Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Veron válasza cigam (#22448) üzenetére


Veron
őstag

Hi!
en is hasonlo cipoben jarok, mint _stick_ kollega. bar a parameterek nagyon hasonlok, erre is tudnatok mondani valamit? az kulonosen erdekelne, hogy erdemes-e a regi gepemet lecserelni. a legjobb kepminoseget szeretnem kihozni.
kosz!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#22452) cigam válasza Veron (#22451) üzenetére


cigam
félisten

Nem lehet egyértelmű igent mondani arra, hogy megéri lecserélni. És az sem 1értelmű, hogy melyikre. Pl. az L110 nem tudja a PASM-et, csak automata lövöldözésre alkalmas. Ugyanakkor ha eddig is automata/témaprogramokat használtál, akkor nem érvágás a hiánya. Ha van jó/több aksi készleted és töltőd az A85-höz, ezeket használhatod tovább a Fuji 2500-al, de a TZ8-hoz már nem jó, mivel egyedi aksit használ.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22453) Veron válasza cigam (#22452) üzenetére


Veron
őstag

ertem. szoval nem annyira egyertelmu a helyet.
nekem -csak ranezesre- a Fuji S2500 es Canon IS130 a legszimpibb. ezek kozott van minosegbeli kulonbseg. melyik keszit szebb kepeket? egy picit tartok a Fujitol, a Canonrol tudom, hogy jo kepeket keszit altalaban.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#22454) Padam válasza cigam (#22447) üzenetére


Padam
aktív tag

Hali!

Hát igaziból van egy kompakt gépük, de úgy gondolták, hogy akkor a kettőt egyben oldanák meg.
A Panasonic azért volt szimpi nekik, mert jó videót csinál HD-ban és állítólag jó képeket is csinál.
Az E-Pl1 viszont obi nelkul 100.000 nem?

[ Szerkesztve ]

(#22455) cigam válasza Padam (#22454) üzenetére


cigam
félisten

14-42-es kit obival 120k. Ez miért gond?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22456) Padam válasza cigam (#22455) üzenetére


Padam
aktív tag

most lattam csak bocsi :)
Ezeknel is van szorzo mint a DX-es DSLR-eknel?

(#22457) cigam válasza Padam (#22456) üzenetére


cigam
félisten

2-es szorzót kell használni, szóval a kitobi kisfilmes értéken 28-84mm-es.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22458) Veron válasza Veron (#22453) üzenetére


Veron
őstag

hulye vagyok. az hogy van-e kulonbseg a fuji es a canon kozott, kerdes volt termeszetesen es nem kijelentes.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#22459) csakb válasza Veron (#22453) üzenetére


csakb
őstag

A neten elég sok tesztképet lehet találni mindkettővel. Szerintem mindkét gépre igaz, hogy túl sok pixelt zsúfoltak a pöttöm szenzorukra.
Nekem úgy tűnik, hogy a Canon jobban megoldotta a zajszűrést ebben az esetben, legalábbis több finom részlet marad meg az SX130 képein. Ez főleg a háttérben lévő, sűrű lombos növényeken látszik.

A Fujinak valószínűleg jobb a fogása, kevésbé plasztik fílingű, mint a Canon, és valószínűleg tovább bírja szuflával a 4 AA akku a kettővel szemben. De szerintem kábé ennyi az előnye.

Ami fura még, hogy a Fuji az adatlapja szerint nem tud manuálfókuszt.

Ennyi pénzért a Canon szerintem jobb vétel.

További lehetőség, hogy spórolsz még egy kicsit mondjuk egy Pana FZ38-ra.

(#22460) Apollyon válasza benvolio (#22449) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hehe, az egyik képet már ismerem a Mobilarénás Nokia tesztből :)
Thx a linkeket!

cigam: A linkelt képek is meggyőzőek és igen, elég kellemetlen amikor 'hátra kell menni, mert nem fér bele mindenki a képbe' effekt van.

A Canon P A3150 és Pana FS10 között vacillálok, és 4K árkülönbség van a Canon javára, de nem fizetnék ki több zsét a Panára ha kevésbé jó képminőség avagy lutri hogy vajon melyiknek van jobb képe, elvileg a Canonnak kéne, mert nekik ez a területük...áhhh nem tudom.

Egy ezressel drágábbért már van Ixus, tudom, és jó is lenne, de az a domború kialakítás, meg hogy el van döntve a Canon felirat halálra idegesít.

A Panát venném szívem szerint a jobb látószög és zoom miatt, de a képminőség terén nem tudom főleg ezután a logoutos cikk után [link].

Itt látszik, hogy a monitoros képen (ahogy egy hozzászóló is írja) kissé ferde a káva, vagyis torzult a kép valszeg a lencse miatt. Gondolom kifogott a srác egy hibás darabot, de hogy ez mennyire jellemző? Ez már komolyan rosszabb mintha halálzajos lenne a kép..

Bár láttam már más képeket is, azzal a szokásos zajon kívül nem volt baj..

Ti melyiket vennétek? Jobbparaméteres Pana FS10, vagy nagyobb nevű Canon A3150?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22461) cigam válasza Apollyon (#22460) üzenetére


cigam
félisten

Csak azért veszed meg a coca cola-t, mert nem pepsi van ráírva? Ha tudod hogy canon van a kezedben, akkor nem fog zavarni, hogy tolatni kell ahoz hogy minden(ki) beleférjen a képbe? (Persze ez a 28 sőt 24mm-nél is előfordulhat ;] )

Ezzel a márkafétissel telle van a puttonyom. Nem feltétlen neked szól, de az utolsó mondatod kicsapta a biztosítékot nálam

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22462) cigam válasza cigam (#22461) üzenetére


cigam
félisten

Franc az idő limitbe nemigaz, hogy nem lehet 10-15 percre megnövelni....

Nézd meg a Canon ixus 105, 107 gépeket, ezek a legolcsóbb Canon gépek amik 28mm-ről indulnak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22463) Veron válasza csakb (#22459) üzenetére


Veron
őstag

Es ugyanez igaz az S1800-as Fujira es a TZ8-as Panasonicra is?
Amugy ha tenyleg az a baj, hogy nagyon sok pixelt zsufoltak belejuk akkor az IS120-as Canon talan meg jobb valasztas lehet, mint a 130-as... es meg olcsobb is. Vagy ez igy nem helytallo?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#22464) csakb válasza Veron (#22463) üzenetére


csakb
őstag

A Fuji S1800 és S2500HD között az egyetlen különbség, hogy a 2500-ason van HDMI kimenet is. Amúgy ugyanaz a két gép.
Ja, és van egy nagyon bizarr tulajdonságuk még ezeknek a Fujiknak. Az optikájukban nincs valódi blende, hanem a "rekeszelést" egy fényútba befordítható ND szűrővel oldották meg, ami csak a fénymennyiséget tudja szabályozni, de a mélységélességet nem, és a leképezési hibák sem javulnak.

Pana TZ8: Ennek még nagyobb a pixelsűrűsége, de nekem jobban tetszenek a képei, mint a Fujié. Manuális fókuszálást ez a gép sem tud.

Canon SX120 kontra SX130: a 120-asnak valóban kisebb a pixelsűrűsége, de nem annyival, hogy jelentősen jobb legyen a képe. Körülbelül ugyanolyan jó képek esnek ki mindkét gépből. A 120-ast csak azért nem ajánlanám, mert nagylátóban csak 35 mm ekv.-t tud, míg az SX130 28 mm-t. Ez jelentős különbség az SX130 javára.
A tesztfotók alapján nekem úgy tűnik, hogy az SX120 nagyon tud CA-zni. A 130-ban ennek a szoftveres korrekcióját szerintem jobban megoldották.

Nézegesd végig ezeket a tesztképeket. Az eredeti méretűeket is le tudod tölteni:

Fuji S2500HD
Pana TZ8
Canon SX130
Canon SX120

(#22465) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

milyen gépet tudtok ajánlani 20-25 körül csak fényképezésre kell a főbb szempont a szép képminőség lenne na meg, hogy aksis legyen ne elemes. Nekem eddig csak Sony gépeim voltak (van is) azokkal meg vagyok elégedve, de ennyi pénzért Samsung Casio Olympus Fuji kat láttam.

köszönettel: Dzsolo

(#22466) cigam válasza Dzsolo (#22465) üzenetére


cigam
félisten

?? Sony DSC S2000 20k, igaz AA elemmel műxik. DSC-W310 29k és egyedi aksija van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22467) Apollyon válasza cigam (#22462) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Őszintén szólva tökmindegy a márka, csak jó minőségű képeket csináljon, ennyi. Canontól már volt tapasztalatom, Panasonictól még nem, ezért is lett volna szimpatikusabb az előbbi gyártó. ***

De mivel nincs olyan Canon ami ebben az árban van és kell, ezért a Pana FS10 lesz a választás.

Az Ixusok nem tetszenek, ez az oldalra fordított design nagyon nem jön be. Meg amúgy is alig van fényképezőgép formája.

***: Továbbá én azt gondoltam hogy azt fogják mondani hogy inkább Canon/Nikon, mert azért mégiscsak ez a fő profiljuk és kategórián belül jobb (ár/érték arányú) gépek mint az egyéb gyártók. De oké, már értem hogy nem így van.

De az biztos, hogy a Sonynak ha csak egy kicsit is, de túlárazott gépei vannak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22468) atandi


atandi
csendes tag

Üdv Tudorok!
Elolvastam, és tudomásul vettem, hogy előbb végig kellene olvasni a fórumot és korábbi kérdéseket és válaszokat, de mobilnettel és rossz lefedettséggel ez sok-sok napba telne, nézzétek el, hogy inkább kérdeznék. (nagyon hasznos volt a tanács, milyen szempontokat érdemes nézni).
Szóval: olyan gépet szeretnék, ami
1: tud nagyon közelit is(rengeteg rovart, virágot, sőt bibét, mütyüröket fényképezek)
2, madárrezervátum közelében lakunk, és ha végre sikerülne a daruvonulást lefényképeznem..hahh (ez nagy álmom)
3, kutyák+macska, hihetetlen pillanatok, de ehhez legbiztonságosabbnak a sorozatfelvételt tartanám, tehát ezt is nagyon szeretném az új gépben
KInéztünk már néhány gépet, ezek 70 és kb.120e között vannak, de nagyon kevés véleményt lehet találni sajnos.
(Sony DSChx1, Panasonic Lmix FZ38, Canon Powershotsx30,Samsung WB5500,ill. Kodak EasyShareZ981)Utóbbiról alig találok leírást, a Lumixon meg-ha igaz-nincs sorozatfelvétel.

Ha szépen megkérlek benneteket, segítenétek javaslatokkal ezeket illetően? Ez lenne a család karácsonyi ajándéka, szeretném, ha sokáig szeretnénk...

Előre is nagyon köszönöm. :R
(tesztképeket és sajna ilyen netsebesség mellett (legjobb esetben is 12KB/sec)nem igazán tudok nézegetni :(

(#22469) Stenly


Stenly
tag

ERRŐL van vélemény? Véletlenül akadtam rá. A képek adnak magukra sztem. És 30k most.

(#22470) csakb válasza atandi (#22468) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Ezek közül szerintem a Pana FZ38 a legjobb választás ár/érték arányban. Egyébként tud sorozatfelvételt (2,3 kép/mp 5 képig Standard módban, 3 képig Fine módban, 6 kép/mp és 10 kép/mp max. 3 Mpixelen). Esetleg a Canon SX20-at nézném meg. A képminősége hasonlóan jó, mint az FZ38-nak, de egy kicsit nagyobb, kicsit nehezebb, AA akkuk kellenek bele, a sorozatsebessége lassabb (0,6 kép/mp), viszont kihajtható az LCD-je, ami makrónál jól jöhet.

(#22471) cigam


cigam
félisten

Iscariah
Kicsit magaddal kerülsz szembe. "csak jó minőségű képeket csináljon" utánna viszont az ixusok külemét hozod fel ellenérvnek. Kicsit nehezen követlek.

atandi
Olympus E450 kit+ DCR250 ~110k
1. makrózás (Itt van 1-2 dcr250-el készült fotó)
2. egy kicsit drágábban duplakittel (duplakit+makro 135k)
3. 3.5kép/mp
Tudom, ez a kompakt topic, de ha már 120k-t elkölt rá, egy ilyen kombóval nagyságrendi ugrást kap a képminőség terén.

Ugyanakkor a listán nem szerepel a a Fujifilm HS10(Digitális Fotó Magazin 2010 Júniusi számában tesztelik)
, Casio HX25. Különösen a Casio-t ajánlom figyelmedbe.
1. Makró 12cm-től, szuper makró 1 cm-től
2. 26 mm-es szélesllátóba belefér az egész táj, ugyanakkor a 20x zoom-al elkaphatod a darukat is.
3. 1000fpfs! igaz csak 224x60-as felbontásban, de akár 30fps-t is tud 3648 x 2736 felbontással.
Ha nem vagy pixelvadász (nem sírsz azért, mert 1:1 méretre nagyítva milyen lehangoló a kompaktok tudása), hanem, monitorra leméretezve nézed a képeket, nem fogsz csalódni. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22472) Dzsolo válasza cigam (#22466) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Mondjuk ez a Sony DSC-W310 már kinéz valahogy még ezeket néztem. nem tudom milyen képeket csinálnak de anno volt nálam egy Olympus 10Mp gép az is szépeket készített.

(#22473) csakb válasza cigam (#22471) üzenetére


csakb
őstag

Mondasz valamit. Az Oly E450 dupla kitben 114 k, és képminőségben otthagy minden bridge gépet. A 300 mm ekv. telével készült képből még cropolni is lehet.
Az egyetlen picike hátránya talán, hogy csak CF, vagy xD kártya jó bele.

A dupla kit + DCR250 + 4 GB CF kártya kombó azért már bőven túl van a 120 k-n. Esetleg a DCR250-t ki lehet kezdetben váltani egy Hoya close-upppal.

Az biztos, hogy ez a kit hosszú távon kiszolgálná a családot, és még fejleszteni is lehet.

(#22474) csakb válasza csakb (#22473) üzenetére


csakb
őstag

Mondjuk van egy nagy hátránya az Oly E450-nek: nincs benne képstabilizátor.

(#22475) _stick_


_stick_
őstag

Szűkült a kör. Nikon vs. Fujifilm
Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#22476) Apollyon válasza cigam (#22471) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Kicsit magaddal kerülsz szembe. "csak jó minőségű képeket csináljon" utánna viszont az ixusok külemét hozod fel ellenérvnek. Kicsit nehezen követlek."

Lehagytad a mondat elejét, mert azt írtam hogy: "Őszintén szólva tökmindegy a márka, csak jó minőségű képeket csináljon, ennyi."

Szóval a márka a mindegy, nem a kinézet – vagy legalább ne legyen ocsmány. Pana FS10 lesz és kész. Azért köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22477) Miki85 válasza _stick_ (#22475) üzenetére


Miki85
tag

Ezt a kombinációt már én is feltettem magamnak, hogy vajon melyiket érdemes.
Tapasztalataim szerint a Nikonnál nincs semmi manuális állítás az mondható hátránynak.

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22478) Hold


Hold
őstag

Úgy éreztem itt az ideje keresnem egy gépet, olcsó max 25 ezres kategóriában gondolkodom
Ekkor került elém egy gép Fuji film AX 200

mi a vélemény róla ?
Vagy ajánlotok mást hasonló paraméterekkel ? 4-5 optikai zoom lenne a lényeg
Motoros túrákon, kirándulásokon táj és motorok fényképezésére használnám

AX 200 adatai

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22479) Hold válasza Hold (#22478) üzenetére


Hold
őstag

esetleg a Pana FS10 megér 10 ezer forintal többet ?

Pana Fs10

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22480) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Néktek Fórumtársak !

Erős ingerenciát érzek rá, hogy vegyek egy kompakt gépet.
Egy CASIO Exlim P600-asom van immár hat éve, még mindíg kifogástalanul működik, és a kezelőszerveit, szolgáltatásait tekintve messze veri az általános kompakt gépeket. (külső vakucsatlakozó, infrás távirányító stb.)
Persze azóta azért fejlődött a piac(z), és két hiányossága mégiscsak akad : makróban 10 cm a legkisebb távolság, és nincs benne képstabilizátor.

Nem is annyira márkát vagy típust illetően kérnék tanácsot tőletek, hanem a kiválasztás MÓDSZERÉT illetően.

Az a tervem, hogy bemegyek egy MM-ba, viszek saját memóriákártyát, és megkérem, hogy pár kitett mintadarabbal hadd készítsek képeket - aztán majd itthon visszanézem, hogy melyik gép fotója felel meg.
A gond csak az, hogy ugye ott, az üzletben MIT fényképezzek ? Közelit ? Távolit ? Makrót ? Esetleg vigyek magammal vmilyen "élességábrát" ?
(Mert hát ugye azt azért mégsem képzelhetem, hogy egy fél napot ott "lábatlankodhatom" az üzletben, cserélgetve a kamerákat...Azt tervezem, hogy 2-3 kamerával - 2-3 képet csinálnék)

Mit szóltok az ötlethez ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22481) atandi válasza cigam (#22471) üzenetére


atandi
csendes tag

Előre is bocsánat, (most jön a szőkenős agyatokra menés...).
Szóval: kéretik megmagyarázni a "kit" és a "váz" szavakat.
Ja, és ma itt köröztek a fejem fölött a darvak, a szívem szakadt meg,miközben a nyomi telómmal fényképeztem le őket...:(
És nagyon köszönö az eddigi tanácsokat, próbálom összevetni az esélyeseketminden szempontból, és dönteni.

(#22482) csakb válasza atandi (#22481) üzenetére


csakb
őstag

OFF-ba rakom magam, mert nem kompakt gépekről van szó.

A váz a fényképezőgép teste. Erre lehet felcsavarni a különféle objektíveket, markolatot, vakut, miegyebet. A kompakt gépekben a váz és az objektív egybe van építve, a DSLR-eken az objektív cserélhető, és minden gyártónál egy elég széles palettáról lehet kiválasztani a nekünk legszimpatikusabb optikákat.

A "kit" a köznyelvben a gépváz és a gyárilag hozzá csomagolt objektív(ek) összessége. A kitobjektív pedig az az optika, amit az adott gyártó tipikusan hozzá szokott csomagolni az új vázakhoz, és úgy alakítják az árakat, hogy mindig drágább, ha a kit különböző darabjait külön-külön veszed meg.

Vagyis ha pl. egy Oly DSLR-t szeretnél venni, de nincsenek még objektívjeid, akkor kitben érdemes venni.

Ha most az Oly E-450-et nézzük, akkor meg tudod venni csak a vázat (objektív nélkül), illetve kapható még a 14-42 mm-es Oly Zuiko zoommal (kit), vagy a 14-42-es és 40-150 mm-es zoomokkal (dupla kit). Tehát az Olynál a 14-42-es és 40-150-es obik a kitobik.

(#22483) benvolio válasza atandi (#22481) üzenetére


benvolio
őstag

Tessék még egy kis olvasnivaló: BRIDGE vs. DSLR. De bármelyik mellett is döntenél a Raynox DCR-250 kötelező mellé! :D A bridge-re is rá tudod tenni. /csak példaként: Canon SX30-Raynox DCR-250, de ha rákeresel találsz más típusokra is képet vagy videót a jútúbon/

(#22484) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!

Sógor szeretné lecserélni az eddig használt Kodak ultrazoomjá (zd710)

Mivel a legtöbbször izgő-mozgó kisgyerek lenne a téma, fontos kérdés hogy a gép mennyire gyors; a jelenlegivel a lassúsága a legnagyobb baj (bekapcsolás után sokáig "processing" felirat látható, és mire vége, már rég mást csinál a gyerkőc)

Egyértelmű, hogy a legbiztosabb egy dslr lenne, de... javultak-e a mai bridge-ek gyorsaság szempontjából? Ideértve a "boot" időt is, az autofókusz sebességét, és az egymást követő képek között eltelt időt is (kártyára írás stb).

Tudtok ajánlani gyors bridge-et a jelenlegi kínálatból? Egyelőre minden más paraméter legyen másodlagos.

Kösz előre is!

Whatever.

(#22485) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
hatalmas gondom adódott.
karácsonyi ajándéknak szeretnék egy fényképezőt venni 15-25 körül(nem profi célra lesz)
a kikötés, h samsung és lila színű...de sehol nem találok ilyet :(
PLS segítsen aki tud! :O

(#22486) Hold válasza laccy88 (#22485) üzenetére


Hold
őstag

fogsz egy sprayt és lefújod :)

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22487) biker válasza laccy88 (#22485) üzenetére


biker
nagyúr

NIKON COOLPIX L21 PINK
NIKON COOLPIX L20 VÖRÖS
FUJIFILM FINEPIX Z35 Fehér-Pink
NIKON COOLPIX S203 Vörös
FUJIFILM FINEPIX Z33 Pink
NIKON COOLPIX S3000 MAGENTA (ez már nem fér be 30 alá)
NIKON COOLPIX S3000 VÖRÖS (ez sem)

ezekben tudok segíteni. de egyik sem 15-e, inkább 20-30e közti sáv
PM

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22488) laccy88 válasza biker (#22487) üzenetére


laccy88
senior tag

a lila szín elengedhetetlen.
ezt az egyet találtam, de már ott sem forgalmazzák :\

(#22489) benvolio válasza laccy88 (#22488) üzenetére


benvolio
őstag

Tessék: lila Casio, lila Nikon, de egy kicsit drágább.

(#22490) laccy88 válasza benvolio (#22489) üzenetére


laccy88
senior tag

köszi!
de 25e lenne a max. és samsung.....

(#22491) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok.Kèrdèsem a következõ,vkinek van bàrmifèle tapasztalata a Fuji Finepix jv100 ròl?Kèpminõsèg,gyorsasàg stb.Õ az egyik kiszemeltem,csak a specifikàciòin kìvül semmit nemtudok ròla.Vàlaszaitokat köszi,üdv.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22492) benvolio válasza ló úr (#22491) üzenetére


benvolio
őstag

Neki az van. Pár kép. Videók.

[ Szerkesztve ]

(#22493) j.bravo válasza j.bravo (#22484) üzenetére


j.bravo
addikt

Valaki...? :)
Esetleg olyan támpontokkal, hogy az eddig kinézett modellek:

Panasonic Lumix DMC-FZ38
Olympus SP-800 UZ (vagy akár 600UZ)
Sony Cyber-shot DSC-HX1
Nikon COOLPIX L110
Nikon COOLPIX P100
Pentax X90 digitális
Fujifilm FinePix S1800
Fujifilm FinePix S2500HD

A Panáról nem találtam tesztet, illetve a Pentaxról; pedig ezek érdekelnének eléggé (Nikonokról találtam itt a PH!-n, a Sony-ról a dpreview-n)

Szóval, főleg sebesség-, és beltérii fényviszonyok között nyújtott teljesítmény érdekelne...

Köszi előre is!

Whatever.

(#22494) benvolio válasza j.bravo (#22493) üzenetére


benvolio
őstag

(#22495) atandi válasza benvolio (#22483) üzenetére


atandi
csendes tag

Hálásköszönet, ez TÉNYLEG nagyon jó cikk, kezd a fény felderengeni az alagút végén... :R
Ez a ti pechetek, mert ahogy tanul az ember, úgy jön rá, hogy mennyi mindent nem tud, s szaporodnak a kérdések. ;]
Jól értelmezem, a bridge(mert pont erre akartam reggel rákérdezni, azóta itt ülök ésolvasok, összevetek)az mondjuk úgy a csúcs-kompakt, esetleg majdnem átmenet a kompaktok és dslr-ek között?
A cikk segített eldönteni, inkább legyen egy jó kompakt, hiszen egyelőre úgysem értek hozzá, mikor milyen előtét-lencse-szűrő-akármi kellene.
Ellel az oly 450-et ki islőttem, igaz?
A cikk alapján rákerestem az FZ30-ra, persze már nincs, csak használtan kínálnak, de: makró képet azzal is csak makro-előéttel tudok készíteni?
a 220 v-on összevető táblába vettem:
-Sony dcs hx1-et(erre mondta fotós ism, hogy a gép nem bír ekkora ojektívvel, amivel adják-igaz ez vagy marhaság??)
-Canon SX20
-Pana(hú, már menőzök a rövidítéssel- :P ) Lumix DMC-FZ38 (eddig a legszimpibb, szóljatok, ha hátránya van)
.Fujifilm Finepix HS10 (ő a másik legszimpibb, és ő CMOS-os is, ((rajta kívül csk az Sony az még)),amiről úgyan gőzöm nincs micsoda, de felírtam, hogy az jóóóó!
-Canon SX30

Namost: akksi vagy elemek?? Már 2 elemtöltőnk van meg vagy 6-8 aránylag új tölthető elem. Ha aksisat veszünk, akkor ugye jó lenne egy tartalék is, ne a kifogyása miatt maradjunk le vmi fontosról, esetleg nincs idő tölteni, meg elöregszenek egy idő után, s fújhatjuk, akkor is úgyis új kell. Vagy nem tudom.
Aztán: jól gondolom-e, hogy minnél kisebb a legkisebb záridő, annál kevésbé fontos a képstabilizátor? Mert ez pont az Fz38-nél 1/2000, a többinél 1/3200, 1/4000.
Vagy ezekmár így is-úgy is nagyon gyorsak, ne szőrözzek?
És még: az érzékenység, ami még állítólag fontos(ez az ugye, hogy a fényviszonyokkal mennyire bírkózikmeg,?)A 2 kedvencnél 6400-ig megy, a többinél 3200-ig. Utóbbi is elég jó már?(szoba, belső világítás, kandalló, esetleg gyertyafény, szalonnasütés??)
Aztán: kézi élességállítás: A Fuji HS10-nél nincs. Egyelőre ugyan tanilnomkéne, de ennél pl. nincs, és talán nem vagyokmég reménytelen a fejlődésben..
- A közelpont makromódban mindnél 1 cm, gondolom ez maximálisan elegendő lehet.
-Optikai zoom: pont az eddig első helyzett FZ38-nál "csak" 18x-os, de lehet, hogy a Hs10-nél 30x-os, de tökre szemcsés lenne már a kép. Ésmint írtátok, ha csakképernyőre kell,...szóval az a 18x-os is elég jó már, ugye??(épp megnéztem, ami volt legutóbb Olympus fe-210, pár hete gumicukorként rágta szét a középázsiai juhászunk- szóval annak csak 3x-os volt.
Javasoltátok a Casio Exilim-et is, azt nem tudtam betenni a táblázatba, mert a 220v-on nincsenek se casiok, se Olympusok, de a Casio csak 5x opt.zoomos.

Huhh, ki fogtok tiltani, már látom.

Jajj, még az egyik legfontosabb: "Az egyetlen picike hátránya talán, hogy csak CF, vagy xD kártya jó bele."
Na, nézzük csak: tudtok egy linket, ahol tanulhatok akártyákról is??
Mert anno videokamerát sikerült olyat vennünk, amit sose használunk pont amiatt, hogyminidisc-re ír, tök nyűgös a gépremásolása, disc törlése, stb, ..szörnyű. Így nincs az embernek kedve használni. Viszont ha olyan fényképezőt veszünk, amiben jó vedeólehetőség is van, amazt akár elis adhatnánk...

Előre is köszönöm, ha segítetekmég, és tényleg bocs a terjedelemért, de hát a nőkmár csak ilyenek, néha bírjátok ki.... Köszi szépen.

(#22496) biker válasza atandi (#22495) üzenetére


biker
nagyúr

Aztán: kézi élességállítás: A Fuji HS10-nél nincs. Egyelőre ugyan tanilnomkéne, de ennél pl. nincs, és talán nem vagyokmég reménytelen a fejlődésben..

az b...na be, ha nem lenne kézi élesség állítás a HS10-en
kézi élesség állítás és kézi zoom van rajta

és mutatok pár "szemcsés" 30x zoomos képet.

a kép közepén az M0 híd, kb 2km távolságban, ugyanez 30x zoom, kézből, IS bekjapcsolva

Egy madárka kb 150méterről

és az aug20 hajók a halászbástyáról

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22497) j.bravo válasza benvolio (#22494) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!

Whatever.

(#22498) Hold


Hold
őstag

Fuji film AX 200 vele van tapasztalata valakinek ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22499) csakb válasza biker (#22496) üzenetére


csakb
őstag

"és mutatok pár "szemcsés" 30x zoomos képet."

Többet látnánk, ha nem méretezted volna le 800 x 533-ra az eredetileg 10 Mpixeles képeket...

Atandi: az általad felsorolt gépek mindegyike tud makrózni.

"Aztán: jól gondolom-e, hogy minnél kisebb a legkisebb záridő, annál kevésbé fontos a képstabilizátor?"

Ha tudsz legalább 1/500 - 1/1000-es záridővel exponálni az adott helyzetben, akkor valóban nincs szükség stabilizátorra. A képstabilizátor tipikusan olyan helyzetekben kell, amikor nem tudsz 1/1000-es záridőkkel exponálni, és nagyon hosszú fókuszt használsz. Vagyis ha a leghosszabb tele állásban fotózol atomvillanást, akkor valószínűleg nem kell. Minden más esetben igen jól jön, teljesen függetlenül attól, hogy az adott gép legrövidebb zárideje mekkora.

Az általad felsorolt gépek közül szerintem egyértelműen a Pana FZ38 a legjobb ár/érték arányú és képminőségű.

Ha a Fuji HS10-ben nem lenne annyira erős a zajszűrés még a legkisebb érzékenységen is, akkor egyértelműen a Fuji lenne a legjobb. Szerintem nagyon jól megépített, masszív gép, óriási előnye, hogy zoomgyűrűs (nem elektronikusan kell zoomolni), csak a szenzora nagyon zajos. Ha 10x15-ös papírképeknél sokkal nagyobb nagyításokat nem akarsz csinálni a vele készült képekről, főleg tájképekről, akkor meggondolandó választás lehet.

Rengeteg tesztet olvastam az utóbbi időben kompaktokról, bridge-ekről, százszámra nyálaztam át tesztképeket, mert az asszonynak kerestem egy jó kezdő kompaktot. A Pana FZ38 és Fuji HS10 a végső lista elején volt.

(#22500) krealon válasza Hold (#22478) üzenetére


krealon
veterán

Mint Fujifilm FinePix AX200 tulajdonos, lebeszelnelek a vasarlasrol.

Sajnos a penzugyi keretem erosen korlatos volta miatt, illetve a technikai parameterek miatt esett erre a keszulekre a valasztasom. :W
Utolag egyertelmuen rossz dontes volt, es ha most kene vennem, mindenkeppen optikai kepstabilizatoros masinat valasztanek (Pana FS10, Canon IXUS 105 IS, Canon P3000 IS).

A HD video ugyan jopofa dolog, de sokkal tobbet er a kepstabilizalas.
Valoszinuleg vennem kell egy minimum egy egylabu allvanyt, mert az exponalo gombot igen nehez lenyomni ugy, hogy ne mozduljon be az apro es konnyu masina.

A digitalis kepstabilizator pedig nem er sokat (gyak semmit). :((

Ezzel a cikkel pedig maximalisan egyetertek: "Az éles képek titka: Optikai képstabilizátor"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.