Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) cigam válasza majom007 (#21700) üzenetére


cigam
félisten

Akkor lehet egy "strapa" (csepp, por, és ütésálló) géppel jobban jársz. pl Sony TX5, Panasonic FT2, Olympus 8010

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21702) Geri89


Geri89
aktív tag

Elnézést az OFF-ért, de a fényképező saját témája eléggé meg van halva, ezért bátorkodok itt feltenni a kérdésemet. Adott egy Panasonic TZ7-es gép, ami nem magyarországról származik, így nincs benne magyar nyelv. Házilag valahogyan tudok bele varázsolni? Ha igen, akkor hogy? Előre is köszi!

(#21703) cigam válasza Geri89 (#21702) üzenetére


cigam
félisten

A 2 nyelvű amcsi változat?

Esetleg 1 próbát megér a fw frissítés: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21704) Geri89 válasza cigam (#21703) üzenetére


Geri89
aktív tag

Elvileg nem az amcsi változat, van benne több féle nyelv is (angol, német,stb..) csak pont magyar hiányzik. Ezek szerint akkor egy "sima" firmware frissítéssel lehet, hogy bele kerülhet. Köszi a választ, holnap kipróbálom!

(#21705) Kobe


Kobe
veterán

érdekelne, hogy manapság mi a best-buy kompakt 6 kis méretű bridge gép, ami nem 100 ezer pengőbe kerül
Általános felhasználásra, városnézéskor kiránduláskor táskába bedobni és minél egyszerűbben minél szebb, színekkel teli képeket lőni vele

(#21706) cigam válasza Kobe (#21705) üzenetére


cigam
félisten

Namost ez logikai bukfenc. Mert pl. fizikai kialakítása is más a kompakt gépnek, és más a bridge-nek. Tippem szerint te "utazó zoom"-ot keresel.

A nem 100k-t is pontosíthatnád, merthogy a 99 sem 100, az 50 se, és a 30 sem.

Hamár Samsung fan vagy, akkor kezdjük a listát a Samsung WB550-el. 52k amostani ára, de a kistesót (WB500) már egy 10essel kevesebbért is megkapod. Kicsit emelve a tétet (ez inkább az árra vonatkozik) megkapod a Panasonic TZ7-t 65k

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21707) Kobe válasza cigam (#21706) üzenetére


Kobe
veterán

volt fujitsu s6500 asom, az már túl nagy volt méretben, egy akkora mint a régebbi s5600 asok bőven elég volna, láttam is ilyen új fujikat 49ért....azt még bevállalnám bridgeben, többet nem szánok rá, akkor inkább kompakt

(#21708) Janoex válasza luw2win (#21678) üzenetére


Janoex
tag

Szia !
csak ma tudtam filmezni vele ,alap beállítás nem nyúltam semmihez,
[link]

(#21709) Janoex válasza Janoex (#21708) üzenetére


Janoex
tag

nem egy HD de ennyit tud ,szerintem nem lehet ennél jobb minöség,vagy valamit a beállításnál?
P módban lehet állitani az IS-t: 1-folyamatos,2-exponáláskor,3-követés,4-ki
melyiket használjam?(nem videózáshoz).

(#21710) cigam válasza Janoex (#21709) üzenetére


cigam
félisten

Hát a manuel mit mond?
(Nem vagyok canon-os lövésem nincs mijaza is, de vagy a fókuszáláshoz, vagy az arcfelismeréshez van köze)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21711) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Digitális fényképezőgépet néznék kb 30K-ig bezárólag.
Többnyire nappal, világosban és makro módban (pl. virágfotók stb.) lenne használva. Úgy látom elég sok gép van ebben az árkategóriában, emiatt elég nehéz választani, de eddig úgy néz ki J szériás Fuji a kiszemelt (Fuji JV100). Beépített akksi, 2 év gari, 3x optikai zoom, HD videó stb.

Érdekelne mi a véleményetek/tapasztalatok erről a típusról/szériáról? Esetleg ilyesmi árban másik gépet?

[ Szerkesztve ]

(#21712) Janoex válasza cigam (#21710) üzenetére


Janoex
tag

IS szerintem a optikai képstabilizálás beállítása,és ennek 4 lehetösége van.

(#21713) Sammy Jankis


Sammy Jankis
csendes tag

Sima 14mp-s 720p-s digitális ultrakompakt fényképezőhöz elég a class4-es memókártya, vagy nem ártana hozzá a class6-os?? Előre is köszi

(#21714) copyand1219


copyand1219
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy géppel kapcsolatosan.
Kodak EasyShare Z981.
Bármilyen tapasztalatra kiváncsi vagyok.

Előre is köszönöm! :R

(#21715) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok!
Panasonic TZ-10-est néztem ki a kedvesemnek. Ami szempont neki (nem röhög): ne legyen fekete se szürke :)
Amik az én szempontjaim: elfogadható képminőség, manuális beállítások lehetősége, normális anyaghasználat
Na most ezt a gépet 84-ért láttam legolcsóbban. Valaki tud esetleg alternatívát akkor ne tartsa magában!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#21716) ArcPeti


ArcPeti
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egy erősen amatőr vagyok a témában. Sok gépről esett itt szó, de egy általam kinézett masina neve még nem merült fel. Ez lenne a Panasonic DMC-FS33. Van esetleg ezzel a géppel kapcsolatos tapasztalatotok?

Vásárolnom kell a következő 2 hétben egy készüléket. A mostani jelöltem 2 Panasonic, a TZ-7 és az FS33 (esetleg FS30). Bizonytalan vagyok jelenleg, ti melyiket részesítenétek előnyben? A kérdés lényege az, hogy van-e akkora különbség köztük ahhoz, hogy a jelenleg 11.000 forintos árelőnyét az FS33 elveszítse?

Felhasználás otthoni lenne, születendő gyermek mindennapjait szeretném megörökíteni vele fotóval és videóval... esetlegesen kirándulások.

ArcPeti

(#21717) cigam válasza ArcPeti (#21716) üzenetére


cigam
félisten

Az FS33 elég friss gép, a tz7 pedig tavalyi széria, ezért utóbbiról vannak inkább tesztek/infók.

Bár az FS33-nál működik a marketing, én azért, a gyakorlatban is kipróbálnám, hogy tényleg megtalálja-e a fókuszt 0,3 mp alatt. Szimpi hogy csak rábökök a képernyő egy adott részére és oda fókuszál. Mert ha ez működik, akkor nagyon hasznos tud lenni.

A 11k difi valószínűleg ál, mivel nem akarnak házon belül konkurálni 1mással. Ugyanakkor valószínű, hogy fel se tűnne a képeken a különbség.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21718) Geri89 válasza cigam (#21703) üzenetére


Geri89
aktív tag

Kipróbáltam a firmware frissítést, feltettem a legújabb, 1.3-ast, viszont továbbra is csak a következő nyelvek vannak a gépben: Angol, Német, Francia, Spanyol, Olasz, Kínai. Esetleg valakinek lenne még ötlete, hogy egy Pana TZ7-esbe hogyan varázsolhatnék magyar nyelvet? Előre is köszi!

(#21719) cigam válasza Geri89 (#21718) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg 1 levél az üfsz-nek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21720) Geri89 válasza cigam (#21719) üzenetére


Geri89
aktív tag

Telefonon beszéltem velük, azt mondták, hogy aki ért az ilyenhez, az most 2 hétig szabin van, érdeklődjek utána :( Bár igazából a használati utasítás alapján szinte minden érthető benne, de ha könnyen megoldható, hogy magyar legyen, akkor megcsinálnám. Szervízbe nem igazán fizetnék érte.. annyit nem ér a dolog

[ Szerkesztve ]

(#21721) Janoex válasza Geri89 (#21718) üzenetére


Janoex
tag

szia !
nézd csak --> a nyelvről nem ír [link]

(#21722) kaktusztea


kaktusztea
tag

Sziasztok!
Pana TZ7/TZ10 tulajokhoz kérdés: zsebben mennyire fér el?
Nagyon jókat olvastam róluk, de fontos szempont a könnyű hordozhatóság és az "előkapom és gyorsan fényképezek" momentum is.
Köszönöm.

(#21723) ArcPeti válasza kaktusztea (#21722) üzenetére


ArcPeti
csendes tag

Helló!

Igen, ez is megfordult a fejemben amikor az FS33 kérdés felmerült. Kisebb, hordozhatóbb...
"előkapom és gyorsan fényképezek" > csípőből lehet vele tüzelni...

(#21724) bajuszati


bajuszati
tag

Sziasztok,

Kompakt(utazó zoom) kategóriában keresek gépet.
Eddigi kiszemleltek Canon sx120IS, sx200IS, Fuji s2500HD.

Eddig egy Canon A520 használtam.

Amire használnám: utazós képek, tájképek-panoráma, városnézős képek, makrózás alapfokon, rövig videók rögzítése,
A gépet főleg tanulni venném., vagyis amatőr fotózás stb.
Árkategória: 45-65K HUF

Használt kizárva, nem ér meg nekem 15K-t, hogy nincs gar.
Elvárások:
felbontás, 8-12Mpixel
optika 10-12 optikai zoom
elfogadható képminőség
manuális beállítások lehetősége legyen meg
videó
memóriakártya SD-SDHC
súly:200-260g/kézreálló forma, fém ház
min 2 évre vásárolnám, de ez a további érdeklődéstől és persze az anyagiaktól nagyban függ.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#21725) cigam válasza bajuszati (#21724) üzenetére


cigam
félisten

Ezt a súlyproblémát a Norbi diétás menüje sugalta?
Amit megjelöltél mint lehetséges model (Fuji 2500HD) aksi nélkül 337g, aksikkal 432g.
SX200 már kifutott(kifutóban van), ezért akár jóárasítva is megkapható.

Esetleg nézd meg a Pana ZX1, ill Fuji F70EXR-t is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21726) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok!
Egy-két hónapon belül fényképezőgépet tervezek vásárolni és a kompromisszumok alapján bridge gép mellett döntöttem.Azért ide írom a kérdésemet, mert külön bridge témát nem találtam.(bár amatőrként nem tudom ,hogy most hol a határ az ultrazoom és a bridge között)

A sok hozzászólás és tesztek után két gépre szűkítettem a lehetséges jelölteket.
Canon Powershot SX20 IS
Panasonic Lumix DMC FZ38

A tesztek és a hozzászólások alapján a két gép fej-fej mellett halad, hol az egyik jobb egy kicsivel, hol a másik, éppen ezért nem tudok dönteni,hogy melyik lenne a jobb választás.A Fuji Finepix HS10 is sokáig a pakliban volt, de sok rosszat olvastam róla, így hosszú vacillálás után áthullott a rostán.

Ami fontos számorma a gépben.AEB funkció, mert kóstolgatom a hdr képkészítést, jó minőségú videófelvétel, mert nem akarok külön kamerát cipelni magammal.Elsősorban viharokat,felhőket, természetet szoktam fényképezni alkalomszerűen, tehát tükrös nem jöhet szóba, mivel nem cipelném magammal mindenhová.

A kettő közül nem tudom melyik produkál komolyabb képminőséget.

Akinek van tapasztalata annak szívesen várom a segítségét.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21727) rumos14 válasza priusz (#21715) üzenetére


rumos14
nagyúr

Canon SX210.
kell az asszonynak manuális beállítás? egy kompaktban tized annyit sem ér mint egy tükrösben.

(#21728) rumos14 válasza bajuszati (#21724) üzenetére


rumos14
nagyúr

fém ház nem gyakori eben a kategóriában, a Pana TZ-k tudják.
a leírt célokra, meg amúgy is jól jön a nagylátó, a Canon SX120 ebben nem remekel.
ilyesmi gépek tesztje: [link]
az árkategória a legújabb modellekhez sajnos karcsú lesz.

(#21729) rumos14 válasza S e t h (#21726) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek az én szememben nem bridge gépek, de ez most lényegtelen.
képminőségre nincs érdemi különbség, ez ne legyen tényező. a Pana ismeri a raw formátumot (hekkeléssel asszem a Canon is), ez viszont fontos, főleg ha utómunkázni is szoktál, HDR-re pölö ideális.
a(z olcsó) tükrösben nincs videó, de alap objektívvel nem nagyobb mint a Canon, a képminősége viszont sokkal jobb.

(#21730) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy a panasonic tz-szériáján kívűl milyen típusú
gépek tudnak hangos videófelvétel közben zoomolni?
Előre is köszönöm. :R

(#21731) benvolio válasza Isti2 (#21730) üzenetére


benvolio
őstag

Panán belül még az FZ és ZX tipusok - ezek biztos.

(#21732) Isti2 válasza benvolio (#21731) üzenetére


Isti2
aktív tag

Köszönöm. :C
És nem panasonic gépek?

(#21733) obudai válasza Geri89 (#21718) üzenetére


obudai
csendes tag

SZIA
HA a géped nem az usábol vagy távolkeletröl lett behozva akkor a VIDEO-PART Kft-nél

5000 kemény forintért rátesznek magyar menüt és ez tuti ÜDV

(#21734) Kobe


Kobe
veterán

tovabbra is erdekelne, hogy olyan 50 K kornyeken mi szamit a legjobb kompakt / utazozoom gepnek - szigoruan kirandulas, varosnezes,c saladi esemenyek rogzitese celjabol

(#21735) benvolio válasza Isti2 (#21732) üzenetére


benvolio
őstag

Pl. a Canon SX200 /CHDK-val/ az SX210 meg tuti, SX20 valamint pl. a Samsung WB500 a Sony H55 és a Fuji F80EXR /de itt hallani a motor zúgást is/.

(#21736) obudai válasza priusz (#21715) üzenetére


obudai
csendes tag

SZIA
vegyél neki TZ 7-st majdnem ugyanazt tudja és 20-al kevesebb ÜDV

(#21737) pagonyinhu


pagonyinhu
csendes tag

Sziasztok!

Nővérem számára keresnék 40-50K környékén gépet. Az Ő elvárásai között csak annyi szerepel, hogy csináljon szép képet, legyen kicsi és legyen benne a keretben. Erről ennyit... :)

Nem nagyon értek hozzá, amire eddig jutottam: Canon PowerShot SX120 IS, Canon Ixus 105, Panasonic DMC-FS11 és talán Panasonic Lumix DMC-FX60 (bár ez már kicsit túlszaladt)

Nagy különbséget nem látok a gépek között, a Canon PowerShot SX120 IS negatívumaként a gyenge filmfelvételi képességeit emelik ki (szerintem ez a tesómat nem érdekelné) valamint azt, hogy nagyon érzékeny a fény beesési szögére (flare effektus). Az optika 36 - 360 mm, viszont pozitívum, hogy 10x-es továbbá 2 ceruza vagy AA akku is mehet bele.
A Canon Ixus 105-ös optikája 28-112mm, de csak 4x-es optikai zoom-mal és nem működik ceruzáról (nem tudom, hogy ez mennyire hátrány).
A Panákról nem sok érdemi információt sikerült szereznem, azt olvastam, hogy minőségi kis gépek.

Egy teljesen átlagos felhasználónak (túrák, kirándulások, mindennapi élet) ezek közül melyik felelne meg a legjobban? Még milyen modellek jöhetnének szóba?

Köszönöm a válaszokat előre is!
Üdv!

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia!

(#21738) benvolio válasza pagonyinhu (#21737) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem egy Pana ZX1 -et érdemes megnézni, kifutó modell de még a multikba is el lehet csípni belőle.

(#21739) bajuszati válasza cigam (#21725) üzenetére


bajuszati
tag

kösz szépen az infókat...a súlyt csak a canon alapján írtam :DD

[ Szerkesztve ]

(#21740) ospubis válasza kaktusztea (#21722) üzenetére


ospubis
csendes tag

A TZ 6/7 zsebben elfér/ felső határon/ bekapcsolás után kb 3 mp és üzemkész.

(#21741) bajuszati válasza rumos14 (#21728) üzenetére


bajuszati
tag

direkt nem is a legújabb modelleket nézem
eddig az canon sx200 jön be, 120as kicsukva
még ajánlották a pana tz7-et

(#21742) ospubis válasza Isti2 (#21730) üzenetére


ospubis
csendes tag

Samsung EX1/ TL 500/ mono hangfelvétel mellett képes az optikai zoomra. Azt kell még tudni, hogy a video méret csak VGA.

(#21743) S e t h válasza rumos14 (#21729) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszönöm a választ.
Kérhetnék tőled egy olyan véleményt, hogy a tükrös kategórián kívül, akár bridge, akár ultrazoom kategóriában melyik gép az ami relatíve megközelítheti a tükrösök minőségét ?(tudom nem éri el és sokkal gyengébb, csak a tapasztalataid alapján)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21744) rumos14 válasza Isti2 (#21732) üzenetére


rumos14
nagyúr

manapság ez már kezd elég általános fícsör lenni. sztem más szempontok alapján szűlítsd le a felhozatalt 4-5 gépre, ebből majd kiválasztod azt, amelyik tud zoomolni cideó közben.

(#21745) rumos14 válasza Kobe (#21734) üzenetére


rumos14
nagyúr

kicsit szűkítsük le a kötr, zoom átfogás, bármi egyéb elvárt tudás alapján. az biztos, hogy a nagy Fuji-d után minden visszalépés lesz.

(#21746) rumos14 válasza pagonyinhu (#21737) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a hosszú zoom-nál jobban értékeli a jobb nagylátót és akár a jobb videó felvételt is. a Pana ZX1 egy pofás kis gép, 8x zoom-mal, jó videóval, talán még mindenféle nőcis színben is kapható.

(#21747) rumos14 válasza bajuszati (#21741) üzenetére


rumos14
nagyúr

az sem tud manuális módot, de amúgy jó gép. én a használtaktól sem zárkóznék el, a Panákra hivatalosan 1+1 év van, kifoghatsz még használt garis darabot.

(#21748) rumos14 válasza S e t h (#21743) üzenetére


rumos14
nagyúr

egyik sem, távolról sem. a legjobbak a kis zoom átfogású, nagy érzékelős, max 10 mpixeles gépek: Canon S90, Canon G11, Pana LX3, LX5, Samsung EX1

(#21749) bajuszati válasza rumos14 (#21747) üzenetére


bajuszati
tag

canon sx 200is és pana lumix DMC-tz8 maradt a rostán.
árkülönbség elenyésző.

na ez a kettőt fogom megnézni asszem holnap aztán valahogy döntök.
képeket teszteket olvastam mindkettőről, kicsit(nagyon) elfogult vagyok a canonnal szemben, de az ésszerűség a pana oldalán áll.

nem ismertek valami összehasonlítást ami éppen ezt a 2 gépet taglalja?
tudom ott a google, csak több szem....

(#21750) S e t h válasza rumos14 (#21748) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez alapján/[link] és a sok hozzászólás alapján próbáltam választani és végül az Panasonic Lumix DMC-FZ38 tűnt nyerőnek mivel egálban végzett az első helyen a Canon SX20 IS-el.
A neten sok helyen dícsérték nagyon ezt a Panasonicot , de most elbizonytalanítottál.Az általad beírt gépek ennyivel jobbak lennének képminőség terén?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.