Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) ospubis válasza Mandarinn (#22049) üzenetére


ospubis
csendes tag

Azt gondoltam Sony H 20-at javaslod ;]
A Pana tényleg nagyon jó alternatíva,így fórumtársunk több gépből tud választani.
Szerintem további ajánlatokat kap, biztos lesz köztük Fuji is pl..

A Casio amit feldobtál szerintem nagyon jó kis kompakt,végül is egy nagy tapasztalatokkal bíró konszern gyártja, csak kis hazánkban az előítéletekkel van baj.
A Casioról először a zsebkalkulátor, aztán a kvarcóra jut mindenkinek az eszébe.
Sokáig küzdött a Pana is amig a mosógéptől eljutott a fényképezőgépig.

(#22052) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Köszönöm a válaszokat.
Már csak azt szeretném tudni, hogy a Canon SX 130 megéri-e a többletárat a kistestvére SX120-al szemben, hoz-e annyi javulást képminőség tekintetében?

Illetve a Pana FZ35/38 (ugy olvastam ugyan azt a gépet jelöli csak a piac más ahová szánták)
übereli-e az említett Canon gépeket a használhatóságával?
A kétszeres árával mindenképp üti őket :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22053) benvolio válasza Matthewsz (#22050) üzenetére


benvolio
őstag

Ezek szerint inkább a Samu.

(#22054) ospubis válasza fornettisuti (#22052) üzenetére


ospubis
csendes tag

Az újabb Canon ára x2. A marketingesn biztosan megmagyarázná, miért kell az utódot megvenni, szerintem annyival nem jobb.
Vannak Canon, és Pana hívek :)
Az biztos, az FZ 38 etalon, de a zajos képet bírálók nincsenek elragadtatva annyira.
Átlagos használatra mindegyik jó választás.
Vedd kézbe mindkettőt, amelyik jobb ergonomiailag, azt válaszd!
Üdv.

(#22055) benvolio válasza fornettisuti (#22052) üzenetére


benvolio
őstag

Az SX120 speckója már idejét múlt. Az SX130-al végre felhozták a mai elvárások szintjére, gondolok itt pl. a nagylátóra, de szokott a HD video is számítani /nem mindenkinél/, de nagyobb a zoom is. De az elődnek fényerősebb az optikája. Hogy javult e a képminőség az nem tudom. Inkább az aggaszt ezeknél, hogy két AA akksi mennyire bírja a használatot főleg ha vakuzni kell sokat.
Én inkább a Pana FZ38-ra szavazok, ha az is belefér a keretedbe. Szerintem megéri a többletet.

(#22056) ospubis válasza benvolio (#22055) üzenetére


ospubis
csendes tag

Bizony,bizony, a gyártók ontják az újabbnál újabb készülékeket,folyamatosan avultatva
a régit.Az SX 120 is pont 1 éve jelent meg. ;]
A fórumtárs által írt keret miatt/ 70k/és a vázolt igények miatt volt ez a jelöltem, mint egy a sok közül.
Az SX 130 inkább 9o ezer az árgép szerint.

(#22057) benvolio válasza ospubis (#22056) üzenetére


benvolio
őstag

Milyen 90ezer?:itt 50-60 között megy
De szerintem gyűjtsön még inkább és akkor a Pana. Szerintem minden tekintetben jobb és későbbiekben ha ahhoz van kedve akkor bővíthető /pl. makro lencsék, ND szűrő, polárszűrő, és ezeket akár "olcsón" is össze lehet hozni/.

(#22058) hopehu válasza ospubis (#22056) üzenetére


hopehu
tag

Az SX 20 IS kerül kb 90-be, gondolom az utódját, az sx 30 is-t láttad 90 körül...
A 120-asok és 130-asok 50-60-ba kerülnek kb...

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#22059) Stenly válasza Matthewsz (#22050) üzenetére


Stenly
tag

Nem régi a Samu WB600-asom. Éppen Zozzant zizzentett rá, h a Sony H55 zsákutca. Még 1x hálás köszönet!

A Samu nem okozott csalódást. (Irtóra tetszik a 0,5 mp-es utónézeti kép. Sorolhatnám az okossságokat...) 1 valamit megemlítek mint negatívum: túlszaturáltak a gyári színek! Ez tény. Ezért nekem nem teljesen valósághű. Viszont lehet állítani az RGB-t a menüben :K ! Mondjatok még 1 ilyen kompaktot!

(#22060) Mandarinn válasza ospubis (#22051) üzenetére


Mandarinn
senior tag

:)
Szeretem a Sony-t. De ha épp abban a kategóriában amiről szó van jobbat is lehet találni akkor ennyi annyi :)
Így jött a képbe ez a Casio is. De még nem sokat tudni róla sajnos.
Remélem halk lesz a zoom és az AF videó közben és szép lesz a képe alacsony ISO-n.
Ha igen akkor ide vele :)

[ Szerkesztve ]

(#22061) ospubis válasza hopehu (#22058) üzenetére


ospubis
csendes tag

:R Kicsit "benéztem" ezt az árat, Pixmaniára találtam 1.nek, itt 78.+ 8 giga memkari.
Extrapoláltam,ismerve a pixmaniás árakat.
Mindenkitől elnézést kérek, nem szándékosan"emeltem" az árát a Canonnak.

(#22062) Matthewsz válasza benvolio (#22053) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Köszi!

(#22063) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy olcsó, de jó kompakt gépet venni, mert ami volt, elvesztettem. Láttam egy Canon A550-t használtan jó áron. Érdemes használtan venni ezt a típust? Egy barátom A75-öse pár év után bemondta az unalmast.
A másik, ami nagyon fontos lenne, hogy az elemek kivételekor megtartja-e a dátumot/időt? Az eddigi kompakt gépeim (Nikon) ezt nem tudták.

(#22064) kp78


kp78
addikt

Üdvözletem a Fórumtársaknak!

Szeretnék a közeljövőben egy kicsit jobb gépet venni a mostaninál.
Az egyik jelölt a Canon SX30, amit nem biztos, hogy most egyszerre a megjelenés után kellene megvenni, mert úgyis esik az ára hamarosan egy kicsit.
Ami nem annyira tetszik benne, hogy már ez is akksis, és ha az akksi egyszer otthagy vhol, nem tudok tovább fényképezni.
A Canon SX20 ezért kicsit szimpatikusabb, mert AA-s akksi van bőven, és az ára is lényegesen kedvezőbb.
A harmadik a Fuji HS10.
Megköszönném, ha esetleg vki véleményezné röviden a fenti gépeket.

Egyéb típus ajánlásokat is elfogadnék, de az SX30 jelenlegi áránál (135e) többe sehogy se kerüljön, mert már az is eléggé plafon.
Előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#22065) Thulcandra válasza kp78 (#22064) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Első kérdés az lenne, hogy mit is akarsz fotózni? Ha főleg természet - vadon élő állatok fotózását tervezed, vagy netalán paparazzi hajlamaid vannak akkor rendben, ellenkező esetben ezért az árért sokkal jobb képminőséget produkáló gépeket kapsz - kevesebb zoommal.

A Canon SX30 -at én is nagyon nézegetem, mivel főleg természetfotókat szeretnék lőni. Kicsit letörtem mikor megtudtam, hogy a gépből csak jpeg fájlt lehet kinyerni, nincs raw. Az, hogy aksis nem baj, talán itthon is lesz olyan csomagban amiben van pótaksi, de ellenkező esetben is vehetsz hozzá annyi aksit amennyit csak akarsz.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22066) streett válasza Sn00k (#22042) üzenetére


streett
csendes tag

Igen.
Amit vásárlás előtt érdemes kiolvastatni,mert ha ugy van beállítva hogy nulláról induljon mindíg csúnyán átverhetnek, pláne ha valaki esetleg kezdőként nem ért még annyira ezekhez a gépekhez.
Csak pár tapasztat mert láttam milyen gépeket néztél ki......
Canon - Sok sok kiegészítő ,drágán.....
Nikon - picivel kevesebb kiegészítő, MÉREGDRÁGÁN ........
Volt egy Canon 500D-m , őszinte leszek.... nekem nem jött be, műanyag játékgép érzetem volt vele.
Szerintem jobban megéri venni használtan egy fémvázas 30,40,50D-t vagy mégjobbat :)
pl. 1D mark2 stb.
Olvasgass utána mindennek a pixmánián.
Kompaktokból a TZ sorozat nagyonjó zsebgép.......
Komolyabb ugymond félprofi kompaktok szerintem a fuji kategóriájában vannak reális áron
teljesítmény-ár arányban.

(#22067) streett válasza kp78 (#22064) üzenetére


streett
csendes tag

A Canon SX30 és 20 szerintem nem éri meg az a sok pénzt ........
A Fuji is nagyon jó képeket készít, Főleg a bőr színét adja vissza gyönyörűen mint a nikon.
De itt olvashatsz bővebben róla.
[Fuji HS10]

A kiegészítők mint pl az akksi, csak annyit szeretnék mondani hogy az ebay-en fillérekért lehet kapi, ha megnézed az itthoni árakat :)

[ Szerkesztve ]

(#22068) kp78 válasza Thulcandra (#22065) üzenetére


kp78
addikt

Főleg nyaralások, természet, és családi képek.
Eddig 10x optikai zoom-os gépem volt, jó volt vele fényképezni, de most már kellene vmi jobb.
Csak annyi ultrazoom gép van már, és nagyon nehéz dönteni.
Hiába olvasom el a pixinfo tesztjeit, jobban szeretek hozzáértő emberek tanácsára adni, mint tesztek alapján a saját fejem után menni.
Árban még ez az Olympus is nagyon jó. :U

[ Szerkesztve ]

(#22069) Sn00k válasza Mandarinn (#22048) üzenetére


Sn00k
veterán

ŐŐŐ karórák-ban elég jó kis márka a CASIO :D , szerintem ebben a kategóriában teljesen megfelelő...

3njoy the Lif3

(#22070) benvolio válasza kp78 (#22068) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem nézd meg a Pana FZ38 -at vagy a Fuji S200EXR-t.

(#22071) kp78 válasza benvolio (#22070) üzenetére


kp78
addikt

Ez a Pana van egy havernak, Fuji-t még nem láttam.
Tudom nem minden az optikai zoom nagysága, de ebben a Fujiban nem annyival nagyobb a mostanihoz képest, mint a többiben, amit néztem.
Ettől függetlenül ez a Fuji jónak tűnik tudását tekintve, csak keveslem az zoom-ot.

(#22072) tengo24


tengo24
tag

Hali!

Javaslatokat szeretnék kérni tőletek!
Fényképezőt szeretnék venni, lehetőleg 20-25.000 Ft körüli áron.
A leglényegesebb szempont, hogy SZÉP KÉPEKET készítsen (lehetőleg este is)!
Ami előny lehetne: 5-10 optikai zoom, nagylátószög, HD videó, opt.képstabilizátor.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#22073) varsam válasza kp78 (#22071) üzenetére


varsam
őstag

Elsősorban ne a zoom miatt dönts egy gép mellett.
A Pana a nagyobb látószög miatt lehet jobb választás (27mm), tele állásba majdnem ugyan ott vannak - 436, 486mm.
Ha van pénzed a Fujira, én inkább azt ajánlanám. Nem akarlak lebeszélni a Panáról (nekem is FZ38 van, nagyon jó gép), de nekem pl jobban számítana a manuális zoom-és fókuszgyűrű.
Nézd meg a gépek képminőségét, szolgáltatásait, ezek alapján dönts.

Ennyi pénzért egyébként nem akarsz egy DSLR gépben elgondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#22074) Milan24


Milan24
aktív tag

Szerintetek melyik fényképező a jobb választás?

1 -
CANON EOS 1000D

Digitális tükörreflexes fényképezőgép, 10,1 Mp fel- bontás, CMOS érzékelő, élőkép funkció, 18-55/3,5-56 IS objektív, DIGIC III képfeldolgozó rendszer, 7 pontos AF rendszer, AF-segédfény, 35 zónás SPC TTL fénymérés, manuális élességállítás, ISO értékek: 100-1600, záridő: 30-1/4000 s, 6,4 cm-es LCD kijelző élőkép móddal (230.000 pixel), kb. 100% képátfogás, kb. 160° láthatósági szög, nagy méretű pentatükör kereső, dioptriakorrekció, SD/SDHC memóriakártya bővíthetőség, 3 kép/mp-es sorozatfelvételek, hiszto- gram, beépített vaku, vakupapucs, vörösszemhatás-csökkentés, EOS integrált tisztítási rendszer, PictBridge kompatibilitás, USB 2.0 csatlakozó, videokimenet (PAL/NTSC), Li-ion akkumulátor, kompakt és könnyű váz, súly: 450 g

2 -
NIKON D3000 + 18-55 AF-S DX VR KIT

Digitális tükörreflexes fényképezőgép, 10,2 Mp, DX-formátumú SLR, 11 pontos automatikus élességállítási rendszer, négy AF mező mód, 3D követés AF, TTL fénymérési rendszer, fényképezési helyzetfelismerő rendszer, ISO értékek: 80 - 3200, SD/SDHC memóriakártya támogatás, 7,62 cm-es LCD kijelző, intelligens útmutató, beépített súgó, beépített retusálás menü, 3 kép/mp sorozatfelvétel, kettős beépített porosodás csökkentő rendszer, lítium-ion akkumulátor, Nikon F bajonettzár, kompatibilis a DX NIKKOR objektívek széles választékával, súly: 485 g (tartozékok nélkül)

Árba szinte ugyanott vannak. Ti melyiket ajánlanátok? Ezekkel lehet 16:9-be is fotózni?

[ Szerkesztve ]

(#22075) priusz válasza Milan24 (#22074) üzenetére


priusz
aktív tag

Szia! Dobd át ide a kérdésed: [ Milyen cserélhető objektíves gépet?]
Amúgy ha a kettőből kéne választani akkor biztosan a nikont választanám, a Canon nagyon olcsó hatású, fröccsöntött müanyag hatású gép.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#22076) kp78 válasza varsam (#22073) üzenetére


kp78
addikt

100 körül még elég alap dslr gépek vannak, ha jól tudom, persze valószínű még az is jobb képet csinál mint egy ilyen digitális.
Szeretném a max-ot kihozni ebből a 100-130 ezres határból, ezért nem is kapkodok.
Benézek a dslr-es topicba is, biztos ragad rám ott némi hasznos info.

(#22077) varsam válasza kp78 (#22076) üzenetére


varsam
őstag

igen, ebbe a 130ezres keretbe a belépő szintű dslr gépek tartoznak, viszont azoknak is messze jobb a képminőségük mint bármelyik kompaktnak.
Ha a legjobbat akarod kihozni a dologból, és tényleg érdekel a fotózás, akkor én dslr-t vennék a helyedbe. Igaz, hogy ezen a belépő szinten nem fogsz tudni videózni, ez nem tudom mennyire komoly szempont neked, illetve nem is lenne akkora "zoomod", de később még tudsz venni objektíveket, ha lesz rá pénzed/igényed.
Esetleg a használt gépek körül is érdemes körülnézni, ott is találsz keveset használt, akár dupla kit-es dslr-eket.

(#22078) kp78 válasza varsam (#22077) üzenetére


kp78
addikt

Érdekel a fotózás, de sok helyen olvastam, hogy az ember megvesz egy belépő dslr-t, aztán elkezd költeni rá, mindig jobb objektívet, stb-t, majd eladja, mert már nem elég jó neki, és még jobbat akar.
Ez egy végeláthatatlan költségspirál lesz, amibe nem szeretnék belekerülni, mert nincs annyi pénzem.
Videózás fontos lenne, így akkor a belépő dslr-t le is húzhatom.
Egyelőre az a cél, hogy kihozzam egy kompaktokból a legjobbat.
Majd pár év múlva úgyis elavult lesz ez is, és akkor ha már megtehetem, lehet, hogy nyitok egy dslr felé.

(#22079) Miki85


Miki85
tag

Fuji S2100HD vagy S1800?
Szerintetek a kettő közül melyiket éri meg választani?
A s2100hd használtan (5 hónapja vette, garis még 2000expoval) 33ért vagy újként az s1800-at valásszam?

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22080) ospubis válasza kp78 (#22078) üzenetére


ospubis
csendes tag

Kicsit elbizonytalanítsalak, a Pana nagyon jó, de kompaktban nézd meg a Canon G11-et,
és ha nincsen ellenérzésed a Samsunggal szemben, a Samsung EX1-et.
Tesztek közt a dpr komoly segítség lehet.
Üdv.

(#22081) #82189568


#82189568
törölt tag

Sziasztok!
Viszonylag olcsón szeretném megúszni bruttó max 50-ezerből kártyástúl mindenestül, szeretnék egy jó digitgépet leginkább party fotózásra. ( bírja a strapát, nem lenne egy hátrány ha kis helyen elférne )
Tehát 90%-ban éjszakai fotózásról lenne szó!

Mit tudnátok ajánlani ( lehet használt is csak legyen rá gari még ) ?

Köszönöm szépen!

Üdv.: Dávid

[ Szerkesztve ]

(#22082) kp78 válasza ospubis (#22080) üzenetére


kp78
addikt

Lehet, hogy jó képeket csinál, de a kicsi zoom miatt nem annyira jön be. :U

(#22083) Milan24


Milan24
aktív tag

Melyik a legjobb képminőséget készítő kompakt gép olyan max 100ezerért?

(#22084) johnjohn válasza Milan24 (#22083) üzenetére


johnjohn
addikt

Az attól is függ, hogy első sorban hol használnád, nappali fényben, vagy főleg beltérben?
Kell bele videó funkció? Milyen átfogású objektívvel kellene ? Igazából az az árkategória amit megjelöltél sajnos még hagy kívánnivalókat képminőségben.
Olvasnivaló

(#22085) #34577664 válasza Milan24 (#22083) üzenetére


#34577664
törölt tag

Canon S90/S95

(#22086) Milan24 válasza johnjohn (#22084) üzenetére


Milan24
aktív tag

Hát mindkettő lenne. Nappal is beltér is, sőt éjszaka is ha mulatozás van. Csak a legjobbat szeretném kihozni. :)

(#22087) tjokai


tjokai
senior tag

Olympus fe-25 digitális fényképezőgépről vélemény? :U
Mennyiért lehet eladni 2GB XD mem.karival, tokkal, 4db akkuval, 1 éves állapotban?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#22088) marbleguy


marbleguy
csendes tag

Sziasztok

Barátnőmnek szeretnék ajándékba vásárolni egy digitális fényképezőt.

Mivel teljesen tájékozatlan vagyok a témában, ezért tanácsotokat kérném, hogy merre nézzek szét ( 2-3 típúsnál többel azért ne zavarjatok össze mégjobban:) ).

A kritériumaim:
- 40-45k-n belül legyen
- lehetőleg olyan típus legyen ami egy nő kezébe illik (kicsi, vékony..esetleg rózsaszín:D)

Köszönöm.

(#22089) johnjohn válasza Milan24 (#22086) üzenetére


johnjohn
addikt

Hát a kompaktokkal leginkább nappal, és jó fények mellett lehet dolgozni.A kevés fénynél már emeli a gép az ISO értéket, és ez zajosodáshoz vezet, amit a gép elmosással kompenzál.A beépített vakuk minősége és teljesítménye is elég gyenge.Talán valamelyik fórumtárs saját tapasztalatból tud valamit ajánlani.
Én ezt venném, ha most nekem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#22090) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az 50k (-ig) kategóriában a Samsung WB600 van jobb?

(#22091) benvolio válasza marbleguy (#22088) üzenetére


benvolio
őstag

(#22092) ospubis válasza Milan24 (#22083) üzenetére


ospubis
csendes tag

A legjobb kompaktra megkaptad a választ Jonh John-tól, az Ő véleménye ebben a kérdésben is releváns/számomra/.
Csúcskompaktban a Canon G11-12,és Pana LX 5 lehet max. a riválisa a Samu EX1-nek.
A DSLR kérdéseidre is iránymutató válaszokat kaptál.

Kérdésem: MILC miért nem merült fel Nálad alternativaként?
Ezek közül is a Samu NX 100, ami a sajtóhírek szerint a Photokina egyik sztárja.
Szerintem heteken belül az üzletekbe kerül.

(#22093) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Előzmény: [link]

A csere egy Canon A495-re módosult (mert az nem annyira kifutó széria), ma meg is kaptuk. Csak sorban: 1 pixelhiba a képeken és 2 magán az LCD-n. Canon FAIL! Nekem ennyi elég volt belőle. Vissza nem visszük mert fog a rák felmenni megint pestre.
Nem én szívtam meg hanem tesóm, én viszont most tanultam. :U

(#22094) johnjohn válasza Kolondrum (#22093) üzenetére


johnjohn
addikt

Egyes üzletekben, gyakran cserébe pofátlanul már valakitől visszavett gépet adnak, hátha a muki nem veszi észre rögtön, hogy hibás. Nem biztos, hogy a Canon a hibás. Melyik üzlet volt ?

(#22095) Kolondrum válasza johnjohn (#22094) üzenetére


Kolondrum
félisten

Alapból A480-asról volt szó, garban visszakaptam a pénzemet, és letették a foglalót egy másik olyanra (mert vidékiről hozták fel egyik üzletükből), én a hétvége alatt szóltam nekik, hogy A495 kellene, meg is kaptam hozta a futár (mert amikor a csere 480ért mentem akkor az nem volt a boltban annak ellenére, hogy szóltak mailben). A bolt nevét nem írnám le, ki****k a ****met annak ellenére, hogy kavartam a rendeléssel. fel is hívtak, hogy mit kívánok stb, mikor jön meg minden. A pénzem is lazán megkaptam alapból az elején. Amúgy garban ment a susmus: ennek is az a baja? Nem az első! Ez típushiba lesz...(A480)
Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy vadi új e vagy sem mert sok termékkel ellentétben ezen nincs címke ami a bontatlanságot igazolja. pl
Elveben lazán lehet matatni a dobozban. A kábelek egyik esetben sem voltak kibontva, se ujjlenyomat semmi.
Én digitnél a pixelhibákat vadászom először. Az A480-as fókuszálás alatt megmutatta egy pillanatra + képen. Az A495 csak a képen láttatja.A kijelző pixelhibája meg látszik sötétben. Minden hiba a sötét képeken jön elő.
Szinte biztos, hogy ezt is cserélnék, de nekem nincs erőm felvinni újra. Tesóm sem akarja elfogadja. Megjegyezném, hogy a samsung A40-es ami olyan 2004-es abban 8 hiba van, túl van sok ezer képen, sok ezer helyzeten, némi dobásláson, egy zuhanáson, kissé SW hibás,DE nincs rá panasz. Ez meg a legelején elhullott. Ez a kis szösszenet engem újra a samu felé irányít. Most a fent linkelt Hp-t nyúzom ami a típusa ellenére 3 évet állt. Én örülök neki mert hibátlan, tesóm meg a sokkal jobbnak nem annyira mert nem tökéletes. A hp 7 ropi volt, a canon 24.8k.

[ Szerkesztve ]

(#22096) kp78 válasza johnjohn (#22089) üzenetére


kp78
addikt

Van vmi oka, amiért ilyen régimódi/elcseszett házba rakják ezeket a gépeket? :U

(#22097) johnjohn válasza kp78 (#22096) üzenetére


johnjohn
addikt

Fotós szempontból tökéletesen kézreálló, remek minőségű váz, egyéb szempontnak nincs jelentősége, nem divatból veszed, hanem mert a célnak így felel meg.

(#22098) kp78 válasza johnjohn (#22097) üzenetére


kp78
addikt

Én azt gondoltam egy pl. Canon SX20 formájú készülék jobban kézre áll, mint egy ilyen téglatest formájú. De ahogy olvasom a fórumot, látszik, hogy értesz hozzá, szóval elfogadom a véleményed.

(#22099) Milan24 válasza ospubis (#22092) üzenetére


Milan24
aktív tag

mi az a MILC???
Megnézem ezt a gépet is. Elég hosszadalmas lesz amire tudok majd választani. :)

(#22100) varsam válasza Milan24 (#22099) üzenetére


varsam
őstag

MILC: Mirrorless interchangeable lens camera, azaz tükör nélküli cserélhető objektíves gép.

Itt találsz olvasnivalót róluk: [link] Érdemes megnézni ezt a kategóriát is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.