Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) benvolio válasza Kerio (#21150) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor egy kis összegzést, esetleg belinkelt képet várunk. :)

(#21152) Kerio válasza benvolio (#21151) üzenetére


Kerio
őstag

Mindenképpen írok összegzést. Holnapra összeszedem a gondolataim. és a fotókat.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#21153) Kerio válasza benvolio (#19928) üzenetére


Kerio
őstag

Hát azért nem az FS-10 a W350 vetélytársa, inkább az FS62-vel versenyezhetne. Az FS-10-t is kipróbáltam, képminőségben nagyon elmarad a W350-től. De már látom, hogy nekem a panoráma funkció elég hasznos megoldás lesz. Meglepő, de a mosolyfelismerőt is fogom használni. A 26mm-s nagylátóról meg nem is beszélve.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#21154) benvolio válasza Kerio (#21153) üzenetére


benvolio
őstag

Ez a "nagyon elmarad" azért elég hihetetlen, utoljára egy eladótól hallottunk ilyet aki pont valamelyik Sony modellt dicsérte egy másikkal szemben, mert azt állt érdekébe eladni. Lehet jobb is, de a +2millió megapixel ugyanakkora érzékelőn a nagyobb látó az mind a képminőség rovására megy, ez meg biztos. Ezért is felesleges szerintem pl. az FS11-es gépet venni az FS10-es helyett /ráadásul jóval drágábban/. Valamint tudtommal a Pana TZ10-esből a fentebbi okok miatt nem tudtak jobb képminőséget kihozni mint a TZ7-es /és ezek azért "csúcs" gépek/. A Pana FS62 jobb képminősége pont ezek miatt jobb /kisebb látó, kevesebb megapixel/ és nem a Leica miatt. Egyszer már volt erről is szó de számomra is zavaros volt, mert valahogy az jött le, hogy egy ilyen gépnél, hogy most Leica vagy Lumix DC Vario van ráírva, mindegy, és pont az ára mutatja a gépeknek, hogy nem emiatt drágább ami drágább. Persze ha lehet a Leica-s legyen, biztos ami biztos. :)
De örülök ha tetszik a Sony W350, és érdekel is a véleményed, mert akkor így lesz még egy másoknak ajánlható gép. :)

(#21155) csuf


csuf
tag

Üdv!
Ma szerintem véget ért a Canon A720IS gépem pályafutása - kisfiam leejtette a Kékestetőn egy sziklára... Működik, de rendesen összetört.Sjnálom, nagyon meg voltam vele elégedve.
Hétfőn elviszem szervízbe, de szvsz el fognak keseríteni :(
Most kezdem keresni az utódját, hasonló kis gépet szeretnék.
Szerintetek mi jöhetne számításba? Ár max. 60eFt.
csuf

(#21156) Retr0


Retr0
tag

[link]

[link2]

Ezekről mik a vélemények?
Specifikáció és ár alapján az első a best buy, de valóban megéri?

[ Szerkesztve ]

(#21157) benvolio válasza csuf (#21155) üzenetére


benvolio
őstag

Ha Canon kell akkor az SX200-as. Igaz ez 65ezer, de sokoldalú egy gép és a képminősége is nagyon rendben van. Egy idegesítő tulajdonsága, hogy a vaku az bekapcsolásnál felnyílik, ha akarsz vakuzni ha nem. /lehet, hogy meg lehet szokni :) /

(#21158) andzsin73


andzsin73
tag

Ha elmondaná nekem valaki a frankót megköszönném, de tényleg a frankót!:)

Szóval: egy hete kutakodok és egymásnak ellentmondó infókat olvasok/kapok arról, hogy érdemes e egy bridge gépet venni vagy egy belépő szintű tükörreflexest. lsd: Pana FZ-38. Canon SX vagy G10 versus Canon EOS1000D, ill. Olymp 450 vagy 520. Az egyik vélemény szerint ég és föld a különbség még egy árban ugyanannyiba kerülő bridge és egy tükörreflexes között is, a másik szerint a bridge gépek minősége ma már nem marad el az alacsonyabb árú tükörreflexesekétől (ez utóbbit látom a külföldi tesztoldalakon, cameralabs, dpreview...stb., hogy néha egy - egy bridge jobb minősítést kap, mint egy tükörreflexes.) Egy xedik vélemény szerint, aki jó minőséget akar az felejtse el a kompaktokat. (ezt speciel azért nem értem, mert az összehasonlító specifikációs oldalakon nem sok különbséget látok a drágább kompaktok és egyes tükörreflexesek között). Egy ydik vélemény szerint mindig jobb megvenni egy adott kategória csúcsát (lsd. bridge), mint egy másik technika belépő szintű gépét (lsd. low budget DSLR). (?)

A másik: meglehetősen rossz tapasztalataim vannak/voltak a tölthető AA aksikról (a jó akaraóim azt mondják xart vettem) pedig volt olyan is, ami "gyári" volt, de úgy látom messze nem bírnak annyit, mint egy lítium aksis gép.

Mondom a célt is: igazából egy mindenes gépet keresek, de vannak preferenciális szempontok. A cégünknél szeretnénk a leendő katalógusunkba normális minőségű fotókat csinálni, de ha már veszünk egy húzós árú gépet (100-130eft körül), akkor a családot is meg lehessen vele örökíteni, vagy szép tájképeket lehessen vele csinálni. Még annyit, hogy mivel eddig kompakttal fotóztam, a beállítások fortélyait el kéne sajátítani, ezt csak azért írom le, mert nem tudom mennyire kell szaktudás egy DSLR gép normális beállításához?
thx

(#21159) Dzsánni válasza benvolio (#21145) üzenetére


Dzsánni
csendes tag

Legjobban a Panasonic TZ7 tetszik. Családi képek, tájkép, pillanatképek, események fényképezése, és olykor jó minőségű, hang és videófelvétel, nekem erre kell a gép. Ehhez tartozik, hogy jó minőségű LCD legyen hozzá, hisz azt nézegetem, és min 10-x es zoom. (Canon is bejön /dejól néz ki!!/, de jól jönne a videó közbeni zoom).
Manuális mód nekem nem kell, egyenlőre.

Köszi a segítséget.

(#21160) hibavissza válasza andzsin73 (#21158) üzenetére


hibavissza
veterán

Én nem vagyok egy nagy fotós, de szerintem olvass el néhány tesztet az árkategóriában (Pixinfo, Dpreview). Amennyiben ezek után nem csökken a látóköröd 2-3 dslr gépre, akkor keresd fel a háziorvosod. ;)

szerk.: MM-ben láttam s90-est 80-ért....ennyiért én mást nem vennék kompakt szinten.

[ Szerkesztve ]

(#21161) benvolio válasza Dzsánni (#21159) üzenetére


benvolio
őstag

Igen a TZ7 minőségi és sztereo hangot rögzít. De a Canon-al is lehet zoomolni video közben csak a kártyára kell tenni a CHDK-t /neten elérhető/ és müködik is. Csak megjegyzésképpen. :)

(#21162) andzsin73 válasza hibavissza (#21160) üzenetére


andzsin73
tag

szóval az van, hogy jelenleg a következő opciók vannak:
Canon 1000D (18-55mm)
Olympus E-520 DZK (14-42mm + 40-150mm objektívvel) 130 körül , a Olympus E-450 DZK (14-42mm + 40-150mm objektívvel) 120 körül is van már. (E-420 110 ért esetleg.)

A Nikon nem szimpi :N
Meg sohasem volt Nikonom.

A többi DSLR meg sokkal drágább lsd. 500D.

Mivel még csak most csapnék bele a dslr rejtett világába, a + objektívek az Olympushoz (40-150mm) megérnek +20, 30 rongyot? Ezek mit tudnak többet, mint az alapgép? magyarul láma kérdés, de mire jó a 150mm? :W

(#21163) johnjohn válasza andzsin73 (#21162) üzenetére


johnjohn
addikt

Igazából úgy kellene kezdened, hogy veszel valahol egy fotózással kapcsolatos ismeretterjesztő könyvet, és átolvasod az alapokat, mert ez nélkülözhetetlen.
EZT mindenképpen alaposan nézd át.
Ami az árakat illeti, alapként 120-150 000.- körüli váz + objektív/ek/ az alap. Utána már jön a kiadás nagyobbik része,egy jobb objektív a váz árának a 2-3 szorosa is lehet.
Ha katalógushoz akarsz fotózni, célszerűbb nem kompakt géppel vacakolni, a képminőségük siralmas, még nappali fényben is zajos, mosott, az áruk sokszor nem tükrözi a minőségüket.
Az Olympus két objektíves kit szinte mindenre jó egy kezdőnek, vagy egy amatőrnek aki csak családot, kirándulást fotóz.A 14-42 nagyobb látószöget ad, a 40-150 -es meg egy kistele.

(#21164) andzsin73 válasza johnjohn (#21163) üzenetére


andzsin73
tag

thx. nahát pont ez a mondat a töketlenkedésem tárgya "...egy jó váz gyenge objektívvel gyenge képeket fog készíteni." Ugyanis az az alapkérdés az az, hogy egy csúcsbridge, vagy egy kezdő szintű dslr. Magyarul: egy 120 körüli kompakt olyan jó képeket csinál , mint egy low budget dslr? mert ha az utóbbi minőségében a váz az csak 2lagos és az objektív a lényeg, akkor nincs miről beszélni, mert 100+100-at nem tudok rákölteni. Alapban a dslr gépekkel is lehet fotózni pluszként megvett objektív nélkül. Az előbbi kérdés pepitában:) Egy alapdslr -a+kismillióért megvett objektív nélkül-képes e minőségi képeket produkálni, mert az álatald belinkelt linken olvashatók szerint nem, mert ehhez kell egy jó objektív. Máshol meg azt írják, hogy a nagy "gyárak" (Canon, Nikon, Olymp, Pana) nem tehetik még, hogy xar dslr-t hoznak ki még nyomott áron sem.
A franc se tud ezen eligazodni. Nyilvánvaló, hogy én is szeretnék Lexussal járni, de nem telik rá, mint ahogy félmillás objektívre sem. Valahol meg kell húzni a határt. De esküszöm autót könnyebb választani, mint fényképezőt :W :W :W

(#21165) benvolio válasza andzsin73 (#21164) üzenetére


benvolio
őstag

Ez a neked való: Fuji S200EXR, és egy teszt róla. :)

(#21166) johnjohn válasza andzsin73 (#21164) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem egy alap DSLR + alap objektív mindenképpen sokkal jobb képminőséget hoz, CSAK kisebb átfogással, mint a kompakt. Valamit valamiért. De leírom ismét, az az Olympus duplakit szinte mindenre elég lesz egy ideig ! [link]

[ Szerkesztve ]

(#21167) benvolio válasza johnjohn (#21166) üzenetére


benvolio
őstag

Ha a DSLR mellett döntene akkor inkább az Oly E520 -as. Összehasonlítás itt . De ezekről itt kérdezősködjön: [link].

[ Szerkesztve ]

(#21168) johnjohn válasza benvolio (#21167) üzenetére


johnjohn
addikt

Persze, csak azért a 420-ast ajánlottam, mert limitálva volt az ár.

(#21169) Kerio válasza benvolio (#21154) üzenetére


Kerio
őstag

Értelek. Persze, nem ezzel a kis géppel szeretném megcsinálni a "profi" képeket. Én úgy vettem ezt a gépet, hogy legyen benne a nagylátószög, és mégis kicsi legyen. Arra kellett, hogy ha hirtelen le kell kapni valamit, ne kelljen perceket eltölteni az obi cserével, hanem csak kiveszem a tokból, és katt. Egyértelmű, hogy ez is a minőség rovására megy. És igazán az sem érdekel, hogy a nagylátónak milyen hátrányai vannak. Mert én nem érzékelem. Valószínűleg csak "emlékképek" készülnek majd vele, amit "laikusok" fognak nézni. Arra meg szerintem bőven elég ez a 40ezer Ft-os kompakt.
Tehát nekem az FS-10 nem lett volna jó választás. Zaj tekintetében pedig érezhető volt a különbség. És nekem pl (lehet,hogy én vagyok a béna), de a Panával nem sikerült vakuval mindig éles képet csinálni...
De ez csak az én véleményem...
Hova tudok képeket feltölteni? Mutatnék párat.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#21170) hibavissza válasza andzsin73 (#21162) üzenetére


hibavissza
veterán

próbáld ki őket mindenképpen.

szerintem a legszebb képeket a nikon 5000 d-vel tudod elkészíteni, mivel a vr-es kitobival nagyon "nyugodt" képeket gyárt, bár ha pixelvadászol, akkor nem jó, mivel erősen szűr.

oly felejtő. belépő szinten nem versenyképes, bár néhány szolgáltatásban meg mégis...szóval én kihagynám, mert elég rizses képeket köpköd ki. a 450-es 150-en pedig csak szép napsütésben jó kézből.

1000d...nem tetszik a fogása. 500d...a fénymérése elég tré, így állandóan tökörészni kell vele.

láttam a madarasteszkóban egy pana x1-et 50-ért. szerintem előbb olvass utánna (de mire jó a 150mm?) és alaposan gondold át, kell e a dslr. mindig lesz veled egy táska, nem lehet zsebrevágni. 50 fokban a tengerparton nem egy előny. mondjuk engem nem zavar annyira, mivel elfér az ásványvíz mellett.

(#21171) Retr0 válasza Retr0 (#21156) üzenetére


Retr0
tag

Erre valaki?!

(#21172) andzsin73 válasza hibavissza (#21170) üzenetére


andzsin73
tag

engem a +táska nem zavar, a minőség a lényeg, a vid.kamot is cipelni kell. elbírom:)

azt sem értem, hogy sokan mondják - mint itt fentebb is -, hogy az Oly 520 az teljesen jó, mások -mint pl te- meg azt mondják, mindent csak Olympust ne. ez most márkahűség vagy van annak oka, hogy miért lehet kapni 130ért +objektívvel Olyt és miért nem lehet Canont?

a másik: hallottam egy nagy mondást: a kompaktokkal fényképezni lehet, a dslr-el pedig fotózni. :Y a kérdés az, hogy rendben az ember fotózni szeretne, de hogyha rövid időn belül kell valami lefényképezni, akkor egy dslr beállítása még egy profinak is eltart egy ideig, magyarán ezeket a gépeket csak nem lehet úgy előkapni, hogy durr ott repül egy ufo és megcsináltam az évszázad felvételét (?). Magyarán ha az ember fotózik, akkor ne durrogtasson (arra vannak más gépek), a kompozícióhoz meg idő kell.
És akkor két gépet vigyen magával az emberfia, egyet, amivel fényképezik és egy másikat, amivel fotózik? ;]
Azt hiszem nem volt túl zavaros a dilemmám.... :P

(#21173) johnjohn válasza andzsin73 (#21172) üzenetére


johnjohn
addikt

Hozzászólásod második fele alapvető téves elképzeléseken alapszik.DSLR géppel is lehet "puff lekapom " módra fotózni, csak tisztába kell lenni a gép beállításaival.

(#21174) benvolio válasza Kerio (#21169) üzenetére


benvolio
őstag

például ide: Imagerz

(#21175) varsam válasza andzsin73 (#21172) üzenetére


varsam
őstag

dslr-el is lehet gyors képeket lőni, sőt még gyorsabban bekapcsol és fókuszál mint egy bridge (nekem FZ38 van, sajnos csak elre tellett, de próbáltam már pár dslr-t, szval össze tudom hasonlítani). Semmivel sem nehezebb egy dslr-t kezelni, mint pl egy bridge gépet, mindegyiknek van már auto módja is, de full manual módban is használhatod, ez csak a te tudásodtól függ. Én azt mondom, hogy ha teheted, akkor mindenképp dslr-t vegyél, ha nincs szükséget a kompakt nyújtotta videó funkcióra illetve a nagyobb zoom átfogásra.
Pl. egy Oly E-520-nál (ahogy írták korábban, jó kis gép) dupla kitben már a normális zoom átfogásod is megvan, a váz jó kialakítású, kényelmes fogású.

(#21170) hibavissza
"oly felejtő. belépő szinten nem versenyképes"
Ezt honnan? Ahogy olvasom a topikokat, azt mondják/írják hogy az olykhoz adják talán a legjobb kit obikat...

[ Szerkesztve ]

(#21176) priusz válasza hibavissza (#21170) üzenetére


priusz
aktív tag

Belinkelnél ilyen "rizses" képeket amit oly 520-al készültek? Én kipróbáltam ezt a gépet és nagyon tetszett, nekem egyedül a szegényesebb obipark volt ami nem tetszett.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#21177) andzsin73 válasza varsam (#21175) üzenetére


andzsin73
tag

na :) sokáig egy FZ38-at akartam venni, mert hiszek a Matsushitában :R , másrészt mert az általam elolvasott tesztek nagyon jókat recsegtek róla és a felhasználók is odavoltak tőle. Szóval ha neked ilyen van egy röpke kérdés: valóban látszik a különbség egy fotón ha ezzel meg egy dsrl géppel készültet összehasonlítasz?
Amit sokszor olvastam negatívumot erről a gépről az az volt, hogy alacsonyabb fénynél csak állványról lehet vele jó képeket csinálni. Ez kamu? Biztos :K Pedig több helyen is láttam ezt.

(#21178) varsam válasza andzsin73 (#21177) üzenetére


varsam
őstag

Ha eredeti méretbe nézed a képeket, akkor igen, van különbség, persze. Én viszont csak monitor méretbe nézem őket, szval kicsinyítve és így számomra teljesen megfelelnek. ISO állításra elég érzékeny, szval 400 pláne e fölött már zajosodik rendesen, de ez ugye a 10megapixel és kis érzékelő hibája, szinte minden bridge ilyen. Viszont iso 80-100 és még 200-on jól használható a gép és tud RAW-ot is ha kell.
Ha kis térbe vagy, ahol tudsz vakuzni, akkor nem kell álvány, 4x5 méteres szobát full sötétbe is bevilágít. Ennél nagyobb térben már vagy állvány kell, vagy iso feltolni mert külső vakut meg nem lehet rá tenni.
Ami nagyon jó az FZ38-ban sztem, az a képstabi. Iszonyat mit meg tud fogni, akár 1/10s záridővel tudsz kézből fotózni, akár tele állásban is (ekv. 486mm!!!). [link] Itt találsz pár képet, egyelőre keveset, este teszek még fel, mert tegnap lőttem párat.
Mivel még én is kezdő vagyok, és nem vagyok pixelvadász sem, nekem bejön a gép nagyon. Persze ha tehetném, dslr-t vettem volna én is, de azt majd talán pár év múlva...

dslr vagy bridge? Persze h jobb egy dslr, nagyobb képérzékelő, ergo kevesebb zaj, jobb dinamika, viszont drágább is. De hát egy 80e meg egy 150e Ft-os vagy mégdrágább gépet minek összehasonlítani? Egy dslr-t később tudsz fejleszteni, ahogy pénztárcád engedi, bridge-et nem igazán, max szűrőt tudsz hozzá venni.

Ha van még kérdésed, jöhet :) Sajnos most tanulnom kell ezerrel, úgyhogy nincs sok időm fényképezni, ezért nincs is sok képem még feltöltve, de igyekszem.

[ Szerkesztve ]

(#21179) rumos14 válasza andzsin73 (#21158) üzenetére


rumos14
nagyúr

én véleményem: óriási a különbség. a tükrös géppel készített képek sokkal természetesebbnek hatnak. a használható magas iso-tól függetlenül.
továbbá a mélységélesség/háttérmosás mint kreatív eszköz egy komapktnál kvázi felejtős.
a tükrös gép hátránya az, hogy a váz+kitobi csak egy végeláthatatlan pénzelnyelő izé :)

(#21180) rumos14 válasza andzsin73 (#21164) üzenetére


rumos14
nagyúr

Oly E-520 duplakitben jó választás, ezek a kitobik teljesen jók optikailag. a fényerejük gyenge, és nem szuper atombiztos a felépítésük, ezért olcsóak. de kezdő szinten tökéletes.

(#21181) rumos14 válasza Retr0 (#21171) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem véletlen, hogy olyan olcsóak a Kodak gépek, és én az Oly kompaktokat sem tartom sokra.

(#21182) rumos14 válasza andzsin73 (#21177) üzenetére


rumos14
nagyúr

az egy dolog, hogy nagyítóval nézed a képeket, hogy a kompakt hol zajosabb mint a tükrös. de sok különbség 10*15-ben előhívva is nyilvánvaló, pl. az említett mélységélesség, a színek, kontraszt, stb.

(#21183) andzsin73 válasza rumos14 (#21180) üzenetére


andzsin73
tag

"a fényerejük gyenge, és nem szuper atombiztos a felépítésük," na ezt részletesen két mondatban? :U

(#21184) andzsin73 válasza rumos14 (#21182) üzenetére


andzsin73
tag

úgyis kérdezhetném: mennyivel jobb egy 500D Canon pl?

(#21185) hibavissza válasza varsam (#21175) üzenetére


hibavissza
veterán

ez az én szubjektív véleményem, melyet oly 420, 520, 330 gép kipróbálásával alakítottam ki

andzsin73: valamiben rosszabb, valamiben jobb. és kinek mi a jó?

[ Szerkesztve ]

(#21186) andzsin73 válasza hibavissza (#21185) üzenetére


andzsin73
tag

ezt csak arra írtam, hogy az 500D vagy 30 ronggyal drágább és az Oly-t meg sokan lesajnálják, hogy az nem fényképezőgép. A Canon meg igen.

(#21187) benvolio válasza andzsin73 (#21186) üzenetére


benvolio
őstag

Az Oly-kal kapcsolatban ide benézhetsz:[link]

(#21188) Krystos


Krystos
csendes tag

Helló!
Szeretnék venni egy új fényképezőgépet. 60-70 ezer a max keret.

Fényképezésre lesz főleg, videózni nem nagyon szoktam. A régi gépem (egy Samsung S600) már fél éve halott, mobillal elvoltam de sokszor érzem hogy kénne egy igazi gép, és hogy úgy mondjam, a régi gép is bekorlátozott erősen.

Tail feel so good~

(#21189) Dzsánni válasza benvolio (#21161) üzenetére


Dzsánni
csendes tag

Köszi. Ezt nem tudtam. Még egy kérdés, utángyártott akkut bátran lehet venni pót akkunak, vagy csak eredetit?

(#21190) benvolio válasza Dzsánni (#21189) üzenetére


benvolio
őstag

Személyes tapasztalatom nincs, de amikor én érdeklődtem erről azt mondták, hogy lehet utángyártottat nyugodtan venni.

(#21191) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!

Most szeretnék venni egy fényképezőt maximum 80.000 Ft értékben. Az igény annyi, hogy minimum 15X optikai zoomja legyen. Illetve lehetőleg akkumulátoros.

Rövid keresgélés után erre bukkantam:
http://www.edigital.hu/Ultrazoom_fenykepezo/Olympus_SP-800_UZ_digitalis_fenykepezogep_fekete-p52423.html

Utánaolvasva volt róla negatív és pozitív vélemény is. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Köszi a válaszokat előre is!

(#21192) rumos14 válasza andzsin73 (#21183) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezt folytassuk a releváns topikban, látom oda is írtál.

[ Szerkesztve ]

(#21193) rumos14 válasza Koszta (#21191) üzenetére


rumos14
nagyúr

ehelyett sokkal inkább Pana FZ38.

(#21194) rodo válasza benvolio (#21157) üzenetére


rodo
csendes tag

Az SX200 szerintem is a legjobb alternatíva (én is ilyent vettem nemrég), a chdk segítségével pedig sok-sok új funkciót tudsz majd használni (histogram, zebra mód, RAW, stb.)

(#21195) benvolio válasza Koszta (#21191) üzenetére


benvolio
őstag

30x zoom :Y , a holdat jó lesz vele fényképezni :DDD . De tényleg olvass el tesztet a Pana FZ38-ról, ha 80ezer a max. akkor inkább ez.

rodo : ezt inkább csufnak, ő szeretne gépet venni.

(#21196) Nagya21 válasza Retr0 (#21156) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nekem Kodakom van, és teljesen megvagyok elégedve vele ezidáig.
2 éves a gép z812is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21197) andzsin73


andzsin73
tag

hosszas tanakodás után úgy döntöttem, hogy nem veszek dslrt, külföldi szaktopikokat is elolvastam, nem akarok én a NatGeo fotósa lenni és még +2,3,400 rongyot költeni jó objektívekre.
a legtöbb bridge vs. dslr összevetésben az a legfőbb különbségtétel, hogy a dslr-nek nagyobb a szenzormérete, és nem zajosodik 400 ISO felett. gondolom ez utóbbi egy sima 10x13 méretben nem látszik, A/3 plakátot úgyse akarok nyomtatni. ;]
Viszont, a Pana újabb (GF és G jelű) gépeiben a szenzor majdnem akkora, mint a dslr gépekben, pl. a Canon 500D-ben, ami 4x annyiba kerül. És a hasonló kategóriájú bridge Nikon, Oly vagy Canon gépekben nincs ekkora szenzor.
A kérdés már csak az, hogy valóban ennyivel jobb lesz e a minőség. (Mondjuk a FZ-38 csak 90 rongy).

[ Szerkesztve ]

(#21198) andzsin73 válasza andzsin73 (#21197) üzenetére


andzsin73
tag

a "nagyobb szenzoros" Panákból a legolcsóbb jelenleg a G10, 140 rongy körül. A GF sorozat az már jóval drágább.

(#21199) johnjohn válasza andzsin73 (#21197) üzenetére


johnjohn
addikt

A G jelzésű Panasonic is cserélhető objektíves, csak tükör nélküli !
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21200) Degeczi válasza andzsin73 (#21197) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem értem: ha kompaktokkal is megelégszel, akkor DSLR-nél miért jön képbe a drága obik vásárlása? :F
bőven megfelelnek a mai kitek is...

a mélységélesség, dinamika, színek különbsége kis méretben is átjön
(belenagyítva pedig a DSLR is zajosodik ISO 400 fölött, csak jóval kisebb mértékben, és több részlet marad meg. Hasonlóan közelről vizsgálva a kompaktoknál már alapérzékenységen is vagy zajt, vagy a zajcsökkentés elmosó hatását látni, nem kell hozzá nagy érzékenység)

a Pana G széria valóban nagyon jó, csakhogy jelenleg drágább, mint egy hasonló DSLR (és mint Johnjohn említette, az obiválasztás ott is kérdés, ráadásul a választék sokkal szűkösebb és jóval drágább)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.