Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) cigam válasza Teasüti (#21300) üzenetére


cigam
félisten

20-30%-on tárolni? Sztem ez is betett nekik 1 lapáttal.
Azt nem írtad, hogy márkás, vagy noname aksik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21302) plaschil válasza KTU (#21291) üzenetére


plaschil
aktív tag

Látom 40k-ért linelted be a w350-et, és most megnéztem a tesztképet is, hát meg kell mondjam neked őszintén, nekem egy Pana LS80 van (22k-ért házhoz, extrem digitalból kb fél éve), de közel sem ennyire zajos a készített kép mint a tiéden, igaz ezzel a Panával sem lehet zoomolni videózás közben. De a fényképezőgép fényképezésre való. :)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#21303) osi111


osi111
csendes tag

Sziasztok szeretnék venni egy kompakt fényképezőgépet és egy NIKON COOLPIX L110 néztem ki magamnak kezdő vagy a a dologban de szart nem szeretnék venni és a maximum keretem rá 60eft! Esetleg ha van valami jobb megosztanátok velem?

[ Szerkesztve ]

(#21304) cigam válasza osi111 (#21303) üzenetére


cigam
félisten

Nem feltétlen jobb, de mint alternatíva:
Samsung WB1000
Fuji FinePix2500HD

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21305) osi111 válasza cigam (#21304) üzenetére


osi111
csendes tag

köszönöm az útmutatást!:D

(#21306) cigam válasza osi111 (#21305) üzenetére


cigam
félisten

?? Nincs olyan hogy ez a legjobb. Nem írtad le mire használnád, csak azt hogy mennyi a keret. Pedig ha beltérben fotózol sokat (vagy panoráma tájképet) Jól jöhet a Samsung 24mm-es kezdőértéke (sokminden belefér a képbe)

Beltérben / este fontos, hogy mekkorát villan a vaku(esetleg lehet e külső vakut rádugni)

Van akinek fontos az hogy ceruza aksiról menjen a gép, van aki az egyedi akkkumulátorokra esküszik.

Van aki kameraként is használja, tehát fontosak a videós tulajdonságok (zoom közben is legyen hang, lágyan induljon/áljon le, eleve "youtube" kompatibilis formátumba mentsen, hogy ne kelljen konvertálgatni)

Teljesen automata legyen, mert később sem akarsz belemerülni, vagy legyen "kézi" üzemmódja, ahol te monded meg a záridő/rekeszt.

És ez csak 2-3 megközelítése a gépet keresek kérdéskörnek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21307) KTU válasza plaschil (#21302) üzenetére


KTU
addikt

Látom 40k-ért linelted be a w350-et,
nem jól látod, a gyártó oldalát linkeltem :U

most megnéztem a tesztképet is, hát meg kell mondjam neked őszintén, nekem egy
Pana LS80 van (22k-ért házhoz, extrem digitalból kb fél éve), de közel sem ennyire
zajos a készített kép mint a tiéden
szakadó esőben kevés fénynél, 1 boltból fényképeztem kifelé, zoomolva
szerintem nem a leg ideálissab körülmények, de akkor volt időm, kedvem, stb.

én is "meg kell mondjam neked őszintén" az előző gépem Canon PowerShot A460 is jó képeket készített a 2 megapixelével :D ja és az tényleg pocsék videókat gyártott
majd tölts fel valós méretű képet légyszi a te gépedből

de igazából a W350 egy ingzsebes gép ( 90,7 X 51,5 X 16,7 mm)
a 2003. februári Canon A60 volt közel akkora ( 101 × 64 × 31 mm ) mint a panád
a Pana LS80 mérete 95,7 x 62,0 x 31,2 mm

De a fényképezőgép fényképezésre való.
ez így van, de azért nem baj ha tud HD videót :U

bár tudom sose fogok tökéletes fényképet, videót csinálni, arra valószínű nem ezek a pár 10eft-os gépek készültek és nekem is többet kellene tudnom ezen eszközök használatáról
szóval nekem marad ez a szint, mert nem ez a munkám és nem vagyok fanatikus fényképész

őrülök hogy ennyire elégedett vagy a gépeddel :)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21308) Kerio


Kerio
őstag

Egy hét után szervízbe került a Sony DSC-W350-m. Sajnos csak egy hét után vettem észre, hogy egy fehér pont van a videó felvételen. El is vittem szervízbe, majd mondták, hogy értesítenek. Hát nem hívta 5nap után sem. Ezért én hívtam Őket. És naná, hogy le akartak rázni, hogy ha 99%-os az LCD, akkor az nem számít garanciális hibának. Erre mondtam a "szervízesnek", hogy nézte már számítógépen is? A válasz,,, jaaaaa, azt nem. Ez egy hivatalos Sony márkaszervíz a (1119 Budapest Etele út 59-61. (MTA épülete)). Szóval ide ne vigyetek hibás Sony terméket. Mostmár a Sony-t hívtam telefonon, azt mondta a csaj, hogy intézkednek.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#21309) Nagya21 válasza osi111 (#21303) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!

Esetleg ezt nézd meg:

Kodak

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21310) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

Sziasztok!

Valaki használ illetve ismeri a Kodak Z915-öt!?
Mert ha igen kérdésem az lenne,hogy milyen a képminőség?
Mennyire zajos ha nem kap elég fényt?
Mennyire szép a makrója és mi a valós makró távolság? (specifikációk nem mindig pontosak)
Most így ennyi. De ha van más + és - vélemény szívesen meghallgatom!
köszönöm előre is!

(#21311) plaschil válasza KTU (#21307) üzenetére


plaschil
aktív tag

Bocs, nem te voltál. De nem a linkelés a lényeg, hanem az ár. ;]

Képek a Pana LS80-tól:
3x optikai zoom_1_út
3x optikai zoom_2_ég
3x optikai zoom_tárgy
makró_virág
makró_vakuval
kevés fény
:R

A HD videóra ott a kamera. És pont. Ez olyan, mint amikor tesztekben telefonnal fényképeznek és azt a konklúziót vonják le, hogy jajdeszarképetcsinál... a telefont telefonálásra találták ki, a fényképezőgépet meg fényképezésre, a kamerát meg kamerázásra. Benne van a nevében. :DDD

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#21312) DearMan


DearMan
tag

Nem tudja valaki, hogy miért drágább a Panasonic FZ28 az FZ38-tól? :F

(#21313) unyadavid válasza hm_guesswho (#21310) üzenetére


unyadavid
senior tag

Szia, én ilyen gépet használok és eddig teljesen megvagyok vele elégedve. Szerintem nagyon szép képeket lehet vele készíteni. A makrója talán nem a legjobb (kb, 6,5 cm) de szerintem ennél hétköznapi használatra nem is kell sokkal jobb. Viszont optikai kép stabi., böszme zoom, gyors működés és vga video zoom-mal és AF-al!!
Csak ajánlani tudom (arról nem is beszélve, hogy csak 25000 :Y ) :C

(#21314) hm_guesswho válasza unyadavid (#21313) üzenetére


hm_guesswho
tag

igen...eléggé elgondolkodtat:)
a másik gép amire gondoltam az a Canon SX120 IS
csak az a duplája...annak viszont a makrója elég jó. Én szeretek szórakozni makró képekkel. Csak a kérdés,hogy megér-e nekem +25k-t...mert nem sok különbséget látok. Esetleg ami a Canon mellett szól az a manuális fókusz plusz a kicsivel nagyobb zoomtartomány..ami tényleg csak picivel nagyobb.

(#21315) TeeJay


TeeJay
félisten

egyik barátnőnek kellene kompakt gépet ajánlanom
akárhogy néztem 30-35ezres kategóriában a Canon Powershot A3000IS tűnik a legjobbnak
tudom 10MP körömnyi érzékelőn nem túl sok jót jelent
de van benne optikai képstabi, 4x optikai zoom, 2,7-ről indul az objektív fényereje
2,7"-os LCD meg VGA videó viszonylag jó minőségben
ja ami igazán jó pont lenne hogy Lítium akksival megy így mostantól megszűnne az AA akkukkal való szenvedés mert eddigi gépével is ez volt mindig a baj.

szerintem jó lehet egy nő kezébe
[link]

ellenvélemény esetleg jobb ajánlat max 35ezer pénzig?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21316) benvolio válasza TeeJay (#21315) üzenetére


benvolio
őstag

Biztos, hogy nem rossz az a gép, de megfontolandó lehet még a Pana FS10 -es. /nagyobb látó, 1-el nagyobb zoom, HD video, és van rózsaszín színben, és könnyű kezelni/

(#21317) osi111


osi111
csendes tag

Sok mindent fényképeznék és való igaz nem egyszerű kérdés valószínűleg sok képet a természetbe csinálnák makróznék játszanák a záridővel stb ezért arra döntésre jutottam ,hogy Nikon d 3000 tükörreflexes gépét fogom megvenni szerintem egy amatőrnek minden igényét kielégíti egy jó darabig! cak még egy picit gyüjtögetnem kell:DSajna

(#21318) benvolio válasza osi111 (#21317) üzenetére


benvolio
őstag

Tükrös kérdések és válaszok: itt . Készséggel segítenek. :D

(#21319) cigam válasza benvolio (#21318) üzenetére


cigam
félisten

Főleg ha kérdés is szerepel a hozzászólásban ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21320) benvolio válasza cigam (#21319) üzenetére


benvolio
őstag

Előbb-utóbb lesz, biztos vagyok benne. :U

(#21321) Robaj


Robaj
addikt

Van kb 50.000-em digigépre.

Itt [link] néztem ebben árkategóriában, de nekem mind egyformának tűnik :)
Tudnátok ajánlani 2-3 db-ot, ami jobb mint a többi? +/- pár ezres belefér, ha jobb a képminőség stb.

UI: vagy gyűjtögessek még, és valami komolyabbat ajánlotok? Otthonra lesz, családi fotók etc., teljesen amatőrnek :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21322) Zozzant válasza osi111 (#21317) üzenetére


Zozzant
addikt

Ezt rossz volt olvasni, bocs. "természetben", "csinálnék", "játszanék a záridővel"

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21323) Yoyoyo válasza Robaj (#21321) üzenetére


Yoyoyo
tag

Hello !

Én is most keresgélek fényképezőgépek között, eddig a következők a jelöltjeim - és egyben ajánlom is figyelmetekbe.

Canon Powershot SX210 IS - 80.000
Samsung WB600 - 60.000 - eddig nálam ez a nyerő
Sony Cyber-shot DSC-H55 - 50.000

Ha valakinek bármi tapasztalat, vagy infója van, nagyon szívesen várom. Neten olvasgattam utána, mindegyiket dicsérték valamiért ( naná :) ).

Üdv: Geri

(#21324) osi111


osi111
csendes tag

Nem baj az ember hibázik azért ember!

(#21325) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Sziasztok,

Gépvásárlás előtt lennék( az 5 éves FZ2 Panám behalt) és rengeteg vélemény illetve fórum elolvasása után is tanácstalan vagyok. Keret kb 120 K-i.g
Amivel eddig szemezgettem Pana FZ28, FZ38, Fuji S100FS,S200EXR. :U

Konstruktív hsz.-at előre is köszönöm.

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21326) johnjohn válasza Malibuuu (#21325) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha ekkora a keret, biztos, hogy nem váltanál DSLR gépre ? Amúgy nézd meg a Samsung EX 1 teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#21327) Malibuuu válasza johnjohn (#21326) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Nem akarok obikat cipelghetni...ezért is gondolkodtam bridge-ben

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21328) johnjohn válasza Malibuuu (#21327) üzenetére


johnjohn
addikt

Értem, a Samsungot azért említettem, mert nagyon szép képeket készít, régen készült ilyen jó képminőségű kompakt gép. Ha a videó nagy felbontása nem létfontosságú, mindenképpen megérheti.

(#21329) Malibuuu válasza johnjohn (#21328) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Beléolvastam a tesztbe, tényleg szép képeket készít, a samsung eléggé belefektetett ebbe a gépbe. A videozás nem szükséges, de kifogásolom a kis zoom-ot, zársebeséget a samsungnál.

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21330) johnjohn válasza Malibuuu (#21329) üzenetére


johnjohn
addikt

Alighanem a kisebb zoomátfogás volt az, ami a képminőségre pozitívan hatott.Valamennyi ultrazoom nagyon ront a képek minőségén, ez még a profi DSLR objektíveknél is fennálló probléma. Amit viszont ez a gép tud, azt nagyon jól tudja. Én biztos, hogy inkább a képminőségre szavaznék a nagyobb zoomátfogással szemben, de ezt Te tudod eldönteni.

(#21331) Malibuuu válasza johnjohn (#21330) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Hátigen, most mégjobban elbizonytalanítottál Dzsón bátsi :O

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21332) rumos14 válasza Malibuuu (#21325) üzenetére


rumos14
nagyúr

sajnálhatod azt a gépet. esetleg keresnék egy használt FZ20-ast, ha nem zavar a kis kijelző és a 320*240-es videó. az említett újabb gépek persze 10+ mpixelesek, HD videó meg anyámkínnya, de a fix f2.8-as fényerő már csak távoli emlék.
véleményem szerint a mostani ultrazoom kategória legjobbja a Pana FZ28/38 és a Canon SX20 IS. a Fuji-k már bridge gépek, szép nagyok, akkor már jobbnan jársz akár egy DSLR + 18-200-as obi összeálíltással is.

(#21333) Yoyoyo válasza Malibuuu (#21327) üzenetére


Yoyoyo
tag

Olympus E-P1 , E-P2 és E-PL1

[link]

Ezek az új MILC (mirrorless interchangeable lens camera) gépek ugyan obisak, de jóval kisebbek.

[ Szerkesztve ]

(#21334) johnjohn válasza rumos14 (#21332) üzenetére


johnjohn
addikt

Na pont ezért javasoltam a Samu EX 1-et.Nagy fényerő, 10 Mpixel.,kis video. :K

(#21335) Malibuuu válasza johnjohn (#21334) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Akkor a Pana LX3 is ott van mint az EX1 nem ? Az LX3 pedig többet tud zársebességben.

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21336) johnjohn válasza Malibuuu (#21335) üzenetére


johnjohn
addikt

Talán kicsit jobban mossa a képeket a Pana, no meg valamivel öregebb konstrukció is.
Gyengébb a kijelző is, és az obi is valamivel.
Mire nem elég az 1/1500-as záridő ?

[ Szerkesztve ]

(#21337) Malibuuu válasza johnjohn (#21336) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Éjszakai felvételekre keveslem az 1 s-t.

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21338) johnjohn válasza Malibuuu (#21337) üzenetére


johnjohn
addikt

Záridő: 1/1500 - 16 mp , legalább is az adatlap szerint.

(#21339) Malibuuu válasza johnjohn (#21338) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Igazad van, elnéztem :W

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21340) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Most viszont tényleg azon töröm a fejem, hogy az EX1 és az S200EXR között csak pár ezer forint különbség van. Kettő közül melyik a jobbik választás ?

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#21341) johnjohn válasza Malibuuu (#21340) üzenetére


johnjohn
addikt

Azt már Neked kell eldönteni, képminőségre a Samsung jobbnak tűnik. A Fuji majdnem akkora mint egy DSLR, és az objektív is gyengébb minőségű.

(#21342) rumos14 válasza johnjohn (#21334) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak a zoom átfogás... no persze én jól elvagyok a tükrösön az ekv. 26-75-tel.
FZ hagyományokat követve igazán csinálhatna a Pana egy fix f2.8-as gépet, mondjuk ekv. 28-200 átofgással, LX3 méretű érzékelővel, max 10 mpixellel.

(#21343) Kerio válasza plaschil (#21311) üzenetére


Kerio
őstag

Csinál a DSC-W350 is ilyen képeket. Csak a "kolléga" nem tudja kezelni. De ha letöltöd az a képet amit feltöltött, és megnézed a tulajdonságait, láthatod is, hogy mi a gáz.. Nem kéne ISO-250-el fotózni...a Te "kevés fény" nevű fotód is csak ISO-100as.
Egy jó pár hozzászólással ezelött én is linkeltem be képeket...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#21344) Kerio válasza TeeJay (#21315) üzenetére


Kerio
őstag

Női kézbe:
[link]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#21345) atom18


atom18
aktív tag

üdv!

Van egy Samsung ES73 típusú digitális fényképező gépem ami 3hetes és rossz és azt mondták h.kicserélik nekem másikra az a kérdésem h.milyet válasszak ez helyett? ár 30-40e az a lényeg h.szép éles képet csináljon!

(#21346) DearMan


DearMan
tag

Két héten belül vásárolni fogok egy Panasonic FZ38-ast. A következő kérdésem lenne: milyen típusú memóriakártyát vegyek hozzá? Ahogy láttam van már ezer féle... Vagy mindegy? :F Előre is köszönöm a válaszokat.. :R

(#21347) cigam válasza DearMan (#21346) üzenetére


cigam
félisten

Ne túl nagyot, inkább többet, és élettartamgaranciásat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21348) DearMan válasza cigam (#21347) üzenetére


DearMan
tag

8 gigás jó? És milyen márkát? Ahogy nézem sebességben is van különbség... Van jelentősége ez esetben?

(#21349) benvolio válasza atom18 (#21345) üzenetére


benvolio
őstag

Például: Canon Ixus100, Canon Powershot A3100, Pana FS10, Sony DSC-W350

(#21350) varsam válasza DearMan (#21348) üzenetére


varsam
őstag

azt hogy mekkorát, az csak tőled függ (4-8 gigással bőven el lehet lenni). Sandisk Ultra II (én ilyet használok FZ38-hoz), vagy Kingston Class 6 sebességű jó lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.