Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) meroly válasza PRO-peller (#22800) üzenetére


meroly
veterán

Huh, tudom hogy nem a megapixelek számítanak, de egy ilyen Nikon cp4300-at már nem vállalnék be. :N

Impossible is nothing

(#22802) PRO-peller válasza meroly (#22801) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem is teszek javaslatot rá, h cp4300-nál köss ki. A mai kínálatban használhatóság terén, más szóval szolgáltatás terén sajnos a cp alul marad. Az annak való aki a képminőséggel nem akar kompromisszumot kötni. És inkább valódi fotóscélokra használja, nem pedig családi mindennapi gépnek. Bár a használhatósága néha akadályoz annak a bizonyos jó képnek az elkészítésénél. De aki tudja, h mit tart a kezében az maga az életérzés. A mai alsó kategóriás kompaktokkal nem nagy a rizikó. Mindegyik csinál vmilyen képet. Ha tönkremegy veszek a zöldségesnél 1 másikat a kiló krumpli mellé. Cellpetinél egyértelmű a fuji. Én a 7. kompaktom után a régi nikont emlegetem most is a 3 napos Zx1-el. Te is akkor leszel okosabb, ha túl leszel az x-edik fgépeden. Nekem eszembe sem jutott megkérdezni már, h érdemes-e megvenni a Panát. Már magam tudtam dönteni. Hosszú az út idáig. :D

(#22803) meroly válasza PRO-peller (#22802) üzenetére


meroly
veterán

Eddig csak 4 volt, de nagyjából ugyanazok. Az első valami nagyon gagyi nevesincs, de mini volt, imádtam. Aztán egy HP, ebben csak az volt a rossz, hogy saját akkus volt, ami ha tönkremegy, egy vagyon. Aztán ez a samsung, amiről váltanék, igazából erről is csak azért mert csíkos képeket csinál, tönkrement a CCD, amúgy nem váltanék róla, mert elégedett vagyok vele. Viszont ha már veszek, akkor nem egy 10k-s piros borításut szeretnék, mint ez volt, hanem valami normálisabbat.

Impossible is nothing

(#22804) csakb válasza meroly (#22803) üzenetére


csakb
őstag

A 25-30 k-s kategóriában ne is álmodj DSLR + komoly rendszervaku minőségről és sebességről. A Canon A490 az egyik legjobb olcsó kompakt, vagy az A3000/3100 IS, ha képstabilizátor is kell.

A stabilizátor hatását kevés fényben veszed észre, ha alacsony ISO-n akarsz hosszabb záridővel exponálni. Egy mozgó gyerek persze be fog mozdulni, mert ő nincs stabilizálva. :)

A vakusebesség nem tudom, miért ilyen fontos. Le akarod barnítani a gyereket? :)

(#22805) meroly válasza csakb (#22804) üzenetére


meroly
veterán

Akkor tehát nem érdemes feltornásznom az árat 30k-ra, ha ugyanazt kapom 20k-ért is, jól értem?
A stabilizátor eddig se hiányzott, vakuval még ha futott is éles lett a kép, csak az zavar (és nem barnítani akartam, mert Barni ő amúgy is ;) ) ha sokat kell várni míg egy vakuzásos kép után csinálhatom a következőt, tehát ha sokat kell töltenie mire újra tud vakuzni, de ez lehet nem fényképezőgép függő, vagy igen?

Impossible is nothing

(#22806) csakb válasza meroly (#22805) üzenetére


csakb
őstag

Nyilván gépfüggő. Nincs ezekről sok review, csak a cnet-en találtam valamit.

A490: bekapcsolás utáni első kép: 2 s; shutter lag sok fényben 0,6, kevésben 1 s; shot-to-shot time 2,9 s vaku nélkül, 7,1 s vakuval. Sorozatsebesség: 0,6 kép/s.

A3100 IS: első kép 1,8 s; shutter lag 0,5 s sok fényben, kevésben 0,7 s; shot-to-shot vaku nélkül 2,3 s, vakuval 3,9 s. Sorozatsebesség: 0,8 kép/s.

Vagyis az A3100 jelentősen gyorsabb.

(#22807) miney


miney
csendes tag

Sziasztok!
Régi kompakt gépemet szeretném lecserélni és a tanácsotokat szeretném kérni. Tanulni szeretnék, kicsit mélyebben beleásni magam a fotózás rejtelmeibe. Igazából nem tudom, hogy Bridge vagy DSRL. Sokat olvasgattam, igazából az anyagiak miatt dilemmázok. Felmértem a helyzetet a másik fórumban is, kaptam javaslatokat gépek terén. Igazából itt a Bridge gépekből szeretnék kapni valamiféle tanácsot, melyiket érné meg. Leginkább kirándulások és családi esemélyek alkalmával használnám, és hát tanuló célra. Milyen gépet érné meg venni?
Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#22808) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok!

melyik gép tekinthető jelenleg a kompaktok csúcsának?

köszi

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#22809) Lauda válasza stargazer (#22808) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

[link]

(#22810) meroly válasza csakb (#22806) üzenetére


meroly
veterán

Jól értem hogy az aláhúzott rész jelöli a vakus képek közti várakozási időt?
7s? Az rettenetesen sok :O

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#22811) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok, 45-50e környékén keresek kompakt digi gépet.
Jelenleg vele szemezek, árban 40-45ezer forint helytől függően.

Ami tetszik benne a 10x optikai zoom és az AA akkumulátor (itthon van töltő meg tölthető akkumulátorok, de volt már hogy külföldön kirándulás közben az is lemerült és csak a sarki boltba kellett bemenni).
Jelenleg is Canon fényképezőgép birtokosa vagyok (Powershot A520, Nem röhög!!!)
ezért néztem ki ezt, de talán itt vannak akik jobban képben vannak a témában.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22812) cellpeti válasza Prego (#22811) üzenetére


cellpeti
veterán

Ha 50k, akkor az itt leírtak alapján, akkor a testvére Canon PowerShot SX130 IS :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22813) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ahogyan ígértem teszek IDE egy ZX1 tesztképet. A kép tanulsága az objektív feloldó képessége. A képen csak a középső terület éles igazán. Úgy 1/3-a középen a képnek. A zajt szépen kezeli és a színzaj is igen alacsony szinten marad. ISO-80,1/40s, 25mm. Hasonlítottam a Nikon p7000-ez. Jobb képet az sem csinál szerintem. De az ára minimum 4x-es. A ZX1 képminősége nem rossz. Esetleg jónak is mondom a mai kínálatot nézve. A színeit szeretem a képeinek határozottan! Azért még lehetne fokozni a képminőséget. Kezdek beletörődni a gyártói (rossz) akaratba.

(#22814) cigam válasza PRO-peller (#22813) üzenetére


cigam
félisten

Te szedted le az EXIF adatokat, vagy tényleg ilyen hiányosan tölti ki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22815) PRO-peller válasza cigam (#22814) üzenetére


PRO-peller
senior tag

töltsd le a képet a gépedre! benne kell lenni v konkrétan mi nincs benne? megnézem

(#22816) PRO-peller válasza cigam (#22814) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Igazad van vissza letöltöttem átírta a képmegosztó oldal az exifet. Küldöm mailben ha kéred!

(#22817) Lauda válasza PRO-peller (#22813) üzenetére


Lauda
félisten

Ez katasztrofalis. En egy centi eles reszt nem talalok rajt.

(#22818) csakb válasza meroly (#22810) üzenetére


csakb
őstag

Igen, jól érted. Rettentően sok, az A3100 kétszer gyorsabb, és ebben a kategóriában a többi, gyártó gépei sem gyorsabbak (3,8 és 5 s között voltak, amiket megnéztem a cnet-en).

(#22819) miney


miney
csendes tag

A Pana FZ-38-ról mi a véleményetek? Mennyire lehet ezzel a géppel is tanulni, kicsit komolyabban fotózni?
Valakinek van tapasztalata a géppel kapcsolatban? És hát kicsit elfogadhatóbb beltéri képet szeretnék, mert ugye az egyszerű kompakt nagyon gyorsan elvérzik.

(#22820) cellpeti válasza miney (#22819) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát múlt héten vett itt valaki Pana FZ-38at. Amúgy nem hiszem, hogy rossz gép lenne 80kért. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22821) PRO-peller válasza Lauda (#22817) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Áh! Ne ess túlzásba. A p7000-el és a g12-vel is állja az összehasonlítást. Más kérdés az, hogy a csúcskompaktok ennyire szarok? Innen nézve a válasz: igen. Ez viszont a ZX1-nek szerez pontot. (majdnem EX1-et írtam :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#22822) miney válasza cellpeti (#22820) üzenetére


miney
csendes tag

Emlékeztem rá, hogy anno volt erről már szó, vissza is lapoztam. Igazából régóta fontolgatom, hogy milyen gépet vegyek, mindig a 38-hoz térek vissza. Gondolkoztam tükrösön is, de hát elég költséges dolog az is. Igazából a beltéri képektől riadok picit vissza, elég zajos...
Valami hasznos ötlet még ebben a kategóriában?

(#22823) cellpeti válasza miney (#22822) üzenetére


cellpeti
veterán

állítsd manuálisra és vedd le az iso-t, meg a fehéregyensúlyt

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22824) cigam válasza PRO-peller (#22816) üzenetére


cigam
félisten

Priveben is jó lesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22825) Lauda válasza PRO-peller (#22821) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szeretnek, de az a kep nem eles egyaltalan. Szerintem az optikaja nagyon gyenge, azert ilyen, mosott paca az egesz, kozepen is, szeleken meg foleg. Azert attol a ket geptol nem lattam ilyen kepet, pedig jopar tesztet/albumot atnyalaztam mar. :D

[ Szerkesztve ]

(#22826) bazsa0007


bazsa0007
tag

sziasztok

50K-ig nézegettem pár gyártó fényképezőit. nálam számít a nagy zoom :)

tudtok valami optimálisat mondani nekem ami jó lehet?

sokat olvastam utána de nem győzött meg egyik se hogy melyiket vegyem:
nikon l110
fuji s1600-s1800
kodak z981 -- !! :)

(#22827) benvolio válasza miney (#22822) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem ár/érték arányban ez a legjobb kezdeti tanuláshoz. Erről szerintem később csak DSLR-re fogsz váltani. Beltéri képekbe ennél sem kell csodákat várni, de pl. a vaku erőssége állítható. Otthoni szoba méretbe szerintem elég. Én nagyobb helységbe, terembe hiányoltam egy külön vakut./FZ28/ Itt ha beírod a keresőbe az FZ38-at, felhasználói képeket is fogsz találni illetve véleményeket.

(#22828) pitetomi


pitetomi
csendes tag

Sziasztok!

A hugomnak kellene fényképezőgép 25-30K között. Én nem nagyon értek hozzá, de sokan ajánlották a Panasonicot. Ebben az ársávban Panasonicból az F3 és esetleg az FS10-es férne bele a keretbe.
Segítsetek légyszi, persze nem muszáj Panasonicnak lenni! Csak hobbi fotózásra használná (családi képek készítésére, nyaralások alkalmával használná).

Előre is köszi a segítségeteket!

Pitetomi

(#22829) miney válasza benvolio (#22827) üzenetére


miney
csendes tag

Köszi szépen, hasznos dolgokat olvashattam odaát :) Ha nem dslr, akkor biztos ennél maradok :)

(#22830) rumos14 válasza miney (#22819) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó ultrazoom gép. a képminősége az utód FZ100-hoz képest egyenesen istenes - bár ez inkább az FZ100-at minősíti.
de csodát ne várj tőle, beltérben vakuzni kell, nincs mese, kivéve ha statikus a témád és meg tudod támasztani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#22831) bme


bme
tag

Sziasztok!

Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy az alábbiak közül melyiket válasszam szerintetek. Mi az amit szem előtt kell tartsak, és szerintetek melyiknek van a legjobb ár érték aránya.

Sony Cyber-Shot DSC-HX1
Nikon Coolpix P100
Panasonic Lumix DMC-FZ38
Samsung WB5000

köszi
bme

(#22832) Prego válasza cellpeti (#22812) üzenetére


Prego
senior tag

Köszi, lehet mégis kinyögöm az 50-et, bár már örültem hogy megúszom 40ből :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#22833) PRO-peller válasza Lauda (#22825) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én a PB tesztképei alapján szoktam tájékozódni, amiket letöltök és a saját képnézegetőmön veszem górcső alá. Ha az említett két csúcskompakt jobb is, akkor is azon gondolkodnék, h miért csak egy kevéssel jobbak és miközben azok sem érik el a legendás "nem csúcskompaktok" minőségét?

Még a tesztjeim elején vagyok. És kell a fényképezőgéppel együtt élni 1 darabig, amíg a fgép feltárja a valódi arcát. Csakis a mai kapható gépekhez szabad hasonlítani.

Miközben cigam kollégának email-ban küldtem a további tesztképeket, a levelező feltöltötte a képeket ezért most remélem ide is megy a link: 1, 2, 3, 4.

(#22834) Lauda válasza PRO-peller (#22833) üzenetére


Lauda
félisten

Nem jo az a link. :(

(#22835) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

RAW, tömörítésmentes formátumot támogató kompakt gépet keresek. Tudtok a Canon PowerShot S90-nél olcsóbb (de azért jó minőségű) gépet ajánlani?

-

(#22836) PRO-peller válasza Lauda (#22834) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ment e-mail címedre! Nem tudok jobbat. Erre az oldalra nem lehet 2,5 mb-nél többet feltölteni. Mindegy. Nézd meg a képeket! És írj!

(#22837) rumos14 válasza bme (#22831) üzenetére


rumos14
nagyúr

FZ38 vagy Canon SX20 IS.
vonatkozó öszehasonlító teszt: [link]
a P100 és a HX1 sem rossz gépek, videót magasabb felbontásban tudnak készíteni, de a CMOS érzékelő az állóképeket eléggé elmossa.

(#22838) bme válasza rumos14 (#22837) üzenetére


bme
tag

Köszönöm a választ.
A tesztben az FZ-35-tel van az összehasonlítás nem tudom ez mennyiben tér el a 38-astól, de ezek alapján a Panasonic nyert.

(#22839) Lauda válasza PRO-peller (#22836) üzenetére


Lauda
félisten

Okes! :R Most nezem nem jott semmi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22840) csakb válasza bme (#22838) üzenetére


csakb
őstag

Az FZ38 az FZ35 európai jelölése.

(#22841) pitetomi


pitetomi
csendes tag

Sziasztok!

A hugomnak kellene fényképezőgép 25-30K között. Én nem nagyon értek hozzá, de sokan ajánlották a Panasonicot. Ebben az ársávban Panasonicból az F3 és esetleg az FS10-es férne bele a keretbe.
Segítsetek légyszi, persze nem muszáj Panasonicnak lenni! Csak hobbi fotózásra használná (családi képek készítésére, nyaralások alkalmával használná).

Előre is köszi a segítségeteket!

Pitetomi

(#22842) koma106 válasza koma106 (#22835) üzenetére


koma106
senior tag

Casio EXILIM EX-FH100-ról nem nagyon lehet olvasni a fórumban. Paraméterei alapján pedig a kategóriában sláger termék is lehetne...

10x zoom
manuális beállítási lehetőségek
RAW
gyors képkészítés
ultrakompakt méret
HD video, sztereó hang
erős aksi

kb. 70-75k

Írjatok már róla valami rosszat, mert különben megveszem!

-

(#22843) benvolio válasza koma106 (#22842) üzenetére


benvolio
őstag

Úgy emlékszem nem lehet vele video közben optikai zoom-olni, esetleg ha számítana.

(#22844) PRO-peller válasza Lauda (#22839) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Kissé nyakatekert a gmail. Lehet h cigamnak küldtem 2x. Nézd meg most!

Ajánljatok már 1 mormális képfeltöltő oldalt! A képhost manipulálja az exifet. Meg a képméretet is. A feltöltött kép mérete kisebb mint a letöltötté. :F

(#22845) andrás47 válasza koma106 (#22842) üzenetére


andrás47
senior tag

Itt megnézhetsz egy teszt videót erről a gépről.

http://www.fototv.hu/index.php/videok/tesztek/682-casio-exilim-ex-fh100-bemutato.html

(#22846) cigam válasza PRO-peller (#22836) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!. Érdekes, hogy a fórumra küldött képed exif-jében 96dpi szerepelt, a levélben küldöttekben 180dpi szerepel. Az autó képen nem látom, hogy a széleken homályosodna.(Talán a 3.9-es rekesz miatt? Merthogy a 3.3-assal készült másik 2 képen) A 25mm-es templomos képen látni, hogy a "dőlnek" az egyenesek. Igazából nemtudom eldönteni, hogy a jpg motor/zajszűrés mennyire ludas a "mosásban". Merthogy a fás képen látni igazán azt, hogy a vékony ágak "elhomályosodnak" mintha nem lenne fókuszban. Pedig a vastagabb ágak tovább élesek maradnak. Persze a kép széleire ezek is "fakulnak", de nem olyan vészes módon mint ennek a gépnek a bal oldala.
Alapvetően rendben van ez a gép, sztem elcserélném a C895-öt erre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22847) csakb válasza PRO-peller (#22844) üzenetére


csakb
őstag

http://data.hu/

(#22848) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Segítsetek légyszíves! Szeretnék egy ultrazoomos gépet, otthoni használatra, inkább szobában rohangászó gyereket fotózok, néha természetet.
Eddigi gépeimnél csak auto vagy előre beállított sémákat használtam, a kézi beállításokkal sosem foglalkoztam, nem is nagyon szeretnék, de lehetőség nem baj, ha megvan :B
Szóval a fent leírt kritériumokra néztem ki a fuji S1800 vagy pana lumix fz38.
Ki tudom nyögni a különbséget, de ha a pana többet is tud, nem tudom, hogy kihasználnám e a fent leírt esetekben? Szóval, ha +25 ezerért kapok egy csomó dolgot, amit sohasem használnék, akkor inkább maradok a fujinál.
Mit gondoltok?

(#22849) PRO-peller válasza cigam (#22846) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ugyan nem egetrengető a masina, de durva zavaró hibája nincs. Ez már értékelhető a mai termérdek ipari szar között. Az élessége a gyenge pontja mint az összes többinek.

Azon diózom, h kellene csinálni egy topikot "Minden idők legjobb kompakt gépei" címmel. Hasznára lehetne az fórumlakóknak. Meg én is piszkosul kíváncsi lennék az ikon (nem csak Nikon :D ) gépekre. Mindezeket sok sok saját tesztfotóval megtűzdelve. Ha jó lenne az angolom minden héten írnék a gyártóknak egyenként 1 tucat levelet, h térjenek már végre észhez! És nézzék meg a szemükkel a múltat!

(#22850) cellpeti válasza _stick_ (#22848) üzenetére


cellpeti
veterán

Én most vettem Fuji S1800ast. Jó gép, és ezt is tudod állítgatni, de ha nekem lenne 25k plusszba, akkor tuti a pana-t vettem volna

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.