Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) c41r0^


c41r0^
őstag

köszi a válaszokat, akkor a Pana F3 lesz a befutó

(#21452) cigam válasza rumos14 (#21449) üzenetére


cigam
félisten

ma már nem gyártanak 5-6 mpixeles gépeket (csak ultragagyikat).

??? No és a Casio Exilim Pro EX-F1, oké üdítő kivétel, de akad 1-2.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21453) SocketA válasza rumos14 (#21444) üzenetére


SocketA
aktív tag

Koszi a valaszodat, nekem is ez a sorrend jott ki a tesztek alapjan. A Sony azert tetszik nekunk, es azert koltenenk ra ennyit, mert nonek lesz ajandekba.

Ezt a "dol a fal"-t meg forumon olvastam. En nem ertek hozza, es ijesztoen hangzott :) Veguls egy nagyon jo amator gep kellene nekunk, ami minel kevesebb allitgatassal a legszebb kepet adja. Sztem kb. ennyi. Meg talan a fullHD videon gondolkozok, hogy arra megeri-e kolteni.

(#21454) attika89 válasza rumos14 (#21448) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi rumos! :R

Szerintem az FZ38 lesz, főleg a manuális beállítási lehetőségek miatt! :K

Bár azt is hallottam, hogy a Pana júli/aug környékén szokott előhozakodni a bejelentésekkel és pára számítanak az FZ széria frissítésére... viszont, ha akkora "ugrás" lesz, mint az FZ28-nál akkor nem is biztos, hogy érdemes várni

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21455) cigam válasza attika89 (#21454) üzenetére


cigam
félisten

Hacsak azért nem hogy "kiakciózzák" a régi készleten maradt gépeket. Így meglehet spórolni pár ezrest.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21456) rumos14 válasza cigam (#21452) üzenetére


rumos14
nagyúr

igazad van... bár lehet h már nem gyártják, 2 éve jött ki. azért kiváncsi lennék, mennyire jött be a Casio-nak, mert kurva drága volt, a képminőség közepes, csak videóban domborított.

(#21457) rumos14 válasza attika89 (#21454) üzenetére


rumos14
nagyúr

erősen vszínű, hogy hamarosan lesz FZ48, 14 mpixellel vagy multi aspect-tel á la TZ10, gps-szel. sztem egy dönthető, nagyobb felbontású kijelző hasznosabb lenne.

(#21458) cigam válasza rumos14 (#21456) üzenetére


cigam
félisten

Viszont erről eszembejutott egy (érdkes?) felvetés.
Mi ad jobb képminőséget?
Egy 3-4 éves (pl bergadt készlet) gép (Pana FX10, Canon A570, stb...), vagy a mai megfelelőik? (Pana FX40, Canon A1100)
Melyik esik nagyobb súllyal a latba? Az érzekelő mérte kb 1forma. A kissebb pixelsürüség, vagy modernebb algoritmus ad szebb képet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21459) rumos14 válasza cigam (#21458) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezen én is elgondolkodtam. ha megnézem a régi Pana FZ5-öm képeit 100%-os méretben, normális képrészleteket látok jellemzően. egy FZ28/38 képe kinagyítva már igencsak elszomorító, és ha leméretezem az FZ5-nek megfelelő 5 mpixelre, úgy is gyengébb.

(#21460) em_laci válasza attika89 (#21430) üzenetére


em_laci
csendes tag

ezek közül én is a TZ7 mellett döntenék az előttem felsoroltak miatt.
(a "hosszabb akksi üzemidő" meghosszabbítható az LCD mellőzésével, mert az qrva sokat zabál... ;) )

-Mi az a 7 billentyűkombinációból álló számítógépes hibamegoldási rendszer? -Ctrl-Alt-Del -mondom Ctrl-Alt-Del! akkor Reset.

(#21461) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Melyik gyártó jobb? A fuji vagy a panasonic? Melyiktől érdemes inkább fényképezőt venni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21462) johnjohn válasza cellpeti (#21461) üzenetére


johnjohn
addikt

Erre így nehéz válaszolni. Olvass teszteket, nézd meg a tesztfotókat, találd ki mik az igényeid. Minden gyártónál vannak jobb, és gyengébb gépek, igénytől függően. Csodát olcsón ne várj.
Tesztek
Még teszt

[ Szerkesztve ]

(#21463) cellpeti válasza johnjohn (#21462) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem várok csodát. Tudom,hogy ami jó azt meg kell fizetni. Csak van 2 gép 2 külön gyártótól és szinte ugyan azt tudják. Ezért kérdeztem! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21464) johnjohn válasza cellpeti (#21463) üzenetére


johnjohn
addikt

Melyik 2 típus lenne a kiszemelt ?

(#21465) cellpeti válasza johnjohn (#21464) üzenetére


cellpeti
veterán

Már mindegy,mert elnéztem,hogy ....ná meg! :W

EGy Fuji AX250 meg egy Lumix FP2,de a Lumix kevesebbet tudott.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21466) johnjohn válasza cellpeti (#21465) üzenetére


johnjohn
addikt

Mindkettő nagyon alap kategória, ezért nincs róla szinte sehol értékelhető információ.Csak szolgáltatásokban találhatsz közöttük különbséget, a képminőségük valószínűleg hasonlóan gyenge.

(#21467) cellpeti válasza johnjohn (#21466) üzenetére


cellpeti
veterán

Az a helyzet,hogy nekem balaton nyaralás kirándulás ennyire kell és kész. Sajnos lejebb kellett vennem a keretet,mivel a héten nem tudtam dolgozni menni úgy,ahogy akartam volna és hát kiesett az a pénz. Ezért nézegetem a 30k-ig a gépeket. Maximum 40k,de az már igen a max,ha ennyim lenne akkor valszeg egy Samsung ST500ast vennék

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21468) johnjohn válasza cellpeti (#21467) üzenetére


johnjohn
addikt

Én körülnéznék itt is !
Persze csak ha jó a használt gép is.

(#21469) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem biztos, hogy szorosan a témához kapcsolódik, előre is elnézést, ha teljesen eltévedtem :(

Van egy Panasonic TZ1 fényképezőm, és jelenleg úgy néz ki, hogy sikerült idén egy tengerparti nyaralást összehozni, ha pedig így lesz, szeretném kipróbálni a víz alatti fényképezést is :K . Sajnos a gyári Panasonic búvártok 4-500$ ennyit szerintem nem ér, találtam viszont ilyet: DicaPac-WP100 Sajnos első ránézésre nem valami bizalomgerjesztő, sőt másodikra sem :( Van esetleg valakinek tapasztalata vele?

MZ/X

(#21470) cellpeti válasza johnjohn (#21468) üzenetére


cellpeti
veterán

Persze jó a használt is. Olyat hadd kérdezzek,hogy nincs még olyan fényképezőgép esetleg ami BT van,vagy az nagyon drága,mi?

Van ám nekem egy Kodak EasyShare ZD710 Zoom digitális fényképezőgép,de szó szerint zabálja az elemet. Illetve 3 fénykép után kiírja,hogy processing és ez nagyon idegesítő,erre tudna valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21471) benvolio válasza cellpeti (#21470) üzenetére


benvolio
őstag

Milyen elemmel használod? Nekem volt olyan, hogy be se kapcsolt a gép sima "mezei" elemmel, de ha jó akku-t veszel bele jónak kell lennie. Érdemes minél nagyobb teljesítményűt. Az Eneloop akkukra mondják, hogy jó, de alapvetően nekem az Energizer és Duracellel /2650 mAh-ás/ se volt gondom.

(#21472) lorcsi


lorcsi
veterán

Szasztok

normálisabb digit gép vásárlásán töröm a fejem...
amatőr fotosként valami alap gépre gondoltam, egyenlőre a használt kategóriában nézegettem 30-60 ezer körül
pl. Fujifilm FinePix S8000fd, S9500...esetleg a canon vagy nikon D40, D50..iylesmi modelleket
a nagy optikai zoom és a jó képminőség lenne a fontos
mire kell még figyeljek vásárláskor ?
miylen jó gépek vannak még hasonló árban ?

(#21473) He-Nike


He-Nike
aktív tag

Sziasztok!

Én is kompakt gép vásárlására adnám a fejem,csak lenne elötte pár kérdésem...
Kettő közt szeretnék dönteni:
Panasonic DMC-FS10
Panasonic DMC-FP1
Nekem inkább ez az ultrakompakt farzsebbe dugós apró készülékek jönnek be ezért inkább az FP1 felé húz a szivem. Az lenne a kérdésem (mindkét géppel kapcsolatban), hogy ha van valakinek hasonló fényképezője mondja meg, hogyha adatkábelt dugok a gépre akkor is tudja tölteni az aksit vagy csak a saját tölőjével. Sokat szoktunk menni Sátorozni kocsival és nem mindehol van hálózati csatlakozó viszont a kocsiban van egy ilyen szivargyújtóról usb re átalakító eszköz. Namost ezen a telefonomat nagyonjól tudom tölteni a kocsiban az adatkábelével, kiváncsi lennék, hogy ez a fényképezőnél is működne?!! Vagy esetleg másik megoldás egy 12 voltos inverter ami 220 volt ot állít elő (aldiba 5-6 ezerér láttam múltkor), vajon erről működne a töltője? Inkább ezt vennék mint amit a google dobott ki autós töltőt ugyancsak 5-6 ezerét az invertert többmindenre tudnám használni...
Remélem érthető a kérdésem valami alternatív töltési megoldás érdekelne.
Esetleg tudtok hasonló árkategóriában ilyesmi(FP1) ultrakompakt gépet, ami szerintetek jobb?
Előre is köszi a válaszokat.

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#21474) benvolio válasza He-Nike (#21473) üzenetére


benvolio
őstag

Találtam egy ilyen töltőt: [link] /akár jó is lehet/

(#21475) cellpeti válasza benvolio (#21471) üzenetére


cellpeti
veterán

Azt nem tudod véletlenül,hogy a lencsére való védő műanyagot hol lehet venni rá?

Próbáltam sima mezeivel,akkor valami menő A-betűs akksival,csak most nem jut eszembe a neve. Az a vicc,hogy sima mezeivel több képet tudtam csinálni,mint az akksikkal.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21476) rumos14 válasza lorcsi (#21472) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagy zoomátfogás és normális képminőség ritkán járnak kéz a kézben. ha a nagy méret nem hátrány, egy használt Fuji S6500-at keresnék. vagy ha kell a képstabi+fényerő, cserébe lemondasz a nagylátóról, akkor Pana FZ20.
a tükrös gép teljesen más történet. 60-ért jóesetben alap 18-55-ös kit obival tudsz gépet venni.

(#21477) rumos14 válasza He-Nike (#21473) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek az optikák, ami az FP1-en is van, mobiltelefonba valók... azért az FS10 is bőven zsebre vágható.
a digit. fényképezők akksija jellemzően nem tölthető fényképezőn belül.

(#21478) TheProb


TheProb
veterán

Hello!

A következőben szeretnék segítséget kérni, hogy elgondolkoztam gép vásárláson, de nem találtam olyan oldalt ahol úgy tudnék gépet keresni, hogy az igényeimre szabottan. Amire nekem szükségem van (persze most csak kifejezetten erre vagyok kívánicsi): minél hosszabb exp időt (min. 60sec) tudó gép vagy bulb. Továbbá nem rendszeres használatra szánnám tehát ne legyen túl drága. Márka Canon és Sony jöhet szóba. Nemtudom, lehet amilyen igényeket most felsoroltam azok nem valósulnak meg minden feltétellel, mert ezen exp időket vmint a bulp-ot csak profi, tükörreflexes gépek tudják. De pont ezért kérem segítségeteket mert most hírtelen felindulásból kezdtem el gépeket nézni. Ezért ha vki tud ilyen gépet vagy netán olyan oldalt ahol lehet ilyen feltételekkel gépeket szűrni akkor megköszönném ha megosztaná velem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21479) paramedic


paramedic
aktív tag

Visszaolvastam pár oldalt, nézegettem a linkelt gépeket, de azért kérdeznék is.

Édesanyám (60+) születésnapjára keresek egy egyszerű kezelhetőségű, új, garanciás digitális fényképezőgépet. Az ára 15-30000Ft körül legyen.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#21480) footy


footy
addikt

80.000-ért milyen DSLR gépet érdemes venni?

(#21481) footy


footy
addikt

Dupla sry

[ Szerkesztve ]

(#21482) harry


harry
veterán

Sziasztok, hogy véleményeznétek egy Pana ZF30 gépet? Szimpatikus a róla írtak alapján, mert van manuális zoom, alkalmas lehet tanulásra / amatőr fotózásra, van képstabi... Bár csak usb1, lassúcska lehet... Bár van kártyaolvasó.

Esetleg más típus? Sajnos újonnan ez sincs, ahogy pl. FZ20 és FZ50 sem. A jelenlegi FZ sorozat nem tetszik annyira a manuális zoom hiánya miatt... Bár azért nem zárnám ki teljesen.

Használtan mire érdemes figyelni egy ilyen gépnél? Van valami jellemző hibája? Mit nézzek meg mindenképp?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21483) harry válasza harry (#21482) üzenetére


harry
veterán

Mármint FZ30...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21484) johnjohn válasza harry (#21482) üzenetére


johnjohn
addikt

Hotpixel, kijelző pixelhiba, vaku, zoom-motor hangja.Kopásnyomok, kifényesedések sok használatra utalnak, lötyögő akkufedél esetleg gond lehet. Az objektívet nézd meg, mennyire lötyög.

[ Szerkesztve ]

(#21485) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

segítséget kérnék én is.

Igények:
- gyors muködés
- HD video
- használható képek gyengébb fénynél is
- arcfelismerés

Mennyire lehet/célszeru a saját akkuval rendelkezo gépeket "össze-vissza" töltögetni? Lehet-e szivargyújtóról tölteni?

Legalább 4-5 évre venném, ezért konkrét árat nem írok, nem akarok egy sokkal jobbat 4-5kHUF miatt kivenni a listából, lélektani határ 100kHUF. Nem vagyok nagy fotós, habár érdekel a téma, és jó lenne meghagyni a lehetoséget a manuális beállításoknak.

Eddig ezeket nézegettem:
- Fuji S1600/1800/2500
- Pana FZ38
- Pana TZ7

Mostani gép egy Konica Dimage Z4, ehhez képest biztos, hogy mindegyik gép szuper lesz, de más gépeket is ajánlhattok.

Kicsit összevissza lett, de talán a lényeg leszűrhető :)

Köszi előre is

(#21486) varsam válasza csl1982 (#21485) üzenetére


varsam
őstag

FZ38. Messze jobb az általad írtaknál és most nagyon kategóriájában sincs jobb. Minden szempontodnak megfelel.
Esetleg Canon SX20.
Fuji S100FS-t érdemes még megnézni, kicsit több mint 100k, de ez igazi Bridge gép, manuális fókusz-és zoomgyűrűvel.

Panának saját, lithiumos akksija van, amit akkor töltesz amikor akarsz. Szivargyújtóról nem tudom, hogy tölthető-e.

(#21487) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Sziasztok!

Általános célokra szeretnék venni kompakt gépet.
Egy ilyet néztem ki.
Aki ismeri, írhatna róla véleményt.
De szívesen fogadok más alternatívákat is. Jó lenne, ha beleférne 30000-be akkumulátorral és memóriakártyával együtt.

Köszönöm szépen!

(#21488) rumos14 válasza harry (#21482) üzenetére


rumos14
nagyúr

azért a méretét ne feledd, mert nem kicsi... ill. én hiányolom belőle anagylátót, 35mm.ről indul.

(#21489) 477il4


477il4
tag

hi!
szeretnék ultrazoom digi gépet venni.
volna egy pár jelöltem:
Fujifilm FinePix S2500HD
Kodak EasyShare Z981 (eddig ez a favorit ár/érték, de megvárom ti mit mondtok)
Fujifilm FinePix S1800
Olympus SP-800 UZ
Panasonic Lumix DMC-FZ38 (ez is kedvenc de az ára)
Nikon COOLPIX L110
Samsung WB5500 (evel is csak az ár a bajom)

amit fontos tudni nem vagyok egy profi fotos csak szeretnék egy bridge gépet, amit nem szándékszom 1év után lecserélni, 4-5évig is akár szeretném használni.
a lényeg hogy szép képeket csináljon, egyszerü legyen használni, legyen auto beállítás, legyen olyanis ahol mindent tudok állítgatni ha éppen elkap a gépszij.
ugy röviden ennyi!

:R

(#21490) harry válasza rumos14 (#21488) üzenetére


harry
veterán

Hát, a nagylátóra nem tudok mit mondani sajnos, nem igazán van tapasztalatom...
Méretekben mennyivel lehet nagyobb egy S6500-nál? Vagy a mostani FZ28, 38nál?

Miben jobb/rosszabb a mostani FZ28,38hoz képest az FZ30? Utóbbiban manuális zoom gyűrű van, ami nekem jobban tetszik, de... előbbiekhez mag van 1-2év garancia.

Szóba jöhet amúgy bármilyen más gép, P,A,S,M módokkal, jó képminőséggel, valahogy így 70k alatt, csak mondom, nekem jobban tetszik a manuális fókusz, amilyet nem igazán láttam mostanság, illetve ahogy látom, manapság csak a nagy MP szám és ultrazoom a divat egy kis érzékelőn, az meg hát... nem tudom, mennyire praktikus (a HD vid, ilyen-olyan extra mindenféleség sem hat meg annyira, képminőség az elsődleges).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21491) attika89 válasza harry (#21490) üzenetére


attika89
senior tag

"Méretekben mennyivel lehet nagyobb egy S6500-nál? Vagy a mostani FZ28, 38nál?"

FZ38 & FZ28 vs FZ50(leica v-lux 1)
másik

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21492) harry válasza attika89 (#21491) üzenetére


harry
veterán

Köszi, de FZ30 lenne a kiszemelt. Vagy az kb. akkora, mint az FZ50-es?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21493) attika89 válasza harry (#21492) üzenetére


attika89
senior tag

Elvileg ugyan akkora, ahogy rákerestem... :U

megvan...itt néztem

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21494) harry válasza attika89 (#21493) üzenetére


harry
veterán

Köszi az infót.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21495) bmwsan válasza harry (#21494) üzenetére


bmwsan
senior tag

Sziasztok Mesterek!

Sajnos a fényképezőgépek világában teljesen elvagyok veszve. Ezért szeretném a Ti segítségeteket kérni.
Max. 30-35K körül milyen kompakt gépet ajánlanátok?
A lényeg hogy megbízható legyen.

Előre is köszönet.
bmwsan

harry: bocsi, de véletlenül a válaszra kattintottam, nem az Új-ra

[ Szerkesztve ]

(#21496) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok!

A szüleimnek szeretnék egy jól használható, olcsó, alap kompakt gépet. A hozzászólások alapján a Panasonic Lumix DMC-F3 tűnik a befutónak, azonban egy kollégám ma panaszkodott, hogy Neki FS3-asa van, és lassú a rendszere. A kérdésem, hogy az FS3 az F3 elődje, az F3 is lassúnak tűnik, vagy volt ebben előrelépés?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#21497) AirBundy1 válasza AirBundy1 (#21496) üzenetére


AirBundy1
tag

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne: a Panasonic Lumix DMC-F3-hoz Sandisk SDHC kártyát szeretnék venni. Olvastam, hogy 1280 x 720-as videót tud felvenni, ezt elvben viszi Class 2-es kártya is, de gondolom egy Class 4-es azért mégis jobb. Szerintetek ennek függvényében melyiket válasszam?
Class 2: [link]
Class 4: [link]

Köszönöm a segítséget.

(#21498) harry válasza AirBundy1 (#21497) üzenetére


harry
veterán

Én nem ragaszkodnék e-digitálhoz, főleg nem mem kártyák kapcsán, mert egy class4-es 4 gigás kártya máshol fele ennyi, pl [link] [link] Több: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21499) skiny83 válasza bmwsan (#21495) üzenetére


skiny83
aktív tag

Ha kompakt gépet vennék ennyiért akkor vagy ez a nikon vagy ez a canon.

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#21500) AirBundy1 válasza harry (#21498) üzenetére


AirBundy1
tag

Köszönöm, igazából én sem ragaszkodok az edigital-hez. Szerinted a Kingston kártyák nem gyengébbek, mint a hasonló kategóriájú Sandiskek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.