Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) Lauda válasza fornettisuti (#22950) üzenetére


Lauda
félisten

Te kevered azt, amit irtal itt a forumon es amit olvastal a temaban. En es a tobbiek csak arra tudunk reagalni, amit itt leirsz. Azt pedig a mai napig nem tamasztottad ala semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#22952) andrás47


andrás47
senior tag

Tud valaki segíteni,hogy a szinte azonos áron kapható Panasonic FZ38,vagy a Sony HX1-et érdemesebb megvenni,és kicsit alátámasztani is hogy miért inkább azt...
Vagy esetleg más alternatívát hasonló áron,fontos a kép,és a videó is.
Egyik értékelésben ezt olvastam:A Sony csak egy elektronikus ND-szűrőt használ, ami ebben az árkategóriában már szégyen és gyalázat!
Nem értek hozzá,hogy ez mit jelent,és valóban ekkora gáz az ND szűrő?
Mások meg nagyon dicsérik a HX1-et,bár olyat is írnak akinek volt már Pana Fz28-a az ne vegyen ilyet...
Hát lehet könnyebb a választás,ha nem olvas utána az ember,hanem amelyik megtetszik,azt megveszi..
Köszi az ötleteket előre is.

(#22953) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! Fényképezőgépet szeretnénk vásárolni. Elvárások: minél kisebb méret, 40K max, családi és hobbi felhasználásra, nagy kijelző. Esetleg konkrét tipp a vásárlás helyére. Köszi előre is.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#22954) Genji válasza Genji (#22953) üzenetére


Genji
őstag

ZX1et hámoztam ki a fórumról, más alternatíva van? ZX1-et lehet vhol kapni még olcsón?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#22955) PRO-peller válasza fornettisuti (#22947) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Szó szerint ezt írtad:

"sosem kötelező a 5mpx felett lőni a képeket, be lehet állitani hogy 5mpx -es képek legyenek és ehhez nem kell diploma, bár sok diplomásnak is magas ezt felfogni.." ITT a hsz-ed.

Én személy szerint senkit sem szeretnék lehurrogni. Nem élvezem. Csak azt ha segíthetek!

Ám a mostani hsz-dből sem érzem ki, hogy a lényeget magyaráznád. Mert az egy dolog, h nagy a file méret. De azt a nagy felbontású képet egységnyi felületre eső sűrűbb ezért kisebb pixelekkel hozzák létre. Ha csak az fgépemet kisebb pixelszámú kép készítésére állítom, akkor annyi történik, h a gép elkészíti a teszem azt 12mp-s képet és egyúttal leméretezve elmenti az általam választott kisebb felbontáson. Tehát nincsen szomszédos pixelek egymást segítése effektus.

A legjobb optikáknak is van egy fizikai feloldó képességi határuk, amit egyre inkább feszegetünk és sajnos el is érjük az érzékelő pixeleinek a méretének drasztikus lekicsinyítésével. Ez az megapixelháború csapdájának a lényege.

A tükrös gép valóban garancia a minőségre. Ám aki tudja, h milyen képeket adtak a régi max 5mp-s gépek esetenként, az joggal követeli a mai kompaktokon az elveszett minőséget.

(#22956) esde


esde
tag

Sziasztok.
Kérdésem az lenne hogy 15-20e körüli árban lehetséges-e olyan fényképezőt venni, amivel lehet rendesen fókuszálni, tehát ha én egy mittudomén a fán egy tobozt akarok lefényképezni, akkor azt ki tudom élesíteni, míg a háttér elhomályosodik. Ne haragudjatok a tudatlanságom miatt ezzel kapcsolatban.
Üdv

(#22957) Daneeka


Daneeka
senior tag

Sziasztok!

Kéne egy kompakt fényképezőgép ami az itthon autóval is megközelíthető boltokban kapható. (bár ha Budára kiszállítják a dolgot karácsony előtt az is jó)

Ezeknek kéne megfelelnie:

- kikapcsolt állapotban teljesen visszahúzódik az optika a "vázba".
- lehetőleg árkategóriáján belül a legjobb minőségű képet készítse
- 40k körül legyen, +-5k vagy ha valami sokkal jobb van 50k-ért akkor még belefér
- (esetleg még jó lenne ha a lencse kezdő értéke 35 alatt lenne)

(#22958) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Megrendeltem e-digitáltól a Canon SX 130 IS-t (50.000, szállítás ingyenes)
Keddre kértem a szállitást, remélem beválik a masinéria.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22959) #34577664


#34577664
törölt tag

Azok kedvéért, akik valahol olvasták, hogy az 5-6 megapixel az ideális a kompakt érzékelőkön a pixelsűrűség miatt:
azon nem gondolkoztatok, hogy valószínűleg a gyártástechnológia is fejlődik?
Vagy ti is még 800-900 MHz-es procival szerelt gépeket használtok, mert "régen tudták, hogy kell processzort csinálni"?

Persze a puding próbája az evés - meg kell nézni a képeket. Az számomra megint csak kérdéses, hogy érdemes-e 100%-os nagyításon nézegetni a pixeleket. Én biztos nem fogom.

(#22960) csakb válasza #34577664 (#22959) üzenetére


csakb
őstag

Ez két teljesen különböző dolog, és pont ezt akarja sugallni a marketing bullshit, hogy a sok megapixel + gigazoom = fejlődés.

A fakó színek, pocsék dinamika, a zaj és a rémes optikai aberrációk (ezutóbbit persze ma már szoftveresen igyekeznek korrigálni) képernyőméretben is látszanak.

(#22961) PRO-peller válasza #34577664 (#22959) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A gyártástechnológia fejlődik, csak a fizika maradt a régi. A gyártástechnológia fejlődését én a kompakt gépek egyre jobb videoképességén tudnám lemérni. A képminőség már nem optimális. Átesett a paci túloldalára. Nem tudok feltenni képet, h szemléltessem a problémát. Mert a 6,5 mb képek még a képfeltöltő oldalaknak sem kellenek. :D

(#22962) Lauda válasza #34577664 (#22959) üzenetére


Lauda
félisten

A technika fejlodik, ami viszont ebbol a szempotbol lenyeges, az mindig is ugyanaz marad. Megpedig az adott pixelmeretre beeso feny mennyisege. Marpedig ha az keves, akkor csinalhatsz akarmit, pocsek kepet fogsz kapni. Persze probalkoznak szoftveresen pofozgatni a dolgot, kinek jobban, kinek kevesbe sikerul.

(#22963) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok !

Kb. 40e ft-ig keresek kompakt gépet. Amit kinéztem az a NIKON S5100.
Milyen gép ez, megszabad venni ? Nem nagyon találtam teszteket róla.

(#22964) johnjohn válasza maszibmw (#22963) üzenetére


johnjohn
addikt

Amiről nincs teszt, az valószínűleg annyira az átlag alatt van, hogy nem tartották sehol sem érdemesnek a tesztelésre. Inkább fordítva indulj neki, nézz teszteket, és ha valami tetszik, akkor nézegesd az árakat, és hogy még kapható-e.A 40 000.- kategória rendszerint alig nyújt többet mint az olcsóbb, a lényegi minőségi ugrás sajnos 80-100 000.- körül kezdődik.

(#22965) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Íme 2 kép a pixelháború tanulságainak levonására. Remélem szemléletes a tesztképek eltérő minősége. Mindenki eldöntheti, h a nagyobb avagy a kisebb felbontású kép nézhetőbb. 1. kép, 2. kép.

(#22966) csakb válasza maszibmw (#22963) üzenetére


csakb
őstag

Tessék, itt egy review, tesztképekkel. Ha tetszik a dizájnja, és a képminősége, és megelégszel a témamódokkal, akkor szerintem nem rosszabb választás, mint bármelyik másik ebben a kategóriában.

A spórolás jegyében csak USB-ről tölthető. Ez lehet előny és hátrány is. Vagyis vagy a számítógépre dugod, ha tölteni kell, vagy veszel hozzá még egy hálózati USB-adaptert, ha nincs még a háztartásban valami másik kütyü miatt.

Ha kicsit többre vágysz, akkor szerintem a Canon A3100 egy jó alternatíva, és az árkülönbözetbe belefér még egy SD-kártya, tok, kis állványka, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#22967) DJ Reinhardt válasza csakb (#22966) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Az AC adapter alaptartozék.

(#22968) csakb válasza DJ Reinhardt (#22967) üzenetére


csakb
őstag

OK, bocsika. :)

(#22969) Skodry


Skodry
aktív tag

Valaki tud valamit erről a gépről?
olympus x-43
Egy teszt vagy vélemény?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#22970) fornettisuti válasza Skodry (#22969) üzenetére


fornettisuti
veterán

jutyubon van pár kamera teszt, meg olvasni pár felhasználói véleményt...és eléggé moslék a készülék 5ezernél többet nem ér.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22971) csakb válasza #34577664 (#22959) üzenetére


csakb
őstag

Egy kicsit még pörögnék a megapixelek hajszolásán. Az egyik probléma ezzel tisztán elektronikai, amit nem lehet a gyártástechnológiával javítani. A kisebb pixelek kevesebb fotoelektront képesek tárolni, vagyis kisebb lesz a dinamikai tartomány, és nő a zaj. Ezt már alaposan túltárgyaltuk itt.

A másik probléma az optikával kapcsolatos. A kompakt gépek optikája kis átmérőjű, ezért a felbontásuk is viszonylag kicsi. Az optika alá rakott szenzor pixelsűrűségének a növelésével előbb-utóbb túlmintavételezzük a képet, vagyis a pixelek méretének csökkentésével egy idő után nem tudunk több részletet rögzíteni, mivel maga az optika képtelen ezeket feloldani.

A kisformátumú (4/3, APS-C) szenzorok ezt a túlmintavételezési határt már elérték, vagy nagyon a közelében vannak.

Itt egy érdekes cikk a témában:

http://www.luminous-landscape.com/tutorials/resolution.shtml

(#22972) Prada


Prada
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok valami "egész jó" gépet ajánlani, :) a keret max: 50 000 HUF.
Én ezt a kettőt néztem, és a Nikon felé hajlok.
Fuji Finepix S1600,
http://www.220volt.hu/Fujifilm+FinePix+S1600
és ez a másik:
http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/nikon/coolpix-l110-p40640993/
Köszönöm szépen a Kedves Segítőmnek a választ!
:))
sziiia

(#22973) picur220 válasza Prada (#22972) üzenetére


picur220
veterán

Nikon tesztképek
Fuji teszt
Igazából egyik sem az igazi, inkább vennék kompaktot, mint ilyen alap bridge gépet.

(#22974) Skodry válasza csakb (#22971) üzenetére


Skodry
aktív tag

Kérdésem lenne hogy régi fe 170 v 210 akkor jobb nála?
Mert nekem volt 170esem 3éve és baromira jó volt vagy csak azemlék szépült meg:D

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#22975) Skodry válasza Skodry (#22974) üzenetére


Skodry
aktív tag

Illetve 15-20K körül milyen gépet vegyek...

összehasonlítási adataim fe 170esem 314dpi vel tudott karistolni 2800as felbontson

utánna polaroid i834 94dpi vel 3500as felbontáson tehát akkor az olympusom jobb volt?

Egyik oly 6 pola 8mp volt...

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#22976) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

ZX1 -eseknek tipp: Alap beállítás helyett sokkal jobb a Vivid színüzemmód a nappali fehéregyensúly kombinációval. Szerintem nem érdemes a ZX1-et alapbeállításon hagyni! Ki kell próbálni!

(#22977) fornettisuti válasza PRO-peller (#22976) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ez igaz lehet a Canon SX 130 IS-re is ami kedden érkezik meg?

Mivel általában AUTO módban fényképezik a család-rokonság, kivéve makro esetén, érdemes lehet váltogatni módokat ugyanazon téma fotózásánál, hogy van-e lényegi hatása a képeken?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#22978) csakb válasza PRO-peller (#22976) üzenetére


csakb
őstag

Hát nem tudom. A szürkére exponált hó nekem még mindig természetesebbnek hat, mint a kékeszöld árnyaltú a vivid módban...

(#22979) PRO-peller válasza csakb (#22978) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Számomra az a furcsasága a dolognak, hogy a vivid mód "élesebb" és kontrasztosabb képet ad. Más színhőmérsékleti móddal kombinálva lehet jobb a szín, de nekem nem zavaró. Jobban zavarnak az életlen részletek. Szóval a ZX1 a kis szenzorával is tud éles képet csinálni, ha akar. :DDD

Köszi, h megnéztétek!

(#22980) rumos14 válasza andrás47 (#22952) üzenetére


rumos14
nagyúr

én a Pana gépét preferálom, mert jobb a képminősége és kellemesebb használni.
a Sony mellett a nagyobb felbontású videó szól, de Memory Stick-et használ, ami az én szememben negatívum.
az ND szűrős résznél a tesztelő arra gondolhatott, hogy a Sony a z érzékelőre jutó fény mennyiségét nem a rekesz méretének változtatásával szabályozza, hanem egy ND szűrővel, ami olyan mint egy szürke üveg, csökkenti a fény mennyiségét. nem tudom, ez tényleg így van-e. szerintem nem.
amúgy egyik géppel sem tudsz nagyon mellényúlni.

(#22981) rumos14 válasza Prada (#22972) üzenetére


rumos14
nagyúr

Canon SX130, Samsung WB600, Sony H55 - inkább ezek közül választanék.

(#22982) rumos14 válasza picur220 (#22973) üzenetére


rumos14
nagyúr

bocs, de: ezek egyáltalán nem bridge gépek. nem a bumszli optika miatt lesz egy gép bridge.

(#22983) rumos14 válasza PRO-peller (#22976) üzenetére


rumos14
nagyúr

témától függ. ha szobai, vakus képet készítesz, vagy esetleg vaku nélkülit, teljesen más fehéregyensúly beállítás kell. sztem érdemesebb auto-n hagyni.

(#22984) PRO-peller válasza rumos14 (#22983) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Kezdem gyanítani, h a ZX1 a napfény színbeállításon vmi szűrőt kikapcsol. Vakuzni is jobb ezzel a színnel. Akinek van ZX1-e igazolhat engem. A gép eleve szereti vakuval is megemelni az iso értéket 300-400-ra is akár. Nem szabad engedni! Ki kell választani az iso 100-at direktbe. Mégha kicsit sötétebb is lesz a kép, de jóval élesebb és részletgazdag. A PS-ben lehet emelni az expón.

Másik a ZX1 videója embertelemül lenyalja a memóriát. Maxi tudáson 30e kb/s-om emészti a kártyát! Jobb átkonvertálni H.264-be és minőségromlás nélkül kevesebb mint a felére tömöríthető a mamut-file. Én a winAVI igen egyszerű, ám nagytudású prg-t használom erre a célra. A hátrány csak az, h a művelet lassú, de 1x kell elvégezni.

(#22985) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Szüleim keresnek egy jó kis kompakt gépet és tőlem kértek tanácsot, hogy nézzek szét a neten. Nekem két éve egy Nikon Coolpix P5100 van, ami nekik is nagyon tetszik, de úgy látom, hogy ez már nem kapható.

Szempontok: Szerintem(!) éles a rajzolata és elég színhű is, a 35 mm-es nagylátószög és a 3.5X zoom átfogás is elég, van valós keresője, van rajta stabi, rekesz és zársebesség állítható és nem rossz a fogása sem. Bár gyerekfotózáshoz - unokáznak! - lassú, de meg lehet szokni. Felső ár kb. 80 ezer lenne.

Kompakt kategóriában van hasonló gép? Vagy vetessek velük egy ugyanilyet?

(#22986) PRO-peller válasza sinick (#22985) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A 80 ezer pont az az összeg, amit már nem költenék egy átlagos kompaktra. Vagy többet ha igényes vagyok. WB600 olcsó és nagy tudású 40k körül. Cerka aksisban pedig, a SX130is van "kiemelve" a sorból. Vissza is nézhetsz van 1-2 gép még emlegetve.

A 35 mm kezdő mért előny? Fogadd el a nagyobb látószöget! Ma már nem kérnek "felárat" érte. :N Soxor jól jön az.

(#22987) sinick válasza PRO-peller (#22986) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Lehet, hogy félreérthető voltam... a 35mm-re azt írtam, hogy "is elég" (és nem "előny"), tehát nem szükséges ennél kisebb kezdő. Persze én is beleszaladtam egykét helyzetbe, amikor jól jött volna a nagyobb látószög, de megoldottam a helyzetet. Az éles rajzolat vagy a színhűség hiányát viszont nem fogom tudni megoldani. (Most nézegetem visszafele a topikot.)

[ Szerkesztve ]

(#22988) picur220 válasza rumos14 (#22982) üzenetére


picur220
veterán

Ez mondjuk igaz, sorry, rossz volt a megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#22989) picur220 válasza PRO-peller (#22976) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem nem lett jobb a kép, vividben kék a hó, meg úgy az egész képet bekékítette. De lehet, hogy csak az én szemem rossz...

(#22990) Lauda válasza PRO-peller (#22976) üzenetére


Lauda
félisten

Itt is nagyon kijon a gep olcsosaga. Azert ez a ho nekem jobban bejon. :) Nem fikazasnak szanom a hsz-t, de nem veletlen kerulnek ennyibe ezek a gepek.

[ Szerkesztve ]

(#22991) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Fujifilm FinePix S2100HD digi gépem.

Kérdésem... Ilyen árkategória (35 ezer ft) környékén tudok jobbat venni? Akár használtan, de garanciával is... Azaz van jobb tudású ennél ilyen árkategóriában?

Mert fontos a képminőség és a HD felvétel minősége is...

Köszi előre is! :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#22992) picur220 válasza Lauda (#22990) üzenetére


picur220
veterán

Azért az S95 3x-os áron jóhogy jobb... Csak kérdés, hogy annyiért nem érdemesebb-e már dSLR-t venni.

(#22993) PRO-peller válasza picur220 (#22989) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A két kép élessége amin a fő különbség van szerintem. Ha a színhőmérséklet torzul, akkor néhány csúszka mozdításán múlik helyrehozni a Ps-ben. Az optikai élességet nem lehet utólag megbűvölni. Szóval e téren nem reménytelen a ZX1. De a kép széle és a sarkok lágyulása nem kiküszöbölhető.

(#22994) Lauda válasza picur220 (#22992) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nem a gep ara donti el, hogy melyiket vegye az ember. Akinek a konnyu hordozhatosag es a kis meret a fontos es minden masban kepes kompromisszumot kotni, ugymint akkuelettartam, sebesseg, kepminoseg, fejleszthetoseg, az kompaktot vesz. Akinek az utobbiak a fontosak es nem szamit a suly es a meret, az pedig dslr-t. :)

(#22995) rumos14 válasza sinick (#22985) üzenetére


rumos14
nagyúr

Canon G sorozat valamelyik darabja (G10, G11) kijöhet használtan 80k-ból.
új gépet most hirtelen én nem tudom mondani, ami megfelel az elvárásaidnak. keresőt a nagyobb átfogású gépekre szoktak csak tenni (a te ársávodban).

(#22996) csakb válasza sinick (#22985) üzenetére


csakb
őstag

A Samu EX1 80-85 kHUF, minden elvárásod teljesíti. Csúcskompakt, remek kép, jó optika, remek fogás, könnyű manuális állíthatóság. Igaz, a zoom csak 3-szoros. A Canon S90 egy hónapja 80 k körül volt, most ismét felment az ára.

(#22997) Yany


Yany
addikt

Valaki elmondja nekem, hogy a valós kereső az miért olyan jó dolog? Pl. a G12-n is van, de nem értem, hogy miért olyan jó dolog nekem egy 70%-os valós kereső a 100%-os elforgatható hátsó LCD-vel szemben. Mit látok rajta, amit az LCD-n nem? Tudom, hogy luzerlámanúb kérdés, de évekig használtam az F717-esemet a hátsó LCD-jével anélkül, hogy hiányzott volna a kereső látványa. Vagy csak azért nem hiányzott, mert elektronikus volt a keresője is? Szóval egy kis felhomályosításnak szívesen örülnék, ha már úgyis lelámáztam magam egy ilyen kérdéssel itt. :DDD

szerk.: szóval jelenleg én úgy gondolom, hogy a G12-es ha kisebb lehetne a kereső nélkül, akkor annak jobban örülnék, de lehet, hogy csak addig gondolom így, amíg valaki lerombolja egy egyszerű gondolattal a szkepticizmusom a hasznosságát illetően.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22998) csakb válasza csakb (#22996) üzenetére


csakb
őstag

Ja, optikai keresője nincs (horror áron van a vakupapucsba dugható EA-OVF1), van viszont kihajtható, AMOLED-es LCD-je, és f/1.9-es kezdő fényereje.

(#22999) csakb válasza Yany (#22997) üzenetére


csakb
őstag

"Valaki elmondja nekem, hogy a valós kereső az miért olyan jó dolog?"

Hasznos az, ha nagyon kevés, vagy nagyon sok a fény.
Éjszakai fotózásnál az LCD-n/EVF-en csutkára tekert erősítés mellet is csak a hangyák háborúját látod. (OK, manapság már jobb egy kicsit a helyzet, mint pár éve.) És a szemed is kisül.

Ezen kívül az arcodnak támasztva még egy szappantartó is sokkal stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#23000) Lauda válasza csakb (#22999) üzenetére


Lauda
félisten

Es ha sporolni kell az akkuval, kikapcsolhatja az lcd-t. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.