Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) benvolio válasza gaborbol (#21050) üzenetére


benvolio
őstag

Én Sandisk Ultra II 8GB Class4-est használok a FZ28-amhoz, szerintem elég egy ilyen bele, de az se rossz megoldás ha veszel két 4GB-osat. /ha netán gond lenne a kártyával, legalább egy mindig marad kéznél, de nem jellemző, hogy lenne/. Márkába szinte mindegy milyet veszel, mert én használok amúgy többfélét is és egyikkel se volt gondom, de azért olyat válasz ami élettartam garanciás vagy 10 év garanciás /biztos ami biztos :) /.

(#21052) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Munkatársam szeretne venni egy kis kompakt gépet. 30 körül szánna rá max.

Otthoni, hobbi célra. Mit tudtok ajánlani?

Néztem a Fuji S1500-at igaz az inkább 35 de arról nem írnak rosszakat. Esetleg más alternatíva?

(#21053) bakgab


bakgab
csendes tag

Üdv!
Szerintetek a Casio Exilim EX-H10 54K körüli áron jó gép? Tetszik, hogy kicsi és állítólag 1000 képet bír az aksija. HD videó, 24 - 240 mm fókusz, 12 megapixel...
Ennyi pénzért van hasonló vagy jobb gép?

(#21054) Kouta


Kouta
csendes tag

Hali!
Nekem egy Kodak C503-asat kéne pótolnom mert haverom leejtette anyámét, és azt szeretném kérdezni hogy milyen gépet ajánlanátok a pótlására (15-20k).

(#21055) Z_A_P válasza ratkaics (#21023) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hali, felso katergorias bridge gep eseten csakis az S200-at javasolnam (Fuji). Hiaba jott ki a HS10, a HD videon es az ultra zoomon kivul csak szarabb lett (nezd csak meg a szenzorokat)

OK

(#21056) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Jó lenne egy kis segítség, mert bajban vagyok. Kisfiam adott egyet a 4 éves Canon Ixus 800-asomnak, gyakorlatilag kuka. Sajnálom nagyon, szerettem, elfért zsebben, a tenyeremben, volt hozzá búvártok, és tudta, amire kellett.

Most keresek helyébe egy újat, de minél többet foglalkozom a kérdéssel, annál kevésbé vagyok biztos a választásban.
Amire kéne:
- általános célú fotózás, kültér, beltér, család, utazás, gyakorlatilag minden
- Kompaktban (esetleg ultrakompakt) gondolkodom most, vinném mindenhová a zsebben
- Én fogékonyabb vagyok a komolyabb fotózásra, manuális beállításokra, párom inkább az automata mód kell
- Sokat fotózzuk a gyereket. Itt fontos, hogy bekapcsolom és azonnal menjen (auto).
- SD kártyás kell
- Nekem elég lenne 8-10 Mpixel (max 10*15 képet csinálunk), de amint látom, 12-14 a "divat", sajna a képminőség rovására
- optikai zoom minimum 5x, nagyobb szimpatikus
- nagylátószög min. 28-as
- video közben zoom lehetőség

Az alábbiak jöttek eddig szóba, minden modellre igaz, hogy elég vegyesek a vélemények róla, kaptak hideget-meleget:
Canon alapvetően szimpatikus, de nem olvastam olyan jókat a képminőségről.
- Canon SX200, SX210 (nagy zoom, manuál mód, SX210 lassú, de jó hozzá a halott Ixus-om akkuja)
- Canon Ixus200, Ixus210 (érintőképernyős fókuszpont megadás és követés brutál jó, sajna csak 5x zoomosak)

- Fuji F70EXR, F80EXR (10x zoom, super CCD, de olvastam róla rosszakat is)

- Panasonic TZ7 (25-ös nagylátószög, 12x zoom)
- Panasonic ZX1, ZX3 (25-ös nagylátószög, 8x zoom)

- Sony HX5 (10Mp, 10x zoom, de lágy képek, GPS)

- Samsung WB500-600-650
- Samsung ST sorozat

Pana ZX sorozat tetszik mérete és tudása miatt, de vmiért tartok a Panák zajosságától.
Samsungok paraméretei is elég jók, de ők ugye nem túl régóta gyártanak fényképezőgépeket, hát nem tudom.
Sony-t tapogattam, elég puhák a gombjai, bizonytalan a nyomásuk.
Igazából majdnem mindegyiket kipróbáltam már a S..turnban, ott be lehet őket kapcsolni is.

Árban az elmített típusok szórása elég nagy, nem elsődleges szempont az ár.
Szeretnék az elkövetkezednő évekre egy lehetőség szerinti legjobb gépet venni.

Szívesen venném a tanácsokat és tapasztalatokat.
Előre is köszi.

(#21057) roxan


roxan
senior tag

Ja, Fujik:
félelmetesen rossz helyen a vaku, mindig letakartam.

(#21058) f.ambro válasza roxan (#21056) üzenetére


f.ambro
csendes tag

Hali!

Én is sokat olvasgattam a neten és rágódtam a tengernyi lehetőség között míg végül vettem egy ZX1-et. Nagyon okos kis gép, jól elfér zsebben, iszonyat gyorsan bekapcsol és még gyorsabban (legtöbb esetben helyesen) fókuszál. Tetszik a nagy kijelzője, de az erős hordótorzítása és a kevés fénynél erősen zajos képei kevésbé. Automatán pillanat alatt 1000 környékére emeli az ISO-t, oda kell figyelni rá. Ha beállítod az ISO max 400 funkciót, akkor meg kicsit sötétek a beltéri képek és könnyen be is mozdulnak. Vaku közepesen erős. Videója egyébként tetszik. Röpke teszt: http://www.youtube.com/watch?v=QkHpIYX9SJw
Egész sokat kibír az akksija is.

Ha érdekel küldök még jó és kevésbé jól sikerült képeket. ;)

Remélem tudtam segíteni.

Üdv: Fricc

(#21059) Storms


Storms
őstag

Sziasztok!

Fényképezőt szeretnék venni,főleg az a lényeg hogy 640*480-as videot vegyen fel. Egy ilyet hamarosan kapok: LINK LINK mi a véleményetek erről? nem sok infot találtam róla, jó gép lehet ez? Használtan kb mennyi ennek az ára? Előre is köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21060) johnjohn válasza Storms (#21059) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
Használt árat nem tudok. Ez egy teljesen jól használható kis gép, ha az csak a célod, hogy mindig nálad legyen, és jó fényviszonyok között, "megnyomom a gombot, és kész" módon akarsz vele fotózni.Kreatívabb feladatokra nem túlzottan alkalmas.
Teszt
Teszt
Teszt

[ Szerkesztve ]

(#21061) rumos14 válasza roxan (#21056) üzenetére


rumos14
nagyúr

én a Canont vagy Panát vennék. van tapasztalatod a Canonnal, ha jól veszem ki, pozitív, ezek az SX-ek nem rossz gépek, bár van néhány idegesítő tulajdonságok, mint pl. állandóan felpattanó vaku. az SX200 nem tud zoomolni videó közben.
A Pana nem feltétlenül zajosabb, ez ne legyen hátrány.
esetleg még a Fuji, magas iso-t jobban tűri, de csak 640*480-as videót tud, és sztem a zoom sem megy közben.

(#21062) roxan válasza rumos14 (#21061) üzenetére


roxan
senior tag

CHDK-val SX200-nak is van video közben zoomja.
Meg asszem a Fuji F80EXR Hd videós és annak is van zoomja.

Panában a nagylátószög (25) szimpatikusabb mint a Canon 28.

(#21063) roxan válasza rumos14 (#21061) üzenetére


roxan
senior tag

Azért vagyok ennyire bizonytalan, mert a felhasználói vélemények minden gépnél elég vegyesek, és a tesztoldalak sem ugyanazokat hozzák. Az egyiknél fasza a Canon, a másiknál meg lehúzzák.
Panák mondjuk általában jókat kaptak.

(#21064) benvolio válasza roxan (#21063) üzenetére


benvolio
őstag

És egy Pana TZ8 -as? Ez szerintem minden igényedet kielégíti.

(#21065) Storms válasza johnjohn (#21060) üzenetére


Storms
őstag

Hali

Engem csak az idegesit amit olvastam róla hogy 12perc video 1GB-ot foglal a memória kártyán...Egy 4Gb-osra még 1 óra felvétel sem fér el :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21066) redzsi


redzsi
senior tag

Sziasztok!

Pentax X70-ről tudtok valamit? [link]Tesztet nem találtam még róla.
Ahol én tudnék gépet venni, ott 16ezerrel olcsóbb mint a Pana FZ38. Ezért gondoltam a Pentaxra.

Köszi előre is!

(#21067) redzsi


redzsi
senior tag

Elnézést az árakat nem írtam, a szerkestést meg bőven lekéstem.

Panasonic FZ38 89.000 Ft
Pentax Optio X70 69.900 Ft

Hoppá ez 20 ezer ft különbség. Megér annyit a Pana? Vagy inkább csapjak le a Pentaxra ennyiért?
:R

[ Szerkesztve ]

(#21068) benvolio válasza redzsi (#21067) üzenetére


benvolio
őstag

Itt a Panát olcsóbban megkapod és inkább ezt válaszd szerintem. De van itt egy teszt a Pentaxról: [link]

(#21069) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! 30 ezerert szeretnek digitalis gepet vasarolni! Fuji S1500 at neztem ki! van ennel jobb gep ebben az arkategoriaban?

(#21070) geprombolo


geprombolo
senior tag

Éppen leárazták a Tuszkóban a Fuji s1500-as gépet. Érdemes egyáltalán beleverni a pénzt, vagy felejtős? Milyen képminősége van? Főleg gyengécske megvilágításnál, mint szoba, házibuli, stb. És milyen a képstabilizátora? Mennyire eszi az akksikat? Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21071) rumos14 válasza roxan (#21063) üzenetére


rumos14
nagyúr

attól függ, kinek mi az elvárása, mit használt korábban. mondjuk ki, manapság az összes kompakt képe erősen lelohasztó 100%-on nézve, hála a csillió mpixelnek. sírva nézem vissza az 5 éve vett Pana FZ5-öm képeit, ott még voltak részletek, színek, kontrasztok.

(#21072) VIBO


VIBO
őstag

sztetek mennyit érhet egy jo állapotban lévő ilyen?
Sony DSC-W125

esetleg véleményt is irhattok :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#21073) roxan válasza rumos14 (#21071) üzenetére


roxan
senior tag

Igen, ez igaz. Nekem bőven elég lenne max. 8-10 Mpixel.
A kis Ixusomat kb. 40.000-ért javítanák meg, ezért gondoltam, picit hozzáteszek, és veszek komolyabban. De vajon jobbat is? Főleg képminőségre gondolok.

(#21074) redzsi válasza benvolio (#21068) üzenetére


redzsi
senior tag

Hát fura egy teszt volt (nemcsak a google fordító miatt), de köszönöm.
Érdekes a Pentax K200 vs. X70 érvelés is. Bár némi igazság van benne.
Meglátom, lehet tényleg FZ 38 lesz, csak kicsit ódzkodok az edigitalos rendelésől (garancia).
Talán várok, hátha itt Pécsen is lesz valahol 80e körül a Panasonic.

(#21075) Storms


Storms
őstag

üdv

Melyiket érdemes ezek közül megvenni, melyik jobb gép?
LINK
vagy ez
LINK

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21076) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok

milyen gépet ajánlanátok, ha szeretnék valami olyat ami a lehető legkisebb ami még jó képet csinál és jó minőségben vesz föl videót. az lenne a legjobb ha mindjárt valami olyan formátumban venne föl videót hogy ne kelljen utána már azzal tökörészni hogy mégegyszer átkonvertáljam valami jobb tár-érték arányba (ha van egyáltalán ilyen).

köszi

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#21077) Storms válasza stargazer (#21076) üzenetére


Storms
őstag

Szia

mondjuk az amit én veszek most: LINK
640x480-ba vesz fel videót. :)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21078) maathe


maathe
senior tag

Hello!

Megtudnátok mondani hogy 100k-s keretnél melyik gép éri meg a legjobban? Már elég régóta nem figyelem hogy mi a helyzet fényképező téren szóval így most elég nehéz lesz. Nem tudom hogy nekem perpill mi lenne a legfontosabb, az alap dolgok legyenek rendben meg azért egy HD videózás sem ártana :]
Előre is ty!

(#21079) eszaki0 válasza maathe (#21078) üzenetére


eszaki0
aktív tag

Sziasztok erről a gépről tud nekem mondani valaki valamit?
OLYMPUS FE-5020

[ Szerkesztve ]

everlasting AMD

(#21080) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Fényképezőgépet szeretnék venni 40ezer Ft-ig.
Néztem, hogy a Panasonic Lumix DMC-FS10 gépről jó vélemények vannak.
Van most ettől jobb vétel 40ezerig?
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#21081) roxan válasza rumos14 (#21061) üzenetére


roxan
senior tag

Na úgy néz ki, 2 gép maradt:
- Canon SX210
- Panasonic ZX3

Canon fanként SX szimpatikus, de a ZX kompaktabb és elvileg jobb a képe is. Zoom elég 8x.

De valószínű, megvárom az SX220-at, Amoled érintőképernyővel, 10Mpixellel, nem pop-up vakuval, 8-10-12x-es zoomal 25mm-től, jó képminőséggel, manuál beállításokkal. GPS is lehet, de az kimaradhat belőle.
Írok nekik, hogy várom.

:-)

(#21082) fatal`


fatal`
titán

65 ezer ft körül van jobb vétel most a Canon SX200IS-nél?

(#21083) eszaki0 válasza fatal` (#21082) üzenetére


eszaki0
aktív tag

Szerintem meg éri az árát

everlasting AMD

(#21084) rumos14 válasza roxan (#21081) üzenetére


rumos14
nagyúr

most pár hónapja jött ki a 210. a 220 majd 16 mpixel és 16x zoom-os lesz... jövőre.
a Sony HX5-öt nézted?

(#21085) roxan válasza rumos14 (#21084) üzenetére


roxan
senior tag

Igen, néztem, csak a képminősége nem annyira meggyőző. Nem annyira élesek a képek, nagyon lágyít a zajszűrés benne. Csak 2 rekeszérték közül válogat az automatika, és a gombok nekem elég bizonytalan tapintásúak voltak.

Tudom, gyakorlatilag az igényeimnek megfelelő paraméterekkel rendelkezik (amoled tuoch kivéve :) ), valahogy mégsem indított meg.

Üdv, Rox

(#21086) Leslie13


Leslie13
tag

Hello! Szeretném segitségeteket kérni. Szeretnénk valami jó kis kompakt gépet. Elég amatőr vagyok e téren. Szóval valami új gép kellene 30 és mondjuk 80 között.Márkába a panasonic, olympus és nikon jöhet szóba, de ha van valami jó más gyártónál akkor mondjátok. Szóval mondjuk 5x-ös optikai zoom minimum. Utazás és családi esményekhez. Jó képstabilizálással, gyors exponálással, jó vaku és este rossz fényviszonyok mellett is vmi normálisat tudjon alkotni,és strapabiró kivitel(fém lenne a legjobb). Más talán nem tudok :DDD
És még videót is legalább 640x480ba tudjon hanggal felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#21087) varsam


varsam
őstag

Ha valakit érdekel Panasonic FZ38-ról egy kis beszámoló, az itt megtalálja: [link]
Nemrég vettem, nagyon bejön a gép. ha valakinek lenne róla kérdése, tegye fel, igyekszem válaszolni :)

(#21088) McDog


McDog
aktív tag

Valaki esetleg tudna véleményt mondani az Samsung ES65 -ről?

(#21089) csibor


csibor
őstag

Fuji AX200 egész jó áron van.Milyen lehet?

(#21090) fatal` válasza fatal` (#21082) üzenetére


fatal`
titán

Még a Fuji S2500at néztem, de a Canon jobbnak tűnik. Nektek is ez a véleményetek?:)

(#21091) varsam válasza fatal` (#21090) üzenetére


varsam
őstag

véleményem szerint a canonoknak messze szebb képük van, mint a Fujiknak.
Használtam már S1500, S2100-et, nem győztek meg képminőség/színek terén.

(#21092) fatal` válasza varsam (#21091) üzenetére


fatal`
titán

Én is a Canon felé hajlok. :) Köszi!

(#21093) Dolphine válasza varsam (#21087) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is nagyon gondolkozom egy ilyen gépben! :) Ha már felajánlottad, akkor kérdezek is! Tervezel hozzá szűrőt, vagy lencsevédőt venni? Az eredeti Panasonic termékek hozzá horribilis árban vannak! :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21094) xcsab


xcsab
aktív tag

40 ezerres keretben van ennel jobb?
Canon digital Ixus 100 IS[link]

orok hala!! :DDD

Just do it!

(#21095) rumos14 válasza fatal` (#21090) üzenetére


rumos14
nagyúr

igen.

(#21096) varsam válasza Dolphine (#21093) üzenetére


varsam
őstag

Szia!
Egyelőre nem tervezem, annyira nem értek hozzá, illetve még mindig tanulnom kell a gépet, szval van még mit felfedeznem rajta kiegészítők nélkül is. De később lehet veszek majd ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

(#21097) benvolio válasza varsam (#21096) üzenetére


benvolio
őstag

Én tervezek majd venni, láttam Soligor polárszűrőt, makró lencséket egész olcsón, de, hogy milyen lehet nem tudom. Gondolom itt is igaz az "olcsó húsnak, híg a leve", de hátha megfelelő lenne. Ha esetleg beszereznék valamilyet, majd az FZ-s topikba beírom. /FZ28/

(#21098) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Használtan, max 20-ért milyen fényképezőgépet ajánlotok? Félprofi kategóriás nem lenne rossz, megakarok tanulni normálisan fotózni. Van idehaza egy kis kompakt, de ő teljesen automata. Nem bánnám ha valami komolyabb lenne tanuláshoz. Csak magamnak akkarok, amatőrként, szívesen fotóznék embereket, rendezvényeket!
A segítségeteket előre is köszönöm.

(#21099) fatal`


fatal`
titán

Na megvettem az SX200at, egyelőre tetszik. :)

(#21100) kételkedem


kételkedem
addikt

Sziasztok!

A max 25 000 Ft-os kategóriában keresgettem gépeket és a Samsung PL51-et találtam, ami a műszaki jellemzői alapján elég jónak néz ki. Nem értek a fotózáshoz, a képek nagy részét auto beállítások mellett készítem.

Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel, esetleg más ajánlat ebben a kategóriában?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.