak.

Technikai nyelven ezt nem tom hogy leírni, legyen egy olyan gép, ami alapból is szép képeket kézít, könnyen kezelhető, és egy egy jobb minőségű, maradandó élményt emgörökítő minőségi képhez se kelljen megerőszakolni a menüjét / 5 percet babrálni a beállításokkal, és a mérete is emészhető. Az s6500asomat épp ezért adtam el, mert nem vagyok akkora fotós, hogy ilyenekkel pepecseljek, és nem szerettem cipelni, mert nem az az előkapom zsebből és már lövök is vele ípus volt

(#21762) ospubis válasza Kobe (#21761) üzenetére


ospubis
csendes tag

Igaz, a kérdésed Rumos 14-nek szól,de szerintem a" példálózásaidból "Neked a Pana ZX3 a legmegfelelőbb. Az IA funkcióval minden helyzetben jó képet tudsz készíteni.Hasonló jó megoldás lehet számodra valamelyik Canon IXUS gép.Ha nem idegenkedsz a Samsungtól, ez a gyártó is kínál príma programautomatikával kompaktokat.A Samsung ha valamire koncentrál,azt nagyon komolyan gondolja....

(#21763) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kompakt fényképezőt. Általános felhasználásra kéne. 30-40 e ből.
Jó nagy a választék, és biztos vagyok benne vannak különbségek amiben a hozzáértők segíteni tudnának nekem.

8-12 mp
optikai képstabilizátor
manuális beállítások lehetősége
optikai zoom
jó képminőség
videó rögzítés

Nagyon köszi a segítséget!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#21764) qMAGICq


qMAGICq
tag

Ui.: Jó lenne a HD video rögzítés

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#21765) qMAGICq


qMAGICq
tag

Panasonic Lumix DMC-FS10 fekete - 36 900 Ft az eddig befutó
Minden szempontot tud

12 mp
5x optikai zoom
HD video felvétel
Optikai képstabilizátor
28 mm-es nagylátószög
Manuális állitási lehetőségek?
Akku?

Egyéb alternatívák?
Köszi!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#21766) S e t h


S e t h
nagyúr

rumos14 és osbupis, köszönöm szépen a segítségeteket, bár a párom biztosan mást mondana :)
Úgy döntöttem ,megpróbálom a Panasonic Lumix GF1-et , mert nagyon jókat írtak róla a tesztekben.
Annyit még tudnátok nekem segíteni ,hogy elsősorban természet, táj és felhőfotózáshoz milyen objektívbe kellene beruháznom?Nekem az objektívek egy külön világ, abszolút laikus vagyok a témában és semmit sem tudok róluk, még azt sem ,hogy mennyi optikai zoomot nyerek általuk.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21767) ospubis válasza S e t h (#21766) üzenetére


ospubis
csendes tag

Elnézést kérek, most kerültem net közelbe.A GF1 20 mm fix objektívvel kb a Leica X1
szinvonalú géphez jutsz.Általános fozózásra, videofelvételekre tökéletesen alkalmas. A "mókuskerék objektív"-parkból a célodnak legmegfelelőbb a 45-200 mm teleobjektív, ami relatíve a legolcsóbb láncszem, kb 90 ezer Ft.Viszont a vázra évekig nem kell költened, megbízható statisztikák szerint a Pana a legüzembiztosabb fotoapparát. Valamint a szerviz hálózat is jónak mondható Üdv.

(#21768) cigam válasza S e t h (#21766) üzenetére


cigam
félisten

Akkor egy kis olvasni való: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21769) rumos14 válasza Kobe (#21761) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez a kis Pana ZX1/ZX3 nem rossz. de egy Fuji 6500 után... sztem a képminőségben nem tudja ugyanazt adni. kisebb érzékelő, rajta 2x annyi mpixel.

(#21770) rumos14 válasza qMAGICq (#21765) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez teljesen jó, lényegesen jobbat biztos nem fogsz találni ilyen árban.
saját akksis, manuális beállítási lehetőség alapvetően nincs.

(#21771) rumos14 válasza S e t h (#21766) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem az a benyomásom, a leírtakból, hogy neked nem ilyen cserélhető objektíves tükör nélküli gép lenne az ideális (á la Pana GF1, Sony NEX). semim baj ezekkel a gépekkel, de drágák, az objektív választék igencsak szegényes, cserébe jó drága. pl az említett Pana 45-200 90k-ért, ez DSLR viszonylatban drága a tudásához képest.
úgy kezdtük, hogy nagy zoom átfogású kompakt gépek, ezek mezőnyéből megtaláltad a legjobbakat. de ha nem kell neked tizen-huszonszoros zoom, akkor kezdjük előlről, csak írd le, hogy mik a szmepontok ;)

(#21772) ospubis válasza rumos14 (#21769) üzenetére


ospubis
csendes tag

Libria fórumtárs azért adta el a Fuji gépét mert nehéz volt a zsebéből előrántani, lévén a méret és tömeg ezt nem tette lehetővé, /560 g/.A javaslatom ezért kompakt gép volt, természetesen további tucatnyi masina van, ami elvárásainak megfelel.A gyors bekapcsolási idő talán a Pana mellett szól. A képminőség másik történet...

(#21773) S e t h válasza rumos14 (#21771) üzenetére


S e t h
nagyúr

OKé. :)
Elsősorban a természetben fotózom tavak, felhők, viharok(villámok), romok, kastélyok, makró szinte sosem.Használnám családi fotózáshoz, időnként esetleg portréhoz.Az AEB funkció minimum ami kell, de ahogyan láttam azt a mai ultrzoomok is tudják már.
Fontos lenne számomra a minőség, de a dslr már nem az a kategória amit kompromisszummal is akár de elfogadnék.Erre egy példa.Mivel szenvedélyem a viharok fotózása, ezért a fényképezőgép minden nap nálam van, a táskámban cipelem(most már egy állvánnyal együtt) és akár a munkahelyemen , egy tűzlétrán át a tetőre mászok ,hogy elkaphassak egy komolyabb zivatarfelhőt.Egy dslr apparátot nem cipelnék magammal, viszont ez a milc még egy olyan kategória, amit elviszek akár nyaralásra is és ott megörökítek mindent ami arra érdemes.
Optikai zoom nem elsődleges, főleg egy ultrazoom nem igazán szempont, mivel megnéztem a képeket és valóban nagyon elmosottak.A milcek képét meglátni és megszeretni egy pillanat műve volt, akkor a differencia a kompakt gépek képeihez képest.Nem is tudom miként magyaráztam el a páromnak, olyan mintha a képeknek mélysége lenne , mintha 3 dimenzióban látnám őket a kompakt képek után.

Egy szó mint száz, egy olyan gépre van szükségem amit akár minden nap magammal hordhatnék(mivel ma is így teszem a kompaktommal), a kompakthoz képest jobb minőséget produkál és ideális hdr fotózáshoz.Kompakttal nehéz ideális hdr-t csinálni, ezt tegnap csináltam és ennél többre vágyom.[link]

Ami még problémát okoz nekem ,hogy amennyiben milcet vennék, akkor nem tudom mi az ideális objektív választás, mivel gőzöm sincs róla ,hogy a pancake objektívben van -e legalább párx-es zoom vagy azt abba az esetben elfelejthetem és más zoomot kell választanom.
Tehát adott esetben egy felhőtoronyhoz használni kívánt 3-5x -ös zoom mellett egy beltéri fotózáshoz is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21774) rumos14 válasza S e t h (#21773) üzenetére


rumos14
nagyúr

MILC kategóriában ajánlom még a figyelmedbe az Olympus EPL-1-et.
de ha már állványt is viszel, a DSLR-MILC közötti méretkülönbség igencsak minimális... egy belépő DSLR, pl. Nikon D3000 + 18-55VR kitobi egyáltalán nem olyan ormótlan, és megvan 100k-ból, 3 év garival. de használt gépet még olcsóbban megkapsz. kérdés persze hogy az ekv. 27-82mm elég-e neked.
ha ragaszkodsz a kompakthoz, akkor a jó képminőségért mélyen zsebbe kell nyúlni. a korábban említet Pana LX3, Canon S90, Samsung EX1 sem zoom bajnokok, ha több kell, kvázi csak a Canon G11 marad. nézd meg az árát...

a pancake obik fixek, cserében kicsik, könnyűek, fényerősek. tájfotózáshoz mindenképp zoom-ot ajánlok.

(#21775) S e t h válasza rumos14 (#21774) üzenetére


S e t h
nagyúr

A korábban leírtakkal ellentétben most meg nem írtam le -elfelejtettem . az egyik fontos szempontot, hd. mozgókép és sajnos a belépőszintű tükrösök ezzel nem rendelkeznek.
Az Olympus EPL-1-hez külön kellene vakut vennem, gondolom azt is aranyárban mérik.
A Canon G11 nagyon szimpatikus, de sajnos csak 640x480 a videó.Mivel külön kamerát nem akarok venni,kikötés volt ,hogy legalább ez tudjon megfelelő minőségű mozgóképet rögzíteni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21776) macman507


macman507
aktív tag

Hi, szerintetek egy Fujifilm FinePix HS10 jó választás lenne?
(olyan hsz-ek nem nagyon érdekelnek, hogy ez egy rakás szar, hülye vagy hogy ilyet akarsz venni stb.)

Ez lenne az első gépem, hosszútávra venném, táj, illetve "beállós" művészi képekhez..,esti kevés fénynél való fotózáshoz.. stb
Az ára szerintem elfogadható, de ha valaki tud ennél jobbat, szóljon nyugodtan :)
Mondhatni teljesen kezdő vagyok.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#21777) rumos14 válasza S e t h (#21775) üzenetére


rumos14
nagyúr

ebben az Oly-ban van beépített vaku.

(#21778) nesa válasza macman507 (#21776) üzenetére


nesa
veterán

A HS10 kepe nekem folyamat mosleknak tunik mar ISO 100 nal is, en nem ajanlanam azt a gepet, sokkal inkabb Fuji S200EXR ebben 2x akkora az erzekelo.

Nezd meg a 100ft ermet

HS10

S200EXR

De ezer a penzer jobb gepeket is lehet venni ha ellehet rugaszkodni a kompot kategoriatol.

(#21779) ospubis válasza S e t h (#21775) üzenetére


ospubis
csendes tag

Látom szenvedélyes, és kitartó fotós vagy, határozott célokkal.Gondold meg: veszel egy kompaktot, amit kinéztél, kb 100 k. Három hónap mulva kinövöd.Ha pl. MILC, Pana GF1 a választásod,akkor anyagi lehetőségeidet koncentáltan az objektív parkod bővítésére fordíthatod./ Drága igencsak, kevés, de ami van az nem avul hónapok alatt/.
Szerintem keresd meg NORD-ot, Ő a MILC magyarországi pápája, mondjuk a cserélhető objektíves fórumon megtalálod, konkrét segítséget nyújt számodra.

(#21780) macman507 válasza nesa (#21778) üzenetére


macman507
aktív tag

Az mind1 milyen kategória, képminőség mindenek felett és nem árt ha tud felvenni videót is :)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#21781) nesa válasza macman507 (#21780) üzenetére


nesa
veterán

Akkor neked Olympus E-PL1 lenne megfelelo, kivalo kep es video minoseg!

Ennek jobb kepe van normal zajszuresen ISO3200-on mint a fuji HS10-nek iso 100-on, nagyon nem mind1!

[ Szerkesztve ]

(#21782) copyand1219


copyand1219
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Igaz már egyszer érdeklődtem, de azért még megkérdezném.
http://www.edigital.hu/Ultrazoom_fenykepezo/Kodak_EasyShare_Z981_digitalis_fenykepezogep-p53795.html
Lehet hogy ezt a gépet szeretném megvásárolni, de sajnos nagyon kevés tapasztalat infót találtam. Ha van valakinek valamilyen infója és leírná, megköszönném.

(#21783) macman507 válasza nesa (#21781) üzenetére


macman507
aktív tag

Jó kis gépnek tűnik, van az a bizonyos PEN szócska az EP-PL1 előtt, ez ugyanaz a gép amit ajánlottál?: [link]

Ill. ez "csak fényképezőgép", ez mi takar?
Adnak hozzá egy alap objektívet, tehát nem az amire én gondoltam.(hogy obj. nélkül adják)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#21784) nesa válasza macman507 (#21783) üzenetére


nesa
veterán

Innen ne vasarolj, a linkelt gephez nemjar objektiv, magyarul nembirnad hasznalni se.

Itt egyfelelol olcsobb es van hozza 14-42-es obi amit ha kulon akarsz megvenni 80k korul van ,de en meg ennel is olcsobb helyet keresnek.

Csak ugy vedd meg hogy obi is van hozza ,nem eri meg kulon vasarolni.

[ Szerkesztve ]

(#21785) S e t h válasza rumos14 (#21777) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igazad volt, összekevertem az Ep-vel és nem is rossz ez az az Epl-1.Sajnos el kellett jönnöm melózni, így nem tudtam utána nézni ,hogy milyen előnyei illetőleg hátrányai vannak a GF1-hez képest, az ára viszont vitathatatlanul előny.

ospubis

Most már a milc szerelmese lettem, max a porosodástól tartok egy kicsit, plusz nem tudom nem kopik a váz ha az obi sokszor van csatlakoztatva. :)
Nord konkrétan itt található, ezen a fórumon csak másik topikban?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21786) S e t h válasza macman507 (#21776) üzenetére


S e t h
nagyúr

Több száz hozzászólást olvastam el róla és általánosnak mondható a kiábrándultság azok körében akik nagyon várták.A beharangozója alapján mondhatni mint egy messiást várták, de sajnos mind a kép, mind a videó vonatkozásában a várakozásokon alul teljesített.
Nekem titkos favoritom volt addig , amíg a régi fórumok olvasása közben el nem érkeztem a megjelenés napjáig, mert az addig várakozó hozzászólások gyorsan átmentek csalódottakká.

Ugyan nem vagyok szakértője, de abban a kategóriában nekem a Panasonic lumix fzr38 tűnt jónak és az ára is kisebb volt.Én pár napja még azt szerettem volna vásárolni, de "sajnos" folyamatosan tágítják a rálátásomat, miközben a pénztárcám jajgat. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21787) ospubis válasza S e t h (#21785) üzenetére


ospubis
csendes tag

Az EPL-1 nagyon jó választás,de ne feledd a video a GF1-ben a legjobb.A porosodástól nem kell tartanod, mert ultrahangos tisztítója van, ami minden bekapcsoláskor hangtalanul működésbe lép.A gyakori objektív csere nem lehet probléma, mert a bajonett fémből van.

Nord szinte mindenütt előfordul, de szerintem a cserélhető objektíves fórumba írjál, és biztosan válaszolni fog,ha keresed.

(#21788) S e t h válasza ospubis (#21787) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ezt jól értelmezem, miszerint ez úgy kerül ennyibe ,hogy két objektív jár hozzá?
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21789) ospubis válasza S e t h (#21788) üzenetére


ospubis
csendes tag

Jól. A két objektív közül a nagyobb zoomátfogású az nem mikro4/3-os, hanem 4/3-os / nagyobb az átmérője/ ezért kapsz hozzá egy adaptert, ami külön vásárolva kb 50k.
Ugyanennyiért van az E digitalban is/ itt tudom, ki lehet próbálni/ Az Oly/ Zuiko objektívek elismerten jók, és olcsóbbak,mint a Panáé. A stabilizátor a vázba beépített, ezért nem kell
a lencsékbe beépíteni.Nagyon fontos szempont a pénztárca oldaláról nézve.

(#21790) nesa válasza S e t h (#21788) üzenetére


nesa
veterán

Igen jol erted altalaban dupla kitek eleg barati aron mozognak.

Itt mar a gepet ajandekba kapod az obikhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#21791) rumos14 válasza nesa (#21778) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez tényleg elképesztő, nem is értem, tényleg gyengébb a HS10, de ennyire? ez homély zaj hátán :(

(#21792) rumos14 válasza ospubis (#21787) üzenetére


rumos14
nagyúr

miben jobb a GF1 videója? tényleg őszintén érdekel. ami nem az igazi az Oly-nál, az a mono mikrofon, ha az ember komolyabban videózik, kell vmi addicionális hangfelvevő.
ami nekem kicsit kérdőjeles az Oly-nál, az az, hogy a legrövidebb záridő 1/2000s, és az ideális iso érték 200 (több teszt szerint láthatóan jobb itt a dinamika, mint iso100-on). a két tényező együtt azt eredményezi, hogy erős napsütésben tág rekeszt nem lehet használni.
ami viszont nagyon jó az EPL-1-ben, az a magas iso, a létező legjobb 4/3-os gép ilyen tekintetben, jobb mint akármelyik Pana vagy Oly.

(#21793) rumos14 válasza nesa (#21790) üzenetére


rumos14
nagyúr

az adapter+tele képes lesz AF-re?

(#21794) cigam válasza rumos14 (#21791) üzenetére


cigam
félisten

Sztem vagy azzal a géppel, vagy a tesztelővel volt vmi gond. Nem hiszem el, hogy a RAW kép ISO200-on élesebb mint ISO100-on. Persze lehet, hogy ez a gép ilyen, mivel külföldi fórumok képeit nézegetve állandóan az motoszkál bennem, hogy (nagyon)gyengusz a tömörítő algoritmusa. Most nemugrik be a neve, de a ferde vonalak szinte mindenhol lépcsőzetesek.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21795) cigam válasza copyand1219 (#21782) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan milyen elvárásaid vannak vele szemben? Mire használnád? Mennyi a keret?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21796) copyand1219 válasza cigam (#21795) üzenetére


copyand1219
csendes tag

Üdv cigam!

Nagy elvárásaim nincsenek, jók legyenek a képek amit készít, egyszerű kezelhetőség viszont a nagy zoom az fontos lenne. Lényegébe még nagyon kezdő vagyok fotózásban, viszont egy utazáson járt egy hasonló felépítésű gép (Fuji finepix ??? a pontos tipusára nem emlékszek 50 000, körül vette a tulaj) szép képeket készített vele kipróbáltam és elég jó képeket készítettem vele. Lényegében mindenre használnám utazás, család, rendezvények a melómból kifolyólag. 50-60 között gondoltam költeni rá, plussz kiegészítök.

(#21797) cigam válasza copyand1219 (#21796) üzenetére


cigam
félisten

Kukkold meg a vele készült képeket ([link])

Bár én a 26x zoom-ot(bár ha van álvány, akkor még csak-csak), és a 14Mpixeles érzékelőt is túlzásnak tartom.

Nézz meg 1 Canon SX120-at (10mpixel, 10x zoom), Nikon L110-et, vagy a Fuji S1800-at.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21798) ospubis válasza rumos14 (#21792) üzenetére


ospubis
csendes tag

A tömörítésben jobb a Pana. Az AVCHD Lite MPEG-4,ben rögzít, az Oly nem.Lehet,hogy csak marketing, de az összehasonlításban ezt a különbséget kiemelik.

(#21799) copyand1219 válasza cigam (#21797) üzenetére


copyand1219
csendes tag

Köszönöm az infókat és a segítséget!

Szépek a fotók! Még rágódom, canon vagy fuji!
A Nikon-on sajna nincs optikai kereső.
Árba mind jó! Na lesz még minn agyalni!

(#21800) cigam válasza ospubis (#21798) üzenetére


cigam
félisten

Eleve nemértem az összehasonlítást a GF1-el. A GF1 kit obival nem kapod meg 180k alatt. Ha a jóárasított E-PL1-hez hasonlítjuk, akkor inkább a Pana GF10-el van pariban, ami kit obival 140k. Ebben pedig a 720p-s videókat szintén mJPEG codec-el rögzítik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.