Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) attika89 válasza Carpio (#21600) üzenetére


attika89
senior tag

Egy kis segítség :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21602) Revhor válasza cigam (#21599) üzenetére


Revhor
csendes tag

miért előny az, ha régi...ebben az esetben, mi az előnye?

(#21603) cigam válasza Revhor (#21602) üzenetére


cigam
félisten

Az, hogy "csak" 8mp-t tettek a gyűszűnyi érzéjkelőre. Ebből A4-es kép is készíthető, és a negyédeére kell lekicsinyíteni, hogy az egész kép elférjen egy fullHD felbontású monitoron. Akkor mi értelme egy 10+mpixel felbontásnak egy home user esetén? A "kicsi" felbontás jótékony hatással van a képminőségre (pl. kevesebb zaj), ugyanis minnél több pixelt zsúfolnak ugyanakkora helyre, annál több problémával fog küzdeni a kép. Az érzékelő felbontása nem feltétlen van összefüggésben a képminőséggel. Nemigaz, hogy minnél nagyobb annál jobb. Ugyanis az érzékelő mérete nem nő a felbontással arányban.
Arról nem is beszélve, hogy (szerintem) felvásárolta a Canon összes beragadt A720 gépét. Olyan áron tudja adni, ami ár/érték arányban álva hagyja a most kapható 20-30k-s gépek piacát (pl. egyikben sincs valódi optikai stabilizátor), de partiban van a jelenleg kapható 40-50k-s gépekkel is. Ugyanakkor 1-2 prémium gépen kívül (80k feletti ár!) nem találsz olyan gépet aminek 10mpixel alatit a felbontása, legalább olyan jó képeket készít mint a 720-as, és a szolgáltatásaival is partiban van.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21604) Revhor válasza cigam (#21603) üzenetére


Revhor
csendes tag

Köszönöm a választ, teljesen meggyőztél....

(#21605) Loha válasza cigam (#21603) üzenetére


Loha
veterán

Canon PowerShot A720 IS (25k) vs. Kodak EasyShare Z915 (28k) ?
Mindkettőben van optikai képstabilizátor, a Canon ugye egy drágább régebbi gép, de anno sem volt olyan jó, mert nem túl jó az LCD-je, és gyenge fénynél elég zajos képeket készít, gondolom nem véletlenül maradt készleten... ;] A Kodak meg egy remek ár/érték arányú gép, a technológia minden újabb olcsó vívmányával... ;]

[ Szerkesztve ]

(#21606) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Egy kérdésem lenne csak:

Most, hogy érkezőben van a Panasonic FZ40/45 és az FZ100, mit gondoltok, van rá esély, hogy az FZ38 ára picit lejjebb menjen? Vagy nem jellemző, hogy mérséklődik az ár az "utód(ok)" megjelenése után?

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21607) cigam válasza Loha (#21605) üzenetére


cigam
félisten

Bár valóban jó gép (és nekem is szívem csücske a márka), a Kodakra is igaz, hogy jó képhez sok fény kell. Egy tesztből kiemelve a problémáit "a túlzott tömörítést és a középszerű teljesítményt gyenge fényviszonyok között."

Szóval ebben az árkategóriában egyik kopó másik eb.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21608) cigam válasza attika89 (#21606) üzenetére


cigam
félisten

Jellemző az árcsökkenés,

ugyanakkor fordítva is elsülhet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21609) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

25k környékén keresnék valami normálisabb fínykipezőt. A lényeg,hogy a páromnak lesz és automata módban a lehető legjobb képet csinálja. Mit ajánlanátok?
Ahogy néztem a kínálatot bő a Samsungtót a Fuji-n át a Canon, Sony-ig. ?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21610) attika89 válasza cigam (#21608) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi!
Remélem hamarosan jelentkezik a két új FZ itthon is és megmozdulnak az árak...(mondjuk az FZ100 már rendelhető edigitalban 140e-ért...az nekem most csöppet sok(k))
Na meg remélem a tesztek is jönnek hamarosan :C

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21611) face55


face55
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi a véleményetek a Canon PowerShot SX20 IS digitális fényképezőgépről?
Mert gépvásárlás előtt állok, és ez nagyon megtetszett, szerintetek jó választás? Nézegettem még esetleg a pana FZ38at, de azt mondják érdemes még azt a keveset ráfizetni, és canont venni.Szerintetek?
Esetleg tudnátok ajánlani még vmi jó kis gépet ebben az árkateóriában? Köszi!

(#21612) attika89 válasza face55 (#21611) üzenetére


attika89
senior tag

Compact Super Zoom Camera Group Test

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21613) cigam válasza V.Stryker (#21609) üzenetére


cigam
félisten

Nem olvasnál vissza 5-10 hozzászólást?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21614) BEE válasza V.Stryker (#21609) üzenetére


BEE
addikt

Pár napig én is ezen rágódtam.
Nézegettem ezt [link], ami a médiában 24900Ft.
Végül vettem egy ilyet [link] mert szélesebb a nagylátója és memkártyával kijött 25ezerből.

A Panáról nemrég belinkeltek egy tesztet, a képe nézhető.
A Samsung képe egészen elfogadható ezért az árért.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#21615) V.Stryker válasza cigam (#21613) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Visszaolvastam, mea culpa. :B

Nos, akkor néhány jelölt adott, kérnék szépen véleményeket.
Panasonic DMC-F2EP - én erre szavaznék.
Canon A490
Olympus FE47
Casio EX-Z35

Ez mind 25k-s kategória. Talán még ma lesz a 17k-s Samsung S65-ből, de az nem biztos.

Nekem valahogy a Panasonic és a Casio szimpi. Ti mit mondtok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21616) Santiagain válasza V.Stryker (#21615) üzenetére


Santiagain
senior tag

Érdemes meggondolni szerintem a Canon A720-at is. 25k-ért optikai képstabilizátoros + táskát is adnak hozzá!

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21617) V.Stryker válasza Santiagain (#21616) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És hol lehet ennyiért kapni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21618) Santiagain válasza V.Stryker (#21617) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nyitási akció van két bp-i Aldiban is.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#21619) V.Stryker válasza Santiagain (#21618) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm az ötletet. Meg is vettem. :C :R Na, ez egy jó vétel volt. :) 25k-ért és még adtak egy gyári Canon kistasit is hozzá.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21620) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

tegnap vettem egy Pana ZX1-et, az lenne a kérdésem, hogy elég-e a 720p videohoz a Class 4-es SDHC kártya, vagy kell a 6-os?

Köszönöm

(#21621) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata SAMSUNG WP10 Vízálló fényképezőgéppel kapcsolatban? Szeretnénk venni valamilyen vízálló gépet elfogadható áron és ezt láttam most 40K körül. Jobbnak tűnik, mint a Fuji hasonló modellje. A panasonicot néztem még, de az elég drága még mindig.

Előre is köszönöm a segítséget.

What else?

(#21622) Janoex


Janoex
tag

Sziasztok !
szeretnék érdeklödni ,nemsoká megyek túrázni,és vennék egy gépet
tájfotózáshoz .a keret sajna kb 30.000 Ft-körül lenne.visszaolvasva láttam hogy jó ha van benne optikai stabilizátor,miket tudnátok mondani?és mit takar a kettös stabilizátor?
ui. ezt láttam -->http://www.photohall.hu/digitalis_fenykepezogep/kompakt_digitalis_gep/2717_fuji_finepix_a100/
:R

(#21623) Macsekp


Macsekp
tag

Helló!
Elolvastam ezer hozzászólást, de nem tudok dönteni.Kompakt gép kellene úgy 40.000ft-ig.
Van valakinek valami jó ötlete?Én ezeket néztem:
-Canon Digital IXUS 95 IS
-Panasonic Lumix DMC FS10
-Canon Powershot A3100 IS
-Nikon Coolpix S4000
Most egy Panasonic LZ1-em van, de a gyerek leejtette.Nekem a Nikon tetszik a tapiképernyő miatt, de volt, ahol leszólták a Nikont ebben a kategóriában.
Nem muszáj ebből a négyből, ha valakinek jobb ötlete van.
Köszi előre is.

(#21624) Loha válasza Janoex (#21622) üzenetére


Loha
veterán

Az A100-asban nincsen semmilyen képstabilizátor, ugyan annyiért lehet az edigitalban Fuji AX200-as kapni, ami kinézetre hasonló, de táska és optikai képstabilizátor szintén nem jár hozzá, viszont jobb gép. 28k-körül, ugyanitt adják a Kodak Z915-öt, amiben már van optikai képstabilizátor, és jóval komolyabb masina vagy, ha nem kapkodták el, az aldiban akciózott Canon A720 IS -ben is van, és ahhoz jár táska is 25k-ért, ha ez szempont.

(#21625) Macsekp válasza Macsekp (#21623) üzenetére


Macsekp
tag

Esetleg még a Canon PowerShot SX120 IS néztem, de azt már drágállom kicsit.

(#21626) benvolio válasza Janoex (#21622) üzenetére


benvolio
őstag

Ez a Kodak M575 akár jó is lehet.

(#21627) luw2win válasza luw2win (#21592) üzenetére


luw2win
őstag

UP pls

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21628) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Nem vagyok otthon a témában, de egy Canon SX120 vásárlása előtt állok, és szeretnék kérni néhány véleményt a gépről, avagy az ezen árkategórián belüli gépekről. Ár/érték arány, lehetőségek, stb..

Köszi

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#21629) cigam válasza luw2win (#21627) üzenetére


cigam
félisten

Hanem is konkrétan neked címezve, de volt 1-2 tipp az elmúlt pár napba/hétben a 40k alatti kategóriában.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21630) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Az én Samsung WP10-es kérdésemre senki semmit nem tud mondani? Senkinek nincs és nem is próbált még ilyet, vagy más vízállló gépet?

What else?

(#21631) cigam válasza ATM_automata (#21630) üzenetére


cigam
félisten

Elég extrém terület, esetleg ez a cikk segít: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21632) Macsekp válasza cigam (#21629) üzenetére


Macsekp
tag

Cigam, az én esetemben melyik gépre böknél?

(#21633) cigam válasza Macsekp (#21632) üzenetére


cigam
félisten

Az attól függ. pár hozzászólással elöbb írtam, hogy ne a pozitívumokat nézd, hanem a te szemszögedből melyiknek van a legkevesebb negatívuma.

Szóbajöhet a szelektálásnál még az hogy milyen akkumulátorról megy (Pl. ha van 1-2 készlet AA akkumulátorod, és hozzá töltőd, akkor logikus, hogy + pontot kap a nem egyedi aksival rendelkező gép). Pl. amit linkeltél, mind1ik egyedi aksit használ. Ami előny is lehet mert jobban bírja a hideget, 1 töltéssel több képet tudsz készíteni.
A másik fontos a (valódi) stabilizátor, ami az S4000-ben nincs.
A kezdő nagylátó is fontos(mennyi(en) fér(nek) a képbe). Itt mindkét canon "elvérzik" a 35mm-es kezdő értékkel, míg a Pana ill. a Nikon 28-ról indul.
Kellemes a Pana 5x-ös optikai zoom-ja. Nem lesz belőle "kukker", de gyakran jól jön a nagyobb zoom.
A feldolgozóegység csak márkán belül összevethető, az ixus95-nek már digic4 procija van, míg a 3100-nak "csak" digic 3 jutott.
Nemtudom mennyire fontos a videó. Pl. a 2 canon csak VGA felbontású videót tud, míg a másik 2 képes HD(ready) videót is készíteni.

No és ha lehet, próbáld ki őket, tapizd meg. Melyik kialakítása felel meg neked. Milyen fogása, mennyire kényelmes, a gombok kézre esnek, milyen a nyomáspontjuk,... Nincs annál bosszantób mint amikor folyamatosan kicsúszik a kezedből, kényelmetlennek érzed a fogását/használatát.

Nincs olyan hogy ez vagy az jobb a másiknál, mert van amit az egyik tud jól, van amit a másik.
Így visszaolvasva, ha választanom kellene, talán az FS10 lenne a befutó

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21634) ATM_automata válasza cigam (#21631) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi! Ezt a cikket olvastam már, pont a samsung wp10 nincs benne...ezért gondoltam, hogy rákérdezek erre felé...fura, hogy senkinek sincs, mert ez a 40K-s kategória eléggé a népcuccoknak van....nem egy TZ-10....

What else?

(#21635) Macsekp válasza cigam (#21633) üzenetére


Macsekp
tag

Nagyon köszönöm! :R

(#21636) Janoex


Janoex
tag

sziasztok.
választottam ezt , túrázáshoz lesz ---> [link]

[ Szerkesztve ]

(#21637) Winne válasza Winne (#21628) üzenetére


Winne
nagyúr

Erről a gépről nincs valakinek valami tapasztalata?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#21638) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

20-tól 40K-ig melyik az a fényképező ami a legjobb? :B A lényeg annyi lenne, hogy sok képet tudjon csinálni sokáig bírja az aksi ha van ebben az árban akk ne elemes legyen és tudjon panoráma képeket csinálni. Köszi a segítséget. :R

(#21639) Himym válasza Himym (#21638) üzenetére


Himym
senior tag

még 1 12 megapixel felett vagy 12es legyen ha futja ennyiből. :R Ősök feladták, hogy keresgéljek de én annyira nem értek a fényképezéshez így a segítségeteket kérném. :K :R

(#21640) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Van itt olyan akinek van Samsung D70-es fényképezője?

(#21641) Janoex válasza Himym (#21639) üzenetére


Janoex
tag

Ez ? -> [link]

(#21642) Anonymusz


Anonymusz
tag

a segítségeteket kérném férfi ember születésnapjára meglepetésnek szánnék egy új gépet, az előző sony sybershot7,2mpix, már öreg, és nem bírja a tengervizet.
először tükörreflexes canon eos1000d 18-55 IS-t néztem ki, de elbizonytalanított, hogy nincs videorögzítési lehetősége, illetve, nehézkes egy túrához, v. kiránduláshoz. (Várom a pro-kontra véleményeket is). utána kitaláltam, hogy jó lesz neki egy Canon Powershot 120IS is, de tán, akkor már kevés az optikai zoomja, nem? Aztán találtam a Canon Powershot SX200 IS-t, jobb az optikai zoomja, de nem annyira tetszetős kivitelű. aztán megtaláltam a Sony Cyber-Shot DSC-HX1-et, és most már kétségbe vagyok esve. Nagyon tetszik a kivitele, full hd a video, és 20szoros az optikai zoom. De ennek az árához már nem sokat kell hozzátegyek, és ott vagyok a tükörreflexes Canonnál. 1 hét múlva szülinap!
Segítsetek, ár-tudás viszonylatban 4 gép közül melyikre szavaznátok?
Köszi

(#21643) cigam válasza ATM_automata (#21634) üzenetére


cigam
félisten

Sztem nem fura, merthogy a strapa gépek piaca elég szűk, nemhogy a víz alatti fotózásra szánt gépeké.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21644) cigam válasza Himym (#21639) üzenetére


cigam
félisten

Mennyire tudjon panorámát? Merthogy van olyan ami csak készít n+1 fotót, és neked kell összebűvészkedni, de vannak olyan gépek is amik automatice összerakják, és a végén 1 panorámaképet kapsz. Pl. A Koda Z950 is ilyen. Készít 3 képet (az elözö széle rajta marad a keresőn így könnyen hozzáillesztheted a következőt), majd a 3. exponálás után maga a gép összeilleszti, és 1 panorámaképként menti el. Ez szintén Kodak-al készült (C875). Láthatóak az előnyök (minden babrálás nélkül egy elég jól összeillesztett kép), és a hátrányok is (az illesztéseknél megtörik a vízszint (persze álvánnyal nem lenne ilyen gond), csak 3 képből van összerkva)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21645) cigam válasza Anonymusz (#21642) üzenetére


cigam
félisten

Ha csak a képminőséget veszem figyelembe, akkor 1értelműen a DSLR gép a nyerő választás.
Ha a praktikumot, akkor már nem feltétlen. Ugyanakkor azt is meg kell jegyezni, hogy
a Sony HX1 csak 1 picit kissebb, viszont nehezebb mint a Canon gépe (oké ott még hozzájön az obi +200g).

Kérdés az is, hogy a célszemély mennyire van belemerülve a fotózásba, mennyire fontos a videózás. Ez is billentheti a mérleg nyelvét.

Nagyon fontos a nagy zoom átfogás? (az EOS1000 kit obija is csak 3x-os, persze ott cserélhető obival a határ a csillagos ég) Mert a ha nincs rá szükség/kihasználva, a figyelmedbe ajánlanám a Panasonic DMC-LX3 -at. Pici, könnyen hurcolászható, tud videózni, és a képminősége kiváló. Hirtelen nem is tudok jobb képminőséget adó kompakt gépet mondani.

Ha az általad felsorolt gépek közül kellene dönteni, akkor az EOS1000, és a HX1között sorsolnék.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21646) Anonymusz válasza cigam (#21645) üzenetére


Anonymusz
tag

Nagyon köszi a segítséget, csak szűkült egy kicsit a kör, ilettve bejött egy újabb a képbe. :)
A video annyiban nagyon fontos, hogy nincs videokameránk, a régi sonyval szoktunk videozni is - elég gyakran. Persze, lehet venni külön is, de..
Ha lenne videoja az EOS 1000-nek nem is írtam volna. Tuti befutó lett volna.
Igazából a nagyobb gépeket csodálja mindig mások kezében, ha kirándulunk, túrázunk. Sok tájképet és sok makrot csinált a régi sonyval, aminek 3X az optikai zoomja, de a mostani tengervíz proplémán kívül állandóan porosodik a zeiss lencse mögött, a zoomos képeken foltok vannak a képeken, a portalanítást pedig szervizben tudom csak orvosoltatni.
Az optikai zoom szempontjából én nem szeretnék 10x alattit, de szerintem a férjem sem. Persze, tudom, ha EOS 1000 lesz, muszáj lesz később (vagy hamarabb) egy nagyobb objektív. De ha EOS 1000-et választok, akkor ugye, egy másik utat is választok.

Én csak canon éljenzést olvastam eddig, a sonyról mostanság nem véleményeznek sok jót. Neked ezek szerint a Sonyról is jó véleményed van? vagy kifejezetten erről a típusról?

Sorsolni nem ér, mert a lehetőségek közül a legjobbat szeretném megtalálni kerek szülinapi ajándéknak, hogy nagy, maradandó öröm legyen. :)
Megnézem a Panasonic DMC-LX3-t, milyen kvalitásokkal bír.

(#21647) cigam válasza Anonymusz (#21646) üzenetére


cigam
félisten

Hát ha a keretet picit meg tudjuk emelni, szóba jöhetnek a mikro4/3-os gépek. Ezek átmenetet képeznek a kompaktok és a DSLR gépek között. DSLR képminőséget adnak, ugyanakkor a kialakításuk (és súlyuk!) a kompaktokéhoz hasonló. PL. az Olympus E-P1 már 130k környékén megkapható, kit obival. Ez már videózni is tud, de az obijektívek drágábbak hozzá.
Az E-P1 helyett írhattam volna még a a Panasonic G10-et, vagy a Sony Nex3k-t is. Ugyanakkor ezeknek a gépeknek a duplaobis csomagjain már 160k feletti árcédulát találsz. (És csak így éri meg, mivel egy 14-150mm-es obi, és csak az obi 170k!!!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21648) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Gondoltam megkérdezem mit szólnátok egy kompakt digitális szuperzoom gépek topikhoz? Egyre több ilyen gép jön ki, jó lenne egy helyen olvasni az ezekkel kapcsolatos infókat.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#21649) Anonymusz válasza cigam (#21647) üzenetére


Anonymusz
tag

igen, én is most nézegettem pont az olympus gépét, de most találkoztam először ilyen "hibrid" géppel. lehet, hogy ezeké a gépeké a jövő? pont most olvastam egy pana 3D szűrőről, v. objektívről vagy mifenéről, amit a 4/3-os gépekhez fejlesztenek.
már az EOS 1000D is határktg-ű, és a kiegészítendő objektívre nem is merek gondolni, (az majd egy következő menet lesz - egyszer), ezért is gondoltam (meg persze a video miatt) az olcsóbb canonpowershot sx120IS-re, róla jókat olvastam, annak ellenére, hogy az optikai zoomja az alsó határérték 10X.
tudom, nem könnyítem meg a segítséget, de így könnyebb gondolkodnom, mert egyáltalán nem értek ehhez a témához, ezért nagyon örülök, hogy próbálsz segíteni.Kezd tisztulni a kép a segítségeddel: viszonylag nagy optikai zoom, jó makro :) nos, hát igen, a video, és az EOS1000D+18-55 IS ára max.

(#21650) Anonymusz válasza Thulcandra (#21648) üzenetére


Anonymusz
tag

ez jó ötlet, ha lehet, támogatom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.