Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) cigam válasza Cddd (#22248) üzenetére


cigam
félisten

Nem lehet picit feltornázni?
50-ből már olyan gépekből lehetne válogatni mint a Fuji S1800, Canon SX130, Samsung WB600, Panasonic TZ6

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22252) Cddd válasza cigam (#22251) üzenetére


Cddd
csendes tag

Hát megpróbáljuk ....,ezek közül inkább a kisebb méretű lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#22253) Cddd válasza cigam (#22251) üzenetére


Cddd
csendes tag

ezek közül a samsung és a panasonic tetszik a legjobban. nem tudom milyen képeket csinálnak. Jó lenne összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#22254) cigam válasza Cddd (#22253) üzenetére


cigam
félisten

TZ6
WB600

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22255) Cddd válasza cigam (#22254) üzenetére


Cddd
csendes tag

TZ6
:R

(#22256) Stenly válasza Cddd (#22253) üzenetére


Stenly
tag

WB600-asom van. Megnéztem a linkeket.

Vélemény:

A Panasonic képei szebb színűek és élesebb kontrasztos képet készít. A Samsung enyhén retrós színvilágú. (De ez lehet állítani a menüben.) Samsung képei közt is látni jókat! A színekben van a fő különbség.

Szolgáltatásban a Samu viszi többre.

(#22257) Cddd válasza Stenly (#22256) üzenetére


Cddd
csendes tag

Átgondolom még egyszer.

(#22258) cigam válasza Cddd (#22257) üzenetére


cigam
félisten

+ Azt is vedd figyelembe, hogy ezek gyakran kozmetikázott képek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22259) Stenly válasza Cddd (#22257) üzenetére


Stenly
tag

Én eladom neked az enyémet 40k-ért 1 hónapos garis. Érintetlenül újszerű. :D És ráadásul szép szürke! :D

(#22260) Cddd válasza Stenly (#22259) üzenetére


Cddd
csendes tag

Ment pü.

(#22261) Matthewsz válasza Stenly (#22259) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Most vetted, össze-vissza dicséred és már el is akarod adni? :D

(#22262) Stenly válasza Matthewsz (#22261) üzenetére


Stenly
tag

Most is dicsérem, a hiba bennem van nem a Samuban! Megkötöttük a boltot. Rosszul jár vki 1 vadiúj WB600-al 40k-os áron? :N

(#22263) cigam válasza Stenly (#22262) üzenetére


cigam
félisten

Sztem teljesen korrekt ár, egy 1 hónapos gépért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22264) emitter


emitter
őstag

sziasztok

bridge kategóriában milyet érdemes venni 60k-ig? Talán az akkuidő az egyik legfontosabb, de gondolom ezekbe mind 2 vagy 4 ceruzaaksi megy..

köszi!

(#22265) Matthewsz válasza Stenly (#22262) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Nem tudom, én $180-ért vettem... :P

(#22266) Stenly válasza Matthewsz (#22265) üzenetére


Stenly
tag

Mennyi volt a dolcsi? Add el! És szakítasz vagy 1-2 ezret. Semmi trükk nincs a dologban. Sok sikert Cddd!

(#22267) Miki85


Miki85
tag

Hello!

Egyik női ismerősöm szeretne egy alap kompakt gépet venni úgy 30ezer forintot szánna rá.
Ő ezt az Olympust nézte ki:
Olympus

Én ajánlottam még neki a Nikon gépeket is:
Nikon L22
Nikon S3000

Az az edigitalban szeretne vásárolni ezért a bolt kínálatai közül kellene egy megfelelőt kiválasztani. Elvárás hogy aksis legyen, ja meg hogy csajos kinézete legyen. :D

Tehát a kérdés az hogy 30ezer forintért milyen gép lenne a legjobb választás? Nekem egy Nikon E4000-s gépem van 5 éve, semmi gondom vele és nagyon jó képeket csinál főleg a szabadban. Azért is ajánlottam neki hogy nézegessen Nikon-t is.

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22268) Stenly válasza Miki85 (#22267) üzenetére


Stenly
tag

Hello!

30k alatt tényleg ne a képminőségre hajts, hanem a kinézetre. :) De hétköznapi használatra mind jó. Ki kell húzni 1 kalapból. (Tipp: Canon A495, uhh az cerkaaksis, de képet csinál.)

A régi Nikon 4000-es szériát nem keverném ide. Felejt a tudomány, de rendesen! A cp4300-asom nem adnám semmilyen mostani csúcssz@rért. :K

(#22269) Miki85 válasza Stenly (#22268) üzenetére


Miki85
tag

Úgy néz ki végül a Nikon mellett dönt. Holnap már meg is akarja rendelni.

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22270) Stenly válasza Miki85 (#22269) üzenetére


Stenly
tag

Gratu! Ki kell fogni. Szerencse is jól jöhet a választásnál.

1x betévedtem 1 Texóba. Ki volt rakva 1 Olympus mju1040 utolsó darab volt. 20k ért utánam dobták. Lényeg, h elhoztam. Azt vittem a nyaralásra. Rátolok a képekre itt-ott és az eredmény nem ritkán szívderítő. Sok sikert!

(#22271) Matthewsz válasza Stenly (#22266) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Nem tudom mennyi volt, de max 38k huf. Eladni meg nem tervezem, használatra vettem. :) Ráadásul kint vagyok még egy darabig..

(#22272) Miki85 válasza Stenly (#22270) üzenetére


Miki85
tag

Majd úgyis megkérdezem milyen a gép, meg mik lesznek a tapasztalatai és kérek képet is, hogy milyet csinál, aztán ide belinkelem majd. :)

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22273) Stenly válasza Matthewsz (#22271) üzenetére


Stenly
tag

Miután újra felfedeztem a régi Nikon-t éreztem, h azt a gépet fogom a kézbe venni a többi előtt. Ennyi a rövid történet. Működésben és szolgáltatásban őskori. Kinézetről nem beszélve.

Képzeld! 1 kicsit kilelkizem magam: Kinéztem a nikont hirdetésben. Hazaviszem. Majom meg a farka effektus... :)) Első napfényes nap. Tesztképek. Végtelen nem éles! :Y Micsi? :F
Javítás drága. Vegyek még egyet? Vettem.

Jön napfényes nap. Tesztképek. Aurás homályos fátyol a képen. Fényes részeken bődületesen sz*r! Azt a Q!

Most nézem a 3.-at. A másik kettőből csináltatok 1-et. Megindultam a lejtőn.

(#22274) Matthewsz válasza Stenly (#22273) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Na arra kíváncsi leszek! :DDD

(#22275) JayZ


JayZ
tag

Hello fényképezőgép guruk! :)
Abszolút szűz vagyok a témában, első kompakt gépemet keresem, melyik is legyen az. Keret sajnos szűkös, 50-55k között tudok rászánni maximum.
Az átlag használat mellett leginkább éjszakai klubfelvételekre lenne használva, nagyon fontos hogy minél jobb minőségű videót tudjon rögzíteni. Nem is igazán a képminőség a lényeg (jó, persze, egy 720p-s minőséggel már teljesen elégedett lennék, sőt), hanem a HANG.
Telefonnal csináltam eddig felvételeket, sorra recseg, tökmindegy hol állok, a tömegben, a hangfalak alatt, mindegy. De még némelyik kompakt gép is recseg, meg van ami nem recseg, de elhalkul, stb :(
Egy olyan gépet keresek tehát ami ilyen körülmények között is megállja a helyét! :K
(Abszolút laikus szemmel nézegettem egy Sony modellt, az a 10szeres optikai zoom csábító, de semmi többet nem tudok róla, jó vétel lenne-e. [link] :U )
Várom a tanácsaitokat, ajánlott modelleket! Előre is köszönöm! :C

(#22276) Miki85 válasza JayZ (#22275) üzenetére


Miki85
tag

Hali!

Akkor végülis inkább kamerára lenne szükséged nem?
Hamár a Sony szóba került, azt tudom mondani, hogy nekem kamerám van és pont tegnap voltam egy iskolai bulin ahol üvöltött a zene és visszanéztem szerencsére nem torz a hang, szóval a Sony-kban lehet jól megvan ez csinálva.
Bár láttam már olyan felvételt hogy profibb kamerával lett felvéve de a hang az hallgathatatlan volt alatta.
Biztos mások majd mondanak még használhatóbb tanácsot, de az éjszakában való fotózás, meg belső térbe, kompakt gépekkel úgy tapasztalom nem könnyű.

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22277) JayZ válasza Miki85 (#22276) üzenetére


JayZ
tag

Tudod az az egy a baj hogy magánszemélyek nem vihetnek be bulikra csak kompakt gépeket. Se kamera, se tükörreflexes nem jöhet szóba. :B

(#22278) Miki85 válasza JayZ (#22277) üzenetére


Miki85
tag

Így már értem. Akkor azért engedik a kompakt gépeket be mert azokkal nem valószínű, hogy jó képeket lehet készíteni. Bár lehet csak típus függő. De ez csak az én feltételezésem. :)

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22279) benvolio válasza JayZ (#22275) üzenetére


benvolio
őstag

(#22280) djnice válasza JayZ (#22275) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem Panasonic TZ10, de te döntsd el.
TZ10: http://www.vimeo.com/12309552
Sony H55: http://www.vimeo.com/15760945

(#22281) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Sziasztok. Kérdésem az, hogy melyiket Fuji FinePix AV100, Fuji FinePix AX200, Nikon Coolpix L19, Nikon Coolpix L20, Nikon Coolpix L22, Canon PowerShot A495 IS, Fuji FinePix JV100? Anyósomnak lenne. Lényeg az egyszerű kezelhetőség (szinte magától készitsen szép képeket). :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#22282) JayZ válasza djnice (#22280) üzenetére


JayZ
tag

Köszi szépen, akkor a Sony-t el is felejtem :D
Na a Pana TZ10--zel meg az a helyzet, hiszed vagy sem, egyik kollegina épp most vett egy olyan gépet, nagyon jó kis gép csak valamiért halkan vesz fel videót. DE! tiszta. Viszont arra gondoltam hogy ha annyi a baja a sávnak hogy halk, akkor valamilyen progival biztos ki lehet menteni a hangsávot, felerősíteni és visszailleszteni. :P
De ha azt mondjátok hogy ez a Pana egy csúcsszuper gép ebben az árkategóriában akkor ő marad! :DDD

(#22283) cigam válasza JayZ (#22282) üzenetére


cigam
félisten

Simán megoldható az utólagos normalizálás, e ezzel a zajt is felerősíted. Szóval elötte próbáld ki, hogy tényleg ilyen eredményt szerettnél-e.
(Avidemux-al ezt simán megoldhatod úgy, hogy a képet nem kódolja újra, ergó nem veszít a minőségéből)

Azért megnéznék egy olyan videót, amit a magasba emelt kézzel, de a zenére ugrabugrálva vettek fel. Mi értelme az olyannak?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22284) Miki85 válasza JayZ (#22282) üzenetére


Miki85
tag

Igen a hangot fel lehet utólagosan is erősíteni, csak a kérdés hogy az alapzajt mennyire fogja.

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22285) cigam válasza Gyuri27 (#22281) üzenetére


cigam
félisten

Ebben a kategóriában inkább az a mértékadó, hogy megy-e a sminkedhez a gép színe.
Talán a Canon lenne a legjobb választás ezek közül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22286) JayZ válasza cigam (#22283) üzenetére


JayZ
tag

Értem. Ki kell próbálni. ;)
Amúgy ezen a pixinfo.hu-n nézegetem a közben teszteket... :U

Nem hát nincs mindig ugrabugra. Most is megyünk hétvégén majd Prágába, hatalmas élmény lesz, vizuálshow, tűzijáték, minden istennyila, aközben nem kell ugrálni. :D
Meg úgy szoktuk csinálni buli közben, hogy vagyunk egy páran, mindig valaki más rögzít, a többiek meg buliznak..

(#22287) Gyuri27 válasza cigam (#22285) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát ez nam valami sok. A canon ráadásul egy év garral van, mig a többi 2-vel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22288) cigam válasza JayZ (#22286) üzenetére


cigam
félisten

Nem is rád gondoltam, csak a belinkelt H55-ös videón látni, hogy ott a teló a kezében, és közben ugrál

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22289) cigam válasza Gyuri27 (#22287) üzenetére


cigam
félisten

Most a szolgáltatások a fontosak, vagy a képminőség?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22290) Gyuri27 válasza cigam (#22289) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyszerüen, könnyen lehessen jó képet csinálni. A szolgáltatások sokadlagosak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22291) cigam válasza Gyuri27 (#22290) üzenetére


cigam
félisten

Akkor miért gond ha csak 1 év garit adnak rá?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22292) benvolio válasza Gyuri27 (#22290) üzenetére


benvolio
őstag

Ha Canon mellett döntenél, inkább ezt javaslom, az újságjuk szerint 30ezer akciósan. Ebbe már van optikai képstabi ami nem elhanyagolható a többihez képest. Esetleg még van Casio is. De dönts tetszésed szerint mert itt tényleg nehéz megmondani mi a bestbuy.

(#22293) Gyuri27 válasza cigam (#22291) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem értelek. Azért mert olcsó egyszerű gépet keres az ember még lehet rá 2 év gari. A szolgáltatások alatt pedig én nem a garit értettem.

benvolio: megnézem. :R

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#22294) cigam válasza Gyuri27 (#22293) üzenetére


cigam
félisten

Én se téged :D

Hát mondtam, hogy a CANON tűnik a legjobb választásnak, ha a képminőséget nézzük. Erre jössz azzal, hogy de arra nem 2 év a gari. Ennyi erővel abba is beleköthetsz, hogy nem 5x-ös a zoom rajta, hogy ceruza/nem ceruza aksival működik...
A kitételek között nem szerepelt szempontként a 2 év gari, és a _te_ listában volt ez a gép.

+ Van ahol 2 év garival árulják: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22296) LeffeB13


LeffeB13
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni, mert én is fényképezőgép vásárlása előtt állok.

"Mindösszesen" olyan szempontjaim lennének a gép vásárlásával kapcsolatban, hogy nagyon jó képet csináljon (már amennyire lehetséges) és kompakt méretű legyen.
Az összeghatár, amit rászánnék kb 100e Ft.

A kérdésem az lenne, hogy van ebben a kategóriában egy általánoson elfogadott best-buy gép, vagy legalább tudnátok adni egy ilyesmi listát, amiból már könnyebben ki tudnám választani a legmegfelelőbbet?

Előre is köszi a segítséget

Üdv

(#22297) cigam válasza LeffeB13 (#22296) üzenetére


cigam
félisten

Samsung EX1
Panasonic LX3

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22298) LeffeB13 válasza cigam (#22297) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Uh, ez gyors volt. Köszi szépen.
Akkor, már csak versenyeztetnem kell őket.

(#22299) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok 25kig bezárólag milyen fényképezőgépet érdemes venni teljesen átlagos normál felhasználásra néha néha "buli-fotózásra" kellene. Köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#22300) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,
a Fuji S1600-ról kérném a véleményeteket, mert most 0% THM-mel vehetném meg a madaras láncnál, de egy elég visszariasztó negatívumot hallottam, hogy videónál a zoom-motor hangja nagyon belepiszkít a felvételbe (ld. minta-videó) Erről van vkinek személyes tapasztalata?

Ha nem ezt, mi mást ajánlanátok helyette 40-50e Ft-ig?
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.