Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) benvolio válasza cellpeti (#21392) üzenetére


benvolio
őstag

Én ezt a "nem rossz gép" kategóriába sorolnám. Van manuál mód de nem nagylátós /36mm kezdő/, és nincs HD video /ha ez számít/. Képminőségre olyan közepes szintűre emlékszem. Ha nem számít, hogy nincs nagy látója a gépnek akkor mindenképp /ha még be lehet szerezni/ egy Sony H20 . Ez képminőségre szerintem igen jó.

(#21402) Dupree


Dupree
csendes tag

Sziasztok!

Egy kompakt vásárlására adnám a fejem. de nem igazán tudom hogy melyiket válaszam , de azért kinéztem 3 db gépet:
[PANASONIC DMC-FS15EP-A]
[CANON PowerShot A3100 IS]
[NIKON CoolPix S4000]

de ha tudok jobbat mondani a 30-40e kategóriában akkor azt is szívesen fogadom!

köszi

(#21403) em_laci válasza Dupree (#21402) üzenetére


em_laci
csendes tag

Elöljáróban: nem vagyok profi fotós, csak egy lelkes amatőr, némi tapasztalattal.
Amiket belinkeltél tul.képpen jók a saját műfajukban, esetleg tesztfotókat tudsz keresni hozzájuk neten, fotóaréna pl.
Ami a "problémám" lenne -ha vennék ilyen gépet-, mindnek saját akksija van (10-15e Ft/db), tartalék plusz 1 akksinak pöppet drága, szemben az AA méretűekkel, amiből már nagyon komoly teljesítményűek vannak kb. féláron/4db(!), amiből ált. 2db kell egy ilyen kategóriájú gépbe.

szerk.: arról nem beszélve, hogy bármely országban nyaralsz, pl. cerka elemet lehet mindehol kapni...
De ez csak saját vélemény! ;)

[ Szerkesztve ]

-Mi az a 7 billentyűkombinációból álló számítógépes hibamegoldási rendszer? -Ctrl-Alt-Del -mondom Ctrl-Alt-Del! akkor Reset.

(#21404) Khelben válasza geckowize (#21387) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem ilyen van masodik gepnek. Csaladhoz, kirandulashoz, gerekeket videozni tokeletes. Nagyon pici, siman elfer minden zsebben. Nyilvan csak egy kompakt, komoly fotozasra alkalmatlan, de csaladi gepnek jo.

(#21405) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok,
ezeket a gépeket néztem ki magamnak.
DSC-W350
DMC-FS10
Aztán rájöttem hogy memóriakártyát is kell venni hozzá és akkor kifutok a keretből.
Szóval 25-30k-s kategóriába keresnék valami jó gépet, családi célokra.

(#21406) Teasüti válasza cigam (#21301) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy régi szakmai magazinban olvastam az akkuk lelki világáról.
Ez kb 10 éve lehetett, amikor a ni-mh épp felváltotta a ni-cd típusokat.
Onnan emlékszem rá, h elvileg kis töltöttséggel kell őket tárolni hosszútávon - a kis mértékű önkisülés miatt. Ha jól tévedek akkor azért, h ne kerüljenek mélykisüléses állapotba.

Ezek konkrétan noname akkuk, legalábbis én nem ismerem őket. :D
Vmi "Xenergy". Hát nem egy duracell vagy energizer. :)

(#21407) cellpeti válasza benvolio (#21401) üzenetére


cellpeti
veterán

Akkor te pontosan milyet is ajánlanál? Ha kell HD videó és nagylátószög.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21408) cigam válasza Teasüti (#21406) üzenetére


cigam
félisten

Azért érzed, hogy ebben nincs logika igaz?
Azért kell majdnem kisütve tárolni mert kicsi az önkisülésük? Ez a kettő hogyan jön össze?
Szted melyik kerül hamarabb mélykisülés állapotába?
- Amelyik fel van töltvé és szép lassan veszit töltéséből
- Amelyikben alig van töltöttség, és szép lassan veszít töltéséből

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21409) cellpeti


cellpeti
veterán

Panasonic TZ-5 gép mennyire jó? Megér 35.000 Ft-ot? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21410) cigam válasza cellpeti (#21409) üzenetére


cigam
félisten

so-so, de új (vhol beragadt készlet), vagy használt. Ha használt, akkor milyen állapotú, mennyi expó van benne, az aksi milyen állapotú, tartozékok?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21411) csutkaa válasza Mono_G (#21391) üzenetére


csutkaa
senior tag

Szia!! kösziii :R nagyon jók a képek... komolyan gondolkozok egy ilyen gépen :C

(#21412) SocketA


SocketA
aktív tag

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem: Holgy szamara szeretnenk vasarolni digitalis fenykepezogepet. Csak hobbi celra lenne (utazashoz, csaladi esemenyekhez), a holgy nem profi, szoval nem kell tukorreflexel gep. Kb. 100eFt-ot forditanank a gepre.

Eddig kineztuk a MediaMarkt-ban:
Sony Cyber-shot DSC-HX1

Mi a velemenyetek errol, vagy mit tudnatok ajanlani ilyen felhasznalashoz? Mert Sony-rol azt olvastam, hogy "dolnek a falak" belso terben keszitett kepeknel. Ez azert eleg durva lenne, mert nekunk a 10mpixeles kep boven sok, inkabb egy atlagos kep legyen, amin latszik minden, es konnyen hasznalhato legyen, automata beallitasokkal.

Eloreis koszonom a segitseget! ;)

(#21413) SocketA válasza SocketA (#21412) üzenetére


SocketA
aktív tag

Vagy esetleg meg ez tetszik: NIKON Coolpix P100
Ez tudasra kicsit jobbnak tunik, viszont kinezetre meg a Sony szebb...

(#21414) cellpeti válasza cigam (#21410) üzenetére


cellpeti
veterán

Na akkor 45k van digit gépre. Olyat keresek tud HD videot és nagylátószöget!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21415) benvolio válasza cellpeti (#21414) üzenetére


benvolio
őstag

Nagyobb zoomra szükséged van-e illetve zsebgép kell vagy bridge méretű. Ennyiért előszeretettel vették a Fuji olcsó bridge modelljeit, jelenleg ez egyik a Fuji S1600. Az elődjével többen megvoltak elégedve az ár/érték arányait figyelembe véve. /És részemről még mindig a Pana ZX1 :) /

(#21416) cellpeti válasza benvolio (#21415) üzenetére


cellpeti
veterán

Értelek!

Jól néz ki. Esetleg zseb gép kategóriába mit ajánlanál?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21417) Dupree


Dupree
csendes tag

Nézelődtem és végül ezeknél maradtam:
Panasonic FS30 és a Panasonic DMC-ZX1 között vacillálok
csak a családnak lesz. Árban kb. ua annyi most mind a kettő! De nem tudom melyik lehet a jobb!
Illetve az a kérdésem hogy a zoom-oknál mekkora eltérést jelent a 28mm-145mm és 28mm-224mm közötti különbség!?

[ Szerkesztve ]

(#21418) DearMan


DearMan
tag

Megvan a gépem (FZ38)! Most ismerkedek még vele, de nagyon bejön eddig! :))

(#21419) r0by válasza DearMan (#21418) üzenetére


r0by
addikt

Ha nem gáz, akkor kérhetek 1-2 saját készítésű képet, videót és egy kis beszámolót röviden?
Csak azért, mert én is most készülök venni pont ilyet, csak még hiányzik a végső kegyelemdöfés :)

(#21420) benvolio válasza r0by (#21419) üzenetére


benvolio
őstag

Itt vannak egy fórumtárstól: [link]

(#21421) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Ajánlottátok a Fuji S1600 és én most találtam egy másikat is,de az nem bridge gép,hanem sima.

Fuji JZ300 - ez is tud HD videót

Az S1600as jobban veszi fel a HD videót meg az 30fps-vel veszi,míg a JZ300 csak 24fps-vel. Ez mennyit számít? Mennyivel csinálhat szebb képeteket az S1600 mint a JZ300? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21422) capafog23 válasza capafog23 (#21405) üzenetére


capafog23
őstag

Valaki tudna ajánlani 1-2 gépet?

(#21423) benvolio válasza cellpeti (#21421) üzenetére


benvolio
őstag

Azt a Fuji-t lehetőségnek írtam, ami jó Fuji-ba az a F80EXR, de ez már nem ennyibe kerül. Tesztekre, tesztképekre kéne rákeresni, hogy konkrétan melyik milyen, hacsak nem lesz itt egy tulaj és elmondja a véleményét.

capafog23 : a Sony tud video közbeni zoom-ot és van panoráma mód, meg kell fogdosni őket és amelyik jobban tetszik az legyen

[ Szerkesztve ]

(#21424) benvolio válasza Dupree (#21417) üzenetére


benvolio
őstag

Az FS30 külsőleg jobb szerintem de a ZX1 belsőleg jobb /pl. fejletebb a képstabi benne/.

(#21425) DearMan válasza r0by (#21419) üzenetére


DearMan
tag

Bátran ajánlom a gépet, rengeteg beállítási lehetőség (teljes manuális), lehet vele kísérletezni rendesen! Még csak amolyan próba képeket készítettem vele, de teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Egyenlőre nem tudok vele betelni! De már a kiegészítőkön gondolkodom!:)

(#21426) capafog23


capafog23
őstag

2GB-os sd kártyára mennyi kép fér rá?

(#21427) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Panasonic FZ38-nál van mostanság jobb vétel 80e-ért?
Érdemes egyáltalán használt DSLR-ben gondolkodni ennyiért?

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21428) DearMan válasza attika89 (#21427) üzenetére


DearMan
tag

Szerintem nem, én is ugyanebben a cipőben jártam. Ha nem akarsz még százezreket rákölteni a dslr-re, akkor szerintem FZ38... Ha van pénzed bőven, akkor dslr (nyilván sokkal jobb)!

(#21429) S*Tom* válasza capafog23 (#21426) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

12M JPEG / 296 db
RAW / 139 db
9M JPEG / 362 db 16 : 9
8M JPEG / 418 db
5M JPEG / 609 db
vagy 15-16perc HD videó
kb.

(#21430) attika89 válasza DearMan (#21428) üzenetére


attika89
senior tag

Hát igen! Az az igazság, hogy nem is akarnék és nem is tudnék még plusz obikra költeni...

FZ38-ban a zajossága nem igazán tetszik...bár én nem nagyon hagynám iso100 felé menni, ha lehet (ha jól gondolom ez bevált módszer). Addig egész jól teljesít...

TZ7-et néztem még...annak is tetszenek a képei

Canon SX200 IS is tetszik, bár annál talán jobb a TZ7
Samsung WB5000 is tetszik

Néztem SX20 IS-t is, de az már drága is...meg nekem nagyon nem tetszik, hogy AA elemekkel múkodik...Sokkal szimpatikusabb az akkus megoldás, bár az elemesnek is látom azt az előnyét, hogy az bárhol beszerezhető és ezáltal nem feltétlenül van töltőhöz kötve...

Igazából első két helyen a két Pana áll, de nem igazán tudom melyik lenne jobb...
Természetesen első a kategórián belül elérhető lehető legjobb képminőség, ami még a keretbe belefér...nálam a videó csupán másodlagos dolog

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21431) capafog23 válasza S*Tom* (#21429) üzenetére


capafog23
őstag

Köszi.

(#21432) Thom! válasza attika89 (#21430) üzenetére


Thom!
veterán

egyikkel sem jársz rosszul, mivel nyár van jók fényviszonyok..szinte minden géppel nagyon jó képet lehet készíteni

de vmelyik Panát ajánlanám

(#21433) barpi


barpi
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Családi fotózáshoz, (kirándulás, ünnepek) jelenleg egy Fujifilm Finepix S3500-as gépet használok. Nekem meg is felelne, de nem lehet manuálisan állítani a zársebességet. Nekem pedig olyan kellene. Tudnátok ajánlani valami gépet? Elég az 5-6 mp is, nem kell 10-12, úgysem használnám ki. A válaszokat, előre is köszönöm!

(#21434) attika89 válasza Thom! (#21432) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi!
Én is erre a következtetésre jutottam végül
Azt hiszem akkor egy párszor még átolvasom/megnézem a TZ7 és a FZ38 teszteket...hátha jutok valamire...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21435) r0by válasza attika89 (#21430) üzenetére


r0by
addikt

Ejha, de egy cipőben járunk :)
Ma voltam itt szegeden a MédiaMarkt-ban, hogy jól megtapogassam az áldozatokat, mielőtt megszületne a nagy döntés.
SX200IS kapásból kiesik. Nekem nagyon rossz helyen van a vaku, tutira mindig belelógna a kezem. Egyébként designra tetszett.
Nézegettem még a hd-s fujikat, azok sem estek nagyon kezemre. És bevallom őszintén a netes képek után "gagyiknak" tűnő anyaguk és fogásuk volt. Valami másra számítottam.
A pana tz7 már egész jó volt, tetszett is. Bár itt talán az tűnt fel, hogy az lcd eléggé fogja az ujjlenyomatot. Dehát nyílván nálam fólia fog rákerülni.
Sajna fz38 nem volt kirakva, már csak az hiányzott volna a teljes tapiteszthez. Bár a képek alapján úgy nézem, hogy minden kézre esne.

(#21436) attika89 válasza r0by (#21435) üzenetére


attika89
senior tag

Igazából nekem is az SX200 IS designja fogott meg először, de sajna még nem volt kézbe véve...de ahogy olvasgatok már egy ideje, a legtöbb embert zavarja a vaku helye és a mechanizmusa is...
Fujikat megmondom őszintén nem is néztem :P

A két Pana viszont tényleg nagyon bejön...még hosszú éjszaka előtt állok :K
Ismét össze kell hasonlítanom a képeiket, hogy dönteni tudjak :O

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#21437) r0by válasza attika89 (#21436) üzenetére


r0by
addikt

A végeredményről ha van kedved, akkor várnék egy beszámolót :) Jövő7-re nekem is döntentem kell..

(#21438) SocketA


SocketA
aktív tag

Nekem senki nem ajanl valami jo gepet 100eFt kornyeken kezdonek? :(
Akkor kicsit segitek
- Sony Cyber-shot DSC-HX1
- Canon PowerShot SX20 IS
- Panasonic Lumix DMC-FZ38
- Fujifilm FinePix HS10 (full Hd video miatt)

Tessenek szavazni, koszonom ;) (Indokolni is lehet)

(#21439) cellpeti válasza SocketA (#21438) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem nyomod szarul :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21440) SocketA válasza cellpeti (#21439) üzenetére


SocketA
aktív tag

Surgos a dolog ;)

(#21441) c41r0^


c41r0^
őstag

sziasztok!

a napokban kéne (tehát sürgős lenne) belépő kompakt gép nyaraláshoz (tehát átlag fotózáshoz, inkább kültérre), a lélektani határ nagyon maximum 35K, de 4GB memóriakártyával együtt!

nem igazán értek sem a fotózáshoz, sem a gépekhez...

teszteket átolvastam, amiről találtam, bár a sejtésem, hogy ebben az árkategóriában nincsenek hatalmas különbségek a gépek között

ezt a 2 gépet néztem ki (fémvázas, 5x optikai zoom, digit képstab., egyedi akksis mindkettő és kb. 10 dekásak tömegre) a kompaktok közül, de nem tudok dönteni:

Oly FE-5020 - 30K
Pana DMC-F3 - 28K

A Pana jobb videóban (720p@30fps), de az Oly nagylátószögű és talán jobban is bízom benne, valamint 2 év garival adják, szemben a Pana 1 évével. Képminőség tekintetében gondolom a két gép kb. egál.

Illetve itt van még ez a gép is harmadiknak, ami ultrazoom bridge (a kompakt nem létszükséglet különben), sokat szemezgettem ezzel is.

Kodak EasyShare Z915 - 28K

előnye az optikai képstabilizátor és a 10x optikai zoom, de a váza műanyag és AA akksi kéne hozzá, gari szintén 1 év. Ami még megdobja az árat (bár összesen a 35K-ba beleférne), tömege már kb. 25 dkg, video szintén 640 x 480 30 kép/mp.

szóval szerintetek melyiket a 3 közül, ha egy fotózásban kezdő embernek átlagos célra kéne ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

(#21442) c41r0^ válasza c41r0^ (#21441) üzenetére


c41r0^
őstag

Ami még megdobja az árat - itt az AA akksira gondoltam

(#21443) Khelben válasza c41r0^ (#21441) üzenetére


Khelben
nagyúr

Családi gépnek én biztos a 720p-s videósat venném. Nagy lépés a 640x480hoz képest és gyerekekhez pl kötelező. A plusz fényerő is jól fog jönni, ha a panasonicot választod. A 28as nagylátó a 24hez képest elenyésző különbség szerintem.
A Kodak nem tudom, hol tart most minőségben, mikor tavaly ősszel kerestem ilyen kisgépet, akkor a nem ajánlott kategória volt.

(#21444) rumos14 válasza SocketA (#21412) üzenetére


rumos14
nagyúr

dől a fal = torzít az objektív? ez általános jelenség, nem Sony unikum.
ebben a kategóriában általános közvélekesés szerint a Pana FZ38 és a Canon SX20 IS a legjobb gépek
amúgy sztem felesleges 100k-t költenetek gépre, nekem ez a megérzésem a leírtak alapján.

(#21445) rumos14 válasza cellpeti (#21414) üzenetére


rumos14
nagyúr

használt Pana TZ5 teljesen jó, de a ZX1 is.

(#21446) rumos14 válasza DearMan (#21428) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha lemond az ember a videó készítésről, egy alap DSLR duplakit ki tud jönni 130k-ból, ak épminőség összehasonlíthatatlanul jobb lesz. nem kell még százezreket rákölteni, bár igaz ami igaz, nagy a csábítás, ha elkapja az embert a mókuskerék :)

(#21447) DearMan


DearMan
tag

Van itt valaki, aki jól ért a Photoshophoz? Egy kis tanácsra lenne szükségem... :B

(#21448) rumos14 válasza attika89 (#21430) üzenetére


rumos14
nagyúr

FZ38: nagyobb méret, jobb fogás, fényerősebb optika, nagyobb zoom átfogás, manuális beállítási lehetőségek, hosszabb akksi üzemidő

TZ7: nagyobb méretű és felbontású kijelző, kisebb, könnyebb, olcsóbb, jobb nagylátószög

képminőség kb. egykutya, tele végén talán jobb az FZ38

(#21449) rumos14 válasza barpi (#21433) üzenetére


rumos14
nagyúr

ma már nem gyártanak 5-6 mpixeles gépeket (csak ultragagyikat).
egy használt Pana FZ20, hmm... az finom gép volt. de azért írd le, hogy miben kellene hogy többet tudjon, a záridő állításon felül.

(#21450) rumos14 válasza c41r0^ (#21441) üzenetére


rumos14
nagyúr

ilyen kis Oly gépet nagyon nem ajánlok, a Pana már sokkal jobb.
a Panát, ha "hivatalos" úton veszed, szintén 1+1 év garival adják.
a Kodak képminősége még elmegy, de amúgy egy lassú, olcsójános gép. nyilván vonzó a 350mm tele, de a 35mm nagylátó már nem annyira.
itt van egy angol nyelvű összehasonlításs olcsó gépekről: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.