Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) biker válasza benvolio (#21837) üzenetére


biker
nagyúr

ez igaz, erre van a privi :)

pár kép, bár még nem teszteltem ki igazán.
gyík
szitakötő
vízesés
vmi virág
naplemente
madár, na ez 720mm eqv.-el készült, vagy 100-150m-ről, kézből

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21852) cigam válasza nesa (#21849) üzenetére


cigam
félisten

Csakhogy te értesz hozzá, tudod mit kell megnézni egy használt gépen.
Azért én megkockáztatom, hogy egy Pana FS10, Kodak Z950, vagy egy Canon A3000-el nem lő nagyon mellé.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21853) opr válasza biker (#21851) üzenetére


opr
veterán

azigen. Ezek gyönyörűek. Milyen géppel lehet ilyeneket lőni? //Vagy ez már a 200+k kategória? :B

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21854) rekid


rekid
addikt

Hello!
Melohoz kellene kompakt, elkeszult munkat dokumentalni, tehát nem kell hatalmas technikai hokuszpokusz viszont a porállóság alapkövetelmény.
Kb mint samsung es73, van neki ilyen árban konkurenciája?
Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#21855) cigam válasza opr (#21853) üzenetére


cigam
félisten

Mint írta Fuji Finepix HS-10.

Tuti nyers képek? Nomeg 1024-re leméretezve.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21856) cigam válasza rekid (#21854) üzenetére


cigam
félisten

Ilyen árban nemigazán, de ez nem igazi strapa gép. Pl. Kilóg az optika. Inkább Olympus mju-TOUGH 3000 a strapagép. Itt az optikát(zoom mechanikát) se kell félteni, merthogy nem lóg ki, a gépen belül található.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21857) BEE válasza Zsombe (#21848) üzenetére


BEE
addikt

Hó elején vettem egy ilyet rokonnak [link]
Egész elfogadható a képe, bár nem hibátlan.
Előnye az átlagostól jobb nagylátó, saját aksi, SD kártya.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#21858) rekid válasza cigam (#21856) üzenetére


rekid
addikt

Köszi szépen a választ! :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#21859) biker válasza opr (#21853) üzenetére


biker
nagyúr

fuji hs10, 100k mindössze, és mezei jpg-re, nincs rajta utómunka, és nem raw rágyúrva.

örülök, hogy tetszik :B

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21860) cigam válasza biker (#21859) üzenetére


cigam
félisten

Na végre itt az én embrem. A pixinfós tesztet gondolom láttad.
Nálad is mosttabb a kép ISO100-on mint mint 200-on?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21861) biker válasza cigam (#21860) üzenetére


biker
nagyúr

igen, én két módban fotózok, iso200 és iso400,
persze iso200+DR200 A,S,M,C módban, ill. iso400+DR400 P módban, ha nincs kedvem tökörészni.
200 és 400 a két legkevésbé zajos, és legrészletdúsabb, minden más középállásban (tónus, kontraszt, keménység)

tegnapelőtt hadtörténetiben vaku nélkül, félhomályban, Natural light programban készültek ezek a képek, persze kézből, és így (+picasa szar tömörítése) elég mosott kép lett pár.

igen, cikket láttam, mindig úgy vásárolok.
sokat hezitáltam, hogy 200EXR vagy HS10, de sokszor jól jöhet a nagyobb optika.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21862) biker válasza cigam (#21860) üzenetére


biker
nagyúr



bazilika, 24mm
bazilika kb 250-300mm
bazilika 720mm
mindjárt rakok fell full kivágott, nem agyontömörített képet is.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21863) biker


biker
nagyúr

pár jobban kimunkált verzió:

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21864) rumos14 válasza biker (#21863) üzenetére


rumos14
nagyúr

így, leméretezve jók a képei. de a tesztképek, amiket láttam, teljes méretben nagyon csúnyák voltak szerintem. nem tükröshöz viszonyítva, hanem hasonló ultrazoom-okhoz képest.
tényleg jobb az iso200 mint az iso100? raw-val érdemes mókolni, jobb eredményt ad?

(#21865) biker válasza rumos14 (#21864) üzenetére


biker
nagyúr

ugyanakkora a szenzora, mint a korábbi gépemnek, s1500, vagyis 1/2.3", tehát nyilván nem szebb.
csak az optika nagyobb. meg más a szenzor.
majd küldök nagy tesztképeket.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21866) biker válasza rumos14 (#21864) üzenetére


biker
nagyúr

raw-al az a bajom, hogy nem tudok jelenleg vele mit kezdeni, nincsen több délutánnyi szabadidőm, mire rájövök, mi mire jó.

A silkypix egy rakás szar a PPC gépemen, egy egy művelet kb 2 perc, amig alkalmazza

A Raw therapy studió frankó, gyors, de inkább elrontani tudtam a képet vele, már a fehéregyensúly utánállításkor, mert nincs olyan opció, amit valami más proginál láttam, hogy a képen pipettával kijelölhetném a fehér pontot, és ahhoz álítja, így szép lassan egész absztrakttá sikerült alakítsam.

A képek mondjuk normál jpg-ként készültek, nem fine állásban.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21867) biker válasza rumos14 (#21864) üzenetére


biker
nagyúr

ez milyen szerinted, már csak a gép minőségére nézve?
[link]

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21868) rumos14 válasza biker (#21867) üzenetére


rumos14
nagyúr

ugyanakkora a szenzor, de ilyen "háttérmegvilágított" fajátjú, ami - én úgy veszem ki - nem jobb (sőt...) mint a hagyományos CCD-k. a HD videó és a sok fps miatt kell. meg persze a 30x zoom sem tesz jót az élességnek.
raw feldolgozás Lightroom-mal csupa móka és kacagás, nagy tudású, könnyen használható program, ajánlom.
a linkelt kép megint le van méretezve, ettől nem leszek okosabb.

(#21869) biker válasza rumos14 (#21868) üzenetére


biker
nagyúr

lightroom 1.x kellene, mert az még PPC támogatott, a 3 biztos nem, a 2, nem tudom, de nem találok egy "boltban" sem régi lightroomot :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21870) biker válasza rumos14 (#21868) üzenetére


biker
nagyúr

akkor, ha nem gond, majd dobok pár képkivágást full felbontáson, iso 100-200-400-on is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21871) biker válasza rumos14 (#21868) üzenetére


biker
nagyúr

szia, felraktam pár tesztképet ide, ezeket meg tudod nézni.
sorban (bár az exif is rendelkezésedre áll majd)
ISO100 f2,8, iso100F8
ISO200 f2,8, iso200F8
ISO400 f2,8, iso400F8
aztán raw-ban egy kép, mit tudsz kihozni belőle? :)
eddig 24mm-en
aztán cc 180mm-en auto fokusszal, majd mivel manuállal közelebb lehet, 200mm-en manual fokusszal ugyanaz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21872) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

SOS segítség kéne. Fater fejébe vette hogy ma fényképező gépet akar venni. Használtat lehetőleg 20-25.000 körül.

Talált egy Olympus SP510 UZ típusút 20.000-ért. Erről mi a véleményetek?

Én ezeket néztem még ki:
http://hardverapro.hu/apro/olympus_sp-550uz_digitalis_fenykepezogep_elado/friss.html

http://hardverapro.hu/apro/panasonic_fz20_2_8_fix_fenyerovel/friss.html

http://hardverapro.hu/apro/kodak_easyshare_z650_nagyon_szep_allapotu_karcment/friss.html

http://hardverapro.hu/apro/fujifilm_finepix_s5700_6/friss.html

Valami szaki segítsen pls, mert én abszolút laikus vagyok a témában!

Mire érdemes odafigyelni használt gép vásárlásnál?

Előre is köszönöm a jótanácsokat!

Üdv,
Norbi

https://tinyurl.com/phnas

(#21873) N_A_S válasza N_A_S (#21872) üzenetére


N_A_S
veterán

Késő... Olympus lett belőle. A pana jobb választás lett volna gondolom... :S

https://tinyurl.com/phnas

(#21874) rumos14 válasza N_A_S (#21873) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól gondolod...
bár az Oly-nak normális nagylátószöge van, az is fontos.

(#21875) harry


harry
veterán

Sziasztok, hogy véleményeznétek egy Fuji Finepix S200EXR gépet? Azonkívül, hogy jó nagy :D [link] Szeretem az ilyen dsl-like bridge gépeket (bár nekem az s6500 mérete elég lenne...), fontos a mechanikus zoom gyűrű, nem pedig gombokkal bénázni, legyen P,A,S,M mód, és szép képminőség, alacsony zajszint (de mosott se legyen), és, amik még egy fényképezőtől elvárhatók. A beállított téma módok, hd-videók, gps meg ilyen marhaságok, amik mostanság annyira divatosak nem igazán hatnak meg (nyilván persze néha praktikus, de nem elsődleges).

Azt írják az aksija ~370képet bír (az elődje, az s100 elvileg 250 körül volt, és ott befigyelt gyakran a kromatikus aberráció is - bár az néha itt is...). Érdemes eredeti aksit venni 10e-ért, vagy utángyártottat 4-ért? Működik azzal egyáltalán?

dSLR-t nem igazán szeretnék, mert azért egy jó gép még sincs 100ért, idővel meg úgyis ráköltenék egy vagyont (új obi, még egy, vaku, táska ezekhez, cipelgetni, cserélgetni, porosodik - macera és költséges, egy mindenes kompakthoz képest szerintem).
Persze jöhetnek ellenvélemények és példák is. Az S200-at sem a bolti, 100e+ áron fogom venni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21876) biker válasza harry (#21875) üzenetére


biker
nagyúr

én nagyon sokáig gondolkoztam, hogy s200 vagy a hs10, végül valamiért a hs10 mellett dönöttem, de az s200 is nagyon jó gép

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21877) N_A_S válasza rumos14 (#21874) üzenetére


N_A_S
veterán

20-ért milyen vétel volt szerinted?

Honnan tudom beszerezni a gyári Olympus programokat, mert üdvözlőképernyőn az előző tulaj egyik fotója van? Módosítani tudom a gyárira, de nem engedi törölni, gondolom csak gépen keresztűl lehet állítani?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

https://tinyurl.com/phnas

(#21878) biker válasza N_A_S (#21877) üzenetére


biker
nagyúr

azért ahhoz pofa kell, hogy ne adja oda a gyári c-ket :( milyen eladó az ilyen?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21879) harry válasza biker (#21876) üzenetére


harry
veterán

Nézegettél esetleg alap szintű dSLR gépeket is? Vagy miért nem inkább olyat vettél? Nem tudom, ténylegesen ott mit lehetne kapni ilyen áron, mert ok, hogy kompaktban ez már az árkategória felső része körül van, de tükrös gépnél nagyon az alja... mondjuk ilyen 80-90 körül.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21880) biker válasza harry (#21879) üzenetére


biker
nagyúr

nézegettem, de nem jött ki jobban
ez 1 hónaposan volt 92k (újonnan 110k)

ennyiért mit kapsz? egy nagyon belépő gépet 18-55 kitobival, ha nagyon mák, akkor képstabi lesz benne.

ha dupla kit, pl 18-55 + 70-200, akkor már 130-140k kategória(ugyanaz a váz)
+ súlyban is 2x-ese, + kiterjedésben, táska, stb.

majd egyszer, ha nagyon lesz időm, akkor talán, de egyelőre elég ez.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21881) harry válasza biker (#21880) üzenetére


harry
veterán

Valahogy én is így voltam vele, így tippre, hogy 150-180ba azért kerülne a sok mindennel együtt, és hát igen, a cuccok súlya, mérete, elhelyezése, cserélgetése, stb... Meg hát nem is értek igazán sem a gépekhez, sem a fotózáshoz, egyszerűen csak szép képeket szeretnék.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21882) rumos14 válasza N_A_S (#21877) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó vétel volt, ha ilyen gépet kerestél. Pana FZ20-at láttam már asszem 25-ért, tehát az sem igazán drágább.
nincs vmi gyári beállítások visszaállítása lehetőség? tehát mindent alapértékre visszarakni, hátha az üdvözlő képernyő is helyreáll.

(#21883) cigam válasza biker (#21878) üzenetére


cigam
félisten

Nem olyan nagy probléma (lehet, a dobozzal 1ütt kidobta, költözéskor elveszet, ...)
Innen le lehet tölteni a hozzáadott programot, használati utasítást, firmware-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21884) harry válasza harry (#21875) üzenetére


harry
veterán

Esetleg még tapasztalatok S200EXR -rel kapcsolatban?
Aksikkal (beépített li-ion(?)) kapcsolatban, vannak ilyen általános elvek, hogy érdemes gyárit venni, vagy jó lehet az utángyártott? Úgy tudom, előfordulhat az is, hogy az utángyártottal nem is üzemel, igaz?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21885) ospubis válasza harry (#21884) üzenetére


ospubis
csendes tag

Nyugodtan vegyél utángyártott akkumulátort, 1/3 ár, kb. ugyanannyi expo,mint az eredetivel.
Ha a pesti oldalon laksz, pl.a Speedhsopban van Fujihoz is.

(#21886) cigam válasza ospubis (#21885) üzenetére


cigam
félisten

És minnél olcsóbb annál nagyobb lutri. Nem csak a kapacitás, de az élettartam/garancia terén is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21887) ospubis válasza cigam (#21886) üzenetére


ospubis
csendes tag

Szinte valamennyi akku made in China, az eredeti címkével ellátott is.Nekem bevált az utángyártott. Megvenni nem kötelező.Lehet a következő hozzászóló arról ír az ő akkuja felrobbant,és leégett a lakótelep.

(#21888) cigam válasza ospubis (#21887) üzenetére


cigam
félisten

Persze, de nem mind1, hogy a meo-n átment, vagy elbukott (és miért bukott).
Ezért írtam, hogy lutri.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21889) harry


harry
veterán

Azt hiszem ezzel nem kerültem sokkal előrébb :D Majd még utánajárok, egyelőre talán maradok az 1 gyári aksinál, megnézzük, azzal hogy bírja. Végül is, ha egy napot végig tudok vele kattintgatni, akkor jó, bár erre nem szívesen játszok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21890) N_A_S válasza rumos14 (#21882) üzenetére


N_A_S
veterán

De van, viszont az sem oldja meg a problémámat.

@ biker #21878

Én nem voltam ott a vásárlásnál. A gép is azért lett az ami mert fater kapkodott. Memkarit adott hozzá meg egy hama tokot, objektív sapka (mert valahol még ezt is képeesek extrként felsorolni), usb kábelt és nyakba akasztót. Kívülről amúgy karcmentes a gép.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#21891) cigam válasza N_A_S (#21890) üzenetére


cigam
félisten

Ez a fotó nem a gép memóriájában van letárolva? Törölj ki onnan is mindent (formázd le azt is)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21892) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok!
Régebben figyelemmel kísértem az új jövevényeket, de egy ideje elvagyok a 350D-mel... Most az asszonynak akarok egy kis kompaktot, ami kiváltaná a videokamerát is... A kiszemelt a Panasonic DMC-ZX1, de már csak a DMC-ZX3 kapható. Igaz ez már csak méretben kompakt, de ezt is néztem: DMC-TZ8. Olyan 50k körül alternatíva ezekre? Vagy csak a nagytesók, és azok közül is melyik :F Fontos a jó váz, egyszerűség, kompaktság, jó videofelvétel zoomal, hanggal. Nagyon képminőségre ott a 350D-m... Előre is :R a válaszokért!!

(#21893) benvolio válasza wocsok (#21892) üzenetére


benvolio
őstag

A multikba szokott lenni még a ZX1, ha van lehetőséged nézz szét. A múltkor láttam még a Canon PowerShot A1100 IS-t is az EW-be, azt hittem rosszul látok, de meg is fogdostam. :D

(#21894) ospubis válasza wocsok (#21892) üzenetére


ospubis
csendes tag

Talán segítség: ZX 1 a Pana Arena, vagy Alle-ban még kapható, 57 k a hivatalos honlap szerint.

(#21895) wocsok


wocsok
tag

Köszönöm a válaszokat! Most nézem, hogy a tz7 is tudja a AVCHD Lite-ot, és "csak" 65k. Az xz1 60k árához képest akkor ez jobb nem? Vagy 66k ért az xz3 a jobb választás? Tanácstalan vagyok :F

(#21896) ospubis válasza wocsok (#21895) üzenetére


ospubis
csendes tag

Szerintem maradj az eredeti elgondolásnál, a ZX 1 másodgépnek teljesen korrekt,minden egyes lépcsőfok felfelé döntően marketing.

(#21897) benvolio válasza wocsok (#21895) üzenetére


benvolio
őstag

Én a ZX1-et utoljára 47ezerért láttam, annyiért igencsak jó volt. De ha találsz még TZ7-et, akkor inkább azt, az egy ajánlott bevált modell /főleg 65-ért/. A ZX3 asszem, nem lett egy nagy előre lépés a ZX1-hez képest.

(#21898) Pero válasza benvolio (#21897) üzenetére


Pero
senior tag

üdv,

lenne egy egyszerűbb kérdésem, mit lenne érdemes venni manapság? egy új kompakt gépet vagy egy kicsit régebbi ultrazoom-os gépet, ahogy néztem itt apróban már egész elfogadható árban találni azokból is. és nem hiszem h kell nekem tízen akárhány Megapixel.
de én nem értek hozzá rosszul gondolom?

(#21899) benvolio válasza Pero (#21898) üzenetére


benvolio
őstag

Üdv.
Hát itt a rászánt keret számít és, hogy mi az elvárás a géppel szemben. A megapixelt ki is hagyhatjuk a sorból, de ami alapján általában keresgélnek az a nagyobb látó, nagyobb zoom, manuális mód /ha erre is szükség van/, és ami még szokott számítani a HD video és a video közbeni zoom. Valamint a méret, mert a kompakt elfér egy zsebben, az ultrazoom nem igazán. Tehát el kell dönteni, hogy milyen is kell, mi a fontosabb számunkra ezek közül. Aztán össze lehet hasonlítani az új és használt gépeket az adott áron. Valamelyik tulajdonságról biztos le kell mondani.

(#21900) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Kb 5-6 éve vásároltam utoljára kompakt digigépet, egy Sony DSC-T7-t. Mostanság eljött az idő, hogy nem felelnek meg a képek minősége, szinte az N82-m hasonlóan jó képeket csinál.
Elgondolkodtam, hogy kéne újítani egy gépet. Szeretek fotózgatni, de a D350-400-500 és hasonló kategóriák nekem teljesen feleslegesek, annyira nem mentem bele a témába.
Valami kompakt gépet szeretnék, amivel tényleg jó képeket lehet csinálni. Nem vagyok márkahű, nem értek hozzá. Nem is ragaszkodom cserélhető objektíves gépekhez.
Egy egészében jó készüléket szeretnék vásárolni nem többszázezerért, de a minőséget hajlandó vagyok megfizetni.
Amit még talán megjegyeznék, hogy szeretek makrózgatni. De a látószög, és a zoom is fontos lenne (képdeformáció nélkül). A HD videófelbontást is bevállalnám ha már áldozok egy gépre.

Szeretnék tőletek tanácsot kérni ezek tekintetében.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.