Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) csakb válasza atandi (#22547) üzenetére


csakb
őstag

Nem direkt akartalak bosszantani, csak felhívtam a figyelmed egy ismert hibára, hogy ne vegyél zsákbamacskát. :)

A méretével semmi baj, a kategóriájában elég kicsi és könnyű gépnek számít. A Canon SX20, vagy a Fuji lényegesen nehezebb és terebélyesebb.

"De a zuram csak nem hagy békén(ami egyáltalánnem baj, de most ezzel a kétséggel zaklat) szóval hogy ezen csakis kézzel lehet és kell a zoomolást végezni, és ettől ő fél!(nem mintha őolyan sokat fotózna,mindig rámhagyja. Akkor most mi van ezzel?? Tényleg MINDIG nekem kell kézzel tekergetnem az optikát, míg élesnek látom a képet??"

A zoom és a fókuszálás két, teljesen különböző dolog! A zoomolással a látómező méretét tudod állítani, és ez olyan dolog, amit mindenképp a felhasználónak kell állítani, mert azt csak a fotós tudja, hogy mit akar lefényképezni. A zoomot a Panán és a Canonon elektronikusan, egy billenőkapcsolóval lehet állítani, a Fujin pedig egy, az objektív körüli zoomgyűrűvel. Ez utóbbi sokkal gyorsabb és kényelmesebb, ez a Fuji egyik nagy előnye.

Automata zoom szerintem semmiféle fényképezőgépben nem létezik, egyszerűen nincs értelme.

A fókuszálás (az élesség állítása) viszont természetesen automatikus, megnyugodhat a zurad! :)
De! Ha akarod, ezzel a géppel manuálisan is tudsz fókuszálni. Ez nem azt jelenti, hogy csakis így lehet használni. Ez csak egy lehetőség.

A fájlok átvitele pedig nagyon egyszerű lesz, hidd el. Akár a gyári USB kábellel, akár kártyaolvasóval.

[ Szerkesztve ]

(#22552) atandi


atandi
csendes tag

Jól van Urak, most márvégképp nyugodt vagyok!! DE szeretem ezt az állapotot a sok vajúdás után!! :DD Nagyon hálás köszönet mindannyiótoknak!! :R
Most már csak meg kell tanulnom nagyon-nagyon vigyázni rá, mert mikor az ember kertészkedés közben meglát egy gyönyörű hernyót vagy pillangót...na, ott kezdődnek bajok. :F De ki fogok találni valami biztonságos-homokmetes , kuty számára elérhetetlen helyet. Még egyszer ezer hálá nektek!

(#22553) ló úr válasza Apollyon (#22545) üzenetére


ló úr
őstag

Köszi a vàlaszt.Volt nekem FS 3 as Panàm,azt szerettem,de az azelõtti Canont mègjobban :) Az egy Powershot A300 volt.Imàdtam csak megöregedett,meg lassùcska volt.Ezek gondolom màr gyorsabbak. :) Szal valszeg akkor ez a Canon lesz,de majd Edigitalba beszaladok,megfogdosom,aztàn majd kiderül.Üdv.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22554) Apollyon válasza meroly (#22546) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem egy lassan 5 éves Canon A430-am is van jelenleg, és hibátlanul működik még mindig :K

ló úr: Nem biztos hogy az edigitalban a legolcsóbb, azért árgépen nézz még körül!

(#22548) atandi: Iscariah az Immortal nevű norvég black metal zenekar ex-basszusgitárosa. Itt van róla kép, a jobb szélső sráckarika az:D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22555) ló úr válasza Apollyon (#22554) üzenetére


ló úr
őstag

Elhiszem,h nem ott a legolcsóbb,de szerintem max 1-2 ezer ft az eltérés,és ez van Miskolcon, a többit meg lehet h futár hozná,magyarul ugyanott lennék,így meg legalább gari is ideszól.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22556) rumos14 válasza PRO-peller (#22518) üzenetére


rumos14
nagyúr

ennyiért vízálló gép nem rossz.
megnéztem egy pár képet, nem estem hasra, de a kategóriájában ez okés.

(#22557) rumos14 válasza delibab (#22524) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana TZ sorozatból a TZ7 érdekes módon szebb képeket készít mint a TZ10. a megapixelnövelés hátránya, ugyebár.
E-PL1 ezerszer jobb minőségű képeket fog készíteni, de csak 3x zoom-od lesz ,nagyobb méretben.

(#22558) rumos14 válasza delibab (#22537) üzenetére


rumos14
nagyúr

avchd formátum minőségben ua. mint a motion jpeg, csak fele-harmada akkora méretű a hatékonyabb kódoolás miatt.

(#22559) meroly


meroly
veterán

Kodak EasyShare C143

Nikon COOLPIX L21

Ezekről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#22560) hankpoke


hankpoke
tag

Üdv mindenkinek!
40e környékén keresek olyan masinát, ami a következőket tudja:
nagy látószögű optika
max 8× zoom
ha tud HD-ben felvenni nem lenne baj
videó közben tudjon zoomolni
lapos kis méretű készülék legyen, asszonynak lesz :)

(#22561) benvolio válasza hankpoke (#22560) üzenetére


benvolio
őstag

Panasonic ZX1 az Ósanba legutóbb 43ezer volt, az jó gép ennyiért. És tudja a feltételeidet.:K

(#22562) Lauda


Lauda
félisten

Vasarolt mar valaki kozuletek Canon S95-ot? Kivancsi lennek a tapasztalatokra, sajat fotokra. :) A cikk topikja halott. :F

(#22563) Spiler666


Spiler666
csendes tag

Sziasztok!
Milyen digitális fényképezőgépet érdemes most venni 30000 FT ig? Minden hozzászólásnak örülök. Köszönöm! :R :R :R

NÉZZETEK BE HOZZÁM! ;) OLCSÓBB MINT MÁSHOL! ELADÓ TERMÉKEIM: http://hardverapro.hu/tag/spiler666

(#22564) hankpoke válasza benvolio (#22561) üzenetére


hankpoke
tag

Kösz az infót, valóban jó kis masina!

(#22565) csakb válasza Lauda (#22562) üzenetére


csakb
őstag

Válaszoltam az S95 topikban. S90-nel van egy kevés tapasztalatom.

(#22566) delibab válasza rumos14 (#22558) üzenetére


delibab
senior tag

Szia, köszi a segítséget!

Megmondom őszintén, hogy egyre inkább hajlok a samsung felé mivel kb 15-20 ezerrel olcsóbb és kb ugyanolyan jó, pláne ha nem is a wb 650-et (55-60k) veszem hanem a wb600-at amiben nincs gps, megvan 45 körül az még egy 10-es és a tz7 meg a tz10 nagyjából egy árban van( 75 környéke)... Esetleg a samsungról tudsz valami hasznos infot, a TZ-hez képest milyen szerinted??? Valami más alternatíva??? Az E-PL1 lenne az igazán jó de annyit már nem szívesen adnék érte, az a kisebb zoom szerinted mennyire lenne hátrány illetve a videó készítése is sokkal jobb???

Előre is köszi!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#22567) PRO-peller válasza rumos14 (#22556) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Helo! Köszi.

Én is több teszt képet néztem többször. Le is töltögettem sokat. Pl ezt is. (Ezen az oldalon több jó kép is van) Valahogy mégis kezdek túlesni a kezdeti előítéleteken. Azért láttam gyengébb képeket is a sorban persze. De ha elkapja nem is hihető, h ebből a kis nonfiguratív vázból jött a termék. Gondolkodtató a szerkentyű. Üdv

(#22568) outlaw2


outlaw2
csendes tag

Sziasztok!
Mi lenne a véleményetek: Panasonic DMC-F3-ast vagy Nikon S3000-est érdemes választani?
Köszönettel!

(#22569) andrás47


andrás47
senior tag

Sziasztok!

Hasonlót szeretnék kérdezni 3 gépet néztem ki én is az
1.Kodak EasyShare Z981
2.Olympus SP-800 UZ
3.Fujifilm FinePix S2500HD

A Kodak a legjobb ár,érték arányú amennyire én értek hozzá,viszont nem tudom milyen gépek,esetleg van ilyen valakinek 50-80 ezer Ft között keresek,melyiket ajánlanátok,lehetőleg azok írjanak akiknek van is ilyen gépük,és tapasztalatok,persze szívesen fogadom bárki ajánlását is,ha másik gépet ajánl nem ezek közül azt is. :) .Fontos a videó is hogy jó legyen.
Köszönöm.

(#22570) rumos14 válasza delibab (#22566) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem tudok neked olyat mondani, ami a tesztekből, adatokból nem derül ki.
azért azt is szem előtt tartanám, hogy a Pana lassan 10 éve készít jó-nagyon jó fényképezőket, a Samsung meg, nem is tudom.

te írtad, hogy 10-15x zoom-ot szeretnél, így az E-PL1 3x zoom átfogása szte neked kevés lesz. videóban biztos kisebb a különbség mint az állóképeknél.

(#22571) rumos14 válasza PRO-peller (#22567) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha kell neked a vízállóság, ennél olcsóbban elfogadható tudású és képminőségű gépet nem találsz.

(#22572) rumos14 válasza andrás47 (#22569) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana FZ28/38, Canon SX10/20 - ezekkel sokkal jobban jársz, akár használtan is.

(#22573) delibab válasza rumos14 (#22570) üzenetére


delibab
senior tag

Hát ja... gondolom azért is ennyivel olcsóbb a samsung... Hát valóban az volt a kiindulás, de mint ahogy a megapixel se minden a zoom se... szóval nem tudom...
Még egy kérdé sz E-PL1-el kapcsolatban : azt a 3x zoom-ot alapból tudja a gép? mert van olyan kit amihez adnak egy 14-42mm-es objektívet, azzal mennyi lenne a zoom?

Bocs ha hülyéket kérdezek és fárasztalak, de tényleg nem vagyok jártas e témában..

Köszönöm a segítséged!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#22574) rumos14 válasza delibab (#22573) üzenetére


rumos14
nagyúr

az E-PL1 egy cserélhető optikás gép. alapból a 14-42mm-es kit objektívvel adják, a zoom átfogás a két érték hányadosa = 3x.
csak hogy össze tudd vetni, ez a hagyományos, ún 35mm kisfilmes értékre átszámítva 28-84mm "gyútávot" ad ki, mígy a Samsung WB650 24-360mm-t tud. van egy kis különbség...

(#22575) delibab válasza rumos14 (#22574) üzenetére


delibab
senior tag

Értem, nagyon köszönöm a segítségedet, tényleg sokat segítettél!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#22576) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok.Bocs,h ennyiszer zaklatlak titeket a fényképező gépekkel.:D Nah szóval. Sony DSC-W350-erről mi a vélemény? Esetleg melyik Samsung az ami már nem csinál csúnya képeket,35 ezerig elmehetünk.Kompakt vagy ultrakompaktok érdekelnek,és nem elemes hanem saját akksisok.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22577) Hold válasza ló úr (#22576) üzenetére


Hold
őstag

Ezt nem nézted ?

Panasonic Lumix DMC-FS10

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22578) ló úr válasza Hold (#22577) üzenetére


ló úr
őstag

Nézegettem.Volt már egy FS3-as Panám,csak nemtudom,mégegyszer nemakarok szinte ugyanolyat :) Vmi más alternatíva? :) PL100as Samsungról vmi vélemény??Vagy esetleg Pentax Optio M85?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22579) atandi


atandi
csendes tag

Sziasztok!Tiszta gáz, hogy megintcsak itt vagyok, és még nem az új képpel... De em én vagyok a hibás. Hív a "zuram" egy üzletből, hogy de nézzem már meg, hogy nem jobb-e a Pana Lumix FZ45 ill Fz100 ill. a Nikon Coolpix P100. Próbáltam hirtelen utánaolvasni a neten, aztán mondtam neki, ne zavarjon már megint össze, jövök hozzátok és megkérdezem. No ez a különbség: ha egy nőnek aszongyák 100-ig vagy 120-ig mehetsz, nem kérdezget rá nyilván 140ezres gépekre... A Nikon egy gyorslövőnek tűnik, de valahololyasmit olvastam(más gépnél), hogy a vaku nem győzi követni a lövéssebességet vagy mifene. Ez itt nem állhat fenn?
Segítenétek légyszi még egy kicsit, míg az embör is nyugpontra jut?(mert én már tegnapmeg is néztem élőben egy boltban az FZ38-at, megfogdostam, vigyorogtam egy sort, hogy de jó lesz...erre jön a kavarás)
Szóval bocsánat még egyszer. És előre is köszönöm a türelmeteket.

(#22580) atandi


atandi
csendes tag

Ó, és már annyiszor akartam kérdezni: meg lehet itt változtatni a kapott jelszavamat? Mert idegesítő ésmacerásmindig megkeresni a visszaigazolómailt, és onnan bemásolni...

(#22581) meroly válasza meroly (#22559) üzenetére


meroly
veterán

Ezekre valaki?

atandi: jobb felső sarok, adataim.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#22582) andrás47 válasza rumos14 (#22572) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszi a választ .
Mivel laikus vagyok,nem értem miért jobbak amit te ajánlasz,a tudásuk kisebbet mutat zoom,és HD videó,valamint régebbi gép,de lehet a Pana még így is jobb?
A Kodak Z981-ről senki sem tud mondani információkat,vagy a Kodak felejtős" .Köszönöm

(#22583) csakb válasza atandi (#22579) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Az FZ100 a Pana szuperzoomok zászlóshajója. Paramétereit tekintve mindenben jobb egy kicst, mint az FZ38 (nagyobb zoom, kihajtható, forgatható LCD, vakupapucs külső vakuhoz, vagy mikrofonhoz, mikrofon-csatlakozó, full HD videó, vezetékes távkioldó és egyéb finomságok). A szenzora már CMOS, de fizikailag kisebb, mint az elődöké, és természetesen több a megapixel, teljesen értelmetlenül. Emiatt sokkal agresszívabb a zajszűrés a korábbi Panákéhoz képest, a finom részleteket elmossa a képeken még ISO 100-on is. Amúgy meg vagy 40000 Ft-tal drágább, mint az FZ38. A sorozat-sebessége viszont nagy, és ez neked valamiért nagyon fontos.

Az FZ45 az FZ100 kicsit lebutított változata, egy kategória az FZ38-cal. Az optikája azonos az FZ100-éval (25-600 mm ekv.; FZ38: 27-486 mm ekv.) Ugyanúgy CCD-s, mint a 38, csak 14 megapixellel, vagyis zajosabb a szenzor, agresszívebb a szűrés. Amúgy szinte mindenben ugyanaz, mint az FZ38.

A Nikon P100-nak valóban szép nagy a sorozatsebessége, full HD videót tud, és van benne néhány kellemes extra (dönthető, de amúgy kis betekintési szögű LCD, programozható időzítő), de szerintem kicsit mosottabbak a képei az FZ38-hoz képest.
Ja, és nem lehet rá szűrőket tenni pl.

"hogy a vaku nem győzi követni a lövéssebességet vagy mifene."

Ez így van, vakuval nem lehet gyors sorozatokat csinálni. Amúgy ha a vadludaid akarod szétlőni sorozattal, akkor úgysincs értelme vakuzni.
Amikor meg vakuzni kell a nagymamát a szobában, akkor meg minek a gyors sorozat?

"Segítenétek légyszi még egy kicsit, míg az embör is nyugpontra jut?"

Nekem úgy tűnik, hogy nem lesz nyugpont. Több pénzért mindig lehet jobbat venni. A 140-hez már nem kell csak újabb 40-50-et hozzátenni, hogy egy elég jó DSLR kitet vegyetek és így tovább.
De valahol meg kellene húzni a határt, nem?

(#22584) pp88


pp88
tag

Segítsetek légyszíves dönteni ezek közül
Samsung ST500
Panasonic Lumix DMC FS-10, FS11
Olympus FE5035
Casio Exilim Card Ex Z2000
Mind 40 ezer körül van.
Ennyit szánnék rá.
Ha esetleg tudtok ennyiért jobbat.
Szívesen veszem az ötleteket

(#22585) pp88


pp88
tag

Esetleg a Samsung PL200?

(#22586) ló úr válasza pp88 (#22584) üzenetére


ló úr
őstag

Nikon Coolpix S5000? Ha már 40 ezerről beszélünk,ma nézegettem meg Edigitalban,elég jónak nézett ki,és szép képeket is csinál :)Csak nekem drága egy picit,én egy jó 5-6 ezerrel akarok kevesebbért vásárolni fényképezőt.De ezt haverom ajánlotta aki vágja a tmát,és szerintem itt is aszondanák,h jobb mint az általad felsoroltak :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22587) ló úr


ló úr
őstag

S5100 ra gondoltam :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22588) pp88 válasza ló úr (#22587) üzenetére


pp88
tag

Jónak tűnik, de sokan írták itt hogy a Nikon az alsóbb kategóriákban nem remekel.
Minden esetre kézbe véve majd kiderül mennyire szimpatikus kis gép.

(#22589) craig


craig
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyra keresek digigépet magunknak. Ma láttam Fukarban 40e Ft-ért (nagyon jó ár) Samsung ST 1000 gépet. Tetszik a tudása: 12,1MP, wi-fi, GPS, bluetooth, képfeltöltés stb. Nincsenek nagy igányeink képminőség terén, csak elfogadható legyen. Megéri ez a gép?
Vagy esetleg tud valaki valami hasonló tudásút hasonló áron?
Köszi! :)

(#22590) benvolio válasza atandi (#22579) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem ha nagyobb a ráfordítható kereted akkor inkább költsd a Raynox DCR250-re /illetve kell akkor adapter tubus is/ valamint polárszűrőre és ND szűrőre. Ezek használata sem fog gondot okozni, mert csak rá kell tenni, csavarni és kész. Sokkal "előnyösebb" lesz a géped mint ha bármelyik másik drágábbat választanád. /csak példának egy illetve pl. polárszűrő, szűrők/.

(#22591) atandi válasza csakb (#22583) üzenetére


atandi
csendes tag

Köszönöm szépen... úgy gondolom, maradunk az FZ38-nál. Szerintem minket az teljesen kiszolgál. A"képek kicsit mosottabbak" félmondat győzöttmeg részben, az, hogy nem Full HD videót készít, csak HD-t, szerintem nem akkora baj, A 100-as CMOS érzékelője kicsit megingatott, de nem 60k különbség erejéig. Tükörreflexesről pedig már az elején letettem, akkor mármég annyit beáldozhatnék egy fotós tanfolyamra is, hogy használni is tudjam.

Attól, hogy nincs magyar menüje, feltételezem magyar nyelvű leírást adnak hozzá, ugye? Úgy tudom, ez törvényilag elő van írva, anélkül nem is kerülhet forgalomba, ha igaz.

És igazad van, ha ez így megy tovább, határ a csillagos ég, mindig lenne egy még jobb, még több pénzért.

(#22592) csakb válasza atandi (#22591) üzenetére


csakb
őstag

""képek kicsit mosottabbak" félmondat győzöttmeg részben"

Ezt mindig úgy kell érteni, hogy az én ízlésem szerint. Másnak lehet, hogy pont az FZ100-asé tetszik inkább, vagy a Fuji HS10-é.
Szerintem ez az a szint, amikor csak az egyéni szimpátia tud dönteni. Az lenne a legjobb, ha mindegyik gépet kézbe tudnátok venni és kipróbálni, hogy tetszik-e élőben, de ez nyilván sok idő, meg nincs mindenhol bemutatóban minden gép.

"Attól, hogy nincs magyar menüje, feltételezem magyar nyelvű leírást adnak hozzá, ugye?"

Nincs magyar menüje? Ezt meg sem néztem (én mindent angolul használok :) ).
Ebben a tesztben úgy tűnik, hogy magyar a menü...

(#22593) Kázé


Kázé
csendes tag

Sziasztok!
Talán tudtok segíteni. Egy külföldi tesztoldalt keresek, talán francia nyelvű volt. Egyszerre két kiválasztott gépet lehetett összehasonlítani, ugyan azokról a tárgyakról készült tesztkép alapján. Közeli, távoli, vakuval, anélkül stb. Ismeri valaki közületek. Bocsi, jobban nem tudtam körülírni. Barbies képek voltak köztük, arra emlékszem. :B

(#22594) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok.Casio digitális fényképezők közül melyik az ami normális képeket csinál??Vagy esetleg Samsungok közül? Típusszámot tudnátok nekem írni?? Köszönöm szépen.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#22595) rumos14 válasza andrás47 (#22582) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Canon SX10 csak 640x480-as videót tud, akkor ezt vegyük ki a szórásból.
amúgy azért javasoltam ezeket a kodak ellenében, mert: jobb minőségű képet készítenek, a kezelésük kényelmesebb, gyorsabb, fókusz gyorsabb, jobb képstabilizátor, igényesebb az egész összeszerelés.
ha nem gond az angol, fusd át ezt a tesztet: [link]

(#22596) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok!

Laikus vagyok a fényképező gépek terén, szüleimnek vennék egyet karácsonyra teljesen hobbi célú felhasználásra. A legkedvezőbb amit eddig találtam talán a paraméterei alapján a Pentax Optio H90-es. Meglepően sok dolgot adnak a gép mellé (4gb kártya, tok), amellett, hogy szállítással együtt mindössze 24000Ft.
Érdeklődnék, hogy valakinek van-e valamilyen tapasztalata a géppel, illetve a márka sem ismert számomra.
Link: http://pixinfo.com/hirek/2010-01-25_272538

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. Márk.

(#22597) outlaw2


outlaw2
csendes tag

Akkor inkább így kérdezem tőletek, melyik készít szebb képet?
Panasonic DMC-F3 vs. Nikon S3000

(#22598) Miki85 válasza outlaw2 (#22597) üzenetére


Miki85
tag

Nem sok különbség van a kettő között. Talán a Nikon, bár lehet csak azért vagyok elfogult mert nekem is Nikon van. :)

előzze meg az allergiás időszakot ..... airfresh.hu

(#22599) outlaw2 válasza Miki85 (#22598) üzenetére


outlaw2
csendes tag

Amit én amatőrként találtam az pár aprócska szolgáltatás plusz a Pana részéről, valamint a HD videó-felvétel, ami nem tudom mennyit ér...
Viszont olvastam olyat is h ebben a szegmensben a Nikon nem túl erős...ellenben a Panasonic igen penge:)

(#22600) andrás47 válasza rumos14 (#22595) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszi a választ akkor a Kodak is kilőve, ha lehet magyar menüset szeretnék,én béna vagyok az angolhoz eléggé,gépem sem volt mostanában,így ehhez nem nagyon értek, lényeg hogy fő menüje is legyen,és még azt mondták fontos: legyen benne RAW,ez valóban így van,mert ha nincs akkor ennek hátránya miben mutatkozik meg?
Tudnál olyan gépet ajánlani 50-100 ezer között ami teljesíti az fentebb leírtakat ,és jól képeket tudok vele messziről:madarakat ,rovarokat fotózni,valamint HDMI videót is tudja,nem lenne hátrány a forgatható kereső,és vakupapucs sem,de ezek el is maradhatnak,ha így már nemigen létezik,és sok az elvárásom.
Köszönöm előre is a segítséget a döntéshez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.