Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) HuMarc válasza AshaNoR (#24200) üzenetére


HuMarc
addikt

Hitelinformáció.

Azt, hogy WP8 vagy Android, azt nem tudjuk eldönteni helyetted, neked kell választanod a két operációs rendszer közül. És ha már választottál, akkor nem kérdés, hogy a jobb modellt (One X vagy 8X) választod, ha megvan rá a lehetőséged. :)

(#24202) Tyer válasza AshaNoR (#24200) üzenetére


Tyer
őstag

Ne ott vedd. Szerintem Amugy az X, de ott amugysem árulják

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24203) Švejk válasza nokiaguru16 (#24193) üzenetére


Švejk
őstag

Ne vegyél olyanokat! Rengeteg volt velük a garis probléma. Jobbak vannak az árukért.

(#24204) surgery


surgery
senior tag

Sziasztok a kérdésem az lenne kinèztem egy boltot ahol sgs3 at vennék gyári garanciàval viszont a bolt nem nagyon szokott szàmlàt adni. A gari jegyet kitőltik rendesen és a telefon is magyar produkt kódos. A gariztatásnál mennyire kell a szàmla?? Előre is köszönöm a vàlaszokat!

(#24205) HuMarc válasza surgery (#24204) üzenetére


HuMarc
addikt

Én úgy tudom, hogy számla/blokk a garanciajegy kitöltésén túl nem kell, ha az ki van töltve, nem is kell a számla.

De lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#24206) schawo válasza surgery (#24204) üzenetére


schawo
titán

Amelyik bolt nem ad számlát, ott ne is álmodj gyári gariról.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24207) AshaNoR válasza Tyer (#24202) üzenetére


AshaNoR
tag

de van Beats Solo-m és ezért szeretnék HTC-t.

(#24208) Tyer válasza AshaNoR (#24207) üzenetére


Tyer
őstag

Nem azt mondtam, hogy ne HTC-t, hanem hogy ne Edigitalnál.
Én mondanám, hogy ne vegyél HTC-t? Nézd már meg az aláírásom:P

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24209) kali válasza surgery (#24204) üzenetére


kali
legenda

szia,

alapban - jogszabály szerint - nem kell csak a jótállási jegy, de vannak/lehetnek szélsőséges esetek, amikor kérik a számlát - akát jogosan is -, szóval számla nélkül nem javasolt a vásárlás!

(#24210) Tyer válasza surgery (#24204) üzenetére


Tyer
őstag

Hivd fel a fogy. védelmet, és menj be velük:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24211) HuMarc válasza AshaNoR (#24207) üzenetére


HuMarc
addikt

A HTC Beats tudomásom szerint pusztán szoftveres megoldás, bármelyik másik telefonba is belehekkelhető, semmi értelme egy Beats füleshez HTC-t venni.

Egyedül a 8X-ben van beépített erősítő (=hardveres előny).

[ Szerkesztve ]

(#24212) AshaNoR válasza HuMarc (#24211) üzenetére


AshaNoR
tag

Akkor 8X-t veszek, előfizetésre. Vodafonet, telenort vagy a trémobilt válasszam?

(#24213) Blackmirror válasza Tyer (#24210) üzenetére


Blackmirror
senior tag

NAV-val karöltve :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#24214) HuMarc válasza AshaNoR (#24212) üzenetére


HuMarc
addikt

T-Mobilnál a legolcsóbb.

(#24215) Tyer válasza Blackmirror (#24213) üzenetére


Tyer
őstag

Nem értem amugy azokat, akik nem adnak számlát, ha kérsz, mert azokat záros határidön belül, ha ellenörzik, buko...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24216) schawo válasza HuMarc (#24211) üzenetére


schawo
titán

Minden telefonban van füleserősítő. Ezek között teljesítményben és minőségben van különbség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24217) AshaNoR


AshaNoR
tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#24218) Blackmirror válasza Tyer (#24215) üzenetére


Blackmirror
senior tag

A számla kiállításának kérés nélkül is meg kell történnie úgyhogy mindenhogy bukó.
Arról nem is beszélve, hogy próbavásárlás első körében megbuknának,nem tudom a további ellenőrzés során mi lenne (mert ilyenkor visszatérő vendég a NAV és nem csak a számlázást ellenőrzik).

Egyetértek azzal amit schawo is írt:ha ilyen alapvető dolgot elmulaszt a bolt akkor garanciában sem bíznék.

iPhone X@R, iPad Pro

(#24219) schawo válasza Blackmirror (#24218) üzenetére


schawo
titán

Nyilvánvaló, hogy illegális forrásból származik a készülék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24220) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A segítségetekre van szükségem! Elolvastam a nyitó hozzászólást, "Vásárlási áttekintőt", a "Best buy" listát, valamint az általános ismertetőt az operációs rendszerekkel/érintő képernyős kezelőfelületekkel kapcsolatban. Egy új készüléket szeretnék vásárolni, az alábbi szempontok alapján:

- Árkategória: Egyelőre ~60.000 forint a "plafon".
- Használt vagy új: Mindenképpen új, garanciális készüléket szeretnék.
- Hol vennéd meg?: Vagy a Vodafone-nál előfizetési csomaghoz, vagy üzletben, káryafüggetlenül; részletre.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: Hosszú távra keresem a számomra "best buy" készüléket. :)
- Mire használnád?: telefonálás, SMS, multimédia, esetleg "alap szintű" internetezés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Az Android szimpatikus, a Windows CE-t kihagynám, ha lehet.
- Milyen kialakítású telefont keresel?: hagyományos elrendezésű, nem csúsztathatós, nem nyithatós telefont keresek.

Egyéb információk, saját elképzelések:

- Nem gyakran cserélgetem a telefonjaimat. Az elmúlt ~13-14 évben jelenleg a harmadik készüléket használom. Ez egy Sony Ericsson v640i. Korábban is a hibás működés miatt cseréltem. Ezúttal ennek már rossz az érintkezése az akku oldalán, így gyakran kikapcsol.
- Eredetileg "hagyományos" készüléket kerestem, de úgy látom, hogy ezekből már nagyon kicsi a választék. :(
- Különösen az elegáns, visszafogott, konzervatív dizájnnal rendelkező készülékek hiányoznak. A v640i-t annak idején éppen amiatt választottam, mert nagyon elegáns.
- A Dual SIM-es megoldás a szimpatikus, így még kisebb a választék.

- Fentiek miatt az okostelefonok között kezdtem nézelődni. Ha pedig már ilyen készüléket vásárolok, akkor szeretném a pénzemért a lehető legjobbat, ill. leginkább hozzám illő/nekem való készüléket megvenni.

- Fontos, hogy elegáns legyen, könnyen kezelhető, és jó médialejátszó képességekkel rendelkezzen. Ugyanis tervezem, hogy MP3/MP4 lejátszó helyett/mellett is használnám.

- Emiatt örömmel venném a (lehetőségekhez képest) hosszú üzemidőt. (Tudom, hogy a színes, nagy kijelző gyorsan fogyasztja az akkut.)

- Ha egy mód van rá, legyen Dual SIM-es, de ezen a téren nem vagyok hajthatatlan.

- A külső dizájn alapján a SONY Xperia okostelefonok egyértelműen, abszolút mértékben, nagyon tetszenek.
Természetesen a fenti szempontok alapján egyéb gyártók készülékeitől sem zárkózom el.

- Ha okostelefon lesz a "befutó", akkor lehet, hogy valamelyik internetes csomagra is előfizetek, mert időnként email-t, és fontosabb híreket olvasnék a telefonon is.

- Egy kicsit tartok (még) az okostelefonoktól, mégpedig a sérülékenységük miatt. A nagyobb kijelző, a jellemzően vékonyabb kivitel - feltételezem - sokkal nagyobb odafigyelést igényel, mint a hagyományos készülékek esetében.

- A megadott árkategória viszonylag "merev"; ellenben ha és amennyiben "álmaim készüléke" drágább, és kedvező részletfizetési feltételek mellett is elérhető, akkor nem zárkózom el attól, hogy akár többet is fizessek. Első körben azért maradjunk a megadott "plafonnál", ha lehet!

BÍzom benne, hogy a nyitó hozzászólásom kellően részletes, áttekinthető, és elegendő támpontot ad nektek ahhoz, hogy hatékony segítséget tudjatok nyújtani! ;)

Várom a javaslataitokat a készülékekre vonatkozóan! Az a kérésem, hogy ne csak egy típust írjatok, hanem röviden írjátok mellé a (fenti szempontok alapján) "pro és kontra" érveket is!

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#24221) Tyer válasza Blackmirror (#24218) üzenetére


Tyer
őstag

Ezen picit elgondolkodtam...
Nem vagyok benne biztos, hogy igazad van.
Nyugtát köteles adni, de számlát csak ha kérsz.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24222) agabe válasza Piftuka (#24220) üzenetére


agabe
addikt

konkret keszulek nelkul (itt okostelokat fognak ajanlani) a dual SIM-eseket felejtsd el, mert azok az androidosok kozott egyszeruen olyan otvar hardverrel vannak amit majdnem mind csak a belepo modellekbe tesznek egyebkent a gyartok, max jobb s kijelzo, de attol meg vagy "hasznalhatatlanul" lassu (legalabbis idegesitoen), vagy ha van olyan ami mar gyorsabb azzal meg mas problemak akadnak (alcatel pl. bluetooth-t nem tudja rendesen mukodtetni), az aruk meg magas foleg ahhoz kepest amit (a telefonalason kivul, es hogy ket kartyasok) nyujtanak.

(#24223) Tybee21


Tybee21
aktív tag

35 ezer körül használtan milyen telefont vennétek-ajánlanátok?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#24224) maggi1886076 válasza Tybee21 (#24223) üzenetére


maggi1886076
addikt

huawei y300

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#24225) MurdR válasza Tybee21 (#24223) üzenetére


MurdR
veterán

Olvasd el az összefoglalót, és az alapján tedd fel a kérdésedet mégegyszer hogy ne fussunk felesleges köröket.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#24226) BE4GLE válasza Piftuka (#24220) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Nekem van egy Prestigio MultiPhone 4500 Duo-m. A márkát és a típust is merem ajánlani.

Erre a linkre kattintva megnézheted a jelenleg elérhető telefonjaikat.

A sérülékenységről csak annyit, hogy érdemes bőrtokban tartani a telefont és akkor nem lesz baja.

Redmi Note 9 Pro

(#24227) edem96


edem96
senior tag

Üdv!

Nemtudtok olyan helyet ahol részletre lehet telefont venni? :F

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#24228) schawo válasza edem96 (#24227) üzenetére


schawo
titán

Szolgáltatók

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24229) edem96 válasza schawo (#24228) üzenetére


edem96
senior tag

Nem előfizuval akarok telefont venni, ezért kérdeztem hogy hitelre.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#24230) Stauffenberg válasza edem96 (#24227) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bármilyen kereskedés ahol van áruhitel. De a szolgáltatókkal jobban jársz, mert ők általában kamatmentes részletre adják, amire így nem fizetsz rá.

---

Kérdezek én is: A múltkori kálvária után eljutottam oda, hogy már a Samsung Galaxy S Advance gondolatával kacérkodom (inkább, mint a Huawei Y300). A kategóriájában milyennek számít? Megfelelő support van hozzá frissítés ügyileg? Nekem főleg a stabilitás (akár gyári, akár jó custom ROM, mindegy), kamera minősége és az üzemidő számítana. Főleg Android érdekel és abból is minimum legyen 4.1 JB, de nem baj ha van frissebb is.

De azért ma még benézek a Vodához megkérdezni, hogy mennyibe kerül a Samsung Galaxy S II (a webshopban már nincs fent az ára), az esetleg jobban megérné ha nem kéne sokat ráfizetnem?

+1: Ez lenne a telefonom a következő 2 évben, így nem akarok olyat amihez még custom ROM-ok szintjén is alig van támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#24231) schawo válasza Stauffenberg (#24230) üzenetére


schawo
titán

S Advancehoz jobb custom támogatás várható, mint Y300-hoz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24232) Stauffenberg válasza schawo (#24231) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, ezért is tettem le az Y300-ról. Viszont érdekel, hogy érdemes még az S II-vel kezdeni vagy inkább a valamivel frissebb S Advance legyen? Vagy végül is mindegy, mert amúgy is már maximum csak egy gyári frissítést élnek majd meg?

Nekem az S II szimpatikusabb, de nem tudom mennyiért adja a Vodafone (elvileg kifutott, már csak megmaradt példányok vadászhatók le).

(#24233) batai15 válasza Stauffenberg (#24232) üzenetére


batai15
félisten

akkor s2. több ram erősebb, custom rom tábor is hatalmas , kamera is jobb.

(#24234) Mcleod


Mcleod
tag

Xperia SP 85000-ért kártyásan?
Nem volna rossz ha igaz lenne a következő link: [link]
Persze biztos csak megint egy T-s elírás. Pedig már megörültem, hogy újabb Best-buy :).

[ Szerkesztve ]

Csak egy maradhat!!

(#24235) Stauffenberg válasza batai15 (#24233) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Viszont az S2-re csak akkor megyek rá ha értelmes áron van és nem sokkal drágább az S Advance-nél. Mégis csak egy koros telefon, ha csak 60-70 körül jutnék hozzá, akkor menjenek a francba, annyit már nem érne meg nekem.

(#24236) pit stop válasza Piftuka (#24220) üzenetére


pit stop
addikt

Vodánál melyik/mekkora csomagban vagy - azt kifelejtetted és elég fontos :)
Egyébként ha kétkártyást szeretnél szolgáltató kiesik.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#24237) HuMarc válasza schawo (#24216) üzenetére


HuMarc
addikt

Úgy értettem, Beats-jelzésű (vagy márkájú, vagy mi) erősítő.

(#24238) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Eddig egy N79-es Nokiám volt, aztán egy kis ideig kipróbáltam egy OT-990-et de nagyon nem jött be. Tudnátok olyan viszonylag strapabíró, lehetőleg nagyon olcsó androidos telefont mondani, aminek jó a kamerája? Én a Motorola Defyvel szemezek, de minden ötletre vevő lennék.

(#24239) MurdR válasza Babetta-X (#24238) üzenetére


MurdR
veterán

Jó telefon a Defy, de CM rom kötelező rá! :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#24240) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Barátom szeretne mobilt venni ki is nézte magának iphone 4s. Én mondtam neki hogy minek annyit kiadni érte meg annyiért van jobb androidos.
Milyen androidos készüléket ajánlanátok 35-45 közt? Lehetőleg garis érdekelne, t-mobile-os, max dominos készülék esetleg.
Köszi

(#24241) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!
Sony Xperia SP 1 Ft-ért vagy S3 mini 3k-ért? Red Standardról lenne szó.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#24242) quailstorm válasza gorje (#24240) üzenetére


quailstorm
nagyúr

méret az iPhone 4s-hez álljon közel? Mert úgy egyre nehezebb lesz... Azt mondanám Ace2, de hogy az picit is olyan lenne valamiben mint az i4S az nem igaz. Max a rendszer kötöttségtől mentes, és én ezt szeretem. De az alsó középkategória.

(#24241) Tomi_Sci: S3 minit meg SP-t egy lapon említeni? Röhej... az ace2-nél minimálisan jobb az S3 mini, nem ér többet újonnan 55-60k-nál. függetlenül...

[ Szerkesztve ]

(#24243) Babetta-X válasza MurdR (#24239) üzenetére


Babetta-X
senior tag

És a kamerája milyen más olcsó kategóriához viszonyítva? Nem tudom mivel tud többet a cm, nekem tableten is alap rom van, szerintem itt is elég lesz :)

(#24244) gorje válasza quailstorm (#24242) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi a választ. S advance-ről mi a véleményed?

Vagy még az y300?

[ Szerkesztve ]

(#24245) w333 válasza Mcleod (#24234) üzenetére


w333
félisten

Igen ez elírás, és valójában 100k kártyásan :U
De még 85k -ért sem mondanám "BestBuy" -nak ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#24246) pit stop válasza gorje (#24240) üzenetére


pit stop
addikt

4s, és 35-45 közötti droid mintha nem egy (ár s egyéb) kategória lenne :DDD Ha kettőt fogja egymás ellen állítani biztos, hogy droidot fogja minden sz...-nak elhordani.

#24241) Tomi_Sc: SP!

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#24247) quailstorm válasza gorje (#24244) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S advance nagyobb, és csúnya a kijelzője, de szoftveresen sokkal jobban áll. Ace2 sehogy se jó, akárhogy tákolod, S advance meg a dobozból kivéve már üzemképes.
y300 alsókategória, kevesebb a RAM, gyenge minden téren. Én nem cserélném azt az ace2-vel. Nem éri meg. Nyers számításteljesítményben jobb csak, minden másban sokkal rosszabb. Nameg az se mentes a szoftveres hibáktól, de legalább prémium garancia sincs rá.

(#24248) Blackmirror válasza Tyer (#24221) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Most visszaolvasva az első mondatom valóban nem állja meg a helyét ennél a példánál,neked van igazad,köszi :)
900eFt vás. alatt csak nyugtaadási kötelezettség van(ha számlát nem kér külön).
De ha kér,akkor számlaadási kötelezettsége is van,szóval a lényegben egyet tudunk érteni.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#24249) Tyer válasza Blackmirror (#24248) üzenetére


Tyer
őstag

Tökéletesen!!!! Ezért irtam ugy, hogy ha kérésre nem ad.
Kivétel persze ez alól ha bemész, és áfa nélkül odaadja olcsobban. De az ugye már a "te" sarad, hogy nincs papírod róla, kérdés megér-e mondjuk egy Vajkot ez a dolog...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#24250) MurdR válasza Babetta-X (#24243) üzenetére


MurdR
veterán

Nem lesz jó, mert a gyári rommal fagyogat a telefon, pl hívásoknál, netezésnél. Én pl a 2.1eclair romot szerettem rajta, szép stabilan ment, de amint frissítettem froyora, elkezdődtek a problémák.
2 típusú defy van, az egyik zöld, a másik piros lencsés. A piros az rábírható pl HD videora is. Elfogadható képeket produkál, bírja is a strapát, de hidd el, kell rá az a custom rom. (Sebességben is és stabilitásban is jobb). az egész művelet 15 perc.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.